IJmuider Courant PU ROL Santpoort. Driehuis. Officieel. Plaatselyk Nieuws. IJmuiden Velsen. Advertentiën Visscherij HET MEERENHUIS ilerdig 27 November. 2e bled ij uur uur: juur [uur |uur: S uur predikbeurten VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. ned. herv. kerk. Ds. Dijckmeestcr. Ds. Erdman. focdkerk (Koning WUl«m$hnli). j) uurde Heer Tismeer. biterdagavond 8 uur: Bidstond. I poopsgaz. Gem. Aid. Prot, Bond. 13O uurDs. W. Luikinga. geref. kerk. Da. S. van Leeuwen. Dezelfde. chr. 1ref. kerk. Ds. T. A. Bakker. Dezelfde. evangelisatie hoogeberg. ■dagmorgen 10 uur: Samenkomst, jodagmlddag 12 uur: Zondagsschool, gdagavond 7.30 uurSamenkomst. Spreker: B. Jenninga. ■.sdagav. 8 uurOpenlucht-samenkomst Itnsdagavond 7 30 uurMeisjeskrans voor meisjes vanaf 12 jaar «derdagavond 8 uur: Bijbeibespreking Allen Welkom. Toegang vrij HED. HERV. KERK (Kalverstraat). uurDs. W. Kroese. tuur: Evangelisatie-Samenkomst. GEREF. KERK (Wlllebrordstraat). uur: Godsdienstoefening. 10 uurDs. S. van Leeuwen. VELSEN. ned. herv. kerk. 0 uurDs. W. S. van Leeuwen. 5«uri Dezelfde. GEREF. KERK (Koningsweg). Ds. J. D. Boerkoel. Dezelfde. SANTPOORT. ned. herv. kerk. Prof. Dr. G. A. van den Bergb van Eytinga. ieref. kerk (lokaal bethel). (5 uur: de heer O. W. van Deth. )0 uur 1 Dezelfde. Foensdag 8 uurde heer G. W. v. Deth, jbellezing. evangelisatie santpoort. uur: Ds. Warners, te Haarlem. 10 uurBijbelbespreking. BEVERWIJK. doopsgezinde gemeente, uurDs. Van Calcar. 2e prijs, G. Boeke, Beverwijk, verg. zilveren medaille. 3e prijs, A, Stolker Jr., Amsterdam, zilveren medaille. 4e prijs, K. Veuger, Trompstraat 40, IJmuiden- Oost, zilveren medaille. 5e prijs, A, Verschoor, Kennemerlaan 18, IJmui- den, zilveren medaille. Eervolle vermelding: D. v, Noordenne, Marconistraat 112, IJmuiden, W. N. Brouwer, Ratelsstraat 52, IJmuiden-Oost. - Woensdagmorgen had in de Zeestraat een aanrijding plaats tusschen den vrachtauto van den heer J, W. en die van H, W. De auto van J, W. bekwam schade aan een lantaarn, en kreeg een kapotte buiten- en binnenband aan een voorwiel, van den anderen autowas niets beschadigd. De oorzaak moet gezocht worden in het niet vol doende uitwijken bij het nemen van een bocht. Woensdagmorgen is aan boord van den stoomtrawler Anna IJM. 34 liggende bij het ko lenstation der Vereen, Steenkolenhandel een bus carbid ontploft, vermoedelijk doordat de in houd vochtig was geworden. De kolenwerker D. M,, in dienst der V, S,, die juist een luik optil de, dat verbinding gaf met de plaats waar de ont ploffing geschiedde, bekwam dientengevolge ernstige brandwonden aan beide handen. Na door Dr. van H, te zijn verbonden, kon M. naar zijn woning gaan. 497 Bij Verwonding midadel ijk nu verwijderd. Het ongeval liep nu nogal goed af, alleen de auto werd wat beschadigd, maar het had veel erger kunnen zijn. De politie stelde een onderzoek ïn en consta teerde, dat sommige buizen vlak bij de as van den weg lagen. Vooral bij het mistige weer is dat een gevaarlijke toestand. In den nacht van Woensdag op Donderdag jl. omstreeks 1 uur, zagen eenige leiders van den Particuliere Bewakings- en Recherchedienst een dronkenschap verkeerenden Duitscher die aan de zuidzijde der Visschershaven mei een zijner geschoeide voeten zat vastgeklemd tusschen