ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No- Zaterdag 13 November 1926 Yerscfeffitt Woensdags Zaterdags Officieel. Van den Wachttoren. Geschikt voor slie - Bouwdoeleir den Steenfabriek ÖL Butzer, Hoogovens UmuideiL 12e Jaargang IJ MUIDER COURANT abonnementsprijs: f 1.per 3 maanden, franco per poat f 1.35. Abonnemen- Iju worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten. ^dvertentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, «orden koatelooa nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend ^oensdagnummer. Advertentiën voor de Adrealijat 6 plaataingen van dezelfde tekat (onveran derd) f 4.13 plaataingen (dua 3 maanden achtereen) f 8. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.m, f0t plaataen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad oitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelae, IJmuiden. UIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. De Commissaris van Politie der gemeente felsen verzoekt in het belang van het onderzoek, :4D rijwielbestuurder, zoomede de andere perso- die getuigen waren van de vernieling van glasruit in perceel No. 66 aan de Trompstraat >j IJmuiden, in den nacht van 6 op 7 November i, omstreeks 12 uur, zich te willen aanmelden wu den politiepost Engelmundusweg te IJmuiden, )J zich schriftelijk bekend te maken aan den Commissaris van Politie voornoemd. De Commissaris van Politie, DE RIDDER. Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN"' Adres voor Redactie en Administratis N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regelt f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties ,,adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd--- voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. Rusland ziet van de wereldrevolutie af. De ultra's hebben het in Rusland voor e tweede maal moeten afleggen tegen de seer gematigden. Eerst heeft de Sovjetre- ieeriDg de N. E. P., de nieuwe economie 'politiek aanvaard. De naam nieuw al heel eigenaardig, want deze poli- deed eenige stappen terug naar het uuo. Aan het particulier bedrijf en bezit (trd wat meer ruimte gegeven. Van de oneenigheden tusschen de com- iiinistische voormannen weten we met Verheid, dat wederom de ultra's terug drongen zijn. Stalin, zeker thans de achtigste der Russische regeerders heeft et gewonnen van Trotsky, Zinoviev, Ka- enev en anderen. Stalin is een bijnaam, ie staal beduidt. Djugashvili is de eigen- jkc naam van den man, die thans over i Russen niet minder macht heeft als ens Peter de Groote. Hij heeft verklaard, it Rusland niet langer bestaan kan zon- er het geld, de producten en welgezind- dd van andere landen. Door het dreigen iet wereldrevolutie heeft Rusland de ove- tfe wereld van zich vervreemd. We heb- »n genoeg van dat gepraat, zoo zei on- ngs Stalin. Ruslands buitenlandsche mdel is tot 28 van voor den oorlog ge- inken. Dat beteekent armoe en onder rug. Stalin wil daarom aan vreemdelin- >n royale concessies doen en voldoende ild in het buitenland leenen, dat de ussische industrie op een vasten grond ig komt te rusten. Daarom wil hij een ind maken aan de aanvallende en uitda- ïnde politiek van Lenin en de zijnen. Hij tod iet, dat het buitenland de beurs dicht rlijki oudt, zoolang Rusland onrust stookt er iaoo, raimunistische propaganda maakt in der raaltffeemde. Terwijl Trotzky de boeren zwaarder ilde belasten, is Stalin van plan hur isfen te verlichten. Hij is de man der boe- ,n en in Rusland kan men thans zingen de boeren hebben overwonnen, hiep. jsa-fcp, hoera! Trotzky heeft zijn verze' vol-oeten opgeven en Stalin en de zijner i ge-fllen zich tot het buitenland wenden om igenfelp en de verzekering geven, dat hur bin- Jmmunisme alleen voor binnenlandscb