oai IJmuider Courant I tosini ■H, er>oniti V.PQ lutup t II 2iterdig 10 J""' 192Ö. 2e blad. kennisgeving 10 tijdelijke afsluiting van een weg. 1 tfeineester en wethouders van Velsen bren- |er openbare kennis, dat de Driehuizerkerk- U van den Rijksstraatweg af tot den Zeeweg, Vaandag 12 Juli a.s., tot des namiddags 2 1 v0£jr het verkeer met rij- en voertuigen zal ff' jfdestoten, wegens het leggen van kabels in weg- Velsen, 8 Juli 1926. gmgemeester en wethouders van Velsen, je secretaris, de burgemeester, j KOSTELIJK. RIJKENS. predikbeurten VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. ned. herv. kerk. uur: Ds. Dijckmeester. uur: Dezelfde. Doop. ISUGDKERK (Koning Willemshuis). uur: De heer Vermeulen. Zaterdagavond 8 uurBidstond, iifill Doepsgez. Gem. Afd. Prot. Bond. 530 uur: Ds. Cannegieter van Haarlem. geref. kerk. Ouur: Ds. J. H. Koers van Oosterbeek. 5uur: Dezelfde. ghr. geref. kerk. Ijuur: Ds. T. A. Bakker. 5 uurDezelfde. evangelisatie hoogeberg. ondagmorgen 10 uur: Samenkomst, öndagmiddag 12 uur: Zondagsschool, ondagavond 7.30 uurSamenkomst. Spreker: B. Jenninga. jnsdagav. 8 uurOpenlucht samenkomst, bensdagavond 7.30 uur: Meisjeskrans. voor meisjes vanaf 12 jaar. jnderdagavond 8 uur: Bijbelbespreking Allen Welkom. Toegang vrij. VELSEROORD. ned. herv. kerk. Ouur: Ds. W. Kroese. geref. kerk. 10uur: Ds. S. de Vries van Ambt-Vollenhove. 5uur: Dezelfde. VELSEN. ned. herv. kerk. Ouur: Ds. W. S van Leeuwen. WIJKEROOG. geref. kerk. uur: Ds. J. D. Boerkoel. 5uur: Dezelfde. SANTPOORT. ned. herv. kerk. uur: Prof. Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga. GEREF. KERK (LOKAAL BETHEL). 945 uur: Ds. 8. van Schelven van Overveen. 5.30 uur: Dezdfde- evangelisatie santpoort. 10 uur: Ds. Warners te Haarlem. Vlootpredikant. BEVERWIJK. doopsgezinde gemeente. Oeen dienst. plaatselijk nieuws. IJMUIDEN. Dinsdagmiddag, om 5 uur, had aanrijding plaats tusschen een ui autobus en een Ford-auto. De Ford Jeifbvam van de Wilhelminakade en reed betonnen brug op. Halverwege de itag bemerkte de chauffeur, dat de Ju- aifllanakade wegens asfalteering afge sloten is. Zonder sign&ien te geven reed hij achteruit. Juist passeerde er een Brockway-autobus en drukte het !,i ichterspathord in elkaar. Nadat men goed en zoo kwaad als het ging, het v; «patbord weer in zijn fatsoen had ge- fei bracht, kon de Ford zijn weg vervol len. Den bestuurder van de autobus treft geen schuld. Toen voor eenige jaren de Patri- Tl' monium-wijk gebouwd werd, waren bij eenige winkelhuizen. De wijk wes klein en afgelegen, mitsdien de énkels slechts zeer bescheiden om te [Oorzien in de behoeften aan kruide nierswaren, enz. Eerst langzaam, later bugger, sloten zich vele andere wonin gen aan het eerst afgelegen complex nan, zoodat nu de eenzame ligging ten ©inde is. Wij hebben meermalen be wondering gehad voor de wijze, waar op yanaf het begin dezer wijk de krui denier op den hoek van de Lipperhey- straaf en Corn. Drebbelstraat zich wist te doen gelden; niet als een buurtwin- keltje, doch als een flink voorziene zaak. Is het wonder dat, nu het isolement der wijk eindigde, hij de behoefte ge voelde en de wegen vond om zijn win kel om te bouwen tot een modernen, grooten winkel, die aan alle te stellen eischen voldoet? Het is de logische