IJmuider Courant Doorzittend Zaterdag 3 Juli 1926 2e blad. predikbeurten VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. ned. herv. eere. lom-r: Ds Dijckmeester. :5 uur Dezelfde. jgUGDKERE (Eoning Willemshuis). |0 uur.: De heer Tismeer. Zaterdagavond 8 uur: Bidstond. poopsgez. Gem. Afd. Prot. Bond. 1030 uur: Ds. W. Luikinga. GEREF. EERE. 10 uur: Ds. H. de Zwart van Tuijzel. uur: Dezelfde. chr. geref. eere. uur: Ds. T. A. Bakker, uur: Dezelfde. evangelisatie hoogeberg. fondagmorgen 10 uur: Samenkomst, [ondagmiddag 12 uur: Zondagsschool, [ondagavond 7.30 uurSamenkomst. 'Spreker: B. Jenninga. binsdagav. 8 uurOpenlucht samenkomst, Woensdagavond 7.30 uur: Meisjeskrans. voor meisjes vanaf 12 jaar. Donderdagavond 8 uur: Bijbelbespreking. Allen Welkom. Toegang vrij, VELSEROORD. ned. herv. eere. uur: Ds. W. Kroese. Doopsbediening geref. eere. uur: Ds. Kuijper uit Noord - Amerika, uur: Dezelfde. VELSEN. ned. herv. èere. Ds. V. Roos van Santpoort, Doopsbedien:ng. WIJKEROOG. geref. eere. Ds. J. D. Boerkoel. Dezelfde. SANTPOORT. ned. herv. eere |l0 uurProf. Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga. Üoop Collecte Orgelfonds. geref. eere (loeaal BETHEL). 945 uur: Ds. J. Ubeis van Heemstede. 830 uur:#Dezelfde- evangelisatie santpoort. [10 uur: Ds. Vunderink. BEVERWIJK. doopsgezinde gemeente. 10 uurDs. van Calcar. uur: uur: VAN DEN WACHTTOREN. Het geluid, do schildpad, de electriciteit de haas. Door de II. D. O. hebben velen on- 1U langs een taptoe in den Helder gehoord, de pijpers en trommelslagers en de ma- rinemuziek. Daarbij deed zich een eigenaardig geval voor. Adelborsten in den Kelder luisterden naar den taptoe Jin een gebouw op 100 M. afstand van de muziek en ze luisterden ook naar den laptoe door de radio. De muziek kwam uit Hilversum even eerder dan het di recte geluid. Men zou natuurlijk het te gendeel verwachten. Het directe geluid had maar 100 M. af te leggen en men we t, hoe snel het geluid gaat. Het ge luid, dat de radio gaf, moest eerst van den Helder naar Hilversum en daarna Wegenbelasting. Het komt nog zoo ver, dat alle dingen object van belasting zullen worden. Prof. Treub heeft indertijd als minis ter van Financiën zelfs voorgesteld be lasting te 'heffen van de voornamen. Een soort weeldebelasting op drie, vier en meer voornamen. Het is bij een voorstel gebleven. Veel zou op den duur deze belasting niet opgeleverd hebben, want de meeste ouders zouden hun kind liefst een onbelasten naam geven. De tegenwoordige minister van financiën wil den belastingdruk ver lichten en is daartoe met voorstellen gekomen, maar tevens is hij van plan nieuwe belastingen in te voeren. Van alle kanten komt protest tegen zijn voorstel eener weeldebelasting en ze ker mag daarin het begrip weelde wel wat nauwer genomen worden. Maar ook heeft minister de Geer een wegen belasting aangekondigd. Deze zal er ook moeten komen. Onze wegen deu gen niet voor het moderne verkeer. Voor een goed wegennet is niet minder dan 300 millioen noodig. De minister wil in vijf en twintig, dertig jaren dit groote werk tot stand brengen. Daar voor wil hij een wegenfonds stichten, waarin de rijwielbelasting gestort zal worden en verder de opbrengst van een nieuwe belasting op motorrijwiel en automobiel. Zij, die den weg gebruiken en verslij ten, moeten hem ook betalen. Het zou echter jammer zijn, als de rijwielbelas ting werd gehandhaafd. De fietser doet wel het minst kwaad aan den weg. Bo vendien drukt deze belasting het zwaarst op den armste. De landarbei der, die naar zijn werk fietst en daar voor een ouden, roestigen kar gebruikt, moet evenzeer betalen als de rijke da me, die alleen bij mooi weer eens voor haar pleizier haar dure, fijne fiets ge bruikt. Overigens is er veel voor te zeggen, dat de weggebruikers en verslijters ook de groote som voor een goed we gennet betalen. Het was nog beter, als de minister de millioenen leende en door de opbrengst der belastingen ge leidelijk afloste, zoodat het werk eer der klaar kwam. Er is toch een zeer dringende behoefte aan grondige ver-: betering onzer wegen. Bovendien zou dit werk een uitstekend middel zijn tot bestrijding der werkloosheid. Het is voor den arbeider en voor de' maat- schappij beiden veel beier, dat deze loon ontvangt voor nuttigen arbeid, in plaats van uitkeering te krijgen we gens werkloosheid. Daarom moet dit werk met kracht en spoedig aangevat worden. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. De Fransche aviso's „Somme'', „Meuse" en „Oise" (dit laatste vaartuig vermoedelijk te vervangen door de „Vauquois") zullen op de jaariijksche oefeningsreis met de leerlingen van het Fransche. marine-instituut gedurende de maand Augustus, van 24 tot 27 van die maand, een bezoek brengen aan Amsterdam. a heeren: Joh. Kramer, A. Post, P. v. d. Velde, W. v. d. Steen. Remise speelden de heeren D. OU, P. Schaap en Ghr. Strijker. Verder zij nog meegedeeld dat de heer van Dartelen om ruim aclit uur begon en om kwart over tien was uit gespeeld, wat dan ook bewijst dat de lieer van Dartelen niet alleen een sterk, maar ook een vlug speler is. Na afloop bedankte de voorzitter na mens de spelers voor-den aangenamer! en prettigen avond die de Haarlcmschc damkampioen hen had bezorgd. Voorzichtigheid geboden. Nauwelijks was deze week liet weer wat warmer geworden of vele moeders begaven zich, Woensdagmiddag reeds, met hun kroost naar het strand. Daarbij begaven zich 2 kinderen van W. te ver te water en zonken weg, zoo dat een ernstig ongeluk dreigde. Ge lukkig echter werd spoedig liet gevaar ontdekt en afgewend. Nadat door Dr. v. L. de eerste hulp was verleend, kon den de ouders zich over de redding van beide kleinen verheugen. VELSEN. Naar we vernemen is de installa tie aan de papierfabriek tegen de wa terverontreiniging van het Noordzee kanaal nog niet gereed. Men is er nog steeds druk mee bezig en hoopt binnen kort, waarschijnlijk over twee weken, een gedeelte in werking te kunnen stellen. In de week van 2026 Juni zijn in deze gemeente één geval van roodvonk en één geval van diphtheritis voorge komen. De bloemkweeker P. wonende te Wijkeroog is op den Wijkerstraatweg, rijdende op zijn-fiets, aangereden door een auto die bestuurd werd door een dame en ontzettend hard reed. De heer P. kwam door den schok in een der kuilen aan den kant van den weg (men is daar bezig met het. leggen van een nieuw trottoir) viel en bezeerde zich ernstig aan handen en armen. Was hij echter in zijn val niet opgevan gen door den straatmaker de R., dan zou het ongeval ernstiger geweest zijn. Procesverbaal is tegen de automobilis te opgemaakt. Bouwvergunningen. bij Wielrijders, i» een door de zon Verschroeide Huid, jchrijnen en Smetten.verzacht en geneest men met gg |j q 507 Ëi'J Apoth. en Drogisten houd, een huissleutel, een nikkelen dop van as van auto, een potlood. Velseroord. Een autoped, een rij- wielbelastingplaatje in étui, een brui ne portemonnaie met inhoud, een groen kindermanteltje, een rijwielbe- lastingplaatje aan een vetertouw; een duimstok, een huissleutel, een kinder rammelaar met bijtring. gedood, zijn in onbruik geraakt en dat kan ook gezegd worden van de paalklemmen, de beugels, waarin tot voor koil zooveel Uilen cn roofvogels werden bemachtigd. De Nederlandsche Vereeni- ging tot Bescherming van Vogels prijst zich ge lukkig, dat zij zulk een werkzaam aandeel mocht hebben in den strijd tegen deze ongeoorloofde vangmiddclen. Toen de kustlichten versterkt werden, hebben onze vuurtorens den dood van vele trekkende vo gels veroorzaakt en het scheen, dat daar weinig tegen te doen zou zijn, Het bleek evenwel, dat de vogels zich aan den noodloltigen invloed der stralen kunnen onttrekken, zoodra er maar enkele stenen doorbreken, terwijl er bij