ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN a Uw Hoofdhuid ie arme kleine Am 12e Jaargang Plaatselijk Nieuws. IJmuiden Velsen. Sport. 1). F. C. Woensdag 17 November 1926 IJ MUIDER COURANT De Accordeonbespelers-vereeniging „Excel- zal haar eerste uitvoering geven op Zater- 27 November in de Concertzaal De Griffioen. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging ,or uw Naaste" heeft Zaterdagavond een uit ing gegeven in de Concertzaal Tivoli. We jen daarvoor geen uitnoodiging ontvangen en ien er dus geen verslag van geven. Maar een der bezoekers ons meedeelde, was de jtampvol en heeft de vereeniging met de op ing van het propagandastuk „Een misstap" J, Haarsma groot succes gehad, nastukje werd de klucht „Maar, Mijnheer" DE STORM. iterdag woedde een Zuidwesterstorm en na de jhrikkingen, die de laatste storm ons had ge- cht, gaan onze gedachten onmiddellijk naar visschers op zee. Zondag was het dan ook aan den kant en velen gingen kijken naar binnenkomende stoomtrawlers. Maandag werd end, dat de stoomtrawler Union, IJM. 67, van Nationale Stoomvisscherij Mij. op sleeptouw van de Invierno, IJM. 158, der firma Bakker, sen Co. laandagmiddag 4 uur kwam deze sleep binnen. vernamen dat de bemanning van de Invierno Union Zondag op eenigen afstand van het tschip Terschellingerbank stuurloos had aan- roffen, daar de Union de schroef had verloren. Invierno nam de Union op sleeptouw, maar is een zware karwei geworden, daar wel vier sl de sleeptros is gebroken. En met het storm- r was het vastmaken niet gemakkelijk, maar tens wist men het schip weer vast te krijgen, er een afstand, waarover men anders een paar doet, had men nu 24 uur werk. Maar de in- oning werd beloond, want Maandagmiddag cht de Invierno de Union met de opvarenden ouden binnen. werd Zondag verteld, dat de stomlrawler lier, IJM. 144, van den reeder P, Zwaan alhier Ameland was gestrand. Later bleek, dat de vier was gestrand in de Vliesloot, sleepbooten Texel en Bornrif van de fa. en Doeksen te Terschelling zijn in de nabij- van het schip. DE FEESTAVOND VAN DE V. H. B. S. V. ehabeesve is de vérkorting van Velser Hoo- Burgerschool-Vereeniging en deze jeugd- «eniging heeft Zaterdagavond in het Patro lsgebouw een feestavond gegeven ter herden- g der opening van het nieuwe schoolgebouw. Iijdens het feest werd een verloting gehouden, rvan naar we vernamen de baten zullen wor- aangewend voor de oprichting van een too- llje in de gymnastiekzaal van de nieuwe H. B. waar dan in den vervolge, behoudens goed- ring, zoodanige feestavondjes gegeven zullen nen worden. Om meerdere reden is die idee sympathiek, omdat het ons meer gewenscht trkomt, dat deze bijeenkomsten op neutraal tein worden gehouden, dan in een lokaliteit sterk geprononceerd godsdienstig milieu, illicht, dat een oproep aan de ouders der leer- jen van de H.B.S. tot het spoediger bijeenbren- iran de middelen daartoe, dan een te hooi en {ras te houden loterijtje kan opbrengen, geen jpen aan doovemans deuren, i.e. gesloten beur- irou blijken. lm het welslagen van den feestavond heeft de lokaliteit, welke overigens voor zoodanige bijeen komsten wel geëigend is, geen afbreuk gedaan. Het intieme feestje is zeer wel geslaagd. Nadat de jeugdige voorzitter, de heer J. de No bel Jr. met een aardig speechje alle aanwezigen en bijzonderlijk den Directeur, den heer Bakker en mevrouw en de leeraren de voorzitter sprak deftig van docenten hartelijk had welkom ge- heeten en den feestavond had geopend, was het woord aan den heer M. J. van der Plas tot het houden van een berijmde voordracht, waarin door den heer Haje, leeraar aan de school, op dikwijls zeer geestige wijze de moeilijke luierjaren van de R. H. B. S. zijn geschetst. Jammer, dat de heer van der Plas blijkbaar meende, dat er niet meer dan twee rijen toehoorders waren. Zijn geluid droeg niet