ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN N°- 65 Zaterdag 19 Juni 1926 Tersehfut Woensdags Zaterdags lie Jaargang IJMUIDER COURANT f <*^aentspnjs: t 1-per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonnemen- m ien aangenomen aan het bureau en bij de Agenten, ^tentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend f tentiên voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran- jfl 4 13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8, I fentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v,m, en gJjDAGS tot 4 uur n-m.-- - - gerechtigd het Advertentie-bureau P, F, C, Roelse, IJmuiden. van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'' 1 Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ S1NJEWEL WILLEMSPLEIN II TELEFOON 153 Ingezonden mededeelingen 40 ets, per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1,iedere regel meer 20 ets, Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenlies uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties ,,adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. VAN DEN WACHTTOREN. De zeehelden. Wij zijn trotsc'h op onze zeehelden en moeten voor hen bedelen en kun- niet genoeg voor hen doen. De zee fden* ket volk van Dorus Rijkers, jannen, die de gevaarlijke zee intrek- bjj storm, bij nacht dikwijls, om Chepen to nood bij te staan en schip- reukelingen aan den veiligen wal te rengen. Op de -vraag, wat zij eigenlijk tenken, als zij den strijd tegen storm ,n golven ingaan, heeft een hunner 5geantwoord: Dan denker; we niet! 'loento plaats van denken. Dachten aan de toekomst van hun gezin, als eens mochtensomkomen hij hun ge- jk werk, aan hun eigen toekomst, ouden dag, dikwijls vol zorg en joe, dan zouden ze toch gaan, maar iet zonder bitterheid. Voor hen is het irus-Rijkersfonds gesticht. In '24 ,am daarvoor f 12000, in '25 f 8700 men en in de komende jaren zullen ie bedragen nog wel kleiner worden, e uit'keeringen zullen daarom kleiner ïoeten worden. Niet minder dan 100 ude redders en weduwen van redders noeten ondersteund worden. In het yerslag lezen we: j „Er verkeereir nog 20 oude redders en weduwen in zeer behoeftige om standigheden, die voorloopig niet door iet ionds kunnen worden geholpen. Deze hebben met Kerstmis allen f 25 in eens uit het fonds gekregen. Erzijn'yoor weduwen en weezen nog mdere fondsen en bij een ramp wordt ds een beroep gedaan op de lief- igkeid der landgenooten, ook het doet iets. Maar alles te samen blijft het een bedelgeschiedenis en als er niet voortdurend op den trom geslagen wordt, zullen de oudjes al spoedig weer vergeten worden, de uitkeeringen onvoldoende 'zijn. Waar de par ticuliere liefdadigheid hier tekort schiet ondanks de geniale bedelpartij van ter Hall is een andere regeling ;en voorziening noodzakelijk. De oude zeehelden, die zoo verheerlijkt én be zongen worden, zullen nu wel eens lenkeh: Wat minder mooie woorden ■'n lof en .wat betere hulp door hun geest een schok krijgt en misschien de kiem tot het goede in hen zal worden gelegd, maar daarna moeten zij in een ambachtsgesticht worden geplaatst. Die moeten royaal en goed worden ingericht, zonder zich te bekommeren om den aandrang tot bezuiniging. Men kan in vele gevallen ook voor waardelijk veroordeelen. Die instelling werkt uitstekend: van de 100 aldus ver oordeelden, vallen er slechts G in hun proeftijd terug. Door de Jeugdgevange nis zal men het recidivisme met suc ces bestrijden. Thans vallen velen van de eene misdaad en de eene veroordce- ling in de anderen. Van ae 41699 per sonen, die in 1902 werden veroordeeld, zijn er in de daarna volgende tien ja ren niet minder dan 83 nog eens ge straft. Men heeft de gevangenis wel eens het huis der laatste mógelijkhe den genoemd, met meer reden zou men de Jeugdgevangenis