ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Yerschjjnt Woensdags Zaterdags Officie! I Gemeenteraad. Geschikt voor alle - Bouwdoeleinden - Steenfabriek B. Butzer, Hoogovens Miaiiideih io. 99 Zaterdag 16 October 1926 lie Jaargang IJMUIDER COURANT ^ounementaprija: f 1.per 3 maanden, franco per poat f i.35. Abonnemen- gorden aangenomen 'aan het bureau en bij de Agenten. ^rcrtentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, -orden kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend foensdagnummer. Advert en tiën voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran. jird) 1 4'13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en yglJDAGS tot 4 uur n.m. lot plaatsen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN ii uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelse, dit blad IJmuidea. Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'* Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties ,,adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Veisen. ut nummer bestaat uit twee iaden. eerste blad. kennisgeving inzake tijdelijke afsluitng van een weg. Burgemeester en Wethouders van Velsen bren- 0 Ier openbare kennis, dat de Hagelingerweg, de Kweekerslaan af tot den Biezenweg, met ,jJDg van Maandag 18 October a.s, tot nader jer voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten, Velsen, 12 October 1926, Burgemeester en wethouders van Velsen, de secretaris, de burgemeester, I, K0STELJK. RIJKENS. belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden. Burgemeester en wethouders van Velsen tiOgen ter kennis van belanghebbenden, dat in- rolge Raadsbesluiten dd. 2 Maart 1920 no. |1 en 20 April 1926, no. 15 aan art. 3 der ver lening op de heffing van belasting op tooneel- irtooningen en andere vermakelijkheden twee nea's zijn toegevoegd, luidende: Ten opzichte van hen, die toegang hebben tot a vertooning of vermakelijkheid uit hoofde ia hun lidmaatschap of anderszins, onder welke (naming ook, is ter keuze van de vereeniging, dïij over de contributiën in ééns voor het ge ide jaar, hetzij over de in verband met andere (Deze zijn door ons de vorige week reeds ver meld). Verder zijn nog ingekomen: Een schrijven van de af deeling Velsen-Be verwijk van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restaurant houders en Slijters waarbij zij verzoekt niet in te gaan op het adres van de beide Drankweercomi- té's in deze gemeente om handhaving van het sluitingsuur van café's en invoering van een be perkt tapverbod gedurende de a.s. feestelijkhe den te IJmuiden (te behandelen bij punt 20 der agenda); Een schrijven van het Centraal Drankweercomi- té in deze gemeente, houdende toezending van enkele adhaesiebetuigingen op het adres van de beide drankweercomité's om handhaving van het sluitingsuur, enz. gedurende de a.s. feestelijkheden te IJmuiden (te behandelen bij punt 20 der agen da). Als voren van den secretaris der Vereeniging van Onafhankelijke Drukkerspatroons te Hilver sum, waarbij hij verzoekt de voordracht van ons college, opgenomen in gemeenteblad no. 159 van 1926 aan te nemen. (Te behandelen, als deze zaak aan de orde komt). Aanvulling. Bij punt 911 wordt ook aan de orde gesteld de voordracht, opgenomen in gemeenteblad no. 180 van 1926, Door M, P, Gottmer is verzocht, den grondver- koop, vermeld onder punt II van het concept besluit, gevoegd bij gemeenteblad no, 177 van 1926, te stellen ten name van de N.V, Nederland- sche Bouw, Handel en Exploitatie Mij, „Thirry", thans gevestigd te Amsterdam. w au.i Hiertegen bestaat bij het college geen bezwaar «fangsbewijzen te berekenen en zoo noodig mits vader van belanghebbende, J. H, Gott- ur burgemeester en wethouders te schatten iner te Bloemendaal, zich, binnen den door ons urde der aan de