Een Vruchten-Taart qmn mi DnOes"ker''s De openluchtvoorstelling in Velserbeek. De voorstelling van Joseph in Do- than, Woensdagavond in het park Vel serbeek, is een succes geworden. Daartoe werkte in de eerste plaats met dien factor, waarop men steeds hoopt, doch die huiten menschelijke macht en berekening blijft, het weer. Na den gloeiend heeten dag van Woensdag, toen overal binnen nog een drukkende atmosfeer hing, was het een verrukking, rustig in ons park te zitten, hooren en zien naar een spel, dat moest voeren naar het sub-tropi sche Palestina. Daarbij kwam de fac tor die buiten de macht van de regie, doch wel terdege met hare berekening overeenkwam. Wij bedoelen de ter- teinaccomodatie. Men was eerst voor nemens het tooneel in het terrein, bij de hermitage te bezetten. Om redenen van practischen aard bleek dit minder gewenscht, moest men meer in de na bijheid der gebouwen zijn. Nu' de voorstelling voorbij is, zijn we dankbaar voor die noodzaak. liet openluchttooneel is, na de mid deleeuwen, een smaak der jongste ja ren. Voldoende om de gedachte te ver drijven dat de vroegere, rijke bezitter.' van Velserbeek, bij den aanleg hieraan gedacht hebben. Doch meer juister kan het niet. Dat in een hoek toeloopende, zacht glooiende terrein, dicht omzoomd door- 't steeds warm aandoende, hooge naaldhout, waarvan een hooge, statige cypres in het middelpunt. En achter, hoewel dicht nabij, het geluid terug kaatsend tegen het dichte lommer van de Lindelaan. Werkelijk, hulde voor deze keuze van terrein. Hier, in deze omgeving kwamen de rijke, statige verzen van Vondel tot hun volle recht en was het spel in staat dezen woordenrijkdom te illustreeren. Want, tenminste dezen avond zagen we het meest opvallende verschil tus- schen zaal en openluchtspel daarin, terwijl we in een zaal steeds de spelers en de handeling zien, die het letter kundig werk dragen; hier was het vooral den dichter die naar voren trad en geïllustreerd werd door het mem schelijk spel. Een weelde, die men na tuurlijk Vondel gerust kan toevertrou wen, vooral als de vertolking in zoo goede handen, of liever monden is, als in die van deze zomertooneelisten. Elk der rolllen was geheel af en het is slechts met een grooten schroom dat we onbillijk tegenover de anderen zijn, als we enkelen afzonderlijk willen noemen. We hebben verbaasd zitten te luiste ren naar de geweldige zeggingskracht van Mevr. Jettie van DijkRiecker, in hare sterk geconcentreerde rol van: Rey van Engelen. Verder over de fijn- gevoelde declamatie van Ko van Dijk, in de rol van Ruben. Meermalen hoor den we een applaus bij „open doek" als hij uitgesproken was. Waarmee we volstrekt niet willen tornen aan de in derdaad goede creaties van Joseph, Simeon, Levi, Juda en de vrachtmees- ter. Zooals we reeds voorspelden in het begin der week, een avond niet van luidruchtige vreugde, doch van groot- sche verheffing tot inniger cultureele waarde; Het verblijdde ons zeer dat de ont werpers van dezen avond het genoegen hadden veel publiek te zien, ook de kindervoorstelling van Roodkapje was goed bezocht. Aan het einde van den avond deelde de voorzitter van „Onder Ons" dan ook mede, dat het succes van dezen avond aanleiding was om de volgende Woens: dag een nieuwe voorstelling te organi se eren: des middags van „Roodkapje'', des avonds van een paar kluchten n.l. „Dokter tegen wil en dank" voorafge gaan door „De klucht van de koe". Om eens nieuw bloed in den her tenkamp te krijgen is een bok