liEliSÉ ONZE MAGAZIJNEN JOH. OE WAARO'S N.V. DE 60EDK00PE WIKKEL P. Bonsekrans, Pr. Hendrikslr. 107 Fa. L. de Bears Zoon TRUUS SMIT Adverteeren doet Verkoopen Een Luxe Flacon Eau de Cologne CiBlrali Btsplifj 6ROOTE AFSLA8 Wij geven cadeau gedurende de'Feestweek bij aankoop voor een bedrag van f150 Speciaal adres voor betere HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Zie onze Etalages mm: De Feesten MIJNHAEDT's Nieuwe uitgaven zullen gedurende de Feestdagen na 8 uur 11 m. gesloten zijn, uitgezonderd Zaterdags terwijl Dinsdag 2 November en Donderdag 4 November na 1 uur n.m. de zaken gesloten zullen zijn. Heeren Modemagazjj nen LET OP ONZE 4 ETALAGES Theetafels Beelden Koperwerk Ljjsten Borstelwerken Spiegels Schilderijen Eet-, Ontbot-, Theeserviezen Gaknteriëa Bamestasschen Rookstellen Emaille-, Ailumïnium- en Nikkelwaren, Zeepen, Eau de Cologne, Koffers, Tasschen, Prima Wijnen van 1ste kwaliteit Rundvleesch, Yarkensvleesch - Kalfsvleesch - Lamsvleesch. 1 In De Telegraaf kwam dezer dagen on der „Sotternij of Spotternij" het volgende voor, dat we wel aardig vinden om hier over te nemen, Lieber Wilhelm! 13 October. Hoe heb ik het nou met je? Net op het oogenblik dat je Pruisi sche onderdanen je gelukkig willen maken met 250.000 bunder goeden grond en een mooi kasteel, ergens in de buurt van Wies- baden, en zij hun dankbaarheid willen too- nen, weiger je ons, het buurtcomité van de Keizer Wilhelmstraai in IJmuiden, waar- - van ik de eer heb eere-voorzitter te zijn, 'n kleine gift om op passende wijze mee te kunnen doen aan de feesten ter eere van IJmuiden's stichting, vijftig jaar geleden. Waar moeten wij nu onze lampionnetjes, ons dennengroen en ons draaiorgel van be kostigen, om nog niet eens te spreken .van de versapering die wij onze straatgenooten hadden toegedacht! Hebben wij daarvoor vijf en twintig jaar geleefd in een straat die naar je genoemd is, de eenige straat in vijf of zes werelddeelen, Wilhelm, die je naam draagt en die nog bestaan zal als de herinnering aan al je heldendaden allang vervlogen is. Noorwegen heb je bezaaid met je standbeelden en wij hadden nog al tijd de stille hoop dat je ons een buste, al was het dan een tweede-handsche, zoudt aanbieden. En nu zelfs niet eens je por tret in lijst en met de handteekening. Is dat aardig? Moeten wij onze straat soms gaan omdoopen in Fochstraat of Clemen- ceau-boulevard? Weet je nog waarom wij onze straat naar je genoemd hebben? Was het niet in 1890, dat je, op weg naar Am sterdam, de pieren binnenvoer op je witte jacht en in het Paleis op den Dam een van je vele gevleugelde woorden uit die dagen sprak: „Slechts over mijn lijk zal de vij and Nederland kunnen binnendringen'', een verklaring die in onze hoofdstad zoo veel geestdrift verwekte dat de politie dienzelfden avond de sabel trok en op de koppen der Amsterdammers inhakte, zoo hard, dat den volgenden morgen de stads reiniging eenige karren afgehakte ooren had op te ruimen! Wij, in IJmuiden, waren niet minder aangedaan en nog onder den indruk van het schouwspel dat je onoverwinnelijke es kader bood toen het naar Amsterdam op voer maakten wij je peet van onze straat. Al wat IJmuiden aan beroemdheid bezeten had, hadden wij al benoemd. Wat bleef ons over dan jouw naam op een straat bordje te zetten? En wij redeneerden: „Als de wereld straks heelemaal Duitsch zal zijn, bieden wij je een afbeelding van on ze straat aan in suiker voor je Siegesallee" en het minste dat wij verwachtten was le venslange vrijdom van belasting. En nu niet eens een vaatje bier of een paar over de hand zijnde ordeteekenen, waar wij de oogen van het groote comité mee hadden kunnen uitsteken! En dat zou eenmaal als „Wilhelm de Siegreiche'' de onsterfelijk-1 heid ingaan! Als wij het geweten hadden, hadden wij Poincaré om een ankertje champagne gevraagd! Met een vereelten handdruk Je JANUS TRAANBROEK. Zenuw-Tabletten 75 ct. Lax eer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. De Wilde Vogel door G. ten Napel. Dit nieuwe jongensboek van onzen stadgenoot, den heer G. ten Napel, hoofd van school H, wacht reeds geruimen tijd op bespre- king. 