zoo kunnen noe men; daar krijgen de gestraften een goede kans, om van den verkeerden weg voor goed terug te keeren en. lee ren ze ook den goeden weg te vinden en te houden. Het is zeer te hopen, dat wij daarom in navolging van het buiten land ook spoedig" de Jeugdgevangenis zullen krijgen. De naam Is niet mooi, de naam ambachtsgesticht evenmin, maar de naam is bijzaak en wellicht wordt er nog wel een betere gevonden. De Duitsche reus herstelt zich. Jeugdgevangenis. Personen van achttien jaar vallen et. meer under de Kinderwetten en Dmen dus bij veroordeeling in de ge- eelipone strafgevangenis terecht. De vraag echter, of jeugdige personen van Büchttien tot vijf on twintig jaar niet op en bijzondere wijze gestraft moeten morden en er niet meer zorg aan hun K pvoeding en opleiding moet worden 'esteeddan in de gevangenissen het ge- r, val is. Steeds sterker wordt ook in" ons ji( land de eisch van Jeugdgevangenissen, en del onderwerp is behandeld op eer ujj vergadering van het Genootschap tot, Zedel. Verbet, van Gevangenen. De ■sc goede rechter Mr. G. T. J. de Jongh heeft er warm voor gepleit, dat deze togdigen ©en bijzondere straf zullen ®dergaan, die zich niet op vergelding lui laar op opvoeding zal richten. Deze .cPleugdige personen, zoo zei hij, vallen an korte tot zware straffen en worden langer hoe minder geschikt, om in e samenleving terug te keeren. Zij loeten uit hun gewone omgeving ge aaid worden en hunne relaties, vrien- en en vriendinnen verliezen. Zij moe- en ook grondig oen vak leeren, opdat in de gewone samenleving terugge- keerd bun ambacht even goed als an- gd eren kennen. Zij moeten gewend wor- en aan een rustig tehuis, onschuldige poegens, reinheid op hun lichaam, ton opleiding moet worden geïndivi- ualiseerd. Dit kan in de cel niet ge- jeurenalleen in een gesticht; met pa- joens kan op ieder s bij zonderen a'ard aanleg gelet worden. Men kan be- met een korte celstraf, waar Na den oorlog heette het algemeen: Deutschland is -kaput! Het kon bijna niet anders of het eens zoo machtige, bloeiende rijk zou zich niet meer kun nen oprichten. Het had meer dan een der andere oorlogspartijen geleden aan honger en gebrek. Het had ontzettende verliezen aan levens geleden. Het vond zoo ongeveer de geheele wereld tegen over zich. Door den oorlog werd het tegen den grond gesmeten en door den vrede afgemaakt. Het rijk werd ver minkt; groote streken in het Oosten en Westen werden het ontnomen. Het verloor al zijn koloniën, zijn handels vloot, het moest vreemde bezetting dul den en een zware oorlogsschatting be talen. Het werd ontwapend. Duitscli- land komt er nooit weer bovenop, zei de een. Duitschland zal zioh door zijn energie en arbeid herstellen, zei de an der. En deze krijgt gelijk. Het leven is in - Duitschland nog zwaar en vol zorgen. De politieke on rust en woeling, die er hee'rscben, zijn ziekteverschijnselen. Toch is Duitsch- land den crisis van den inflatietijd te boven gekomen en de reus is alweer op de knieën; er zijn teekenen van op richting en nieuwe kracht. Men moet het zich niet te mooi voorstellen. Pas tor Schmidt van Friedrichstadt zei de zer dagen in een vergadering der Rem. Broederschap, dat in zijn stad de tijd voor lederen Duitscher zwaai* is. Men leeft ook onder een zedelijke malaise en verdraagt het niet te midden van alle ellende on socialen nood te spreken van een maatschappelijk geweten; de span ning is er te groot en de geestelijke nood te erg. Dat geldt zeker van de meeste Duitschers. Maar ze werken en gaan vooruit. Op economisch gebied is er den laatsten tijd een zeer geleidelijke vooruitgang merkbaar. Langzaam maar zeker keert men tot normale toe standen terug. Het aantal werkeloozen neemt wat af, de belastingdruk is iets lichter geworden, de prijzen van som mige