fl Officieel De feesten van het 50-jsrig bestean. Plaatselijk Mwnws IJmuiden. Velseroord. Velsen Yco" den H - d Te huur Woonhuis, p sp m sTftffps OM» MUI» KENNISGEVING. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht, dat de vergadering der SCHOONHEIDS COMMISSIE zal worden gehouden op DONDER DAG 7 OCTOBER 1926, des voorin. 9.30 uur, ten kantore van het bedrijf Openbare Werken .te Velsen. Tijdens deze vergadering zullen belanghebben den van 11 tot 11.30 uur in de gelegenheid wor den gesteld de commissie te spreken. Schetsont werpen, die zij aan 't oordeel der commissie u schen te onderwerpen, worden uiterlijk lot Dins dag 5 October, 's middags 12 uur, bij den secreta ris ingewacht. Velsen, 2 October 1926. De secretaris der commissie, J. ARENDS. We meldden Woensdag, dat er in IJmuiden- Oost 17 eerepoorten zouden komen, dit getal is foutief, het moet 13 zijn. Maar het is toch nog een heel aantal. Deze eerepoorten komen op de mooi ste punten, als bij den aanvang der Julianakade nabij den spoorwegovergang, op de Havenkade en op verschillende andere hoeken. De straten in IJmuidenOost zullen versierd worden met guirlandes van groen, te spannen dwars over de straten. In 't midden, waar de guirlandes elkaar kruisen, wordt deze kruising hooger opgenomen en versierd met een lampion, i Dal een Buurtcommissie heel wat te berekenen uit ie werken heelt, kan blijken, als we me-l j^u t nnon was den eersten dedeelen, dat er in IJmuidenOost 10.000 Meter guirlandes noodig zullen zijn. De lengte der stra len in dit stadsdeel bedraagt 3300 Meter. Voor deze 10,000 Meter guirlandes zijn wagon ladingen groen noodig. Die haalt men niet hier 'uit de bosschen, maar worden geleverd door de Ned. Heide-Maalschappij, Er zal in IJmuidenOost zeer waarschijnlijk een tijdelijke muziektent worden geplaatst, voor de in dit deel te gevep concerten. Die muziektent zal vermoedelijk wel op het Kennemerplein ko men. Een aardig idee is, dat in IJmuidenOost een visschersschuit op een wagen zal rondrijden, met aan boord een muziekcorps, dat de vroolij- ke stemming er wel zal weten in te houden, Wij zullen ons een week lang kunnen ver lustigen in de mooie versieringen, die overal worden aangebracht- Maar ook in de vele tien tallen mooie winkeletalages, die onze winkeliers zullen maken. Wij namen van enkele plannen van winkeliers reeds kennis en weten, dat er zeer mooie, origineele versieringen zullen komen. Dit weten we wel, dat de winkels gezien zullen mogen worden, omdat onze middenstanders hun beste beentje voorzetten. Donderdag 4 November is nu in zooverre de officiëele dag geworden, dat dien dag de ont vangst van de afgevaardigden van Amsterdam, zijnde het gemeentebestuur van Amsterdam, de leden van den raad, de leden der Kamer van Kooph. en Fabrieken enz, zal plaats hebben. Die ontvangst zal plaats vinden aan boord van het stoomschip Rembrandt der Mij. Nederland, dat daarvoor naar IJmuiden komt. Men verwacht uit Amsterdam een 300-tal gasten. Zooals men weet. zal voor deze gasten de „Ode aan Amsterdam" - van den heer G. F, Haak worden gezongen. Het gezelschap keert 's middags nog naar Am sterdam terug, waar het gemeentebestuur der stad des avonds een diner aanbiedt, waaraan ook Burgemeester en Wethouders van Velsen zullen aanzitten, De kermisvermakelijkheden zullen Dinsdag 2 November aanvangen en duren tot Vrijdag 5 vNovember. Op Vrijdag toch loopen alle feestelijk heden af. Voor den Kanaalweg te Velseroord is een Buurtcommissie opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: K. Kossen, voorzitter; C, L. W. v. d. Duin, secretaris, C, Sluiters, penning meester, L, Voorma