Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding IJMUIDEN. Koninklijk bezonk. De Koninklijke familie ia voornemens Vrijdag 10 dezer een bezoek te brengt n aan Hr. Ms. kruiser Sumatra, die dan alhier ligt, en vervolgens met dien bodem een vaar! naar Nieuwediep te maken. Gedurende dien tocht zullen oefeningen ter zee plaats hebben. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de Koningin te Nieuwediep een bezoek zal brengen aan het marine-hospitaal, en dal de Prins en Prinses Juliana het Koninklijk Instituut der Marine aldaar zullen gaan bezichtigen. Voor de Nijverheidsavondschool heb ben zich reeds 100 jongelieden aangemeld Wij maken er opmerkzaam op, dat tot 15 September nog gelegenheid tot aangifte bestaat. Voor den cursus voor auto- en motor rijders hebben zich reeds 17 personen aan gemeld. Hr. Ms. kruiser Sumatra zal, alvorens naar Oost Indië te vertrekken, van 6 tol 12 dezer een oefeningstocht op de Noord zee maken met IJmuiden als basis. Buartveresnlglng „Patrimonium' Alhier is opgericht de buurtvereeniging Patrimonium. Het dagelijks bestuur is als volgt D. Klut, Corn. Drebbelstraat 4 rood, voor zitter S. Bos, Lippersheystraat 1, secretaris E. Dijkhuizen, W. Beukeiszoonstraat 31, Penningmeester. stekerij op de fiets door jongens en meis jes van 10 tot 14 jaar. De kinderen hebben daarvoor des voor. middags vrij van school gekregen. Er is een groot getal fraaie prijzen beschikbaar, die te bezichtigen zijn in de etalage bij den heer Jb. Boogaard), sigarenwinkelier, te Wijkeroog. Wenken voor Veiligheid en Volksgezondheid. Gebruik geen rauiwe melk, tenzij gij weet, dat ze afkomstig is van een mo del-boerderij. Door sleahts gekookte melk te nuttigen, kunt gij ziekten als b.v. typtaus voorkomen. Denkt daar vooral ook bij uitstapjes en op reis aan. Gezondheidsraad. VELSEN. Op het slechtste deel van den Wijkerstraatweg bij den Meiklaan moest Woensdagmiddag een motorrijder, de heei M. uit Bloemendaal, uitwijken voor een aulo. Hij kwam hierbij in een der vele kuilen, waardoor hij met zijn motor om viel en zich deerlijk aan gelaat en handen bezeerde, terwijl zijn kleeding gehavend werd. De gewonde werd naar ril. Dbl. meldt, bij den heer v. d. W. binnengebracht, d e hem voorloopig verbond en daarna met hem naar Dr. Barentsen ging, die dit nog eens overdeed, Later is de heer M. per auto naar huis teruggekeerd. De verkoop van sleunbonnetjes k 5 cent ten bale van de kas van „Kindervreugd" heeft Zondagavond j.i. nog ruim f 10 op gebracht. Zaterdag 4 Sept. zal de H. B. S. Ver- eeniglng een feestavond houden in Hotel „De Prins" te Wijkeroog. Zondag 5 Sept. zal dl gewone jaar- lijksche zeilwedstrijd op het Noordzee- Ds. A. B. W. K. Kok te Wommels, vroeger predikant der Geref. Kerk al hier, ontving een beroep naar Zaam- slag. R.K. Harmonie St. Caecilia. Naar de N. Hl. Ct. verneemt, zal de Harmonie, in verband met de behaalde successen op het te Krommenie gehou den concours, een bazar organiseeren. De baten van dezen bazar zuil ;n be stemd worden voor den aankoop van instrumenten, zuiks met het oog op de uitbreiding van het corps, dat nu in de eerste afdeeling is geplaatst. Een en ander behoudens goedkeuring van B. en W. natuurlijk. Dinsdagmiddag kwam de knecht van den heer H. landbouwer te Wijker oog met een met een paard bespannen wagen uit Beverwijk. Even over de spoorwegovergang te Wijkeroog, gooi den eenige jongens een zevenklapper onder bet paard, dat bierdoor schrok en op hol sloeg. Bij „Schulpen'' vlogen paard en wagen tegen een vrachtauto, waardoor het paard viel en vreeselijke vleeschwonden opliep die <ioor e.