artikelen beginnen een weinig te dalen. De uitvoer is niet onbevredi gend. Prof. Wagemann, voorzitter van het Duitsche bureau voor statistiek heeft het dezer dagen kort en duidelijk zoo gezegd: „Het rijk bevindt zich niet langer m een crisis, wel nog in depressie" In den oorlog verslagen, zal het rijk toch den vrede te boven komen! Erasmus van Rotterdam in Bazel. van Dr. Th. Nordmann. De internationale tentoonstelling voor binnen scheepvaart en waterkrachtuitnutting, die vanaf 1 Juli tot en met 15 September in Bazel plaats vindt en waaraan ook Holland naast vele andere kulluurstalen medewerkt, ^al zeer zeker uit het geboorteland van een der grootste geleel-den al ler tijden, een groot aantal bezoekers naar de plaats der tentoonstelling brengen, zonder twij fel meer als in andere jaren en niet alleen voor een kort oponthoud voor de doorreis naar de Zwitsersche bergen, doch om iets langer daar te blijven, waar de technische producten van eigen en andere landen der tentoonstelling te bezichti gen zijn, om te zien wat de Hollandsche industrie en de Hollandsche techniek, in eerlijke concur rentie met andere landen, presteert. De betrekkingen tusschen Zwitserland, speciaal Bazel en Holland zijn veelzijdig. Op militair-poli tiek terrein waren hei b.v. in vroegere tijden de in Hollandsche soldij staande Zwitsersche troe pen, De aardrijkskundige verbinding der beide landen, door de in Zwitserland ontspringende en in Holland in zee mondende Rijn, heeft in het bij zonder de laatste tijden, door de oprichting cn gestadige ontwikkeling der Bazel er Rijnhaven als ook door Bazels wei-ken voor de Rijnvaart, veel tot de economische toenadering der beide landen bijgedragen. Ook de sport verbindt de beide na ties, door de jaarlijksch herhalende internationale wedstrijden. Tot lieden was het meestal de stad Bazel, welke de Hollandsche voetbalelf binnen hare muren mocht ontvangen. Binnen deze zelfde murèn, (en toen waren het nog werkelijk muren) leefde voor 400 jaren, met lijdelijke onderbreking, een Hollandsche geleerde, wiens roem in de geleerden-wereld aller tijden onvergankelijk straalt; Disiderius Erasmus van Rotterdam. De ruimte welke ons te^ vervoeging staat ver oorlooft niet uitvoerig pp! de levensgeschiedenis, het werken en streven van dezen merkwaardigen eigenaardigen man, in te gaan. Zoo gaarne wij dit in het belang van onze Hollandsche lezers zouden willen doen, moeten wij ons beperken tot een kort uittreksel van datgene wat men als „het verblijf in Bazel van Erasmus van Rotterdam" kan aandui den. Geboren te Rotterdam in den nacht van 27 op 28 October 1466 als zoon van een tot priester be stemden vader en de geneesheersdochter Marga- retha Rogers, werd Erasmus reeds in zijn jeugd weeskind. Onder groote ontberingen gelukte het de „opgewekte" en met een buitengewone scherp- zin begaafden jongeling, met zijn onuitputtelijke vlijt en wonderbaar geheugen, in de orde der Augustinerkoorheeren opgenomen te worden. In verloop der jaren werd hij de vorst der geleerden, de koning der humanisten van het oude Europa, Erasmus voerde lange jaren een zwervend leven. De drang naar vergrooting zijner kennis en de roem, die zijn geleerdheid steeds vooruit liep, lie ten hem eens in dit, dan in dat land kortere of langere tijd vertoeven. Vorsten riepen hem aan hun hof en zochten hem daar te houden, de be roemdste mannen van zijn tijd, een Thomas Morus, een Wolsey, vereerden hem met hunne vriend schap. Een uitstekend latiniste, werd hij in 1504 daartoe uitverkoren, de uit Spanj'e teruggekeerde Philips de Schone voor een adelijke vergadering met een huldigingsrede te begroeten. Hij vertoeft in Italië, het land waar hii jarenlang naar ver langde, als opvoedkundige der voorname -jonge lingen. Daar verkeert hij in de ontwikkeldste en