en Th, van Eek, commissa rissen. Ook voor de Willebrordstraat is een Buurtcom missie opgericht en voor de Kalverstraat en den Willemsbeekweg zijn ze in wording. Het- bestuur der Buurtcommissie voor den Zeeweg te Velseroord bestaat uit de heeren R. de Boer, voorzitter; A, v. d. Wal, secretaris en M, Mertens, penningmeester. Men heeft voor den Zeeweg mooie plannen. Zoo wil men er drie eere- poorlen plaatsen en zal de straat verder versierd worden met palen en guirlandes van groen. Hoe veel animo er voor de feesten is, blijkt hieruit, dat in Flora iedere week 30 dames een avond bij eenkomen, om te werken voor de versiering van den Zeeweg. De winkeliers zijn met de kennis niet erg ingenomen. Zij hebben een adres aan den raad gezonden met verzoek de kermis niet te doen doorgaan. Dit alles zal Dinsdagavond nog wel behandeld worden. de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J, ter Haar Jr., als commissaris werd gekozen de heer F. M. Wibaut, wethouder van Amsterdam. Door den bouwkundige K. Boon is Donder dag namens de heeren Gebrs. Boon aanbesteed het schilderwerk van 6 perceelen in de Kanaal straat, 1 in de Vischstraat, 1 in de Visseringstraat en 1 aan de Bik- en Arnoldkade. Ingeschreven was als volgt: J. Tielrooy, Velser oord 1 1567; M. van Renswouw, Velseroord f 1065, A. J. Meesters, IJmuiden, f 967; J. Garstenveld, Velseroord, i 774; J. C. Veldhuizen en H. Schweitzer, Beverwijk, f 685.50. De gunning werd aangehouden, Aan de fa. P. Heere en Zn, alhier is opgedra gen het verbouwen en uitbreiden der lood- zinkwerkerswerkplaats van den heer J. de Haas in de Prins Hendrikstraat alhier. DE BAZAR VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING. De bazar in 't Gebouw voor Chr. Belangen ten bate der Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose is uitnemend geslaagd. Over het bezoek was men uitnemend tevreden, er zijn bijkans 1300 betalende bezoekers geweest. Voor het Dames-Comité is de bazar een groot succes. De bruto-opbrengst toch bedraagt f 2400. Verheugend was het te constateeren de algemee- ne sympathie voor het goede doel. Donderdagavond had de sluiting plaats. De overgebleven goederen werden met gelukskaarten verkocht. Uitbundige vroolijkheid heerschte er telkens over de nuttige prijzen, die door den se cretaris werden gelrokken. Het was eerst na middernacht, toen alles was afgeloppen. Men heeft veel medewerking ondervonden, Den eersten avond trad IJmuidens Mannekoor op deed het strijkje zich hooren. De opbrengst f 550, den tweeden "dag f 6U0, Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mfynhardt s Zenuwtabletten zullen uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw Slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Een deel van den Stationsweg zal nu nog met klinkers vernieuwd worden. Met de rioleering: werken voor de Briniostraat is men ook bijkans gereed. Met het bestratingswerk is men reeds be gonnen. In het midden van deze straat komt een grasgazon en op het plein voor de Rijks-H.B.S. zal een plantsoen aangelegd worden, De Chr, Jongemannen Vereeniging Imma- nuël alhier heeft besloten haar bibliotheek voor het publiek te Velseroord open te stellen. Des Zaterdagsavonds van 8—9 uur zijn de boeken te bekomen in het achterlokaal van de Ned. Herv. Kerk, IJMUIDENS BLOEI. In de Donderdagmiddag gehouden bestuursver gadering der Vereeniging IJmuidens Bloei werd een wijziging gebracht in den vorm van het dage- fijksch bestuur. De commissies werden opgeheven en het dagelijksch bestuur uitgebreid tot 5 leden. Het is nu als volgt samengesteld: W. A. Dolle man, voorzitter; Mr. K. Westerling, secretaris, Joh. de