verder. Later bleek, dat hij stem ge noeg heeft. De voordracht sloeg in. De .Kleine Nachtmusik" van W. A. Mozart, aorgedragen door mej. Annie Visser, piano, en de heeren G. Lagendijk en D. Rietbergen, le viool en R. van der Mart, 2e viool, was een beslist suc ces en we waren vol bewondering, zoowel over de violisten, waarbij de heer Lagendijk in letter lijken en figuurlijken zin, de eerste en de beste viool speelde, als over de begeleiding van Mej. Visser. Zij oogstten een langdurig en verdiend ap plaus. De rythmische gymnastiek, op het program ver meld als bewegingsstudiën o. i, een onjuiste benaming door 5 dames leerlingen, waren mooi van lijn, gratievol en verwierven eveneens veel bijval. Op dit bevallig nummertje volgde een Engelsch blijspelletje, geheel in de Engelsche taal door de leerlingen der hoogere klassen voorgedragen, ge titeld „The Eye of Love" door Anthony Hope, De vertolking van dit blijspelletje, waarover niets dan lof, is ongetwijfeld een groot succes voor den Engelschen leeraar der school en voor den leeraar, die zich welwillend met de regie be last had. Een prins gaat met zijn bediende naar een groothertog om met diens dochter te trouwen, Zijn bruid is hem nog geheel onbekend en om, wat men noemt, eerst de kat eens uit den boom te kijken of wil men, om geen kat in de zak te koopen, verwisselen de prins en zijn bediende van naam en kleeding. Doch de bruid-prinses voor wie de bruidegom al even onbekend is, toont zich even politiek en laat haar Fransche kamenier voor haar persoon optreden, terwijl zij zich metamor- phoseert tot kamenier. De clou is doorzichtig. De gewaande prins maakt kennis met en wordt ver liefd op de gewaande prinses en de tot „groom"- gebombardeerde prins wordt smoor op de kame nier-prinses, Alles komt dus op zijn pootjes te recht en de voor elkander bestemde gelieven lig gen nauwelijks eerder in elkanders armen dan de beide slachtoffers van deze onschuldige list, Carl en Attalie. 't Was zeker een heele prestatie, dat stukje in de Engelsche taal te spelen, waarvan de tooneel- dilettanten zich bijzonder goed gekweten hebben en het is zeker niet de minste hulde voor den regisseur, dat zelfs de kat- en bakvischjes een parig verklaarden dat je wel terstond kon zien, wie de „echte" en de „valsche" prinses was. Over de prinsen lieten zij zich niet zoo gedecideerd uit. De pseudo-prins was zóó verheerlijkt met zijn mooie pakje, dat hij er ook het overige van den avond mee bleef geuren, welk onschuldig genoe gen hem niet zwaar werd aangerekend. Na de pauze een goede voordracht van den hr. R. v. d. Mart „De Japansche Steenhouwer" door Multatulli, een keurig gespeelde variatie uit de opera Lucia de Lammermoor door de heeren J. de Nobel Jr., piano en G. Lagendijk, viool en tot slot een aardig één-actertje „Een verboden vrucht" dat eveneens veel bijval' genoot. Een der aardigste attracties was zeker wel het optreden van de Jolly Joker, waarvan de opge- word! vrij van roos en Uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL wekte muziek vele lichte voetjes in beweging bracht. Summa Summanum. Een heel aardige avond, zonder het voor de jongelui wel meest begeerde slot het bal. Doch dat komt later. Als er dan weer uitnoodigingen worden verzonden lijkt het ons dienstig dat de reeds professorale verstrooid heid der jonge geleerden niet weer zal doen ver zuimen het uur van beginnen te vermelden. De kegelwedstrijden in Hotel De Prins zijn in goede aarde gevallen. Den eersten dag, Zondag, is er gedurende de daarvoor vastgestelde uren onafgebroken gekegeld. Er heerschte den heelen avond een zeer prettige stemming, Zaterdag a.s. zal de H.B.S.