IJ, V. V. STORMVOGELS I VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDENS BLOEI. Fotografie-Wedstrijd. Men deelt ons mede dat reeds verschillende mooie foto's zijn ingekomen. Tot 30 September a.s, bestaat er nog gelegenheid aan dezen wedstrijd deel te nemen en de wedstrijd-commissie verwacht dan ook dat er bij liet sluiten van dezen termijn nog wel meerdere zullen inkomen. Wij hopen dan ook dat zij in hare verwachtingen niet teleurge steld zal worden, opdat IJmuidens Bloei een mooie collectie zal kunnen tentoonstellen. IJMU1DEN, Na gehouden aanbesteding is door het be stuur van de Vereeniging voor Nijverheidsonder wijs de levering van brandstoffen, bestaande uit eierkolen, cokes, anthraciet en smeekolen, opge dragen aan den heer W. A, Verwoerd alhier. Voor eenigen tijd werd, vooral op aandringen der IJmuider Vischhandelvereeniging, bepaald, dat in de vischhallen bij den vischafslag zich alleen personen mochten bevinden, die een zichtbaar kenteeken, n.l. een kaart of insigne, droegen, dat zij als vischhandelaar waren ingeschreven. Omdat eenige vischhandelaren zich hiertegen verzetten en zij geen kaart wenschten te dragen, werd tegen hen proces-verbaal opgemaakt. De Officier van Justitie te Haarlem heeft deze verbalen terugge zonden, omdat ze volgens hem geen strafbaar feit hebben gepleegd. In het bestuur van de Vereeniging van leden van Gemeentebesturen, dat zich overeenkomstig den uitslag van het dezen zomer plaats gehad hebbende referendum heeft geconstitueerd, heeft o.a. zitting gekregen Wethouder K. H. Tusenius alhier. 3e. Postma, Maarleveld, Wijnberg, Effern, Buis, M. Visser, Niesink, Hoogerduyn, v. Es, Muller en de Maijer. 4e. Wagenaar, C. Visinan, v. a. Lugt, D. Haak, Bruin, Smit, M. Struys, Maarleveld, Schil ling, Snoek en Bobeldijk. De N. V. B.-Competities zijn aangevangen, de H, V, B, begint op Zondag 26 September, De secretarissen van de elftalcommissie verzoe ken den werkenden leden hunne medewerking te willen verleenen aan een goed verloop der com petities, door trouw op te komen in het elftal, waarvoor zij eene aanschrijving zullen ontvangen. VOETBAL. GO AHEAD—STORMVOGELS 2—3. Zondag bracht Stormvogels met invallers voor Koster en Struys een tegenbezoek aan Go Ahead te Deventer. De linkerwing werd gevormd door Houtkamp en Spoor, den ex-E.D.O.'er. In de achterhoede speelde Visman op Kosters plaats. Dit op papier zwakker elftal heeft Go Ahead niet den oneven goal geklopt, Blinkhoff nam zoo waar weer een goal voor zijn rekening, zoodat hij zich sinds zijn weder-opname in het elftal een productief speler heeft getoond. De andere goals werden gescoord door Van Pel en de Jonge, die na de rust voor Vermaak inviel. De elftallen zagen er als volgt uil: Thyssen Haak Visman Vermaak Snoelcs v. d. Velde v. Pel, Blinkhoff, Oldenburg, Houtkamp, Spoor. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mljnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmseren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Onder de kolenwerkers van de fa. Groen ontstonden moeilijkheden over de betaling van het loon over eenige weken, Maandagmorgen legden zij daarom het werk neer, maar hervatten dit 's middags weer, na de toezegging, dat .het loon uitbetaald zou worden, wat dan ook Woensdag is geschied, Op een oproep van het bestuur van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer" om een koor voor meisjes van 15-18 jaar op te richten, is