't Is het verhaal van Flip, een jongen van een zwerver, die met z'n aapje bevro ren in de sneeuw door den tuinman van een kasteel gevonden wordt. Hij krijgt in den tuinman en zijn vrouw uitnemende en lief devolle pleegouders, maar de jongen, een wilde vogel, bezorgt hen toch ook veel ver driet. Het reizen en zwerven zit er zoo in, dat hij er meermalen uitvliegt en eenmaal zelfs in een circus terecht komt. Zijn oude, drankzuchtige vader speelt een tragische rol in zijn leven, maar er is ook veel zonneschijn van de kinderen in het gezin van den tuinman en van de an dere vrienden. Na 'n ingewikkelde geschie denis over een diefstal komt alles tenslotte nog goed terecht en Flip wordt een goed musicus. Wij vertrouwen dat veel jongens en meisjes dit boek met graagte zullen lezen. De heer ten Napel is een vlot schrijver en gezellig verteller. Het boek is uitgegeven door H. J. W. Becht te Amsterdam. Kerstboek Wereldkroniek. De redactie van De Wereldkroniek, een van de mooi ste en degelijkste illustraties, die wij ken nen, zond ons haar Kerstboek voor den winter 19261927. De prijs van dit Kerst boek is f 2.50, maar de abonné's van de Wereldkroniek ontvingen het gratis. Het is in één woord een schitterend boek. Wat een pracht van gekleurde platen naar schilderijen en houtsneden van beroemde meesters en wat een keur van verhalen van de meest bekende schrijvers. Het is een buitengewoon mooi geschenk en men mag het betreuren, geen abonné van De Wereldkroniek te zijn. Maar wie dit wordt, ontvangt het Kerstboek. Handels-Overzicht NederlandBelgie. Het orgaan der Nederlandsche Kamer van Koophandel in België is iedere maand een prachtig werk. Mooi gedrukt op uitstekend papier, geeft het telkens een mooie be schrijving van een haven- of industriestad. Zoo in Juni van Antwerpen en in Juli en September van Gent. Om de vele mooie foto's en de interessante beschrijving zou men deze overzichten haast bewaren. Het is een mooi werk, wat de Nederland sche Kamer met deze uitgave doet. Symphonia. Dit tijdschrif, gewijd aan de muziek, uitgever J. J. Lispet te Hilver sum, geeft in het September-nr. een voort zetting van ,,Mijn herinneringen" door Wouter Hutschenruyter. T. Telman schrijft over „Het Orgel'', M. C. v. d. Rovaart over „De Jazz." Verder bevat dit nr. „Het Internationaal Muziekfeest te Zurich", Muziekbesprekin gen enz. Van de Handelsstudie-Serie, onder redactie van J. Hagers, accountant te 's Gravenhage, uitgegeven door de Uitge vers Mij. van der Laan en Co, in den Haag, ontvingen wij „Verbeter uw Duitsch", practisch-gramaticale wenken voor han delscorrespondenten, door H. Aikes en A. van Asselt. Het is een zeer practisch boekje, dat ze ker velen zullen koopen. Van dezelfde uitgever ontvingen wij ,Ken uw Zaak", Leergangen over boek houden voor klein- en middenbedrijven. Eveneens een practisch werkje voor hen, die hun boekhouding in orde willen hebben. De Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne zond ons haar jaarverslag van de afdeeling Melkhygiëne over het tijd vak 1 Juli 192530 Juni 1926. DIEREN BESCHERMEN IS MENSCHEN BESCHAVEN! Wordt dus lid van de afd. Velsen en Omstr., der Ned. Vereen, tot bescher- ming van dieren! Min. contr. f 1-25 per jaar. Secretariaat: Stationsweg K 86, Velsen. Piano- en Orgelondtrvü. TROMPSTRAAT 103 TE IJMUIDEN op Vrijdag 5 November Ity 's middags 2 uur (precies) in jHotel „NUMMER EEN" ten overstaan van Notaris W. A. DóLLEMAv ter standplaats de gemeente Velt, van 1. den stoomtrawler Java"I/M.ty groot bruto 142.14 ton, lang 31 M., mach. 275 I. P. K., gebouw in 1917 bij Oebr. Boot te Leiderdor» met Inventaris. 2. den stoomtrawler „E. T." 1/M, ;9 groot bruto 260.79 ton, lang 13, voet, mach. 500 I. P. K. V, 0 1615 vierk. voet, gebouwd in igjg bij Oebr. Figee te Rotterdam, m,| inventaris. 3. den stoomtrawler Joh. N. I/M. 201, groot bruto 230 51 ton lang 35 23 M., mach. 300 I. p.g' V. O. 128 M2., gebouwd bij Hii'l Russel Co. Ltd. te Aberdeen met inventaris. Het vaartuig sub 1 genoemd wordt verkocht krachtens bevel der Arr. Rechtbank te Haarlem. Bezichtiging der vaartuigen, i||, liggende in de Visschershaven le IJmuiden, op 27 en 28 Oct. en 3 Nov. a.s. van 2—4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden notaris, en bij de makelaars Bakker, Dijksen Co. alwaar notities der veiling ver! krijgbaar zijn. Wij verzoeken ook namens ons personeel uwe medwerking bier voor. AANBEVELEND, Kanaalstraat C 46-48 - Telefoon 171. 1876 IJMÜIDKW IJMUIDKIX 1986 -j >-s JStui's met Alpacca Bloemt&fels Waschstellen Glaswerk HUISHOUDELIJKS ARTIKELEN Broodtrommels Yulemmers 1876 OHAWJKWTKAaT isssagasg HOtcU ZKEWTKAAT 18n6 SIPS! - 15 DAntKOffKTIf sfrT bomvtmn r?... notDm t-, KENNEMERLAAN 41 Oud Malage f 1.20 bij dc BLOEMSTRAAT C 34 TELEF. 95 IJMUIDEN AANBEVELEND.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 6