Waard, penningmeester; Dr. C. I. de Vries Robles en E. J. N. Zwager, plaatsvervangende voorzitters, Thans zijn ook te IJmuiden pp verschillende punten borden geplaatst, met het opschrift „Ma ximum snelheid 20 K.M. per uur". Het jakkeren van de autobussen en vrachtauto's in onze plaats zal dus uit zijn. Het is te hopen, dat er aan hel verbod streng de hand zal worden gehouden, want er is tot nog toe door vele bestuurders, vooral van vrachtauto's, schandelijk hard gereden, Bij de gisteren gehouden aanbesteding voor de levering van aardappelen ten behoeve van de menage van het fort IJmuiden werd het laagst in geschreven door L, Gijzenberg alhier voor f 5, per 100 K.G. KON. NED. HOOGOVENS STAALFABRIEKEN De Donderdag te Amsterdam gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken heeft het dezer dagen gepubliceerde jaarverslag en de balans met de ..verlies- en winstrekening goed gekeurd. De heeren B. E. Ruys en J. J. F. M. Mulder werden als commissarissen herkozen, terwijl in Op den avond van den tweeden dag deed het Dubbel-Mannenkwartet Caecilia en het strijkje zich weer hooren. De stemming was steeds zeer gezellig Den derden dag kwamen "s middags de schoolkinderen op bezoek en was het 's avonds zeer druk. De uitslag van de verloting is als volgt: pop 120; taart 29; sprei 30; steriliseerketel 56; dressoir 115; klok 71; gasfornuis 115. Van een pop moest men raden, wanneer ze ja rig was. De datum was 21 Maart, Van de twee, die daar 't dichtste bij waren, was de heer K, v. Pel de gelukkige winner. De naam van het bruidje was Eva. Er waren personen, die dezen naam hadden geraden. Na lo ting won Mej. Dina van Leeuwen de pop. De ba by heette Veronica. Er was er maar één, die de zen naam geraden had, n.l, iemand uit Santpoort. WITTE KRUIS. Donderdagavond vergaderde, in het Wijk- Reddingsgebouw te IJmuiden de afd. Velsen van de N.-H. Vereeniging „Hel Witte Kruis". Deze vergadering was iets beter bezocht dan gewoon lijk, doch in verhouding tot het aantal leden lijkt het nog nergens naar De voorzitter, de heer J. H. Unger, opende de vergadering met een kort welkomstwoord, waar na de secretaris, de heer J. Visser, de notulen las, die werden goedgekeurd. De beschrijvingsbrief der te houden alg. verga dering te Amsterdam leverde, met een ingeko men circulaire, omtrent de vacature in het Hoofd bestuur, eenige stof tot bespreking. Besloten werd de afgevaardigden blanco man daat mee te geven. De afd. zal vertegenwoordigd worden door pastoor L. Rinkel en den heer J. M. Jimmink, terwijl de heer Verschoor als plaatsver vanger zal fungeeren. Medegedeld werd dat in de maanden Februari Maart en April te IJmuiden en in het tegenwoor dige Velseroord weer moedercursussen zullen plaats vinden. Als commissie tot het nazie'h' der boeken wer den benoemd de heeren Groen, Veuger, en Lug- tig, als plaatsvervangers de heeren Polderman en Blok, allen te Velseroord. Bij de rondvraag werd er op gewezen dat de ouderdomspensioenen der wijkzusters beslist on voldoende moeten worden geacht. Gaarne wil het bestuur daarin verbetering brengen, mits slecht» de toestand der finantiën iets verbeterd. DE ZEEHAVIK. In Thalia ging gisteravond voor 't eerst een groot filmwerk „De Zeehavik". Dit is een Engel- sche film, die wel zal trekken, ofschoon de in houd niet veel beteekent. De film speelt vele eeuwen terug. In Cornwallis wordt een edelman vermoord en een andere ridder, die de zuster van den vermoorde bemint, wordt van den moord verdacht, maar diens halfbroeder, die de jonk- vrouwe ook bemint, is de dader. De dader laat zijn halfbroeder oplichten en de ze komt op een