t. Vervolg Pl&stselfjk Nieuws KIJNHARDT'ri Vissefeeiij. IJMUIDEN. Varia. De Tooneelverceniiging Varia zal het speelseizoen 1926; 19^7 openen met de opvoering van „Peggy mijn schat" op Vrijdag 29 October a.s. in de Tooneel- zaal Thalia. Damclub „IJmuiden". Bovengenoemde club zal met haar onderlinge competitie een aanvang ma- kon op Dinsdag 5 October a.s. Dinsdagavond 28 Sept. zullen de groe pen samengesteld worden door het be stuur. Laten de loden er nu eens om denken dien avond aanwezig te zijn. Zij die nog wenschon deel te nemen aan de a.s. competitie kunnen zich als lid op geven tot uiterlijk Dinsdag 28 Sept. Het verbouwen van een woonhuis aan de Stephcnsonstraat 4 alhier voor rekeniftg van den heer K. Koster te Driehuis, is opgedragen aan den heer C. Blommestcyn te Veiseroord. Voor den nieuwen cursus der Nij- verhcidsavoiidschool hebben zich 125 le er li nge n aangem e l cl Voor den cursus in autorijden en mo tortechniek der Nijverheidsschool meldden zich 28 leerlingen aan. De eer ste cursus begint geheel vol met 20 leerlingen. Voor den tweeden cursus, die 1 Januari begint, zijn er dus reeds 8 leerlingen en kunnen zich meerderen nog bij den 'directeur der school aanmel den. Een zwaar transport. We waren deze week getuige er van dat, uit den stoomtrawler Freia de ma chine wegende ongeveer 17 ton werd gehaald naar de werkplaatsen van de Mij. I-Iera vervoerd. Gelijksoortige ar beid gebeurt hier vaker, doch voor zoo ver wij kunnen nagaan, was dit toch wel liet meest beteekenende, omdat de Freia een der grootste trawlers is, voor den oorlog gebouwd en ingericht voor het zwaarste werk. Zeker wel een woord van, hulde waard, dat men hier, met slechts geringe hulpmiddelen, ook de meest omvangrijke bewerkingen kan verrichten. Vooraf was de machine van de fondamenten geschroefd. Onder de kraan kwam een lus en in weinig tijd werd het 17 ton zware gevaarte uit hel schip geheschen en op een transport wagen ï^aar de fabriek gereden, die bij na aan het andere einde van de vis- schershav en is gevestigd. In een zeer korten tijd was alles, met slechts wei nig mannen gebeurd. Toch trof ons, aldus lezen wij in de N. Hl. Ct., bij dit transport een enkel ding, da.t ons bij navraag bevestigd werd als een gevaarlijk kwaad. Zooals men weet bestaat de Trawlerkade uit twee, naast elkander liggende wegen, een langs den waterkant en een laiigs de huizen en fabrieken. Daartusschen staan kolenhokken, enz., onderbroken door verbindingswegen tusschen beide paden. De eerstgenoemde weg, de eigen lijke kade, ligt althans voor het drukke deel, op caissons van gewapend beton, de andere op vaste aarde. Tusschen beide wegen is een belang rijk verschil in hoogteniveau, zoodat, vooral in de buurt der kraan, de verbin dingswegen sterk hellen, naar het klin kerpad beneden aan het water. De bo venkant is een keiweg. Nu. kan die be nedenkant, in zijn tegenwoordigen vorm do zware vrachten als bovenbe doeld, niet dragen. Als men erover rijdt, golft de weg mee. Zoodoende is men wel verplicht den bovenkant te nemen. Doch dan moet men weer gebruik ma ken van den, sterk hellenden verbin dingsweg bij de kraan. En, wie even nadenkt over de levende kracht, die in die zware vrachten ligt verborgen, sid dert bij de gedachte aan een kleine be weging. Wil inderdaad onze industrie in staat zijn dergelijke werken uit te voeren, dan zal de eisch moeten zijn: verbetering van het onderlinge niveau der wegen of plaatsing van een kraan, die op doelen der kade, die niet door hun niveau op de dwarswegen, het ver keer met zeer zware vrachten tot een gevaar maken. Van dronken Amerikanen. Het Amerikaansche tankstoomschip