de dubbele- of contra rails, niet bij machte zich te verlossen, en in gebroken Hollandsch luidkeels om hulp riep. De man kon eerst bevrijd worden, nadat men hem de schoen had losgeregen, waartoe hij zelf niet bij machte was. Een fermen hand druk van den vreemdeling, onder veel dank, ge tuigde dat hij de hulp op hoogen prijs stelde. De hachelijke positie waarin hij verkeerd had bleek ook weer zijn voordeel gehad te hebben. De man scheen n.l. geheel ontnuchterd. aan den wal gewisseld te krijgen en verliet het schip met medename van het bankbiljet en het pakje, waarin zich broek en vest van hel zoo ever: gekochte costuum bevonden. Hij verzuimde ech ter terug te keeren en tot heden wacht de Nooi tevergeefsch op zijn Hollandschen vriend. Aangifte bij de Rijkspolitie volgde, waarna het den brigadier der Rijksveldwacht al spoedig bleek dat de Noor zijn vertrouwen had geschonken aan zekeren J. V., een berucht Zeedijkbewoner uit Amsterdam, die in den laalslen tijd veelal vertoef-^ de in logementen te Beverwijk en wiens opspo ring nu is verzocht. DIERENBESCHERMING. Een nobele gilt. Onze afd. der N, V. t, J3. v, D. ontving van Mevr. v. E. te Amsterdam een gift van f 60.ter tegemoetkoming der zoo hoog noodige propagan da. DE FILM POTEMKIN. In Thalia is gisteravond voor 't eerst de veelbe- vertoond. gen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 1424 tot f 6758"; Duitsche stoomtrawlers van f 1818 tot f 476' -, Engelsche haringdrifters van f 1200 lol f 459o. zeilharingloggers van f 695 tot f 5136; terv/iji de kustvisschers totaal f 10434 besomden. De aanvoer bestond uit 815087 K.G. trawlvisch, 749 kantjes en 8851 manden haring. De totaal opbrengst bedroeg f 376.449.07. De besommingen der aa,n den rijksvischafslag aangekomen visschersvaartuigen waren: 24 NOVEMBER 1926 uur i uur uur Woensdagnacht ontstond tijdens de reis van Antwerpen naar Rotterdam aan boord van het s.s. „Zosma" twist tusschen twee matrozen. De twist liep zoo hoog, dat één hunner, D. B. uit IJmuiden, zijn kameraad J. R. een steek in den sproken film „Pantserkruiser Potemkin' buik toebracht. Woensdagmorgen bij aankomst in gebouw was stampvol, de Rotterdamscire haven werd de rivierpolitie De film geeft meer de revolutie aan boord van gewaarschuwd, waarna de gewonde naar het den Russischen pantserkruiser Potemkin op de ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd werd. Zwarte Zee in 1905. Natuurlijk hebben de Russis- Zijn toestand is niet ernstig. sche Sovjetautoriteiten, onder wier auspiciën en TTMIimFR FFnFRATlF goedkeuring deze film vervaardigd is, er revolu- 1JMUIDER FEDERATIE. tionaire propaganda mee bedoeld. En dat was Donderdagavond vergaderde het Bestuur der soms in de zaal wel te merken, vooral in de twee- IJm. Federatie voor de tweede maal met de vak- de en derde acte, als de groeiende ontevredenheid groep kolenwerkers, over de voor die groep met uitbarst en de officieren over boord worden ge- de werkgevers in het kolenbedrijf te IJmuiden af smeten. Toen klonk er meermalen applaus en te sluiten collectieve arbeidsovereenkomst. Ver- kwam het dierlijke in den mensch even naar bo- werd gedaan van de na de eerste vergade- ven. Maar als we deze opname als filmwerk be ring met de werkgevers gehouden bespreking, schouwen, dan moeten