aange kocht in Zuid-Limburg. Het beest begint zich al thuis te ge voelen. De Vereeniging „Vriendenkring" ?.al a.s. Zondag een boottocht onderne men en na afloop een gezelligen avond doorbrengen in hotel „De Prins" te Wijkeroog. Dinsdag hebben de leerlingen der 7de klas van school G een reisje naai de pyramide van Austerlitz gemaakt. Woensdag hebben 80 leerlingen van de school met den Bijbel te Wij keroog een uitstapje naar Schevenin gen gemaakt. en gemeentepolitie procesverbaal opge maakt. Op een der laatste dagen werd de rijksveldwachter te Santpoort, door een consul der A. N. W. B. aangezocht om hem te bekeuren ter zake als bestuur der van een motorrijtuig rijden over de Middenduinerweg, o„ider de ge meente Velsen, welke weg krachtens de politie-verordening en volgens een waarschuwingsbord was verboden in te rijden het een en ander om een vonnis uit te lokken. De rijksveldwachter weigerde zulks te doen omdat hij van meening is dat die weg onbevoegd is uitgesloten voor motorrijtuigen, omdat die weg is 'gele gen buiten de bebouwde kom der ge meente en omdat op dien weg geen borden zijn geplaatst overeenkomstig het model vastgesteld door den Minis ter van Waterstaat en hij zich aldus niet leende om de Justitie te gebruiken als proefmiddel. POLITIERAPPORT, IJViUIDEN. Dinsdag werd de hulp van de po litie ingeroepen door de caféhoudster S., daar in het café twee Deensche zee lieden waren in staat van dronken schap, die aan het verzoek van mej. S. om het café te verlaten, niet wilden voldoen. Toen echter de politie kwam, verlie ten zij het café, maar verstoorden toen zoo erg de openbare orde, en maakten het de politie zoo lastig, dat deze ver sterkt met assistentie, de heeren naar het politiebureau, brachten, waar zij zich hadden te verantwoorden vooi hun ongepaste daden. Dinsdagavond werd een jongen tje van ruim twee jaar door de politie aangetroffen, hetwelk bij nader onder zoek bleek verdwaald te zijn. Daar het kind op de vragen, door de'politie ge steld, waar het woonde en 1100 of het' heette niet kon antwoorden, achtte deze het raadzaam het kind mede te nemen naar het bureau totdat iemand .wel zou komen. Nader bleek het te zijn het zoontje van 'tl., wonende Cornells Drebbelstraat. De politie moest nabij de Spuisluis handelend optreden. Een dertigtal jon gens waren hier aan het zwemmen hetgeen al reeds verboden is, doordat men zich ongekleed of niet voldoende gekleed bevindt aan den publiek en weg, doch ook het gevaar wat bier dreigt is groot. Men springt en duikt hier van den hoogen sluismuur, waar aan sleepbooten en vlotten door middel van staaldraden worden vastgemaakt, zoodat op den, duur ongelukken niet uitblijven. N. Hl. C1. WIJKEROOG. Het transportrijwiel, dat door G. D. uit de Melklaan als vermist werd aan gegeven, is door de politie teruggeven den in een sloot langs de spoorbaan. Door de politie werd W. F. S. te Velseroord bekeurd, wegens het rijden met een motorrijtuig op het l ijw". :lpad. Voor s!eetaïs f 1.15 voor direct gebruik gereed Gistpocder Backin vervangt de Gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken. 500 gr. tarwebloem0.16 1 pakje Dr. Oetkers's Backin 0.07lls 100 gr. boter f 0.2S marg.. 0.12 2 eieren0.12 Va liter melk0.02 een weinig zout 100 gr. suiker. 