Harvester moest gistermiddag van hier naar zee verdekken. Een 13-tal opva renden was hier per auto aangekomen en daarmede heeft de politie heel wat tc 'stellen gehad. De Amerikanen, waar bij ook de tweede machinist en eenige Zweden en een Deen, waren onder den invloed van alcohol, de een meer en de ander minder. De heeren hadden fles- schon jenever bij zich en stonden op het Willemsplein te drinken. De lastigstcn werden op het bureau gehouden, terwijl de anderen naar de groote sluis werden geleid. De toegangen naar de kleine sluis werden gedurende eenigen tijd af gezet. De vreemde zeelieden vlijden zich in het gras neer en lagen boven op elkaar. De Deen, die Engeisch en oen beetje gebrekkig Hollandsch spraK, kon heel goed in 't. Hollandsch vloeken. Latei- riep de Deen: „Daar komt de Harves ter Toen stonden allen op, maar even later lagen er weer enkelen op straat. De Harvester moest wachten, omdat er een Engeisch schip in de sluis lag. Er was voldoende politie en deze wist ten slotte d«e 13 man aan boord te krijgen. VELSEROOKD. De heer H. Holtrop, candidaat tot den H. Dienst te Joure, die Zondag 3 Oct. zijn intrede hoopt te doen als pre dikant der Gerei. Kern alhier, zal beves tigd worden door Ds. J. Voerman van Joure. VELSEN. Het verbouwen van liet perceel Cor- verslaan 68, voor rekening van den hr. C. van Leeuwen, is opgedragen aan den heër A'. Schweitzer alhier. Het Bestuur van de Vereeniging „Kindervreugd" te W ijker oog heelt binnenkort eenige bergruimte noodig, om tijdens de wintermaanden het touw- v\ erjfc en eenige speeltuigen op te bergen Wie neeft op Wijkeroog eenige ruim te over voor alt doel of wie op YY ijker oog helpt de Vereeniging aan een eigen bergplaats? Zelf is zij niet bij machte die te laten maken, zoodat ze ten hoog ste gebaat zou zijn, indien een welwil lend gever zich aanmeldde. Berichten hieromtrent worden gaarne zoo spoedig mogelijk ingewacht aan on derstaande adressen. P. van Willigen, Eendrachtstr. 4, L. van der Wal, Wijkerstraatweg L 189, YV. van Fitters, Doodweg 49. Met tuinbouw, landbouw, veeteelt en alles wat daar bij behoort of daarmee in nauw verband staat beeft de heer E. van Zoest, hoofd van de o.l.-school E te Veisen zeer veel op, dit is reeds jaren achtereen gebleken uit door hem in de winterhalfjaren gehouden cursussen. Hij heeft daarmee al zeer veel succes gehad en misschien ook wel gedeelte lijk daardoor is bij hem het plan gerijpt dit a.s. winterhalfjaar niet alleen een der gelijken cursus te openen, maar zelfs de gelegenheid te scheppen zich te be kwamen iii verwante kundigheden, Jongelieden boven den leeftijd van 15 jaar kunnen deelnemen aan eep landbouwwintercursus, maar dan moe ten zich minstens een 12-tal deelnemers opgeven. Voor een eventueele tuinbouwwinter- cursus moeten minstens 10 deelnemers zijn. Ook is de heer Van Zoest niet on genegen een cursus te openen in Be drijf scontröle, waarvoor het minimum aantal deelnemers 12 moet zijn. Wie wel eens graag zou willen weten, wat op die cursussen dan wel zoo on geveer onderwezen wordt, kan zijn nieuwsgierigheid bevredigd zien dooi de mededeeling, dat onder meer les ge geven wordt in Bemesting, Grondbe werking, Oogst ver meerdering, Bollen teelt, Veevoeding, Vee verbetering, Mel ken en de beste en doelmatigste behan deling van wei- en bouwland. Wie tot de oprichting van deze cur sussen wil meewerken, kaai zich en liefst zoo spoedig mogelijk vervoegen ten huize van den heer E. van Zoest Zeeweg No. 194 bij Driehuis. Om de kosten behoeft niemand het te laten, daar het lesgeld f 2.50 bedraagt, terwijl onyermogênden gratis toegang hebben. l Bij verschillende groote iepenboo- men