door velen gevolg gegeven, zoodat een meisjeskoor met 60 leden kon worden opgericht. De repetities worden Dinsdagsavönds gehouden in het Gebouw voor Chr. Belangen. De heer C. Liesle te Uitgeest, gediplomeerde van de Afd. Weg- en Waterbouwkunde der Mid delbare Technische School' te Haarlem is benoemd tot teekenaar-opzichter bij den sluisbouw te IJmuiden, Rijkstelefoonnet IJmuiden. Nieuwe aansluitingen. No. 555 Dyckmeester, H. J., Predikant, Snel- liustraat 45, IJmuiden, No. 554 Kip, B. F., Hoofdinspecteur van Poli tie, Havenkade C 39, IJmuiden. No. 2180 Koopman, W. Th., Zeeweg C 48, Be verwijk. No. 2302 Paauw, P, Handel in fijne vleeschwa- ren, Breestraat 154, Beverwijk, No. 172 Valter, L. W., Electrische artikelen, Kennemerlaan 11, IJmuiden. No. 552 Zwan, v. d. N., Visch- en Fruithandel, Huijgensstraat 61, IJmuiden. Postkantoor te IJmuiden. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der mnd. Aug. '26, Brieven Binnenland. 1. v. d. Broek, Haarlem. 2. Brouwer, J., Mode. 3. Commandant 4e Comp., Haag. 4. Gravelein, C., Rotterdam. 5. Haan den, A. H., Rotterdam. 6. Raad van Beroep, Amsterdam. 7. Schulte, Else, Harlem. 8. Tienhoven van, A, B., den Haag. 9. Zonder adres. Briefkaarten Binnenland, 10. v. d. Beid, J„ IJmuiden. 11. v. d. Best, H. J. R., Rotterdam. 12. Hagens, Rotterdam. 13. Mierlo van, M,, Helmond. 14. Mónnée, K. Schoten. 15. Nieuwenhof, K., Zonder adres, 16. Schoff, H. B., Hilversum. 17. Spruit, Haarlem. 18. Walraven. C. Haarlemmermeer. 19 tot 25. Zonder adres Brieven Buitenland, 26. v. d. Eist, Antwerpen. Briefkaarten Buitenland, 27. Grittel Loulou, Zonder adres. 28. Kramer, Willi, Zonder adres. VELSEROORD. Het bouwen van een winkelhuis, met afzon derlijk bovenhuis, aan de Frans Naereboutstraat, hoek Casembrootstraat, voor rekening van den hr, G. Ritskes, is opgedragen aan den heer H. de Boer alhier. VELSEN. De heer P. K. knecht bij den slager De B., te Wijkeroog, wondde zich Za terdagmiddag j.l. de hand aan een spij ker, waardoor kort daarna hand en arm opzwollen, zoodat de hulp van dokter Barentsen werd ingeroepen. Door diens ingrijpen werd het proces in zijn gang gestuit, maar de patiënt 'kan zijn gewone werk nog niet doen. 't Blijkt, dat zelfs onbeduidende wond jes allerijselijkste gevolgen kunnen hebben. SPORT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Hoewel het eerste elftal nog niet definitief is vastgesteld, heeft de elftal-commissie de elftallen 2, 3 en 4 als volgt samengesteld: 2e. N. de Waard, Veuger, P. Visman, de Boer, G. Heilig, P. Heilig, J. de Waard, F. Struys, R. Visser, A. v. d. Velde en J. Bonekamp. Schuckink, v. Putten, Klaver, de Kreek, Turksma de Kreek de Kreek Luecks v, Assen Prins Halle Oldenburg brengt voor Stormvogels den bal aan 't rollen. Het begin is vrij kalm met Go Ahead iets in de meerderheid. De Deventenaren hebben het echter nog al eens te kwaad met den buiten spelregel. Een snelle uitval van Turksma levert een corner op, maar deze wordt weggewerkt. Een tweeden corner wordt naast gekopt. Na deze Go Ahead-meerderheid, gaat het spel meer gelijk op. Houtkamp en Blinkhoff lossen een paar' ferme schoten, die door Halle gestopt wor den. Een beste kans tot scoren krijgt Go Ahead, wanneer haar een vrije trap op den rand van het beruchte gebied wordt toegekend. Thyssen stopt evenwel. Aan den overkant krijgt Houtkamp een pracht kans, nadat hij den bal handig heeft vrijgemaakt Het doel blijkt evenwel te