IJiïiuidsr Courant Waarschuwing tegen misleiding Ziterdag 28 Aug. 1926. 2e blad. In tegenspraak met, kennelijk met jneerlijke bedoelingen, verspreide ge nichten, dat de uitgave der IJmnider Conrant binnenkort zon worden ge jtaakt, te dezer plaatse onzerzijds de meest stellige verzekering, dat van de jpheiting van ons blad geen sprake is. en dat deze ook nog nimmer met ernst door ons is overwogen. Bet moge voor ben, die voor bet ne men van een abonnement op oi bet plaatsen van advertenties in bet even- tneel te verschijnen nieuwe plaatselijke dagblad, (zooals men het voorspiegelt, In werkelijkheid een Haarlemsche Cou lant, hier onder gewijzigd hoofd te be zorgen, een z.g. „kopblad'' dus, als thans de Eennemer Editie en volstrekt geen ^igen" plaatselijke onderneming,) morden lastig gevallen, voldoende reden zijn, om ook de verdere beweringen en ichoone beloften van die beeren niet dan met de noodige restrictie te aan vaarden en zich niet In eenigerlei op licht te binden zonder eerst de proef- rammers van bet nieuwe blad te heb ben afgewacht. De Raad van Beheer. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. NED. BERV. KERK. 10 uurDs. Dijckmeesfêr. 5 uurDs. Kroese van Velseroord. JEUGDREEK (Koning Willemshuis). 10 uur: de Heer Kool, van Velseroord. Zaterdagavond 8 uur: Bidstond. Doopsgez. Gem. Aid, Prot. Bond. 10.30 uur: Ds. W. Luikinga. GEREF. KERK. 10 uurDs. S. van Leeuwen. 5 uurDezelfde. CHR. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. T. A. Bakker. 5 uurDezelfde. EVANGELISATIE HOOGEBERG. Zondagmorgen 10 uur: Samenkomst. Zondagmiddag 12 uurZondagsschool. Zondagavond 7.30 uurSamenkomst. SprekerB. jennlnga. Dinsdagav. 8 uurOpenlucht-samenkomst, Woensdagavond 7 30 uurMeisjeskrans. voor meisjes vanaf 12 jaar. Donderdagavond 8 uur: Bijbelbespreking. Allen Welkom, Toegang vrij. VELSEROORD. NED. HERV. KERK. 10 uurDs. W. Kroese. GEREF. KERK. 10 uurQodsdienstoefening. 5 uurHetzelfde. VELSEN. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. W. S. van Leeuwen. WIJKEROOG. GEREF. KERK. 10 uur: Ds J. D. Boerkoel. 5 uurDezelfde. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. 10 uurProf. Dr. O. A. van den Bergh van Eyslnga. GEREF. KERK (LOKAAL RETHEL). 9.45 uurde heer O. W. van Delh, Theol. Cand. 5.30 uurDezelfde. EVANGELISATIE SANTPOORT. 10 uurDa. J. Riemens, te Leiden. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10 uurDs. D. Haars van Nieuwe-Niedorp. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Vel- wo brengen ter openbare kennis, dat het verzoek 'su J, A. Stals, bedrijfsleider der Electrische Timmerfabriek „Vooruitgang", Stals en Co., te hmuiden, om op het perceel, kadastraal bekend Pmeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie L, co. 1419, plaatselijk bekend wijk C Loggerstraat, oo. 10 te mogen uitbreiden een electrische tim- nsrlabriek, o.a. door bet bijplaatsen van een elec tromotor van 10 P.K., door ben is toegestaan. Vslsen, den 24 Augustus 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. 3. P. HANDGRAAF, Lb. De Burgemeester van Velsen brengt hierbij ter algemeene kennis, dat door hem is bepaald, dat de tapperijen in deze gemeente op Dinsdag 31 Augustus 1926 geopend mogen zijn tot des nachts 12 uur. Voor de tapperijen wordt hierbij op dien 'dag tot genoemd uur vergunning verleend tot het geven van muziek en dans. De bekendmaking in het eerste blad Is hierdoor vervallen. Velsen, 27 Augustus 1926. De Burgemeester voornoemd, J. P. HANDGRAAF, l.b. Medeleeling. De Commissaris van Politie der ge meente Velsen, brengt ter kennis, dat met het oog op de veiligheid van het verkeer, de standplaatsen der autobus sen op Maandag 30 Augustus en Dins dag 31 Augustus a.s. vanaf des namid dags 6 uur tot 11 uur worden verplaatst van het Willemsplein naar het Ensche- déplein. De route wordt alsdan na het Ensche déplein—Keizer Wilhelmstraat—Ko ningin Wilhelminakade enz. Velsen, 27 Augustus 1926. De Commissaris van Politie, DE RIDDER. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct, Laxeer-Tabletten 60 ct. Zennw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VAN DEN WACHTTOREN. Een der kwesties der ontwapeningsconferentie. De Volkenbond heeft besloten een ont wapeningsconferentie te houden, waar toe niet alleen de aangeslotene maar ook de andere staten der wereld zijn uitgenoodigd. De naam der conferentie is veel te mooi en te weidsch. Het dogj der conferentie is de regeling en' beper king der bewapening en niet de ontwa pening zelve.^ Vredesconferenties on derscheiden zich vaak door twee din gen: ruzie tusschen de vredestichters en een vuurwerk van woordenpraal. Ook de Volkenbond weet zich van een en ander niet altijd vrij te houden. De ruzie is er al over de conferentie, voor dat zij begonnen is en de naam is niet in overeenstemming met de zaak! Kleine kinderen en staten hebben de zelfde neiging, en de schuld van don aanval nooit bij zich zelf te zoeken. Bij kindergekibbel hoort men van alle kan ten: Hij is begonnen! In iederen oorlog wordt van de tegenpartij gezegd: Hij is de aanvaller! Zoo is het ook in den grooten oorlog gegaan. Oostenrijk zegt Servië is eigenlijk de beginnner. Rus land werpt de schuld op Oostenrijk. Duitschland op Rusland, België on Frankrijk op Duitschland enz. enz. Al le staten hebben alleen tot zelfverdedi ging een militaire macht. Nooit heeft een regeering gezegd, dat zij leger en \loot wil uitbreiden met aanvallende bedoelingen. Iedere staat heeft een legermacht, die strikt noodig is ter verdediging van zijn vrijheid en zelf standigheid. Men kan aanvaller van verdediger in den oorlog niet onder scheiden. De eerste is altijd de andere! Deze kwestie komt ook op de ontwape ningsconferentie aan de orde. Er is een commissie benoemd, om de conferentie voor te bereiden. Deze commissie is weer in meerdere subsommissies ver deeld. Een ervan heeft de vraag bestu deerd, wanneer de legermacht van een staat in defensieven, wanneer in offen sieven geest is georganiseerd. Daar kan men heel lang en heel warm over de- batteeren, maar men komt er niet uit. Zoo is het ook deze subcommissie ge gaan. De Amerikaansche afgevaardig de heeft voorgesteld, dat men de zaak zuiver militair-technisch zal beschou wen. Naar de legermacht en bewape ning zal men dus oordeelen, of leger en vloot ingericht zijn voor aanval of ver dediging. Maar de Fransche afgevaar digde eischte, dat men ook rekening zou houden met den politieleen toestand der verschillende landen en met hun verplichtingen jegens bondgenooten. De Franschen zijn zoo sterk bewa pend, dat men allicht aan aanvallende bedoelingen gaat denken. Maar zij be weren, dat zij hun geweldig uitgerust leger noodig hebben met het oog op het Duitsche gevaar, dat in de toekomst wel eens zeer ernstig kan worden. Zij zijn dus tot de tanden gewapend, om zich eventueel te kunnen verdedigen. De subcommissie heeft het Ameri kaansche en het Duitsche voorstel aan genomen. Zij zal daarmee aan de con ferentie een richtsnoer aanbieden, die praktisch onbruikbaar is. De Duitsche afgevaardigde deed ook een duit in het zakje. Zijn land heeft bij den vrede te Versailles grootendeels zijn legermacht moeten ontbinden. Alles, wat voor een aanval zou kunnen dienen, moest ver dwijnen. Het mocht alleen een zuivere weermacht overhouden, een legertje en een paar marineschepen tot afweer. Daar is de oplossing, merkte de Duit- schers snedig op, De legermacht dient alleen ter defen sie, wanneer ze geen tanks, geen vlieg tuigen, geen