ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Z&tardag 31 Juli 1926 lie Jaargang Yersehjpt Woensdags Zaterdags No- 7T IJMUIDER COURANT gorden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten. Lrtentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, [dm kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend jjagnummer. rtentiën voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran- ji j 4__, 13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Sjtentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v,m. en yjDAGS tot 4 uur n.m. V [plaatsen van advertentiên van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad Muitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F, C. Roelse, IJmuiden, Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN"' Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1,iedere regel meer 20 ets, Compact gezette adverten ties van 1 t, en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0,75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties ,,adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen, Aangifte voor het bevolkingsregister. Burgemeester en wethouders van Velsen; Horwegende, dat het van groot belang is, dal Bevolkingsregister nauwkeurig wordt bijgehou- |D en de krachtige medewerking van de ingeze- |5en biertoe een eerste vereischte is; ierinneren aan de volgende bepalingen, rege- it de verplichting der ingezetenen tot het doen aangifte voor het bevolkingsregister. |jl die op den dag der laatste volkstelling in L vreemde of in een der koloniën of overzee se bezittingen van het Rijk hebben vertoefd, Ljai hiervan ter secretarie der gemeente kennis [tï(0 binnen één maand na hun terugkomst. jj| die uit een plaats buiten Nederland hun y^'aats overbrengen in een gemeente van Ne- moeten hiervan een verklaring doen ter id'iitarie der gemeente binnen twee weken na j0 aankomst in de gemeente, vergezeld van een spoort, reis- en verblijfpas of ander deugdelijk lorijsstuk. 'Bij alle kennisgevingen moeten de noodige op- jTen worden verstrekt voor de inschrijving in het irolkingsregister. Zij, die hun werkelijke woonplaats binnen het jijt verlaten om die over te brengen naar een jiÜerlandsche kolonie, een overzeesche bezit- (aj! of naar den vreemde, moeten hiervan een ver ging doen ter secretarie der gemeente, welke .verlaten. Zij, die hun woonplaats naar een andere ge ënte overbrengen, moeten hiervan een verkla- jji doen ter secretarie dergemeente, welke zij «laten en waar zij in het bevolkingsregister zijn geschreven, met opgaaf der gemeente waar zij lièh wenschen te vestigen. Het ontvangen getuig- ^tid van woonplaatsverandering, hetwelk koste- wordt afgegeven, moeten zij uiterlijk binnen (we weken na hun a,ankomst in de nieuwe ge- leente ter secretarie dier gemeente bezorgen. Ik hoofd van een huisgezin qioet uiterlijk bin twee weken ter gemeentesecretarie kennis ge- van ieder lid, dat in het huisgezin wordt op domen of daar uit gaat, inwonende dienst- en» Kikboden daaronder begrepen. Onverminderd deze bepalingen is een ieder, door lit gemeentebestuur daartoe opgeroepen, ver acht tot het doen der opgaven, welke vereischt ivorden om het bevolkingsregister in te vullen. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste honderd gulden. Ter voorkoming van moeilijkheden worden de igezetenen ernstig aangespoord hun verplichtin- en nauwgezet na te komen. Velsen, 27 Juli 1926, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, HOFSTEDE l.s. RIJKENS. VAN DEN WACHTTOREN. Be welvaarMictator. Sommige vaders en echtgenooten zijn werkelijk heer des {huizes. Als1 hun krachtig en nadrukkelijk: Ik zeg liet! 