N. WILDSCHUT Een bezoek aan „De Faam" Maar vooral in deze dagen De Faam 1 St. NiooSaisfafei gereed is Plaatselijk Nieuws. ljmuiden Velsen. Meubilaire Veiling gjggT" Solide Menbileerinrichting Bart Kennemerlaan 5 - Telefoon 439 is altijd ruimschoots loonend Telefoon 480 Huygensstraat 64 Te bevragen Ibij M. J. ROLVINK, V elserduinerbuurtweg 163 IJmuiden-Oost. Zaterdag gaf de Arbeiders Mandolineclub „Excelsior", directeur de heer J. W. Raadraan een concert-avond voor leden en donateurs in de Concertzaal Tivoli. Er was flinke belangstelling. De secretaris, de heer van Geyl, sprak een ope ningswoord en deelde mede dat Excelsior, behal ve de uitvoeringen voor leden, dezen winter ook een openbaar concert zal geven. Ofschoon wij al leen het eerste gedeelte van het programma heb ben gehoord, hebben we toch met veel genoegen geluisterd. Pittig werd de „Marsch der Arbeiders" van Joh. B. Kok uitgevoerd. Na de vertolking van „Valse Mystique" van denzelfden componist, volg den een paar klankschoone en fijne nummertjes, n.l. „Canto di fondoliere" en „Canzone d'Amore van Th. Henrichi en „Feuille d'Album" van C, Seyffardt. Kleurrijk en vol gevoel werden deze nummers voorgedragen. Naar wij verfiemen zal de heer J. W. Albar- da, lid der Tweede Kamer en leider van dc S. D, A, P., op Vrijdag 10 December spreken in Thalia, over het onderwerp.' „De tegenwoordig! politieke toestand en de ontwapening". Aan de ouders der leerlingen van School A I. U hebt allen een uitnoodiging ontvangen voor een ouder-vergadering op a.s. Vrijdag 3 Decem ber., 's avonds 8 uur in School A. Daar door een samenloop van omstandigheden de agenda ont breekt en U toch zeker wel graag weten wil waarover gesproken zal worden, neem ik de vrij heid U door middel van de IJmuider Courant dit alsnog mede te deelen. In de eerste plaats dan zal er verslag uitge bracht worden door de heeren Camman, Schouten en ondergeteekende, van hunne besprekingen met de ouder-commissie van School AI en anderen. De loop dezer bespreking is wel zeer interessant geweest, doch te uitvoerig om hier meegedeeld te worden. Ten tweede komt een voorstel in behan deling om een adres aan den Raad van Velsen te zenden, de beide Scholen AI en AII te combi- Een quintet en een sextet van het Symphonie Orkest .Euphonie" vérleenden welwillende mede- J neeren en te blijven bestemmen voor opleidings- werking en deze werd op hoogen prijs gesteld. 1 inrichting voor het middelbaar onderwijs. En in Prachtige nummers als de marsch uit Athaïia, de derde plaats zullen bovengenoemde drie heeren Ases Tod en de Faust-fantasie werden ten ge- voorstellen de Neutrale School niet, zooals het hoore gebracht. Het was een mooie avond. Zaterdagavond gaf de Accordeonvereeniging voorstel van B. en W. luidt, onder te brengen School A, Daar vooral het 2de en 3de punt van het aller- jExcelsior" haar eerste concert in de Concertzaal j grootste belang is voor het onderwijs van uwe De Griffioen, die geheel bezet was. Na een ope- kinderen, wek ik alle ouders met aandrang op ningswoord van den voorzitter, den here Sams- zoowel voor- als tegenstanders van een neu- huysen, opende Excelsior met de Marsch Militair, j trale school a.s, Vrijdag 3 December, 's avonds 8 uur in School A aanwezig te zijn. J. KOOI. GARNIZOEN IJMUIDEN. De levering van rundvleesch (bevroren) en die al dadelijk insloeg, zoodat deze aan 't slot op verzoek nog