ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Jfo- 80 Woensdag 11 Augusta» 1926 lie Jaargang IJ MUIDER COURANT ^mentsprijs: f 1.per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonnemen- 'tf0rden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten, re[tentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, ,jen kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend ■dagnummer. „tenticn voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran- j|'| 4,__, 13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. irtentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m, en jpAGS tot 4 uur n.m. •iiti I esti; 1.11 rteibo .jaatien van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad liluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelse, IJmuiden. ui— -mmiiiir* i mr nmnnnmr nnmnmni Verschijnt Woensdags Zaterdags Uitgave vail de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'' Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten- ties van 1 t. en m. 5 regels f 1,25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling( van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties ,,adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen, PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Noordzeebad IJmuiden. f00a|6 men weet, was de politiepost aan strand gevestigd in de barak in de Deze wordt thans verplaatst. Ir is I houten gebouwije gezet vlak bij de ipier. Het gebouwtje, dat netjes grijs childerd wordt, heeft een raam aan de [jijde"en ramen aan noord-en zuidzijde, Jjil de politie het geheele strand kan uien, Op het gebouwtje komt het di „politie" en er bovenop komt wel fde Ned. driekleur te wapperen. Hier het zuurstofapparaat en de redding ondergebracht. Voor het toezicht liet strand is dit een groote verbetering, gebouwtje zal heden in gebruik wor- genomen. tiandag zijn op het nieuwe kampeer- [in de latrines gebouwd voor de kam- fders. Al zullen de kampeerders er nu. Iveel van profiteeren, daar het kampeeren een paar weken afgeioopen is, het ipeerterrein komt dan toch nog gereed, 't geheel zijn er reeds een 70 kampeerders het kamp geweest. Over 't algemeen er echter niet veel animo voor dit tin zijn, daar de kampeerders het gevoel hen, alsof ze in een concentratiekamp lijven. Maar of het zal voldoen, zal het volgend jaar kunnen blijken. IW'' Maandagmiddag sprong, onder de B. ijesmarki de buis van de rioleering I in, met zooveel kracht, dat de aarde en straat daarboven, geheel vernield werden, oewel een ongeval, als hier voorkwam, geheel zonder voorbeeld is, is hst te zeldzaam om stilzwijgend te pas- l de rioleeringsbuis moet een opstop- j zijn ontstaan. De daardoor staan [rende afvoerstoffen ontwikkelen steeds Irrioolgas, dat ook geen uitweg kreeg. Ids vermeerderde de spanning dier tot zij sterk genoeg was om den ptand te overwinnen en de explosie Fftl belangrijkste gevolg is overigens foor den onderhoudsdienst een flinke ppos'. en voor de belendende pak- fzeneenigen tijd overlast. Hij wilde naar Zee. j.l., in den morgen tusschen 4 uur, ontdekte een nachtstoker op en ilsche trawler in de visschershaven een lerjarigs jongen, die zich daar verborgen Door de zorgen van de particuliere vakings- en recherchedienst werd hij' list politiebureau gebracht. Daar bleek lezijn M. H oud 15 jaar, wonende te trlem. lij was Donderdagmiddag 4 uur de tolijke woning ontloopen, met het doel met een schip of een trawler naar zee pin. tyen donker was hij op de Engelsche il?. gekropen, waar