laag te zijn. Dezelfde speler wordt op ongeoorloofde wijze nog al eens gehinderd, waartegen scheidsrechter Verbeek niet krachtig optreedt. Thyssen brengt vervolgens vriend en vijand in extase door de kranige wijze, waarop hij een schot van Van Putten stopt. Meteen zit Oldenburg voor Halle, die eveneens niet thuis geeft bij een hard schot. Na al deze mislukte pogingen heeft tenslotte voor de rust de snelle Turksma met een hoog schot succes - (10). Even later komt Klaver alleen voor Thyssen te staan. We denken reeds, dai de Oostelijken de leiding zullen vergrooten, doch ook voor dezen speler blijkt het doel te laag. Rust 10, In de tweede helft blijkt, dat Vermaak wegens een knieblessuur is uitgevallen en vervangen door de Jonge, die de rechtsbuiten-plaats bezet. Van Pel gaat nu midvoor spelen en Oldenburg rechts half. Deze nieuwe opstelling voldoet lang niet slecht. Nadat eenige goede aanvallen geen doelpunt heb ben opgeleverd, probeert de Jonge het eens. Hij loopt met den bal snel naar binnen, waarna hij Halle geen kans geeft (11). Voor de tweede maal trapt Go Ahead af. Eeni ge wederzijdsche aanvallen volgen en dan neemt Blinkhoff het leder mee, waarna hij den stand op 12 brengt. Go Ahead laat het er niet bij zitten. Wanneer Schucking den bal krijgt, weet hij via Haaks been onhoudbaar voor Thysen gelijk te maken (22). Beide partijen werken nu hard voor den gelijk maker. Door resoluut ingrijpen van beide verde digingen wordt er echter weinig kans tot het los sen van een goed schot gegeven. Wanneer Haak echter enkele Go Ahead-spelers passeert en op het juiste moment aan Van Pel overgeeft, weet deze het overige deel van de. Deventer-verdediging te passeeren (23), Met dezen stand kondigt de scheidsrechter het einde aan. KORFBAL. Het schijnt wel of G. S. D. de smaak ervan te pakken heeft, hetgeen S. V, II, Zaterdag weer heeft moeten ondervinden, daar deze vereeniging met niet minder dan een 51 nederlaag naar Santpoort terug zijn gegaan. Goed zoo lui. De competitie-indeeling van den H. K, B. voor het volgend seizoen is als volgt: le Klas: G.S.D. I, Kraaien, Ulysses I, T. H, B. I en S. V, I. 2e Klas: G.S.D. II,Ulysses II, T. H. B. II (ver moedelijk), Haarlem III, Advendo III. Gymn.- en Athletiekver. „Olympia". Het is als immer weer het oude liedje. Zooals reeds eerder in de IJm Courant stond, organiseert A.V.A.C. Zondag a.s, wedstrijden. Hieraan wordt ook door Effern deelgenomen op het nummer 5000 M. (waaraan verbonden de Karei v, Pampus- beker). Wie wil zoo vriendelijk zijn om mee te gaan? In gedachten hoor ik alle leden reeds zeg gen, ik! ik! enz. Komt het er op aan, dan gaan er hoogstens vijf mee. Komt lui, beter je leven eens en ga eens mee. Niet alleen dat je dan zeer zeker prima ath- letiek-prestatie's ziet, maar ook kan er een gezel lige dag van gemaakt worden. Dus nogmaals: Wie gaat mee? L. Damclub „IJmuiden". Door bovengenoemde club werd Dinsdagavond in de bovenzaal van het Koning Willemshuis haar alg. jaarvergadering gehouden. Nadat devoorzitter den aanwezigen leden een welkomstwóord had toegesproken, werd door den secretaris en den penningmeester verslag uitge bracht over het afgeloopen jaar. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren P. Visser en P. Schager, Gekozen werden de heeren W. van Zanten en P. Visser. Verder werd het be stuur met een lid uitgebreid. Hiervoor werd ge kozen de heer P. Schaap. Voor de a.s. onderlinge competitie ziet hel be stuur er uit als volgt: W. van Zanten, voorzitter, P. Visser, secretaris, Joh. Kramer, 1ste penning meester, P. Schaap, 2e penningmeester en W. Kee- mink, alg.