tbruik zal zijn. tebt Er }s vaak gezegd, dat wereldherstel niet n(j," jogelijk is, zoolang Rusland tegenover de ïn 'dere staten en dezen tegenover hem vij - staan. Rusland kan de anderen niet ssen, maar de anderen ook Rusland et. Rusland is een groot land, een half irelddeel zelfs en beschikt bovendien er rijke bronnen en mijnen. Samenwer- ng in plaats van vijandschap tusschen island en de overige wereld is in aller lang. Zoo heeft de overwinning van de lalin-groep ook ver buiten Rusland betee- nis. Hoe beter en sterker de internationale houdingen worden, des te sneller zal welvaart terugkomen. Het zal echter wel een poos duren, voordat het wan- mwen tegenover Rusland geweken is en ïemde regeeringen en kapitaal de uitge ven hand van Rusland zullen aanvaar- 8 u. In een Engelsche spotprent wordt island geteekend als een beer, die landelijk noodend zijn armen uitstrekt to het buitenland. Dit blijft echter aar- daar 1 jj? 'ilde if gun* n lacht a end inte zeiend op een afstand staan, bang, dat de vriendelijke omhelzing wel eens een om knelling en verworging kan worden. Het zal met de Russische revolutie wel gaan als met de Fransche. Eerst was ze een wilde, gevaarlijke waterval, maar daarna blijven krachten over, die in alle landen hervormingen van groote beteeke- nis hebben gewrocht. Eerst als een revolu tie mislukt is, komt het goede, dat zij bracht, te voorschijn. Zoo kan Rusland, dat thans een afschrik is, nog wel een voor beeld worden voor andere volken. Meermalen leert ons de geschiedenis, dat uit de puinhoopen eener revolutie een nieuwe tijd wordt opgebouwd. Zeker zal men over een halve eeuw anders over de Russische revolutie oordeelen, dan wij thans nog kunnen doen. Russische verschrikkingen. Een waterval is, gelet op den geheel en loop der rivier, noodzakelijk en nuttig, op zichzelf beschouwd echter een gevaar en een verkwisting van krachten. Zoo kan men ook het Sovjet-bewind beoordeelen. Een en al vernielende kracht, zegt menig een. En zeker is er ook in deze revolutie veel des duivels. Men mag dat opmerken, als men de goddelijke gerechtigheid en be vrijding ook niet voorbijziet. In het Russische blad, dat in Berlijn verschijnt, de Rul schrijft Badyan, die voor kort nog een gewichtige plaats innam in de communistische wereld en een man van beteekenis in Rusland was, thans te gen het Bolsjewisme. Hij eischt demokra- tische hervormingen en voor de commu nistische partij en voor Sovjet-Rusland, "ven merkwaardige man deze Badyan. Hij is een Armeniër, zoon van een schoenma ker. Hij heeft eenige malen aan het hoofd van een legerdivisie gestaan in Rusland, is commissaris geweest van verschillende orovincies in Turkestan en Siberië, direc teur van een industriëele onderneming, oresident van landbouw-coöperaties in Mandzjoerije. Hij heeft gestreden tegen Wrangel, Denikin en andere witte gene raals en is gedecoreerd met de orde van de Roode Banier, de hoogste onderschei ding in het tegenwoordige Rusland. Wat een leven! Deze man zou boekdeelen kun nen vertellen. Maar de misbruiken en wreedheden en de mislukking van het Bolsjewisme hebben hem er afkeerig van gemaakt en zoo leeft hij thans als een Russische balling in Ber lijn en streeft hij demokratische hervor mingen na, die zijn volk brood en een be hoorlijk bestaan waarborgen. Hij behoort tot de oppositie der Sovjetregeering, die in meerdere groote wereldsteden haar tijd afwacht en ondertusschen strijdt met de pen. Zoo vertelt Gadyan van de wreed heden, door de communistische partij be gaan -tegenover haar vijanden en leden van andere partijen. In Samara werden door den president der Tzjeeka gevange nen gebonden, met vodden in den mond, opdat zij niet schreeuwen of spreken zou den, naar de gerechtsplaats gevoerd. Daarbij