-n vee arts moesten worden gehecht. De wa gen werd beschadigd. Procesverbaal is naar III. Dbl. meldt, tegen de jongens opgemaakt. SANTPOORT. De Volksfeesten. In onze beschrijving van de feesten op Koninginnedag gaven we niet de uitslagen van de Volksfeesten. Deze volgen nu hier: Watersteken, HeerenIe pr. A. Uilen- daal, 2e pr. B. Cornegge, 3e pr. F. Marlens, 4e pr. H. Heeremans, 5e pr. J. Böhm, 6e pr. A. Blansjaar, 7e pr. P. Oozeling Ringrijden per flets, dames i le pr. L Kazenbrood, 2e pr. Handgraaf, 3e pr. A. Blom, 4e pr. T. Visser, 5e pr. M. Hand- graaf. Ringrijden per fiets, heeren: le pr. S. Koster, 2e pr. J. Jabroer, 3e pr. N. Arisz, 4e pr. C. Maarschalk, 5e pr. A. Uitendaal. Eierblazen, dames1 pr. mej. J. Dam— Handgraaf, 2e pr. mej. O. Peereboom, 3e pr. mej. J. Dam. Tonruiteren: le pr. A. Blansjaar, 2e pr. B. Vader, 3e pr. J. Blansjaar. Gevonden voorwerpen en dieren. IJ m u I d e n. Een portemonnaie met inhoud, een kinderkieltje, een pondsgewicht, een dameshorloge, een portemonnaie met inhoud, een zilveren gulden, een strand wagen, een collier, een postduif, een bos sleutels, een blauw kruikje, een koperen kanaal gehouden worden tusschen Amster-j penning, een demestaschje met inhoud dam en de stoompont alhier. 'tZal van de: een bos sleutels, een kinderportemonnaie windinrichting afhangen of het beginpunt'met inhoud, een parapluie, een portemon te Amsterdam of te Veisen is. [naie mei inhoud, een grijze handschoen, I een kinderportemonnaie met inhoud, een De heer M. van Bloemendaal reed tasch, bevattende een paar pantoffels op zijn motorfiets op den Wijkerstraatweg nabij de Meiklaan. Velseroord' Een gouden dasspeld, een Uitwijkende voor een aulo kwam zijn; rijwielbelaslingplaalje in etui. rijwiel in één der daar talrijke kuilen in, den weg en viel omver. De heer M. be zeerde zich nog al ernstig. Het eerste ver band werd gelegd door den heer van der W. terwijl Dr. Barentsen den patiënt daarna overnam. Per auto is de heer M. later naar POLITIERAPPORT. IJMUIDEN. zijn woonplaats Bloemendaal vervoerd. Tijdens de feestelijkheden op Dinsdag- j avond is door de politie het café van H. in de Zeestraat, waar wanordelijkheden In Hotel „De Prins" hebben Don waren voorgekomen en een ruit was in derdagmiddag twee openbare verkoopingen geslagen, voor het verdere van den avond plaats gehad De 1ste geschiedde ten overstaan var Mr. A. Moens, notaris te Beverwijk en betrof het woon- en winkelhuis aan den Wijkerstraatweg L 275 en het daar achter liggende stuk tuingrond groot 21.52 Are Het hoogste bod voor het huis was f 435C en voor den grond f2350. Bij afslag werd niet gemijnd, bij de combinatie mijnde de heer D. Bus op f 500. Kooper werd alzoo de heer D. Bus voor f6700 -f f 500 f 7200, De tweede verkooping geschiedde door notaris Donker te Beverwijk en betrof hel Heerenhuls met luin aan den Stationsweg No. 26, eigendom van de erven mevrouw Wed. C. Prins. Het werd opgehouden voor f 6450. De zomerdienst van de 2de stoom pont, de „Wijkeroog", van voormiddag 7 tot half negen 's avonds, is den lsten September geëindigd en de winterdienst is ingevoerd van 's morgens half negen tot 's avonds 6 uur. In verband met de markten en het mooie weer is dal siui ingsuur 's avonds wel wat vroeg. De