eens werd gegeven. De verschillende nummers, door de vereeniging uitgevoerd, hadden veel succes. En niet minder de solonummers, uitgevoerd door den directeur, den spek over het le halfjaar 1927 is toegewezen heer B, Bakker en den heer G. Siewertsen, die L. de Beurs, alhier, met een geestdriftig applaus beloond werden. Aan den dircteur werden door een jongedame bloemen vereerd, terwijl een der aanwezigen aan het einde van het concert de vereeniging dank bracht voor den mooien avond. De humorist G. Spanjaard uit Beverwijk heeft het orkest afgewisseld en met zijn voordrachten het publiek best weten te vermaken. Zaterdagmorgen had op het werk voor den bouw der nieuwe schutsluis een ongeval plaats. Bij het heiwerk voor den bouw van het buiten- sluishoofd, uitgevoerd door de firma Broekhoven en van Zuylen, is een heimachine, een Halbach- hamer, bij het afrijden der helling gekanteld, waardoor het geheele gevaarte naar beneden in den sluisput stortte. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Aan het heiwerk in den sluisput werd een schade toegebracht, wel bekwam de heimachine belangrijke schade. De oorzaak is vermoedelijk het breken van een kabel. i N. B. A. S. (Enbas). De afdeeling ljmuiden van den Nederlandschen Bond van „Abstinent Studeerenden" heeft Zater dagavond in de Willem Barendsz een propaganda- uitvoering gegeven, waarvoor groote belangstel ling bleek onder de studeerende jongelingschap, zoowel meisjes als jongens, of moeten we zeggen „dames als heeren". Misschien beide, want we za gen er zeker evenveel één en weiniger jarigen als meerderjarigen zij het dan nog niet voor de wet. Als je niet precies weet wat abstinentstu deerenden zijn je komt zoo gauw niet op het Fransche werkwoord s'abstenir, ofschoon het de laatste dagen nog al eens in minder gunstigen zin is gebezigd in het proces over de valsche Portu- geesche bankbiljetten -dan sla je toch even je dictionaire op en dan lees je als vertaling van „abstinent" matig (in het eten en drinken), ont- houdend. Abstinent-studeerenden zijn dus „zich onthou dende" studeerende jongelui en deze onthouding is in de eerste plaats gericht tegen den alkohol. Een prijzenswaardig en edel beginsel ongetwijfeld wat elks sympathie moet wegdragen. Uit de rede van den jeugdigen bondsvoorzitter, den heer Bob Agter te Utrecht, met bewonde renswaardig talent voor het vuistje en anders In ieder geval goed geleerd, voorgedragen hebben we echter gemeend te mogen beluisteren, dat aan die toch verdiende algemeene sympathie hier en da; nog wel iets hapert en hebben we ons onwillekeu rig afgevraagd of de „abstinent-studeerenden" hun overigens lofwaardig streven hun doel niet voorbij geschoten zijn en van de zich bij den bond aansluitende jongelui niet willen maken een eigen aardig, ja eenigszins excentriek groepje jonge menschen, dat zich, dikwijls nog zonder voldoen de kennis des onderscheids, tot een soort buiten issige kleine gemeenschap wil opwerpen. Dit meenen we wel te hebben opgemerkt dat de eenigszins vreemd aandoende levensopvatting van den jeugdigen bondsvoorzitter en zijn niet van beteekenis ontbloote beschouwingen daarover voor een groot deel van zijn gehoor abrakadabra geweest moet zijn, al meenen dan vele dier kleine potjes reeds met groote ooren te kunnen luisteren. Door de meer gevorderde studeerende jongelui i de ouders van vele jongeren werd zijn rede