ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN )s ante klein® Annie fe No. 6 Woensdag 24 Novembei 1926 Raadsoverzicht. Plaatselijk Nieuws. IJmuiden 12of Jaargang IJMUIDER COURANT PLAN IV TOT HERZIENING VAN HET [TBREIDINGSPLAN VOOR DE GEM. VELSEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen tflgt ter openbare kennis, dat van heden af, durende veertien dagen, in uitvoerige kaarten gewerkt, op de gemeente-secretarie (4e afdee- ig), voor een ieder ter inzage wordt nederge- jd, het bij Raadsbesluit van 16 November 1926, {l 3, vastgestelde plan IV tot herziening van het ilbreidingsplan voor de gemeente Velsen. Velsen, den 18 November 1926. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, RIJKENS. KENNISGEVING INZAKE AFSLUITING SPOORWEGOVERGANG. Burgemeester en wethouders van Velsen bren- ter openbare kennis, dat de spoorwegover ig nabij het station IJmuiden, wegens herstel- g van de spoorbaan, op Vrijdag, 26 November veor het verkeer met rij- en voertuigen zal jn afgesloten, Velsen, 18 November 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, KOSTELIJK. RIJKENS. tesecretarie ter inzage liggen de verzoeken met bijlagen van: de N.V, „Hollandia" Zeepfabriek, te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden harer fabriek, door het bijplaatsen van een roerketel, met een inhoud van c.a. 10.000 L. en een stoomketel van 16 M2 verwarmend oppervlak, in het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie L no, 1162, plaatselijk bekend wijk C, Haringkade no. 32. De American Petroleum Company, te 's Gra- venhage om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatie met ondergrondsche be waarplaats en bovengrondsche aftapinrichting in het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F, No. 1824, plaatselijk bekend wijk G Rijksstraatweg, no. 46. Op Zaterdag, den 4 December 1926, des voormiddags te elf uren, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. VEGEN VAN ROOK GELEIDINGEN. In verband met de in den laatsten tijd voorge len schoorsteenbranden, vestigen burgemees- j >r en wethouders van Velsen de aandacht op ar- kei 156 der Algemeene Politieverordening OC jdende als volgt: ivJMet boete van ten hoogste tien gulden of Jtchtenis van ten hoogste twee dagen wordt ge- «raft de eigenaar of verbruiker «ener woning, Jt niet zorgt dat de rookgeleidingen behoorlijk jorden geveegd en bovendien zoo dikwijls dit lor of namens burgemeester en wethouders ordt bevolen. Velsen, 22 November 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. BAKKERSNACHTARBEID. De burgemeester van Velsen maakt bekend, it ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een •nvraag van G. J. W. Mathot, om vergunning het verrichten van bakkersarbeid tusschen uur des namiddags èn 6 uur des voormiddags het perceel G Hagelingerweg 219. Op Woensdag 22 December a.s., des voormid- i|Js 11 uur, zal in het raadhuis gelegenheid be- lan om ten overstaan van den burgemeester jiwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, e bezwaren inbrengen, in de gelegenheid ge- eld zich naar aanleiding van de bezwaren ondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren in- engen, kunnen gedurende acht dagen vóór het ivengemelde tijdstip, ter secretarie der ge- eente, van de ter zake ingekomen schrifturen tnnis nemen. Velsen, 22 November 1926. De burgemeester voornoemd, RIJKENS. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel sen, brengen ter openbare kennis dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van K. Peereboom, bakker, te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een bak kerij, alwaar geplaatst zal worden een gasoven in het perceel kadastraal bekend gemeente Vel sen, afdeeling IJmuiden Sectie M, No. 2209, plaatselijk bekend wijk E, Zeeweg no. 31. Op Maandag, den 6 Dec. 1926, des voormiddags te elf uren, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, Velsen, den 22 November 1926, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. HINDERWET. burgemeester en wethouders der gemeente Vel-; d, brengen ter openbare kennis dat ter gemeen- Vergadering van 16 November, Het eerste punt, dat in deze vergadering, waar schijnlijk de laatste, die de Raad in d e z e raads zaal heeft gehouden, voor de volgende hoopt men met de nieuwe gereed te zijn, de aan dacht vroeg, was de voorgestelde herstelling van de uitmonding van de rioleering in het Noordzee kanaal nabij het klaphekje bij den Kanaalweg, waarvoor door B. en W, bij den Raad een extra- crediet werd aangevraagd. Dit is wel een leelijke tegenvaller. Het is nu binnenkort al de tweede maal dat een soortgelijke herstelling moet plaats hebben. Aan goede wenken van de zijde van de raadsleden heeft het hierbij niet ontbroken, waarbij er door de heeren Schilling en Schuiten maker de aandacht op werd gevestigd, dat ook de uitmonding der rioleering te IJmuiden bewesten de sluizen wel eens de aandacht verdient, min der, omdat men daar voor instorting aanstonds vrees behoeft te koesteren dan wel, omdat de be staande toestand ter plaatse ernstige hygiënische bezwaren oplevert, waarvan een groot deel van de ingezetenen last en hinder ondervindt, in den vorm van stankverspreiding bij lagen waterstand, en ook de rattenplaag zal daaraan wel zijn te wij ten. Een dankbaar, zij het onvruchtbaar onderwerp voor discussie vormen steeds de voorstellen, die beoogen aan nieuwe straten namen toe te kennen of, zooals thans voor sommige reeds bestaande, in verband met de inlijving van Velseroord, naams verandering. Ook deze vergadering maakte in dat opzicht geen uitzondering. De voorzitter gaf den Raad van daaromtrent bestaande wenschen bij raadsleden liever te voren te doen blijken, opdat daarmede rekening zou kunnen worden gehouden. (Wil men tijdens de vergadering nog wijziging, dan blijken er in den regel zooveel hoofden zooveel zinnen. Toen kregen we de schoolaanvraag van het be- stuur der Neutrale schoolvereeniging. B. en W. stelden voor daar aan de wettelijke eischen werd voldaan, de gevraagde medewerking te verleenen. i Tevens gaven zij in hun advies te kennen, dat zij I bereids het schoolbestuur hadden gevraagd of dat J er mee accoord zou kunnen gaan, als voor de ge- vraagde 6 lokalen een evenredige schoolruimte van het gebouw der A scholen werd afgestaan, j terwijl zij geen termen aanwezig achtten, om in verband, met de mededeeling dat het schoolbe stuur het maximum per klas voor die school op 30 had bepaald, dat voor de gemeentescholen dien overeenkomstig te verlagen, i Het hierover gevoerde debat echter bleef tot de j aanvrage zelf beperkt, doordien de heer Roelse aanstonds de prioriteit vroeg voor een voorstel t van orde. Hij wees er op, dat dit voorstel, in strijd met de daaromtrent bestaande gewoonte, aanstonds van een praeadvies was voorzien, zon der dat hierover het advies der onderwijscom missie was gevraagd, hetgeen hij vooral inzake de huisvesting der school en de omtrent de getal sterkte der klassen voor de openbare scholen een bezwaar achtte. Op deze gronden bepleitte hij aanhouding. B. en W. hadden geen bezwaar daar tegen voorzoover dit bedoelde punten betrof, zoo dat z, h, s. werd besloten het nemen van een be slissing daaromtrent tot een volgende vergade ring uit te stellen. Waarna het voorstel tot het verleenen van de medewerking zonder meer aan de orde werd ge steld. Het lokte nog heel wat discussie uit. Allen, ook zij, die tegen deze aanvraag een gansche reeks bezwaren ontwikkelden, stelden zich op het wettelijke standpunt, op grond*'waarvan tegen de aanvraag als zoodanig geen aanmerking kon wor den gemaakt en de medewerking dus behoorde te worden verleend. Allen, met uitzondering van den heer Schilling, die verklaarde dat de wet hem niet kon verplichten