'klinkt, zwijgen en gehoorzamen de an deren. Mussolini treedt in Italië als ~w.i' des huizes op. Hij is niet alleen de politieke baas en de heerscher raét het zwaard maar ook schrijver en schepper het economische leven. Een van zijn laatste portretten toont kern ons met den koning midden in een korenveld, druk in een gesprek met een paar boeren. Daar commandeert hij lover de korenhalmen, dat ze volle aren iZullen dragen. Hij gebiedt ook over de iwerkers en eischt twee dingen: Harder werken en minder uitgeven. Merkwaardig zijn zijn decreten, waar- ii dit geboden wordt. De taal van een afleenheersoher. Kort en krachtig, zoo- als een man spreekt, die weet gehoor zaamd te worden. Hier volgen een paar van zijn commando's tot zijn volk ge richt. „Een uur zal worden toegevoegd aan don werkdag en er zullen geen stakin gen zijn. Alle nieuwsbladen moeten tot zes bladzijden beperkt worden. Buiten- landsche, uitvoerige correspondentie, nieuws op het gebied van sport, kunst en letteren, verslagen van rechtszaken en van. misdaden zullen geleidelijk weg gelaten worden. In iedere provincie tog slechts een nieuwsblad verschij nen; de strenge censuur zai voortduren, teen weelderige huizen, hotels en ca rets zullen worden gebouwd. Aard appelen zullen worden verbouwd in plaats van de fabricage van spaghetti en macaroni uit huitenlandsch meel vervaardigd. Om tien uur zullen alle gelegenheden voor openbare gezellig heid gesloten worden. De prijs van ce ment en andere bouwmaterialen zal door coöperatie of anders door de wet verlaagd worden. De invoer van weel deartikelen is verboden.1' Mussolini be oogt met dit alles, de levenskosten lager te maken, wat hij veel beter acht dan de loonen te verhoogen. Door dit laat ste neemt de duurte toch toe, men moet dan tegen de 'duurte de loonen nog eens verhoogen en, dat is een weg zonder eind of geen ander eind dan blijvende malaise. Wanneer een volk uit kleine kinderen bestond en een man het recht had', als een wijze maar strenge vader onder hen op te treden, zou men deze maatre gelen kunnen goedkeuren. Maar welk volk verdraagt op den duur deze in breuken op de vrijheid? Alleen het Ita- liaansche, zoolang het een afgodischen eerbied voor Mussolini heeft en hem blindelings volgt. In een opzicht kan ons het optreden van Mussolini bevallen. Hij is nu niet meer de dictator van het zwaard en de veroveringen maar van de welvaart. Hij roept zijn volk op, om te werken en niet om te vechten. Maar het moet -daar bij leven als onder een strenge bezet ting. De boog wordt zoo lang -en strak gespannen, totdat hij breekt. Dat zal ook Mussolini ondervinden. Het volk is zeer buigzaam tegen hem. Maar als hij ten slotte eischt, negen uur in plaats van acht werken en om tien uur naar bed en kleinere kranten en minder weelde, dan za.1 het verzet niet uitblij ven. Hij -doet nu denken aan den Micl- deleeuwschen Italiaan Savonarola, die eens zijn medeburgers In Florence bewoog, om allerlei wereldsche zaken, weeldedingen enz. op de markt te ver branden, maar later.d,e volksgunst ver loor en zelf als ketter verbrand werd. Ook Mussolini zal na den geweldigen groei van zijn macht zijn val zien ko men en beleven. Waarom gaat het de nieuwe wereld beter dam de onidei? In de Ver. Staten is de toestand der schatkist schitterend. Over dit belas tingjaar is er een overschot van 37? millioen dollar, terwijl er bovendien nog .schulden afgelost zijn. De Ameri- kaansche arbeider verdient door elkaar genomen wel tweemaal zoo veel als de arbeider in Ons werelddeel. De inleg op -de spaarbanken in de nieuwe wereld is bijzonder hoog. De belastingen wor den er verlaagd. Allen teekenen .van groote welvaart. In Europa moet men op de penning zijn of is de penning op. De werkloosheid is groot, de belastin gen zijn bijna overal zeer -drukkend, de regeer-ingen moeten bezuinigen, het za kenleven kwijnt, in meerdere landen blijft het geld in waarde dalen, kortom in de. oude wereld is het misère. Uncle Jonathan is de rijke oom ge worden, die vele andere staten geleend heeft, en bij zijn royaliteit vergeet bij de rente en aflossing niet! De bekende Engelsche econoom Norman Angell heeft de