küioer courant 1 ek en' IJmuiden Scheepvaart (Ilig 30 October 1926. 2e Blad' De Feesten. Ie Historische tentoonstelling het Gymnastieklokaal van school C, Breesaapstraat jok geopend op Zondag van middags 3 tot 8 uur en op van 3 tot 9 uur. a. s, d!B tentoonstelling is gisteren door personen bezocht geworden y8t waren er gisteravond al een menschen op üïi een. Het weer werkte daartoe zeer mede. Het "U jf0og en stil en niet koud. De straten waren de versiering en verlichting trok aller be- IJ* |elling. Men was nog niet overal klaar met versiering, op enkele punten moet nog een i/. joort komen. Ook de verlichting was nog niet 1)0 gereed, te middernacht was men nog bij jelonbrug aan het werk. Maar de verlichting .jde toen grootendeels en deze brug met de verlichte zuilen op de hoeken maakt werke- een feeërieken indruk. IJmuiden is als een» okje zoo mooi. vele straten in Velseroord zijn goed voor 75 dag gekomen, er zijn meer straten versierd, wij verwacht hadden. Ook de Kalverstraat en frans Naereboutstraat hebben versiering en jchting gekregen. Jammer is dat een zoo lange gooie straat als de Trompstraat niet versierd Jok in Velseroord was het gisteravond druk. gleravond was het aldus druk en daardoor buitengewoon gezellig op straat. De Accor- gereeniging en een mannenkoor trokken op 2S door de straten en lieten zich op verschil punten hoorcn Het is te hopen, dat dit meer- avonden en door meerdeie vereenigingen bij weer 'gedaan wordt. Thalia ging gisteravond de revue „IJmuiden, je kop boven water". Ondanks dat het de eer- ivond der illuminatie was en het Vrijdagavond was de zaal zeer goed bezet, je revue, in scène gezet door den heer Frits akels, zal wel bezoekers trekken. Er zijn tal aardige tafereelen, zooals die van de zeemeer- Siberië, de Hollandsche jantjes enz. Bijzon- aardig is het tafereel van de spiritistische ;e, waarin de tafels en stoelen en hoeden het tooneel dansen en vliegen. De aanklee- en de costumes zijn prachtig, it slotapotheose is ook alleraardigst. (adat de leider het lied van Hollands Vlag jj gezongen, treden achtereenvolgens dames Vecren in nationaal costuum van tal van landen ivoren met de natievlag, waarbij de muziek verschillende volksliederen dier landen doet ttn. De vredesengel houdt hare vleugelen over i landen geopend en met een vredezang ght men vrede en voorspoed voor deze lan- revue wordt van Zondag tot Dinsdagavond ialia vertoond. F. C. een half uur te doen spelen, dan V. S. V. en Alcmaria, vervolgens weer de beide eerstgenoem de clubs en tenslotte V. S. V. en Alcmaria nog maals een half uur. De heeren Hollander en Dal- meyer zullen de wedstrijden leiden. Des avonds vindt in Thalia" een groote gymnas- tiekuitvoering plaats, waarvoor T. V. IJ., „Olym- pia", „Gratia" en „Plato" hare medewerking heb ben toegezegd, terwijl het symphonie-orkest .Euphonie" zijn muzikale medewerking zal verlee- nen. Wanneer we hier dan nog aan toevoegen, dat eenige heeren zich bereid hebben verklaard een viertal nummers sabel-, floret-, degen- en geweerschermen te demonstreeren, dan gelooven we wel te mogen spreken van „elck wat wils". We hopen van harte, dat het succes van dezen sportdag zóór groot moge zijn, dat de heeren van het sportcomité hierin bevrediging vinden voor hun harde werken. HET STORMVOGELS-ELFTAL. Stormvogels komt waarschijnlijk als volgt uit: Thyssen Haak Koster Visman Snoeks v. d. Velde Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, v. d. Velde de Jonge. T. V. IJ. In verband met de plaatselijke feesten, zullen gedurende de week van 16 Nov. geen oefenings avonden gehouden worden voor de dames en heeren, de meisjes en jongens afdeelingen, wel 'echter op Vrijdag 5 Nov. voor heeren veteranen. 