-Vereeniging een avondje geven voor genoodigden in Hotel De Prins. Donderdag 18 Nov. a.s. zal 's middags 2 uur in Hotel De Prins een openbare verkooping krachtens art, 1223 B. W. plaats hebben van 13 kapitale woon- en winkelhuizen, eigenares de N.V. Bouwmaatschappij „Camelia" te Amsterdam. Deze huizen staan op den hoek van de Corverslaan en t" Beverwijkschen straatweg, waar voorheen „iivoli op zijn pilaren prijkte. Ze zijn nog niet eens voltooid, maar zullen als •e eenmaal klaar en bewoond zijn het hoekje daar zeer verfraaien. - De uitvoering voor genoodigden door de Tooneelvereeniging „De Gieteling" van het per soneel der Hoogovens is zeer naar wensch ge slaagd. Tot nog toe hadden de uitvoeringen in 'het gebouw „Casino" plaats gehad, en gold deze uit voering in Hotel De Prins als een proef. Naar we gehoord hebben is deze proef in de aardig versierde zaal van den heer De Way uit nemend geslaagd. - Het onderwerp voor de tweede Winterlezing Wijkeroog zal zijn „De Steen der Wijzen" door J. Anker Larsen. De 3de lezing zal plaats hebben op den lsten Maart 1927. „Kennemer Tooneel" is de naam van de tweede Vereeniging, die opgericht is uit het per soneel van het N. H. S. Regisseur is de heer P. Heilo, Deze Vereeniging zal een uitvoering geven in Bloemoord bij den heer Rensen op Zaterdag 20 Nov, a.s. Het Arbeiders Mannenkoor „Morgenrood" zal bij den heer Rensen in Bloemoord de eerste uitvoering geven op Zondag 28 Nov. a.s. Medewerking zal verleend worden door Mej. Garstenveld, (piano) de heeren De Waal (viool) Vosshard (humorist en declamator). JUBILEUM FABRIEKSARBEIDERS. Op indrukwekkende wijze is Zondag door de afd, Velsen van de Ned. Ver. van Fabrieksarbei ders het feit herdacht dat zij voor 12 1/2 jaar werd opgericht. 's Middags had in „Bloemoord" een goed ge slaagd kinderfeest plaats, waar door den gooche laar Prof. Bartho Mystiars de aanwezige kleinen, doch ook de grooten, een paar uur aange naam zijn bezig gehouden. Ook werkte hiertoe de A, J. C. van IJmuiden mede en niet te vergelen de tractatie der kinderen, zoodat allen voldaan huiswaarts keerden. Avonds was de groote zaal geheel gevuld met leden en hunne vrouwen, benevens vele genoodig den. Het podium, dat met planten en bloemen was versierd, bood een feestelijk aanzien. De Voorzitter, de heer Juckers, heette namens de jubileerende afd. allen van harte welkom, in zonderheid den Bonds-voorzitter en de afgevaar digden van zuster-organisaties. Hij memoreert hoe de afd. voor 12 1/2 jaar op initiatief der S.D.A.P. is opgericht en brengt hulde aan hen, die aan de grootmaking hun tijd en kracht hebben gegeven. Met den wensch, dat de tweede 12 1/2 jaar, min stens even goed mochten zijn als de eerste, open de spr. de vergadering en werd begonnen met de afwerking van het rijk voorziene programma. Eerst trad op het Arbeiders Mannenkoor „Morgenrood", directeur de heer Nico de Zwa ger, dat, gezien den korten tijd van zijn bestaan, en te oordeelen naar het applaus, zich reeds nu in de gunst van het publiek mag verheugen. Hierna was het de beurt aan „Voorwaarts", dat met stijgend succes haar programma afwerkte. Een luid applaus voor directeur en leden was ook hier het loon. Thans was de beurt van den heer E. Poetskoke, om zijn liedjes, met guitaar-begeleiding ten beste te geven, Hoe dit in den geest viel, bleek duide lijk daar het publiek al heel spoedig eenige po pulaire refreinen meezong. De heer K, de Jonge, Bonds-voorz., hield nu een kernachtige rede. Hij bracht tevens de gelukwen- schen van het H.