ontwikkeling dezer zaak. Na die ver bouwing wordt de winkel heden weer heropend. Wij wenschen den heer S. Bos veel succes en weten dat hij zal overwinnen. VELSEN. Aan alle ^rbeiders der Kon. Ned. Papierfabriek alhier is een circulaire uitgereikt met den volgenden inhoud: Een1 ernstige waarschuwing aan onze werklieden. Ondanks de tot de arbeiders gerichte waarschuwing komt het nog herhaal delijk voor, dat op het loon beslag wordt gelegd voor 'belastingen. Ook gebeurt het in den laatsten tijd nog al eens, dat namens leveranciers eveneens loonbeslag wordt gevraagd voor geleverde, maar slechts ten deele betaalde goederen. Weten onze werklieden wel, in hoe groote moeilijkheden ze zich hegeven, wanneer ze koopen in magazijnen, die op afbetaling leveren, of wanneer ze geld. leenen van allerlei kantoortjes in de groote steden? Indien ze één termijn van betaling overslaan, hebben die le veranciers liet recht, om bij rechterlijk vonnis loonbeslag van de schuldenaars te vorderen. En dan komen de hooge kosten, waarvan men zich geen denk beeld kan vormen. Ter verduidelijking geven wij hier eenige voorbeelden van gevallen, die in den laatsten tijd met sommige onzer werklieden zijn voorgekomen: Iemand had meubelen gekocht en moest nog f 64.23 betalen. Toen hij, ont stemd over de slechte kwaliteit der gekochte goederen, ophield met beta len, verscheen spoedig de deurwaarder. 't Einde van de zaak was, dat hij nu, in plaats van f 64.23, moet betalen f 141.57. Een ander had f 100.geleend. Hij kreeg slechts f 90.in handen, moest een levensverzekering sluiten, die hem f 2.50 per maand kostte, maar waar aan hij' niets had en waarvan hij ook geen enkel bewijs in handen kreeg en betaalde binnen den tijd van acht of negen maanden, behalve de levensver zekering, f 148.terug. Nog een ander voorbeeld: Een. werkman kocht goederen, be taalde gedeeltelijk, zag, dat men hem prullen had geleverd tegen hooge prij zen en staakte de betalingen. De leve rancier beklaagde zich bij den rechter en deze veroordeelde den schuldenaar tot betaling, niet alleen van de schuld maar ook van de kosten, die zeker minstens f 100.bedragen. Wanneer de leverancier maar eerst zijn kooper tot teekenen van het con tract heeft overgehaald, kan hij alles uit zijn magazijnen krijgen, wat hij maai* begeert, want de winkelier weet wel, dat hij zijn slachtoffer STEVIG VAST HEEFT. Èen 8 onzer werklieden kocht iets in een magazijn voor een groote som gelds en nam de verbintenis op zich, om iede re maand een bepaald bedrag af te be talen. Achteraf bedacht hij, dat hij die verplichting onmogelijk DRIE' JAAR kon volhouden; hij schreef daarom een beleefd briefje aan zijn leverancier, om hem wat gemakkelijker betalingsvoor waarden toe te staan, of anders den koop te vernietigen. Als schadevergoeding voor den win kelier wilde hij dan het reeds afbetaal de geld wel geheel verliezen. En wat antwoordde de winkelier? „Gi^ hebt vrijwillig de verbintenis op u genomen en als ge daaraan niet voldoet, ZUL LEN WIJ U GERECHTELIJK DWIN GEN". Leeren deze voorbeelden niet, om uiterst voorzichtig te zijn met het tee kenen van uw naam? Daarom geven wij U den ernstigen en dringenden raad, om u NIET MET ZULKE MAGAZIJNEN EN GELD SCHIETERS IN TE LATEN. ZORGT ERVOOR, DAT MEN U NIET OP DERGELIJKE