-adjunct. Daarna volgde het vaststellen van een clubre glement, hetwelk met eenige veranderingen werd goedgekeurd Verder werd nog door eenige leden gebruik gemaakt van de rondvraag, waarna de voorzitter om bij elven deze prettige vergadering met. een woord van dank aan de leden voor hun opkomst, sloot. Tevens deelen wij nog mede dat dien avond reeds 7 personen zich als lid opgaven en wel de volgende heeren: H Schaap, L. Schaap, K. Schaap, G, Oldenburg, J, Smit, A, Boxman en P. de Boer. Verder kun nen zij die lid wenschen te worden, hiervoor zich Dinsdagavonds aanmelden, bij het bestuur in het clublokaal Inleggeld voor nieuwe leden bedraagt slechts f 1.terwijl de contributie f 0.15 per week is. Hel secretariaat is thans Pres, Kruger- straat 24, OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Daar voor a.s. Zondag de competitie-wedstrijd V. S. V, Ide Kennemers I is afgelast, speelt V. S, V. I een vrïendschappelijken wedstrijd tegen Zandvoort I, om een prachtige groote zilveren me daille uitgeloofd door de Muziek-Vereeniging „Kunst na Arbeid", te Velseroord. Het 3e elftal speelt van 12 tot 2 uur tegen Kin- heim 2. De opstelling van V. S. V. I voor a.s. Zondag is als volgt: v d. Wint v. d. Griendt v d. Pieterman Glas Bruidschaart Vink Horeman, J. Heyerman, Zwanenburg, H. Heyer- man, J. Weij Reserves: P. Weij en C. de Witte. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. VISSCHERIJ. OFFICIEELE: PRIJSNOTEERINQ in de Rijksvischhallen te IJmuiden. Donderdag 16 September T r a w i v i s c h. Per 75 kisten Tarbot 20 Qriêt 12 Or. Schol Middel Schol Zetschol Kleine Schol Schar Tongschar Pieserm. Poontjes Or.ocheivisch Mid. Schelvisch KI. mid. Schelv. Kleine Schelv. Oullen (gr.) Qullen (kl.) Wijting (gr.) Makreel Zalm Kabeij. 125'k.g. Rog 20 stuks 126! stuks Or. Tong,K Q. 15 16 722 29 6 47 46 103 324 621 102 231 92 85 1 46 25 5179 4589 146 144 20 81 Mid. Tong Kg. Ki. Tong Vleet stuk LenS Heiibpt Koolvisch f 102.50 92.- 47.— 47.— >t 43.- 33.— 20.— 48.- 17.- 30.— 29.— 19.— 14.— 12 4.60 4.90 28.- 7.80 51 1750 3.— f 2 80 1 "70 2 75 1 50 11 18 20 1 33 50 K.O. f 57.— 24. 37. 35. 34. 6.— 9. 38. 7, 25. 17.50 10 50 3 40 8.— 1.70 1.60 18.— m 30'. - 9.— 2 60 2- 1.50 0 88 0 70 4 31 0.44 IJsIandsche Zou te visch. Per "ton. 27 ton Kaoeljauw f 35f 34 Haring. Per kantje. 56 kantjes Voile Haring f21.50 a f 3 Ijle Haring w 18.50 22 Maatjesharing m 20.— 19. De ziekte- en ojigieivaliertverzekeriiasi' voor vischers. Door het bestuur der Verzekerings-Vereenitfintf A ischvaart-Onderlinge IJmuiden'' is een aanvul lende regeling getroffen voor de opvarenden der 'chepen. Wanneer deze aan boord een ongeval hebben gekregen of ziek zijn geworden en in aanmerking wenschen te komen voor vrije geneeskundige be handeling en zoo noodig verpleging en vopr uitkee- ring bij ziekte, volgens de vrijwillige regeling, zoo als die door de IJmuider reeders met medewer king van de Vereeniging Zee-Risico is tot stand gebracht, hebben zij bij binnenkomst kennis te geven aan de reederij of aan den walschipper van het ongeval of de ziekte Daarna moet een bon in duplo gevraagd worden voor geneeskundige behandeling en moet men daarmede gaan naar den geneesheer, in deze gemeente hun eigen dokter en voor de buiten de gemeente Velsen