1 De meisjes behooren dus weer aanwezig te zijn op Donderdag 11 en Vrijdag 12 November a.s., en de jongens Woensdag 10 en Donderdag 11 Novem ber. Daar de feesten dan voorbij zijn, wordt het tijd weer eens flink aan te pakken. In het R.K. Vereenigingsgebouw aan het Kennemerplein had Donderdagavond ook een concert plaats en wel door de Har monie St. Fidelis en de R.K. Zangvereeni- ging Zang en Vriendschap. Er was groote belangstelling, want de zaal was geheel bezet. De nummers van het muziekcorps en het zangkoor vielen zeer in den smaak. voor hulp bij ongelukken. joor hulp bij eventueele ongevallen is gezorgd irhet Roode Kruis. Er komt n.l. een transport- fide uit Haarlem, die als centraalpost heeft het jstgebouw op het Willemsplein, telefoonnr. 353 jneer hulp van deze transportbrigade noodig kan men ook opbellen het politiebureau te aden, telefoonnr. 81 en het politiebureau te leroord, telefoonnr. 159 önderfeesten op donderdag 4 nov. lp ons bulletin staat vermeld dat na den op ader kinderen om 10.30 de zang der kinderen leiding van den heer Sam. Vlessing zal hebben. Men deelt ons mede dat dit op S) uur is gesteld op het terrein tusschen Ken- erlaan en R.K. Jongensschool. sport- en Volksfeesten. tij' verwijzen haar de advértentié in dj.t no., •rin aangekondigd wordt dat wegens te geringe 2ame de Volksspelen niet doorgaan op Wöens- 3 Nov. des middags 2 uur. wielerwedstrijd om 10 uur wel. de feesten. diner aangeboden door het Hoofd-Comité een aantal genoodigden en hetwelk in de Nij- rieidsschool zal plaats hebben, is opgedragen den heer D. Geus, exploitant van het Augusta- lel. (In ons vorig no. stond abusief vermeld gé- de ijmuider sportfeesten. Hedenmiddag om één uur reeds vangen de auider Sportfeesten aan 't Is jammer, dat met loog op het spoedig invallen van de duisternis, ids zoo vroeg begonnen moet worden, hetgeen ir velen mogelijk een beletsel zal zijn, om de Jefiekwedstrijden bij te wonen. En dat kan ons len voor hen, wien dit treft. Want onder de 'etiek-deelnemers zijn er een tweetal, die een imationale vermaardheid bezitten, n.l. Paulen v. d. Berge. De eerste, door de Amerikanen 't flying Dutchman" genoemd, heeft door zijn iiie prestaties de aandacht getrokken van ath- 'ek-autoriteiten in Duitschland, Engeland, bokrijk, Finland, Amerika enz., in welke landen steeds met succes is uitgekomen. Van den '^6 kan momenteel tot de. snelste 100 M,-loo- ter wereld gerekend worden. De. Duitschers rft hij in hun eigen land verbaasd doen staan ir zijn snelheid op de 100 en 200 M. En zelf ibsn wij hem kunnen bewónderen aan den ioterweg, toen daar in den afgeloopen zomer athletiek-wedstrijd Holland-België werd ge- sden. Wat klopte hij den Belgischen kampioen ochart op de 100 M. en in de estafette, ondanks feit, dat hij in laatstgenoemden wedstrijd het i^getje later kreeg dan zijn tegenstander. Zou dus reeds door het starten van Van den "ge en Paulen de gang naar het Stormvogels- ^ein beloond worden, nog meer wordt zulks het 'd, doordat op de 3500 M. Zeegers en Klaassen, beste lange afstandloopers starten, terwijl t not least ook de beste loopers van onze ||selijke vereeniging „Olympia" hebben inge geven voor de verschillende nummers. Dan de voetbalwedstrijden! Zooals bekend mag sten, ontvangt