waren mannen, die in '17 tegen het Czarisme gestreden hadden. Een commu nist werd door zijn eigen makkers ver moord om een voorwendsel te hebben voor de vervolging van de Menzjewiki, die daarvan beschuldigd werden. Terwijl er in het hongerdistrict van de Wol ga duizen den stierven van gebrek, werden gelden van in beslag genomen kerkelijke schatten naar Hamburg gezonden, om daar een op stand te verwekken. Vele agenten ver trokken met groote sommen naar het bui tenland en zij verdwenen en het geld met hen. In zes jaren heeft Zinoviev 800 agen ten naar Engeland gezonden, om daar pro paganda voor het communisme te maken. Dat heeft de derde Internationale 15 mil- lioen goud-roebels gekost. Ontzaggelijke sommen zijn ook uitgegeven, om te werken in China en Indië. Dat morsen met geld en met bloed heeft Badyan afkeerig ge maakt van het communisme en zoo be hoort hij tot de duizenden uitgewekenen, die thans in Berlijn, Parijs en elders hun tijd afwachten en als de kans schoon is, zeker naar Rusland zullen gaan, om de Sovjetregeering omver te werpen. VOOR DEN RAAD. Voortbestaan van de Huurcommissiewet in de gemeente Velsen. B, en W. schrijven aan den raad; Door U werd den 2 October jl. in onze handen gesteld om advies de volgende door het lid van Uwen Raad, den heer D. F. G, Schilling, ingedien de motie: „De Raad van de gemeente Velsen, in openbare vergadering bijeen op den 12den October 1926; kennis genomen hebbende van het Koninklijk Besluit van 14 September 1926, No. 14, waarbij is bepaald, dat de omstandigheden het voortbestaan van de Huurcommissiewet in de gemeente Velsen, langer dan zes maanden na dagteekening van dat besluit niet noodig maken; spreekt als zijne meening uit; dat de betrokken Minister ter dezer zake onjuist is ingelicht; dat het tekort, speciaal aan arbeiderswoningen juist van dien aard is, dat het opheffen van de Huurcommissie voor de arbeidersbevolking zeer groote finantieele offers zal eischen; dat genoemde Raad er zeer veel prijs op zou stellen in deze te worden gehoord; spreekt daarom als zijne meening uit, dat de Huurcommissie te Velsen zeer zeker reden heeft van bestaan; besluit deze motie ter kennis te brengen van Zijne Excellentie den Minister van Arbeid en gaat over tot de orde." Ten einde Uwen Raad in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de motieven, welke geleid hebben tot het nemen van het onderwer- pelijk Koninklijk besluit, meenen wij goed te doen de ter zake, tusschen den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid en ons college, ge voerde correspondentie, hieronder volledig af te drukken. Den 20 Januari 1926 werd door ons aan den Minister ter goedkeuring ingezonden de begroo ting der Huurcommissie voor 1926. De Minister berichtte hierop den 28 Januari 1926 het volgende: „Alvorens omtrent de begrooting voor 1926 van de kosten der Huurcommissie in Uwe gemeente een beslissing te nemen, verneem ik gaarne hoe veel beslissingen in 1925 door de Huurcommissie zijn genomen. Nu de toestanden op woninggebied weer tot het normale zijn teruggekeerd, dienen de Huur- commissies, die in het leven zijn geroepen om door en tijdens den oorlog ontstane buitengewone c nu landt'gheden te regelen en die als crisisinstel lingen zijn bedoeld, zoo spoedig mogelijk te ver dwijnen. Gaarne verneem ik of Uw college op grond van het bovenstaande bereid is tot opheffing der Huurcommissie over te gaan." Den 18 Februari 1926 beantwoordden wij dit schrijven als volgt: „In antwoord op nevensvermeld schrijven heb ben wij de eer Uwe Excellentie mede te deelen, dat in 1925 door de Huurcommissie zijn behan deld 113 verzoeken om huurverlenging, waarbij de belangen van 66 huurders waren betrokken. Verder kwamen in 39 verzoeken om huurverboo- ging