kaperschip terecht, waarna hij op een Spaansch kaperschip als gevangene komt Een Moorsche kaperkapitein vermeestert den Spanjaard weer en dan wordt de Zeehavik, zoo als de bijnaam van den Engelschen ridder is, zelf Moorsch kaperkapitein. Hij gaat zijn bruid, die net op 't punt stond met zijn halfbroer te trou wen, gevangen nemen en voert haar naar Algiers. Na veel strijd en verwikkelingen komt alles nog goed terecht en worden ze man en vrouw. De film geeft veel afwisseling als gevechten tusschen schepen enz., maar ook prachtige na- luurkiekjes van Engeland, Algiers, de Middelland- sche zee enz. Een mannenkwartet uit Amsterdam luisterde de vertooning op met waarlijk goede zang, In het Koning Willemshuis werd gisteravond een vergadering gehouden, waar Ds. G. A. Bar- ger van Haarlem, secretaris der Ned. Christen Studenten Vereeniging, sprak over de Wereld conferentie van den Wereldbond van Chr. Jongs Mannen, onlangs te Helsingfors in Finland ge houden. De vergadering was druk" bezocht met leiders van het jeugdwerk en bezoekers der jeugdkerk. Ds, H. J. Dijckmeester alhier sprak een inlei dend woord, waarna Ds. Barger zijn indrukken der Wereldconferentie vertelde, waarna de spre ker een aantal plaatjes van de reis naar Helsing fors en van Finland's hoofdstad op het doek liet zien, Ds, Dijckmeester sprak een slotwoord, waarna een samenspreking plaats had tusschen Ds. Bar ger en de leiders van het jeugdwerk hier ter plaatse. A.s, Woensdag zal de heer G. de Boer van Zaandam in Hotel No. Een voor de Theosofische Vereeniging een lezing houden over het onder werp: „Leven in den; Geest en werken in de we reld". Zie verder advertentie in dit blad. Men is hier al.druk bezig met de werkzaam heden voor de electrificatie van de lijn Velsen IJmuiden. Bij het klapkekje, aan het begin van den Kanaalweg, komt een halte en de materialen voor het wachthuisje zijn reeds aangekomen. Met de bestratingswerken van den Weste lijken oprit naar de tunnels is men zoo goed als gereed. Men heeft nu ook hier groote keien ge legd. Te hopen is, dat men er later nog eens as falt overlegt. - In de week van 1723 September zijn in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk voorge komen. Woensdag viel de arbeider S. wonende aan den Schulpweg te Wijkeroog, in het houtpark der papierfabriek van een stapel hout, waardoor hij den pols van zijn rechterarm brak. Na door Dr, Barentsen te zijn verbonden, is S. per auto naar zijn woning gebracht. De menagerie van het park Velserbeek is door éen ingezetene der gemeente verrijkt door een cadeau van een drietal Hollandsche zwarte wilkuif hoenders, Gelijk we in een advertentie in dit nummer kunnen lezen, zal de heer De Way a.s. Zondag een Speenhoff-avond organiseeren in Hotel De Prins te Velsen. We' twijfelen niet of er zal druk bezoek zijn bij de groote bekendheid die deze dichter-zanger hier geniet, De heer V, J, van der Lijke te Haarlem, ge diplomeerde van de afd. Weg- en Waterbouw kunde der Middelbare Technische School te Haarlem, is benoemd tot opzichter bij Openbare Werken der Gemeente Velsen, met ingang van 4 Oct, e.k, BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: E. OtteVerheyden, z.; A. M. van DorpSevers, z.; H, v. d. Molen-Aptroot, z.; T. BroekZeilmaker, z.; C. A. Sluitersv. Keste- ren, d.A. van KootenBroos, z.j M. H, Smit Lips, z.; C. E, DikMijzen. d. Ondertrouwd: A. Egemon en J. C. Boon; D. Spaanderman en J. Rijke; A. Albers en N. !Jonk; A. Suykerbuyk en M. A, Kampers. Gehuwd: C. Mulder en G. Gravenkamp; J. G. Schoorl en M. van Schagen. Overleden: J. C. B. Kooijmans, 9 mnd., d. van P. Kooijmans; A. M. v. d. Kodde, 79 