drukte is dan soms nog zoo groot, dat een slagnatie in het verkeer ont staat. Dank zij de welwillende medewerking van hel stadhuis verkregen, zal Woensdag geloten geworden. Een ander café werd door den bewoner uit eigen overweging gesloten. Donderdagmiddag was de glazen- wasscher E. v. d. Z. uit Velseroord op de Sik- en Arnoldkade bezig de glazen van een huis te wasschen. Hij zag een met een paard bespannen wagen aankomen en vreesde, dat de ladder, waarop hij stond, aangereden zou worden, waarom hij van den ladder sprong. Hij bleef liggen en dacht een been gebroken te hebben. Naar het politiebureau vervoerd, constateerde Dr. van Haselen, dat het been niet gebroken was, maar dat een bloeduitstorting in de hiel had piaais gehad. Nadat de dokter hulp verleend had, werd de man per auto bus naar zijn woning in de lepenstraat gebracht. Zijn vrees bleek werkelijk gegrond, want de ladder werd door den wagen langere den en beschadigd. dat ingekomen is het hieronder opgeno men schrijven met daarbij behoorende, mede hierna afgedrukt conscpt-besluit, be treffende wijziging der aigemeene politie verordening. Wij hebben de eer Uwe vergadering te doen toekomen een ontwerp-besluit tot wij ziging der aigemeene politieverordening. Kortelijk moge dit als volgt worden toe gelicht. Artikelen I en II. De wijzigingen, in deze artikelen opgenomen, zijn een gevolg van het Raadsbesluit van 27 Juli j.i., no. 11 d, waarbij de afdeelingen Jan Óij- senvaart, Velseroord en Wijkeroog onder scheidenlijk bij Santpoort, IJmuiden en Vei sen zijn gevoegd. Artikel III. Ook dit artikel voorziet in de gewijzigde indeeting der gemeente. Daarnevens echter is de behoefte gevoeld aan eene verkeersregeling voor het gedeelte van de Trompstraat, van de Frans Naere- boutstraat af tot de Kortenaerstraat, volgens welke alleen in de richting West—Oost mag worden gereden. Deze regeling vormt een completeering van die, welke bij Raadsbesluit van 8 Juni 1926, no. 18 is ingevoerd. Artikel IV. In verband met het feit, dat op het zeestrand en andere terreinen, builen den weg gelegen, zijn, die willen baden of zwemmen, niet schromen om zich voor de oogen van het publiek te ontkleeden, eene handeling waarean terecht aanstoot wordt gevonden is het gewenscht eene bepeling in het leven te roepen, die dergelijke excessen verbiedt. Bovendien is het voor hen verplicht te stelten gebruik van een zwemkosluum op plaatsen, waar het publiek zich beweegt, een redelijke eisch, waaromtrent naar onze meening wel een aigemeene opinie bestaat. Voor kinderen echter beneden een bepaal den leeftijd welke onze commissie op 10 jaar zou willen stellen kan op dit punt eene uitzondering worden gemaakt. In dezen zin is een aanvulling van artikel 126 met een onderdeel c ontworpen, terwijl de terminologie sub b eenlgszins is versterkt. Onze commissie heeft zich ten slotte wederom beraden aangaande het door tal van adressen ondersteunde voorstel van den heer K. H. Tusenius, om het losloo- pen van honden op den weg, mits die onder geleide en hoede van hun eigenaars zijn, toe te laten. Wij zijn van gevoelen, dat het aanbeve ling verdient, de bestaande bepalingen betreffende het vasthouden van honden voorloopig te handhaven, indien de noo- dige soepelheid bij hare toepassing wordt in acht genomen. GEMENGD NIEUWS. Een royaal aanbod van Wrigley 5000 voor Gertrude Ederle. VOOR DEN RAAD. Verordening tot wijziging der aigemeene