maneschijn zoo goed als geen vogels om de vuurtorens le zien zijn. Er werden daarom proeven genomen om het bovendeel van de vuurtorens kunstmatig le be lichten en de Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Vogels heeft reeds op twee plaat sen, n.l. op Terschelling (de Brandaris) cn op Ame land, een dergelijke inrichting laten aanbrengen. Goede resultaten werden verkregen; liet aantal vogels, hetwelk tegen die torens doodvlicgt, is belangrijk afgenomen. Thans worden, met volle medewerking der Ma rine-autoriteiten, lijsten omtrent den vogeltrek en POLITIERAPPORT. Wijkeroog. Een schop, een kindei- !het "•oodvHegen yan vogels-op alle Nedlrlandschc vuurtorens en lichtschepen bijgehouden, teneinde jasje met boiltkiaag, oen motalen siga- I<unnen nagaan, welke vuurtorens nog in aan- rettcnlvOker. merking komen om van een belichlingsinstallalic voorzien te worden. Op de lichtschepen, waar vele vogels tijdens den trek komen rusten, wordt door de Nederland sche Vereeniging tot Bescherming van Vogels voer verstrekt en oolc daardoor zijn vele vogels behouden gebleven. Overtuigd van het groote voordeel, hetwelk cr gelegen is in een gunstig verloop van den broed tijd, Iaat de Nederlandsche Vereeniging lot Be scherming van Vogels tal van belangrijke broed- terreineu bewaken; per jaar wordt daarvoor te genwoordig meer dan f 3500.beschikbaar ge steld. Maar duizenden vogelparen blijven daar door voor het vernielend optreden van den mensch gevrijwaard; alleen in het bewaakte ge bied ten zuiden van Hoek van Holland nestelden in 1925 ongeveer 400 paren Kluten en naar schatting 15000 paren Vischdieijes of Zeezwalu wen, behalve nog de Dwergsterns, Stormmeeu- wen, Tureluurs, Kieviten, Grutto's, Kemphanen, Scholeksters, Bergeenden, enz. Het verstrekken van voer in den winter wordt mede door de Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Vogels aangemoedigd. Zoodra de vorst intreedt, verschijnt haar opwekking in na genoeg alle Nederlandsche couranten en de Ver eeniging stelt gratis een handleiding beschikbaar. Duizenden dezer geschriftjes werden in den laat- sten winter aangevraagd, tot in de verste uilhoe- ken van het land. Het is bekend, dat sommige vogelsoorten bij langdurige vorst tot op de helft verminderen en het is daarom noodzakelijk, dat ieder, die in de gelegenheid is eenig voedsel te verstrekken, daartoe wordt aangespoord. Is het noodig meer te zeggen over het werk on zer Vereeniging en blijkt haar bestaansrecht uit het vorenstaande niet ten volle? Wij zijn er van overtuigd, dat er nog meer, nog veel meer, moet worden gedaan en wij wachten daartoe slechts op den daadwerkelijken steun van vele vogel vrienden. VELSEROORD. Door de politie werd aangehou den W. de E., die gesignaleerd stond in, - V hot Alg. Politieblad, daar hij nog in da-1',"fe"'e°..be"t";. p". l;".WOIfl d.^r.v00r ,c gou hechtenis tegoed had. De man is naar Haarlem overge bracht. WIJKEROOG. In don nacht van Woensdag op Donderdag werden twee wielrijders bekeurd, wegens het rijden zonder licht Wegens het venten langs de hui zen, zonder daartoe vergunning to hebben, werd bekeurd G. II., verblij vende in logementen te Beverwijk. De Vogelbescherming. Nederlandsche Vereeniging tot bescher ming van vogels Heerengracht 260266, te Ara- lerdam, verspreidt thans het volgende vlug schriftje, voorzien van eenige bijpassende afbeel dingen:- (Een v/oord tot hen, wien het behoud van onze vogels ter harte gaat,) De Nederlandsche Vereeniging lot Bescherming van Vogels kwam in het afgeloopen najaar te we ten, daVzich bij de vangst van kooivogels ernstige misstanden voordoen. Een der ergste daarvan is T gebruik van den wabber, een koord, tusschen de Door burgemeester en wethouders! net*®n looPentle» waarvan het einde binnen het - i ii bereik aan de van den vogelaar is gelegen. Dit koord is 'van dunne zijtouwtjes voorzien en aan die