de stoker hem, in nacht vond. Ier op den dag is hij naar Haarlem '^getransporteerd. Safety first. Pij hebben reeds eerder opgemerkt, dat, tos de staking der Engelsche mijn- tors, voor de kolenwerkers hier buiten- Won veel werk is. Een drukte, die nog fis neiging toont om toe te nemen i alleen, dat buiten de gewone Hol- ische trawlers, waarop het bedrijf is is'eld, een aantal Engelsche visschers- lePen hier komen om te bunkeren vooral halste 2 weken ziet men steeds meer achtbooten hier een vracht kolen laden (tol moet in de groote haast de veilig- iechter niet vergeten. Het is nu in één *al twee keer gebeurd, eat het touw waaraan de zgn. ramenelschijf be is en een keer, dat een boom om In deze drie gevallen werden arbei J licht gewond. Doch dat is meer geluk "wijsheid geweest. Het einde? Zaterdag werd de politie getelefoneerd, dat aan de visschershaven zich een be schonken persoon bevond, W. v. d. H. meer bekend onder den naam van „Mobilisatie". De politie stelde hem in arrest, doch reeds vooraf bleek, dat hij een verdachte buil op helt hoofd had. De politie die met de handelingen van den man goed op de hoogte is, ging in de cel zijn handelingen m en daar bleek dst H. zeer abnormaal deed. De man klaagde over pijn en be kende spiritus gedronken te hebben. Een omboden geneesheer consiateerde eenher- senaandoening. De man is naar een zieken huis te Haarlem overgebracht. Verbouwing. Het verbouwen van het woon- en win kelhuis, gelegen Oranjestraat No. 14, van citn heer A-. Ros, is opgedragen aan den heer B. van Oeldorp, timmerman en aan nemer, alhier. VELSEN. De kegelbanen in het gebouw der K. S. A. te Beverwijk krijgen een andere bestemming, dientengevolge gaat de Kegel- club R. A. N. O. aldaar met September op de banen van Hotel „De Prins" te Wijker- oog spelen. Maandagmiddag reed een vrachtauto bij de sfoompont plotseling achteruit met het gevolg, dat hij tegen een luxe auto opbotste, waardoor deze nogal schade be kwam. Er werd geen politiezaak van gemaakt, daar de schuldige chauffeur i zich voor de scha de aansprakelijk stelde. Cnder begunstiging van mooi weer gaf de Zwem- en Poloclub „Kinheim" bondag j.l. in de Zweminrichting nabij fort Velsen een zwemfeest. Hieraan namen deel de volgende 6 ver- eenigineen „H.V. Q. B", „H P. C.", „Zig- nea", „De Delft", „P. S. V. H." en „Kin heim". Een heerlijk zonnetje en een lief strijkje verhoogden niet weinig het genot van de vrij tairijk opgekomen kijksters en kijkers, :die esn goede zitplaats vonden op de tribune en twee zolderschuiten. Met zeer veel succes v/erden de volgende nummers afgewerkt 1. 33 M- schoolslag voor heeren van „Kinheim" had den volgenden uitslag: 1ste prijsj. C. Huisman in 314/5 sec,, 2de prijs: C. Korsman in 322/6 sec., 3de prijs: T H. Engels in 34-V5. sec. li. 33 M. schoolslag voor dames van „Kinheim". 1. M. de Haan 34 sec, 2. A. ten Brink 35 sec 3. L. Lijnslager 353/6 sec. Hf. 100 M. vrije slag voor heeren1. k. j Braam (H. P. C.) 1 min. 13% sec., 2 Schouw (H. V. O. B) 1 min. 17 sec, 3. F. W. Molenaar (H. P. C.) 1 min. 18% sec. IV. 66- M. vrije slag voor dames: I.E. Bouwer (Zignea) 59% sec., 2. A. Tijm (Zignea6! sec. V. Hinderniszwemmen voor jongens to! 14 jaar: I. Over den Linden (De Delfl) 44% sec, 2. Beukenkamp (H.V. O. B.) 45 sec., 3. P. A. Hinze (De Delft) 49'/5 sec. VI. Hinderniszwemmen voor jongens van 14 tot 18 jaar: 1. Vettewinkel (H.V O. B.) 34s/5 sec., 2. B. Wolhof (H. P. C.) 38% sec,, 3. Van Denrze (De Delft) 40 sec 4. Van der Oroen Jr. (Kinheim) 