f J. V V. STORMVOGELS 1876 1926 COMITÉ TOT HERDENKING VAN HET VIJFTIG-JARIG BESTAAN VAN IJMUIDEN EN HET NOORDZEEKANAAL. „Volharding Mr. S. bedong der Zegepraal' W. Jossphus Jitta, 1 Nov. 1876, Zooals algemeen bekend is, zal het 2 November 1926, vijftig jaar geleden zijn, dat het „Noordzeekanaal" offici eel werd geopend en de plaais „IJmui- den" gesticht. De belangrijkheid van deze feiten is zóó groot, dat er zeer zeker alle rede nen zijn tot feestelijk herd -nken daar van. A, De plaats, welke „IJmuiden reeds nu, en meer nog in de toekomst, - zal innemen in de rij der steden van ons Nederland, is van dien aard, dat I Jmui- den niet alleen de aandacht mag vra gen van zijn bewoners, doch ook zeer zeker van degenen, die buiten IJmui den wonen, en wier belangen gelijken tred houden met den bloei en ontwik keling van de plaats. De belangrijkheid van IJmuiden staat niet een ieder duidelijk voor den geest. Den korte vermelding der belangrijk ste feiten volgt hieronder. Den 2den November 1876 ontstond door de doorgraving van „Holland op zijn smalst", dit is van het „IJ naai de Noordzee, de zeeverbinding door- het Noordzeekanaal naar Amsterdam en aan de monding van dit kanaal, de plaats „IJmuiden", als een onderdeel van de Gemeente „Velsen". Den 2den November 1926, dus vijftig jaar later, telt dit onderdeel der Gemeente Velsen, IJmuiden, 22000 zielen. De plaats „IJmuiden" ligt nu groo tendeels als doorvoerhaven, later als Havenstad bij uitstek gunstig voor het wereldverkeer. Denk slechts aan de vergrooting van den z.g. Haringhaven met een 20 tal H.A., het houwen van op slagplaatsen, het aanleggen van spoor wegverbindingen, etc. Alle schepen kunnen direct van uit zee deze haven binnenvallen. IJmuiden als Visschershaven met Rijksafslag is de grootste van het vaste land van Europa. Een goed uitgeruste visschersvloot zorgt eiken dag voor nieuwen aanvoer visch. Belangrijke ne- venbedrijven, nauw verbonden aan het visscherijbedrijf zijn er gevestigd, als reparatiefabrieken, ijsfabrieken, etc. Snelverbindingen, zoowel per spoor als per boot brengen den aanvoer direct naar alle oorden der wereld. IJmuiden is bekend om zijn groote sluis- en havenwerken. In aanbouw zijn de grootste sluizen ter wereld. Een geregeld toenemend scheepvaartver keer geeft een steeds wisselend aspee IJmuiden is de plaats waar de fabrie ken der Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken gevestigd zijn. Eén van Nederlands grootste in dustrieën. IJmuiden heeft een prachtig strand en duinencomplex. Het is een bad plaats in opkomst. Een breede verbin dingsweg vanaf het hart van IJmuiden over de eerste duinenrij langs het strand naar Zandvoort is slechts noo- dig om den stoot te geven en er zal zich in de toekomst een groote hadplaats ontwikkelen. Als woonplaats is de omgeving van IJmuiden, gelegen in het prachtige Kennemerland, dicht bij Haarlem en Amsterdam, de aangewezen plaats voor degenen, die niet van bet drukke stadsleven houden om er voortdurend in te wonen en toch kort er hij willen zijn. Gezien de snelle opkomst on dé ont wikkelingsmogelijkheden van de plaats heeft IJmuiden gemeend bij den mijl paal van 50 jaar even stil te inoefen staan en dit feestelijk te herdenken. Onder de gasten, die aanwezig zul len- zijn op dit feest, is ook de Rijks- regeering, het Provinciaal bestuur, het Gemeente bestuur van Amsterdam, de Kamer van