politieverordening. De burgemeester schrijft aan den raad In verband met het bepaalde in artikel 8 ieplember de groote ringrijderij met paard j3 van hel reglement voor de vergaderin- en tilbury worden voorafgegaan door ring-] gen van den □emeenteraad deel ik u mede, William Wrigley Jr., de bekende kauwgom koning heeft 11 Augustus Gertrude Ederle uitge- noodigd het kanaal tusschen Catalina Island en de Californische kust over te zwemmen. Hij vroeg de Chicago Tribune dit aanbod aan haar over te brengen. Wrigley stelt hiervoor 5000 beschikbaar. Met deze som moeten haar reis naar de Westkust en haar training tevens betaaldworden. De rest van de 5000 zal volgens Wrigley een welverdiende belooning zijn voor de grootste zwemster van Amerika, onverschillig of zij in haar pogingen slaagt of niet. ,Er zijn geen beperkende bepalingen aan mijn aanbod verbonden" verklaarde de schatrijke eige naar van verschillende baseball clubs, wolken krabbers, mijnen, handelsvloten en een eiland in den oceaan. „Het Catalina-kanaal is nog nooit overgezwommen en het is niet meer dan billijk dat deze triomph bereikbaar blijft voor het New- Yorksche wonderkind en een zuiver Ainenkaan- sche overwinning wordt". Wrigley wil de keuze van tijd en plaats aan Miss Ederle overlaten, maar hij acht de periode tusschen October en Kerstmis de meest geschikte. De afstand tusschen de Californische kust en het Eiland Santa Catalina is 23 mijlen. Naar wij vernemen is de zee er zelfs in den winter over het algemeen rustiger en minder koud dan in het Engelsche Kanaal. Als Miss Ederle slaagt zal dit zeker de popu lariteit van den grooten kauwgomfabrikant nog verhoogen. VISSCHERZJ. Verslag over de Visscherij gedurende 1929. V. Hoofdstuk 9 van het Verslag behandelt de „Re- geeringsmaatregelen", en bevat een groot aantal min of meer interessante mededeelingec, welke zich tot samenvatting moeilijk leenen. We doen er slechts hier en daar een greep uit. Met betrekking tot de onderhandelingen met de Duitsche Regeering gevoerd over de verontreini ging van het Rijnwater, voor zoover deze te wij ten is aan de Duitsche industrie, heeft de Regee ring zich vereenigd-met de opvatting der Duitsche Regeering, dat er alle aanleiding bestaat verdere besprekingen omtrent de uitkomsten der ingestel-. de onderzoekingen en de tegen de geconstateerde misstanden te nemen maatregelen op te schorten, totdat in de industrie aan den Rijn weder geheel normale toestanden zullen zijn ingetreden. Dat lijkt dus heel veel op een uitstel tot Sint- Juttemis; maar in een officieel verslag gebruikt men zulke populaire uitdrukkingen niet en voert men beter een gewichtig-klinkende reden aan om een onderwerp, waar men niet goed weg mee weet, onder te bedelven. De conclusie van een onderzoek omtrent den invloed, welken de verontreiniging der zee door olie op den vischstand heeft, luidt dat drijvende olie, noch op plankton en pelagische vischeieren, noch op de visch zelf schadelijken invloed uit oefent, althans in de open zee. Wel kunnen drij vende olievelden de aldaar gevangen visch onver koopbaar maken, doordat de vangst met kleverige olie van het net wordt besmet. De olieverontreiniging aan de kust, in de ha vens en baaien, op de rivieren en andere binnen wateren kan echter zeer schadelijk voor den vischstand zijn, O.i. terecht heeft dus de afdeeling voor de zee- visscherij van den Raad voor de Visscherij overweging gegeven die