voor bewilliging van de aan vraag te stemmen, als hij er persoonlijk tegen was. Waarmede niet gezegd is, dat deze aanvraag ver der onbestreden bleef, verre van dien. De heeren Vermeulen c.s. mochten dan al verklaren, en tot zekere hoogte terecht, dat de Raad over de mo tieven, die bij deze schoolaanvraag hadden voor gezeten, niet had te o^/deelen, men kon goed schiks ook o. i. daarom rijn stem aan de inwilliging niet onthouden, maar wij kunnen ons toch inden ken, dat zij, die meenden, dat met deze aanvraag het gemeentebelang geenszins was gediend, er aan hechtten, hun meening te dien opzichte te doen kennen en dit te eerder, waar het juist de wethouder van onderwijs was geweest, die als voorzitter van bedoeld schoolbestuur voor deze aanvraag, mede aansprakelijk mocht heeten. Hier bij werden, met name door den Soc.Dem. woord voerder over de houding van dezen wethouder met betrekking tot die aanvraag en de waarne ming van zijn ambt als wethouder dingen gezegd, en feiten genoemd, die voor dezen nu juist niet een aangenamen klank moeten hebben gehad, het geen dan ook wel bleek uit de wijze waarop deze daarop reageerde. Had ook niet de heer ten Broeke tevoren ver klaard, dat, als waar was, wat in dat verband door den heer Roelse den wethouder was ten laste gelegd, diens houding als zoodanig zeker afkeu renswaardig zou zijn. De wethouder had dan ook beter gedaan te trachten de tegen zijn beleid aan gevoerde bezwaren zakelijk te weerleggen, waar toe een dringende aanmaning van den heer Lan- deweert nog te meer drong. Voor de bijzonderheden van dit debat mogen we naar het verslag verwijzen. We willen er ech ter nog op twee punten nader op ingaan. In de eerste plaats dan dient nog vermeld de poging door den heer Groeneveld aangewend, om de be middelingspogingen voort te zetten. Wel vond deze hierin steun bij den heer Schuitenmaker, maar de overige leden van den Raad bleken hierin weinig heil te zien, hetgeen ons na de in zijn re pliek door den heer Roelse gemaakte opmerking niet geheel onbegrijpelijk voorkomt. Het tweede opmerkelijke feit waarop wij hierboven doelden was het dispuut van den heeren Sluiters en Ver meulen onderling. De heer Sluiters ook had blijk gegeven, deze school-aanvraag niet bijzonder te kunnen waardeeren. Hij had de meening verkon digd, dat z.i. de openbare school toch neutraal was en kon dan ook de aandiening van dezv. school onder het etiket „bijzonder neutraal" niet recht begrijpen. De heer Vermeulen trachtte hem dat begrip bij te brengen. Hij meende dat elk voorstander van het bijzonder onderwijs er zich over moest verheugen, dat het beginsel, de school aan de ouders, ook aan den anderen kam aanhangers kreeg. De heer Sluiters bleek deze aanvraag anders te taxeeren. Hi) gaf niet ondui delijk te kennen, dat hij in deze school niets meer zag dan een standenschool, bij welker op richting men met de gemeentefinanciën geen re kening had gehouden. Ook de heer Bosman ha merde op dat aanbeeld hoofdzakelijk door tal van vinnige interrupties, waarmee hij het den voor zitter toen de heer Vermeulen aan het woord was lastig maakte. Ten slotte hebben toch nog 9 leden hun stem tegen deze schoolaanvraag uitgebracht, nl. de soc. dem., de vrijz, dem. en de heer Groeneveld, Hier aan is zeker niet vreemd de omstandigheid, dat ten slotte bleek, dat naar wettelijk voorschrift te gelijk met over de aanvraag zelf moest worden gestemd over de vraag of het aantal leerlingen der openbare scholen niet dienovereenkomstig zou worden verhoogd, welke vraag hiermede ont kennend is beantwoord. Eene beslissing intus- schen zoo werd immers te kennen gegeven, die zuiver een formeel karakter droeg, en waarop men later terug zou kunnen komen. Hierna kregen we na een korte pauze de motie van den heer Schilling namens de soc'.democraten ingediend, welke er bij de regeering op moest aandringen