ge- kultiveerdste kringen der toenmalige wereld, m de uitgezochtste geleerden-kringen van het vati- caan, waar hij evenals in de -paleizen der kardi nalen met de zekerheid, die een man van de we reld eigen is, optrad. Vergeefs probeerden hooge kerkelijke waardigheidsbekleeders, o.a. Johannes de Medici, de latere paus Leo X, hem tot het blijven aan het pauselijke hof te bewegen. Hii wil de vrij ziin, niet de burger van een- stad of een land. doch een burger der geheele wereld. Hij wilde zich nergens binden, dan was hij hier, dan was hij daar. En zoo kwam hij (napijn tweede meeriarig vcr„ bliif in Engeland) in het midden van Aug. 1514 in Engeland) in het midden van Augustus 1514 ook naar Bazel, dat hij eerst enkel als pleister- olaats od zijn weg naar Italië beschouwde. Het kwam echter anders uit. En Bazel, de 011de destijds belangrijkste han delsstad aan den Bovenrijn. welke, vroeger een vrije s+ad van het Rijk, kort te voren (1501) lid van den Zwitserschen Bond geworden was, in deze stad. welke sedert 1459 een universiteit met een stichtings-oorkonde van Paus Pius II (meer bekend onder zijn vroegere humanistennaam Aeneas Sylvius) bezat, had zich juist een belang- rijke en talrijke schaar van humanisten, geleerde drukkers en kunstenaars verzameld waaronder de humanisten Beatus Rhenamus en Glareanus, de drukkervorsten Froben, Amerbach en Hennc J e- tri. on den voorgrond traden Onder hen behoort ook een koning uit het rijk- der schilderkunst, Hans Holbein de jongere. r In het jaar 1514 kwam Erasmus in dezen kring. Zijn roem was hem ook hier vooruit gegaan H„ wordt geschilderd als een man van middelbare grootte, werelds gekleed, een l.oMe gelaatskleur. Onder de hall gesloten leden keken een naar grijsblauwe oogen, schero en toch vriendelijk en bonden door de kracht van bun hbk. De ooreaak van zijn komst in genoemd jaar, berustte op een voorbeeldige nadruk van zijn Adag.a een ver zameling grieksche en lateinsche spreekwoorden, door den beroemden drukker Johannes Froben in 1513 uitgegeven, in het nieuw aangewende, naar den beroemden venetiaanschen drukker Aldi Ma_ nutius genoemde .aldinische" schuinschrift, Erasmus introduceerde zich bij Johannes Fro ben op humoristische manier, door hem een aan bevelingsbrief, geschreven door Erasmus voor Erasmus te overhandigen. Froben nam hem als gast bij zich op, in het huis „Zum Sessel" (Toten-, gasslein No, 3). Twee dagen later eerde hein de theologische faculteit door een banket, waaraan de geleerden van Bazel, onder hen ook Glareau, deelnamen, om de grootste or.öer hen als hun nieuwen leider te huldigen, Dit eerste verblijf van Desiderius Erasmus duurde ongeveer twee jaren. De belangrijkste druk.werken uit dezen tijd zijn een nieuwe uitgif te van „Lof der zotheid" (Laus stultitiae), welke 1800 exemplaren binnen 4 weken tot op 60 na uit verkocht waren, alsook een uitgave van het nieu we testament in de oorspronkelijke grieksche tekst naast een lateinsche vertaling met verkla ringen. Wijselijk had hij deze laatste uitgave Paus Leo X toegewijd, welke zijn werk ook goedkeurde. Dit was in zoover van groot belang, daar de ver taling in de lateinsche tekst van de oorsDronke. liike grieksche tekst afweek en deze afwi-king veelvuldig als een profanatis van een sacrileeg der kerk beschouwd werd en Erasmus als ketter ■aangeduid werd, De volgende vijf jaren brengt Erasmus voor hel grootste gedeelte in de Nederlanden door, aan liet Hof te Brussel De maanden Mei tot en met September 1518 zien hem te Bazel, waar hij de tweede druk van het nieuwe testamettt voorbe reidt. De 15en Nov, 1521 is hij weer in Bazel, om ringd door zijn vrienden, leerlingen en bewonde raars, Froben kocht voor hem in December 1521 het niet ver van de Frobensche drukkerij gele_ gene buis „Zur alten Treue" No. 