41 '/s sec VII. 4 maal 33 M vrije slag mixed estafetie1. Eerste ploeg der Combinatie (Zignea) en (H. V. O. B 2. Tweede ploeg derzelfde combinatie na overzwemmen met den lsten ploeg van „De Delft", 3 „De Delft", 4. „H. P. C". Bij het hinderniszwemmen moesten de deelnemers een steenen pijp in den mond houden en daarop een rubber balletje naar den overkant brengen, terwijl ze rjnderweg nog over een gladden balk moesten klimmen. Natuurlijk viel het balletje herhaaldelijk van de pijp en kostte het enkelen vrij wat /noeite om het weer op zijn plaats te krijgen, VIII. Demonstratie in reddend zwemmen. Deze werd gegeven door een viertal leden der Haarlemsche Politie-zwemclub en had ten doel te laten zien, hoe men een drenke ling op het droge moest brengen. IX. Figuurzwemmen. Dit was een door een achttal dames vertoond zeer mooi nummer, dat met een daverend applaus beloond werd. Bij het slot werden doeken gedragen met de opschriften „Leert zwem men", „Zwemmen is gezond", „Wordt Do nateur", „Wordt Lid". 't Was dus een nummer met een extra propagandistische strekking. X. 33 M. vrije slag voor heeren van „Kinheim": 1. FT van Splunter 23 sec., 2. li. van der Oroen jr. 24 sec, 3. j. C. Huisman 26 sec., 4. Zwart 26 sec. XI. 66 M. schoolslag voor dames: 1. A. Tijm (Zignea) 1 min. 9 sec2. Mevr. B. Venema (H. P. C.) 1 min. 11 sec,, 3 J. Ruizenaars (H. P. C.) 1 min. II sec., 4. A. Kruger (Zignea) I min 11 sec., 5. C. Kam- mijer (Zignea) 1 min. 13'/6 sec, Xil. 100 M. schoolslag voor heeren: 1. J.J Molenaar (H. P. C.) 1 min. 27% sec., 2. Vettewinkel (H. V. O. ii1 min. 39% sec 3. H. C. Hoogenbijl (H. V. O. B. 1 min. 42=/s sec. Xlli. Demonstratie schoonspringen. Hierbij werden door dames en heeren van verschillende vereenigingen prachtige staal tjes van de kunst van duiken -vertoond. We zullen daarvan enkele noemen zweefduik uit stand en met aanloop, salto achterwaarts en voorwaarts met en zonder aanloop, Auerbach salto, hurkduik met en zonder aanloop, snoekduik, voorwaarts met en zonder aanloop, keizersprong, valduik, dubbele vatd.ik van twee heeren, duoduik van twee dames enz. enz. Dit nummer verwierf luide toejuiching. XIV. 66 M. rugslag voor heeren. 1 J. Molenaar (H.P. C) 1 min. 5sec., 2. J. Kooiman H. P.C..) 1 min. 6% sec., 3. O. Hinze (De Delft) 1 min. 7% sec. XV. Pantomime. Dit was een lachnummer. Vader, moeder, kinderwagen met kind, opoe, oom en tante, altes lag op een ge geven oogenblik te water, wat natuurlijk enkelen nog een kreet van schrik ontlokte. XVI Poiowedstrijd. Eerst voor dames, een combinatie van leden van Zignea, H. P. C. en De Delft waarvan de uitslag was 31. Daarna een combinatie van heeren uit: De Delft, Ff. V. O. B., H. P. C. en P. S. V. H. eveneens n-iet den uitslag 31. Hiermee was het programma succesvol geëindigd en zeker zullen de aanwezigen zeer voldaan geweest zijn over het gepre steerde, waarbij de j-mge vereeniging Kin heim al een belangrijke rol vervulde. Bij de opening had de voorzitter, de heer Van der Oroen erop gewezen, dat er in dezen omtrek nog te weinig animo voor de zwemsport bestond en dat bejammerde hij, omdat deze sport zoo nuttig is, niet alleen omdat zij de lichamelijke gezondheid bevordert, maar ze behoed ook voor den verdrink!ngsdood. Hij sprak den wensch uit, dat dit zwem feest, dat dank zij de medewerking der zustervereenigingen op touw gezet kon worden, tot resultaat mocht hebben, dat het ledental van Kinheim spoedig van 60 lot 200 zou steigen. Onder de aanwezigen was ook de inspec teur van