de door deze voorgenomen stopzet- i ting van de huurcommissiewet voor onze gemeen te niet tot uitvoering te brengen- Men moge be twijfelen of het veel zal helpen, maar de voor steller smaakte de voldoening ze na een knappe verdediging trots het afwijzend praeadvies van B. en W. met alleen de stemmen van de 3 wethou ders en den heer Vermeulen tegen te zien aange nomen. Uit de discussies bleek wel, dat men af gezien nog van de sterke beperking der werk zaamheden van de commissie, waardoor haar uit gaven zich thans ook tot een minimum beperken, de beteekenis van haar behoud vooral gelegen achtte in haar preventieve uitwerking op de huis eigenaren. Waarom, zoo vroeg de heer Schilling, is mên in die kringen voor haar verdwijning zoo sterk geporteerd, als men er geen financieel voordeel ten koste van de huurders van denkt te trekken? Van zeer verschillenden zijden ontving hij steun en het pleit werd gemakkelijk gewonnen. Hierna wachtte ons nog een prij uitvoerige dis cussie over het voorstel tot aanleg van straten en DIEREN BESCHERMEN IS MENSCHEN BESCHAVEN! Wordt dus lid van de aid. Velsen en Omstr., der Ned. Vereen, tot bescher ming van dieren! Min. contr. f 1-25 per jaar. Secretariaat: Stationsweg K 80, Velsen. rioleering op het gedeelte van Velserbeek ge naamd ,,de Ratels", waarbij bleek, dat B. en W. wel wat voorbarig, reeds sommige werken hadden ter hand genomen. Tot hun verontschuldiging konden zij aanvoeren, dat voortgang van werk zaamheden in verband met den verkoop van bouwgrond ter plaatse daartoe noopte. Dit punt bracht weer geheel andere kampvechters in het strijdperk, de heeren ten Broeke, Bosman, Schaar, Nijssen en Vermeulen, waarna op voor stel van laatstgenoemde werd besloten, goed te keuren wat reeds was aanbesteed, maar B. en W. uit te noodigen ten spoedigste met een kostenbe rekening te komen ook van de verdere werk zaamheden, waarvan uitvoering gewenscht moet worden geacht. Nadien nog was besloten tot een crediet voor verbetering van den Bloemendaal- schen straatweg vanaf den Duivelslaan tot aan de brug, groot f 1500, kwam in behandeling hel voorstel van B. en W. inhoudende machtiging tot uitvoering van een plan voor den bouw van een 7-klassige openbare lagere school aan de Hadley- dwarsstraat annex gymnastieklokaal. De heer Vermeulen wenschlte nog verder door gevoerde bezuiniging bij dezen bouw. Hij meende, dat die te verkrijgen was door de lokalen op el kaar te bouwen, verdiepingsbouw dus, en vond hierin steun bij de heeren Maas en Nijssen. De heeren Roelse en ten Broeke verdedigden hiertegen tevergeefsch het voorstel van B. en W. zij stelden zich op het standpunt, dat vergeleken bij het eerste plan, geraamd op f 110.000 toch een flinke bezuiniging was verkregen, dat de kosten van dit gebouw de normale van c.a. f 8000 per lokaal niet noemenswaard overschreden, het ge bouw van alle luxe was gespeend en in deze drukbevolkte buurt een behoorlijk groote speel ruimte voor zulk een school behoorde te worden gereserveerd. Bij de stemming won de heer Ver meulen het pleit. Uitdrukkelijk is echter toege zegd, dat het plan naast dit in de volgende verga dering in te dienen geen vertraging in het ge reedkomen van het gebouw beteekende. Hierna dan waren we eindelijk aan de rond vraag. Belangstellenden in de daarbij nog aan de orde gestelde desiderata mogen we zeker wel naar het verslag verwijzen. De afd, IJmuiden der Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding organiseert tegen Vrijdag avond een lichtbeeldensamenkomst in de Geref. Kerk aan de Wilhelminakade. Als spreker treedt hierbij op de heer P. Loof van Middelburg, hoofd bestuurder der Vereeniging en vroeger gevangen bewaarder te Haarlem. De toegang tot de verga dering is vrij. TELEFOON. De directeur van het post- ij telegraafkantoor alhier maakt bekend, dat dit kantoor is toegelaten tot het telefoonverkeer