Zaterdag 3 Juii, namiddags 3 unr begint de Heeren Me-artikelen - Stroohoeden - Petten enz. Spot Spot lage Prijzen Neptun usstraat UMUIDEN van alle voorradige Heeren- en Jongeheeren-Costuumi Kinderpakjes, Kegenjassen, Pantalons en Beroepskleeding Ziet onze Etalages Deze geven U een overzicht van onze Het Geiukskantoor J. G. HOFMAND Vepder alle bankzak©®* Adverte$rgn doet Yerkoop' M *1 Jl on i geld Bjjk - en geen GEBR. BISCHOFF GROOTE UITVERKOOP Zat' ui' ut JEU ui Zat I 030 ui ui u u E '.one '.one lont SF Dins Voe Don A VANAF HEDEN WEDER VERKR1)0BAAR 3 13 I* |lO t511 |20 DE BEKENDE UNIE OBLIOAT1ES BI] DEN HOOFDAGENT DE RUIJTERDWARSSTRAAT 10 - VELSEROORD- 5 ALOEMEENE CENTRALE BANKVEREENIGINO VOOR DEN MIDDENSTAND. Agentschap Vetserourd Stationsweg 84. voor den Indusirieelen en Handeldrijvenden Middenstand. SPAARBANK 4%. MARCONISTRAAT 3 IJMUIDEN TELEFOONl Maaki teekeningen voor Bouw- en Hinderwetvergunning, ft; ontwerpen met de Schoonheidscommissie. Maakt prijsberekeniii en geeft advies inzake bouwwerken, koop en verkoop van hi gronden. Levering van Blauwdrukken. (THE AMAZING QUEST) Uit het Engelsch door E. PHILIPS OPPENHEIM Vertaling van Mevr, M. J. Landré-Tollenaar. 67 „Ik wist vooraf, dat zooiets gebeuren kon als ik niet precies op tijd betaalde, 't Ging nog om zeven en negentig pond. En nu is alle kans verkeken, 't Spijt me voor jou ook, Bliss, want we kon den verduiveld goed met elkaar op schieten. En dan spijt het me voor de oude vrouw hier," voegde hij er zuch tend aan. toe. terwijl hij haar op de hand klopte. „We hebben altijd pech gehad, in Amerika even goed als hier, maar nu dacht ik toch, dat we boven Jan waren. Als we nog zes maanden .hadden kunnen volhouden, dan was deze machine niet alleen afbetaald ge weest, maar dan had ik een tweede er bij kunnen koöpen. Ik ken dit vak door en door-en er is heusch wel geld mee te verdienen." „Zou het niets geven om naar de menschen toe te gaan?" vroeg Bliss. „Geen steek," was het mistroostige antwoord, .,dat briefje is door den be-, drijfschef zelf gebracht." „Een echt mispunt van een vent,"j viel de vrouw in. „Hij heeft ons eerst" allebei laten uitpraten en toen begon - hij te lachen. En weet u wat zijn ant-! woord was? Morgen voor twaalven het geld of anders wordt de machine weg gehaald. Maar wat er ook gebeurt,! trek je er maai- niéts van aan Amos,"i ging ze gewild opgewekt door. „je be-' gint maar weer opnieuw en verder spreken we niet eens erover." Maar haar man bleef moedeloos voor zich uit staren. „Neen," zeide hij eindelijk, „daarvoor ben ik te oud. Ik zal het nu wel op moeten geven, Harriet." Bij die woorden kreeg Bliss een heel eigenaardige sensatie. Gedurende de laatste paar maanden had hij al meer zulk een gevoel gehad, maar nog nooit in zulk een hooge mate als nu. Zijn leven was nu niet langer een vervelen de. eentonige aaneenschakeling van dagen, met denkbeeldig verdriet, denk beeldige misère. Hij stond nu midden in de werkelijkheid waar geleefd en geleden werd door echte mannen en vrouwen. Met een prop in de keel en een brandend gevoel achter zijn oogen, schoot hem door het hoofd, dat hij Goddank helpen kon. „Luister eens," zeide hij. ,.Ik heb een plannetje, mr. Morgan. Als u nu even mee wilt gaan, zooals-we eiken avond doen, dan zult u zien, dat ik er wel wat op vinden zal." Mr. Morgan schudde het hoofd. .,Neen," zeide hij, „ik zou vanavond geen bier door mijn keel kunnen krij gen." „Kom, 't is veel beter als je maar even meegaat," drong zijn vrouw le vendig aan. „En als ik jullie niet hin der, ik heb juist trek in een flink glas stout. En dan kunnen we meteen hoo ren wat het jongmenscli hier te zeggen heeft, Amos." Mr. Morgan stond vermoeid op. Met Bliss in de voorhoede en het echtpaar Morgan achter hem aan. wandelde het drietal,..het dichtst bijzijnde cafétje. binnen. Éven daarna zaten ze aan een: van de