leden voor elke vermakelijk- te bepalen tijd, verklaart ook tot borg te stellen id verstrekte toegangsbewijzen, de belasting voor de richtige nakoming van de verplichtingen, ticbuldigd. j welke voor genoemde Naamlooze Vennootschap Vanneer voor het bespreken van plaatsen uit deze transactie voortvloeien. Idefl zijn verschuldigd, worden deze beschouwd j De voordracht wordt derhalve in dezen zin ge- ioegangsgelden, waarop de gewone belasting wijzigd. k" De heer Vermeulen zegt dat het bericht van de Voorts is krachtens dezelfde Raadsbesluiten commissie voor gas en water, waarom de bouw Rrallen het oude artikel 5, bepalende dat van j van een laag reservoir der waterleiding zoo plot- a, die uit hoofde van hun lidmaatschap van seling urgent is geworden, wat laat komt. Spr. i organisatie, welke een uitvoering of wed- bad dit gaarne eerder gezien. lijd uitschrijft, vrijen toegang genieten, geen j De heer Roelse licht het voorstel van hem en utselijke belasting zal worden geheven. jde heeren Visser, Schaar en Landeweert toe in- Uet nieuwe artikel 5 bepaalt, dat Burgemees- zake een onderzoek in te stellen naar ernstige en Wethouders de bevoegdheid hebben, in tekortkomingen in de uitvoering van de 113 van jondere gevallen, op gronden van billijkheid gemeentewege gebouwde woningen. Spr. zou het gemeentebelang1, vermindering of kwijtschei- J voorstel echter niet naar B, en W. willen verwij- ig der belasting te verleenen, 'zen, maar naar de commissie voor openbare wer- üelanghebbendcn, die nog geen verzoekschrift ken. rake hebben ingezonden en meenen, voor ver- j £)e Voorzitter zegt dat B. en W. daar tegen sdering of kwijtschelding in aanmerking te zjjn) zjj laten zich zoo maar niet op zij stellen en komen, worden uitgenoodigd daartoe zullen de zaak ernstig onderzoeken. Wanneer de voorstellers met het antwoord van B. en W. niet tevreden zijn, kunnen zij altijd nog andere voor stellen doen. Na eenige discussie trekt de heer Roelse zijn voorstel in. Naar aanleiding van het verzoek van J. Th. Groeneveld e.a. bewoners van den Schulpweg te Wijkeroog dringt de heer Langendijk er op aan, dat deze weg nu eindelijk eens verhard zal wor- den. U1 De heer Roelse zegt dat het antwoord van B. i en W. op zijn vragen omtrent den bouw der school i' in Oost-IJmuiden wel wat heel sober is, Spr. zegt 1 dat er toch wel een goedkooper plan gemaakt verzoek in te dienen vóór 20 October a.s, eisen, 11 October 1926. krgemeester en wethouders van Velsen, de secretaris, de burgemeester, 1K0STELJK. RIJKENS. begrootingen voor 1927. Burgemeester en wethouders van Velsen bren- s ter openbare kennis, dat: !e, de begrooting van de inkomsten ei »en der gemeente; 2o. de begrooting van het Gasbedrijf; de begrooting van de Waterleiding; de begrooting van het bedrijf Openbare op sp;,ed a"n n-' - De heer Dunnebier zegt, dat wanneer met Oc tober een plan wordt ingediend, de school met September best klaar kan zijn. De heer Schuitenmaker vraagt of de plannen door den wethouder van onderwijs in de commis sie voor onderwijszaken besproken kan worden. De heer ten Broeke betreurt, dat er weer een nieuw plan gemaakt moet worden en vraagt, of niet aan den ontwerper ongeveer het bedrag ge- f noemd kan worden, opdat hij weet waaraan hij zich moet houden. Opheffing van het stelsel der storting van gel den voor onderhoud van straten en wegen (inclu sief rioleering) en wijziging van exploitatiever gunningen. B, en W. stellen den raad voor over te gaan bekendmaking, opheffing van het stelsel der storting van gel- drankwet. den voor onderhoud van straten en wegen, inclu- Wjemeester en wethouders der gemeente sief "olfV? vcrba?dt daa™ede '°l i»! brengen ter openbare kennis, dat op 8:™ exploitatie-vergunningen Her 1926 bij hen is ingekomen een versoek- De heer