zware kanonnen, geen duikbooten, geen groote linieschepen enz. enz. ter beschikking heeft. De sub commissie wilde hier echter niet aan. Naar deze toch juiste maatstaf zouden alle mogendheden hun militaire kracht zoo moeten verminderen, dat geen mo derne oorlog meer gevoerd zou kunnen worden en men heel dicht bij ontwape ning zou zijn gekomen. Men hield dan immers niets anders dan een veilig heidsmacht over. Maar dat is de bedoe ling niet. Want de ontwapeningsconfe rentie is een conferentie, die zeker in meerderheid van ontwapening niet wil weten. Het woord moet het heldere glas zijn, waardoor men de waarheid en werke lijkheid ziet. Maar al te vaak is het daarentegen het neergelaten gordijn, waardoor waarheid en werkelijkheid aan ons oog onttrokken worden. En dat geldt wel in het bijzonder van het woord der diplomaten. En zij zijn het, die op de conferentie zullen spreken en beslissen. Op zijn best zal de ontwape ningsconferentie de militaire lasten een weinig verlichten. Aan onderlng wan trouwen zal het er niet ontbreken en daarom zullen de resultaten vrij pover f wezen. Radio in school. Men zou radio het internationale ge hoor kunnen noemen. Marconi geeft ons scherpe ooren, -die de geluiden uit Londen, Parijs, Berlijn, Oslo en nog van veel verder kunnen opvangen. De toe passing dezer wonderbaarlijke uitvin ding heeft zich de laatste jaren zeer snel ontwikkeld maar het eind is er nog lang niet. Men kan zich laten sche ren, in de ziekenhuizen verplegen, in een herberg uitrusten en thuis zijn kopje koffie drinken bij radiomuziek. In Londen wordt radio ook als leer middel op de scholen gebruikt. Men leest iedere week een nummer op het radiopogramm for the schools. Er zijn in Londen reeds 1500 scholen met een ontvangtoestel. Een radio- en kinder vriend schrijft erover in de N. R. Crt. Hij wil de kinderen iedere week een half uurtje laten luisteren naar mu ziek, natuurkennis en letterkunde, lederen morgen moet het schoolkind door de radio de groote gebeurtenissen hoor en: schipbreuken, branden, uitvin dingen, nieuwe ministeries, vorsten enz., enz. De minister van onderwijs, de koningin, Tbysse en Royaards, Prof. Lorentz en Dr. de Visser moeten de kin deren eens toespreken. Een Engelsch- man, Duitscher en Franschman nu en dan een voordracht houden. Ook de jeugdconcerten mogen op het program niet ontbreken. Wij meenen ook, dat de radio niet alleen genoegen maar ook algemeene ontwikkeling aan de kinderen kan bijbrengen, al zouden we dit program niet gaarne overnemen .Alle begin is moeilijk en er zal over een schoolradio- programm nog wel heel wat gediscussi eerd worden. Maar vooral aan het ge moedsleven der jeugd kan radio goede diensten bewijzen. Voor onderwijs als bijbrengen van kennis zal de levende mensch voor de klasse altijd wel bet meest geschikt blijven. Een liedje, wat eenvoudige muziek, een hartelijk toe spraakje, een mooi sprookje, kortom het program van het kinderuurtje van Antoinette van Dyk, maar dan niet te lief en zoet, en zonder het vermelden van schoolradioprogram zijn. Zooals men onder de lijst der pre dikbeurten kan zien zal het Kerkge bouw, waar de Doopsgez. Gem. en de Afd. van den Protestantenbond hare godsdienstoefeningen houden, a.s. Zon dagmorgen weer in gebruik worden ge nomen, nadat het een vijftal weken ge sloten is geweest wegens noodzakelijke restauratiën. Het inwendige van het kerkgebouw is geheel verfrischt en ver fraaid en van een nieuwe verwarming voorzien, waarbij het reeds zoo vriende lijk en lichte kerkgebouw nog in hooge mate heeft gewonnen. De Staatscourant bevat de statuten van de N.V. tot In- en Verkoop van Koel-artikelen alhier. Het kapitaal bedraagt f "200.000, waar van geplaatst en volgestort is f 41.250. Tot