0.051/2 3 pond fruit (Klapbessen, Bessen, Kersen of derg.).0.60 f 1.15 Bereiding: Men bereide het deep op de gewone wijze, rollc het dik of dun uit, al naar gelanp men een of meer goed ingevette bakblikken ermede wil bedekken. Men be legge de met dit deeg bedekte bakblikkee met ontpitte, gesuikerde vruchten. Indien? het fruit zeer sappig is, bestrooic men het rijkelijk met geraspte beschuit of pane.ermce en een weinig suiker. Men lette vooral op Backin van Dr. Oeïkcr, en dat op elk pakje ais Eenige Importeurs K. Ostermann Ex Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zier direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook :en gr.itis*re<.eptcnboekje toezenden met 41 p. in 19 sec.; 3e pr. G. Morrien van Velsen met 41 p. in 24 sec.; 4e pr. J. F. Duyn van Haarlem met 41 p. in 28 sec,; 5e pr. P. J. Roeien van Bloe mendaal met 40 p. in 25 sec.; 6e P. Groenendijk van Velsen met 39 p. in 19 sec. Klasse C, le pr. A. N. Pielage van Haarlem met 45 p. in 36 sec.; 2e pr, G. v. d. Raad van Bloemen- daal met 43 p. in'24 sec,; 3e pr. W.' J. Voordouw van Haarlem met 42 p. in 20 sec.; 4e pr. C. Visser van Velsen met 42 p. in 24 sec.; 5e pr. A. Lagen dijk van Bloemendaal met 41 p. in 27 sec.; 6é pr. J. W. Adelaar van Haarlem met 41 p. in 30 sec.; 7e pr. W. Martens van Velsen met 41 p. in 35 sec.; 8e pr. P. Laan van Bloemendaal met 40 p. in 27 sec.; 9e pr. H. Wezenaar van idem met 40 p. in 34 sec.; 10e pr. G. Bessem van Haarlem met 38 p. in 26 sec.; lie pr. C. Smit van Velsen met 37 p. 29 sec. Margaschutters. Klasse A. le pr. Joh. Wagenmaker van Schoten met 36 p. in 28 sec. (2 strafp.); 2e pr. L. Borst van idem met 25 p. in 30 sec. (L. S. 3). Voor den extra wedstrijd C XI, welke tijdens den Provincialen wedstrijd op 4, 5 en 6 Sept. a.s. zal gehouden worden, zijn door het Kringco- mité de navolgende schutters aangewezen: J. Jacobs van Haarlem; J. D. Heykoop van Vel sen; F. van Pelt van Haarlem; M. A. Hoeben van Haarlem; C, F. Visse van Bloemendaal. Reserven: G. Mooyeking van Bloemendaal; B. A, Dammers van Velsen; A. J. Hekker van Bloemen daal; A. Tol van Velsen. De prijsuitreiking zal gehouden worden op Don derdag 22 Juli, des avonds te 8 uur tn de boven zaal van Café Brinkman, Groote Markt, Haarlem. Maar zoover zijn we met de betrokken zaak nog lang niet. Wij zouden intusschen een goed woordje wil len doen voor de bevordering van deze proef nemingen, en ondersteunen het standpunt, dat blijkens het verslag door de vergadering der Vlaardingsche Reedersvereeniging is ingenomen. Het is noodig en nuttig dat ze worden mogelijk gemaakt en op alle manieren worden bevoiderd, maar niet minder aanbevelenswaardig is het, dat er methode en systeem in dit streven wordt ge bracht, en er vaste leiding aan worden gegeven, Er moet niet al te veel verdeeldheid en ver snippering op dit terrein komen, en nu lijkt het er wel een beetje op of dit gevaar dreigt, het geen onnoodige kosten zoü kunnen veroorzaken en tot overbodige werkzaamheden leiden. Waar het hier betreft een poging om de economische bedrijfsvoering te bevorderen, mag bedoelde po ging zelve in de eerste plaats wel op de meest, economische wijze geschieden. Hiervoor nu is noodig samenwerking, concentratie en eenhoof dige leiding. De diverse stroomingen en werkzaamheden moeten in één bedding worden geleid, en het is juist dat de Reedersvereeniging te Vlaardingen daarop aandringt. Voorzoover dit nu de preparatie van netten betreft, lijkt het ons aangewezen dat de directeur van het Visscherij-Proefstation de centrale lei ding behoudt; bij hem en zijn instelling behooren de diverse belanghebbenden en belangstellenden elkaar te ontmoeten. Dit is ten slotte de officiëele