we zeggen, dat het een waarin nog verschillende voordeelen werden be- prachtig geslaagde film is, boeiend en spannend, reikt. veel meer dan de ergste Wild-Westroman. De Hoewel men algemeen ontevreden was over het opnamen zijn schitterend, zoowel die aan boord feit dat de voor het motorwerk gevraagde ver- j van den kruiser, als in de haven en straten van hooging niet werd toegestaan, besloot men niette- Odessa. Sterk van tragiek is vooral het gedeelte, min het bestuurs-advies op te volgen en het waar de kozakken op de bevolking worden afgt contract te aanvaarden. j zonden, een geweldig staal van massa-regie. Besloten werd bepaalde klachten, het motor- J De spanning stijgt bij de vervolging van den werk betreffend, te verzamelen en die ter zijner j kruiser door de admiraals-flottilje en die nacht tijd aan de directie van de V, S, de eenigste aan boord is- boeiend en meesleepend, door den met motoren werkende firma voor te leggen/strijd, die hier voor het veege lijf gestreden wordt. "r- Dit gedeelte deed ons verstaan, hoe geweldig BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: Ch. M. M, de WaardJasper- se, d.; G, van BugnumDekker, d,; B. W. Beek Schools, d., H. KuijtMetz, z.; A, de Ruiter- Kerkwijk, d.; Th. E. WelborenEggeraat, d.; I. BakkerKoornstra, d. Ondertrouwd: A, v. d. Broek en A. Kra mer; L. de Zeeuw en C. M„ Osendarp; R. Boo gaard en A, Schol; H. J, Ulehake en C. C. v. d. Sluis; H. A. P. Hellings en J. Blenk; A. van Croo- nenborg en G. v. Poelje Gehuwd: A. J. Meiland en M, Blansjaar; J, A. Veen en A. van Leeuwen; G. van der Linde en L Slings; N. C. Mentink en J. M. van Schinkel. Overleden Anna Elisabeth van den Berg, 73 j., wed. van A. B. v. Geerhuisen; Hilligjé Le- vasier, 11 m., d. van A. Levasier; Adriana Apolo- nia Wigchert, 4 j., d. van E. Wigchert Sedert 1921 bestond voor deze groep van ar beiders geen collectieve arbeidsovereenkomst en hoewel de loon- en arbeidsvoorwaarden door goede organisatie gunstig gehouden konden wor den, was er toch eenige verwarring bij gebrek eener vaste regeling ontstaan. Het met terugwerkende kracht tot 1 November j.l. geldende nieuwe contract volgt in hoofd zaak dat van 1921, behoudens dat in, verschillen de tarieven, voornamelijk in het brikettenwerk verbeteringen werden aangebracht. Geheel nieuw is echter de door de IJmuider Federatie voorgestelde en door de werkgevers aanvaarde ziekteverzekering voor deze groep De regeling daarvan komt hierop neer, dat door lustreerd zenuwspannend het leven op een oorlogsschip moet zijn, als het werkelijk oorlog is, als de ka nonnen werkelijk moeten worden afgevuurd. Deze film, die misschien wel veel jonge *„roode rakkers" zal doen genieten, omdat het hier gaat om de daad, heeft ook veel te zeggen. En wel dit: behandel den mensch als mensen, of beter nog: Hebt uw naasten lief. Dat predikte vooral het eerste deel van de film. En als ieder dit verstond was er geen oorlog en waren er geen kruisers meer. Het versterkte orkest, onder leiding van den heer John Otte, heeft het filmwerk muzikaal geïl- Hedenavond geeft de afd. Santpoort Bloemendaal van de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoh. Dranken een propaganda- en kunst avond in de Ned. Herv. Kerk. Het propagandis tisch gedeelte is toevertrouwd aan