in de Gorverslaan te Wijkeroog heeft zich in den afgeioopen zomer een eigenaardig verschijnsel voorgedaan. Eerst vielen er groote stukken van den bast af, waarbij bleek, dat het blootko- mende hout niet meer wit, doch geheel bruin was. Later verschrompelden de bladeren en nu zijn de boomien dood. Naar de oorzaak wordt gegist en ve len vgeven als hun meening te kennen, dat deze moet worden gezocht in het leggen der groote gasbuizen, voor den toevoer van het gas van de Hoogovens. Gevaar leveren de boomen nog niet op, maar het is toch dienstig, dat, alvo rens het zoover is, het gemeentebestuur ze laat opruimen. Woensdagmiddag heeft op den Groote Hout- of Koningsweg te Wijkei- oog, een verkeersongeval plaats gehad, dat totaal aan eigen onvoorzichtigheid te wijten is geweest. Achter een auto reed een jongen op de fiets en deed natuurlijk alle moeite deze bij te houden. Plotseling stopte de auto en de wielrijder er met gang tegen aan. Gevolg, hij over den kop, waarbij hij zich vrij ernstig aan hoofd en han- Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. den bezeerde en de fiets deerlijk geha vend. Door omwonenden werd hij naar K'enn. meldt, wat opgeknapt, waarna hij te voet naar -huis kon gaan. Ook in de rechtszaal komt men wel eens voor eigenaardige gevallen te staan. Het waarom van het gebeuren dat plaats had gehad, is niet altijd dui delijk en klaar als de zon. Donderdag werd voorgeleid een man, die heel correct in zijn optreden was. Hij was beschuldigd in de maand Aug. van een drooglijn te Wijkeroog, nadat hij daar in een café was geweest, een paar pantalons te hebben weggenomen. Vuil en onoogelijk lagen de pantalons er, nadat de deurwaarder ze had uitge pakt. Ze waren er niet beter op gewor den. De reden was schrijft Hl. Dbl., dat de verdachte, die scheepskok op een Duitsch schip is, bij het aan boord gaan met pantalons en al te water was ge-1 raakt. Hij had ook gemaakt, dat aanvanke lijk bij een onderzoek aan boord de pan talons niet waren gevonden, want de verdachte had ze aan een- der schepelin gen te -drogen gegeven. Verdachte zei-de dat hij zóó -dronken was geweest, dat hij op dat oogeniblik niet wist wat hij deed. En eerlijk was zijn bekentenis van den diefstal. Het O.M. vorderde 4 maanden gevan genisstraf met aftrek van preventief. De verdediger mi*. Ten Bokkel I-Iui- nink vond -die straf echter wel wat zeer zwaar. Hij deed opmerken, dat de ver dachte 't niet noodig -had en dat er niet eenige motief tot den diefstal is geweest. Inderdaad hier was een raadselachtig geval.. Het eenige wat den verdediger bekend was is dat verdachte dien avond bier en jenever door elkaar had gedronken. Voor den verdachte die nog nimmer is veroordeeld riep pl. de clementie van de rechtbank in. Hij verzocht hem niet langer straf op te leggen dan den tijd door hem in preventieve hechtenis doorgebracht. De rechtbank bepaalde de uitspraak op Donderdag 30 September. De Nat. Militie. Naar we vernemen, zullen de lotelin- gen voor de Nat. Militie, die een hooger nummer dan 167 hebben getrokken, niet behoeven te worden ingelijfd. In de week van 12-18 September zijn in deze gemeente twee gevallen van roodvonk voorgekomen. SANTPOORT. Het aanloggen van een klinkerbe- stratinig -enz. over een gedeelte van den Hagelingerweg alhier, is door B. en W. opgedragen aan den heer D. Stada te IJmuiden voor f 10970. Het houwen van twee dubbele landhuizen aan den Hofgeesterweg j alhier, voor rekening van den heer C. de Graaf le Haarlem, is opgedragen aan don heer J. Kes te Veiseroord. Het rapport tier Scheepvaartcosnmissie. Men schrijft van hier aan de N. Haarl. Courant: Uit het onlangs