Stormvogels de bekende H.F.C. I V.S.V. den flinken tweede klasser Alcmaria ;:'rix. Wanneer de resp, elftallen zooveel moge- i volledig uitkomen, dan kunnen het zeker aar- Te ontmoetingen worden. We zijn vooral nieuws- tfig, hoe V. S. V. zich tegen Alcmaria houdt. <1 ligt in de bedoeling eerst Stormvogels en H. De heeren H, J. Spronk en M. J. Post, beiden bekwame onderwijzers en in het bezit van tal van diploma's, willen een cursus openen in Hotel De Prins te Velsen. Santpoort. DE NOORDZEEHAVEN Gistermorgen is door den hoofdingénieur-dir.ec- teur van den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbe steed het onderhouden van de diepte vóór den mond van en in de Noordzeehaven en in de ka naalgedeelten en havens buiten de sluizen alhier en van de havenhoofden en verdere werken van de Noordzeehaven gedurende de jaren 19271930. De raming bedroeg f 574.000 per jaar. Ingekomen was maar één biljet, n.l. van de fa. L. Volker en A. Bos te Sliedrecht-Dordrecht (die al jaren dit werk heeft), die inschreef voor f 547.000 bij een 48-urige werkweek en voor f 508.000 bij een 55-urige werkweek. RIJKSTELEFOONNET IJMUIDEN. Nieuwe aansluitingen. 559 Scheeres, J. W., kruidenier, Rijks straatweg 48k, Velsen. 2301 Berghuis, W., aannemer, Wijkerstr.- weg L 32, Wijkeroog. 2303 Vons, H. J., agentuur en commissie, Koningsweg 40, Wijkeroog. 2304 E'lfering, W., autotransport, Hoflan- derweg, 51, Wijk aan Duin. 2190 Homberg, L., tandarts, Vondellaan 53, Beverwijk. Velseroord. Donderdagmiddag werd door notaris Boerlage in De Griffioen verkocht: twee woonhuizen Kanaalweg 1214, gekocht door Mej. J. T. Jansen alhier voor f 7020; een koffiehuis aan den Kanaalweg 91, ge kocht door G. F. Res te Castricum voor f 4425; een woonhuis Kanaalweg 93, ge kocht door D. Dalmeyer te Beverwijk voor f 2000idem Kanaalweg 95, gekocht door C. Versteege te Velsen f 2000; idem Ka naalweg 95a gekocht door D. Dalmeyer voornoemd voor f 1950; twee woonhuizen met grond' Kalverstraat 136 en 138 en een café met winkelhuis en daarachter gelegen acht woningen Kalverstraat 140158, ge docht door G. F. Res voornoemd voor f 12312; twee woonhuizen met grond Kal verstraat 73 en75, gekocht door G. Meyer te Uitgeest voor f 1545, een woonhuis met grond Kalverstraat 79, kooper dezelfde i voor f 1095; een stuk grond aan den En- gelmundusweg, gekocht door J. Bleeker voor f 2200zeven woonhuizen Kalverstr. 107117, drie huizen gekocht door Mej. J. T. Jansen voor f 7430; drie huizen gekocht door F. J. Kockx alhier voor f 8134. De andere perceelen werden niet ver kocht. Velsen. Gelijk dezer dagen werd bericht, is men te Santpoort bezig met de oprichting van een ortho doxe kiesvereeniging. De oprichters zijn voorna melijk menschen, die, van buiten gekomen, in de tot nog toe voor den richtingsstrijd gespaarde ge meente de noodzakelijkheid aanwezig achten om positie te nemen tegen de vrijzinnige strooming, welke van ouds deze gemeente kenmerkt. Voor de jaarlijksche verkiezing van gemachtigden in het kiescollege hadden zij gemeend, eigen candidaten te moeten stellen. Het spreekt vanzelf, dat ook buiten de gemeente de afloop van deze verkie zing met belangstelling werd tegemoet gezien. Want Santpoort zoo lezen we in de N. Rott. Ct. neemt een geheel eigenaardige plaats in het kerkelijk leven van een uitgebreide omgeving. Deze gemeente is voor het gebied ten westen van Amsterdam hetgeen Naarden is voor het Gooi. Behalve Uitgeest is Santpoort de eenige vrijzin nige gemeente in den