HINDERWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Vcl- sen brengen ter openbare kennis, dat J. H. Elzin- ga, te Bergum, eerder le Leeuwaiden, en H. Vis ser, te IJmuiden, krachtens artikel 15, eerste lid der Hinderwet, HOOGER BEROEP hebben inge steld tegen hun besluit van den 3den Augustus 1926, ingevolge artikel 8 van voormelde wet geno men, waarbij aan J. H. Elzinga en H. Visser, voor noemd, vergunning werd GEWEIGERD tot het oprichten van een vischmeelfabriek, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, af- deeling IJmuiden, sectie L, no. 913, plaatselijk bekend wijk C, Loggerstraat, no. 16, in welke in richting gebezigd zouden worden twee stoomke tels en een electromotor van 15 P.K. tot het aan drijven van diverse werktuigen. Velsen, den 17 Augustus 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. J. P. HANDGRAAF. l.b. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Plannen 1926- 27 Sociëteit „Onder. Ons Reeds thans kan worden medege deeld dat de plannen voor liet speelsei zoen 1926-'27 van de Sociëteit „Onder Ons" vasten vorm aannemen. Vast staat dat in dit seizoen door het Rotterdamsoh-Hofstad-Tooncel zal wor den opgevoerd „Boefje':, met de beken de actrice Annie van Ees (mevr. v. d, Lugt MeiversVan Ees) in de rol van Boefje. Daarvoor of daarna „De Wre kende God", ©veneens door het Rotterd. Hofstaa-Tooneel te geven. Met „Het Nieuwe Nederl. Tooneel", artistiek leider Louis Saalborn zijn de onderhandelingen nog gaande. Het zal dit seizpen vrij zeker mogelijk blijken vier tooneelavonden te geven, twee door het Rotterd. Hofstad Tooneel en twee door het Nieuwe Nedei'l. Tooneel. Omtrent data en nadere hij zond erhe den, hoopt het toestuur den loden tijdig in dit blad mededeelingen te doen. D. Schatborn f. Dinsdagmiddag overleed alhier zeer plotseling de heer D. Schatiborn, als vertegenwoordiger van groote Engei- sche kolenfirma's een bekende persoon lijkheid ter plaatse op handelsgebied. De overledene, reeds langen tijd aan een hartkwaal lijdend, toereikte den leeftijd van 58 jaar. Door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem is (benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Hildegardis) de Wel Eerw. kapelaan P. J. Maas, die kape-; laan was alhier. In zijn plaats is be noemd de WelEerw. Heer C. M. M. Ily gemann, die kapelaan was te Limmen. Voorzichtigheid bovenal. Gisteravond, omstreeks 7 uur, reed een autotous uit IJmuiden door de Trompstraat. In de bus zat de hoer V., wonende in de Casemtorootstraat. Toen de bus daar niet stopte beging V. de on voorzichtigheid om het achterporcier te openen en daaruit te springen. Het ging zooals hij een botsing tusschen do wet der zwaartekracht en de toe weging te verwachten was; do onvoorzichtige slingerde over de straat en kwam met hevige bloedwonden thuis. Daar werd onmiddellijk Dr. Öosterwijk ontboden, die constateerde dat de wonden allen van lichten aard waren, zoodat het on geval vrij goed afliep. Maar het blijft een waarschuwing voor anderen. Voor de Radio, De Mandolineclub Excelsior, direc teur de heer J. W. Raadman te Velser- cord, zal binnenkort de tweede uitvoe ring geven voor den Iiilversumsehen zender. Ook thans speelt Excelsior nadr Hl. Dtol. meldt, op een zeiidavond der V. A. R. A. Geslaagd zijn dezer dagen bij het examen voor do Hoofdacte Mej. D. Rei- mus te Velseroord en de heeren P. J. Hilvers