verschenen Eerste verslag der Scheepvaaricomniissie, ingesteld bij beschikking van den Minister van Financiën van 4 Septembei 1924, blijkt uit de voorgestelde reorganisaties en bezuinigingen, dat men het 4e district der scheep vaartinspectie, dat voor de zeevisschersvaaftuigen in Noord-Holland en Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant, wil opheffen en verdeelen over het le en 2e district. Wij meenen hiertegen een waarschuwend woord te moeten laten hooren. Gelukkig is het niet meer zoo, dat de rotte schuit uit Heyerman's „Op Hoop van Zegen" nu nog bij onze visschersvloot te vin den is. Maar wel noodig blijft een degelijk toezicht op onze visschersschepen en wij kunnen de vrees nitet van ons nemen, dat door de reorganisatie en de bezuiniging dit toezicht minder degelijk zal worden. In het rapport fier Scheepvaartcommissie, komt heel duidelijk uit, dat er de laatste jaren zeer veel verbeterd is. Het is zelfs zóó, dat men den toe stand nu zoodanig acht, dat tot vermindering van personeel kan worden overgegaan. Wij gelooven, dat dit zich spoedig zal wreken. Het is niet gemakkelijk, ja, wij durven zeggen, het is een moeilijke taak, te zorgen, dat onze vis schersvloot in goeden staat, in zeewaardigen toe stand verkeert. Want het gaat er toch maar niet alleen om, dat een schi'p vaart en geen' al te groote gebreken heeft. Alles aan boord moet in orde zijn, ook de reddingsmiddelen. Het karakter van het visscherijbedrijf en het feit, dat de meeste onzer stoomtrawlers oude Engelsche schepen zijn, brengt reeds mee, dat het toezicht heel moeilijk is. Voor al van het sloomvisscherijbedrijf. Gewoonlijk zijn de stoomtrawlers niet langer dan een dag binnen. Als de visch gelost is, worden de schepen ver haald, kolen en ijs worden ingeladen en den vol genden morgen is het weer varen. Het zij verre van ons, te beweren, dat gebre ken aan de schepen verzwegen zouden worden, maar volmaakt is de toestand toch nog lang niet. riet gebeurt nog meermalen, dat een stoomtrawler kort na^ het vertrek moet terugkeeren en reparee- ren, ja, t is meer dan eens voorgekomen, dat na de reparatie het schip nogmaals moest terugkeeren. Het voornaamste bezwaar van het rapport ach ten wij, dat men in de visscherijplaatsen de lei ding wil wegnemen, wijl de onder-inspecteurs daar moeten vervallen en men het werk alleen aan de experts wil opdragen. O.i. is de commissie veel te gemakkelijk over de bezwaren van den hoofd inspecteur heengestapt. Men verliest tezeer uit het oog, dat de meeste visschersschepen niet ge- classeerd zijn en dat bij de geclassificeerde sche pen het toezicht op de reddingsmiddelen en in ventaris buiten de -bevoegdheid van het classifi catiebureau valt. De hoofdinspecteur wees daar ook op; o.m. schreef hij, dat van de stoomtrawlers slechts 82 geclasseerd zijn en van alle andere visschersvaar- tuigen geen enkel. Ook acht hij het toezicht op de geclasseerde schepen door het classificatiebu reau onvoldoende, wat door dit classificatiebureau wordt toegegeven. Nemen wij als voorbeeld IJmuiden, Onder het toezicht van de scheepvaart-inspectie te IJmuiden vallen 330 visschersvaartuigen. waarvan een groot aantal te Katwijk en een drietal te Noordwijk thuis behooren. Van deze 330 vaartuigen zijn slechts 73 geclasseerd. Op de 73 geclasseerde schepen is het toezicht onvoldoende en moet ook het toezicht op de reddingsmiddelen worden uit geoefend. Dit is geen overbodigheid. Het is toch noodzakelijk, dat de reddingsmiddelen op een visschersschip, met 1012 menschen aan boord, volkomen in orde zijn. De opvarenden van het schip doen daar zoo goed als niets aan. Bij winter dag staat op de