1719 Nadel- berg, hoek Imbergasslein), dat nog heden bestaat. Erasmus woonde daar als huurder van Frobens, omgeven van zijn gezin en vroegere leerlingen. Hier voerde de geleerde zijn eigen huishouding, hier leefde de nu 55-jarige, vrij van dagelijksche zorgen, om te studeeren, hier bereidde hij de druk van zijn geestige werken voor. Van alle zijden werd hij ook hier vereerd. Ook ontving hij in grooten getale giften en geschenken. „Ik heb een kamer", schrijft hij een zijner vrienden, „welke ge vuld is met brieven van geleerden, van groote heeren, vorsten en koningen, van kardinalen en bisschoppen. Ik heb een kast vol geschonken boeken, lepels en uurwerken, waarvan verschil lende geheel van goud zijn. daarbij nog een groot aantal vingerringen. Ik had echter van alles nog veel meer. wanneer ik niet de meeste geschenken aan hen welke hunne studies voortzetten verder schonk". Van alle kanten, uit alle landen kwamen de bewonderaars zijner geleerdheid om hem te leeren kennen, om bij hem te studeeren of om van hem een aanbevelingsbrief te ontvangen. In Krakau bevindt zich een grafschrift, waarin een daar gestorven bisschop den lof ontvangt „Hoor der en leerling van den grooten Erasmus geweest -te zijn. - Zijn verblijf in Bazel duurt tof 1529 en neemt een plotseling einde door den in verlooo der re formatie uitgebroken beeldenstorm, die in het bi- rondcr de kerken en kloosters der stad vernield. Het domkapitel en een gedeelte der geleerden verlaten de stad en trekken naar het nabij gele gen Freiburg, onder hen ook Erasmus. Tot 1535 blijft hij daar en leeft voor zijn studie. Dan roept hem den 69-iarigen. een zeer eervol verzoek van de stadhouderes Maria, naar de Nederlanden. Doch eerst wil hii zijn vrienden in Bazel nogmaals rien. bijzonder Hieronvmus Froben, die na den dood van ziin vader Johannes, de drukkerij ver der leidde. Tn de stad. welke hem zoovele jaren rfastvriiheid bewezen beeft, wordt Erasmus nog hetzelfde iaar ziek aan de jicht. Hii moet het bed houden, hetwelk hii den geheclen winter met meer verlaat. Het volgende jaar komt nog een kwaadaardige buiklooo bij deze eerste ziekte e" in Augustus 1536 in den nacht van 11 on 12. ster» de Groote Erasmus bii Hieronymus Froben in het huis ..7um Lu ft" (Hoek Ba-mleingasse Lnft- gasslein). Een gedenksteen herinnert nog heden aan dit laatste verblijf in het huis „Zum Luft Fen gestorven vorst in het rille van den geest, werd Erasmus ook dienovereenkomstig met alle eer begraven. De professoren der alma mater ba- silic-nsis. de studenten, burgemeester en raadshee ren begeleidden hem naar het graf. Zijn stoffelijk overschot werd in MÜnster bijgezet. De marmeren grafsteen, die hem zijn vrienden twee iaar later schonken, draagt het fiere op schrift; „Zoolang de aardbol draait, zal Erasmus zün werker verder leven en rich mef de f>®" leerden aller volken onderhouden". en laatstelijk bij Koninklijk besluit van 11 Febr. 1926 heeft wederom plaats gehad een herziening van de salarissen van de onderwijzers. Wij vinden hierin aanleiaiug L' in overweging te geven, aan den Gemeenteraad voor te stellen, de jaarwedden van de gymnasliekonderwijzers te herzien en deze vast te stellen overeenkomstig de bij laatst vermelde Koninklijke besluiten bepaal de wedde voor een onderwijzer met hoofdakte, zulks met ingang van 1 Juli 1926. Deze wedde bedaagt in aanvang 1500.na 1 en 2 dienstjaren te verhoogen telkens met f 100. na 4, 6, 8 en 10 dienstjaren te verhoogen telkens met f 200.en na 12, 14, 16 IS, 20 cn 2.2 dienst jaren te verhoogen telkens met f 100. De laatste vier periodieke verhoogingen worden alleen toegekend aan mannelijke onderwijzers, die gehuwd zijn of geweest zijn, zoomede aan de on derwijzeressen, die gehuwd zijn geweest, zoolang zij niet zijn hertrouwd zulks mei dien