instelling. Het moge niet rechtstreeks van den Staat uitgaan, het wordt toch bijna uitsluitend met rijksgelden geëxploiteerd. Deze instelling verdient de belangstelling en den moreelen steun van elk, die met de visscherij te maken heeft. Het komt ons wel eens voor dat ze tot heden meer deel heeft gehad aan de kri tiek, die vooral in de visscherijkringen zich zoo vaak en zoo gaarne laat gelden, dan aan waar deering, Nu is kritiek uitnemend, maar ze moet gepaard gaan met actieve bereidwilligheid tot verbeteren. Zoo iets noemt men opbouwende kri tiek, een artikel, dat in visscherijkringen al te schaarsch is. Ons is bekend dat er ook nog al over geklaagd wordt, dat het Rijk zelf zoo weinig toeschietelijk is voor de bijeenbrenging van het fondsje, be_ noodigd voor het nemen der preparatieproeven door zijn eigen gesubsidieerde instelling. Wij zijn het er mee eens, dat hier wel wat meer royaliteit kon worden betoond, maar willen toch wijzen op twee dingen, waarmee rekening moet worden ge houden, en wel in de eerste plaats dat in 't alge meen niet gemakkelijk bijkomende subsidies worden verstrekt, en in de tweede plaats dat tot nu toe de zeevisscherij zelf bijzonder weinig sympathie ten opzichte van het Visscherij-Proef station heeft getoond. Nu we het toch over de gestie van het Rijk hebben, wenschen Ye er eens de aandacht op te vestigen, dat ook van zijn kant oogenschijnlijk de grootste economie niet betracht wordt. De algemeene opinie is, dat de Nederlands,ch_ Staat niet Veel doet ten behoeve van de visscherij in 't algemeen, van de zeevisscherij in 't bijzon der, Toch is het aantal instellingen dat over de visscherij doktert, niet gering, en op 't gebied van onderzoek en proefnemingen beschikken we zelfs over een drietal instellingen, daar er buiten het Nederlandsche Visscherij-Proefstation, dat te Utrecht is gevestigd, nog zijn het Rijksinstituut voor biologisch visscherijonderzoek te Helder, en het Rijksinstituut voor hydrografisch visscherij onderzoek te 's-Gravenhage. Wij zijn er van overtuigd dat elke wetenschap zijn eigen eischen stelt en zijn eigen inrichtingen behoeft, maar toch zouden we de vraag wel wil len stellen, of bij een goede organisatie ook te dezen aanzien geen centralisatie tot stand te brengen zou zijn. Ook voor den Staat geldt de eisch van efficien cy, en zeker wat de bemoeiingen voor de vis scherij betreft. Vooral op dit terrein moet de eisch worden gesteld dat voor de uitgegeven gel den werkelijk het grootste nut wordt verkregen! N. VI. Ct. noemd en de wensch uitgesp, dat dit feit op eenigszins wijze zou worden herdacht. Door verschillende om standi den kon totdusver niet aan de reiding van dit feest worden ge^e, thans echter zal de eerste stap worden gedaan. Op Donderdag 22 a.s. 8 nur zal in Hotel Nummer Een vergadering worden gehouden, m schreven door IJMUIDEN'S BLOEi welke vere-aderine: iedere hel an J, VISSCHERIJ. Proefnemingen ten behoeve van de Zeevisscherij. SANTPOORT. Te Santpoort hebben een vijftal Lolienrooiers onder schafttijd zich be geven in een aardbeiënlaud cn aldaar zonder goedvinden van den eigenaar aardbeien geplukt voor hunne boter ham. Van 't een en ander is door rijks- Schieten. Kringschietwedstrijd van burgerwachten „Kennemerland Zuid". Aan dezen wedstrijd, die 10 en 11 Juli j.l. te Overveen plaats had, werd deelgenomen door de Burgerwachten Haarlem, Bloemendaal, Velsen en Schoten, met 5 klassen Veteranen, 6 klassen A, 4 klassen B en 6 klassen C. De uitslag