WIJZE BEDRIEGT EN GELD UIT DEN ZAK KLOPT. Ten slotte herinneren wij aan de meermalen gegeven waarschuwing, DAT WIJ ZEKER TOT ONTSLAG ZULLEN OVERGAAN, indien men zich niet aan onzen raad stoort. Wij vragen van u allen, DAT GIJ ZELF UWE PERSOONLIJKE ZAKEN REGELT, ZOODAT ONZE TUSSCHEN- KOMST ONNOODIG IS, en willen dus voortaan NIET MEER DAARMEE BE ZWAARD WORDEN. DE DIRECTIE. LVelsen, 7 Juli 1926. Het Chr. Nationaal Zendingsfeest. Woensdag werd op het landgoed Beeckesteyn alhier het Christelijk Nationaal Zendingsfeest ge houden, in vereeniging met het Provinciaal Noord- Hollandsch Zendingsfeest. Ds. Joh. Rauws, zendingsdirector te Oegstgeest, sprak een inleidend woord, waarna de gastheer, jhr. rar. J. W. G. Boreel van Hogelanden, voor zitter der Vereeniging voor Inwendige zending in Noord-Holland, waarvan het Noord-Hollandsclie Zendingsfeest uitgaat, een welkomstwoord sprak. De eigenlijke openingsrede werd gehouden door dr. J. Th. de Visser, oud-minister van onderwijs. Deze sprak naar aanleiding van Hand. i7, waarin de rede van den apostel Paulus, op den Areopa gus te Athene gehouden, voorkomt. Spr. zeide dat zelden zulk een pittige zendingsrede zal zijn gehouden. In deze rede wijst Paulus op de een heid van onzen God tegenover het veelgodendom van Grieken en heidenen. Paulus zegt tot hen: Wij zijn van Gods geslacht, iets wat vele domine's thans niet meer durven zeggen. Spr. herinnert aan de broederschap tijdens de Fransche revolu tie, welke broederschap echter fictief moest zijn, omdat men den eenen Vader niet kende en een broederschap kan slechts bestaan, als men van één Vader is. Spr. wijst er op, dat millioenen heidenen het evangelie nog niet hebben gehoord en op den last van Christus om hen de blijde boodschap te bren gen. Daarna sprak ds. L. D. Poot, Herv. predikant te Haarlem, over „Adeldom en ontadeling". Mev r. A. van HoogstratenSclioch van Zeist sprak over „Idealen en werkelijkheid", naar aanleiding van Paulus eerste zendingsrede te An_ tiochië, waarvan de uitwerking was verbazing, verontwaardiging, schroom en bevreesde blijd schap onder de menschen. Zijn arbeid had schit terende gevolgen. Reeds in 55 waren er Chiis- tengemeenten met tienduizenden zielen, en in 250 waren er in Rome 30.000 Christenen. Spr. wees er op, dat er nu echter nog 45Ö millioen heidenen zijn, die den Bijbel nog niet kennen. De belang stelling der Christengemeenten moet dan ook grooter worden. Laten wij het ideaal niet uit het oog verliezen. De roepstem klinkt tot de daad. Ds. H. Thomas, Geref, predikant te Leiden, sprak over „Aanpakken". Spr. ontleende twee lessen voor de zending aan het verhaal van Da vid, die een leeuw en een beer versloeg, n.l. dat wij menschen uit onszelf onmachtig zijn. maar in God sterk en moedig. Spr, zegt dat net brandpunt der zending niet in ons land, maar in Indië ligt. Aanpakken moeten wij en daarbij de kennis ver. frisschen en verlevendigen. Ook de antinomiaan- sche beschouwing moet worden gedekt. Lijdelijk heid is een onchriftelijk verschijnsel. Voor de Christelijke gehoorzaamheid en iiefde is het niet de vraag, wat wij kunnen, maar was Christus ons oplegt. Spr. besloot met een Christus-legende, die ver- lelt hoe Jezus als knaap in den tempel op de ba zuin „de stem van dan wereldvorst" geblazen heeft en zeide dat in de zending Jezus Christus op de stem van den wereldvorst speelt. Vervolgens sprak ds. J, J. Stam, Herv. predi kant te Rotterdam over „Arbeiden en 't niet op geven", waarbij hij zijn uitgangspunt koos uit Matth. 