wonenden naar den door Zee-Risico aangewezen controlee renden geneesheer, Dr. Rutten alhier. Het aangifteformulier met den van den dokter terugontvangen bon moet binnen 12 uur na de binnenkomst van het schip bezorgd worden op het kantoor van de Reedersvereeniging alhier. Wanneer men zich niet aan deze voorschriften houdt, wordt men uitgesloten van de voordeelen dezer regeling. De stoomtrawler IJM. 57 M C, Klein van de Visscherij-Maatschappij Vooruitgang alhier is her doopt in Friesland. De stoomtrawler IJM. 134 Lèwiti is na gerui- men tijd uit de visscherij te zijn geweest voor het vierjaarlijksch onderzoek Donderdag middag weer naar zee vertrokken. Gedurende de week van 9 t/m. 15 September 1926, 'kwamen alhier de navolgende vaartuigen binnen: 67 Hollandsche-, 1 Duitsche stoomtraw ler, 5 zeilharinglogg., 1 Belgische-, 2 Duitsche-, 1 Hollandsche haring-stoomtrawler, 4 Engelsche ha ringdrifters en 114 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 763 tot f 4893; Duitsche stoomtrawler f 2473; zeil-haringloggers van f 1328 tot f 4027; Belgische haringstoomtraw ler f 4671; Duitsche haring-stoomtrawler van f 2371 itot f 5390; Hollandsche haring stoomtrawler f 5522; Engelsche drifters van f 1315 tot f 3247, terwijl de kustvisschers totaal f 4905 besomden. De aanvoer bestond uit 755,670 K.G. trawlvisch, 760 kantjes en 1534 kisten haring. De totaal opbrengst bedroeg f 225,206.41, De stoomtrawler Westland IJM. 232 moest van de visscherij terugkeeren, omdat het schip een net in de schroef had gekregen, waardoor de schroef defect werd. Het schip is naar Amster dam gegaan om te dokken. De stoomtrawler Penelope IJM. 69 keerde van een onderbroken reis binnen met machine- schade. De vischprijzen in Engeland zijn momenteel zeer hoog. Deze week waren de beide stoomtraw lers van de Visscherij Mij, Petten, de Bergen IJM, 16 en Petten IJM. 49, daar binnen. De beide sche pen besomden tezamen f 14000 voor gewone Noordzeereizen, Haring-overzicht, Het aantal schepen, dat in de eerste wéék van September op de verschillende kustplaatsen van de haringvisscherij terugkeerden, was iets grooter dan in de laatste week van Augustus. De grootte der ladingen waren kleiner, zoodat het totaal der aanvoeren minder bedroeg en ook de besommin gen minder waren, doordat de haringprijzen terug liepen en thans weer williger zijn. Er kwamen dan van 1 tot 8 September 67 sche pen van de visscherij terug, aanbrengende 21.000 kantjes haring, waarvan te Vlaardingen werden aangebracht door 19 schepen 6842 kantjes, te Maassluis door 2 schepen 544 kantjes en te Sche- veningen door 28 schepen met 8458 kantjes en te IJmuiden (met Katwijk) 18 schepen met 5157 kant jes haring. Tot 9 September volgens onze gegevens buiten de kolharing in 544 reizen ruim 169.000 kantjes Noordzee-haring aangevoerd, tegen het vorige jaar ruim 90.000 kantjes in 486 reizen, De directie van de Cuxhavener Hochseefi- scherei a.g. te Cuxhaven deelt mede, dat het op 1 Juli j.l. geëindigde boekjaar betere resultaten dan het voorgaande zal aantoonen. Hoogstwaarschijn lijk zal thans een dividend worden uitgekeerd. De toestand der zeevisscherij in Juli. Naar de afdeeling Visscherij van het departe ment van binnenlandsche zaken en landbouw ons mededeelt, namen in Juli j.l. minder vaartuigen aan de zeevisscherij deel dan in Juli 1925. Hoeveelheid en waarde der aangevoerde visch bedroegen volgens voorloopige opgave resp. 6.506.500 