tijdelijk onderwijzeres aan school A I alhier is benoemd Mevr. Vas- binder te Velseroord. VELSEROORD. Gelijk uit een in dit blad voorko mende advertentie blijkt, heeft de heer W. Gelderman, den boek- en papierhan del naast het postkantoor, overgeno men. De heer G. vertelde ons voorne mens te zijn deze zaak, de oudste in die branche te Velseroord, uit te breiden tot een aan alle eischen voldoende zaak in boeken, kantoor-,* teeken- en schrijf behoeften, met een goed voorziene bi bliotheek. Wij wenschen hem veel succes in die onderneming. VELSEN. De arbeider de W. wonende te Wijk aan Zee en Duin en werkzaam aan de Papierfabriek, had naar Kenn. meldt, het ongeluk, bij het afladen van een zware ijzeren bak, daar onder met den duim van zijn linkerhand bekneld tc raken, met gevolg dat deze bijna geheel werd verbrijzeld. Dr. Barentsen verleende de eerste hulp. Door omstandigheden moest de da tum voor het Ringrijden nogmaals uor- den gewijzigd en is thans officieel vast gesteld op Woensdag 8 September a.s. De prijzen liggen inmiddels uitgestald bij den beer H. H. Meyer en zien er schitterend uit, zoodat zeker menig deelnemer mede zal dingen om deze te bemachtigen. Leden van de „Eendracht" namen het muzikale gedeelte voor hun rekening, zoodat ook dit uitstekend is verzorgd. Rest nog, dat het „Concordia-strijkje 'savonds ter opluistering aanwezig is, alsmede een prima humorist en belooft dit zeker voor de leden en genoodigden een gezellige dag te worden. DRIEHUIS. De 50ste jaarlijksche vergadering der Ver- eeniging voor Facultatieve Lijkverbranding zal op 25 September te Amsterdam worden gehouden. Ter herdenking van het 50-jarig bestaan der afdeeling Amsterdam zal op 21 September des avonds aldaar een openbare bijeenkomst worden gehouden, waarin als spreker zóI optreden ds. H. G. Wijngaarden over: De ethische en religieuze zijde van het vraagstuk der lijkverbranding; ook het Tweede Kamerlid de heer A. H. Gferbard is uitgenoodigd het woord te voeren. Des Zaterdagsmiddags 25 September zal bet nieuwe columbarium od de begraafplaats op Westerveld worden ingewijd. Het totaal aantal leden van elke afdeeling be- dioeg op 1 Januari 1025 5130, op 1 Juni 5523. In 1925 hebben plaats gehad 262 crematies, waar van 138 van niet-leden der vereeniging. SANTPOORT. De heer F. C. G. Duvergé alhier is benoemd tot docent voor de rhytmische gymnastiek aan de Academie voor Li chamelijke Opvoeding te Amsterdam. arbeiders de heer Castrïcum, Haarletr. Op 4 October worden in de vergade. ring van den Rijkskieskring uit de cara didaten, ingezonden door alle kiesverl eenigingen, de afgevaardigden naar dei partijraad gekozen. WITTE KRUIS. Iedere Woensdagmiddag van half drie tot dri uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in d Chr. Nat. School te Velseroord moeders gratis i, de gelegenheid raad te vragen omtrent de voeJin aan haar zuigelingen. Het advies wordt gegeve door den Consulent, Dr. Hanneman. Voor kraamverzorglng, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wend men zich tot het bestuurslid der Vereeniginj Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 le Velseroort Tarief naar draagkracht f 5f 15. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Donderdagavond hebben we den heer en mevr. Speenhoff in ons midden gehad en we kunnen niet anders ver klaren, dan dat de hernieuwde kennis jarigen, zou ook een geschikt* making met het kunstzinnige echtpaar lradionroeram ziin. een zeer aangename is geweest. Koos „tapte" menige aardige mop en leidde zijn liedjes alleraardigst in, terwijl zijn vrouw met haar melodieuse stem een ieder voor zich innam. Het succes, dat „Koos en Cees" behaalden, was dan ook zeer groot. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. De sluisbouw te IJmuideu. Voor het maken van het toeleidings- kanaal naar de nieuwe sluizen te IJmuiden moet een gedeelte van den Noordpier bij het pantserfort worden opgeruimd en de fundeering worden opgebroken. Daartoe zal de hijsch- kraan van den Zuidpier, waarmede de groote bazaltblokken als golfbrekers in zee worden gestort, naar den Noordpier worden overgebracht. Dit moet langs den waterweg geschieden, omdat ver voer langs het strand onmogelijk is. Dit buitengewoon karwei, de kraan weegt ruim 85.000 K.G., zal zoo spoedig worden uitgevoerd met den grooten hok van de Amsterdam sche Droogdok maatschappij, die het gevaarte, han gend in de kettingen, van den Zuidpier naar den Noordpier zal overbrengen. De bok is Donderdag te IJmuiden aan gekomen. k 4 .i Woensdag raakte e«n bus van den autobusdienst HaarlemBeverwijk on klaar, doordat de as brak. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Woensdagavond vergaderde de R. IC. ICiesvereeniging in „Zomerlust Na dat de voorzitter de vergadering had geopend, las de secretaris de notulen voor, welke werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van het Rijkskieskring-bestuur, waarin ver zocht werd vóór 28 Augustus a.s. 4 can- het water binnen de pieren rustig is, didaten voor den Partijraad in te zen den, zooveel mogelijk uit eiken stand. Op advies van het bestuur werden can- didaat gesteld: Voor de intellectueelen de heer Verkade, IJmuiden. Voor de land- en tuinbouw de heer J. P. Nijssen, Santpoort. Voor den middenstand de Leer J. J. Brinkman, Haarlem. Voor de Geachte Redactie! Gaarne zouden we plailsing willen verzoeke vooi onderstaand stukje in uw veelgelezen blac waarvoor bij voorbaat onzen dai'c. „De Moderne Ziekte" Vorige week waren ongeveer bij de eerste par. (dus een flink eind) ten zuiden der 1'ier op strand alhier een paar mgelui aan 't beoefent van een balsport in badcostuu.n. Iedereen, die di leest, zal denken aan ep/i vlotte partij lussche twee gezonde knapen, die daar in hun vacant5 zich eens lichamelijk opfrisschen En ieder zc denken: „dat is goed, dat kranen gezonde, (link i menschen worden, zooals de maatschappij ze maa al te zeer noodig heeft" en voor hen, die een nul tig gebruik weten te maken \an de combinatie badpak, strand, zee, zilte zeelucht, zon en sport benoodigdheden, voor die is d:t ook zeer zeker lie geval. Niemand zal daar iet*- minderwaardigs, iet onzedelijks in zien, maar wei «ets gezonds, iel krachtigs. Maar wat gebeurt nu?! "7cu agent van de strand politie die, zoo-als wij van de beirokken perso nen, vernamen, echter heel beleefd en vriendelij is geweest (och, waarom zou h>j ootc niet, hij i toch ook maar slachtoffer van z'n beroep) en du recht heeft op onze waardeering -- kwam op d jongelui toe en verbood hen zoo door te gaan ei verzocht hen althans minstens een j.as aan tc trek ken over het badcosiuum heen. Nu vraag ik Uü Vindt U dat ru met je reinst' Onzin? Je zou waarlijk haast gaan gelooven, da gewoonten uit tijden, die ze in Turkije nu zoo lang zamerhand achter zich gaai: laten (gesluierd vrouwen enz., enz.) hier met de sluipende, maa niet dan in 't eerste begin te stuiten gang van d' tering beginnen in te vreten. Men zou hier een fantasietje op kunnen bordu ren, dat in 't jaar 1945 het absoluut niet geoor loofd zou zijn voor de Nederl, burgers (Neer land is toch zoo'n vrij land!) om zonder zwarl stijf pak met hoogen boord (vadermoorder), zonde zwart masker en zonder zwarte handschoenei zich op straat te vertoonen en de vrouwen? wel, die blijven heelemaal thuis. Ben je mal, haa plaats is in de keuken en in het huishouden en al le gezonde sport is uit den Booze (met een hoofd letter)! 