13 3a „Een zaaier ging uit om te zaaien". De zendingsarbeid is als het werk van den zaaier, er is veel teleurstelling. Veel zaad komt niet op en soms is het resultaat zeer gering. Maar het wachtwoord is „Arbeiden cn 't niet opgeven". God is 't, die wasdom geeft. Wij mogen het niet verwachten van onze Christelijkheid en orlho- doxigheidjes. Ons Christendom moet teniet gaan, opdat het Christendom bet wint. Als we met lief de arbeiden vragen we niet of er teleurstellingen, komen. Dan kunnen we blijven zaaien, ieder in eigen omgeving. Onze verwachting moet niet zijn van ons werk, maar van God's werk. Dr. H. v. d. Veen, taalgeleerde van het Neder- landsche Bijbelgenootschap op het terrein van den Geref. Zendingsbond _cp Midden-Celebes. sprak over „de prediking van het woord Gods onder de Sadan-Toradja's", waarbij spr. vertelde van de vele moeilijkheden, om de taal der Toradjasiam- men te leeren. In de pauze werden de 'bestuursleden, sprekers enz, op den huize Beeckesteyn door den gastheer ontvangen en door dezen ecu lunch aangebeden, De Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" te Landsmeer, directeur de heer Hendrik van Beek te Amsterdam, zong voor het huis eenige liederen en gaf daarna een concert op spreekplaats II. Na de pauze sprak eerst dr. F J. Fokkema, vec tor van de Nederl. Zendingsschtsol, over „Zaaien en maaien". De akker is de wereld en het zaad is het Evangeliewoord. Zaaien is met volle handen uitgeven en het beste wat men heeft, uitstrooien in geloof en vertrouwen. De zending heeft zaéfiers noodig. Vele gemeenten dragen veel bij in geld, maar geven nog te weinig zaaiers. Geschikte, toe gewijde en g'eloovige jongemannen zijn noodig. De dag des oogstes komt voor den zaaier, al we ten wij niet wanneer en waar, Maar gelukkig de man, die heden en toekomst in Gods handen legt. De heer O, E. v. d. Brug, zendeling.Jeeraar te Poerwakarta op West-Java, sprak over „De zif tende Satan". Spr. zeide dat het in Indië, het land der geesten, voor eiken zendingsarbeider een realiteit is, dat wij niet den strijd hebben te voe ren tegen vleesch en bloed, maar tegen den duivel en zijn trawanten. Spr. geeft daarvan een voor beeld van een zijner Christengemeenten op Java. Maar ook daar is gebleken dat hoe sterk de bracht ook moge zijn van den ziftenden Satan, de biddende Heiland zijn meerdere is. Dr. Norel, directeur van het Centraal Bu reau voor Inwendige Zending te Arasterdam, sprak over „Noord-Holland en de wereld". Spr. zegt dat als men Noord-Hollanders zal vragen wat het mooist van dezen dag was, sommigen zul len antwoorden het prachtige weer en anderen het schoone terrein. Spr. zeide dat de inwendige zending vandaag de gast was van het Nationaal Zendingsfeest, Spr. vergeleek beiden als broeder en zuster, die elkander noodig hebben en die met elkander moeten arbeiden. Mej. A. F. Knuttel, majoor van het Leger des Heils" sprak over „De Evangelie-verkondiging in Palestina". Het land, waarvan de eerste zendelin gen uitgingen, het sieraad van alle landen is ge worden het