te IJmuiden en E. van Zoest te Velsen. VELSEROORD. Bazar Polyhymnia. Bovengenoemde bazar behoort thans ook wéér tot het verleden. Het was af wisselend druk, ook al werkte het weer niet mee om de menscho.n tot een tuin feest te bewegen. Men heeft gesjoeld, ge worpen, geschoten en al wat ei* verder te doen was, eiken avond tot elf uur. De afwisselende programma's vielen zeer in den smaak. Gisteravond zong het Neutraal Veiser Mannenkoor „Zang- lust" een paar nummers. Overigens was het de sluitingsavond. Voor enke le artikelen kwamen opvuimngsprijzen, terwijl restanten verloot of op z'n Amerikaansch verkocht werden. Het moge dan geen reuzegroot.e bazar geweest zijn, Polyhymnia en, gelukkig ook de vereeniging tot bestrijding der tuberculose, hebben weer een bate vooi de kas. Het totaal aantal toezoekers toedroeg ongeveer 600. j VELSEN. Het succes van „De Eendracht1 Naar aanleiding van de successen, door de Harmonie „De Eendracht'' bc haald op het concours te Krommenie, had Maandagavond in het gebouw „Concordia" een feestelijke bijeenkomst plaats, waarhij o.m. tegenwoordig was de vertegenwoordiger van de directie der Papierfabriek, de heer J. Smit. De directeur dei1 vereeniging, de heer K. Kerkhoff uit Haarlem, werd gehul digd. De voorzitter, de heer de Greef, zei in zijn openingswoord, dat liet hij vroe gere overwinningen altijd tot de goede gewoonte had-behoord, den dag daar na een gezelligen avond te houden. In dien ooit, dan is er nu voor „De Een dracht" reden om feest te vieren. Het is altijd de wensch van spreker ge weest, dat „De Eendracht" uit een wed strijd zou terugkomen na hel hoogste te hebtoen bereikt. Er is door allen hard gewerkt, doch het resultaat is hieraan ook evenredig. Spreker dankte de le den voor hun vele opofferingen, doch in het bijzonder den directeur. De ver gadering gaf door luid applaus haar instemming met het gesprokene te kennen. De heer Kerkhoff zei, nog nimmer zoo vol vertrouwen naar een wedstrijd te -zijn gegaan. De vereeniging heeft zich op 8 Augustus overtroffen, van al le zijden is haar de hoogste lof toege zwaaid. Wij mogen echter na dit succes niet op onze lauweren gaan rusten, steeds voorwaarts, de muzikale kunst is onbegrensd. Spreker prees zich ge lukkig aan het hoofd te staan van zulk een élitecorps. Er wordt enorm veel ge vergd, wie had voor een 20-tal jaren durven denken, dat dilettanten werken zouden uitvoeren als nu geschiedt. Spr. dankt in de eerste plaats den heer Smit voor den grooten steun en de leden voor hun medewerking. De heer Smit complimenteerde de vereeniging en haar directeur en bracht nog even in herinnering het groote succes in Vilvoorde. Door dit succes had hij aan het concours in Krommenie niet die aandacht geschon ken waarop het naar de belangrijkheid recht had. Is het wel goed, vroeg spr., dat „De Eendracht" nu alles heeft be reikt wat dilettanten bereiken kunnen? Spreker was een weinig toeangst dat men nu zal gaan zeggen „wij kennen het wel". Ilooger kunt gij niet, doch tracht op dezen trap te blijven staan en laat de omgeving iets meer genieten van het-schoons dat gij geven kunt dan dezen zomer, want het is dit jaar wel erg weinig (Toejuichingen). De voorzitter dankte den heer Smit voor zijn woorden. Hierna ontving de heer Kerkhoff, on der daverend applaus, een couvert met inhoud, waarvoor deze dankte. Men bleef nog langer: tijd gezellig