ring Haarlem. Het is het vrij zinnige bolwerk voor de geheele Duinstreek; in Kennemerland, de Haarlemmermeer en het West- land is al wat Vrijzinnig-Hervormd is, op Sant poort aangewezen. Als een vrijstad voor vervolg den en vogelvrij verklaarden, biedt de vrijzinnige, kerkeraad met den vrijzinnigen predikant steun en bescherming aan de minderheden in de buurt, die hun lidmaten in eigen gemeente niet kunnen laten bevestigen, noch hun kinderen thuis door een geestverwant predikant den doop kunnen la ten bedienen. Voor de Vrijzinnig-Hervormden van Haarlem in het bijzonder is Santpoort in di aannemingstijd de wijkplaats. Men kan zich dus voorstellen, dat de eerste aan val van de orthodoxie, om de Noord-Hollandsche vrijzinnigheid van dit bolwerk te berooven, met eenige spanning is tegemoet gezien. De uitslag is vooralsnog voor de vrijzinnigen niet angstwek kend geweest. Er moesten drie leden van het kiescollege periodiek aftreden, en bovendien een vacature wegens overlijden vervuld worden. De drie aftredende vrijzinnigen zijn Zondag allen herkozen; ook de opengevallen plaats is door den vrijzinnigen candidaat bezet. De cijfers der vrij zinnigen waren onderscheidenlijk 167, 165, lo4, 160, die der beide orthodoxe candidaten 29 en 30. Ofschoon er dus voor de vrijzinnige voorloopig geen gevaar dreigt, dat zij dit bolwerk zullen ver liezen, is er toch een nieuw stadium ingetreden, dat aan de oude zekerheid een einde heelt ge- aakt. gaat in het oude scheepvaartkanaal van Bouc naar Martignes en zich vervolgens van Port-de-Bouc langs la Crau op Arles richt, waar het in de Rhö- uitmondt. Zijn totale lengte is 81 K.M. met één enkele sluis te Arles wegens het niveauverschil tusschen de zee en de rivier. De minimum diepte van het kanaal is 2.50 meter. De grootste sche pen, die op 't oogenblik op de Rhöne varen, kun nen een lading van 600 ton meevoeren bij een diepte van 1.75. M. De kosten van de kanaalwerken waren voor den oorlog op 90 millioen begroot. Men schat dat zij nu de 250 millioen zullen bereiken, van welk be drag alleen de tunnel van Rove 112 millioen opge- eischt heeft. De touristen, die Marseille bezoeken, gaande naar of komen van Indië, moeten niet verzuimen deze nieuwe bezienswaardigheid te bezoeken. Tel. Viss-herij. Met het oog op de feesten hadden vele opvarenden der stoomtrawlers de laatste dagen niet veel zin om te gaan va ren. Er moest een toezegging worden ge maakt, dat de schepen, die naar zee gingen, Donderdag of Vrijdagmiddag mogen terug- keeren, opdat de opvarenden ook nog een paar dagen het feest van IJmuidens 50- jarig bestaan kunnen meevieren. De besommingen der aan den rijksvischafslag aangekomen visschersvaartuigen waren: 27 october 1926. Talcleandlemt. Op 1 November a.i. treden voor het Internationaal telefoonverkeer nieuwe bepa lingen in werking. De directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier deed ons het volgende over zicht van de voornaaamste wijzigingen toekomen. De buitenlandsche gesprekken hebben alléén voorrang boven de binnenlandsche gesprekken van denzelfden rang. Een dringend binnenlandach geaprek gaat dus voor een gewoon buiteniandich De prijs voor een builenlandach gesprek wordt bepaald naar het tarief, dat geldt op het oogenblik, waarop het gesprek begint, ook al eindigt het op een tijd vallende in een andere tariefsperiode. Voor buitenlandsche gesprekken van langeren duur dan 3 minuten, wordt de takseenheid van 3 minuten, voor eiken minuut boven de 3, verhoogd