maatregelen te nemen, welke de waterverontreiniging door olie kunnen tegengaan. Als middel om dit kwaad tegen te gaan wordt de aandacht gevestigd op het gebruik van „oil- separators" bij het uitpompen van met olie ver mengd zeewater uit in ballast terugkeerende tankschepen, die op de thuisreis hun tanks met zeewater gevuld hebben. Echter zijn de kosten van een dergelijke inrichting zeer hoog en voor het bereiken van praktisch resultaat zou wettelijk het moedwillig storten van olie vooral in havens en andere besloten wateren en langs de kust verbo den moeten worden. Te Bad-Eems werd op 10 Augustus een confe rentie gehouden ter bespreking van het Zalm- vraagstuk voor het Rijngebied, welke conferentie zich vereenigde met de van Nederlandsche zijde gehuldigde opvatting om met het oog op de voort durende vermindering van de natuurlijke paai- plaatsen van de zalm de kunstmatige teelt en de uitzetting van zalmbroed te vermeerderen en te verbeteren door het kweeken van zalmbroed door toepassing van de meer aan de natuur aansluiten de grintmethode en het uitzetten van de jonge zalmpjes in de daarvoor in het bijzonder geëigen de kleine beekjes. Voor Nederlandsche rekening werden in 't voor jaar in het Moeselgebied en de beken van het Schwarzwald 599000 zalmpjes losgelaten tegen 1349000 in het vorig jaar. Door Zwitserland werden voorts uitgezet 555000, door Baden 748380 en door Pruisen 69000 stuks, zoodat in totaal in het stroomgebied van den Duitschen Rijn werden losgelaten 1971380 zalmp jes tegen 2153000 in 1924, Van de in de Berwine en de Geul gevangen zal men konden 479000 eieren worden gewonnen, terwijl in Duitschland, Polen en Letland nog 1010000 eieren werden aangekocht, zoodat het aantal uit te broeden eieren 1489000 stuks bedroeg Hiervan werden er 309000 te Ernst en 1180000 te Gulpen tot ontwikkeling gebracht. Van de eerste kweekerij werden 290000 jonge zalmpjes uitgezet, en van de tweede 918500 stuks, zoodat de verliespercentages hebben bedragen 6 o en 22.2 In Nederlandsche beken werden uitgezet 524500 jonge zalmpjes en in beken op Belgisch gebied 684000 stuks. In het geheel werden dus in Neder land en België losgelaten 1208500 zalmpjes en in het stroomgebied van den Rijn en de Maas te zamen 3179880 zalmpjes tegen 3634800 in 1924. Ook hoofdstuk 11, Wetenschappelijke Onder zoekingen, bevat tal van mededeelingen, waarvan belanghebbenden bij de visscherij kennis behoo- ren te nemen. Het zou ons te ver voeren en te veel van onze rliimte in beslag nemen om ze bier over te nemen. Wij volstaan dus met te dezen aanzien naar het Verslag te verwijzen. Het laatste hoofdstuk is getiteld „Verschillende Onderwerpen", Wij ontleenen hieraan dat de af deeling zeevisscherij van den Raad voor de Vis scherij in 1925 slechts eenmaal bijeenkwam, waar uit we toch wel eenigermate den indruk krijgen dat deze instelling niet heeft beantwoord aan de verwachtingen, welke sommigen er bij de oprich ting van koesterden. In die vergadering waren aan de orde de waterverontreiniging door olie, waar over we boven reeds handelden, fn het nemen van maatregelen tegen de z.g. „pufvisscherij", waar over Dr, Tesch een rapport had uitgebracht, dat we vroeger reeds uitvoerig en met onverdeelde instemming in „Het Visscherijblad" bespraken. Besloten werd te adviseeren op grond van art. 15 der Visscherijwet een reglement voor de terri toriale zee in het leven te roepen, waarbij de maat van