bijeen, waarbij nog verschillende leden het woord voerden. Maandagavond, ongeveer half ne gen, heeft op de kleine stoompont een ernstig ongeval plaats gehad. Door dat deze pont met te snelle vaart tegen den steiger hotste, schoot een vrachtauto een stuk vooruit en reed een heer uit Bussuni aan, die voor dezen auto stond, waardoor hij kwam te vallen en zich deerlijk bezeerde. Op een rijwiel is hij naar" de woning van den heer v. d. M. te Wijkeroog ge bracht, waar Dr. de Weerdt hem ver bond en constateerde, dat de verwon dingen wel erg pijnlijk waren, doch dat er niets was gebroken. Later is hij per auto naar Bussum te ruggebracht. Laat 'dit ongeval, dat nu betrekkelijk j nog goed is afgeloopen, voor hen die De bekende Amsierdamsche Confectie handel komt vanaf Zaterdag met RESTANTEN Costumes, Pantalons Regenjassen, Dames Gabardine en Gummi Mantels en enkele monsters Heeren- en Kinderjassen, in de zaal van de Wed. v. d. Outenaar, Enschedé- straat. Ziet de prijzen voor de bekende kwaliteiten. Zaterdagavond is dé raillooze trein op zijn reis van Alkmaar naar Haar lem door Velsen gegaan. Op de stoom- pont had het voertuig natuurlijk veel bekijks. SANTPOORT. Vrijdag j.l. hield de R.K. Sport ver eeniging „Santpoort" haar jaarvergade ring in „Zomerlust", waarvoor 32 leden ,acte de presence" haélden gegeven: Tot bestuurslid werd in de vacature-Aiito- nioli gekozen de heer C. Molenkamp. De elftalcommissie zal voor het vol gend jaar bestaan uit de heeren N. ei F. Arisz en P. J. A. Molenkamp. De aan voerders van het le en 2e elftal zullen eveneens zitting hebben in deze com missie. Het financiëel verslag van den ]5en- ningmeester wees een voordeelig saldo van f 10.76 aan. SPORT. V ÖL TB AL. E. D. O.—STORMVOGELS 2—0. De jubileums-wedstrijden van R. C. H. brachten de volgende ploegen tegenover elkaar: Meenhorst Kuil Boeree Perukel Sr. Dinkla v. d. Laan Sr. Zwart, Tanis, v. d. Laan Jr., Perukel Jr., v. d. Hurk. Boekelaar, Houtkamp, v. Hemert, Oldenburg, de Jonge v. d. Velde Snoeks Slruys Koster Haak Thyssen Deze Stormvogels-combinatie heeft met 20 te gen E, D. O. een verdiende nederlaag geleden. Met de rust leidde E. D. O. met 10, door toe doen van v. d. Laan Jr., die een keurigen schui ver loste, welke Thyssen te machtig was. Het tweede doelpunt scoorde Tanis kort voor het einde. De Haarlemmers verdienden de overwinning door de grootere homogeniteit van hun elftal hun meerdere activiteit. Hoewel 't natuurlijk allerminst de tijd is, om nu reeds conclusies te trekken, moet ons toch één opmerking van het hart, welke ongetwijfeld door alle aanwezigen zal zijn gemaakt: „Het Stormvo gels-elftal zal in de a.s. competitie met een heel ander .spel voor den dag moeten komen, wil het eenzelfde figuur blijven slaan, als in de drie achter ons liggende jareu van eerste klasseschap. Het beste deel van het elftal, was, zooals trou wens voor de hand lag, het achtertrio. Thyssen heeft zijn doel werkelijk weer kranig verdedigd, waarvoor hij meermalen een applaus in ontvangst moest nemen. Ook aan Koster en Haak zal het niet liggen, of Stormvogels zal weer een behoor lijk figuur slaan. De middeniinie zal meer zorg baren. Zooals deze linie Zondag speelde, zou zij in de tweede klasse nauwelijks voldoende zijn. Het plaatsen naar en het optrekken met de voorhoede was uitermate slecht. In de voorhoede misten we Van Pei, die pas met 1 September voor Stormvogels mag uitkomen. Hij werd vervangen door Van Hemert, die wel blijken gaf eens een goed voetballer te zijn ge weest, en ook nu nog wél weet, hoe het moet. maar wiens tempo niet voldoende is, om een en ander ten uitvoer te brengen. Oldenburg bleek ook nu weer geen speler voor het binnentrio te zijn. Hij is handig en snel, goo chelt met en heeft een macht over den bal als misschien geen ander voetballer in Nederland, KORFBAL. S. V. I—G. S. D. I 0—7 T. H. B.