verstande, dat bij eventueelen hertrouw <Ie verhoogingen, die reeds zijn verkregen, blijven toegekend. De kindertoelage zal bedragen 3 ten honderd van de wedde, die zij op 1 Januari of bij latere indiensttreding, op den datum der indiensttreding genieten. Aangezien door deze herziening de jaarwedde in minimum en maximum wordt verlaagd, terwijl ook een andere regeling wordt ingevoerd om van het minimum tot het maximum op te klimmen, ge. ven wij U in overweging ten opzichte van de thans in functie zijnde gymnastiekonderwijzers de vol gende overgangsbepaling op te nemen: s „De op 1 Juli 1926 in dienst zijnde gymnastiek onderwijzers blijven de op 30 Juni 1926 geldende jaarwedde behouden, totdat zij volgens deze re geling recht zullen hebben op een hoogere jaar wedde". B. ën W, kunnen zich met den inhoud van dit schrijven vereenigen en stellen den raad voor, het concept-besluit vast te stellen. WITTE KRUIS. Iedere Woensdagmiddag van half drie tot drie. uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in de Chr. Nat, School te Velseroord moeders gratis in de gelegenheid raad te vragen omtrent de voeding aan haar zuigelingen. Het advies wordt gegeven door den Consulent, Dr. Hanneman, Voor kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 te Velseroord. Tarief naar draagkracht f 5f 15. VOOR DEN RAAD. Herziening jaarwedden van de gymnastiek onderwijzers aan de openbare lagere scholen, B. en W. schrijven aan den raad: Van de Commissie van bijstand voor onderwijs zaken is het volgende schrijven ontvangen: Wij hebben de eer onder Uwe aandacht te bren gen, dat met betrekking tot de jaarwedden van de gymnastiekonderwijzers aan de openbare la gere scholen, laatstelijk bij raadsbesluit van 11 Januari 1921, een regeling is getroffen, waarbij deze jaarwedden in overeenstemming zijn gebracht met de bij Koninklijke besluiten van 16 Decem ber 1920, van Rijkswege getroffen regeling voor onderwijzers in het bezit van de hoofdakte- Bij Koninklijk besluit van 22 October 1924 enz. POLITIERAPPORT. WIJKEROOG. Wegens het berijden van den Groote Hout- of Koningsweg en Corverslaan warden bekeurd B. S, te Leiden, H, S. te Heemstede en C, J. S. te Velsen, Door de politie werd assistentie verleend- bij het werk van den sluisbouw, waar 4 arbeiders ontslagen worden, die het den opzichters nu las tig maakten. De mannen zijn door de politie van het terrein verwijderd, Wegens overtreding der Drankwet werd be keurd de verlofhouder G. v. d, W. en wegens openbare dronkenschap de polderjongen W. G. Woensdag heeft een jongen een groote spiegelruit van een der nieuwe winkelhuizen op den hoek van de Cor verslaan ingegooid. Be schade be draagt f 150. De jongen is aangehouden maar verklaart het al spelende te heb ben gedaan. Door A. H., wonende te Bever- I wijk, werd aangifte gedaan van de ver missing van het belastingplaatje van 'zijn rijwiel, dat in een schuur van de Coöperatie „De Eendracht" aan den Doodweg stond. Wegens overtreding der Woon wagen wet werd bekeurd M. K„ ver blijvende in 'het woonwagenkamp al hier. Wegens het berijden van den Groote Iiout- of Koningsweg met een motorrijtuig, wat verbo den is, werden bekeurd J. H, L. en G, L. L. Zaterdagmiddag werden 7 autobestuurders -bekeurd, wegens overtreding der maximum snelheid, Bij de politie werd aangifte gedaan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag twee rieten stoelen ontvreemd waren, staande voor het café van den heer B. aan den Wijkerstraatweg, Wegens het berijden van den Groote Hout- of Koningsweg werden bekeurd J. C. C. M. te Haarlem en B. S. te Castricum. J. A. S. alhier werd bekeurd wegens het los laten loopen van zijn hond, Twee wielrijders werden gisternacht be keurd wegens het rijden zonder licht.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1