verstoorde land, waar het woest is en eenzaam. De geestelijke toestand der bevolking is daarmede in overeenstemming. Onwetend onder de troostelooze leer van Mohammed is het neer gedrukt door de vuist van den Turksc'hen over- heerscher. Men durft niet luistèren naar de predi king van het evangelie, uit vrees voor vervolging. Maar de groote oorlog heeft ook hier veel veran derd. Een nieuwe dageraad is voor Palestina aan gebroken. Er is thans een ruime arbeidsgelegen heid. Spr. verhaalt van een Amerikaansc'ie zen delinge, die toegang kreeg tot de gevangenis te Jeruzalem en daar met zegen aan velen het evan_ geli bracht. Ook gaat er veel zegen uit van het werk onder de blinden. Dr. K. J. Brouwer, zendingsdirector te Oegst geest, had tot onderwerp „Van vrijheid en heilige banden". Spr. zegt dat het Christelijk geloof vrij heid brengt. Verkade, de monnik geworden schil der, zag den gang van zijn leven als van ongebon denheid tot heilige banden, maar de levensgang van Christenen is van vrijheid tot heilige banden. Met voorbeelden uit berichten van de zendelingen, uit een persgesprek van -esident Tideman en uit het boek van Kartini laat spr. iets van die vrij heid zien. Ook de goede kwaliteiten, die er in het leven van heidenen en Mohammedanen zijn, wor den vrij gemaakt van onder den druk, die hun ontwikkeling belemmert. Dr. S. F. H.-J. Berkelbach v. d. Sprenkel, Herv. predikant te Rotterdam, sprak over „Huisgenoo- ten Gods", welke titel gekozen is uit Paulus' Efezer brief. Het gaat daar over de grens, die weggevallen is tusschen „die verre waren" en „die nabij waren". Voor de huisgenooten Gods wordt er een woonstede Gods in den Geest gebouwd, het gezin van Gods kinderen komt samen in zijn nieuwen tempel, die oprijst ap Jezus Christus, het fundament. Inplaats van ds. G. B. Westenburg te Beverwijk sprak de heer Van Eelen, zendeling op Sumatra, die sprak over den arbeid onder de melaatschen de moeilijkheden en de zegeningen daarbij. De slotrede werd gehouden dour dr. M. J. A. de Vrijer, Herv. predikant te Amsterdam, waarmede het welgeslaagde zendingsfeest, dat door 6000 menschen bezocht werd, eindigde. Het feest \^erd door schitterend zomerweer be gunstigd. De gemeenschappelijke zang werd bege leid door de Harmonie der Chr. Jonge Mannen- Ver. Obadja te Rotterdam en de Harmonie „Nut en Genoegen" te Edam, In de pauze lieten deze corpsen zich ook hooren. De_ drukte op het mooie terrein was zeer gezel, lig. Treffend was in de pauze een toespraak van een bekeerden Israëliet, waarnaar zeer velen luis terden. Rondom het terrein was het colt een gezellig< drukte, door de vele auto's en autobussen, wiel. rijders enz. De orde werd uitstekend door onze gemeente-politie en door rijkspolitie gehandhaafd. Extra-treinen van Utrecht- en Dordrecht en extra-booten van Amsterdam enz. brachten dui zenden menschen aan. Langs de straat. „Kaul". Woensdagmorgen waren wij schrijft Kenn. getuige van een kranig, doch ook wel wat roekeloos staaltje van aviatiek. De bestuurder van het Nederlandsche watervliegtuig YV 68, komende van Amsterdam, haalde n.l. het stoute stukje uit, onder de .spoor brug alhier door te vliegen en toen weer op te stijgen. Met alle respect voor zoove^i durf, meen en wij in alle bescheidenheid, dat dit toch wrel een