vraag, waarom Amerika zoo veel rijker is dan Europa beantwoord, althans een der hoofdoorzaken van -dit verschil bloot gelegd. Het zit niet in het protectionisme, zegt hij. Immers er zijn ook Europeesche staten, die hun eigen industrie en landbouw beschermen en toch arm zijn of in moeilijkheden ver keeren. Ook heeft Amerika volstrekt geen rijkere hulpbronnen dan Euro-pa. Amerika heeft niet minder dan drie dorre woestijnen, waar zelfs geen gras je groeit. Europa heeft verder betere verkeerswegen, vooral betere waterwe gen. Ons werelddeel levert nog voort durend vele geoefende werkkrachten aan Amerika. Onze arbeiders zijn be ter geschoold. En toch is Amerika zoo veel rijker. Dat komt, zegt Angell, omdat de Ver. Staten een zijn en Europa gedeeld. De 48 staten van Amerika werken samen, helpen elkaar, -maar de 35 staten van het Europeesche vasteland weren el kanders producten en werken elkander tegen. Daardoor kan men in Amerika in massa produceeren, terwijl Europa iedere industrie douanegrenzen vindt, als ze zich wil uitbreiden, -die verhin deren, althans bc' m-meren. Daardoor zijn wij achtergekomen, hoewel wij be tere verbindingswegen en betere ar beidskrachten hebben dan Amerika. Norman Angell eindigt zijn beschou wing met de leuze: De economische Ver. Staten van Europa. Verschillende gTootindustrieelen onder ons stemmen daar v an harte mee in. Juist na -den oorlog, toen deze econo mische samenwerking noo-diger was dan ooit, hebben de Europeesche staten muren tegen elkanders handel en uit voer ongericht, waardoor -de maldise verergerd werd en de stemming vijan dig bleef. Concurrenten zijn gewoonlijk geen vrienden. Zij doen elkaar afbreuk, in plaats van elkaar te steunen. Tus- schen hen is een oorlogsstemniing. De vrede zou daarentegen veilig zijn, als alle staten economisch samenwerkten. Dit inzicht begint gelukkig in Europa meer veld te winnen. Maar het gaat tus- schen staten als tusschen personen; verdeeldheid ontstaat spoediger dan vereeniging. GEMEENTERAAD. Vergadering! van 27 Juli 192®. (Vervolg). Aangaan van een geldleening van f 525.000. B. en W. schrijven hierover aan den raad; Ter bestrijding van de hleronde- vermelde bui tengewone uitgaven, welke gedeeltelijk reeds hebben plaats gehad en overigens binnenkort onvermijdelijk zullen zijn, zal een geldleening moeten worden aangegaan. Algemeen beheer. Uitbreiding van het gemeentehuis 1 53000, Volksgezondheid, Verbouw van het gebouw van het voormalig levensmiddelenbedrijf tot keurlokaal en r.ood- slachtplaats f 866.84. Openbare Werken, Geruischlooze bestrating van de Julianakade en verbreeding trottoir f 20550. Eigendommen niet voor den openbaren dienst bestemd. Aankoop van het woonhuis van E, Loenaer- sloot te Velseroord, gelegen aan den Zeeweg al daar f 7000. Aankoop van een perceel grond te Santpoort van D. Bus en W. K. Nieborj f c-000.^ 1 Openbaar uitgebreid lager onderwijs, Kosten van den verbouw van school A te IJmuiden f 6227.72, Bijzonder gewoon lager onderwijs. Kosten van stichting van een school te Wijker- oog door de Vereeniging tot oprichting en in-t standhouding van scholen voor lager- cn meer uitgebreid lager onderwijs te Velsen (Wijkeroog) f 75000. Alsvoren te Santpoort door de Vereeniging voor Christelijk Nationaal schoolonderwijs te Santpoort f 75000, ■Gasbedrijf. Verstrekking van kapitaal voor uitbreidings werken f 113.496.44. Waterleiding. Verstrekking van kapitaal voor uitbreidings werken f 167,859. Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds te 's Gravenhage hééft bij schrijven van 26 dezer medegedeeld, dat het bereid is genoemd bedrag van f 525.000 aan deze gemeente ter leen te ver strekken a 41/n tegen den koers van 97 op eenvoudige onderhandsche schuldbekentenis, terwijl bij het gebruik maken van de bevoegd heid, om binnen vijf jaren na het sluiten der over eenkomst een grooter bedrag af te lossen dan is bepaald, van de iheerdere aflossing 1 vergoe ding moet worden betaald. Deze aanbieding is gedurende 8 dagen geldig, terwijl het leeningsbedrag uiterlijk medio Augus tus a.s. moet worden opgenomen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Bespreking straatverlichting. Aan de orde is de bespreking der straatver lichting. De heer Tusenius voert het eerst het woord en wijst op de onvoldoendheid onzer straatverlich ting. Spr, zegt dat verbetering dringend noodig is en dat het nu daarvoor de tijd is, met het oog op den aanbouw van het bovengrondsche net in een ondergrondsche geleiding. Spr. doet dan verschillende voorstellen n.l. om de nachtverlichting voor de geheele gemeente in te voeren, om de straatlantaarns, die nu 70 M, van elkander staan, op 35 M. afstand van elkan der te plaatsen en om de kaarssterkte van het net in oud-IJmuiden te verdubbelen. De heer Bosman acht verbetering der straat verlichting wel gewenscht, maar stelt voor te wachten tot de behandeling der gemeentebegroo- ting. Dit voorstel wordt echter niet ondersteund. De heer Maas zegt dat hierover in het college geen eenstemmigheid heerscht. Spr. zegt motie ven gehoord te hebben over het gebrekkige in de straatverlichting en erkent, dat die veel weg heelt van hier en daar een gloeiende spijker, maar spr. meent dat de verlichting toch wel ver-- beterd kan worden en op het voorstel, dat f 13000 I zal kosten, kan worden bezuinigd. De heer Vermeulen geeft toe dat de verlichting wel beter kan, maar in de wereldsteden heeft men een schitterende verlichting ook slechts op de drukste punten. In de meeste woningen heeft men die niet, daarom voelt spr. voor de redenee ring van den heer Maas, die verbetering bepleit op verschillende punten. Als we doorvoeren, dat de lichtpalen op 35 M, van elkaar komen, zal de straatverlichting ons straks niet f 37000, zooals nu wordt becijferd, doch misschien wel f 50,000f 60,000 kosten. Spr. meent dat de palen niet op vaste afstanden van elkaar moeten komen. Wij moeten vragen; wat kunnen we voor de straatverlichting uitgeven? We kunnen niet bo ven onzen stand leven. Spr, acht het beste B. en W, uit te noodigen verbetering in de straatver lichting te brengen, in verband met een toe te staan bedrag. Over den afstand der palen kan later worden gesproken. Spr, meent dat de to tale kosten van f 22000 op b.v, f 30.000 kunnen gebracht worden. Dan doen we toch een slap vooruit en kunnen we zorgen, dat de dichtbe- volkste deelen beter verlicht worden. De heer Tusenius zegt dat in het voorstel ook zit het plan om van alle avondbranders nacht branders te maken en dan zijn w.e al aan de f 30.000 toe* Ook de groote uitbreiding van nieu we straten zit in dit voorstel. De heer Visser zegt dat we moeten vaststellen, dat de bestaande verlichting niet voldoende is, die is allerbedroevendst. Hier en daar een pit en 's nachts op vele plaatsen niets. Als er verbe tering komt, moet die er komen voor de gansche gemeente. Daarom voelt spr, 't meeste voor het voorstel van den wethouder. De heer Nijssen zegt tegen dit voorstel te raoe- sen stemmen. Spr. geeft toe, dat de verlichting veel beter kan, maar de ombouw van het net zal heel wat kosten, Spr. zegt dat het voorstel hem te ver gaat en gelooft niet, dat nachtverlichling voor de geheele gemeente noodig is. De heer ten Broeke zegt dat de consequenties van het voorstel niet geheel zijn te overzien, In het voorstel is niet opgenomen oud-IJmuiden, Wij loopen kans, dat de verlichting van onze. ge meente te duur zal worden. De toename der koe ten bedraagt 200 procent. Spr. is wel voor de ge dachte van den heer Vermeulen en wil vooral straten met groot verkeer als de Trompstraat enz. beter verlichten. De heer Groeneveld zegt dat in de gascommis- sie gedurende 3 jaar de zaak lang en breed is besproken, Allerlei voorstellen werden gedaan. Nu komt er een goed voorstel en gaan we f 5000 meer Jbieden. Spr, meent dat men het