schol en schar op 18 c.M. zou worden bepaald, hoewel de Raad zich nu uitsprak er voor te zijn, indien de maat later hooger wordt gesteld'. Meer en meer worden we gesterkt in de over tuiging, dat het toch maar beter ware geweest in dien indertijd het College voor de visscherijen in het bezit van zijn volle bevoegdheden was gelaten en dit lichaam eenigermate gereorganiseerd was geworden, dan dat die nieuwe instelling van den Raad voor de Visscherij er bij kwam. Er kunnen ook te veel dokters bij een pafient geroepen worden! Indien we lezen, over hoevele en welke onder werpen het College geadviseerd heeft, dan vragen we ons af waarom ook voor die paar andere zal» en het woord maar niet aan dit lichaam is en wordt gelaten. In dit verband willen we ook de opmerking niet achterwege laten dat, hoezeer we ook de instel ling van de straks komende Staatscommissie uit oogpunt van activiteit bij de Regeering toe juichen, naar onze meening toch eigenlijk het College voor de Visscherijen, dan wel een com missie daaruit, het aangewezen lichaam schijnt het dringende vraagstuk der haringvisscherij te onderzoeken en er over van advies te dienen. We zijn er niet volkomen gerust op dat de ver schillende krachten straks eenigermate zullen gaan blijken min of meer tegenwerkende krachten te zijn, tengevolge waarvan de resultaten niet de som er van zal uitmaken, en de Regeering nood zakelijker- en noodlottigerwijze de conclusie zal trekken dat in onthouding de hoogste wijsheid is te vinden! Tenslotte bevat het verslag een mededeeling, benevens de aangenomen resoluties van de op 24, 25 en 28 Maart te Amsterdam gehouden z.g. Schol-conferentie. N. Vlaard. Ct. WITTE KRUIS, Iedere Woensdagmiddag van half drie tot ji uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis Chr. Nat. School te Velseroord moeder» 'il de gelegenheid raad te vragen omtrent de vo'd aan haar zuigelingen. Het advies wordt geslp1 door den Consulent, Dr. Hanneman. jhl Voor kraamverzorging, welke ook door genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend men zich tot het bestuurslid der Veréc Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 te Ve]^ I' Tarief naar draagkracht f 5f 15. van een bezwaarde lijn, aan het eind voo j til van ongeveer een twaalftal haakjes, wann^ Ik plotseling weer opwaarts getrokken wordt t aantal haringen op die manier gevangen, geélt idee aan van de dichtheid der haringschool Het is bekend, dat een overvloed van eea2(t soort plankton, of uiterst kleine organ»! Hl waarmee de haring en de makreel zich y0j samengaat met een goede vangst, en onigeU een overvloed van een ander soort plankt< door den visscher met „stinkend water" w |j| aangeduid, een geringe vangst voorspelt' heeft een zoöloog uit Lowestoft een toestel dacht om de hoeveelheid en de kwaliteit van plankton te onderzoeken. Het bestaat uit cylinder, 3 voet lang en 171/, c jn jjtil met een schijf van gaas, vastgemaakt met {II touw achter aan het schip cn enkele vadents ;h der de wateroppervlakte voortgetrokken me! u gang van ongeveer 4 knoopen, gedurende 1 minuut of tien. De natuur en de hoeveelheid, të' het plankton worden aangeduid door de kleurt Uil de schijf na gebruik, „i De variëering kan zijn groen, geelacbiii bruingroen, als diatomen (kleine planleu-orfa men) het meest voorkomend; rose, rood oli achtig rose, als kleine dierlijke organismen, taceeën, overheerschend zijn. Proefreizen y;l gemaakt