en 8 verzoeken om schatting van den huur- prijs. Wat aangaat de vraag, of wij bereid zijn tot opheffing der Huurcommissie over te gaan, deelen wij U mede, dat reeds den 17 September 1924 door ons werd besloten die Commissie op te hef fen. Gedeputeerde Staten hebben echter bij be sluit van 21 Januari 1925, no. 129, hunne goed keuring aan ons besluit onthoi^en." Daar de werkzaamheden der Huurcommissie voortdurend geringer werden, schreven wij den 17 Juli 1926 aan den Minister: „Ten vervolge op ons schrijven van 18 Februari J.I., no. 387 hebben wij de eer Uwe Excellentie in overweging te geven, door toepassing van het tweede lid van artikel 15 van de Huurcommissie wet, de Huurcommissie voor deze gemeente te laten vervallen. Een overzicht van de door de Commissie in het lste halfiaar 1926, wat betreft deze gemeente, behandelde zaken, gaat hierbij". Werkzaamheden Huurcommissie lste halfjaar 1926. Huurschattingen van woningen welke nog niet verhuurd zijn geweest. 3 Schattingen; f 262.per jaar lager dan de verhuurders vroegen. Verzoeken om huurverhooging. 2 Verzoeken voor 2 perceelen. Totaal aan huurverhooing toegestaan f 104.per jaar. Ge vraagd werd f 208.per jaar. Verzoeken inzake huurverlenging. Ontvangen werden 19 verzoeken, waaronder 9 van personen die reeds huurverlenging ontvingen. 6 Personen ontvingen voor de eerste maal huur verlenging, 9 personen ontvingen herhaalde ver lenging, 2 verzoeken werden afgewezen, 2 ver zoeken werden niet ontvankelijk verklaard, 1 ver zoek om verkorting van den huurtijd werd toe gestaan. Op welke gronden de heer Schilling, die van de gevoerde correspondentie geen kennis kon dra gen, in zijne ontwerp-motie kan opnemen, dat „de betrokken Minister onjuist is ingelicht", is ons niet recht duidelijk. Wij adviseeren U, de motie niet aan te nemen. DE VISSCHERIJ IN BULGARIJE. De Balkan-correspondent van de N. Rott. Ct. schrijft: Het Nederlandsche stoomvaartuig, ter beschik king van de Bulgaarsche regeering gesteld voor het instellen van een onderzoek naar den visch- rijkdom in de Zwarte Zee, en de mogelijkheid om de zeevisscherij tot een belangrijke bron van in komsten, en de zeevisch tot volksvoedsel voor Bulgarije te maken (een zaak, waaromtrent reeds het een en ander in de N. R. Ct. is medegedeeld) dezer dagen van zijn eersten kruistocht te Boer- s teruggekeerd. De uitkomsten van die reis heb ben de verwachtingen reeds verre overtroffen. Men wist wel, dat de Zwarte Zee een overvloed van allerlei vischsoorten herbergt, maar langs de 311 K.M. lange kust van Bulgarije is de visch het grootste gedeelte van het jaar schaarsch. En daar de Bulgaarsche visschers er slechts op ingericht zijn om vlak langs de kust, en steeds in 't zicht daarvan te visschen, leveren hun vangsten lang niet genoeg op voor het eigen plaatselijk gebruik, en is de visch in Bulgarije duurder dan het vleesch Zulks is des te opmerkelijker, omdat Bulgarije een dier landen is, waar de visch als volksvoedsel buitengemeen verbreid moest zijn, daar de be volking er een groot deel van het jaar vast, d.w.z. vier maal per jaar weken achtereen, niet alleen geen vleesch, maar ook geen boter, melk, eieren, enz. mag eten, en in visch bijgevolg een welkom voedsel zou vinden. De visschen in de Zwarte Zee trekken jaar lijks in de lente uit het warmere diepere water in het Zuiden op de Turksche kust naar het Noorden onder de kust van de Oekraïne, waar zij dan in groote scholen aan de oppervlakte ver schijnen. Enkele dier scholen komen langs de Bulgaarsche kust, en eigenlijk alleen dan kunnen de Bulgaarsche visschers met hun ranke notedop- jes een goede vangst maken. De Bulgaarsche visschers hadden er zich tot- dusver nog niet om bekommerd, na te gaan van waar die scholen kwamen