K.G. en f 1.273.400 (5.417,800 Kg. en f 1,443,500 in Juli 1925) Door onze stoomtreilers werd in totaal 1,950,300 Kg. visch aangevoerd, opbrengende f 450.400, tegen 2,411,700 Kg. met een opbrengst van f 572,500 in Juli 1925. De vangsten der stoomtreilers waren matig; de vischprijzen, met uitzondering voor tong en tarbot, meestal laag, zoodat de uitkomsten van de stoomtreilvisscherij over het algemeen onbevre digend waren. Door 4 Nederlandsche stoomtreilers werd te IJmuiden 127.000 Kg. IJslandvisch aange bracht, ter waarde van f 27.000 en één Nederland sche stoomtreiler deed met matig resultaat een reis naar de Spaansche kust. Voorts brachten 12 Duitsche stoomtreilers in 15 reizen 276.000 Kg. visch aan ter waarde van f 26,900, 8 Engelsche stoomtreilers in 9 reizen 15,900 Kg. ter waarde van f 5400 en 4 Belgische motorkotters in 4 reizen 7200 Kg. ter waarde van f 3200. Gemiddeld per reisdag vtng.-:i »-a besomden onze hier te lande aanvoerende stoomtreilers, in zoo verre zij de Noordzee bevischten, resp. 861 kg. en f 198 (837 kg. en f 196 in Juli 1925). In bedrijf waren 118 stoomtreilers waarvan er 8 uitsluitend en 15 gedeeltelijk hun vangsten in Engelsche havens marktten; in Juli 1925 waren 128 stoomtreilers in bedrijf waarvan er toen 2 ge deeltelijk hun visch in Engelsche havens losten. Te Zoutkamp werd in Juli j.l. door een 5-tal sleepboottreilers in 18 reizen 34.300 kg. visch, hoofdzakelijk kleine schol aangevoerd. Van de motor- en zeilloggers namen resp. nog 5 en 14 vaartuigen aan de treilvisscherij deel te gen in Juli 1925 4 motorloggers en. 9 zeilloggers. Gemiddeld per reisdag vingen en besomden de motor- en zeilloggers resp. 280 kg. en f 107 en 110 kg en f 46. (ïn Juli 1925 224 kg. en f 119 en 98 kg. en f 41). De motorkustvisschers namen in grooter, de zeilkustvisschers in kleiner aantal dan in Juli 1925 aan de treilvisscherij deel. De geldelijke uitkom sten waren voor beide vaartuigsoorten geringer dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. De gemiddelde vangst per reis dezer vaartuig soorten bedroeg resp. 259 kg. en 113 kg. (262 kg. en 135 kg. in Juli 1925). Visscherij met de zeevischzegen werd in Juli jl, door geen enkel Nederlandsch vaartuig uitge oefend. Slechts 4 vaartuigen van Duitsche en Deensche nationaliteit, welke met de zeevischze gen hadden gevischt, brachten hun vangst (23.650 kg.) hier te lande aan. Van de beugvisscherij kwam in Juli jl. nog 1 zeillogger binnen met 8200 kg. visch ter waarde van f 3400 (in Juli 1925 kwamen 2 zeilbeugers bin nen met 19.100 kg., visch ter waarde van f 9000), In den loop van Juli vertrokken wederom een aantal vaartuigen ter haringvisscherij, zoodat ein de Juli de drijfnetvisscherij op haring werd uitge oefend met 5S stoom-, 38 motor- en 279 zeillog gers (Einde Juli 1925 met 57 sloom-, 34 motor- en 326 zeilloggers) De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom-, motor- en zeilschepen bedroeg resp, 1124 leg., 963 kg. en 494 kg, (882 kg., 396 kg, en 236 kg. in Juli 1925). De gemiddelde waarde hiervan was resp. f 193, f 164 en f 84 (f 264, f 119 en f 71 in juli 1925). De vangsten waren zeer ongelijk, terwijl de prij zen voor maatjesharing na de warmteperiode in de eerste helft van Juli over het algemeen te laag bleven. De prijs voor volle haring was goed, doch hiervan werden nog geen groote hoeveelheden aangevoerd, De totale hoeveelheid en waarde der door Ne derlandsche vaartuigen