jaar, echtgenoote van J. A. Hohe; J. Stoutenbeek, 84 jaar, echtgen. van F. Meyer; D. de Groot, 80 jaar, wed. van A. Broek. Santpoort. Eenigen tijd geleden meldden wij reeds, dat plannen in bewerking waren om ie komen tot den bouw eener muziektent, waarin „Wilhelmi- „Vox Humana", „Caecilia" en ,Soli Deo Gloria" haar concerten zouden kunnen geven. Die plannen hebben thans een vasteren vorm aangenomen. De Bestuurdersbond „Eensgezind heid" heeft n.l. besloten in het voorjaar van 1927 een bezar te organiseeren, waarvan de ba ten geheel ten goede zullen komen aan den bouw eener tent. Eenige op dit gebied geroutineerde heeren hebben reeds toezegging gedaan in het comité zitting te zullen nemen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. IJmuiden. Een zakdoekje, een heerenhor loge met ketting, een sierspeld, een dameshand schoen, een rijwielbelastingmerk, een zwart lede ren portemonnaie met i^jioud, een bijbel, een rijwielbelastingmerk, een buikriem van een paard, een damesportem'onnaie met inhoud, een pak beddegoed, een zijden blouse, een rijwiel belastingmerk. Velseroord, Een pak beddegoed in wit laken, *een wit-grijs gevlekt konijn, Wijkeroog. Aan komen loopen een herders hond. Onderhoud straten en wegen. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot opheffing van het stelsel der storting van gelden voor onderhoud van straten en wegen, inclusief riolen en in verband daarmede tot wijziging van exploitatievergunningen. Verder stellen B. en W. voor perceelen grond over te nemen voor ver breeding en verruiming van wegen te Wijkeroog en Velseroord. Straatverlichting. B. en W. doen den raad mededeeling van de mei het Prov, Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland gesloten gewijzigde overeenkomst betreffende de straatverlichting. Bij een capaciteit tot 130 K.W. rooet de gemeente voor een avondlamp 22.2 en voor een nachtlamp 25.8 cent per watt betalen. Gas en water. B. en W, stellen voor het aantal opzichters voor gas en water met één uit te breiden en als zoo danig te benoemen den assistent J. J. Schliker. Sluitingsuur tijdens de leesten. Naar aanleiding van het adres der beide Drank- weer-Comilé's schrijven B. en W. aan den raad, dat de beslissing omtrent het sluitingsuur be hoort bij den burgemeester. Ten opzichte van het verzoek om een tapverbod voor sterken drank tijdens de avonduren meenen B. en W., dat het euvel van ernstig drankgebruik daardoor niet wordt opgeheven en dat zij in de uitvaardiging van een tapverbod dus geen heil zien. Verkoop van grond. B, en W, stellen den raad voor te verkoopen aan: K. Bakker te Velseroord 84 M2 grond aan den Zeeweg voor f 7.50 per M2; aan J. Mooy te Bennebroek en M, Boon te Assendelft 1775 M2 grond aan den Zeeweg voor f 8.per M2 en aan M, J. Rolvink te Velseroord 2160 M2 grond aan den Wijk aan Zeeerweg, het Velserduinerbuurt- plein en den Oosterduinweg, voor f 8.25 per M2 Toegangsweg naar het station Velsen. B. en W. vragen den raad machtiging voor het doen aanleggen van een 5 M. breeden toegangs weg in Velseroord naar het station Velsen, waar voor zij een crediet vragen van f 2800. Vervolgonderwijs. Wegens de hooge kosten van het vervolgonder wijs (o.g. f 52 per leerling, buiten verlichting en verwarming) stellen B. en W, voor wijziging der verordening tot regeling van het vervolgonder wijs en te bepalen dat dit onderwijs alleen gege ven wordt, als te IJmuiden en Velsen 20 en te Santpoort 15 leerlingen den cursus bezoeken. Volksnijverheidscursussen. B. en W. stellen den raad voor afwijzend te be schikken op het verzoek der Santpoortsche Vrou wenclub en de Soc,-Dem, Vrouwenclub