is als volgt: Korpswedstrijd scherp. Klasse Veteranen, le prijs Haarlem I met 261 p. in 137 sec. (2 strafp.); 2e pr. Velsen met 246 p. in 141 sec. Klasse A. le pr. Schoten met 231 p. in 152 sec. (8 strafp.); 2e pr. Haarlem I met 228 p. in 148 sec. (11 strafp.); 3e pr. Bloemendaal I met 223 p. in 147 sec. (2 strafp.) Klasse B. le pr. Haarlem I met 215 p. in 197 sec. (4 strafp.); 2e pr. Velsen met 207 p. in 156 sec. Klasse C. le pr. Bloemendaal 1 met 231 p. in 202 sec.; 2e pr. Haarlem I met 230 p. in 180 sec.; 3e pr. Velsen met 208 p. in 200 sec. Beste schutter Korps en Personeel tezamen J. Jacobs van Haarlem met 56 p. in 25 sec. (Korps); 40 p. in 15 sec. (Personeel). Personeele wedstrijd scherp. Klasse Veteranen, le pr. W, J. Faase van Bloe. mendaal met 46 p. in 18 sec.; 2e pr. A, F. Bos, van idem met 46 p. in 20 sec.; 3e pr. C. J. Lindeuman van idem met 45 p. in 21 sec,; 4e pr. A. Tol van Velsen met 45 p. in 26 sec., (1 strafp.); 5e pr. N. v. Keulen van Bloemendaal met 44 p., in 20 sec,; 6e pr. L. de Raad van Haarlem met 44 p. in 24 sec.; 7e pr, G, H. Luttik van Haarlem met 43 p. in 17 sec.; 8e pr. J. Lindeman van Bloemendaal met 43 p. i" 25 sec. Klasse A. le pr. P. L. de Groot van Haarlem met 46 p. in 20 sec.; 2e pr. J. A. v. Buggenum van Bloemendaal met 43 p. in 22 sec,; 3e pr. A. J. Spoor van Haarlem met 42 p. in 18 sec.; 4e pr. J. Rompa Schoten met 42 p. in 19 sec. (L. S. 7); 5e pr. Jac. Korte van Velsen met 42 p. in 19 sec. (L. S. 6)- 6e pr. P. Kruyer van Haarlem met 42 p. in 20 sec.; 7e pr. H Medik van Velsen met 41 p. in 19 sec.; 8e pr. J. M. Heykoop van Velsen met 41 p. in 24 sec. Klasse B. le pr. J. v. d. Ham van Haarlem met 43 p. in 32 sec.; 2e pr. H. Prins van Bloemendaal De Fransche visscherij. Uit het jaarverslag van de Kamer van Koophan del te 's Gravenhage en de verslagen van de laatst gehouden vergaderingen der Kamers van Koophan del voor de Beneden Maas en te Leiden en der Reedersvereeniging te Vlaardingen blijkt, dat er den laatsten tijd veel belangstelling wordt ge wekt voor de bevordering van proefnemingen ten behoeve der zeevisscherij, Wij hebben gelezen dat getracht wordt daarvoor gelden bijeen te brengen en dat het hoofdbestuur der Reeders vereeniging voor de Ned. Haringvisscherij reeds bepaalde bedragen toegestaan heeft. Gehoopt wordt nu op financiëele medewerking ook van het Rijk, en van! de Kamers van Koophandel, in welker districten de zeevisscherij is gevestigd. Geweldige bedragen worden ons niet genoemd, die er mee gemoeid zouden zijn, maar nochtans schijnt het niet zoo heel gemakkelijk te zijn deze bijeen te brengen. De Kamers van Koophandel zijn zuinig met het toestaan van subsidies; zij hebben te waken over een groote verscheidenheid van belangen, en moeten dus in elk bijzonder geval met de conse quenties rekening houden. Wat voor het eene bedrijf toegestaan wordt, zou later bezwaarlijk aan andere zijn te weigeren. Niettemin kan ver wacht worden dat de Kamers het van haar ver wachte bedrag wel zullen voteeren; de Vlaar dingsche Kamer deed dit reeds voor wat betreft de proefnemingen voor het prepareeren van vischnetten, en de Leidsche Kamer zal in haar volgende vergadering een definitieve beslissing nemen, nadat in haar laatste vergadering staking van stemmen over een desbetreffend voorstel had plaats gevonden. Wat opvalt in de discussies over dit onderwerp is de groote twijfelmoedigheid, welke bij de af gevaardigden der visscherij zelf ten opzichle van deze soort