—G. S. D II 1—0. In bovengenoemden wedstrijd van de Zomer competitie Zaterdag j.l., heeft G, S. D. weer eens haar ouden vorm teruggevonden en versloeg daar door het zoo zeer gevreesde S. V. met 70. Bravo, lui, goed gedaan! .Zooals reeds gezegd, speelde het tweede Zon dagmiddag tegen T. H. B. N:i de bijeenkomst bij de betonbrug (waar slechts één dame van het 2e aan wezig was, ging het 2e alzoo met 9 menscben naar Heemstede. Weinig valt er te zeggen over zoo'n wedstrijd. De partijen wogen zeer wel tegen elkan der op, doch T. H. B. had iets meer gelujc. Zou het echter niet verstandiger zijn, om in het ver volg maar geen dames meer le leenen? Juist dit eenige doelpunt werd gemaakt tegen een dame, die voor G. S. D. meespeelde. Had de scheids rechter echter niet zoo streng gefloten voor loo- pen, dan had ik Kumé c.s. toch zeker in staat ge acht, den stand gelijk te maken. Maar gedane za ken nemen geen keer. Zaterdag a.s. speelt het 2e op eigen terrein te gen Haarlem III. Denk erom lui, dat je Haarlem nu eens flink verslaat, dan maak je zeker de ne derlaag van Zondag weer góed, L. INGEZONDEN. Builen verantwoordelijkheid der redactie. „KANTPRAATJE". Naar aanleiding van het „Kantpraatje" in het vorig nummer onder deze rubriek plaatsruimte verleend, ziei de Commissie v. redactie zich ver plicht mede te deelen, dat door een verzuim ter drukkerij deze opname zonder haar voorkennis geschiedde. H. i. behooren besprekingen van regelingen als daarin aangevochten, thuis binnen den kring der daarbij betrokken vereenigingen en blijven er dan algemeen aanwijsbare leemten, dan, nog dienen de ze in de pers op een andere wijze aan de orde te worden gesteld dan door dergelijk kwaadaardig anoniem geschrijf. Echter, eenmaal deze fout begaan ziet zij zich genoodzaakt onderstaand stukje, reageerende op dat hetwelk abus. werd geplaatst, nog op te ne men en sluiten daarmede de discussie. Haar mogen dus geen nalatigheid oLv zorg worden verweten. van de kleine pont gebruik maken een doch heeft een leelijke kwaal: Hij „pingelt^ tot waarschuwing zijn, om he<zij wielrijder of voetganger, niet het midden der pont te bezigen, doch de zijpaden te houden. Door den slechten toestand waarin de Wijkerstraatweg op sommige plaat sen verkeert, raakte Maandagavond van een hoogopgeladen wagen met groenten, de lading aan het schuiven, met gevolg, dat even voorhij de Melk- laan, de heele boel onderstboven viel. Snijboonen, appelen, peren, bloemkool enz. enz. lagen over den weg •,ii eer al les weer tennaastentoij was opgezocht, was er menig peertje in verkeerde han den geraakt, terwijl door de auto's ook nog al een en ander werd vernield. Kenn. Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: G. J. BrouwerGriekspoor, z.; H.J.Th. WiersmaSwart, d.; M. Geer- lofsKnap, z.; W. Waterlander—v. Roon, 2 z L. A. H. Kool—Schimmelpfennig, z H. P. W. StolkBecker, d J. van Dalen— Schriemer, z.; J G. Schadé— Rem, d P. 8reggeman—Voorbraak, d.; G. C. Uijten- daal—Maarschalk, d. Overleden: Berend Bennema, 69 j.; Gerrit Willem Hendrik ter Haar 58 j.; Eeuwe Wiersma, 24 j. het uiterste. Zijn medespeelers brengt hij daar door tot wanhoop en het door hem bereikte re sultaat is omgekeerd evenredig aan zijn harde werken. Bij vlugger afgeven zou hij met minder in spanning veel meer bereiken. In dit verband her inneren we even aan den wedstrijd D. F. C. Stormvogels, toen hij, voor het eerst op di plaats spelende, een bijna ideaal midvoor bleek te zijn. Inplaats van Vermaat stond de Jonge op de rechtsbuiten-plaats. Hij debuteerde hier lang niet onverdienstelijk, hoewel het te zien was, dat het hem als links-buiten ntoeite kostte, om eenigs- zins behoorlijk rechts voor te zetten. Van Houtkamp hebben ^ve dezen middag wei- nig bespeurd. Hij was er nog verre van „in" er deed ook weinig moeite zoover te komen. Boekelaar kreeg, jammer genoeg, veel te wei nig te doen. Maar uit het weinige, dat hij kreeg te verrichten, bleek ons afdoende, dat hij nog al tijd een zeer gevaarlijk buitenspeler is. We hopen, dat de slechte inzet van het offi- cieuse nieuwe seizoen voor de Stormvogels een spoorslag moge zijn nog eens terdege te trainen, vóór het officiëele seizoen begint. Dan zijn zoo waar de nederlagen, tegen Hilversum en E.D.O. nog heilzame medicijn geweest. STORMVOGELS—V.S.V. Wat den datum betreft, waarop bovengenoemde wedstrijd gespeeld wordt, schijnt het verloop der .onderhandelingen" niet vlot te zijn geweest. Kon den we eerst uit „goede bron" mededeelen, dat de strijd op 22 Aug. zou worden gespeeld, kort daarna welde uit dezelfde goede brond op 21 Augustus. En thans blijkt onza eerste mededeeling weer waar te zijn. StormvogelsV.S.V. wordt dus Zondag 22 Augustus e.k., 's middags om drie uur gespeeld. Geachte Redactie! Mag ik voor het onderstaande eenige plaats ruimte van U vragen in Uw veelgelezen blad? Het betreft de regeling aan den kant. Rust U ten strijd medearbeiders! het geldt hier voor een deel een strijd om het levensbestaan, en aan dit kleine brokje levensbestaan worclt wel eens geknaagd, doch ter zake: het gaat hier over onzen werkverdeeler in het vischlossersbedrijf, D, F. G. Schilling, die ons dit kleine brokje levens bestaan toedenkt althans. Ongeveer een jaar geleden besloten de ver schillende organisaties, om een einde te maken aan een wantoestand in het havenbedrijf bij het lossen der schepen, het was voor dien tijd als 't ware een chaos, een augiusstal die haast niet meer te reinigen was, men sprak van: geloofsbevoordee- ling, fooienstelsel, groote klikkers, enz., enz., het was een ellendige toestand, een strijd, een ver dringen op den kant van het water, een oorver- doovend geschreeuw onder de havenarbeiders, al: daar door een aannemer een ploeg van 12 men schen moest aangenomen worden; gelukkig! is daar een einde aan gekomen; gelukkig! is de put gedempt vooraleer het kalf is verdron ken, want dat het op deze wijze eenmaal een men- schenleven zou gekost hebben, dat is zóó zeker als 2 X 5 10 is. Zoo werd dan ongeveer een jaar geleden in ge een combineerde vergadering van de verschillen de organisatie's met minstens 95 procent D. F, G. Schilling gekozen, als werkverdeeler voor den tijd van 6 maanden, en na verloop van dien tijd is er op verzoek der Chr. organisatie wederom een