Koophandel van Amster dam en Haarlem, alsmede vele autori teiten en vooraanstaande personen in ons land en in onze plaats, welke allen verzocht zijn zitting te nemen in het E ere-comité. De volgende heeren hebben reeds toe zegging gedaan in het eere-comité zit ting te willen nemen: R. G. Rijkens, Santpoort, W. A. Dol leman, Santpoort; G. A. Kessler, Vel sen; J. A. Ringers, IJmuiden; J. II. A. Kruimel, Bloemendaal; B. Brutel de la Rivière, IJmuiden; F. J. II. Schnei ders, IJmuiden; J. F. Klerq, Haarlem; J. C. Slis, Haarlem; Jlir. J. W. G. Boreel van Hogelanden, Velsen; Hrb. Creiner, Santpoort; Mej: J. L. Enschedé, Sant poort; J. G. A. Weerts, Den Haag; C. J. A. Redeker, Aerdenhout; W. C. C. Gelinck, Haarlem; G. Vissering. Am sterdam; J. P. Zur Muhlen, Heemstede; tl. J. Oderwald, Heemstede; W. de Ylugt, Amsterdam; S. P. van Eeghen, Amsterdam; P. W. Jansen, Duin en Kruidberg; E. Heldering, Amsterdam; F. P. Vermeulen, IJmuiden; D. de Rid der, IJmuiden; Roëll, Haarlem; Mr. Bick, den Haag. IJmuiden wil gaarne feestvieren en zijn gasten waardig ontvangen. Het ligt in de bedoeling, het houden van volks- en kinderfeesten, een winkel week, muziekuitvoeringen te geven, verlichting, vlootrevue, vliegdemon stratie, etc,, etc. Daavoor is veel geld noodig en rekent men dan ook op Uwen steun. Dezer dagen zullen doör èenige dames en heeren lijsten ter inteekening wor den aangeboden. Het slagen van de te houden feesten zal zeer veel afhangen van de op brengst dier iijsten. Men hoopt dan ook dat ieder het zijne zal willen bijdragen, opdat IJmuiden's gouden feest een schitterende indruk zal maken en zon der een nadeelig saldo zal slagen. Aan de ingezetenen de taak het vele werk der verschillende commissies finanfci- eel te steunen en hierdoor te vergemak kelijken. Het vijltig-jarig bestaan van IJmuiden en het Noordzeekanaal. Officiëele ontvangst was er verder niet. Aan boord merkten wij op een R.K. vlootaalmoezenier en een Prote- stantsck predikant. Te diep geladen. Zondagavond zou het Amerikaan sche stoomschip Huguenot van hier vertrekken. Het bleek echter dat het schip bijna een voet te diep geladen was, waarom de scheepvaartinspectie het vertrek verbood en de Huguenot naar Amsterdam moest terugkeëren, om weer een gedeelte der lading te los sen. Nadat daar 500 ton olie gelost was, vertrok 'het schip Maandagavond naar New-Orleans. Versiering der stad. In de laatst gehouden vergaderinL van het Algemeen Comité ter Herden king van het 50-jarig bestaan van IJmuiden en het Noordzeekanaal werd de kwestie van de straatversiering be. sproken. De bedoeling is, zooveel moge lijk eenheid te brengen in de versiering, zoodat 't op vreemdelingen de indruk maakt van een schitterend geheel, niet een bombast van hier bloemen, daar groen en verder weer wimpers én vlag- gedoek. Om nu echter iedere straat of buurt „in stijl" te versieren is bet wel wen- scbelijk, dat er in de organisatie dei- versiering ook gecentraliseerd wordt. Daarom verzoekt het Comité de buurt- commissies, die zich met de versiering hebben belast, zch te verstaan met den heer J. C. Cramer, Wiihelminakade 88. (Tel. no. 9), zijnde secretaris van de Commissie „Versiering en Verlichtinj opdat de versiering van de geheele stad zoo mooi mogelijk worde. Tevens verzoekt het Comité de buurt- commissies, met. het oog op de samen werking in de komende maanden, de samenstelling