Vermeulen segt dat bj, de Financieel» W. van der Duin van beroep winke- bee v^gezeten het behoud der k m- de begrooting van het bedrijf Reinigings- Ontsmettingsdienst; fo. de begrooting van het Grondbedrijf; To. de begrooting van de Ophaal- en Stor- ijsdienst, 'oor het dienstjaar 1927, van heden af tot den der behandeling in den Raad ter gemeente- iretarie voor een ieder ter lezing zijn neder- •:(d en, tegen betaling der kosten, algemeen "irijgbaar zijn gesteld, felsen, 12 October 1926, •urgemeester en wethouders van Velsen, 'e secretaris, de burgemeester, KOSTELIJK. RIJKENS. wonende te Velseroord, om verlof voor denj« kapitalisatie. Spr. acht het niet onmogelijk, - uitsluitend alcoholvrijen drank in d"'.. d« straatbelastmg over een.gen tijd zal ver- - - - fdwijnen en dan zijn we alles kwijt, opr. acht het loop navolgende localiteit: winkel, van het per-t - k Plaatselijk gemerkt E 19 en gelegen aan debeter dat de gemeente een kapitaal in beat kastraat aldaar. j heeft voor het onderhoud der wegen dan wan- Wn twee weken na de dagteekening dezer neer d.t geld blijft in de zakken der belastingbe- hndmaking kan een ieder tegen het verlee- talers, i«._ i-t ni-iüi. i- Spr. zegt niet te gelooven dat de grondprijzen er een cent lager door zullen worden en dat ook de bouw niet goedkooper zal worden. Spr. zegt dat het verkeerd is, dit voorstel van toepassing te brengen op huizen, die reeds ge bouwd zijn. Spr, vindt dat de grondeigenaars bes te menschen zijn, maar ze behoeven geen voor deeltje uit de gemeentekas te hebben. Spr. wil de retributie handhaven en alleen een herziening der tarieven bewerkstelligen. De heer Sluiters sluit zich hierbij aap en zegt dat bij aanneming van dit besluit de straatbelas ting zeker niet zal worden opgeheven. De heer Bosman vindt al deze redeneeringen Tan dit verlof schriftelijk bezwaren bij Bur- 5«ester en wethouders inbrengen. 'eisen, 12 October 1926. Wgemeester en wethouders van Velsen, Ju secretaris, de burgemeester, 1 KOSTELIJK. RIJKENS. vergadering van 12 October 1926. Wezig alle leden. "'Voorzitter doet mededeeling van de ingeko- «tukken. 1 heel mooi, maar zegt dat men er naast is. Men is onbillijk, omdat de een wel en de ander niet moet betalen. Spr. zegt dat het vormen van een kapi- taaltje heel mooi is, maar de wegen zijn voor iedereen en daarom hebben we er allen aan te betalen. J De heer Nijssen zegt vóór het voorstel te zijn. Spr. zegt dat de één 7 procent moet betalen en (zijn buurman 2 procent. Deze onbillijkheid moet .worden weggenomen. De heer Dunnebier betoogt, dat het veel beter is de retributie af te schaffen, want kapitalisatie is niet altijd gewenscht, vooral als men het ka pitaal niet heeft. Wat de straatbelasting betreft, deze zal naar spr. meent nooit meer weggaan, (daar dit een voordeeltje voor de huiseigenaars zou beteekenen. I Spr, gelooft, dat de bouwprijzen wel lager zul- ,len worden door de afschaffing. I De heer Landeweert vraagt of aanneming tot ge volg zal hebben, dat wegen, waaraan gebouwd mag worden, zonder dat er een straat legt, dan van gemeentewege bestraat zullen worden. Spr. denkt b.v. aan den Duin- en Kruidbergerweg, waaraan aardige huisjes staan, maar waarvan de bewoners 's winters vanwege den slechten toe stand van den weg veel last van ondervinden. De heer Dunnebier zegt dat hij wel graag heeft dat de heer Landeweert voorstemt, maar zulk eep toezegging kan spr. niet doen, daar het hier al leen over nieuwe wegen gaat. Het voorstel van B. en W. wordt met 11 tegen 9 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Homburg, Vermeulen, Lande weert', Roelse, Sluiters, Dalmeijer, Schilling, Vis- t ser en Schaar, Lastgeving tot bestrating van den Engelmun- dusweg. De heer Duunebier zegt dat dit punt nog moet worden aangehouden. Verkoop van grond te Velseroord, De raad besluit te verkoopen aan K. Hey, B. P, Bischmeyer en 'J. H, Bailee Cz. te Amsterdam i6973 M2 aan den Zeeweg te Velseroord voor f 7.