met alle Zwitsersche net ten. Uren, gering verkeer (3/5 van het tarief) 9 n.m,8 v.m. Gesprekkosten f 3.per eerste 3 minuten of minder; na de eerste 3 minuten f 1. per minuut. Dringende gesprekken toegelaten. VAN H. COURTHS—MAHLER UIT HET DUITSCH VERTAALD DOOR J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM Ie wetten van zijn huis stonden als een tuur tusschen hem en haar, zelfs als zij |Kdi liefhad. En hij mocht zichzelf niet eens weldaad gunnen, haar te zeggen wat hij »r haar voelde. Dan zou hij haar mede- fkken in zijn strijd, zonder haar te kun- helpen, zou hij haar vrede verstoren haar zelfs uit zijn huis verdrijven, dat oor haar, die geen tehuis had, een vredige fcvlucht moest zijn. Was het dan niet een ïluk te weten, dat zij onder zijn dak goed borgen was, dat hij er aan meehielp haar ven wat zonniger te maken? Zou hij zich ilf dit geluk ontnemen door de onbezon- toheid Yan een oogenblik waarin hij geen eester over zich zei ven was? Hij moest ar aan haar tranen en aan haar leed g 'erlaten, onverschillig wie ze golden. Mis- Bfliien verbeeldde hij zich ook maar aller- dingen, wellicht was het slechts een Jpval van kinderlijk leed om de gestorven •oeder. Dan zou het toch nog dwazer zijp W haar toe te gaan en haar te verschrik- Zoo streed hij met zich zelf en zijn vurig «rlangen zekerheid te verkrijgen of hij W dit mooie, lieve meisje werd bemind, par zijn strenge rechtschapenheid behaal- de overwinning en de gedachte, dat zij «t op Saszneck zou* blijven, als hij zijn ffde onder woorden bracht. Maar zij mocht ook niet vermoeden, dat hij haar tra nen, haar leed had gezien, dan zou haar gemoedsrust verstoord zijn geweest. Voorzichtig liep hij terug. De zachte grond van het bosch dempte zijn schreden. Pas toen hij een eind van haar verwijderd was, liep hij steviger door in de richting van het slot. Annie had er geen vermoeden van dat haar tranen opgemerkt waren. Om dezen tijd was het park meestal geheel verlaten. Zelfs kon zij niet goed zeggen waarom zij plotseling zoo hartstochtelijk was gaan schreien. Reeds sedert dien morgen had zij zich zoo treurig gevoeld. Het was haar als of door de komst van barones Hochberg haar leven moeilijk en glansloos zou wor den. Misschien was zij bang, dat ondanks den tegenstand van Norbert er toch een verloving tusschen hem en de barones tot stand zou komen. Zij had zich dat trach ten voor te stellen en er zichzelf mee ge kweld, zoodat het verdriet haar plotseling overmand had en de tranen waren geko men. Zelfs bij den dood van hare lieve moeder had zij zich niet zoo rampzalig ge voeld als nu. Het was voor haar een treu rige zekerheid, dat Marianne Hochberg de vriendelijke zonnestralen zou verjagen, die haar leven, sedert zij op Saszneck woonde, verwarmd en verlicht hadden. Een stem in haar binnenste fluisterde haar in, dat Nor- bert von Saszneck nooit meer zoo vriende lijk en hartelijk tegen haar zou zijn, als tot nu toe. Eindelijk werd zij wat kalmer en schaamde zich over haar moedeloosheid. Zij nam haar zakdoek en veegde daarmee de sporen van haar tranen weg. Toen zij op haar horloge keèk, zag zij, dat het tijd werd, naar het slot terug te keeren. Haar vrije uur was voorbij. Snel ging zij naar het huis terug. Norbert zag haar komen en nu eerst kon hij zich weer aan zijn werk begeven. Zoolang hij wist, dat het schreiende meisje nog buiten was, hoorde hij voortdurend haar zacht, smartelijk snikken. Daardoor was hij niet in staat zijn gedachten bij zijn werk te hou den. Ofschoon Annie nog vlug haar oogen met koud water had gebet, bemerkte me vrouw von Saszneck toch, dat zij geschreid had. Maar zij zei er niets van, daar zij zelf wist hoe weldadig het was stil te kunnen uitschreien. Zij geloofde natuurlijk, dat de tranen van Annie haar gestorven moeder golden. Maar zij vond het zoo dapper van Annie, dat zij om niemand lastig te