van hunne -besturen te willen opgeven aan het Alg. secretari aat: Julianakade 20. Winkelweek 50-jarig bestaan. Gisteravond had in het R.K. Vereni gingsgebouw een vergadering plaats van de winkeliers uit IJmuiden en Vel seroord, ter bespreking van het plan om in de week van 29 October5 No vember een winkelweek te houden, tij dens de feesten. Na een welkomstwoord door den voorzitter, de heer M. G. van Praag, werd het plan, zooals dit reeds in een commissie-vergadering ontworpen toegelicht door den heer Joh. de Waard. Wel rezen enkele bedenkingen tegen de wijze van uitvoering, doch nadat deze weerlegd waren, vereenigde de overgroote meerderheid der vele aan wezigen zich met het voorstel, dat een onderdeel zal vormen van het groote f eestpro gramma. Het plan is om aan die winkelweek een verloting te verbinden, waaraan al le winkeliers meewerken en waarhij de koopers in elke winkel, kans hebben op alle, ook door andere winkeliers uitge loofde prijzen. Aan 'l einde gaven zich de meeste aanwezigen als deelnemer op. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. De commissaris van politie alhier maakt bekend, dat de commissaris van politie te Alkmaar belanghebbenden, die handelsrelaties zouden willen aan- knoopen met M. Bivor te Parijs, thans voor eenige maanden verbijvende Wil lemstraat 108 a te Utrecht en met A. Knoop, opgevende te wonen Kerkstraat 367 te Amsterdam en handel drijvende onder den naam Guta Poliche, het welk bijenwas moet vervangen, eerst bij hem inlichtingen in te winnen. Buitenlaiidsch marïnebezoek. Gistermiddag werd een groot deel der- bevolking van IJmuiden opgeschrikt door het geluid van kanonschoten. Het bleek dat een Fransch eskader de ha ven binnenkwam en deze beleefdheids betuigingen wisselde met het fort. Het waren een drietal kleinere soort schepen, thans in gebruik als oplei dingsschepen voor adelborsten, die een bezoek aan Amsterdam gingen bren gen. Voorop ging het patrouillevaartuig Somme, met de commandovlag in top, daarna de mijnenlegger Vauquois on tenslotte weer 'n. patrouilleschip Meuse. VELSEN. Park Velserbeek. De exploitant van de Theeschenkerij Velserbeek tracht steeds afwisseling te brengen in het organiseeren van con certen. Hedenavond zal het. Trio Blazer in de Theeschenkerij een concert geven. Bij het einde van den vorigen cur- sis werd den leerlingen hij het verlaten der school medegedeeld, „dat zij na de vacantie maar eens moesten zien." Hier uit blijkt, dat toen nog niet vaststond, dat het nieuwe schoolgebouw met den nieuwen cursus in gebruik kon worden genomen. Thans verneemt Hl. Dbl., dat alle factoren aanwezig zijn, om de schoot met September te openen. Wij meldden indertijd, dat de riólee- ring, die voor rekening der gemeente moet worden aangelegd vermoedelijk niet op tijd gereed zou komen. Dit blijkt inderdaad liet geval te zijn. Er wordt echter thans een noodleiding gemaakt, waarmede het gebouw wordt aangeslo ten op -het gemeenteriool in den Stati onsweg. Het eigenlijke rioleeringswerk behoeft eerst in November te worden opgeleverd. Dinsdagmiddag kwam een auto Wijkëroog oprijden. De chauffeur stap te uit, zette een luidspreker op de kap en we hoorden radiomuziek. 't Bleek een reclame van den heer Ph. J. Schut te Amsterdam, aileenver- tegenwoordiger der Socióté des etablis- sements Ducrëtet, Paris. 