met een daarvoor vastgesteld tarief per minuut. In het verkeer met Duitschland en Tsechoslowakije worden bllkaemgesprckken ingevoerd, die voorrang hebben boven alle andere particuliere gesprekken. De kosten bedragen het tienvoudige, van die van gewone particuliere buiten landsche gesprekken, gewisseld gedurende dezelfde tariefsperiode. Abonnementsgesprekken kunnen ingaan op een willekeurlgen datum, doch het maandeiijksch tijdvak begint eerst te loopen vanaf den eersten van elkt kalendermaand. Het bedrag verschuldigd voor het eerste maandelijksche tijdvak, wordt zoo noodig evenredig verhoogd. De aanvrager heeft bij het opgeven van een aanvraag, het recht Ie verklaren, dat de verbinding na een bepaalden, door hem aangegeven tijd, niet meer gcwenscht wordt. Ingevoerd worden internationale telefoon oproepberichten en voorberichten voor sommige bestemmingen, op te geven tegelijk met het aanvragen van het gesprek Een telefoonoproepbericht heeft ten doel iemand uit te noodigen zieh naar een openbare spreekcel te begeven voor hel voeren van een gesprek. Een voorbericht dient om een geabon neerde te waarschuwen, dat de aanvrager Gevonden voorwerpen en dieren. zijn gesprek wenscht te voeren, hetzij met IJmuiden. Een knijptang, een kin- een bepaald aangewezen persoon, hetzij derhandschoen, een collier, een bruin da- met een bepaalde nevenaansluiting, mestaschje met inhoud, een spiegeltje, een Prijs der telefoonoproepberichlen en zakdoekje, een eau-de-colognefleschje, een voorberichten i, van de lakseenheid, bruine glacé handschoen, een zwart-gnjs geldende in de daguren. gevlekte poes, een bril, een R.K. gebeden- Het publiek kan buitenlandsche naam- boekie een gummi-boodschappentas, lijsten voor den telefoondienst van sommige een bruinlederen portemannaie met in- buitenlandsche administratie, aankoopen. houd een rijwiel-belastingmerk, een dou- Inlichtingen hieromtrent z.jn len post-en üi -LkonJ elegraafkantore te verkrijgen. Velseroord. Een bril, een rijwielbelas- tingmerk, een doek met autogereedschap pen. Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: M. Otto—Elenbaas, z. C M. van Duijn—Nijman, z. Ondertrouwd: A. J. F. van Raap horst en C. v. d. Oever; J. P. W. Honne- bier en W. H. Michel; C. J. van Amers foort en J. M. Schellevis; A. de Waard en Ch. M M. Jasperse; A. G. Scheerman en C de Bruin; L. Harsveld en P. G. Does burg; Ch. H. Zorgdrager en N. Broek; O. Kraayer en A. v. Vliet; J. P. Bohm en M. C. Schelvis; G. J. Kort en A. K. v. Amers foort; J. de Boer en J. Ros. Gehuwden: B. F. Weissman en P. M. Walraven; H. Donselaar en C. van Heyst; G. E. Roos en M. Schrieken; A. Molen kamp en E. J. Molenaar. Overleden'. Marinus Ouwehand, 2i j., ongehuwd. IJM. 23 Alcmaria f 1662 IJM. 127 Dcrika XIII 3695 IJM, 67 Union 3136- IJM. 38 Jenny Elsa 7219 IJM. 136 Lobelia 3125 IJM, 74 Poseidon 3175 IJM, 203 Derika XVI 1979 IJM. 232 Westland 2667 IJM. 179 Holland III 3866 IJM, 261 Pan 3675 IJM. 191 Albatros 4665 IJM. 108 Clara Nicol 4460 IJM. 93 Dorothea 3398 E. 280 Deensch motorkotter 1110 KW. 74 zeilharinglogger 1862 KW. 61 zeilharinglogger 330 28 OCTOBER 1926. IJM. 7 Ommering f 4383 IJM. 9 Nelly 3171 IJM, 326 Hibernia 2323 IJM, 125 Derika XII 3032 IJM. 405 Derika II 4759 IJM. 244 Delfland 2889 IJM. 27 Zwarte Zee 2289 IJM. 193 de Hoop 2743 IJM. 12 Johanna 2643 IJM. 70 Zeehond 2887 IJM. 28 Walrus 3404 IJM. 323 Walvisch 3108 IJM. 232 Westland (rest) 99 IJM, 74 -Poseidon (rest) 2 KW. 95 zeilharinglogger 5857 NW. 1 