werkzaamheid schijnt te bestaan. Het lijkt zoo dat er slechts heel weinig geloof zit in het nut der proefnemingen; zelfs lazen we dat een lid eigenlijk veel meer voor subsidie zou ge voelen wanneer te voren vaststond dat een goed resultaat zou worden verkregen. Wij wagen het in alle bescheidenheid op te merken, dat in zoo'n geval vermoedelijk het woord „proefnemingen" niet gebruikt zou behoe ven te worden. Indien te voren vaststaat wat de hitkomst zal zijn is er meer reden om te spreken van demonstratie; en indien vaststaat dat de uilkomst gunstig zal zijn kan alle moeite wel nagelaten worden, want dan neemt de praktijk het woord en kan de deskundige onderzoeker zich rustig op andere werkzaamheden gaan toe- leggen. Volgens het Fransche visscherijblad „La pêche Maritime" is in de na-oorlogsjaren de invoer en uitvoer van visch in Frankrijk belangrijk toege nomen. In 1913 bedroeg de invoer 30.072 ctrs. (50 K.G.); in 1919 was die 31.376 ctrs.; in 1921 120.887; in 1924 110.906. De uitvoer was in 1913 20.254 ctrs.; in 1921 36.841; in 1924 69914. De in voer kwam hoofdzakelijk uit Engeland, Holland, Spanje en België. De verzending uit Holland be droeg in 1913 2400 ctrs., in 1924 echter 18.471 ctrs., tegen 57.617 ctrs. uit Engeland. De uitvoer van Frankrijk was hoofdzakelijk gericht op Italië, Spanje, Zwitserland, België, Holland en Engeland; volgorde naar hoeveelheid. Zoo ontving Italië in 1924 30.171 ctrs., Holland 3236 ctrs. en Engeland 2601 ctrs. De Fransche" visschersvloot voor de versch- vaart bestond in 1913 uit 390 vaartuigen met een vangst van 227.000 ctrs. visch; m 1924 uit 660 vaartuigen met ,een vangst van 319.000 ctrs.; het aantal schepen voor de vaart ten zoute is echter verminderd en de hoeveelheid gezouten haring eveneens. In 1913 waren er 212 schepen, die een vangst van 211.000 ctrs. hadden; in 1924 waren er maar 83 schepen met een vangst van 135.000 ctrs. De versche haring wordt gedeeltelijk naar 't binnenland verzonden, gedeeltelijk gezouten. De invoer van haring, versch of gezouten, is daarentegen in kwantiteit toegenomen. In 1913 werd ingevoerd 908 ctrs, versche haring, waarde 14.500 fr.in 1924 39.069 ctrs., waarde 2.974.000 fr.; de invoer van gezouten en anderszins gecon serveerde haring was in 1913 20.810 ctrs. waarde 520.000 fr.; in 1924 waren de getallen 136.160 ctrs., waarde 11.104.000 fr. De uitvoer van haring, zoowel versch of gezouten, is ook vermeerderd, doch zeer gematigd. In 1913 werden uitgevoerd 665 ctrs. versche haring, met een waarde van 10.600 fr. en gezouten 3240 ctrs., waarde 81000 fr. en in 1924 was de uitvoer versch 10.721 ctrs., waarde 1.930.000 fr., en zouten 10.892 ctrs., waarde 2.723.000 fr. De meeste versche haring komt uit Noorwegen; weinig uit Engeland. In 1924 werd uit Holland ingevoerd 525 ctrs. De gezouten haring uit Noor wegen bedroeg 107.632 ctrs., uit Holland 20.956 ctrs., uit België 2652 ctrs. en uit Duitschland 406 ctrs. De verzending uit Frankrijk van versche haring is vooral op België gericht, in 1924 7386 ctrs.; een weinig gaat naar Holland, Engeland en Duitschland. België krijgt ook het grootste deel der gezou tenharing; veel minder gaat naar Holland, Zwit serland, Duitschland, Engeland en de Fransche koloniën. N. VI. Ct welke vergadering iedere -"waii IJmuidenaar welkom zal zijn. Sp^ vereenigimgen, .die bij de herdenb hun medewerking zullen kunnen leenen, wordt verzocht een of m,, gevaardigden naar deze bijeenkom zenden. Het doel der v ergadering is d« 1 menstelling van een commissie uitl burgerij, die een plan voor de l< lijkheden zal opmaken en de or tie op zich zal nemen. Wij hopen, dat velen van hunne langstelling in IJmuiden zullen dj blijken door deze vergadering tij wonen en dat een energiek en doofl. tend comité, dat in den korten resteerenden tijd veel tot stand] brengen, gevormd zal worden. 