verkiezing gehouden, nu tusschen D. F. C, Schilling eéherzijds en C. de Koning anderzijds en weer kwam Schilling met een groote meerderheid uit de bus; - nn vraag ik: is dit vertrouwen stellen ja of neen! Omdat de man voor een baaitje kwam te staan? Welnu lezers, iemand, die niet met dit nachtwerk op de hoogte is, kan zich dit moeilijk indenken, noch readers, noch rsedersver- eeniging weten er een jota van, wat er 's nachts in de vischhal afgespeeld wordt op allerlei gebied, en nu, (want hier gaat het om) als ik mij niet ver gis, moet Schilling (om een tot nutoe onopgehel derd verschil, dat niets met de regeling te maken heeft) wég. Hij' (de gewraakte, bij een groot deel der Christelijken(?) (gelukkig zijn er veel uitzonderin gen) die ook voor hun zoo goed als voor de ande re arbeiders op de bres heeft geslaan. voor het behoud der Ioonen in hel bedrijf!; bij! de gewraakte, die voor de Christelijken zoowel, als voor Jood of voor wie ook klaar staat, voor raad of daad waar hij helpen kan, hij doet het. Zijn mond mag groot zijn, doch zijn hart is klein, en anders hebben zij hem nooit willen leeren kennen. En nu mede-havenarbeiders moeten wij hem nu zoo laten gaan? Waar een wil is, is een wsg, ik hoop dat wij met 95 procent van de hav.m beiders hem zullen getrouw blijven. U dankend geachte Redactie voor de verleende plaatsruimte. Een havenarbeider. Van de genoemde 3 ongevallen zijn^ -- met het gebroken onderbeen en den ge£ lijk slechts 2 bekend. £j Inderdaad heeft het vervoer van den jf arm een tijd oponthoud gehad, omdat tijdens de verbandleging ontboden auto, vervoer werd afgekeurd, al rechtvaardigt door mij., gewraakte stuk geenszins. Het wachten op een verbandkist is onjuist. In het tweede geval, de door den trati wonden man, dat om 10.45 plaats /0n(J I 11.15 uur aanwezig in de loods waraheen troffene was vervoerd en waar reeds 2 J! kisten onder de zorgen van een opzichte eenige helpers wachtten. Na de verbandlegging is de man cu0 mogelijk door de particuliere auto van de naar huis vervoerd. Het vervoer per auto v> I terrein naar IJmuiden of Haarlem overde\'| pont is m.i. voldoende. Het slaan van de sluizen is voor het vervoer niet uU0D Het kwam mij wenschelijk voor om in u, lerie mijne meening te stellen tegenovt-l eenigszins alarmeerende van de zegslieden' nummer van 14 Aug. 1926 genoemd, Met dank voor de plaatsing, Hoogz W- van HasiJ- Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik U opname van het onder staande in het eerstvolgend uitkomend nummer van Uw blad. Naar aanleiding van het stuk „Ongevallen bij den sluisbouw" in het nummer van 14 Augustus j.l. zij het mij vergund op verschillende daarin voorkomende onjuistheden te wijzen, te meer waar dit stuk een m.i. ongemotiveerde stemming wekt, als zouden aan den overkant van het kanaal di werkenden en wel speciaal de eventueel gewon den, aan de grootste willekeur zijn blootgesteld. In de gevallen waarin ik geroepen werd hel pend op te treden, heb ik steeds de medewerking mogen ondervinden van hooge en lage ambtenaren c, q. beambten; "heb ik steeds goed uitgeruste verbandkisten ter mijner beschikking gehad en komt het mij dan ook onjuist voor dat „een der ingenieurs vaif den sluisbouw" die n.b. met de uitvoering van het be stek, dus ook met het aanwezig zijn van verband kisten, belast is op het afwezig zijn „reeds meer malen zou hebben