ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN raioL Fietsen Zaterdag 10 Juli 192fi Terseugot Woensdags Zaterdags Geschikt voor alle - Bouwdoeleinden - Steenfabriek E. Butzer, Hoogovens IJmuiden. No- 71 He Jaargang IJMUIDER COURANT „«nentsprijs: f 1.per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonnemen t-orden aangenomen aan bet bureau en bij de Agenten, rtentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op hèt gewone tarief, jen kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend „jdagDummer. tién voor {je Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran. j!j13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. [LtenWn uiterlijk in Jw/ncMcn a n r IPAGS tot 4 uur n.m. te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en plattend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelse, IJmuiden. van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'' Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL TELEFOON 153 IJMUIDEN WILLEMSPLEIN 11 Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen blieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5. cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. OFFICIEEL. „schrijving van leerlingen voor de scholen AI en AII. ufdemeester en Wethouders van Velsen bren- ter algemeene kennis, dat de inschrijving van we leerlingen voor de openbare lagere scho- 11 en AII te IJmuiden, voor de op 1 Septem- piaats hebbende toelating, moet ge- bij de hoofden dier scholen de heeren ijeijler en K. Faber, onder overlegging van geboortebewijs of trouwboekje en opgave woonplaats, straat en huisnummer, e aangifte kan geschieden aan het betrokken Ljgebouw en wel voor beide scholen op 12, 16 Juli van 45 uur n.m. en 14 Juli van .1 uur n.m. [leerlingen moeten op 1 September den leei- van 51/., jaar hebben bereikt, ian school AI is tevens verbonden een cen- il 7e klasse, speciaal opleidende voor Hoogere erschool en Gymnasium. tot deze klasse te kunnen worden toegelaten eten de leerlingen op den dag der toelating September) de 6e klasse eener lagere school ben doorloopen. ouders of verzorgers moeten verklaren, dat a hun bedoeling ligt de leerlingen na het aten dezer klasse het middelbaar onderwijs doen volgen. i aangifte van leerlingen voor deze klasse geschieden bij het hoofd der school den heer Pleijler op de hierboven vermelde dagen en c. 3eisen, 7 Juli 1926. Burgemeester en Wethouders van Velsen, secretaris, de burgemeester, bSTELIJK. RIJKENS. id(; Sostelooze inenting en herinenting. Burgemeester en Wethouders van Velsen ma li bekend, dat de gelegenheid tot kostelooze enting en herinenting zal zijn opengesteld in: de afdeeling Santpoort op Maandag 12 Juli des namiddags 4 uur, in de o.l, school F te intpoort; aldaar terug voor nazien der vaccina- t Maandag 19, Juli des namiddags 4 uur b, de afdeeling IJmuiden op Dinsdag 13 Juli des namiddags 4 uur, in de U..L.O. school A IJmuiden; aldaar terug voor nazien der vacci- itie Dinsdag 20 Juli a.s. des namiddags 4 uur; c, de afdeeling Velsen op Woensdag 14 Juli s. des namiddags 2 uur, in de kamer Genecs- undigen Dienst Gemeentehuis ie Velsen; aldaar terug voor nazien der vaccinatie Woensdag *1 Jali namiddags 2 uur; d, de afdeeling Velseroord op Donderdag 15 Juli 3.s. des namiddags 4 uur, in de o.l. school D e Velseroord; aldaar terug voor nazien der vac- iaaiie Donderdag 22 Juli a.s. des namiddags de afdeeling Wijkeroog op Vrijdag 16 Juli i namiddags uur, in de .p.l. school G te Wij- eroog; aldaar terug voor nazien der vaccinatie rijdag 23 Juli a.s. namiddags 4 uur; De in te enten personen behooren stipt op de ngegeven uren ter vermelde plaatse aanwezig zijn, zoowel voor de inenting als voor het na der vaccinatie. een juiste vermelding in de vaccine-be zen van de namen en geboortedatum der kin- ren, is het gewenscht, dat bij de