-B. over en sprak een woord van dank aan de heeren Davidson en Ruig; voor alles wat deze voor de afd. hebben gedaan. Ernstig spande hij aan tot grootmaking der organisatie, daar dat alleen de factor is, waarmee bij de be paling der arbeidsvoorwaarden wordt rekerting gehouden. Hierna voerden nog het woord de heer W, F. Visser voor de S. D. A. P., C. P. Damme voor den IJ. B. B. en Centr. Bond van Transportarbeiders; Hardam voor „Morgenrood"; van Geyl voor de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel; Schaar voor de Metaalbewerkers en Davidson als oprichter en oud-bestuurder, doch ook als voorzitter van „Voorwaarts". Allen boden bij hun gelukwenschen bloemen aan. Het verdere programma werd daarna afgewerkt en men bleef lot 2 uur in den nacht bijeen. VELSEN. Twee kerkgangers hadden Zondagmorgen hun rijwiel neergezet op het toch van den weg afgescheiden terrein bij de kerk. Terwijl zij in de kerk waren, ginen anderen er met de fietsen van door, zoodat de eigenaars toen moesten loopen. Zij deden aangifte bij de politie, die een onder zoek instelt. Zaterdagmiddag had de politie den autoval weer eens uitgezet. Vijf bestuurders liepen er in en werden bekeurd. 3—2 POLITIERAPPORT. IJMUIDEN. Aan het politiebureau (Willemsplein) werd door de bewoners van Duin- en Kruidberg te Santpoort aangifte gedaan, dat ter hoogte van den stal het om de buitenplaats staande hek door een vrachtauto was stuk gereden. Aan het bureau Engelmundusweg werd door den winkelier J. K. van den Zeeweg aangifte ge daan van diefstal van een rijwiel. Door de politie werd als dader aangehouden de 11-jarige A, v. d. W., die op zijn jeugdigen leeftijd al heel wat ach ter den rug heeft. Hij heeft n.l. al eens geld ge stolen van een onderwijzeres uit de klas en nog vóór de kermis onlangs begon, had hij al in een tent ingebroken en daar zijn slag geslagen. Het rijwiel is door de politie ongespoord, de knaap had het achter zijn woning verborgen. Pro ces-verbaal is tegen den jongen opgemaakt. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslag van j.l. Zaterdag. ULYSSES—IJ. F. C. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: KENNEMERLAND—IJ. F. C. 2.30 uur. Vertrek vanaf de brug om twee uur met de autobus. Laten de spelers er om denken op tijd te zijn, met een geprononceerd godsdienstig milieu. TELEFONLA—S. V. IJ. II 2—2. Met een invaller voor de Krijger trok S. V. IJ. 1 naar het sterke Telefonia, om dit in eigen home te bekampen. S. V. J. II bondt den strijd aan met het volgend elftal onder leiding van den heer Westerling: Ketting Jr. Groeneveld Schaap Beenhakker Zwart Ketting Sr. Koomen, Plokker, Smit, Baak, v. d. Zwan. S. V, IJ. II heeft den toss gewonnen en Telefo nia trapt af. Zij vallen dan ook direct aan rnaar de bal wordt retour gezonden. Dan trekt S, V, IJ II ten aanval. Plokker zendt een schot in maar de keeper is op zijn post. De voorhoede is voor goe de dingen in staat, wat zij dan na een half uur spelen door Plokker in een doelpunt omzet (0:1). Direct daarna maakt de midvoor van Telefo nia met een diagonaal schot gelijk (11). J, Smit zet Baak en v. d. Zwan flink aan 't werk. Eenmaal denken wij hem te zien doelpun ten, maar hij wordt genomen. Rust 11, Na rust zendt Koomen een hard schot in, die een der backs over de lat slaat. Penalty. Smit maakt geen fout en het is 12, Nu komt Telefonia woest opzetten. Zij forcee- _n het spel. Schot op schot wordt er gelost, maar Schaap en Ketting Jr. zijn in goeden vorm, 2 maal redt Ketting Jr. op keurige wijze. Groene veld wordt eens genomen, wat een vrijen trap op levert. Telkens komt Telefonia terug. Zwart, Beenhakker en Ketting Sr. spelen een goeden wedstrijd. De uitvallen van S. V. IJ. II zijn zeer gevaarlijk. Telefonia zet er alles op om gelijk le maken, maar telkens wordt de bal weggewerkt. Schaap en Groeneveld zijn groote struikelblokken en Ketting houdt uit zijn doel wat er te houden is. De druk wordt steeds grooter. Zwart trapt weg, evenals Beenhakker en Schaap, de laatste haakt en de toegestane vrije trap wordt tegen de lat ge schoten en weggewerkt. De lang gewachte gelijkmaker komt wanneer Beenhakker en Groeneveld elkaar verkeerd ver staan en het is 22, Nu wordt het nog spannender, de minuten wor den geteld en het hart begint angstig te kloppen. Er is nog een minuut te spelen. De rechtsbuiten zet voor en Groeneveld kopt net voor de toe