't Bleek, dat men op zijn huis geen antennes meer behoeft te spannen. In den auto bevond zich behalve een ont vangtoestel een houten raam, waarop de draad gespannen was. Als iets merkwaardigs liet de chauf feur zien, dat de sterkte van het geluid afhankelijk was van de plaatsing van het raam. Stond dit zóó, dat de draad naar het afzendkantoor gericht was, dan was de sterkte van het geluid het grootst. Daar de muziek uit Londen kwam, was het raam het middel om de ligging dier stad ten opzichte van Wij keroog te bepalen. De auto was natuurlijk gauw door tal van nieuwsgierigen omringd. SANTPOORT. Een Speenhoff-avond op Santpoort! Wanneer men ons dit eenige jaren ge leden voorspeld had, zouden wij het •moeilijk geloofd hebben. Thans echter staan wij aan den vooravond van dit heugelijk feit: Morgenavond treedt het echtpaar Speenhof f in „Zomerlusi" op. Verschillende ingezetenen hebben wij zoo vaak hooren klagen: „Hier is nu nooit eens iets!" Men moet echter niet vergeten, dat de pogingen van de "vreemdelingen, die hier kwamen musi- ceeren, declameeren en wat dies meer zij, steeds met een financieel fiasco be loond werden. Het is dus te begrijpen, dat zij niet weerkeerden en hun confra ters niet aanmoedigden bier eens een kijkje te gaan nemen. Wij hopen van harte, dat de Speenhoff-avond op deze slechte gewoonte een uitzondering zal maken! DIEREN BESCHERMEN IS MENSCHEN BESCHAVEN1 Wordt dus lid van de afd. Velsen en Omstr., der Ned. Vereen, tot bescher ming van dieren! Min. contr. f 1.25 per jaar- Secretariaat: Stationsweg K Velsen. ^BBB B VOOR DEN RAAD. klassers inderdaad de sterKslen geweest, hoewel we er gaarne onmiddellijk bij willen vroegen, dat V. S. V. op krachtige wijze, tegenstand heelt ge boden. Uit voor den wedstrijd opgevangen gesprekken bleek ons, dat de Stemming bij de V.S.V.-suppor- ters nog al optimistisch was. Aan alles was te merken, dat men. vertrouwen in de roodwitte ploeg had. En werkelijk, toen de wedstrijd nog maar kort aan den gang was, speelden de V.S.V.- ers reeds met een dusdanig zelfvertrouwen, dat het er allen schijn van had, dat de V. S. N-opti- misten gelijk zouden krijgen. Zwanenburg en Heyerman losten een paar ferme schoten en v. d. Pieterman c.s. stonden solide te verdedigen. Mo gelijk, dat de derde ldassers in deze periode wel de leiding hadden genomen, nis Thijssen niet op zoon 'xi keurige wijze zijn doel verdedigd had. Doordat de Stormvogels tegen den sterken wind in moesten spelen, waren hun aanvallen minder talrijk. Oldenburg trachtte met verre trappen Bonekamp en de Jonge aan het werk te zetten, hetgeen meestal door den sterken wind mislukte. Ook Houtkamp had het bij zijn plaat sen nog al met de elementen te kwaad. Toen hij eens echter zelf krachtig doorzette wist Struys met een hard schot v. d. Wint het nakijken te geveij. (10). De V. S, V.-.ers wisten echter nog niet van op geven. Ze werkten als paarden, maar deden on verstandig door de buitenspelers te weinig werk te geven. Heyerman vooral negeerde z'n neven spelers, wat jammer was, daar hij door stevig doorzetten en een flinke dosis handigheid nog al eens voor een opening zorgde. Hij beschouwde zijn werk dan echter niet als afgedaan, wilde nog meer doen, met het gevólg, dat Haak hem meest al den bal afhandig maakte. Toch maakte V. S. V. voor de rust een inder daad zeer mooi doelpunt. Echter had de heer Westerbeek een buitenspelovertreding geconsta- terd, zoodat