aanmelding jj orden medegebracht trouwboekjes der ouders of boortebewijzen der kinderen. Velsen, 5 Juli 1926, Burgemeester en Wethouders van Velsen, Ie secretaris, de burgemeester, KOSTELIJK. RIJKENS. HINDERWET. Bagemeester en Wethouders der Gemeente dien, brengen ter openbare kennis dat ter J] reaeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek el bijlagen van de N. V. Amsterdamsche Bal- Maatschappij te IJmuiden, om vergunning tot et oprichten van reparatiewerkplaatsen, alwaar eplaatst zullen worden een dieselmotor van 65 en 3 electromotoren van 15 P.K., tot aan. jj, ijven van diverse werktuigen, in het perceel idastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie B, o. 1313, plaatselijk bekend terrein Noordzijde iDI oordzeekanaal. Woensdag, den 21 Juli 1926, des voormid- jjj aj!s te elf uren, zal ten Gemeentehuize gelegen- dd bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in' brengen en deze mondeling en schriftelijk toe lichten. Velsen, den 7 Juli 1926. Burgemeester en Wethouders der Gemeente dsen brengen ter openbare kennis, .dat de be- wsing op het verzoek van J. A. Stals, bedrijfs- Mer der Electrische Timmerfabriek „Vooruit- M Stals Co., te IJmuiden, om vergunning 't het uitbreiden der inrichting voor machinale outbewerking, waarin o.a. geplaatst worden vier ectromotoren, resp, van 10, 3, 2 en 1 P.K. tot aandrijven van diverse werktuigen, op het erceel kadastraal bekend gemeente Velsen, af- ef ln2 Umuiden, Sectie L, No, 1419, plaatselijk e-end Wajk C, Loggerstraat no. 10, door hen is erdaagd op grond dat het bericht van den Hooldinspecteur van den Arbeid, bedoeld in ar tikel 7 bis alinea 2 der wet nog niet is ingekomen. Velsen, den 7 Juli 1926. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat de be slissing op het verzoek van de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen, om vergunning tot het uitbrei den der fabriek door het bijbouwen van een mon tage ruimte met lichtdruk en teekenkamers, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vel sen, afdeeling IJmuiden, Sectie H, No. 4010, plaatselijk bekend fabrieksterrein, wijk L, door hen is verdaagd op grond dat het technisch on derzoek nog niet is afgeloopen. Velsen, den 1 Juli 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. GEMEENTERAAD, Vergadering van 6 Juli 1926. Vervolg. Aanbieding van drie lokalen etc. van de open bare lagere school G te Wijkeroog, als afzonder lijk schoolgebouw, aan de weeniging tot oprich ting en instandhouding van scholen voor lagei en meer uitgebreid lager onderwijs aldaar. De heer Homburg zegt zich over dit voorstel zeer ie verwonderen, daar in onze gemeente de onderwijswet steeds rovaal wordt uitgevoerd. Hier heeft de Kroon de medewerking bevolen en nu wil men openbai# en bijzonder onderwijs samenbrengen. Het bewuste schoolbestuur heeft allen grond om de schoei tc stichten op de plaats, waar zij die wil hebben. Spr. heeft het gevoel. dat-B. en W. deze school om hals willen brengen. Spr. zegt dat deze oplossing niet de instemming heeft van het betrokken schoolbestuur, van het hoofd van' school G en van den inspecteur en naar spr. hoopt ook niet vin den raad. Spr. stelt voor, om onder intrekking van deze voordracht B. en W. alsnog uit te noodigen de gevraagde mede werking te verleenen. De heer Roelse zegt< dat de Soc.