Noordzee dikwijls alles onder wa ter, met als gevolg groote slijtage aan reddings middelen en uitrusting. De opvarenden hebben ook geen tijd, om de reddingsmiddelen te verzorgen. Als er flink gevan gen wordt, hebben de menschen aan boord bij kans geen tijd om te slapen, Het i£ verleden jaar nog voorgekomen, dat men op een stoomtrawler 87 uur aan één stuk gewerkt had. En als een ha ringschip na een reis van twéé tot vier weken binnen is met een flinke vangst, hebben de opva renden ook nagenoeg geen tijd gehad om te slapen. Dan heeft men van zelfsprekend geen tijd, om naar de sloepen, pompen of lantaarns te kijken. Het is zelfs zóó, dal de opvarenden aan den wal lang niet altijd meewerken met de scheepvaartinspec tie. Een man uit de praktijk deelde ons mede, dat wanneer de inspecteur op een logger was, de op varenden de lantaarns van achter het schip naar voren droegen en omgekeerd, opdat die inspec teur zoo spoedig'mogelijk weer verdwenen zou zijn. Van IJmuiden wordt in 't rapport gezegd, dat het ,.nied geheel deugdelijk materiëel, waarmede wel licht tijdens den oorlog werd gevaren, thans reeds verbeterd is. Zeker, de vele sleepbooten, die in die jaren de zee op werden gezonden, zijn nu verdwe nen, Maar men vergete niet, dat van IJmuiden uil toch nog verscheidene zeer oude stoomtrawlers van 30 jaar en ouder, varen; streng toezicht is hierop voortdurend noodig, In het rapport wordt ook gezegd, dat er sedert, 1921 een tweede droogdok te IJmuiden is, tenge volge waarvan het aantal dienstreizen van IJmui den naar Amsterdam sterk kon verminderen. Maar men zal moeten toegeven, dat nog steeds verscheidene stoomtrawlers naar Amsterdam gaan, om te repareeren en de laatste jaren ook wel naar Haarlem. Men wil nu te IJmuiden, Scheveningen en Vlaar- dingen enkel eenige experts plaatsen. De districts hoofden, de onder-inspecteurs en eenige experts moeien verdwijnen. (Het komische in het rapport is, dal men den districtshoofden, die men weg wil hebben op bladz, 195de taak van de hoofdinspecteurs der havenarbeidsinspectie wil overdragen). ..De plaatselijke leiding te IJmuiden en Vlaar- dingen wil men dan aan een expert geven. Het bezwaar, dal de eenheid van leiding verloren zou gaan, acht de commissie niet juist. Wij vre'ezer echter, dat dit in de praktijk wel degelijk zal blijken. Als de commissie de afschaffing der beide hoofd inspecteurs der Havenarbeidsinspectie verdedigt, wijst zij er op, dat hun taak best kan worden over genomen door de scheepvaartinspectie, die in verband met de uitoefening der schepenwet toch reeds te beoordeelen heeft de hygiënische inrich tingen, logiezen, onredelijke behandeling van de schepelingen enz. Zij, die met onze visscherssche pen bekend zijn. weten hoe deze zaken nog in vele opzichten te wenschen overlaten. Het is op stoom trawlers wel voorgekomen, dat een man overboord sloeg en verdronk, omdat hij een natuurlijke functie niet wilde verrichten in de hygiënische inrichting aan boord. Wie deze dingen weet en ook, dat onze visschers aan boord niet het minste comfort hebben, dat zij vaak tegen zichzelf en om romnsjomp te voorkomen, niet meewerken orn verbetering le verkrijgen, die zal betreuren, dat men den dienst der scheepvaartinspectie voor de visscherij gaat verslechteren. Want een verslech tering moet deze reorganisatie o.i. opleveren. Dat het werk der scheepvaartinspectie bij de betrokkenen waardeering heeft gevonden, blijkt uit het gedenkboek, door de N.V. Onderlinge Ver zekering-Maatschappij „Vlaardingen" bij haar 25- iarig bestaan in 1925 uitgegeven. Daarin toch lezen wij aan het slot: „Dat het onderhoud door de wettelijke voorschriften