beetje met het gevaar spelen is. Bij het houtlossen uit het stoom schip „Iïaugland" aan de Papierfabriek is de arbeider J. Dinsdag j.l. door een vallende stutbalk getroffen. Na door Dr. Barentsen te zijn verbonden is de getroffene naar zijn woning te Velser- oord gebracht. Donderdagmiddag heeft in Hotel „De Prins" te "Wfijkeroog de veiling plaats gehad ten overstaan van Notaris Boerlage van 1. een winkelhuis met erl en grond, Corverslaan 73, groot 1 are en 9 centiaren en 2. een winkelhuis met erf en grond Corverlaan 75, groot 1 are en 32 centiaren, heide behoorende tot het faillissement van J. Blaauw te Vel sen. Voor het lste perceel was hoogste bieder de heer F. J. Ivokx voor.f 3910. Gemijnd werd op f 10 door den heer K. Nagel. Voor het 2de perceel was hoogste bie der de heer D. Bus voor f 4300. Dit per ceel werd door den heer K. Nagel ge mijnd op f 2. De alhier wonende stoker P., werkzaam bij de stoomponten, is Zater dag j.l. niet op zijn werk verschenen en is ook niet in zijn woning terugge keerd. Een ingesteld onderzoek omtrent zijn tegenwoordige verblijfplaats heeft nog geen resultaat gehad. Donderdagmorgen was het een tijdje weer eens ouderwetsch druk na bij de stoompont. Eenige scholen hadden dezen dag als uitgaansdag gekozen on gedurende eenigen tijd bewoog zich een kleurige, vroolijk zingende schaar van blijde kinderen in optocht langs den weg in de richting naar Wijk aan Zee. Woensdagavond w erd een voer man aangehouden door twee politie agenten, daar hij met een onverlichte wagen reed. Inplaats van zijn naam op te geven legde hij de zweep over het paard en holde naar. de stoompont. Daar de man bij de politie bekend is, zal hem dit weinig baton, integendeel. Donderdag hielden de leerlingen van het gymnasium te Haarlem een excursie naar Wijk aan Zee. Daar allen voorzien waren van een rijwiel was die optocht van 150 fietsen, waarop met een opgewekt gelaat jongens en meis jes gezeten waren, een aangenaam ge zicht. -Ver. tot Bevordering van voorlichting bij Beroepskeuze te Velsen. De secr. dezer Vereeniging, Driehui- zerkerkweg 53, schrijft ons. De voorbereiding der studie-commis sie, welke de verschillende terreinen die tot beroepskeuze in meer of minder verhand, staan, zullen bestudeeren, en materiaal zullen verzamelen waarop bij cvcntueele instelling van een Bur. vooT Beroepskeuze de adviezen kunnen worden gebaseerd, vlot uitstekend. Van een 45-tal personen van zeer uit- eenloopende positie mochten wij toe zegging tot zitting nemen in deze com- Ze waren goed geteld met z'n achten weinig genoeg om er 2 elftallen uit te fabriceercn. Niver mind. Er moest gevoetbald worden. Zooals bij echte elftallen liepen, grootte, dikte en ouder dom zeer uiteen. De oudste zal zoo om en nabij de elf geweest zijn, de jongste nou, we schat ten hem zoowat ruim zes. De overigen daartusschen. Eén hunner, in het ge lukzalig, rijke bezit van een bal uit Iloogerduyn's Warenhuis, ter waarde van misschien wel 30 spie, niet de oud ste en ook niet de jongste, wierp zich vanwege dat bezit als aanvoerder op van de beide gebroken elftallen. „Nou en nou gaane jij tegen Teun, en jij tegen Jan, jullie gaane kiepen. Hein en Piet, jullie bekke hij Teun; ikke en Hannes gaane bekke bij Jan; - Wimpie is jullie mitvoor en Harrie, jij hier