Ds. A, v. d. Heyde van Voorburg, lid der 2de Kamer, het kunstgedeelte aan den heer H. C. v. Heyst (or gel) en den jongeh. C, v, Heyst Jr. (viool). Dinsdagavond voerde de tooneelvereeniging „St. Engelmundus" op een blijspel in 2 bedrijven, getiteld „Toch nog een snee door den neus", „Zomerlust" was uitstekend bezet en er is har telijk gelachen, zoodat de avond uitstekend ge slaagd mag heeten. Na afloop bleven velen der aanwezigen nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen, Het gemengde koor ,Vox tfumana", direc teur de heer Joh. Brands, geeft Dinsdagavond een concert in „Zomferlust" met medewerking van Mej. Jo. Meeuwse [violiste) en den heer G, Grondsma (declamator). Gezien de samenstelling van het programma het koor zal o.a. zingen „Woudlied" en „Droomt vrouw kom" en de heer Grondsma zal declamee- ren „De wilgen" en „De Dijk" van Adania van Scheltema belooft het een mooie kunstavond te worden. HEROPENING OPENB. BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en wethouders van Velsen bren- ter algemeene kennis, dat de openbare (vaarschool aan de Breesaapstraat te IJmuiden purend controle oefenen op de werkmg worden heropend op Maandag 29 November des voormiddags 9 uur en die aan de Casam- 1 1 ■ootstrat, op Maandag 29 November a.s., des middags 2 uur. Velsen, 26 November 1926, de kolenwerkers 1 van hun weekloon in een speciaal fonds zal worden gestort, waarin ook de werkgevers een gelijk bedrag storten, t Het fonds fs geheel het eigendom van en wordt 'geheel beheerd door de IJmuider Federatie, V Er wordt een verzekering gesloten voor f 21.: J uitkeering per ziekte-week, gedurende maximaal 26 weken per jaar, bij een solide Verzekerings f Maatschappij, waarvan de premie uit het fonds zaal worden voldaan. Na een jaar zal uit den stand 'van het fonds worden afgeleid of verbetering der verzekering mogelijk is zonder het fonds in ge vaar te brengen. Een commissie van drie kolenwerkers zal voort van dit de vooraf een ouverture, die met kolenwerkers. Het contract loopt af 1 Sept. 1927. Deze week is alhier op 45-jarigen leeftijd ^overleden de heer Jac. Gouda. Woensdagmiddag had op de Alg. Begraafplaats de teraardebestel- ling plaats, waarbij het bestuur der Harmonie Concordia vertegenwoordigd was, terwijl IJmui- r dens Mannenkoor, waarvan de overledene lid was, met rouwomfloerst vaandel den stoet volgde. Aan de groeve sprak de heer N. H. Edcius na mens de Harmonie Concordia en namens IJmui- dens Mannenkoor de heer J. Vissink. Het lieve lingslied van den overledene „Beati mortui" (Za lig zijn de dooden), werd-door het Mannenkoor a kantore van het bedrijf Openbare Werken te gezongen, 1 Isen. De heer G. Dekker dankte namens de familie Tijdens deze vergadering zullen belanghebben- voor de belangstelling, van 11 tot 11.30 uur in de gelegenheid wor- TT e gesteld de commissie te spreken. Schetsont- - Het eerste abonnementsconcert van het Sym- ppen, die zit aan 't oordeel der commissie wen- phome-orkest Euphonie, directeur de heer Mar. '.en te onderwerpen, moeten uiterlijk op Dins- Ada">. zal Plaals hebben °P Vn!daH December. Burgemeester en wethouders van Velsen, secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJK ENS. KENNISGEVING. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge acht, dat de vergadering der SCHOONHEIDS- OMMISSIE zal worden gehouden op DONDER- A.G 2 DECEMBER 1926, des voorm. 9.30 uur, SOBjj 30 November a.s,, middags 12 uur, bij den se Ifll etaris zijn ingeleverd. Velsen, 27 November 1926. De secretaris der commissie, „„„la J, ARENDS.jo°pende In de Geref. Kerk was gisteravond een ver gadering belegd door de Geref, Vereeniging voor Drankbestrijding, welke samenkomst druk be was. Bij verhindering van den voorzitter de lijn Haarlem- de heer A, Kramer de samenkomst met zullen loopen. groote aandacht werd gevolgd en met een dave rend applaus beloond werd. AUTOBUSSEN. Donderdagmiddag werden voor het college van Ged. Staten van Noord-Holland verschillende aanvragen behandeld voor autobusconcessies. De Brockway vroeg concessie voor eenige nieu we diensten op de lijn HaarlemIJmuiden. Jhr. Elias opperde eerst bezwaren namens de Ned. Spoorwegen. Er bestaat, zoo werd betoogd, op dit traject niet de minste benoeïte aan auto busdiensten, omdat de trein in de behoeften van het vervoer voorziet. De autobusexploitanten doen een ernstigen aanslag op het bestaan van de spoorwegen. Met smart is urtgezien naar een wettelijke regeling, die een einde maakt aan de strooperij op het gebied van vervoer. Er rijden 30 treinen op het traject HaarlemIJmuiden. Ir.- W. J. Burgersdijk trad namens de N.Z.H.T.M. op. De tram heeft met dit geval wel weinig te ma ken, maar spreker meende, dat rekening gehou den moet worden met de mogelijkheid, dat spoor- en tramlijnen zich zoo normaal mogelijk kunnen ontwikkelen. Op het traject HaarleftiSchoten is in elk geval een autobus overbodig. Als men toch een autobuslijn sticht zal voor schadeloos stelling gezorgd moeten worden. De heer De Jong bracht namens den Bond'van Autobusondernemers bezwaren in tegen het ver- leenen van een concessie aan ae Brockway. De financieele basis van deze maatschappij is eigen aardig. Het eigenlijke kapitaal is slechts f 200. Dit is de moedermaatschappij. De doéhter-maat- schappij te Haarlem heeft een kapitaal van f 10.000. Daarvoor is nauwelijks één bus te koo- pen. De Brockway vroeg 8 dagen om op de bezwa ren te antwoorden. Jhr. Elias zei nog dat er na de elecirificatie van -IJmuiden nog meer treinen „Handelsbelangen" no, 1952 zal de credi- teurenlijst bevatten in het faillissement' van C. M. Blok, aannemer, wonende Zeeweg te Velsen- Driehuis. Zij telt 34 namen met een totaal pas sief van f 30.084.41, De baten zijn nog niet volle dig bekend. Voor de kinderen, die van hier de openbare scholen in IJmuiden-Oost bezoeken, is het een groot ongerief, dat van de D-scholen de eene om half twee begint, maar de andere om twee uur. Er zijn nu kinderen uit dezelfde gezinnen, waar van er om half vier uitgaan, terwijl de andere eerst om vier uur uit school komen. Als die scholen gelijk begonnen, konden de kinderen ge lijk naar school en weer naar huis gaan. Het is te hopen, dat dit gebeurt, want nu is het wel een beetje een gekke geschiedenis. IJMUEDENS' BLOEI. ijn de de In het afgeloopen Zomerseizoen had bovenge armode vereeniging een Fotografie-Wedstrijd -tfeschreven van Foto's uitsluitend gemaakt in gemeente Velsen. Het doel was onze ge- buitenaf meerdere bekendheid te geven en a verzameling aant'eleggen van de mooiste fo- nsjs, waarvan reproducties zullen gemaakt wor- Js p voor een te vervaardigen gids. >Q Set aantal inzendingen hiervoor was niet bijs- groot, waarvan het weer een der oorzaken is ^freest. Wij vernamen dat een Amsterdamsche rt. seteursfotografen-Vereeniging, bestaande uit 50 terwijl zij hier een bezoek bracht, het g. slecht met het weer trof, dat geen foto snaakt kon worden. Niettegenstaande deze om- ie indigheid zijn er toch mooie foto's van ver in aillende inzenders ingekomen. 