intensiever en tegelij kertijd voor de reederijen kostbaarder moest worden en de formaliteiten, aan de ambtelijke controle verbonden, uiteraard voor belanghebben den minder aangenaam waren, behoeft nauwelijks betoogd te worden; doch het moet worden erkend, dat in het algemeen het Rijkstoezicht de visschers vloot allengs in een uitnemenden staat van onder houd heeft gebracht en de veiligheidsmaatregelen, de groote activiteit van inspecteurs en ambtena ren voor onze verzekering speciaal van groot nut is geweest, zelfs in menig opzicht aanleiding heeft gegeven tot verlichting van het risicoZoo heeft ook de hoogst-ernstige opvatting, welke de scheepvaartinspectie en de leden van den Raad voor de Scheepvaart van hun taak blijken te heb ben, bij de schippers en eerste léden der beman ning onzer schepen een niet te miskennen grooter verantwoordelijkheidsgevoel gevestigd." Wij vreezen zeer, dat door de bezuiniging wij nu weer achteruit zullen gaan, niet alleen in het toezicht, maar ook in verantwoordelijkheidsgevoel bij de opvarenden. Wat de verhouding van de scheepvaartinspectie tot de reeders en van de scheepvaartinspectie tot de opvarenden betreft, is onze ondervinding, dat de ambtenaren der scheepvaartinspectie neu traal staan, zoodat ieder opvarende, die meent te moeten klagen over den toestand van schip of uitrusting, zich vol vertrouwen tot de scheepvaart inspectie wendt en de reeders weten wel, dat de scheepvaartinspectie de moeilijkheden v» bedrijf niet uit het oog verliest. Aldus werkt deze rijksdienst in belangrijk mede tot rust in het bedrijf, iets wat te Ij^, meer dan ergens anders, hoog noodig iS- Wij meenen nu, dat bij inkrimping der sdJ vaartinspectie de opvarenden der visschers pen zelf gesteund door hunne organic? de zeewaardigheid der schepen zullen gasri oordeelen. En dan is het met de rust in het gedaan. Tenslotte wijzen wij op de groote onbilliju dat de reeders de kosten van het toezicht moeten betalen. Aldus drukt men het scheepvaart- en vissch bedrijf steeds zwaarder. Eerst werden de U van de uitvoering der stoomwet op de reederst legd, nu ook die van het toezicht. Wanneer dit principe doorvoert en men laat de ko alle sociale wetten door de betrokkenen zullen wij straks heel wat minder belasting Uj ven op te brengen. Maar de o.i. rechtvaar] grief is, dat de kosten van andere sociale v,J wel gedeeltelijk ten laste komen van de genift schap, maar dat men de sociale maatregelen scheepvaart en visscherij uitsluitend op de be1 kenen afwentelt. Het schijnt wel, of de $cjJ vaart en de visscherij geen groot landjbjj, vormen. Zoo is er o.i. in het rapport der Scheept commisie veel, dat gevaren oplevert. Wij hoofdzakelijk willen wijzen op de gevaren voor, visschersvloot. Laat men nog bezinnen, aleer begint, opdat niet het goede, wat nu is weder worde te niet gedaan. Gedurende de maand Augustus van zijn te IJmuiden aan den rijksvischafslag komen 285 stoomtreilers met f 604.450 besons. tegen in Augustus van het vorig jaar 376 stJ treilers met f 829.878 besomming en in de ee acht maanden van dit jaar 2486 stoomtreilers 5.301.307 besomming tegen in gelijk tijdvak het vorig jaar 2470 stoomtreilers, die f 5,2155 besomden. Van de treilvisscherij kwamen verder in A5J tus van dit jaar aan de markt: 638 motorkustvisschers met f 50.380 beson»ij tegen in Augustus van het vorig jaar 694d3 vaartuigen met f 54.829 besomming en in de eenf' acht maanden van dit jaar 2603 motorkustvitscJ met f 172.433 besomming tegen in gelijk IjjfoJ van het vorig jaar 2789 dier vaartuig Avf f 199.257 besomden; 32 zeilkustvisschers met f 714 besomminj^J in Aug. van het vorig jaar 60 