1 Donderdagavond vertrok li stoomschip „Commewijne" van a Kon. West-Ind. Maildienst vatt u naar West-Indië. Alhier begaf zich aan boord dot, f verneur van Suriname, Mr. A. j Baron van Heemstra. Eenige ver1--'- woordigers van de regeering en vrienden deden den gouverneur j geleide. De politie zorgde op de t voor de goede orde. VELSEROORD. Tot de le klasse van het Chr.l ceum te Haarlem is toegelaten T.l Ritskes alhier, terwijl P. Verhoog! hier aan dit lyceun tot oen hoogf klasse werd bevorderd. Huldiging Harmonievereeniging „St. FidelU'j Naar aanleiding van het behaal succes door de Harmonievereenigj „St. Fidelis" op 't concours, dnlai gehouden te Sloterdijk, had zich at een comité gevormd, om de leden bovengenoemde vereeniging een h te brengen voor hun mooie prest, De prijs, te Sloterdijk behaald, stond uit een fraaien zilveren lam tak, toegekend als len prijs, 3e aft ling Harmonie, met het hoogste punten. Woensdagavond te half acht w. door „St. Fidelis" een opmarsch maakt naar het station Velsen, om« verdienden prijs in ontvangst to nero, Door een der leden van het Huil gings-comité werd de zilveren lauwi tak aan 't v aandel bevestigd en na j driewerf hoera ging men vvederta| naar het Patronaat. Voorop reed een luxe auto, ivairii de directeur van ;,St. Fidelis", do te F. Heeremans en diens achtgom» hadden plaats genomen. Dan volglii Harmonievereeniging „St. Caetilil van Wijkeroog, die haar medewerkig verleende om haar zustervereeniglnjlil huldigen en daarachter volgde do fea vierende vereeniging „St. Fidelis". 1 De muziek was tijdens den rond™ door Velseroord's straten niet van a lucht, zoodat dit aller belangstollii|| trok, totdat men in het Patronaa bouw aankwam. 7U1H itsgi I VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. IJmuiden 50 jaar. Reeds eenige keeren werd in deze kolommen het 50-jarig bestaan van IJmuiden in het komende najaar ge- Hier werden ververschingen rondgl diend. De voorzitter van „St. Fidelis", heer Beukers, bracht dank aan do v« eeniging „St. Caecilia" voor de kan* raadschappelijke wijze, waarop zij f toond heeft mede te leven met hel siit ces, hetwelk „St. Fidelis" Heeft it haald. Vervolgens bracht hij dank at het Huldigings-com. voor al de mod* welke het zich getroost heeft, om das dag voor het corps onvergetelijk I maken. Tenslotte richtte hij nog een van dank tot den directeur, den W F. Heeremans en ais blijk dat de w eeniging haar directeur waardMl werd hem een praehtigo dirigeeritoll met zilver beslag en inscriptie aa» boden, waarmee de directeur ten ste was verrast. Diens echtgenoot werd een prachtig bloemstuk aangt den. Hierna werd door „St. Fidelis' paar nummers ten gehoore geg zijnde het verplichte nummer „La I Champêtre" en 't vrije nummer „LaU» de Noves'', welke zij even schilt als op het concours weergaf. Door den voorzitter van „St. Caecili werd de feestvierende vereeniging W telijk geluk gewenscht en men hoo van beide zijden dit nog menigmaal mogen doen. Nadat nog eenige nummers ten hoore waren gegeven, ward de leeste iijke bijeenkomst gesloten.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2