hij het doelpunt annuleerde en de rust met I0 inging. Na de hervatting werd V. S. V. onmiddellijk op eigen helft teruggedrongen. De Jonge en Bone kamp gaven enkele voorzetten, die v. d. Wint wel wegstompte, maar niet ver genoeg, Struys liet dit niet ongestraft en trapte ontzettend hard nummer twee langs den V. S. V,-doelman (20), Geruimen tijd, bleef het spel nog op de Velser- oordsche helft. Een hard schot van Struys stopte Oldenburg!!! keurig en een dito schot vloog via v. d. Wints been corner. Nadat deze goed door de Jonge genomen was, volgde een hevige doel- worsteling, waarbij op onbegrijpelijke wijze het doel niet doorboord werd. Dan maakte Olden burg op „humoristische'' wijze nummer drie (3-0). Dit was V. S. V. toch wat al te bar. De tanden werden nog eens extra op elkaar gezet, waardoor Koster en Haak weer op hun qui vive moesten zijn. Stormesand kreeg een paar maal den bal vrij, maar zette achter inplaats van voor het doel. Dan zal „Bug" het eens probeeren. Hij komt zoo waar alleen voor Thyssen, die zich evenwel lang uit voor hem laat vallen en dan ietwat gelukkig het harde schot keert. Een hard schol in den hoek stopt de Stormvogels-doelman weer mag- nifique. Hoe hard V. S. V. ook werkt, het ver diende tegenpunt blijft uit, zoodat als de heer Westerbeek, die, op enkele zonderlinge buiten spelbeslissingen na, corect leidde, het einde aan kondigt Stormvogels met 30 den beker ten tweede male wint. Direct na afloop reikte de heer K, H, Tusenius aan den Stormvogels-captain den beker over, daarbij den wensch uitsprekende, dat. al was nu de beker definitief in 't bezit van Stormvogels gekomen, beide partijen zich het volgend jaar weer zouden beschikbaar stellen. Voorts roemde hij beide partijen om haar fair spel. Nadat de heer Jac. de Nobel nog de verzeke ring had gegeven, dat Stormvogels ook het vol gend jaar het Olympisch Comité zou steunen in zijn streven, behoorde de wedstrijd weer tot het verleden. Aankoop straatweg. B. en W. schrijven aan den raad, dat de handelingen omtrent de eigendomsoverdracht - (gcf een gedeelte van den Rijksstraatweg Velsero en' IJmuiden thans beëindigd zijn. Een concent v tract tot aankoop van den weg is aan B. e C> toegezonden, die zeggen tegen de daarin o nomen voorwaarden geen bezwaar te hebben^ en W. stellen den raad voor, tot aanlt J van den weg over te gaan voor den prijs van Zij deelen mede, dat de aanvankelijk gAi 'J' i voorwaarde, dat de verordening op de heft; van een straatbelasting dezer gemeente zou w den gewijzigd in dien zin, dat het rijk wordt <r i<® gesteld van de betaling dier belasting voor 1' eeh' langs genoemden weg gelegen eigendommen n V vervallen, - tver Gebruik van grond. j B. en W. herinneren er aan, dat de breedte den Zeeweg te Velseroord geprojecteerd ij' 20 Meter. Zij achten het echter niet gewensch dezen weg thans reeds tot.die breedte te bet' den. Wanneer dit niet gedaan wordt, blijft" f6B echter een strook grond ter breedte van 2/2 H i ongebruikt. Zij stellen voor dezen grond in bruik af te staan als voortuin voor daar gebcr de woningen aan J. H. Gottner te Bloemend en K. Bakker te Velseroord. Straatnamen. B. en W. stellen voor de straten in het aanbouw zijnde bouwblok der 36 woningen j» den Hagelingerweg te Santpoort te noemen cinthenstraaf en Tülpenstraat.' B. en W. wijzen er voorts op, dat er zoowel Velseroord als te IJmuiden een Schoolstraat In verband met de naamsverandering van Vi seroord, stellen zij voor de Schoolstraat aldaar verdoopen in Heidestraat. 