- per M2; aan de N.V. Nederl. Bouw-, Handel- en Exploitatie Mij te Amsterdam 2748 M2 aan den Zeeweg te Velseroord voor f 6.50 per M2 en aan |H. Keuris te Velseroord resp. 970, 638 en 140 M2 aan den Wijk aan Zeeërweg, de La Mairestraat jen den Oosterduinweg te Velseroord, voor resp. f 7.50, f 7.50 en f 3.75 per M2. 1 Prae-advies op een beroepschrift van A. en P. Bleeker te Velseroord, inzake de weigering eener bouwvergunning. I Naar aanleiding van een beroepsschrift van A. en P. Bleeker te Velseroord, inzake de weigering eener bouwvergunning voor een dubbel landhuis te Driehuis, stellen B, en W. voor de gevraagde vergunning alsnog te verleenen, als een nieuwe aanvrage wordt ingediend voor den bouw ter plaatse van een enkel landhuis. I De heer Vermeulen zeide dat het veel beter was, als B. en W. hun oorspronkelijk voorstel i handhaafden, om hier heelemaal niet te doen bouwen. Spr, vindt de oplossing ongelukkig, f De heer Dunnebier is het met de commissie eens. Er is geen bezwaar tegen, dat hier één huis wordt gebouwd, voor iemand, die rustig wil wo nen. Het voorstel wordt goegekeurd. Tegen de heer Vermeulen en Landeweert. f Onderhandsche verhuring van het winkelhuis Zeeweg, hoek Stationsweg te Velseroord. De heer Dunnebier zegt dat het wenschelijk is, dat B. en W. machtiging krijgen om het perceel te verhuren. f De heer Groeneveld vraagt of het niet beter is dit perceel te sloopen en den gevaarlijken hoek aldaar te verruimen, IDe heer Dunnebier zegt dat dit niets zal geven, als niet nog eenige perceelen zijn aangekocht. De gevraagde machtiging wordt verleend. j Wijziging der verordening tot regeling van het vervolgonderwijs. Aangezien de cursussen 19261927 reeds zijn aangevangen, wordt voorgesteld de wijziging eerst in werking te doen treden op 1 October 11927. j De heer Roelse vraagt B. en W. dit voorstel terug te nemen en eerst in de commissie voor on- derwijszaken te brengen. De heer Tusenius zegt dat daar geen bezwaar tegen is. I Aldus wordt besloten. I Prae-advies op een adres van het bestuur van het St. Jozeigesticht „Dennenheuvel" te Bloemen- j daal, om een jaarlijksche bijdrage te mogen ont- j vangen voor kinderen uit deze gemeente, die de Bewaarschool van bedoeld gesticht bezoeken. In overeenstemming met het advies der com- missie van bijstand voor onderwijszaken stellen B. en W. voor op het verzoek niet in te gaan. Aldus wordt besloten. Wijziging der verordening tot het heffen van opcenten op de'hoofdsom der personeele belas ting. In verband met het raadsbesluit van 27 Juli j.l. waarbij is bepaald, dat met ingang van 1 Novem ber a.s. de afdeeling Velseroord bij IJmuiden wordt gevoegd, dient in afwachting van nade re maatregelen de bovenvermelde verordening te worden gewijzigd in dien zin, dat voor de daarin voorkomende aanduiding „IJmuiden" wordt gelezen „wijken C en M". Aan den minis ter van Financiën zal worden verzocht, den ta bel van verdeeling der gemeenten in klassen, be doeld in art. 5 der wet op de Personeele belas ting, dien overeenstemming te wijzigen of te doen toepassen. B. en W. stellen voor tot de aangegeven wijzi ging te besluiten. Goedgekeurd. Toekenning van een vergoeding aan den direc teur van gas en water voor het gebruik zijner auto ten behoeve der gemeente. Door den directeur voor gas en water is ver zocht, hem voor het gebruik zijner auto in dienst der gemeente een vergoeding toe te kennen, be rekend naar f 300 per jaar. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar, daar de directeur van zijn auto ten behoeve van de gemeente een veelvuldig gebruik maakt. In overeenstemming met het advies der com missie voor gas en water stellen B, en W. voor genoemde vergoeding toe te kennen, te rekenen van 1 Januari 1926 af. De heer Vermeulen vraagt of het niet beter is, dit voorstel aan te houden tot de behandeling der begrooting. De heer Tusenius zegt dat het voorstel de loo- pende begrooting niet zal wijzigen en de directeur heeft zijn auto noodig in gemeentedienst. Hij is dan in Santpoort noodig en dan bij de Hoogovens. De heer Vermeulen zegt dat er meer hoofden van dienst zijn, die op meer dan drie punten moe ten zijn. Spr. wil deze zaak in het algemeen be zien. De heer Dunnebier zegt het met den heer Ver meulen eens te zijn, Spr. wil niet afdoen van den lof over den directeur van gas en water, maar we kunnen toch best deze zaak bij de begrooting behandelen. De heer Groeneveld zegt dat als directeur een rijwiel moest hebben, dit zeker zou gegeven worden. Dit voorstel kost niet veel jneer. De heer Schilling zegt pas ervaren te hebben, hoe druk de heer de Wit het heeft en hoe vaak adviezen van hem worden gevraagd. De heer Schuitenmaker en ook de heer ten Broeke achten het voorstel zeer billijk. De heer Nijssen zegt dat de directeur van den reinigingsdienst ook de geheele gemeente doorgaat en deze kan nu ook wel een auto aanschaffen. De heer Vermeulen stelt voor de zaak bij de be grooting te behandelen. Dit wordt met 1110 steramen verworpen. Te gen de heeren Homburg, ten Broeke, Tusenius, Landeweert, v, d. Steen, Groeneveld, Sluiters, Schuitenmaker, Schilling, Schaar en Dalmeijer. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 17 tegen 4 stemmen, j Tegen de heeren Langendijk, Zwanenburg, Roelse en Nijssen. j Uitbreiding van het aantal opzichters voor gas en water en wijziging der betrekkelijke veror- deningen. j B. en W. stellen voor het aantal opzichters voor gas en water met één uit te breiden en als f zoodanig te benoemen den assistent J. J. Schli- ker. De heer Vermeulen vraagt of er een man bij komt. De heer Tusenius zegt dat er geen man bij komt, dat het een consolidatie is van den toe stand, die al geruimen tijd zoo is. j De heer Schilling vraagt of er niet tekort aan personeel is. Spr. heeft vernomen dat aanvragen van gas maanden op aansluiting moeten wach ten. De heer Tusenius zegt dat het zeer druk is, maar dat de menschen zoo spoedig mogelijk worden bediend, j Het voorstel wordt goedgekeurd. Prae-advies op een adres van de beide Drankweer-comité's om handhaving van het sluitingsuur van café's en invoering van een be- perkt tapverbod gedurende de a.s. feestelijkhe den te IJmuiden. Naar aanleiding van het adres der beide Drankweer-Comité's schrijven B. en W. aan den raad, dat de beslissing omtrent het sluitingsuur behoort bij den burgemeester. Ten opzichte van het verzoek om een tapverbod voor sterken drank tijdens de avonduren meenen B. en W., .'dat het euvel van ernstig drankgebruik daar- door niet wordt opgeheven en dat zij in de uit- vaardiging van een tapverbod dus geen heil zien. j De Voorzitter doet mededeeling van een be- iricht van het comité voor de winkelweek, in- t houdende dat men besloten heeft de winkelweek ite doen doorgaan. j Spr. zegt zich daarover te verheugen en acht dit een daad van goeden burgerzin, j De heer Landeweert vraagt of deze punten [nog niet een week kunnen worden aangehouden in verband met de gebeurtenissen door den storm. Spr. zegt niet tegen de feesten te zijn, maar wil uit ethische overwegingen met de be spreking wachten. De Voorzitter zegt niet in sympathie te willen achterstaan bij de ramp, die velen trof, vooral niet het huisgezin in onze gemeente, dat zoo zwaar werd getroffen. Maar de zaken dringen tot spoed. Gelukkig is hier niet meer dan dit eene gezin getroffen. De heer Landeweert: Hier niet, maar 't blijft toch hetzelfde, of het onze