zeilharinglogger 6171 KW. 70 zeilharinglogger 5511 KW. 61 zeilharinglogger 2411 29 OCTOBER 1926. IJM, 134 Lewiti f 3055 KW. 40 zeilharinglogger 2243 IJM. 11 zeilharinglogger 2792 mededeeling. Ter kennis wordt gebracht, dat gedurende de ifeestweek een brandwacht is gevestigd in het R.K, Gymnastieklokaal, Kennemerplein, IJmuiden Velsen, 30 October 1926. De Commissaris van Politie, DE RIDDER. Wijkeroog Een huissleutel. De Duitsche politiekruiser voor het Vissche- rijtoezicht op de Noord- Oostzee Zieten is weer van hier vertrokken. Het Zweedsche stoomschip Bellis is hier bin nengekomen om in de Hoogovenhaven te hunke ren. bracht om zióh hij hun beëindiging plotseling ^n al naar Emden hier binnengelo.open om den ko- KANAALVERBINDING VAN MARSEILLE NAAR AMSTERDAM EN DE NOORDZEE. De groote werken worden in stilte tot stand ge Duitsche stoomschip Argus is op reis van uiacht om zich hij hun beëindiging p o se ing 1 Huil naar Emden hier bini hun grootheid te openbaren. Dit zal ook het geval !envoorraad aan te vullen zijn met het kanaal van Marseille naar de Knone, dit het begin van het volgend jaar door den pre- Na alhier gebunkerd te hebben ver- sident van de republiek geopend zal worden. Dit trokken de Britsche sleepbooten Muna en kanaal zal de verbinding langs binnenwateren van Arcadia naar Londen. Amsterdam tot Marseille of m.a.w, van de Noord-, t_ x a i x zee tot de Middellandsche zee mogelijk maken. j Lie Sleepboot Assistent IS hier van Aan de inwijding van het kanaal zelf is eenige Nieuwediep aangekomen ter tijdelijke ver- De Koninklijke goedkeuring is ver kregen op de stichting Maria-bewaarschool, voorheen Sophia-bewaarschool, ingesteld en beheerd door de familie Boreel van Ho- gelanden te Velsen. Binnenkort zal een vergadering belegd worden voor de verkiezing van een defini tief bestuur. In een bestuursvergadering van de vereeniging tot voorlichting bij beroeps keuze is besloten in het aanstaande voor jaar een aanvang te maken met de practi- sehe werkzaamheden. In den tijd, die nog rest, zullen in over leg met de studiecommissie verschillende gegevens worden verzameld in verband met dit plan. Bij de stoompont Wijkeroog was een meisje zoo onvoorzichtig nog vlak voor een aankomenden autoden weg over te steken. Een botsing was onvermijdelijk, niettegenstaande de chauffeur met volle kracht remde. Het meisje kwam onder den auto terecht, maar bleek niet ernstig bezeerd, want het kon naar huis loopen, slechts klagende over een zeeren arm. Zooals we in een advertentie in dit nummer kunnen lezen wordt er aan jongelui, die het wen- schen, gelegenheid gegeven zich te gaan oefenen in de schermkunst en de gymnastiek dagen geleden de inwijding van den tunnel van Rove voorafgegaan, die eenig ter wereld is, daar hij een lengte heeft van 7 K.M, 120 meter en het kanaal mogelijk maakt de keten van l'Estaque, die zich tusschen Marseille en het meer van Berre verheft, te overwinnen of juister te doorboren. De ze tunnel vormt het machtigste ingenieurswerk, dat in de laatste tijden in Frankrijk uitgevoerd is. De tunnel is niet alleen opmerkelijk wegens zijn lengte, maar ook en vooral door zijn buitengewone afmetingen: een hoogte van 15.40 M. en een breed te van 22 M. Deze breedte maakt een verkeer in beide richtingen mogelijk van rivierschepen van 1500 ton, de grootste die voor de vaart op de Rho ne gebruikt kunnen worden. Indien deze tunnel voor spoorwegverkeer gebruikt zou worden, zou men er zes sporen naast elkaar kunnen