0- Zeer velen hebben van de bezichtiging tegelijk de Historische Tentoonstelling in school C 'kruik gemaakt. Van de Vakfotografen was maar een inzending, f* arvoor beschikbaar was gesteld een verguld ?eren medaille, welke is toegekend geworden a den heer M. Schipper, Trompstraat 19, auidenOost. Van de Amateurs 14 inzendingen, waarvoor de 'gende prijzen werden toegekend: il lste prijs: W. Wonïnk, Oranjestraat, IJmuiden, p zilveren medaille. het lezen van een gedeelte uit Psalm 11 en een [welkomstwoord, Voor de Haarlemsche rechtbank werd be- I Spreker was de heer P. Loof van Middelburg, handeld het hooger beroep van den vischhande- 'lid van het Hoofdbestuur der Vereeniging, die laar P. D. te IJmuiden, die door den kantonrechter sprak over „Gevangeniswezen en Drankbestrij- op 25 October veroordeeld was tot f 5 boete we ding". De heer Loof, die vroeger te Leeuwarden gens weigering van het dragen van een door de en Haarlem gevangenbewaarder ïs geweest, ver- directie van het Staatsvisscliershavenbedrijf voor telde hoe de drank een der groote oorzaken is, geschreven dndentiteitsbewijs, rec»it van toegang waardoor duizenden in de gevangenis terecht ko- gevende tot de afslagruimten in de Rijksvischhal- men. Maar al teveel vergeten wij, hoe daar in de len te IJmuiden, gevangenissen velen zuchten. In tien jaar, n.l. van D. had geweigerd deze kaart zichtbaar te dra- 19121922, gingen ruim 60.000 mannen en vrou- gen. wen in ons land de gevangenis binnen. De heer De Officier van Justitie eischte bevestiging van Loof vertelde bij lichtbeelden van het leven der j het vonnis van den Kantonrechter, gevangenen en wekte zijn gehoor op om mee te strijden tegen den drank, die zoovele levens onge lukkig maakt. Voor de afdeeling was het een ernstige en mooie propaganda. Door den koopman in manufacturen B. F. uit de Trompstraat werd aan het bureau Engel- mundusweg aangifte gedaan, dat hij aan boord van het Duitsche stoomschip Eschersheim, liggende in het Noordzeekanaal en bestemd voor de papier fabriek, een doos met manufacturen en twee doo- zen zeep, ter waarde van f 30 vermistte. De poli tie stelde aan boord van het schip een onderzoek in, maar dit bleef zonder resultaat. Donderdagavond 11 uur deed de heer K, aan het Bureau Engelmundusweg aangifte, dat hij met zijn auto, rijdende op den Zeeweg, tegen een be tonnen rioleeringsbuis was opgereden. Door den klap kwamen de heer P. en zijn vrouw uit hun wo ning, om te kijken wat er aan de hand was. De De uitspraak wordt bepaald op 2 December. i De vorige week arriveerde te Velsen het Noorsche stoomschip „Skoctad" geladen met hout voor de papierfabriek. Een der schepelingen maakte toen kennis met een Hollander die aan boord kwam en van de bemanning te eten kreeg. Zaterdag jl. ging de Noorsche matroos, genaamd K. S., op stap met den