of Katwijker vis- schers betreft. De heer Vermeulen zegt de stemming in het voorstel van den heer Landeweert te gevoelen en heeft daar eerbied voor. Maar dan zouden we nog een week moeten wachten tot onze eigen vloot, waarvan de meeste schepen buiten zijn, veilig binnen is. Spr. hoopt dat God ons voor rampen bewaart, maar de voorbereidingen voor de feesten zijn te ver gevorderd, dan dat we die stop kunnen zetten. Als er rampen zou- PRIMA Kaoaovens Direct le?erbasr in groote en kleine partgen Forsche, lichte en spijlcerbare Steen OOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Vertegenwoordiger:]. EIJKINO, Alk- maarscheweg 74, Beverwijk. den gebeuren, zouden die een zware slagscha duw op de feesten werpen, maar die stop zetten gaat niet. De heer Schilling vraagt of er dan niet over gesproken kan worden. Laat de raad enkel stem men. De Voorzitter zegt dat dit niet gaat. Er is in geheime zitting over gesproken. Dat was noo dig. Maar nu zal men zich ook in 't openbaar willen verklaren. Spr. wil dan eerst de kermis bespreken. De heer Schuitenmaker zegt, dat als er bij de eerste bespreking over de feesten zulk een stroom van adressen was geweest als thans, spr. wellicht anders gestemd zou hebben. Maar nu zegt spr. dat van den aanvang af over een kermis is gesproken als punt op het programma. Het adres der neringdoenden kwam dan ook te Iaat. De kermis moet er nu komen. De heer Nijssen zegt er prijs op te stellen in openbare vergadering te verklaren, dat sprekers fractie niet voor het weder-invoeren der ker mis is. Maar met het feest van het 50-jarig be staan is dit anders. Waar in het Feestcomité, dat uit alle richtingen bestaat, geen bezwaar was tegen het houden der kermis en toezegging werd gedaan, dat op Zondag en Allerheiligen de kermis zou worden gesloten, hadden wij den in druk, dat men in het Feestcomité aan ieders verlangen wilde tegemoet komen. Spr. is ver heugd, dat de winkelstand de winkelweek zal doorzetten. Spr. gelooft in het belang der gemeente te han delen, als hij voor de kermis stemt. I De heer ten Broeke zegt dat hij van het begin af verklaard heeft tegen iedere kermis te zijn. Spr. heeft het vóór en tegen nog eens overwo- 'gen na de uiteenzetting van den Voorzitter, (maar zegt dat het tegen overwegend is, waarom ?spr. zal tegenstemmen. i De heer Groeneveld zegt 'geijverd te hebben (voor een afgesolten terrein voor volksfeesten, waarop ook een stoomcaroussel geplaatst zou kunnen worden. Maar nu is men veel verder gegaan en krijgen we een geheele kermis. Spr. zal tegen stemmen, 1 De heer Visser zegt dat zijn fractie anders zou stemmen, als het ging om een gewone kermis. [Maar nu de kermis komt als onderdeel van de feesten, gelden de bezwaren, die men tegen een j gewone kermis heeft, niet. Spr. geeft toe, dat de t kermis wat groot is geworden, maar dat is een I bijzonderheid en de bezwaren gelden minder, nu :B. en W. verklaard hebben dat zij de kermis alcoholvrij willen houden. De heer Dunnebier zegt: Wanneer ik op het oogenblik spreek over de z.g. kermisaangelegenheid, dan ben ik mij be- j wust hiermede voor mij zelf een moeilijke zaak aan te raken. Stonden wij nog aan het begin der onderhan delingen, misschien zou ik er dan anders tegen over staan dan nu. Persoonlijk meende ik, en meen ik nog, dat een gematigde gelegenheid voor vermakelijkhe den absoluut het feest niet behoeft te doen ont aarden in ongeoorloofde buitensporigheden. Nu echter uit de burgerij een tamelijk sterk verzet hiertegen komt, zou ik voor mij zelf heel gemakkelijk kunnen besluiten tegen deze aan gelegenheid te zijn, ware het niet dat de ge voerde onderhandelingen, en de gehouden be- sprekingen zoowel in de commissies als in den jraad mij dit beletten.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1