en waarheen zij trok ken. Zij visschen nog steeds op de primitiefste wijze. Van kuilnetten, en dergelijk vischtuig had den ze nog geen begrip. In tegenstelling met de visschers van de Zuid- Russische (tegenwoordig Oekraïnsche en Krim- sche) kust, die tot in volle zee bijv. de steur en andere ontzaglijke exemplaren van het soort der ganoïden, welke een der voornaamste schatten van de Zwarte Zee uitmaken, gaan opzoeken (die visschen zwemmen de rivieren alleen op den kor ten tijd dat ze kuit schieten), blijven de Bulgaren zooals gezegd angstvallig in het zicht van de kust. De motor-logger, door de Bulgaarsche regee ring voor twee jaren, 1926 en 1927, gecharterd met aan boord een beproefd deskundig Neder landsche bemanning, waaraan is toegevoegd een afdeeling leerlingen van de Bulgaarsche visscherij- school onder leiding van een hunner leeraren, die de hoogezeevisscherij indertijd aan boord van een Engelschen stoomtrawler heeft bestudeerd, heeft tot opdracht al het mogelijke omtrent het trekken van de visschen na te gaan, hun rust- en schuil plaatsen op te zoeken, de verschillende visch soorten in de Zwarte Zee vast te stellen, en de Bulgaren te leeren, op welke wijze te visschen. Het Nederlandsche vaartuig heeft tot het vol voeren van die taak de te onderzoeken wateren in drie zones verdeeld, die van Varna, van Sozo- pol, en van Vassiliko. Op het oogenblik werkt het in de eerstgenoemde zone, om in November, voor zoover het weer het zal toelaten, in de tweede te beginnen. Reeds op den eersten kruistocht, ver zee in, werd men aangenaam verrast door het vangen van twee buitengemeen groote kabeljauwen, wel ke vooral bijzonder geschikt blijken voor het ver vaardigen van stokvisch, waarvan tot nu toe voor millioenen leva per jaar van buiten moet worden ingevoerd, en die ook de in Bulgarije tamelijk veel gebruikte, maar als buitenlandsch product schrikkelijk dure levertraan zullen kunnen leve ren. Verder zijn gevangen een honderdtal tarbot ten en roggen, en een zestigtal haaien, door de Bulgaren verkeerdelijk zeehonden genoemd. De zwarte zeehaai, acanthias vulgaris, die op zijn hoogst 2 Meter lang wordt, is een goedaardig dier, dat nooit den mensch aanvalt, en waarvan het vleesch zeer smakelijk en voedzaam is. Het schip is daarna op zoele gegaan naar de schuilplaatsen in de nabijheid van de Bulgaarsche kust, van de Ganoïdes Acipenserides, de visch- soort waartoe de steuren, de steriets (acipe nser pygmoens) en de huso's (acipe'nser huso) behoo- ren, die reusachtige visschen, welke zoozeer ge zocht zijn vanwege hun kostelijk vleesch, en niet minder voor de vermaarde kaviaar. De vangst van die visschen, het geheele jaar door, kan een aan zienlijke bron van inkomsten voor de Bulgaarsche visscherij worden, gelijk zulks reeds lang het ge val is voor de Russische visschers. Niet ver van Varna heeft men ook gevonden een schuilplaats van tarbot, een eveneens zeer gewaardeerde vischsoort, zoodat die nu ook het geheele jaar op de Bulgaarsche kust zal kunnen worden gevischt, hetgeen ruime verdiensten kan opleveren. Reeds is gebleken, dat de ansjovis, de makreel, de zeetarbot (de „mulet mulles SXiJ~ muletus de Pontusvisch, welke reeds door de oude Romeinen, die groote smullers, zoozeer ge waardeerd werd, dat ze die met ontzaglijke kos ten van Constantiani en Tomi het verban ningsoord van Ovidius naar Rome lieten ko men voor hun feestgelagen), de pelamied (een soort zeeelft, Salmonidoe pelamides), in onnoeme lijke hoeveelheden in de Zwarte Zee voorkomen en van bijzonder fijne kwaliteit zijn. Op grond van de gunstige uitkomsten zijn de Bulgaren aan de kust nu opeens vol onderne mingslust. De „Bulgarsha Narodna Morski Sgo- vor" (Bulgaarsche nationale maritieme Unie), de Bulgaarsche