leggen. Zijn constructie heeft een grondverzet van 2.500.000 kubieke meters noodig gemaakt, bijna het dubbele van dat voor den Simplon-tunnel, die met zijn 20 K.M. het record van de lengte heeft. De tunnel van Rove heeft over zijn geheele lengte aan weerszijden oevers van 2 Meter breed te, zoodat de breedte van het kanaal zelf 18 M. is bij een minimum waterdiepte van 4 M. Het ni veau is gelijk met dat van de zee. De tunnel is voorts geheel recht, zoodat men op sommige da gen, bij helder weer, bij het binnenvaren in de verte een lichtend puntje kan zien, den uitgang op een afstand van ruim 7 KM. De vaart van het eerste schip, de „Chateau d'If" met verschillende autoriteiten van Marseille door den tunnel heeft 45 minuten geduurd. Het kanaal, dat Marseille met de Rhone ver bindt, begint in de haven van la Joliette zelf, in het verlengde van de President Wilsonhaven. Het volgt eerst de kust tot de kleine haven van La Lave, even voorbij 't dorp de l'Estaque, Bij La La ve komt men in den tunnel van Rove, die uitmondt in 't kanaal van Gignac, dat, door een dijk tegen den mistral beschut zich ten Zuiden van het meer van Berre voortzet tot Martignes, waar het over- vanging van de loodsafhaalboot Junior, welke naar Vlaardingen vertrok tot het dokken en uitvoeren van kleine herstellin gen. Woensdagavond vertrok van hier naar Habana de op de werf der Haarlemsche Scheepsbouw Mij. nieuwgebouwde stalen visscherij schoener La Machina, welke evenals de reeds eerder vertrokken schoe ner derzelfde reederij van een Amerikaan- schen motor zal worden voorzien na aan komst in de bestemmingshaven. In verband met de stormen der laat ste weken is de betonning rond Helgoland onbetrouwbaar, volgens de Duitsche be richten aan zeevarenden. Het stoomschip Texelstroom is op reis van Kingslynn naar Wilhelmshaven, hier binnengeloopen om te bunkeren. De verlangde kolen zijn ingenomen in de Hoogovenhaven. In ballast is het Duitsche stoomschip Amerika, dat bij de Hoogovens erts loste, naar Embden vertrokken. Na de lading cement bij den sluis bouw te hebben gelost vertrok het stoom schip Naval, na eerst in de Haringhaven te hebben gebunkerd, van hier naar Bre men. Het Duitsche stoomschip Helga Böge is Donderdag van Leningrad aangekomen met eene lading hout voor de Papierfa briek te Velsen. O e tr o u w d A. H. ESSER en BERTHA VISSER. IJmuiden, 21 October 1026. de la Reyitraat 14. J. SPEK en CATH. v. d. WINDT zeggen hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oouda, Korte Tiendeweg 5 J. C. SMIT •n E. SMIT—OOUDA, betuigen mede namens wederzijd- •che ouders, hun hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. IJmuiden, October 1026. Den 14 November a.s. hopen on ze geliefde Ouders, J. G. HOFMANN E. H. HOFMANN—Geb. de Busser den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in de Echt werden verbon den, pat zij nog lang voor ons ge spaard mogen blijven is de wensch van hun liefhebbende kinderen J. H. Hofmann J. Th. Hofmann geb. Wolfschat H. F. Hofmann E. H. Hofmann en Verloofde G. Hofmann en Verloofde. J. G. Hofmann Jr. A. W. Hofmann Fr. Hofmann [f L. Hofmann Velseroord. i Zondag 7 Nov. a s. hopen onze lieve ouders en behuwdouders CORN. OOUDA Wzn. en A. ZWAAN hunne 25 jarige echtvereeni- ging te herdenken Dat zij nog I lang gespaard mogen blijven I is de wensch van hun lief- I hebbende kinderen E. Smit—Oouda I J. C. Smit M. W. Oouda en Verloofde. I IJmuiden. October 1926

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 5