met stoomdrifters op de haringvaat j Lowestoft in den herfst van 1922 cn in den ra i visscherij bij Shields in hetzelfde jaar. In geheel werden 193 proeven genomen. Bij hi 1 stoft werd bewezen, dat in de gevallen, dit J1 schijf groen of bleekgroen was, de Daringvi l! sten zeer gering waren; terwijl er rijke vandj flj| gemaakt werden, wanneer er geen groen op j schijf zichtbaar was. De gemiddelde vangst een blanke schijf was 25.33 crans; bij bleekgtc schijf 3.12 crans, en bij groene of donkergro fUi schijf 2.17 crans. Verdere onderzoekingen vi 0!l nog genomen worden. Wanneer de proeven zouden bewijzen, dat i p. er zeker van kon zijn, dat een proef van 10 nuten, van te voren uit kon maken of de vai gunstig of ongunstig zal zijn, zou dit zeker 2: :n zeer practisch belang voor de visscherij t Zooals we onlangs meldden, wil men ook en) .jj Hollandsche schippers instrumenten meegevea een onderzoek naar het plankton in te stellen, daarmede het verband tusschen de sanwezi/i I daarvan en van haringscholen na te gaan. De h ft Vermeulen, directeur der Vlaardingsche Visscl p school, vroeg daarvoor subsidie aan de Ka van Koophandel. N. VI, (1 OFFICIEELE PRIJSNOTEERINQ in de Rijks vischhallen te IJmuiden. Donderdag 2 September. Trawlviich. Per 50 55 kisten Tarbot 13 7 6 23 832 60 29 4 19 90 219 56 167 65 92 16 16 Oriet Or. Schol Middel Schol Zetscho) Kleine Schol Schar Pieterm.Poontjes Gr.Schelvisch Mid. Schelvisch KI. mid. Schelv. Kleine Schelv. Gullen (groole) Qullen (kleine) Wijting (groote) Makreel Rog 20 st. Kabelj. 125 kg. 1118 stuks Or. Tongk.g. f105.- - 85-~ Jti 58.- 63. 62, 22. 14 50 I8 60- 31 - 16.50 10.50 16- 4.40 3- 15.50 20.- 67.- 2.80 2.70 1.60 2.11 1.08 0.75 1.23 10.50 Hulpmiddelen bij die haringvangst. Volgens de F.T.G. maakt men in Noorwegen gebruik van de microphone om de aanwezigheid -van haringscholen te constateeren. De visschers te Stavanger sleepen over de zee lange draden, die achter aan het schip bevestigd zijn, aan wel ker einde een microphone en een hoofdtoestel van een telephone verbonden zijn, om de geluiden te kunnen opnemen, die de aanwezigheid van haring aantonen. Ook Zweedsche visschers ge bruiken dit instrument. Een andere methode en wel om de dichtheid van de school haringen te bepalen bestaat in het uitwerpen in het water te midden van de visschen 6668 Middel Tong 10182 Kleine Tong 171 Vleet stuk 41 Leng n 22 Koolvisch 6 Kreefi 3 Zalm ff Haring. Per kist 50 K. 5 kisten Oez. Haring f 42.— I 247 manden. Veriche Haring, per mand van 42 kilo I 9.— Gedurende de week van 20 k'l en met 1 September zijn te ljmuldn den Rijksvischafslag aangekomen volgende vaartuigen62 Holland» Duilsche, 2 Engelsche en 1 stoomtreiler, 2 IJslander», 5 motor- zellharingloggers, 2 haringstoomtra'1 Engelsche drifters en 178 kuslvl"' De besommingen waren als volgt landsche stoomtreilers van f 1050— Duitsche idem f 1957, Fransche Idem1 Engelsche idem van f437—683, Ijs* van f6506—8433, motorharinglott'' f 6307—8436, zeilhatingloggers van I 5317, harlngstoomtreilera van 14302- Engelsche drifters van f 871 0165. de kustvisichera te zamen f 11790bol De aanvoer bestond uit 579.515 K.u visch, 69.365 K. O. IJslsndschs viscV kantjes pekelharing en 3015 kisten hsring. De totaalopbrengst bedroeg 1254 De omzet In de Rijkschvischhi' IJmuiden bedroeg In Augustus f 877.732 tegen f 1.041.058.— I» van het vorig jaar.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2