voorstel moet aanvatten en langs groote lijnen moet wer ken. De Voorzitter zegt dat vooral nachtverlichting zeer gewenscht is. Die kan enkele agenten uit sparen, want als de nachtverlichting niet komt, zal moeten worden overgegaan tot uitbreiding van het politiecorps. De heer Dunnebier zegt dat de heer Tusenius zich verkeerd heeft uitgedrukt. Het is niet zoo, dat de meerderheid van B, en W. geen verbete ring wil. Spr. zegt we kunnen wel dansen, al is het niet met de bruid Het voorstel is zoo, dat het, gezien den huidigen toestand, wel wat erg is. Als we betere lampen in oud-IJmuiden krij gen, kunnen we niet zeggen, dat onze verlichting zoo slecht is. 't Juiste plaatsen van de lantaarns doet ook veel. De heer Tusenius is overtuigd dat we niet met dc bruid zullen dansen. We nebben hier 800 licht punten eri in de gascommissie kon bij het voor stel tot uitbreiding er nier één vervallen. Spr. vindt het tenslotte goed, als men alleen de uitbreiding van het contract behandelt, later kan dan worden beslist welke lantaarns in het plan van uitbreiding kunnen vervallen. ^Maar men zal zien, dat er niet veel geld overblijft. De Voorzitter zegt dat dit dus alleen de nacht verlichting voor de geheele gemeente' beteekent. De heer Vermeulen zegt daar wel voor te zijn maar is bang voor de consequenties. »De heer Tusenius zégt dat er geen consequen tie aan vast zitten. Het voorstel om de nachtverlichting uit te brei den tot de geheele gemeente en om een crediet toe te staan voor den aankoop van palen voor de uitbreiding van het ne.t en door ombouw van bovengrondsche in ondergrondsche geleiding, wordt goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Homburg vraagt beter politietoezicht aan het strand en vreest, dat we anders onze re putatie zullen verliezen, wat jammer zou zijn. De Voorzitter zegt Zondag zelf een kijkje te hebben genomen en zegt niets onbehoorlijks te hebben gezien. Maar als de raad meer politie wil geven, moet hij 'l. vet?.»' Spr zegt ook nog een ander idee te hebben. Het IJmuider strand wordt voornamelijk door Amsterdammers ge bruikt. IJmuiden is de badplaats van Amsterdam geworden. We zouden Amsterdam nu kunnen vra gen, of het in de kosten van het toezicht op het strand wilde bijdragen. De heer Dunnebier; Dat zou de eerste stap zijn op den weg naar de annexatie. De heer Homburg zegt ook een kijkje te heb ben genomen aan 't strand en wel op een warme dag in de week en toen liet de toestand veel te wenschen over. Spr. zou vooral willen tegengaan, dat volwassenen zich zoo maar op het strand uit- kleeden. De Voorzitter zegt er nogeens op te zullen toe- VOOR DEN RAAD. De 295 gemeente woningen. Waar de gemeenteraad de voordracht om trent de exploitatie der 295 gemeen lewoningen heeft aangehouden, is hei nog van belang f.e melden, wat B. en W. hieromtrent aan den raad voorstellen. Bij raadsbesluit van 8 Juni 1.1. werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld, een schrij ven van het bestuur van den gemeentelijken wo ningraad, waarbij wordt verzocht te mogen ver nemen welke vereenigingen voor de exploitatie van de 295 woningen in aanmerking zullen komen en hoe de distributie zal plaats hebben. B, en W. deelden bij die gelegenheid mede, dat het in het voornemen lag, om, na overleg met de betrokken commissie, eene spoedige beslissing van den raad uit te lokken, omtrent de vraag, of de exploitatie der bovenbedoelde woningen zal geschieden door de verschillende bestaande bouwvereenigingen, nadat eene verdeeling is ge maakt dan wel door eene van gemeentewege in het leven te roepen stichting. Deze aangelegenheid had nl. tevoren, en heeft colt daarna in verschillende vergaderingen van het college een punt van overweging uitgemaakt Daarbij is in de eerste plaats naar voren geko men, dat distribueering van de woningen over de hier gevestigde bouwvereenigingen op onder scheidene administratieve bezwaren stuit. Het