-Dem. fractie ook niet tot deze oplossing kunnen medewerken. Spr. zfegt dat zijn fractie steeds tegen deze school is geweest, als zijnde h.i. niet noodig. Maar nu de Kroon in hoogste instantie heelt beslist, moeten wij ons daarbij neerleggen. Spr. acht deze oplos sing ook met het oog op liet onderwijs aan school G niet gewenscht. De heer tea Broeke zegt in het voorstel van B. en W. geen tendenzen van tegenwerking te zien, daar zij gebruik maken van een hun verleende bevoegdheid. Er kunnen echter motieven van zedëlijken aard zijn, die een andere oplossing wenschelijk maken. En die motieven ziin hier. daar het karak ter van het openbaar en bijzonder onderwijs zeer uiteenloopt. Daarom kan spr. z.'ch met het voor stel niet vereenigen. De heer Schuitenmaker zegt dat het ook gaat om zakelijke motieven. Spr. zegt dat hier een school is met een aantal lokalen, die niet ge bruikt worden. Spr. wijst op het bestuur der Her vormde school, dat genoegen nam met een be staand gebouw. De heer Landewsert: Dat vroeg dit bestuur zelf. De heer Schuitenmaker zegt dat men dit deed, om de gemeente voorloopig de kosten van een nieuwe school te sparen. De heer Vermeulen acht het zoowel psycholo gisch als paedagogisch onjuist, dat B. en W. met dit voorstel komen. Als het betrokken schoolbe stuur het voordeeltje heeft van de plaats, dan hebben de andere schoolbesturen dit ook. De heer Schilling vraagt of de heer ten Broeke bedoelde dat de openbare school onzedelijk en de christelijke sch.ool zedelijk is. De heer ten Broeke zegt dit niet bedoeld te hebben, men spreekt toch ook van de zeden van een volk. De Voorzitter zegt dat men spreekt van wette lijke en zedelijke motieven. De heer Tusenius zegt dat het voorsiel alleen gebaseerd is op financiëele motieven, daar hier de bouw van een nieuwe school voorkomen kan worden en niet noodig is. Het voorstel van B. en W. wordt met 173 stemmen verworpen. Vóór de heeren Dunnebier, Tusenius en Schui tenmaker. De Voorzitter zegt dat B,- en W. hieruit de con clusie trekken, dat de medewerking voor een nieuwe school moet worden verleend. Beschikbaarstelling van een extra-bedrag per openbare lagere school voor onderwijsdoelein den. B. en W. schrijven aan den Raad, dat in ver band met de besprekingen bij de behandeling van de begrooting voor dit dienstjaar de inspecteur van het lager .onderwijs heeft geadviseerd, een bedrag van f 50 per openbare lagere school extra beschikbaar te stellen voor onderwijs-docleinden, ter keuze van het hoofd der school. De commissie voor onderwijszaken berichtte zich te kunnen vereenigen met een eventueel besluit, waarbij nog voor dit jaar bedoeld bedrag werd gevoteerd. B. en W. stellen den Raad voor Jn dezen zin te besluiten en bij suppletoire begrooting hiervoor f 600 uit te trekken, waardoor de exploitatie vergoeding, toe te kennen aan de besturen der bij zondere scholen, evenredige vermeerdering kan ondergaan. B. en W. zijn voornemens de hoofden der scho len in overweging te geven, omtrent de wijze, Doorzitten bij wielrijden verzacht en geneest men met Doos 30 ct. waarop zij het voor hunne scïiool vastgestelde beding wenschen te besteden; overleg te plegen met de schoolvergadering. De heer Landeweert zegt dat het heel aardig en royaal is, maar spr. vraagt of dit voorstel noodig De heer ten Broeke vraagt of het gefd ook mag gebruikt worden voor schoolreisjes. De heer Tusenius zegt dat het de bedoeling is om het verantwoordelijkheidsgevoel aan te wak keren. Geene hoofdonderwijzer wil gaarne een kaart koopen of1 kevers enz. Ook zal het geld ge bruikt mogen worden voor schoolreisjes De heer Landeweert zegt dat schoolreisjes wel hoofdzaak zal worden. Spr. zegt best te kunnen begrijpen dat sommige ouders niet kunnen bijdra gen voor schoolreisjes, maar men overdrijft daar ook zeer mede, daar men nu al driedaagsche schoolreisjes maakt naar Limburg enz. Straks gaan ze naar België en Duitschland, Wat moeten dan de leerlingen onzer middelbare scholen, die mo gen dan wel een zeereis maken naar Indië, Het voorstel van B. én W. wordt aangenomen. Tegen de heeren Dunnebier, Landeweert en Slui ters. Prae-advies op een verzoek van den secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim te Velseroord, ora verhooging zijner belooning. *B. en V/. stellen voor, wegens uitbreiding der werkzaamheden, deze belooning te verhoogen tot f 100 per jaar. Goedgekeurd. Prae-advies op een adres van G. Eikclenboom te Bloemendaal, om een toelage ten behoeve van de uitgave van een adresboek. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te be schikken. Een der leden acht een adresboek voor een ge meente als de onze wel gewenscht. De Voorzitter zegt dat B. en W. wel willen me dewerken voor een goed adresboek, maar niet voor een zoo formidabel slecht als dit, waarin twee derde der namen fout staan. De heer Vermeulen zegt dat B. en W. dan toch eischen kunnen stellen. De Voorzitter zegt dat dit dan bij de begrooting kan behandeld worden. Het prae_advies wordt goedgekeurd. Wijziging der verordening, houdende eischen, waaraan een lokaliteit moet voldoen, om voor vergunning of verlof ia aanmerking te komen. B. en W. stellen hierbij voor om op het adres van Chr. P. J. Kuster te IJmuiden fwijzend te beschikken. De heer Visser zegt tegen dit voorstel te zijn. Spr. acht dat we in onze gemeente bierhuizen ge noeg hebben. De gelegenheid maakt dan dief, dat geldt ook hier. De Voorzitter zegt dat slechts zeer weinig menschen van deze wijziging zullen profiteeren, waarom B. en W. dit voorsiel intrekken, 't Beste is dat een voorstel wordt gedaan, om voor boven- genoemden adressant afwijking wordt verleend, daar dit een fatsoenlijke inrichting is. De heer Schilling zegt dat dit voorstel een uit vloeisel was van het optreden van sommige ge heelonthouders. Men heeft ook geheelonthouders- maniakken. Spr. zegt dat hij het noodig acht, dat in IJmuiden goede melksalons komen, waar net publiek kan komen. In die melksalons wordt ook bier verkocht, maar daar worden ze niet minder J net door. Spr. zegt het voorstel om ontheffing te j verleenen aan Kuster, over tc nemen. I De heer Mdfes zegt tegen de ontheffing te zul- Ilcn stemmen, omdat spr. als geheelonthouder te gen alle ontheffing is. De heer Vermeulen zegt de motieven voor ont heffing niet juist te achten, daar wij moeilijk kun- j nen uitmaken, of een gelegenheid al of niet ial- soenlijk is. Spr. zegt dat bedoelde persoon wist, dat de lokaliteit niet aan de gestelde eischen vol deed en dus is dit niet aan den raad te wijten. Spr. zegt dat we de eischen voor onze gemeente hoog moeten houden. De Voorzitter zegt dat de zaak toch anders is. Hier is een gelegenheid, waardoor velen uit slech tere gelegenheden worden gehouden. De heer Schilling voert nogeens net woord en spreekt over zedelijkheidsmaniakken en beveelt zijn voorstel aan. Dit wordt aangenomen met 128 stemmen. Te gen de heeren Dunnebier, Vermeulen, Roelse, Schaar, Sluiters, Dalmeijer, Maas en Visser. Wijziging der verordening, houdende opdracht tot benoeming van sommige gemeente-ambtena ren. Goedgekeurd. Wijziging der verordening op de commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering. In verband met een door deze commissie ge zonden schrijven stellen B. en W. voor deze com missie uit te breiden met 2 leden en wel met een raadslid en een uit de werknemers. Goedgekeurd. Benoemingen. Benoemd worden tot leden der commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering de heeren C. v. d. Steen en J. Visser en uit de werk nemers de heeren J. Stolp en Th. Stet, beiden te Velseroord. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt benoemd de heer Fr. J. M. Pinx- ter, te IJmuiden. Rondvraag. De heer Homburg vraagt of er wat te verwach ten is van opruiming van den overweg in den Sta tionsweg te Velsen, voorts of er niet iets gedaan kan worden aan den toestand bij den overweg van de halte IJmuiden-Oost, waar men soms 10 a 15 minuten moet wachten. De heer Dunnebier zegt dat inzake den over weg bij het station Velsen een schrijven is ver zonden, maar daarop is nog geen antwoord ont vangen. Wat de tweede vraag betreft, erkent spr. dat men vaak lang moet wachten, maar één man moet daar