politie van Beverwijk, 's Avonds om 7 uur werden in Hotel De Prins te Wijkeroog de prijzen uitgereikt, die be stonden uit kunstvoorwerpen, sigaren, koekjes en andere versnaperingen. Uit wat er toen volgde bleek dat onder de beoefenaars van de zwemkunst ook aan bidders van Terpsichore gevonden worden en dat geldt voor beide geslachien. Tennis-tournament „Velserbeek". Dinsdag en Woensdag j.l. zijn nog 3 partijen gespeeld en wei Dames-singleDemi-finale mej. E. Renses si. mevr. K. Naessens 6—4, 6—4. Miy.id-dou.bles 3s ronde, mevr. L. Tijsse- ling en A. Tijsseiing si. mej J. v. Laar en A. Sweilzer 6—3, 6—4. Demi-finalemej. E. Renses en O. v. d Ploeg si. mevr. L. Tijsseiing en A. Tijsseiing 6—2, 6—3. De uilslagen van de Zaterdag j.l. gehou den finales zijn Heeren-singleJ. Maas si. C. Naessens 8-6, 6—4. Gelijk we reeds meldden, kwam de Tenloonstellingsboot „De N. O. F." van de Directie der Oliefabrieken Caivé-Delftle Oeifr, onze gemeente bezoeken. Woensdag, Donderdag en Vrij dag ligt de boot aan den zuidwal te Velsen bij de stoompont en Zaterdag 14 Aug. a.s. te IJmui den bij den loswal aan den zuidelijken oever vóór de oude sluis. Het vaartuig Is een huis, ge bouwd op een zolderschuit en het 'bouwmateriaal is van eene bijzondere soort, daar het bestaat uit ongeveer 8C0 opeengestapelde staolie- flesschenkisten. Er is een groote ruimte, die als ontvangst en dimonstratieverlrek dient en waarin verschillende producten der fabriek, waar onder de Delftsche slaolie de Delfia en de Delfritc een voorname plaats bekleeden. Van deze drie is de laatste nog het minst bekend en de rondreis door Nederland heeft dan ook voornamelijk tot doel met de Delfrite te demonstreeren. 't Is een nieuw plantenvet, dat aan nog hooger eischen vol doet aan de Delfia en gebruikt kan worden iaptaats van boter, rundvet of reuzel bij het bakken en braden. Een kok en een explicateur zullen colle ges geven aan allen, die van hun winke lier een gratis toegangsbewijs ontvangen hebben. De demonstraties zullen gegeven worden des namiddag van 2 tot 5 en van half acht tot half tien. Met de Delftsche producten schijnt men op eenvoudige wijze de heerlijkste gerech ten te kunnen gereedmaken. Wanneer men leest van 'een goudgele mayonnaise op garnalen, pommes chipés bij een malsche fijne biefstuk in een jus van Delfrite mei een weinig gesmolten roomboter, van mooi bruin gebakken cro quettes en appelbeignets of van een heerlijk stuk cake bij een kop koffie, dan vat men het stellige plan op om eens een kijkje Ie nemen. Dames-singlemej. R. Hulshof si. mej. E. Renses 86, 2—6, 6—2. In de Ie set gaat het spel gelijk op en neer, enkele keeren komt mej. E. Renses op „winning-stroke" te staan. In de 2e speelt zij veel beter en wint oibedreigd. In de final set wist echter mej. Hulshof een nuttige voorsprong te behalen en ten- slotte „set and match" te winnen. Heeren-doubleA. Tijsseiing en D. Nie- man si J. Maas en Bey-ben Kie 4—6,6—0, 6-2. De finale" Mixed-double kon door bijzon dere omstandigheden niet gespeeld worden. Dit zal nu deze week plaats hebben. 