gewezen"; En heeft de kwestie van het vervoer, rekening houdende met de plaatselijke omstandigheden, geen aanleiding gegeven tot bijzondere opmerkin gen. Ik kan dus allerminst toegeven dat er ge sproken moet worden van „misstanden Een beschuldiging aan het adres van een met name genoemde firma is dus misplaatst. Deze firma, een der grootste van ons land, die in ruim 20 jaren tijds op hare groote werken geen ernstige ongevallen, met name geen met doode- lijken afloop had te betreuren, heeft dit resultaat niet weten te bereiken door al of niet aanwezige verbandkisten, doch wel door juiste arbeidsindee- ling c.q. arbeidstoezicht, m.a.w. voorzorg. I Onze verslaggever verklaart nader: Het spijt ons, dat de geachte inzender a doet aan ons artikel, als zou het zoo erg jj Want niet alleen bij ons blad, maar ook bij;, bladen is geklaagd over de onvoldoende» Wij hebben inzage gehad van een schrijve»!' een ooggetuige van het ongeluk vóór 14 dag» verklaarde dat het 4x/„ uur geduurd heeft'™»» rens de getroffene vervoerd kon worden ep' het zeer lang duurde, alvorens er een yqjyl kist was en dat die niet op het terrèin a-Xl was. Van andere zijde is ons dit bevestigd. Voorts is ons van bevoegde zijde dat bij het ongeval met den tractor de kist was geleend van de Holl. Beton Mij, door op het werk van die Mij., waar eves, ook een ongeval plaats had, de dokter op &1 bandkist moest wachten, daar die eerst rugehaald moest worden. Waar een geneesheer en een der ingenicmJ den toestand zeer ontevreden waren, meetij lot publicatie te moeten overgaan. Merkwaardig was, dat in Haarlems DaghUj r vorigen dag van andere zijde er ook over ven werd. Tenslotte wijzen wij er op, dat het o.i, onV is den ingenieur een verwijt te maken, waai: meermalen op het plaatsen van verbandf heeft aangedrongen. Deze ingenieur kan zü niet zelf plaatsen! En als de aannemer lq schiet, kan alleen de politie proces-verbad] maken. Wij meenen met ons stukje werkélijk bel meen belang te hebben gediend. Uit vorenstaande blijkt dat onze verslaL de juistheid van de door hem gememoreerd: ten volhoudt. Waar intusschen een der a hierbij betrokken zelf komt verklaren, dat di geven voorstelling overdreven zou zijn, z^ natuurlijk te beleefd om zijn lezing van bel niet als de juiste te accepteeren. CORRESPONDENTIE. N. H. E, Niet voor plaatsing geschikt/ VISSCHERIJ EN SCHEEPVAAR! De besommingen der aan den ijl vischafslag aangekomen visschersvaarluij waren Zaterdag 14 Augustus. Hoilandsche sioomtrdlers. IJ M. 70 Zethor>d I 176 Holland II ,H| 4 Ütlria 177 EmtT.2 52 Dordrecht 45 Perseus 261 Pan 23 Aicm.uia ,lfl 1 Swift ,11 M 152 Paris „I 153 JulLna 193 Ou Hoop 46 Heiga Engelsche stoomtreilers A 40 Ben Cheurn f 1J.M. 11 Zeilharinglogger f KW. 128 Moomharinglogger (ged)„ Maandag 16 Augustus. Hoilandsche stoomtreilers. !J.M. 18 Azalea 191 Albatros 51 Catania 126 Derika X 244 Delfland 32 Zeemeeuw 271 Derika XIV 119 Mies Truus 58 Amplitudo 481 Amsteldijk 72 Caroline 84 Pallas 203 Derika XVI K.W. 121 Zeilharingloggers 28 S.N. 87 Agnes H. Hastie S N. 18 Jeanie Stewert S.N. 110 Ben Clamau A 412 Dorileen A 242 Ben Heilen Dinsdag 17 Augustus. Hoilandsche stoomtreilen. 1J.M. 81 Lt. Oen. de Beer 324 Amalia j 80 Hasenkamp 374 Derika VIII 147 Kijkduin Engelsche stoomlreilers. 118 Ben Culvain Haringlogger. K.W. 106 Zeeland f I K

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2