wil B. en W. voorkomen, dat die bezwa- n van zoo overwegenden aard zijn, dat van de ze wijze van handelen, althans voor het geheele antal woningen, dient te worden afgezien. De andere, hierboven genoemde oplossing, n.l om de exploitatie te doen geschieden door eene van gemeentewege in het leven te roepen stich ting, zou hen meer aannemelijk voorkomen, in dien daarmede kon worden verkregen, dat alle bestaande vereenigingen tot één centrale stich ting zouden worden samengevoegd. Meermalen toch is gebleken, dat de bestaande decentralisa tie op het gebied der volkshuisvesting minder gewenscht moet worden geacht. Van dit stand punt uitgaande,, dat, zooals zij herhaaldelijk mochten vernemen, ook door een deel van den raad wordt ingenomen, zal het verklaarbaar zijn, dat het het college niet raadzaam voorkomt ver der op dien weg voort te gaan. Doch, waar als bekend mag worden verondersteld, dat de ver eenigingen niet genegen zijn, aan eene samenvoe ging mede te werken, meenden zij ook de boven bedoelde regeling niet te moeten voorstaan. Als de meest voor de hand liggende oplossing is toen naar voren gekomen, de exploitatie op te dragen aan één bestaande vereeniging en wel aan eene zoodanige, welke niet de bedoeling heeft, woningen te stichten uitsluitend voor hare leden, die dus het meest het karaker typeert van ge meenschapsorgaan en, als zoodanig, een neutraal standpunt inneemt. Van de vereenigingen, welke aan dezen eisch voldoen, bestaat er slechts één in deze gemeente, n.l. de Woningbouwvereni ging „Velsen". De opdracht tot de exploitatie te geven aan deze vereeniging, in haar bestaan- den vorm, kwam B. en W. echter al evenmin aan nemelijk voor. Onder erkenning van het vele goe de, dat de vereenigingsbesturen op het gebied der volkshuisvesting hebben verricht, mogen zij niet verhelen, dat de praktijk heeft aangetoond, dat eenige meerdere medezeggenschap van de zijde der gemeente in de gestie der vereeniging alleszins gewenscht is. Zij zijn dan ook tot de conclusie gekomen, dat de opdracht niet anders kan worden verstrekt, dan nadat de vereeniging hare statuten heeft gewijzigd, o.a. in dien zin, dat met uitsluiting van ieder ander de leden van het college van B. en W, daarvan lid kunnen zijn en dat het bestuur door hen, als zoodanig, zal Wor den gekozen. Mocht in dien zin eene oplossing kunnen worden verkregen, dan zou deze als'de meest aannemelijke dienen te worden aanvaard. De commissie van bijstand voor Openbare Wer- ken en voor de, financiën konden zich met deze idee vereenigen, mits de statuten-wijziging zoo danig wordt geredigeerd, dat nevens de leden vari het college van B, en W., die van de com missie van bijstand in het beheer der openbare werken lid der vereeniging zullen zijn. B, en W. hebben zich in verbinding gesteld met het dagelijksch bestuur van de meerbedoelde wo ningbouwvereniging en van dit bestuur de toe zegging ontvangen, dat het bereid is aan de voor gestane, door de commission aangevulde, regeling mede te werken, indien het bestuur ook deel van de ledenvergadering zou uitmaken. Met deze voorwaarde kunnen B. en W, zich vereenigen, Intusschen is de gedachte opgekomen, dat het gewenscht is, de bedoelde regeling in één opzicht uitzondering- te doen lijden, t,w. met betrekking tot de 14 woningen te Jan Gijsenvaart. Het komt B. en W. n.l. bij nader inzien niet juist voor, het daar gelegen woningcomplex door twee vereeni gingen te doen beheeren. Integendeel, het wil h«n juister toeschijnen, dat de bovenbedoelde wo ningen, welke met de reeds eerder gebouwde één geheel vormen, mede door de R,-K, Ver eeniging „Woningbouwvereniging" worden ge ëxploiteerd. Hoe dit administratief het best is te regelen, zal dan nog een punt van nadere over weging moeten uitmaken. B. en W. stellen voor dien overeenkomstig te besluiten. Daarna wordt de vergadering gesloten.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1