't Zou werkelijk zonde zijn van de sporltcrrei nen, zooals dat van Stormvogels, om van 't Am sterdamsche Stadion maar niet eens te spreken Daar zouden dan de schapen tammetjes grazei misschien, inplaats dat jonge mannen er zich ii vreedzamen strijd maten in kracht. Dan zoudei die jonge mannen van die slappelingen zijn, dii niet meer wisten, wat sport was, want 't woorc „sport" zou natuurlijk uit alle boeken verbannei zijn, en boeken, waarin dat woord ook maar eet enkele maal voorkwam, zouden verboden zijn, al leen al om den z.g. verderfelijken invloed. Dat dit nog niet eens zoo vreeselijk erg overdre ven is, bewijst wel het feit, dat de directeur vai een school te M., een plaats op één onzer Zeeuw sche eilanden, de jongens van zijn school, welkt waren gekleed met Schillerkraag en met sport kousen, naar huis terugstuurde en ze zoo niet of school wilde hebben. De directeur heeft dat na tuurlijk niet kunnen volhouden, maar toch rijst dt vraag: „Waar moet dat nu in 's hemelsnaam naai toe?" Maar nu zijn we al te ver afgedwaald van de strand-episode, welke zich afspeelde op 't breede en mooie strand van een plaats, die droomt van badhotels, boulevards en aanverwante artikelen. De agent dan, had de jongelui verzocht een jas aan te trekken, aan welk verzoek zij voldeden, vooral ook omdat de agent het zij hier nog maals gezegd heel beleefd was en aan zoo iemand weiger je niet gauw iets. Maar toen liet de agent los, dat ieder 't volgend jaar een tent mee moest nemen. En dat nu vinden we nog groo- ter onzin, dan wat hierboven verhaald; werkelijke driedubbele onzin in 't kwadraat. (Trouwens we zouden dat woordje „onzin" wel duizendmaal in dit stukje hebben willen plaatsen en dan zou bet heusch nog niet te veel zijn, maar 't bezwaar daar tegen is, dat dan de stijl, van dit stukje, die toch al niet zoo schitterend is, nog slechter zou wor den). Dus terwille van het zich-tot-badplaats- ontwikkelen van IJmuiden, worden de IJmuide- naars op kosten gejaagd ora een tent te koopen of anders een koetsje te huren. Dan vinden we het badplaats-worden toch duur gekocht met al deze belemmeringen van onze vrijheid. Want iets an ders is het niet. Ik hoef maar twee woorden te noemen, n.l. reglement en prikkeldraadversperring, En dit alles zou misschien nog ongeschreven zijn gebleven wanneer niet gisteren een neefje van een onzer met zijn vriendje (beide ±11 jaar) ver telden, dat ze fijn naar het strand waren geweest en dat ze na 't zwemmen nog gespeeld hadden, totdat ook bij hen een agent roet in 't eten gooide door hen aan te manen, dat ze zich moesten aan- kleeden. Werkelijk *t waren jongetjes van 11 jaar. Vindt u dit niet een paskwil, een muggenzif terij. Waarlijk, toen wij een jaar of elf, twaalf wa ren, hadden we het beter hier op het strand. En dat vertellen van die twee jongetjes deed ons vast besluiten, daartegen te ageeren. Dat is toch wel een beetje te erg. En nu komen we tot de verkla ring, waarom we boven dit stukje zetten „De Moderne Ziekte." Omdat we iets dergelijks niet iets vinden te zijn, dat uitgaat van verstandige menschen met gezonde denkbeelden, maar iets dat is gelijk te stellen met 't ziekelijke gedoe van een paar drijvers, die in kleinburgerlijkheid en be krompenheid vastroesten en stollen, en niet kun nen zien wat goed en niet goed is. Dat er tegen werkelijke onzedelijkheid van leer getrokken wordt is niet dan toe te juichen, maar we vinden, dat ook in de goede richting wel eens overdreven, kan worden en in dit geval vinden we het roeer dan gewoon overdreven en onzinnige overdrijving is altijd verkeerd. Komt, laat ons al deze achterlijk- beid op zij zetten en ijveren voor een frisscher en krachtiger en gezonder strandleven te IJmuiden! P. en S.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 5