's Avonds had in „Zee-Depandence" te Wijk aan Zee de prijsuitreiking plaats. De hoofdwedstrijd leider, de heer P. Donker, heette allen hartelijk welkom en bracht dank aan allen, die medegewerkt hadden aan het welslagen van dit tournament en wel In 't bijzonder aan de clubs, die een of meer malen de baan ter beschikking voor de wedstrijden gesteld hadden, aan de vele inschrijfslers en inschrijverssteeds op bijna alle uren waren zij beschikbaar voor het spelen van hun partijen, wat aan het afwerken van het lange programma zeer ten goede is gekomen. Ook werd dank gebracht aan den heer D. M. Bus, die de hoofdleiding voor een gedeelte heeft waar genomen, den overige commissieleden, hel leger kampires, dweilsters. dweiiers, aan pers, enz. enz. Hierna werden door den heer D. M. Bus met goed gekozen woorden de prijzen uit gereikt. Dames-singlete prijs mej. R. Hulshof, een fraai sigarettendoosje2e prijs mej E. Renses, een lepeltje. Dames doublele prijs mevr. O. Kooi man en mevr. F. Lodder, een odeur flacon Heeren-double le prijs A. Tijsseiing en D. Nieman, een sigarettenkoker. Heeren-singlele prijs Maas, een asbak met tennisser2e prijs C. Naessens, een doos sigaretten. Verder was door een belangstellende een troostprijs beschikbaar gesteld voor mevr. Kühn. Hierna was het officieele gedeelte afge loopen en bleef men nog eenige uren ge zellig bijeen. Rest ons nog te vermelden een zeer aardig, toepasselijk gedicht, gezongen en gemaakt door de dames Kooiman en Lodder Vooral het refrein sloeg in en getuigde van de prettige stemming, die tijdens dit welgeslaagde tournament geheerscht heeft Dierenbescherming. Men schrijft ons: Op het verzoek van onze afdeeling aan den Hoofd-Ingenieur van den Rijkswater staat, om toestemming tot het plaatsen van drinkbakken voor trekhonden, op de drie ponten, kregen we het volgende welwillende antwoord. Van Rijkswege zullen op iedere pont drinkbakken voor trekhonden geplaatst, gevuld en onderhouden wordenHulde dezen Hoofd ingenieur die deze wel willende beschikking heeft uitgelokt Van een onbekende werd voor inten sieve propaganda voor de dierenbescher ming f 25.— ontvangen. Onzen dank t Wie volgt De bevolking onzer gemeente is in de eerste 7 maanden van dit jaar toege nomen met 1048 zielen. Tot tijdelijk onderwijzer aan een openbare school te Purmerend Is benoemd de heer H. Hulst alhier. „Da Eendracht" bekroond. Zondag had onder enorme belangstelling, er waren ongeveer 4000 luisteraars, te Krommenie de groote wedstrijd plaats, o.a. van de eere-afdeeling Harmonie, waaraan o.a. „De Eendracht" van Velsen, dir. K. H Kerkhoff, deelnam. Het neusje van den zalm uit Noord- en Zuid-Holland was hier vertegenwoordigd. Het was te begrijpen, dat na het groote succes te Vilvoorde bij Brussel, door „De Eendracht" behaald, aller oog en oor op deze vereeniging gevestigd waren Ook thans kwam „De Eendracht" weder als eerste uit den strijd en behaalde met lof van de jury, bestaande uit de heeren M. Wolters, voorzitter, AmsterdamN. Oerharz, Haarlem; Sam Vlessing, IJmuiden Van Erp, Utrecht en v. d. Olas, Amers foort, en met het maximum aantal punten voor het verplichte werk „Ruy Bias" van Mendelssohn Barlholdy, den eersten prijs. Ook in den eere-wedstrijd, waarvan de uitslag volgende Zondag bekend wordt gemaakt, had „De Eendracht" een schitte rend succes te boeken. Als extra-nummer werden nog door haar vertolkt het verplichte nummer uit Brussel en de Ouverture Ouillaume Tell van Ros sini. De heer Kerkhofl werd door den voorzitter der jury hartelijk gelukgewenscht. Burgerlijke Stand Velsen. Oeboorten. H. Plokker—Gemser d. A. A. Kerkhoven—Tutcher d.M. van IrenZwaay d.A. PerquinKeuier z. O. Rijke— Fidder d M. MulderRijke z. N. Schalkv. d. Pijl 7.; K. Heijstek Bekkers d.A. C. Broekhuizen—Oorthuis z.N. Bal—Pronk z.M. E. Korver Sfals z.T. J. Bleeker— Bras z.A van StaverenMassink d J. A. Wlersma Marijs z.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1