te Umüf- den, om een subsidie van f 2100 uit de gemeente kas te mogen ontvangen, voor de voortzetting van de volksnijverheidscursussen aan meisjes. Weigering bouwvergunning. Naar aanleiding van een beroepsschrift van A. en P. Bleeker te Velseroord, inzake de weigering eener bouwvergunning voor een dubbel landhuis te Driehuis, stellen B. en W. voor de gevraagde vergunning alsnog te verleenen, als een nieuwe aanvrage wordt ingediend voor den bouw ter plaatse van een enkel landhuis. Wegverbreeding. B, en W. stellen voor verschillende grondstroo- ken over te nemen voor wegverbreeding en vra gen voor beharding enz, een crediet van f 450 De 113 woningen te IJmuiden. Bij den raad is ingekomen een voorstel van de leden Roelse, Visser, Schaar en Landeweert, om naar aanleiding van klachten, die hen daarom trent hebben bereikt, de Commissie van Openbare Werken op te dragen een nader onderzoek in te stellen naar ernstige tekortkomingen in de uit voering van de 113 van gemeentewege te IJmui den gebouwde woningen. B. en W.( stellen den raad voor dit voorstel naar hun college te renvoyeeren om advies. De Huurcommissie. Bij den raad is ingekomen een afschrift van het Kon, Besluit van 14 September j.l, waarbij is be paald, dat de omstandigheden het voortbestaan van de Huurcommissie in de gemeente Velsen, langer dan zes maanden na de dagteekening van dat besluit niet noodig maken. VOETBAL. STORMVOGELS—SPARTA. Morgen speelt Stormvogels haar eersten thuis wedstrijd voor de competitie en krijgt het dan reeds dadelijk met een kwade tegenpartij te doen. 't Is aan een kant wel jammer, dat Sparta reeds zoo vroeg op bezoek komt, daar er nu van mo gelijke kampioensplannen van beide clubs nog weinig te zeggen valt. Niettegenstaande dat ge- looven we toch met een gerust hart te mogen voorspellen, dat het aan spanning niet ontbre ken zal. De wetenschap n.l,, dat er in 'deze af- deeling veel sterke clubs huizen, waardoor de kans op het afdeelingskampioenschap klein, maar de kans tot degradeeren groot is, zal al. voor de meeste clubs van stonde af aan een prikkel zijn om de zaken serieus aan te pakken. Wat nu te voorspellen? We vinden dit een ver re van gemakkelijke taak. De berichten luiden, dat Sparta niet zoo sterk is als het vorige sei zoen, wat echter niet wegneemt, dat de Rotter dammers de vorige week met 21 H. V. V. klop ten, Er zal dus nog terdege met Sparta rekening moeten worden gehouden. Stormvogels daarente gen verloor den vorigen Zondag met 21, Zon der nu bepaald slecht te spelen, zijn er toch te veel zwakke plaatsen in het elftal om van een kampioensploeg te kunnen spreken. Wij wijten dit niet direct aan een gebrek aan individueele capaciteiten der spelers, maar in hoofdzaak aan het elkaar verkeerd begrijpen en het volgen van een verkeerd systeem bij het aanvallen. Zondag nog bleek weer, hoe én door de halfbacks èn door het binnentrio de vleugelspelers veel te weinig aan het werk werden gezet. Morgen is Houtkamp weer van de partij. Dat beteekent al vast weer een verbetering. Hoewel A. v. d. Velde tegen BI.-Wit lang niet slecht vol deed, mist hij toch de routine van Houtkamp. Bovendien staat Oldenburg weer op de plaats, waar hij tot dusver het beste werk voor Stormvo gels heeft geleverd. Wij schreven de vorige week nog: Oldenburg kan wel midvoor spelen. Zondag tegen B.