Hollander en werden ver schillende café's te Velsen bezocht. In een dezer lokaliteiten, waarin tijdelijk heerenkleeding werd verkocht schafte de Noor zich een blauw cos tuum aan, kostende f 29.De Noor trok de jas direct aan, doch van broek en vest werd een pakje gemaakt, dat door den behulpzamen Hol lander werd gedragen. Aan boord teruggekeerd, troffen zij aldaar een koopman aan die aan den Noor eenige manufacturen had geleverd, doch die een bankje van f 25 hem door den Noor ter be taling aangeboden, niet kon wisselen. De Hollan- heer P, heeft nog eenige stukken bus van den wegder boot toen aan, te trachten, het bankbiljet GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. IJmuiden (Bureau Willemsplein). Een sleuteltje, een wit kinderbontje, een rijwielbelastingmerk, een huissleutel, een alpacca kinderbeursje met in houd, een rijwiel, een roode alpenmuts, een da- mesparapluie, een rijwielbelastingmerk in étui, een herdershond, een heerenrijwiel,een huissleutel, een rijwielbelastingmerk, een bruine damesbont, een heerenrijwiel. Bureau Engelmundusweg. Een grijs konijn, een huissleutel met ring, een gouden lorgnet, een geldstuk, een doublé heerenhorlogeketting; een donkergrijze jekker, een loterijbriefje, een rijwiel belastingmerk in étui. Velsen (te bevragen bij veldwachter Bosman): een portemonnaie met vreemd geld; een velg met band van auto. Bureau Wijkerstraatweg, Een paar bruine heerenhandschoenen, een dubbeltje, een rijwielbe lastingmerk in étui, een smidsduimstok, twee pot- looden. S.O. 122 Margot S.O. 102 El^e S.D. 49 Othmarschen IJM, 59 Clasine Luther IJM. 75 Kennemerduin IJM, 32 Zeemeeuw IJM. 503 Holland VU IJM. 327 Victoria IJM. 1 Swift IJM. 271 Derika -XIV IJM. 175 Trio IJM. 90 Stormvogels IJM. 5 Inie IJM. 324 Amalia IJM. 490 Gorredijk IJM. 154 Protinus IJM. 385 Derika IV IJM. 28 Walrus IJM. 4 Gelria IJM. 12 Johanna IJM. 50 Simon IJM. 103 Dolfijn IJM. 153 Ada IJM. 190 Henriette Jacoba IJM. 365 Holland VW IJM. 262 Zeilharinglogger KW. 121 Zeilharinglogger KW. 95 Zeilharinglogger KW. 108 Zeilharinglogger 25 NOVEMBER 1926. IJM. 72 Caroline IJM. 106 Reiger IJM. 144 Picter IJM. 53 Derika VI IJM. 149 Victor IJM. 56 Groningen IJM, 38 Jenny Elsa IJM. 290 Avanti IJM. 325 Gloria IJM. 27 Zwarte Zee IJM. 10 Jacqueline Clasine IJM. 26 Witte Zee IJM. 134 Lewiti SCH. 315 Zeilharinglogger IJM. 217 Zeilharinglogger 26 NOVEMBER 1926. IJM. 187 Derika IX IJM. 81 Lt. Gl, de Beer v. Portugael IJM. 203 Derika XVI IJM. 191 Albatros IJM. 84 Pallas IJM. 238 Joh, Marie K.W, 40 Zeilharinglogger EEN PROEFNEMING, Zooals bekend is, ging voor 14 dagen de gropte stoomtrawler Christina Catharina IJM. 13 naar zee, gecharterd door den heer S. v. d. Kolk, die met deze boot de proef met een nieuw, door hem ontworpen net, wil voortzetten. Reeds eerder was de proef genomen met een kleine trawler, de Elle Chenévière, welk schip toen een proportioneel zeer groote hoeveelheid visch aanbracht. Deze reis was schrijft de N. Hl. Ct., het resul taat minder opvallend. De Christina Catherina be- sonide ongeveer f 2100, In een gesprek met den heer van der Kolk weet deze het minder welsla gen aan het feit, dat de trawler, wegens machine defect, vijf dagen had liggen drijven en toen de terugreis begon. Bovendien had men de andere dagen nog met