aangevoerde drijfnetvisch bedroeg 3,819.300 kg. (waarvan 37.956 kantjes ha ring) en f 651.700 tegen 2,078,100 kg. (waarvan 20,556 kantjes haring) en f 623.600 in Juli 1925. In Juli j.l. vond geen aanvoer door Engelsche stoomdrifters plaats. De toestand der kustvisscherij in Juli. Naar de afdeeling Visscherijen van het departe ment van binnenlandsche zaken en landbouw ons mededeelt, werd de kustvisscherij in de maand Juli gedeeltelijk belemmerd door stormachtig weder en in de Zuid-Hollandsche stroomen door daarmede gepaard gaande hooge ebbestanden, In de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij drukker, in den Dollart en de Lauwerzee en het Noordelijk deel der Zuiderzee daarentegen minder druk uitgeoefend dan verle den jaar Juli. De geldelijke uitkomsten der visscherij in den Dollart en de Lauwerzee waren thans beter, die in de Zuiderzee en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten daarentegen slechter dan in Juli van het vorige jaar. /ki' «rep iknaP dan! J le bet te iet 5 i-i - cuais i 7 van he' vo"êe met plaj-' In de Zuiderzee was de ansjovisvisscheri: w u. tot 15 Juli uitgeoefend mocht worden, van weinig beteekenis meer. Deze visscherij is Zeer de staande-netvisschers, in tegenstelling mJ°,0r kuil- en sleepnetvisschers, zeer gunstig gevv, De aalvisscherij leverde evenals de botvissclT3-11 over het algemeen geen gunstige resultaten Ed De geepvisscherij met kammen en de zegen is i »taa eindigd. Het resultaat dezer vischerij is beter p>tel weest dan de vorige jaren. De garnalenvang,^' jeM 1 jjferi die i Neu m de Zuiderzee waren tamelijk goed, doch de' nalen bleven nog klein van stuk. In het Marsd^ vischten slechts enkele vaartuigen op garnal'6^ Weder werden in deze maand in de Zuiderzee aantal schotjes gevangen, waarvan enkele een wicht van 6 a 7 pond hadden. In de Waddenzee werd niet op perceelmoss gevischt terwijl ook de visscherij op mosselen de natuurbanken van weinig beteekenis was ft visscherij op mosselen voor eendenvoeder we! ^el nog met gunstig resultaat uitgeoefend, doch m! i'"" gaandeweg af. De visscherij op mosselzaad d Zeeuwsche vaartuigen werd nog door verscheid^ vaartuigen voortgezet. De alikruikenvisscher j erij evenals de kokhanenvisscherij, van weinig beteel: nis. "c' In de Lauwerzee waren de uitkomsten der tfa i nalenvisscherij slecht, de vangsten bleven onV «I kend klein, 8 In den Dollart had de garnalenvisscherij aanva kelijk een ongunstig verloop, doch gaandewetft0^11 werden de vangsten beter. De botvangsten nao; e geleidelijk af. In de Zuid-Hollandsche stroomen leverde de aaj yis6cherij, door gebrek aan aas, hetgeen door deal voortdurend hoogen waterstand van den Rijn njJr zee was uitgespoeld, slechts geringe vangsten op De botvisscherij met lijnen, schutwant en 1^ was over het algemeen ook weinig beyrediw' daarentegen leverde deze visscherij met zetnfó^ nog redelijk goede vangsten op. Met het witvisci. schutwant werden op het Hollandsch Diep goe(jt vangsten gemaakt, terwijl ook enkele ankerkui^ die op spiering vischten, goede vangsten raaaktei Het resultaat der garnalenvisscherij in de Zuid. Hollandsche zeegaten was slechts matig. Fransche visscherij. Volgens opgaven in een Fransch vakblad, zijn op de Fransche visschersvloot 83000 man werk zaam. De vloot bestaat uit 24000 vaartuigen ».,r verschillende soorten en typen, n.l, 20,700 zeil- schepen, van kleine sardines-booten tot 300 toni Is bi schepen voor