dier schepaJ f 1755 besomming en in de eerste acht miaj] van dit jaar 126 zeilkustvisschers, die f somden tegen in gelijk tijdvak van het vorig jjl 313 zeilkustvisschers met f 7145 besomming; f' 23 open booten met f 423 besomming tege Aug. van het vorig jaar 40 open booten met 1 besomming en in de eerste acht maanden var, jaar 297 open booten met f 3385 besomming gelijk tijdvak van het vorig jaar 383 dier vaan gen met 4047 besomming. geen motor of zeilloggers tegen in Augustus het vorig jaar 1 motorlogger met f 12 en 1 z< ger met f 400 besomming en in de eerste a] maanden van dit jaar 20 motorloggers met 91 besomming tegen in gelijk tijdvak van het jaar 48 dier vaartuigen met f 28.667 besomd 720 zeilloggers, die f 302.492 besomden tegen hi lijk tijdvak van het vorig jaar 895 dier vaarlciT met f 367.596 besomming. Van vreemde nationaliteit kwamen in AugtJ van dit jaar hier binnen: 2 Duitsche stoomlnJij met f 4373 besomming, 1 Fransche idem met ij en 1 Belgische idem met f 1333 besomming ei Engelsche stoomtreilers, die f 28.127 besomdnll gen in Augustus van het vorig jaar 6 DuilkJ stoomtreilers met f 18.939 en 4 Duitsche motorl? Iers met f 5331 besomming en in de eerste maanden van dit jaar 215 Duitsche stooratreilJAi met f 632.747 besomming, 1 Fransche met f 4:fj\1 Belgische met f 16.540 besomming, 51 Engels^ die f 42.006 besomden, 1 Duitsche motortreiler f 701, 8 Deensche motorlreilers met f 8154 Belgische met f 4431 besomming tegen in de eeril acht maanden van het vorig jaar 146 Duitse) stoomtreilers met f 537.428 en 2 motortreilers f 1661 besomming, 1 Epgelsche stoomlreiler f 4736 en 1 zeiltreiler met f 383 besomming Deensche motortreilers met f 22.901 en 1 Brij) schc met f 514 besomming. Van de beugvisscherij kwamen noch in Angja van dit jaar noch het vorig jaar schepen Jéifl en in de eerst acht maanden van dit ju: 136] stoombeugers met f 161,720 en 1 zeilbeugei(s!oepJ met f 105 "besomming tegen in gelijk tiidvakvul het vorig jaar 155 stoombeugers, die f 269.436 11 zeilbeugers, die f 7212 besomden. Van de haringvisscherij kwamen in Aug. v» jaar aan de markt: 4 stoomloggers met f 33.075h somming, 7 motorloggers, die f 45.734 besomden.! zeilloggers met f 60.334 en 5 Engelsche stoomèi ters met f 12.977 besomming tegen in Aug. vanb vorig jaar 1 stoomlogger met f 8972 besomming motorloggers, die f 3266 besomden, 29 zeilloggl met f 101.654 en t Engelsche drifter met f 681 somming en in de eerste acht maanden van jaar 8 stoomloggers met f 40.779 besomming, motorloggers, die f 62.572 besomden, 28 zeillogg) met f 87.082 en 14 Engelsche stoomdrifters sj f 19.074 besomming tegen in de eerste acht md den van het vorig jaar 3 stoomloggers met f 25JI besomming, 7 motorloggers, die f 17.732 besd den, 33 zeilloggers met f 108.985 en 8 EngeLtcj drifters met f 35.199 besomming. De in consignatie aangevoerde vischzendioM brachten in Augustus van dit jaar op f 35.396 gen in Aug. van het vorig j. f 15.298 en in de te; ste acht maanden van dit jaar f 182.799 tega gelijk tijdvak van het vorig jaar f 149.956. y De opbrengst van de in Augustus in de rijks^^y hallen aangevoerde visch is f 877.732 UfM Aug. van het vorig jaar f 1.041.058 en de tol»?"i brengst van alle in de eerste acht maandag dit jaar aangevoerde visch is f 7.050.403 tep iel in gelijk tijdvak van het vorig jaar f 6.995.381 WATERSTAND UMTJIDB* Sept. 1926 H. water L. Dagen v.m. n.m. v.m. 25 5.09 5.32 1.03 26 5 53 6.13 1.42 27 6 37 700 2.19 28 LK. 7.30 7.54 2.59 29 8.31 9.02 3.52 30 9.49 10.29 458 Oct. 1 11.18 11.52 6.23 2 0.29 7 48 Oeen Zomertijd. wals dA Ill 315 |B

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2