ook alles doen. De Voorzitter zegt dat B. en W. zullen zien, wat er aan te doen is. De heer Schilling wijst op den toestand bij den hoek NeptunusstraatBik- en Arnoldkade, Men gooit er alles maar neer. Spr. vraagt of die hoek niet met oude klinkers bestraat kan worden. De heer Dunnebier zegt dat de eigenaar ver plicht zal worden om het térreii* een afscheiding te maken. De heer Dalmeijer zegt dat de vorige week wel is verworpen het voorstel, om alleen voorschotten onder waarborg van tweede hypotheek te verlee nen, wanneer de woningen gebouwd worden op gemeentegrond, maar spr. vraagt of daarmede nu ook wel beslist is, of voortaan nog zulke voor schotten zullen worden verleend. De Voorzitter zegt dat uit de dezen avond ver leende voorschotten is 'gebleken, dat de raad dit wil. De heer Langendijk zegt dat de bewoners van den Ouden Schulpweg een schrijven van open bare werken hebben ontvangen, waarin gevraagd wordt of ze willen bijdragen voor bestrating. Spr. vraagt of 't niet beter ware geweest op te geven hoeveel o.g. die bedrage zou bedragen. De heer Dunnebier gelooft van niet, er is ge vraagd of men in principe bereid was voor dit doel bij te dragen. De heer Zwanenburg vraagt of, nu het plant soen op het Koningsplein is opengesteld, daarin niet eenige banken kunnen worden geplaatst. Vooral voor ouden van dagen. De Voorzitter; Zoo gaan we steeds verder. De heer Zwanenburg zegt dat de Brock way- bussen nu om 't half uur rijden en dat die steeds vertrekken vóór de bussen van' den heer Hoge- land, die er de grootste schade van heeft. De heer Dunnebier en ook de Voorzitter raee- nen dat hier weinig aan is te doen. Hierna wordt de vergadering na middernacht gesloten. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Bij het te Haarlem gehouden examen, vanwege de Vereeniging van leeraren in het boekhouden te Amster dam, is geslaagd voor het praktijk diploma boekhouden de lieer J. L. Schouten, alhier. Het IJzeren Paard. gaat vanaf Vrijdag j.l. in het Thalia-gebouw. In deze Fox-film is op geweldige wijze een der grootste wereldgebeurtenissen op het witte doek vastgelegd, n.l. de bouw var. den grooten spoor weg, die Oost- en West-Amerika met elkander verbindt. De koene droom van Abraham Lincoln vindt hier zijn verwezenlijking. Legers van menschen trekken van de Oostkust van Amerika steeds voortbouwend naar het Wes ten. Steden en nederzettingen ontslaan aan de spoorbaan. Hevige gevechten met Indianenstam men en ontzettende strijd met onmetelijke oer wouden houden het groote werk tegen. En al tijd weer opnieuw gaan de wegbaners uit alle landen, Engelschen, Duitschers, Nederlanders, Italianen, Schotten, schouder aan schouder met Chineezen en Indianen. In de ecne hand de schop en de spade, in de andere het geweer; zoo werk ten de mannen uit dien tijd. Drie jaren waren er noodig om de rolprent van „Het IJzeren Paard" te vervaardigen. George O'brien vervult de hoofdrol met een keur van bekwame acteurs. Verder werken mede een Amerikaansch cavelerie regiment, een regi ment infanterie, 3000 spoorwegarbeiders, 1000 Chineezen, 800 Indianen van verschillende stam men, 2800 paarden, 1300 buffels en 10.000 Texas- stieren. Van historische personen zijn hier tot nieuw leven geroepen: Kolonel Cody (Buffalo Bill), die de operste leiding der voedselvoorzie ning had. In Amerika is het succes van „Het IJzeren Paard" overbluffend, terwijl ook in Nederland, wier belangen zoo nauw met Amerika verwant zijn, de belangstelling groot zal zijn. VELSEROORD. Vergadering Ziekenfonds. Woensdagavond had in de zaal Flora een leden vergadering plaats van het Ziekenfonds Velser oord, met als eenig punt der agenda een voor stel van het bestuur, om. den bode van het Fonds ontslag te verleenen. Aan de leden werd het volgende verslag uitge bracht van de commissie, ingesteld in de jaar-1 PRIMA Direct