-Wit echter presteerde hij op deze plaats niet veel. Het laatste half uur stond hij weer op zijn oude plaats en speelde daar uitstekend. Ook morgen verwachten wij weer goede dingen van hem, mits.zijn medespelers hem daartoe in de gelegenheid stellen. Op de midvoorplaats staat Van Pel Weei, heeft hij naar onze meening het best nog v in den eersten wedstrijd, welken hij voor S i vogels speelde, n.l. tegen Union. Toen'was die de hem toegespeelde ballen als regel z> mogelijk naar de vleugels plaatste, wat 0n t beste voor de toekomst deed hopen. Na die* moeting echter werd ook hij door de „kort bacil" aangetast. We zijn nieuwsgierig,' 0f ft, Magner in de afgeloopen week met succësj ziekte bestreden heeft. En voor het overige hopen we, dat de St vogels met al het enthusiasme, dat in hen is in den strijd zullen werpen. Hieronder het elftal: Thyssen Haak Koster Struys Snoeks v, d. Velde Oldenburg, Blinkhoff, v. Pel, Houtkamp, Job WATERGRAAFSMEER II—STORMVOGELS Deze wedstrijd is op verzoek van Watergrajt meer, welke vereeniging haar 15-jarig be herdenkt, uitgesteld. Een en ander met t werking van Stormvogels. Het stoomschip Ambon is op reis van Alrjë ria naar Dundee hier binnengeloopen om te ]j keren. Het schip werd in de Hoogovenhaven n de gewenschte kolen voorzien. - Voor Velsen zijn aangekomen het Noorscb stoomschip Anna Sofie van Archangel met U en het Zweedsche stoomschip Greta van Goltó burg met houtstof. Heden wordt het Fransche stoomschip Hi van Caen binnen verwacht met eene ladh ijzererts voor de Hoogovens, Het naar Buenos-Ayres vertrokken stoóq schip Flandria passeerde het Noordzeekaia met een diepgang van 82 d.M, DE FILM VAN HET NUT. A.s, Dinsdagavond zal het Departement vjj het Nut zijn leden uitnoodigen tot een reis do« Noorwegen op het filmdoek in Thalfa. Kiest het Departement steeds met zorg 2ijn{ films uit, ook nu is het er weder in geslaagd e;2 buitengewoon fraaie natuurfilm beschikbaar k krijgen. De belangstelling voor Noorwegen neemt sfeej, toe, het toeristenverkeer naar dit aan nafer. schoon zoo overrijke land neemt al grooter alm. tingen aan. Niet ieder evenwel is In de gelegen, heid zich aanstonds daar heen te begeven, tod willen wij allen gaarne de schoonheden der Va- reld aanschouwen. Daarin komt ons de film hulp. Deze zeer mooie film van Noorwegen k staat uit niet minder dan zes deelen en geeft o:i een beeld op de fjorden en de bergen, op bloeiei de boomgaarden en merkwaardige dierenwereld; zij voert ons langs de meest afgelegen streken ej laat ons zien de wonderen onder zeden en bruiken, de kunstzin zich openbarend in woi en kleederdracht. Naar het Noorsche Alpenland brengt zij o- omhoog en neemt ons dan weer mee langs watsf vallen en door het mooie Sundal. Wij zullen No«s I' wegen zien in voorjaars- en zomerpracht, ma ook in den ruigen winter, wanneer het hoog» bergte nog zooveel woester is. En dan de m:- tersport wereldkampioenschappen in hardr den en schoonrijden, slederijden en skisport kortom alles wat Noorwegen zoo schoon muil en belangwekkend zal aan ons oog voorbijtrek ken. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de» film zal zeer veel belangstelling trekken en 'de beschikbare ruimten in Thalia te klein doenra| De Ruiterstraat 144, Velseroord, f 7 p. weelt Te bevragen Marconistr. 3, IJmuiden. i -IMS J orn een nieuwe öapon of Mantel aan te schaffen. Ónze collectie is zeep uitgebreid en omvat de nieciwate modellen. &ezcskt"ooze maga=| zijnen eens, bjj ons vihdi Ci zeken iets wat in üvj smaak valt. 6* vj in prima wollen sloffen f 975. i 50, 12.75 f 14 50, 15.75. Met Bontkraag en Man- cketten of zijgarneering f 16.75, 18.50, 19.75, 22 50 26.—, 29— tot 65.—. Japonnen mei lange mouwen, Rtbs travers mei plis'é of plooien f 11.75, 13.50. 14 75, 16.75 tot f 29.—. KINDERMANTELS zijn verreweg veelgoed- kooper dan elders. Altijd solide en het goedkoopst.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 6