1 0 »J SC INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, fFI de IJMUIDEN—HEERLEN. SPORT. OFFIC1EELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden: STORMVOGELS—V. S. V. 3—0. E. H. S.—STORMVOGELS II 2—1. STORMVOGELS-COMBINATIE D. W. S. JUNIOREN 2—1. a.s. Zondag wordt gespeeld; 10 uur; Stormv. IIAurora (om 3e en 4e prijs). 2.30 uur; Stormvogels IR. C. H, (demi-iinale), daarna nog eene ontmoeting met D. O. of Haarlem. Alle wedstrijden worden gespeeld op het R.C.H.- terrein, ter gelegenheid van het jubileum van R. C. H. TRAINING. a.s. Zaterdag training om 4 uur. VOETBAL. StormvogelsV. S. V. 30. De strijd om den Olympiade-beker is weer achter den rug en, evenals het vorige seizoen, is Stormvogels ook ditmaal weer als overwinnaar uit het strijdperk te voorschijn getreden. Zooals uit de cijfers wel blijkt, zijn de eerste Gymnastiek- en Athletieikvereeniging „Olympia". Zondag a.s, zijn er weer eenige heeren die de kleuren van Olympia gaan verdedigen on wel de volgende: W. Effern, op de nummers 800 M. en hoogspingen met aanloop; F. de Boer op het num mer 800 M.; D. Asjes op het nummer hoopspringen met aanloop; N. N, op de 100 M. Gezien het feit dat Willem 8 Augustus een eerste prijs uit Purmerend behaald heeft, zal ge noemde heer zich nu toch zeker niet met een kluitje in het riet laten sturen. Van de overigen verwacht ik dat zij op de hun eigen wijze partij zullen geven. Maar nu nog iets lui. Wie gaat er mee. Weet je wel, toen die wedstrijden 21 Juni te Alkmaar gehouden werden, zouden jullie allemaal uit je slof schieten. Toen deed zich echter het merk waardige feit voor, dat (op enkelen na) alle Olym- pianen te nauwe sloffen hadden, want nog alle dagen zie ik leden met van pijn verwrongen zichten loopen, door de moeite die ze deden, om uit hun slof te schieten. Maar om op dat sloffen- praatje te blijven. Ik hoop dat ze (de sloffen) natuurlijk nu zoodanig uitgeloopen zijn, dat je er wel uit kan schieten. L. Eindelijk is het weer eens zoover dat de va cantie voorbij is. Vanaf volgende week worden de lessen dan ook weer op dezelfde uren voort gezet, ook op het terrein. Daar Dinsdag a.s. Koninginnedag is, gaat de turnavond op dien dag niet door. Daar de tijd voor de 10-kamp voor de dames- en- heerenleden zoetjes aan begint te naderen, verschijnen natuurlijk alle leden prompt, niet waar? L, KORFBAL. Zaterdag 1.1. speelde G. S. D. II tegen Haarlem III, welke wedstrijd in een gelijk spel geëindigd is, nadat G, S. D. eerst met 20 de leiding had. Zaterdag a.s. speelt weer het 2e, nu tegen Ulysses II, in Heemstede. Het 12-tal is als volgt samengesteld. Dames; L. v. Lente, L. de Wit, S. Filarski, N, Bais, C. Koningstein, J. Kuné. Heeren: W. v. d. Kuil, J. Hovius, J. Wilde- boer, F. Licht, E, Kuik, L Aardrijkskundig twee uithoeken. Welk verkL er dan wel tusschen deze twee plaatsen besl^ t Schoolreizen zijn in deze eeuw niets nieuui Een nieuw idee is thans geprobeerd en.... volkomen gelukt. Leerlingen der Op. U. L. O. school van Hi». len trokken naar IJmuiden en vonden logies ouders der leerlingen van school D. Een vol^j jaar hoopt Heerlen de kinderen der IJmuidetiscif gastheeren op dezelfde wijze te ontvangen, 't |J, is gebroken. Moge het systeem ruimere (oepai sing vinden. Als