tQUw- "j tjes zijn lokvogels vastgebonden. Zoodra zich Vinken, Sijsjes, enz. in de nabijheid der netten vertoonen, rukt de vogelvanger aan den wabber, de lokkers fladderen omhoog, doch onmiddellijk daarna worden zij door het koord weer omlaag gelrokken. Door dit op en neer fladderen komen hun soortgenooten zich des te eerder bij hen aansluiten en de netten doen hun werk. De lokvogels aan den wabber zijn in den regel gestaart", d.w.z. aan den staart vastgebonden, en om nu te voorkomen, dat deze wordt uitgetrok. ken, zijn de staartveeren stuk voor stuk dieper in het achterlijf gedrukt. De zoo verminkte wabbervogels bezwijken in aden regel na één of na enkele dagen en de vogel de Marconistraat, te «vanger kiest dan weer nieuwe slachtoffers, Van lijm wordt nog een veelvuldig gebruik ge- \an Velsen zijn de navolgende bouw- vergunningen verleend aan de Commissie ter verkrijging van een muziektent, te Velseroord, tot het bouwen van een muziektent Casembrootstraat, aldaar; aan A. van Zadel Hzn., te Wijkeroog, tot het bouwen van een hollenloodr. met. kantoor, op een terrein nabij den Wijk er straatweg, aldaar aan P. Wijker Kzn., te Egmond aap- Zee, tot het bouwen van een .-dubbele woning aan Urn ui den; maakt en ook deze vangwijze leidt tot verregaan- aail M. Domna, te IJmuideil, tot het Me wreedheid. De vrouwelijke vogels die met den verbouwen van een woonhuis' aan do 3,iimboom in aanraking komen, worden dikwijls, i Breesaanstraat nLlanv «omdat zij geen handelswaarde Vertegenwoordigen, J ai eesaapstraat, aiuaai weggeworpen en de aan elkaar gekleefde veeren - Gistermorgen moest het personeel I aan W. van Iloyst, te Driehuis, tot i""J1™ fc»t jefcmlh ym de Tlenfrb onmojldük. weer terug, om door de adelborsten ge lioord te worden, een afstand van 200 K.M. En toch werden de radioklanken eerder gehoord. E De „Luistergids" geeft een verklaring L van dit vreemde verschijnsel. De voortplantingssnelheid van eleetrici- [teit is veel grooter dan van het geluid. Het is de haas tegenover de schildpad, ja tegenover de slak. De electricit. legt 300000 K.M. per seconde af er legde dus den afstand Helder-IIilversum heen cn terug in 1.15 seconde af. Het geluid beeft echter voor den afstand van 100 M. 1,3 seconde noodig. Praktisch gesproken kan men zeg gen, dat de electriciteit den grootsten afstand in minder dan geen tijd aflegt. Zoodra de dirigeerstok in Daventry omhoog gaat of de Westminsterklok door den klepel wordt geraakt, hooren ffij over land en zee het geluid. De mensch tracht in een week of drie om de aarde te reizen; de electriciteit gaat in een paar tellen den aardbol om. Van de vele wonderbaarlijke en onbegrijpe lijke verschijnselen in de natuur is de electriciteit wel het grootste. We'weten mts af van haar werking, maar wat zij eigenlijk is, weet niemand. En waar- pijnlijk zullen we wel moeten zegg-m: We weten niet en zullen niet weten. I haven. De wagen was daartoe op denhet""aantouwen van een veranda aan steiger geplaatst, doch blijkbaar nietlecn consumplietent op het zeestrand voldoende vastgezet, waardoor op eenaldaar- gegeven moment de heele wagen ach- j teruitging en op de praam terecht-' aan c'° J011#» i-e Santpoort, tot het kwam. Met behulp van een vrachtauto /°|*vven 7an e.Gn ^opbergplaats, nabij moest de wagen weer op den steiger ge-> "dlegondswegje, aldaar; trokken worden. Verschillende omstanders hielpen natuurlijk een handje. Een daarvan had zijn werkmansfiets op den steiger, tegen het hek gezet, doch toen de auto den wagen - over den steiger sleurde, nam deze den fiets mee. Tenslotte stond het wiel van den wagen bovenop het wiel van de fiets, zoodat dat lichte voertuig wel eenigszins beschadigd werd. Dammen, Donderdagavond j.l. gaf de heer J. W. van Dartelen (kampioen van Haarlem) een simultaan-séance voor de leden der beide damclubs van hier. Voor de ze séance waren er veel spelers