de kabeljauwvisscherij bij New-iotii Foundland en IJsland, Het aantal stoomers is niet ;<fd juist op te geven, doch er zijn kleine, maar ooi 5 pa groote bij, zelfs tot 500 tons-schepen toe; ja ea. kele zijn er van 900 ton. Alhoewel motor-vaartuigen in aantal toenemea jj zijn ze toch nog niet algemeen. De haringvangst heeft Boulogne als centrum Veel haring wordt in olie en blik geconserveerd verkocht, doch wordt het meest gerookt. De consumptie van visch in Frankrijk is tit! groot, men rekent zoowat 11 pond per jaar per persoon, tegen 30 pond in Engeland. N. VI. Cl lijd SCHEEPVAART. De volgende schepen passeerden de sluizen met grooteren diepgang dan 70 d.M.: Flandm j van Buenos Ayres (75). Prinses Juliana naar Java (72). Gelria naar Buenos Ayres (93). .Ljh eet Bericht aan zeevarenden, Zuiderzee, Urk. Licht tijdelijk gebluscht, Ligging 52° 39', 5 N.b. en 0" 42',5 0.1. Het schitterlicht van Urk is van 2124 Sept. ge bluscht en gedurende die dagen vervangen door een wit vast licht met belangrijk minder licht sterkte, Noordzee. Lichtboei Zuider Haaks gedoold, Ligging 52°54',5 N.b. en 0017'5 W.l. (<»33'5 0.1. Gr.). De R. W. H. S. lichtbrulboei Zuider Haaks u gebluscht, doch zal zoo spoedig mogelijk weder ontstoken worden. De kruiser Sumatra zal a.s. Dinsdag hier pas seeren op zijn uitreis naar Ned. Oost.Ijidië, Het stoomschip Gelria vertrok Woensdag - met een diepgang van 93 d.M., in verband waar mede het schip eenig oponthoud had omdat hel moest wachten door schutting met hoog water. d ifJ,f dal rijd" ik di bet «lef' iaonf cA Een van Zweden naar Amsterdam gesleept r« wordend groot houtvlot is op de Noordzee uit el jg' kander geslagen door den storm. Een gedeelte van bi het vlot is te Cuxhaven binnengebracht, Het Duitsche stoomschip Pollua heeft, na ia ïb; Velsen gelost te zijn, bij de Hoogovens gebunkerd itr en vertrok vervolgens in ballast naar Brahestad (Finland). Meermalen werd geklaagd, dat de scheep vaart op het Noordzeekanaal, welke uiteraard reeds met de bestaande bruggen rekening moei houden, somtijds buitengewoon langen tijd voordi spoorbruggen moest wachten, ofschoon gedureok den wachttijd niet één spoortrein passeerde, wei' de oorzaak van het wachten aannemelijk kon Ei ken. Door de havenautoriteiten, die de klachten tel kens kregen aan te hooren en ze ook juist bevon den, is dan ook de medewerking der regeering in geroepen om de sluittijden der bruggen aanmerke- lijk te bekorten. De groote moeilijkheid bestond evenwel daarin, dat men soms een oogenblik kon geven voor door varen, terwijl eenige stoomschepen wachtten en bij de opening hun best deden om door de brug te komen. Thans is men er in geslaagd een practische opj iq, lossing te vinden. Bij Kon. Besluit is nu beslist dat de brugwachter handelend kan optreden «i ook tusschentijds de brug openen mag a» ichepen wachten Om den aandrang van schept ïvenwel te kunnen keeren ter voorkoming van onthoud voor de spoortreinen, is bepaald, dal bi) dag evenveel kegels en bij nacht evenveel gweDt lantaarns op de brug zullen worden geheschen^i er schepen mogen doorvaren. Helder - Schietoefeningen Van 2124 Sept. zal worden geschoten van hel j fort Harssens, aanvangende 9 uur vm. Eén j voor den aanvang tot het einde der oefening op het fort een roode vlag geheschen. Onveilig de zee tusschen de richting Noord en Oost tot o[ i een afstand van ll1/,, K.M.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2