stormende linksbinnen weg en spoedig hierna is het einde van dezen forschen wedstrijd en heeft S V. IJ. II onverwachts een gelijk spel bevochten. VAN H. COURTHS—MAHLER UIT HET DUITSCH VERTAALD DOOR J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM Annie was een beetje verschrikt door mededeeling van tante Elisabeth. Zij zelf niet waarom zij in stilte vrees esterde voor dit bezoek van baronesse diberg, maar toch was het zoo. Mis- "lien dacht zij, dat barones Marianne de otgenoot van Norbert zou worden, on- aks de verzekering van mevrouw von szneck, maar misschien was het alleen sar de vrees, dat er nu een einde zou anen komen aan de heerlijke uren, die zoo eensgezind hadden doorgebracht; te Elisabeth zuchtte toch ook nu en dan letjes, als zij dacht aan het aanstaand zoek, en zei menigmaal, dat Marianne Deel Saszneck in de war zou brengen or haar nukkigen aard. het ook mocht worden Annie «1de zich bezwaard. taeds lang had zij met de haar eigen tfheidsliefde zich zelf bekend, dat zij ïbert von Saszneck met groote innig- d liefhad, een liefde die haar smart ver haakte, want zij wist dat zij er geen Dp en wenschen aan kon verbinden, dat zonder eenig vooruitzicht was en legde zich bij neer. Maar met groote vrees zag den dag tegemoet, waarop Norbert von toieck een vrouw op het kasteel zou bin- "ieiden. Zij voelde, dat zij dat niet zou ^en verdragen, dat zij dan niet langer op Saszneck zou kunnen blijven. Maar daardoor was zij toch geen neer slachtig persoontje geworden. Zij was werkelijk een dapper meisje. Als alles op Saszneck had kunnen blijven zoo als het was, zou zij zeer gelukkig zijn ge weest. Wat was het heerlijk als er op Sasz neck geen gasten waren, als zij gezellig bij tante Elisabeth en Norbert von Saszneck zat. Dan zou zij wel willen, dat de tijd stil stond. Maar dreigend verhief zich voor haar geest de tijd, waarop alles anders zou worden en zij met tante Elisabeth naar de kleine weduwenwoning zou trekken en een jonge vrouw meesteres op Saszneck zou worden. Dan was het voorbij met al haar stil geluk. Dan zou haar liefde voor Nor bert een zonde worden, en die zou zij toch nooit kunnen afleggen. Norbert zou er veel voor hebben gegeven als hij had geweten wat er in het hoofd en hart van Annie omging. Voortdurend was hij met haar bezig en het hinderde en ver ontrustte hem, dat zij oogenschijnlijk zoo kalm naast hem voortleefde, ofschoon hij moest bekennen, dat het zoo heel goed was. Soms maakte het hem ongeduldig als zij opgewekt scheen en het in hem stormde. Dan moest hij zich geweldig inspannen om zich niet te verraden. Terwijl hij er over tobde wat Annie toch achter haar neerge slagen oogen mocht verbergen, dwong hij zich eveneens tot vroolijkheid. „Over mijn hoofd maak ik mij niet be zorgd, tante, dat haal ik Wel uit den strop. Ik zal de weken die ons wachten met kalm te- tegemoet zien. Moed siert den Manu- luk." Mevrouw von Saszneck lachte. ,,Als je mijn neef hoort praten moet je een vreeselijke voorstelling van mijn nicht krijgen, lieve Annie." Annie sloeg haar oogen op. „O, ik weet heel goed dat meneer von Saszneck maar gekscheert. „Hoe weet u dat zoo precies?" vroeg hij snel. Zij kreeg een kleur en keek hem onzeker aan. ..Ik bedoel, dat u zoo iets niet zoudf uit spreken als het u ernst was." „Overigens zal jij meer reden hebben te gen dit bezoek op te zien dan mijn neef," zei mevrouw von Saszneck tegen Annie. „Ik tante Elisabeth waarom ik?" vroeg Annie wat aarzelend. „Omdat je heel zeker veel moeite en werk zult hebben. Marianne is zeer veel- eischend en verwend en zal ons allen stel lig voortdurend bezig houden. Daarvan zal jij niet verschoond blijven." „Dat komt er niets op aan, ik heb nog zoo veel tijd over, dien ik nuttig kan beste den,'' zei Annie kalm. Zij zou voor geen geld ter wereld hebben willen laten merken dat zij tegen dit bezoek