leverbaar in groote en kleine partgen Forsche, lichte en spijkerbare Steen OOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Vertegenwoordiger voor Kennemerland J. v. Tiggelen, Trompstraat, Velseroord vergadering van 21 Juni j.l. in verband met hef geschil tusschen het bestuur van het fonds en den bode: In de jaarvergadering van het ziekenfonds dd. 21 Juni 1926, werd een Commissie samengesteld, bestaande uit vier personen, waarvan twee per sonen, n.l. de heeren Th, Kruijt en J. G. Das wer den benoemd door den bode D. Bruin en twee personen, n.l. de heeren A. van Bodegraven en J, N. Otto door het bestuur. Aan deze vier per sonen werd door de leden opgedragen een vijfde persoon, zoo mogelijk buiten hel fonds staande, te verzoeken als voorzitter van deze Commissie te willen optreden. De opdracht luidde verder dat de Commissie het geschil tusschen het Bestuur en den bode, grondig had te onderzoeken en daar van op een volgende ledenvergadering verslag te doen. Zooals u allen bekend zal zijn werd de bode, staande de vergadering op 21 Juni ge schorst met behoud van loon. Op een vraag van één der Commissieleden, of deze schorsing nood zakelijk was werd door den Voorzitter, de heer A. v. d. Corput een bevestigend antwoord gege ven, zelfs stelde deze de schorsing als voorwaar de. Terstond na afloop der vergadering kwamen de vier genoemde Commissieleden bijeen, en stelden éénparig voor als Voorzitter der Commis sie, de heer A. de Wit te verzoeken. Deze daar toe aangezocht, verklaarde zich bereid. De eerste vergadering der Commissie werd ge houden op Manadag 28 Juni 1926 des avonds te half negen ten huize van den heer A. v. d. Cor put. Nadat de heer A. d'è Wit door den Voorzit ter van het fonds en de vier Commissieleden, als Voorzitter der Commissie was geïnstalleerd, ver zocht de heer de Wit een Secretaris te benoe men. Als zoodanig werd de heer Th. Kruijt be noemd. Ingekomen was een schrijven van het bestuur van het fonds van 7 pagina's,' waarin onder meer het volgende letterlijk voorkomt: „Het eerste en voornaamste motief is de bui tengewoon onverantwoordelijke en slordige ma nier waraop de bode zijn financiëele aangelegen heden uitoefent; 2e. de manier waarop het be stuur door hem belasterd wordt". Aan de Commissie werd vobrts als bewijs materiaal overgelegd een klad-contributieboek door den bode bijgehouden, een aan aantal door het bestuur ingetrokken contributiekaarten, een aan den bode verstrekte instructie dd. October 1925, benevens tusschen het bestuur en Jen bode gevoerde correspondentie van September 1925. Uit deze correspondentie bleek de commissie dat omstreeks September 1925 tusschen h'et bestuur en den bode een geschil was geweest over de afdracht van contributie. Aanvankelijk was den bode door het bestuur ontslag gegeven, doch dit ontslag werd na gevoerde besprekingen »n cor respondentie, weder ingetrokken. Waar de Commissie te onderzoeken nad in hoeverre schorsing op 21 Juni 1926 noodzakelijk was, stelde zij zich op het standpunt, dat zij niet had te onderzoeken de motieven en feiten; welke geleid hadden tot het geschil in September 1925, anagezien dit geschil was bijgelegd. Ter tafel kwam toen het klad-contributieboek door den bode bijgehouden en eenige door het bestuur in getrokken contributiekaarten. Deze kaarten wa ren alle ingetrokken na den datum van schorsing en konden derhalve niet als bewijsmateriaal die nen voor die feiten, waarop de schorsing betrek king had. Wel kon natuurlijk ee>. en ander even tueel als bezwarende, dan wel verzachtende om standigheid dienen, doch nimmer kan het reden van schorsing zijn. Door den Voorzitter der Com missie werd betoogd, dat wilde de Commissie haar taak serieus en onpartijdig ten uitvoer bren gen, zij tevens de beschikking zou moeten hebben

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1