opgeko men om aan deel te nemen, wat te vens een bewijs is dat het damspel in onze plaats wel ingang vindt, en ook druk wordt beoefend. We hopen dan ook wanneer de competitie weer be gint er velen zullen zijn die zich zullen opgeven als lid hij een der clubs. Als de heer van Dartelen begint, na eerst vooraf verwelkomd te zijn door den voorzitter der damclub „IJmui- den", hadden niet minder dan 27 spe lers achter de borden plaats genomen. Van deze partijen was de uitslag voor den heer van Dartelen 20 gewonnen, 3 remise, 4 verloren. Gewonnen werden door de volgende aan het vernauwen van een woonhuis tot woon-winkel'huis, aan de Kenneiner- laan, no. 11, aldaar; aan A. C. Bakker, te Velsëroord,. tot het verbouwen van een woonhuis tot woon-winkelhuis, aan den Willems- beekweg, aldaar; aan A. B. van de Wint, te IJmuiden, tot het verbouwen van een woon-win kelhuis, aan de Prins Hendrikstraat, no. 101, aldaar; aan de N.V. Koster's Bloembollen- kweekerij en -handel, te Wijkeroog, tot het aanbouwen van een ketelhuisje en privaat aan het gebouw, F Gud-Ro- merkerkweg, no. 22, aldaar; aan de N.V. Exploitatie Maatschappij „Velseroord1', te Velseroord, tot het bouwen van 3 woonhuizen en 1 woon winkelhuis, aan de Piet Heinstraat, hoek Frans Naereboutstraat, aldaar; aan J. Koster, te IJmuiden, tot het verbouwen van een woonhuis aan d& Bik- en Arnoldkade, no. 28, aldaar. tijmboomen en -roeden mogen, volgens de Vogel- wel, gebruikt worden en niet te vergeefs werd een beroep gedaan op de ambtenaren, met het toezicht op de naleving dezer wet beiast. Tegen verschillende vogelvangers kon reeds proces verbaal worden opgemaakt. De Vereeniging meende nog verdere stappen te moeten doen en zij heeft zich gewend tot de Com- I missarissen der Koningin met het werzoek geen T 3X7 3' i< i uu»au»Bii uer i\omngin met net «verzoek i-. vv. V alter, te IJmuiden, tot vergunning tot het vangen van kooivogels 'bouwen van een woonhuis tof 3 Êeven aan Hen, die wegens overtreding der Gevonden voorwerpen en dieren. IJmuiden. Een postduif, een cein tuur, een halsketting, een sleutel, een jongenskiel, een portemonJAaie met in- ai te egens overtreding der Vo- gelwet veroordeeld zijn geworden Ook van deze zijde werd alle mogelijke ihedewerking toegezegd en zoo kan de strijd tegen den wabber krachtig worden voortgezet. Het bovenstaande is slechts een onderdeel van bet werk der Nederlandsche Vereeniging lot Be. scherming van Vogels. Zij heeft het ook opgeno men tegen het opzettelijk blind maken van Vinken en andere vogels en niet zonder eucces. Besturen van tal van Gemeenten, waar deze vogelmishan deling nog in zwang was, hebben in de Politie verordening een bepaling opgenomen, waarbij het houden van blind gemaakte of verminkte vogels strafbaar is gesteld en het Bestuur van een onzer Provinciën heeft zelfs zulk een bepaling vcor het géheele gewest uitgevaardigd. Ook tegen het vangen van Kieviten moest de Vereeniging den laatsten tijd weer opkomen. Dui zenden van deze beschermde en nuttige vogels worden er jaarlijks in ons land gevangen, doch doordien herhaaldelijk zendingen, voor den uit voer naar het buitenland bestemd, in beslag wer den genomen, neemt ook deze vogelverdelging af. Vangnetten werden meermalen verbeurd ver klaard, doch ondanks dat alles moet de volle aandacht der Vereeniging op deze overtredingen I-der Vogelwet gevestigd blijven. Een duurzaam re sultaat kan pas verkregen worden, indien er ja ren lang met zorg wordt toegezien op een juiste naleving der wettelijke bepalingen en het is de taak der Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Vogels om te trachten dat resultaat te bereiken. Het is nog niet lang geleden, dat op verschillen de plaatsen aan de kust staande nelten, z.g. staltnetten, werden gebruikt en tijdens donkere nachten vonden vele vogels van allerlei soort idaarin een wreeden dood. Thans