bij ons. „Je bent 'n snertaanvoerder, hoonde Teun. Je weet er geen .snars van. Hè jij welles ooit gevoetbald. Die zet Ilar- rie mitvoor en hij is lings. Hier jij tegen Harrie, jij speult. lingsbek bij ons en Piet speult hij jullie. Nou klaar. De dierbare, kostbare bal vliegt blik semschichtend van links naar rechts, van de straat tot op het dak. Hein, die een halve internationaal is, omdat hij niet alleen op het Willemsplein, maar ook in de Kanaalstraat het luchtruim klieft met handen en beencn en van wege zijn klompen veiliger is dan de anderen, waarvan er 2 op kousen, 1 op schoenen zonder veters en anderen be ter geschoeid spelen, heeft spoedig het „bruine monster'' langs Jan gejaagd, die zich per ongeluk op het rechter- trottoir 'liet vallen, toen de bal links via de lantaarnpaal in het denkbeeldig doel vloog en een Indiaansch ge- krijsch: „Kaul, kaul" stijgt hemel waarts. De „kauls" zijn niet van de lucht. Een nul, Een een, twee een, drie een, drie twee, vier twee, vijf twee. Jan krijgt 't benauwd, begint hardop te kankeren. Harrie, die lings is, geeft prachtige rechtsche voorzetten, en Wimpie, wiens scheenbeen niet zoo hard is als de punt van d<* klomp van Hein, hinkt grienend naar huis. Zijn gemis wordt, niet gevoeld. Het spel gaat lustig zijn gang. Zoo wordt er da gelijks van 's morgens tot 's avonds ge voetbald op minstens 20 terreinen in IJmuiden en bij gebreke van een bal en weinig clubs hebbei^ een echten •bal benut men een lucifersdoosje, een leeg sardienblikje, een gebarsten klomp, een vette pet of een dot poets katoen. Het voethallen het schoppen met iets is een besmettelijke, maar onge vaarlijke ziekte geworden. Zelfs Fritsie schopt met zijn kleverigen paplepel in de tafelstoel één sokje van het lin-* kerbeen getrapt „een geboren links buiten" juicht pappie, die kwam zien of Fritsie zijn plicht gedaan had in de stoel. missie ontvangen, terwijl wij bezig zijn de nog open plaatsen zoo mogelijk aan te vullen. Aan een Vrijdag 23 Juli in Lunch room Eynthoven te Velseroord te beleg gen h.h. vergadering zal de door het bestuur opgemaakte candidatenlijst dezen studiecommisise worden voor gelegd, waarop, na de zomervacanties, •deze comm. aan den arbeid zullen gaan. Er begint nu schot in te komen; het geen van de toeneming van het leden tal niet in die mate kan worden ge tuigd. Ons bestuur hoopt dat velen, het be lang van een goed geregelde beroeps keuze inziend, zich als lid der vereeni ging zullen opgeven, waarvoor de con tributie, minimum 50 c. per jaar, geen beletsel kan zijn. Goed afgeloopen. Dnsdagavond was een tuinder uit Santpoort in Beverwijk op de Meer be zig met wat aan zijn lantaarn in orde te maken, toen zijn paard ongeduldig werd en met den wagen op hol ging in •de richting van Santpoort. Zonder ongelukken te veroorzaken holde het door tot voorbij de Meiklaan, waar het tot staan gebracht werd door twee mannen, die per fiets gevolgd wa ren. Bevolking der gemeente Velsen op 1 Juli 1926. Mannen Vrouwen Totaal 16721 16212 32933 De bevolking onzer gemeente is dus in het eerste half jaar toegenomen met 784 zielen. In de week van 27 Juni3 Juli is in deze gemeente één geval van diph- theritis voorgekomen. Zie vervolg nieuws 4e pagina.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 5