vallen, haar verdriet bedwong. Zij trok Annie met groote liefde naar zich toe, streek haar vriendelijk over het haar en zei op haar opgewekte, lieve manier: „Zoo, kindjelief, nu zullen wij eens flink aan 't werk gaan. Je kunt dadelijk naar den tuinman gaan, om te zien, welke bloemen wij kunnen krijgen om tot welkom in de kamer van Marianne te zetten. Roep ook alsjeblieft even de huishoudster voor mij, ik wil met haar de menu's voor de eerstvol gende dagen vaststellen." Annie deed wat haar verzocht werd en keerde met een mandje vol bloemen terug. Norbert liet zich dien dag bij de thee ver ontschuldigen, daar hij was uitgereden. De waarheid was, dat hij zich nog niet kalm gehoeg voelde, om Annie weer te kunnen zien. Zij ontmoetten elkaar pas weer 's avonds aan het middageten. Toen Norbert de eetkamer binnenkwam, stond Annie reeds bij het raam te wachten. Mevrouw von Saszneck was er nog niet. Annie keerde zich dadelijk om toen Nor bert binnenkwam. Zij droeg eene aardige, elegante, zwart kanten blouse en een nauwsluitende, gladde lakensche rok van dezelfde kleur. De blouse had een lage hals en halflange mouwen, die de mooi gevorm de, blanke armen vrij lieten. Ze zag er ongelooflijk lief en bekoorlijk uit in dit eenvoudige toilet. Annie kon alles dragen wat zij maar wilde, steeds zag zij er gedistingeerd en elegant uit. Sommige vrouwen hebben een gave steeds met smaak gekleed te zijn en tot deze behoorde Annie zeer beslist. Norbert keek haar onderzoekend aan of hij nog sporen van tranen kon ontdekken. Maar haar oogen keken weer helder en vroolijk, ze hadden slechts een verhoogden glans en schenen donker, bijna zwart te zijn. Dat gaf aan haar gelaat een nieuwe, betooverende bekoring. Onwillekeurig slaakte hij een diepen zucht, maar snel deed hij dien vergeten door een schalksche begroeting. Annie ant woordde hem eveneens vroolijk. „Tante is wat laat naar 't schijnt,'' zei hij, een onschuldig onderwerp kiezend. „Ja, ze is zich later dan anders gaan kleeden, maar ze zal zich haasten zooveel zij kan.'' „Aha, groote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Tante heeft zich zeker verlaat door de toebereidselen voor 't be zoek van Marianne." „Juist, mijnheer von Saszneck." Hij zocht naar een ander onschuldig on derwerp tot gesprek. „Het speet mij, dat ik vandaag het gezel lige theeuurtje niet heb kunnen bijwonen," zei hij eindelijk. „Ja, we hebben u zeer gemist dat wil zeggen ik bedoel natuurlijk tante Elisa^ beth,'' verbeterde zij zich snel en kreeg daarbij plotseling een hoogroode kleur. Hij zag haar verwarring en zijn hart klop te opstandig. Het liefst zou hij haar ge vraagd hebben: „Alleen tante Elisabeth? gij niet?" Maar hij wilde haar niet nog meer in de war brengen en deed alsof hij haar verle genheid in het geheel niet had opgemerkt. Om zich niet te verraden verwijderde hij zich eenige schreden van haar en ging bij den schoorsteen staan. „Dat zal heden voor langen tijd de laat ste gezellige avond zijn, juffrouw Sund- heim," zeide hij daarna op luchtigen toon. „Zult u vandaag nog een paar liederen voor ons zingen." „Gaarne, als u het wenscht,*' antwoordde zij. „Ja, ik zou het zeer graag hebben, an ders zou ik het u toch niet vragen. Zelf weet u zeker niet, welk een groot genot u er ons mee bereidt?" Zij schudde het hoofd en glimlachte. „Neen, dat kan ik heelemaal niet begrij pen, het zijn toch maar zulke eenvoudige liederen, van kunst is er in het geheel geen sprake." „Zeg liever geen aangeleerde kunst. Juist omdat uw liederen zoo eenvoudig en na tuurlijk uit het hart komen, bewijst het, dat het de hoogste, edelste kunst is." Ze maakte een haastige beweging met haar hand, en streek het haar van haar voorhoofd weg, alsof het haar te warm werd. „U overschat mij beslist, mijnheer von Saszneck, zeer beslist." Wordt verrolgd.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1