nationale vereeniging over het ge- PRIMA Direct leverbaar in groote en kleine partijen Forsche, lichte en spijkerbare Steen OOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Vertegenwoordiger: J. EiJKINO, Alk maarscheweg 74, Beverwijk. heele land verspreid, welke zich wijdt aan de be vordering van alles wat met de zee in betrekking staat, maakt reeds propaganda voor het plan om zonder verwijl een Bulgaarsche visscherijmant- schappij op aandeelen op te richten, waarvan het kapitaal voor de helft door Nederlandsche belang stellenden en voor de rest door Bulgaarsche be langhebbenden, en zoo noodig den staat, zou wor den verschaft. De Unie zegt, er van overtuigd le zijn, dat zulk een onderneming van den beginne af ruime winsten zal afwerpen, en de Bulgaarsche visschers tot voorbeeld zal kunnen dienen hoe zij de visscherij in volle zee moeten uitoefenen en welke profijten die hun kan opleveren. Anderzijds zal zij aan het Bulgaarsche volk een gezond en hygiënisch voedsel verschaffen en voldoende hoe veelheden, dat Bulgarije niet meer jaarlijks tien tallen millioenen leva in het buitenland zal heb ben uit te geven voor het koopen van visch wel ke bovendien menigmaal ook nog van mindere of twijfelachtige hoedanigheid is. GYMN.- EN ATHLETIEKVER. „OLYMPIA". De feesten ter herdenking van het 50-jarig be staan van IJmuiden en het Noordzeekanaal heb ben ons weer de noodige lauweren bezorgd, maar.ook critiek. Critiek zal, daar het den drang naar beter prestatie levendig houd, zeer zeker steeds ten volle gewaardeerd worden, maar op een m. i. ongewenschte uitlating wil ik even reageeren, In de „IJmuider Courant" van 3 November wordt gezegd: „Dat de IJmuider Olympianen over het geheel niet meer succes boekten, moet o. i, geweten worden aan het feit, dat zij te veel hooi op hun vork nemen." Goed! maar was deze uitlating hier op zijn plaats; nemen de Olympianen op andere wedstrijden ooit te veel hooi op hun vork? Hier in IJmuiden, was dit wel een eenigszins ander geval, van de 40 inschrijvin gen heeft Olympia er maar even 21 geleverd, waardoor het mogelijk was om de verschillende nummers doorgang te laten vinden. Hadden onze jongens wat minder hooi op hun vork genomen, dan was veel van een eenigszins mooien strijd vervallen, en hadden b.v. de Zweedsche estafette en de 4 X 100 M. totaal geen kamp te zien ge geven. Olympia kon hier niet geheel fit aan de start verschijnen, maar gezien het luttele verschil met het geheel frissche Olympia-Zaandam werd er nog mooie strijd geleverd. De verslaggever mag dan al of niet gelijk hebben, met zijn uitlating, beter was het, met het oog op bovenstaande, zè niet geuit te hebben. De wedstrijden hebben ons succes gebracht en getoond dat onder deskundi ge leiding meer gepresteerd kan worden, dan wanneer die leiding ontbreekt. Vele IJmuidena- ren hadden op de 400 Meter ingeschreven en daaronder waren er „niet-OIympiaan", die onder leiding zeer zeker wat zouden gaan presteeren, ik raad ze daarom alle aan: „Wordt lid van Olym pia" dan zijn er ook op volgende wedstrijden voor U prijzen weggelegd!" Nu waren ze voor het grootste deel voor Oylmpia, op drie vereeni- gings- en vier presoonlijke prijzen heeft zij beslag gelegd. Met het oog op de ontsmetting, in verband met mazelen en roodvonk, van ons oefenlokaal, heb ben wij deze week nog niet kunnen werken, maar a.s, week beginnen we op de vastgestelde uren, en wordt het hard werken, met het oog op onze as. uitvoering, die niet al te lang meer op zich zal laten wachten. Als ik daarom meisjes en jongens dames en heeren mag raden, sla geen oefenavond over, opdat we vol vertrouwen, zooals het vorig jaar, onze uitvoering tegemoet kunnen gaan. P. S.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1