opzag. „Jou kleine, onvermoeide werkster Marianne zal er wel voor zorgen, dat je le dige uren gevuld komen. Ik zal namelijk zoo egoist zijn je alles op de schouders te leggen wat voor mij te moeilijk wordt. Dat is als voornaamste punt Marianne geen ge legenheid te geven zich te vervelen. Zij verveelt zich bijna altijd als zij niet door een zwerm van gasten omgeven is. Natuurlijk zullen wij gedurende haar verblijf hier meer gasten bij ons zien dan anders, maar die zijn toch niet den gehee- len dag hier. En als je je dan wilt opoffe ren en mij een paar rustige uren bezorgen, zal ik je zeer dankbaar zijn. Dat klinkt misschien ongastvrij. Maar ik ben toch al een oude vrouw en heb wat rust noodig. Marianne weet echter in het geheel niet wat rust is. Zij heeft zenuwen van staal en denkt, dat andere menschen die ook heb ben. In elk geval kan je voor mij in de bres springen met je jeugdige veerkracht." „Dat zal ik heel graag doen, tante Elisa beth." „Ik heb Marianne al geschreven, dat ik een jong meisje bij mij heb, die haar gezel schap zal houden. Marianne speelt graag tennis, en je kunt haar partner zijn. Maar jij moet je nu en dan ook opofferen Nor bert, want Marianne speelt het liefst met heeren. De heer von Bergen zal dan de car- rée volmaken, want hij zal -nu natuurlijk dikwijls op Saszneck zijn." „Natuurlijk, tante, stel ik mij ter be schikking, al was het alleen om juffrouw Sundheim wat te verlichten. Het is ook niet zoo heel erg met Marianne gesteld, men moet met haar weten om te gaan, en niet aan al haar luimen toegeven. Maar om één reden vind ik het erg jammer, dat zij komt om onze stille gezellige avonden, die zijn voorloopig gestoord." „Maar toch slechts voor enkele weken." „Zeker, tante, maar u zegt immers zelf, dat wij mannen, menschen zijn, die aan ge woonten vasthouden. En ik wil mij toch niet beroemen een eervolle uitzondering op mijn geslacht te zijn." „Je bent nog veel te jong, Norbert, om in deze fout van je geslacht te vervallen. Daartoe behooren eigenlijk grijze haren en stijve ledematen. Op jouw leeftijd moet alles wat nieuw is nog bekoren." Norbert trok een grappig verwrongen ge zicht. „Maar Marianne is voor mij niets nieuws meer.'' Nu moesten zij lachen. „Wacht maar," zeide mevrouw von Sasz neck, „als je maar eerst een vrouw gaat zoeken, is het met deze gewoonten toch voorbij. Dan zul je veel nieuwigheden op den koop toe moeten nemen." Weer wierp Norbert een blik op Annie. Daar zag hij op haar voorhoofd tusschen de oogen een rimpel. Het was of die er door smart was ingegroefd, en om haar mond trilde het als van ingehouden tranen, wat hij den eersten tijd zoo dikwijls had waargenomen. Warm voelde hij zijn bloed stroomen. Waarom zag zij er juist nu zoo vreemd uit. Wie was de oorzaak van die smartelijke uitdrukking op haar gelaat. Dacht zij aan haar ge§torven moeder of Hij waagde het niet verder over dat „of" na te denken. Ik laat mij door zulke schrikbeelden niet bang maken, tantetje. Voorloopig is het hier op Saszneck zoo buitengewoon gezel lig, dat ik in het geheel geen verlangen naar afwisseling heb." Mevrouw von Saszneck raakte in vuur bij dit onderwerp. „Maar Norbertt je moet er nu toch in al len ernst aan denken, dat „Dat u naar uwe weduwewoning ver langt om mij hier maar aan mijn lot over te laten," viel hij haar in de rede. „Niet aan je lot, maar aan een jonge vrouw", zeide de oude dame met kracht. Norbert hield zijn blik gevestigd op het gebogen hoofd van Annie. „Daar zult u geen geluk mede hebben, tante", zei hij snel. Nu hief Annie het hoofd op en keek hem even in ademlooze spanning aan. In haar oogen lag in dat korte oogenblik een onbe waakte uitdrukking. En die ving hij op. „Wat bedoel je daarmee, Norbert? Toch niet, dat je in het geheel niet aan trouwen denkt?" Wordt YerrolgGL

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1