leider en verslaggever van deze driedaaf. sche. reis moet hier, hulde en dank gebracht wor- den aan de heeren van Oosterom en de Jagt, resp. hoofd en onderwijzer aan school D en a« den heer Vooren uit Santpoort, die deze school reis hebben doen zijn tegelijkertijd een „leerreis', Geen dingen najagen, die de leerl, niet of maty interesseeren, geen verklarigen, die boven hui bevattingsvermogen gingen. En dan de vragej onzer leerlingen; Mijnheer, wat is dat? Mijnhc;/ waartoe dient dat? vragen, die door onze leiders telkens tot genoegen beantwoord worden. (Is m den heer Vooren geen onderwijzer verlom gegaan?). Alles wat voor onze Limburgsche meisjes a jongens nieuw, onbekend was, is hun thans een groot deel duidelijk geworden, 't Is hier de plaats om de paedagogische, aardrijkskundig maatschappelijke voordeelen op te sommen. Ei» dan de nationale gedachte, werd zij niet ver- sterkt en verlevendigd? Limburg bi)Nederland heeft het geklonken jaren terug. Hier zijn in dil oozi'cht daden gesteld. Wij hebben het beweiêc, IJmuiden heeft het mogeliik gemaakt. Met kleine variatie zeggen wij: Vergelding is zoet. De zee. Dat was voor onze kinderen het hoogte- punt hunner verwachtingen. Welnu, zij heli ben ze gezien, ze hebben gekeken en gekeken,' en dinl: zij de overgroote moeiten en opofferingen onzer drie geleiders hebben ze alles gezien en meege maakt, wat er mogelijk is: duinen, strand, bade: visscherij, veiling, afslag, verpakking. verzendi:£ sluizen (ook de nieuwe, welke in aanbouw iij schutten, boottocht enz. Mogelijk, dat enkele it- zer dingen ook voor geld te koop zijn. 't Zj5|t weten, dat hier liefde tot het kind cn toenadoity der verschillende bewoners van een zelfde M de drijfveeren geweest zijn tot hetgeen het diit- manschap VoorenVan Oosteroaide Jager Mi gegeven heeft, dat weten steunt ons HeerleoarM tot dankbaarheid en herinnering. In 1926 IJmuiden(ontvangt)Heerleh, Laat 1927 zijp: Heerfen—(ontvaugtJUrnuiden. 'n Woord van dank zij hier nog gebracht HM den heer Directeur van de vischveiling, bcnevem [j aan de Directie der nieuwe sluiswerfcen mei cea heer van Schoten. R- Mijnheer de Redacteur! Het artikel van Mevr. Mispelblom BeyerTeunisse over de verplichtiDg van den Mensch aan het Dier in U«f blad van Zaterdag 14 Aug. '26 hebbende, verzoek ik U beleefd plaatsruimte teneinde daaraan een of merking toe te voegen. Ik ga volkomen accoord met hetjeM Mevr. M. B.Th. schrijft; wat mij daarin als hondenliefhebber bijzonfc trof, is de volgende alinea; „Ook ft waakhond in zijn veelal slecht hok, nooit eens wordt losgelaten, nooit eens per dag na bewezen gelegenheid wordt gegeven eens flink uit te loopen, is een i treurig beeld van naamloos lijden" |on- li derstreping van mij). i Mevr. M. B.Th. zegt dit van c waakhond, maar m. i. slaat dit in GEMEENTE VELSEN ook op de ij pleizierhonden, die daar toch ook nooit los mogen loopen ep derhalve ook nooit j eens flink kunnen uitlpopep. Zeer ook een treurig beeld van naamloos li' den. De honden mogen weliswaar ais een leiband worden uitgelaten, doch vroede vaderen (de honden denken wreede vaderen), die het besluit daar' toe namen, zullen toch wel kunnen grijpen, dat de meeste hondenlieftieB' bers(sters) niet in staat zijn bij het uil' laten van den hond een uurtje met het dier mee te hollen. Zoodoende wordt f

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2