worden zoo goed als nergens meer stalnetten aangetroffen. Ook de kanongeweren, de vuurwapenen, waarrae. i "de tientallen vogels per schot kunnen worden I Want het ledental, en dientengevolge ook de jaariijksche inkomsten, zijn betrekkelijk gering. Thans wordt de Vereeniging gesteund door onge veer 4000 personen, doch hel is noodig, dat dit aantal binnen korten tijd verdubbeld zal zijn. Indien gij belang stelt in de vogels van Neder land, indien deze dieren ook Uw leven veraan genamen, indien gij doordrongen zijt van hun eco nomische beteekenis, werkt dan mede aan hun bescherming. Gij kunt dit doen door toe te treden als dona teur of als lid tot de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels. Zoolang de voorraad strekt worden exemplaren van deze keurig bewerkte brochure kosteloos ter beschikking gesteld. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeni ging tot Bescherming van Vogels, Dr. A. E. H. SWAEN, Voorzitter. J. DRIJVER, Secretaris-Penningmeester. De Vereeniging is aangesloten bij: den Post- chéque- en Girodienst onder No. 29213; den Giro dienst der Gemeente Amsterdam onder Letter N, No. 305. SPORT. t. v. ij. Nou, heb ik te veel gezegd, toen ik schreef dat ons Hilversumsch uitstapje een heerlijk, gezellige dag zou worden? Ik geloof van niet, want wat hebben we een pret gehad, het een was al fijner dan het ander, de groote treinreis, den tocht cloor Hilversum met ons vaandel voorop, den speel tuin met z'n leuke draaimolen voor de kleintjes en de zweefmolen en toen die heerlijke groote, ruime hei, waar allen naar hartelust konden hol len en spelen. De verschillende wedstrijdjes in hardloopen, balslaan, huppelen, balwerpen, enz. werden dan ook vol animo gedaan, en toen daar bij nog een regen van chocolade neerviel steeg de vreugde ten top. Met dat»al was hel weer veel te gauw 6 uur en vertrokken we weer met den uitroep: „tot het volgende jaar", want dat we dan weer dien kant van het mooie Gooi uitgaan staat vast. Precies 8 uur stoomden we ons IJmui den weer binnen en werden door vele vaders, moeders en verdere familieleden afgehaald en be groet. En allen waren we het er over eens dat het een reuze fijne dag was geweest. De kiekjes zijn goed geworden en a 10 cent te koop aan het gymn. lokaal. En nu heb ik nog een prettig bericht. We zijn immers den vorigen Zondag naar Haarlem ge weest en tot nu toe was de uitslag van de prijzen nog niet bekend, maar nu weet 'ik ze hoor. Hoe ra, hoera!!! Daar hebben de meisjes van 11 tot 13 jaar eventjes 7 prijzen naar IJmuiden gebracht; dat is nu eens een schitterend resultaat. Wie het waren? le prijs met 641/., punt, Willy Licht en Zus Pronk; 2e prijs met 631/., punt, Marietje Smit, 3e prijs met 621 punt, Marietje Schol, 5e prijs mei 61 p., Tiny Nierop en 6en prijs met 601/., p. Neeltje Dijkshoorn en Aagje de Maayer. Prachtig jongelui, daar kan menigeen ee„« voorbeeld aan nemen, b.v. onze oudste meisjes. Waar hebben jullui je prijzen gelaten? Dat komt er van als je op de les wel eens meer van een praatje en een grapje houdt dan van ernstig werken. Knoop dat nu in je oor en laat het de volgende maal beter zijn. Nu nog even iets voor de jongste jongens en heeren. De les van de jongste jongens wordt ver zet naar den Donderdag van 6.15 tot 7.45 uur en daarna om 8 uur is er athletiek voor de heeren op het veld. Niet vergeten heeren! De andere lessen I blijven allen zoo als ze nu zijn. En tot slot nog de mededeeling dat we op Zon- ig 18 Juli nog eens zullen probberen onze zoo I dikwijls afgewimpelden fietstocht te houden. Het weer is nu veel beter gelukkig, dus heb ik allen hoop dat de tocht zal kunnen doorgaan. We vertrekken 7 uur van 't Willemsplein, naar Bergen. Houdt dus alleen dien Zondag vrij en spoort vrienden en kennissen aan mee le gaan. 't Is vast gezellig. Turnia..

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 5