zeer slecht weer te kampen. Wat de visch, die gevangen was, betreft, het viel op, dat deze er zeer mooi en frisch uitzag. De oorzaak daarvan is, dat de visch tn het net zeer ruim blijft leven, terwijl in de anders gebruikte netten de visch over en door elkaar slingert in een nauwe zak, zoodat die steeds ernstig bescha digd aan huid en schubben binnenkomen. Het teleurstellende resultaat van deze reis zal dan ook niet onmiddellijk leiden ïot het einde der proefneming. f 3287 2269 4761 4473 3021 3507 3165 3193 „<2698 3735 -3525 2910 2509 2862 2343 2780 2980 3031 3101 142-1 3205 6163 2946 4448 2501 5136 4873 1191 695 f 3996 3005 2579 3604 2771 3117 3704 3710 2400 2672 2969 3145 4401 1466 2176 f 2822 3605 2385 3019 3254 2739 3330 GYMN.- EN ATHLETIEK-VER. „OLYMPIA". Ongeveer een half jaar geleden nam onze pro- paganda-commissie het initiatief de vereeniging een vlag aan te bieden. Zij stichtte daarvoor een fonds en maakte.het den dames en heeren be kend. Dit fonds nu bleek een bijzondere levens vatbaarheid te bezitten, door alle leden, jong en oud, werden kleine en groote bedragen gestort, maar niettegenstaande deze offervaardigheid kon de propaganda-commissie nog steeds den grootën slap, het bestellen van de vlag, niet doen. De vorige week echter kwam plotseling de goede geest, die in onze vereeniging huist, tot openbaring, en wel op de volgende wijze. De voorzitter van de propagandacommissie de beer A- v. Niekerken kreeg van een van onze leden een gift van.... schrik niet, vijftig gulden. Dit be drag, waarvoor wij den schenker zeer dankbaar zijn, gevoegd bij het reeds geschonken bedrag, stelt de prop.-com, dan ook in staat met nog wat goeden wil van de andere leden, over te gaan tot het aanschaffen van de vlag. Alhoewel het bestuur den schenker reeds haar dank betuigd heeft, willen we hem ook hier nog maals danken voor de groote gift, en de wensch uitspreken dat hij nog jaren lid van onze vereeni ging moge blijven. P- S. De stoomtrawler Clasina Luther IJM. 59 bracht Woensdag een 'steur aan, die 178 KG. zwaar was en f 330 opbracht. Gedurende de week van 18 t/m. 24 Novem ber 1926, kwaaien alhier de navolgende vaar tuigen binnen: 76 Holl.sche-, 10 Duitsche stoom trawlers, 27 Engelsche haringdrifters, 5 zeil haringloggers -en 93 kustvisschers. De besommin- Den lOen December a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- Grootouders JOHAN GEORGE v. d. HOEK WILHELMINA v. d. WEL, den dag te herdenken waarop zij voor 30 jaar in den Echt werden verbonden, Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wensch van hun liefhebbende kin deren en kleinkinderen. IJmuiden-Oost, 27 November 1926. j Kanaalweg E 95. Den lOen December a.s. hopen onze beste Zuster en Zwager JOHAN GEORGE v. d. HOEK f. WILHELMINA v. d. WEL, j yj hun 30-jarige Echtvereeniging te j X\ herdenken. Jfj tfit aller' naam: Wed. A. Eikhoff. ÖJ R. H. Koppelman v. d. Wel. j fD H. Koppelman. Q) IJmuiden-Oost, 27 November 1926. TE HUUR plaatselijk gemerkt Pr, Steijnstr. no, 60, te IJmui den, bevattende 7 kamers, serre, keuken, kelder, 2 W.C.'s en grooten zolder en voorzien van water, gas en electrisch licht. Huurprijs f 650. Inlichtingen ter secretarie (4e afdeeling) der ge meente Velsen,

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 5