met aandacht gevolgd en met een dankbaar ap plaus bekroond. Een aardig program uit muziek-, dans- en too- neelnummertjes saamgesteld heeft veel bijgedragen tot het welslagen van dit aardig feestavondje, dat zeker wel aan de verwachting van eenlge propa ganda zal hebben beantwoord. POSTPAKKETTEN. De Directeur van het Postkantoor te IJmuïden maakt bekend, dat op de dagen, voorafgaande aan het a.s. St, Nicolaasfeest, het Postkantoor op de gewone uren opengesteld blijft voor het aannemen van postpakketten, behalve op Zaterdag 4 Dec. a.s, op welken dag, in afwijking van andere Zater dagen tot 7.30 n.m .postpakketten zullen worden aangenomen. Voorts worden de afzenders van pakketten uit- genoodigd: le. om de pakketten doelmatig en vooral stevig te verpakken. Verpakking met slap karton of dun hout is meestal niet voldoende; 2e. om de pakketten en de adreskaarten van :n duidelijk geheel gelijkluidend adres te voor zien en daarvan een afschrift in het pakket boven op den inhoud te leggen. 3e. om de adressen bij voorkeur op de pakket ten zelf te schrijven. Waar dit niet mogelijk is, plakke men de adressen met goede gom, lijm oi stijfsel (in geen geval met lak) deugdelijk op de pakketten. Worden labels gebruikt, dan moeten deze van stevig karton, perkament of linnen zijn en deugdelijk aan het pakket bevestigd worden. 4e. om naam en adres van den afzender duide lijk op de adreskaart te vermelden. Vermelding tevens op het pakket verdient aanbeveling, echter zoodanig, dat met het adres van den geadresseer de geen verwarring kan ontstaan. 5e. om er rekening mede te houden, dat op Zondag 5 Dec. geen pakketpostbestelling zal plaats vinden, Zaterdagavond heeft het Tooneelgezelschap „Louis Bouwmeester" van Zaandam eene uitvoe ring gegeven in Hotel „De Prins" te Velsen. Opgevoerd werd „Offers" een anti-militaris tisch tooneelspel in 5 bedrijven door Ds. N. J. C. Schermerhorn, Zaandam, een groote stad, Louis Bouwmeester, een beroemde naam en „Offers" een bekend mooi tooneelspel. Dit alles deed bij óns groote ver wachtingen ontstaan, maar we zijn teleurgesteld en hoe grooter de verwachting, hoe dieper de teleurstelling. Toen ons na informataie bleek, dat het gezel schap nog maar een jaar bestond, verklaarde dit ons genoeg, maar dan verbazen we ons over den durf van deze jonge vereeniging om met een dus danig stuk bij ons eene uitvoering te geven, 't Is hier toch geen onbeduidend plaatsje, welks be volking nog nooit iets gezien heeft. Den inhoud van het stuk mogen wij bij de le zers en lezeressen van ons blad zeker wel be kend stellen, dus daarover zullen we maar zwijgen, maar dan kunnen we tevns verwachten, dat alle aanwezigen gemeend hebben, diep ontroerd te zullen worden door de aangrijpende gedeelten uit het stuk. En die ontroering is weggebleven en dat is toch de schuld van de tooneelisten! Tooneelspelen is een moeilijke kunst en die kunst leert men niet in een jaar en dan heeft het gezelschap te hoog gegrepen. Het had eerst wel met een eenvoudiger stuk kunnen beginnen. Toch schuilen er krachten onder, die wel wat beloven voor de toekomst en nu reeds tot iets goeds in staat zijn. Jan Burgers heeft, gelooven wij, velen voldaan en Mozes zeker ook wel, al vergiste hij zich wel eens in de taal. Greta en Herman hebben nog wel niet kunnen voldoen, maar er zijn in hun spel wel symptonen, die er op wijzen, dat bij voortgaande studie onder goede leiding van hen later iets goeds te wachten is, Zondagavond heeft „Morgenrood", Arbeiders mannenkoor, aangesloten bij den Bond vaan Ar- beiderszangvereenigingen in Nederland, eene uitvoering gegeven in de groote zaal van ,Bloemoord.