kleine marmeren tafeltjes inj een smoorheete atmosfeer, welke nog! ondragelijker was door de vele etens-j luchtjes. Bliss bracht zelt de drie gla-' zen bier naar hun tafeltje. „Prosit," zeide hij. Mr. Morgan zette zijn ongelukkigste] gezicht. Mrs. Morgan sloeg haar voile' half op, zoodat een breede, zwarte strook vlak over haar neus liep en dronk haar stout met kleine teugjes. En al dien tijd zat ze Bliss angstig aan te kijken. Waarschijnlijk had zijn grootj zelfvertrouwen de hoop op een moge- lijke aflossing weer wakker gemaakt, j „Luister nu eens." begon Bliss ver-l trouwelijk, „ik heb het oog op °een van' mijn kennissen, of liever gezegd een van mijn bloedverwanten, een aller- geksten jongen kerel. Voor mij zelf doet hij niets om de waarheid te zeggen heeft hij mij in mijn leven heel wat kwaad berokkend maar hij vindt het heel prettig om zoo nu en dan eens bij andere menschen voorzienig heidje te spelen en hij kan 't ook doen want hij is schatrijk; En nu geloof ik wel, of eigenlijk ben ik er zeker van, dat hij u dat overschot wel zal willen leenen." Mr. Morgan zuchtte. „Wat u daar zegt, klinkt niet erg waarschijnlijk," zeide hij openhartig. „Ik zou het. op zijn zachtst uitgedrukt, heel eigenaardig vinden, dat u reiziger met een salaris van dertig shilling in de week was, terwijl u zoo'n schatrijk iemand in uw familie had." „Nu slaat u toch werkelijk de plank mis," verzekerde Biiss hem. ,.Laat u dat zaakje nu maaj; aan mij over en maak u maar niet bezorgd. U heeft me tot dusver toch nog nooit op een leu gen betrapt, is 't wel?" „Neen, dat is zoo," moest Mr. Morgan toegeven. ,.Goed, en u begrijpt toch wel, dat ik u in een geval als dit heusch niét voor den gek zal houden. U heeft me ge zegd, dat morgen voor twaalven het geld er zijn moet. Goed, om elf uur, misschien iets later, heeft u het. Dat beloof ik op mijn eerewoord." De beide menschen keken hem niet; heel wat vroolijker oogen dan een half; uur geleden aan, maar toch waren ze nog niet volkomen overtuigd. Bliss liet er zich echter niet door terneer slaan, opgewekt stond hij op, om een tweede glas bier te halen. Eiken avond gaan uw man en ik hier naar toe om een glas bier te drin ken," vertelde hij aan mrs. Morgan. „Vandaag springen we eens uit den band en drinken we er ieder twee. Natuurlijk gelooft u beiden me nu nog niet, maar omdat ik stellig van plan ben m'n woord te houden, zijn lange gezichten niet meer toegestaan. Mor genochtend om elf uur precies heeft u het geld." „Als. u dat lukt," zeide mrs. Morgan, terwijl ze hem de hand toestak en alle mogelijke moeite deed om haar tranen in te houden, „dan weet ik werkelijk niet, hoe we u dan bedanken moeten." Den volgenden morgen om tien mi nuten over elf duwde Bliss de deur van het kleine kantoortje open en staf naar binnen. Mrs. Morgan stond 1 het raam naar buiten te kijken. Int- en al verwachting keek ze hem a- Bljss knikte lachend. ,.'t Is in orde hoor," zeide hij, tern hij een handvol bankbiljetten uit zak haalde, „hier is' het." Zoo hard ze kon, liep ze^ naar de dere deur, welke toegang tot den |i der gaf. „Amos." riep ze opgewonden. „Am de jonge man is er. Hij heeft 't Met een vaart, die voor een inanï zijn type bijna ongelooflijk was, k\« Mr. Morgan de trap ophollen. Toen boven was bleef hij staan en keek Bi vol angstige verwachting aan, ter* ■hij aanhoudend zijn handen aan zj voor-schoot afveegde. „Ja, 't is in orde." verzekerde Bü hem. „Ik heb het geld. Ga zitten, da zal ik het u even voortellen." Plotseling kon Mr. Morgan zich ni langer bedwingen. „Wat." stotterde hij. „U heeft het! heeft het geld?" Als antwoord liet Bliss hem den tweeën gevouwen bundel bankbiljet!) zien. „Natuurlijk heb ik het," antwoord hij. „Dat heb ik u gisteren toch zegd. Gaat u nu maar zitten, dan zal het uittellen." Wordt vervolgd

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 4