„ Dit koor werd opgericht 14 Maart 1926 en telt onder zijne leden enkelen, die door hunne werk zaamheden niet alle repetitiën gregeld kunnen bij wonen, Wanneer we met de jeugd en bovt bezwaar rekening houden, dan moeten we «V nen, dat de directeur, de heer N, de Zwager redenen heeft om tevreden te zijn over de. laten, die hij bereikt heeft. Deze getuigen van ernstige studie onde-i kwame leiding en nemen we het kleine gej.i 16 zangers in aanmerking, dan kunnen we dat de directeur met zijn talenten gevlij heeft, als is het woordje woekeren ook cq-i bande in zulk een „Roode" omgeving, J De tenoren behoeven hoognoodig eenigg breiding met een paar goede krachten, wam is ook weer hier waar, dat de goede tenoren j, zamer zijn dan de goede bassen. Met heel veel enthousiasme werd gez&. onder vurige leding. Na een woord van welkom tot de aanwej, gesproken te hebben, overhandigde de voorri; de heer Hardam, den directeur een dirigeert als een blijk van waardeering voor zijn gro ijver. De aandach van het publiek werd gevraagd „Morgenrood" van Otto de Nobel en „De Av& van Jos. Jacobs-.en die aandacht werd geschon met luid applaus als toegit. Daarna kwam de Humorist en Declamator heer C, H. Vosshard aan het woord, die op piano begeleid werd door den heer Engelberg, Achtereenvolgens werd deels gedeclameerd deels enkel gezongen: „Mensch zijn" „Verlo, spel", „Troostzang", „Tusschen Dam en Re brandtplein". Deze liedjes, evenals de daar schen door vertelde „moppen", vielen zeer in smaak. Daarna volgde het koor met Muttersi door A. Opladen en vervolgens muziek van heer J. de Waal (Viool) en mejuffrouw Garsi veld (Piano). Dezen brachten ten gehoore „Dj, ter und Bauer" en „Berceuse de Jocelyn' werden met luid applaus beloond. 0 Na de pauze werkte eerst de heer Vpssa die weer met den trein mee moest, zijn progra ma af en vergastte de aanwezigen op De Da De Dijk, Te Wapen, De Mei, Brief van Liefde Proza en Poëzie. Deze nummers van zang en voordracht nj de „moppen" verwierven veel toejuiching. Het koor trad toen weer op met „Ninu Nacht" van Andriessen en „De Nacht" van A waarna Violist en Pianiste weer volgden n „Martha" en La fille du Regiment. Tenslo zong het koor „Eens" van Otto de Nobel, Na afloop dankte de voorzitter de aanwezig voor hunne groote opkomst en de aandacht, waa mee ze geluisterd hadden en sprak den wens uit, dat velen zich nu aangespoord zouden voek als werkend of kunstlievend lid toe te treden Hierna begon het bal. Het publiek zat heel gezellig rondom tafeltje die in de aardig versierde zaal geplaatst VSIjDAQ 3 DECEMBER des middags om 2 uur in de Kleine Willem Barendsz Ka naalstraat. Kijkdag Donderdagavond van 7 tot 9 uur en Vrijdag voor de veiling. Ooederen kunnen Donderdag den geheeien dag ingebracht wor den aan de Zaal, of opgegeven worden aan den WelEd. Heer OOSTVEEN of bij S. WATERDRINKER Kloosterstr. Beverwijk. Tel. 2175, levert aan solide adressen MEUBELEN op termijn met mini mum prijsverschil. Aanvragen te richten onder No. 2900, bureau van dit blad. TIMMERMAN, METSELAAR EN AANNEMER WILLEM BARENDSZSTRAAT lé TELEFOON No. 467 Voorheeu H. O.SLACT Hiermede bericht ik dat mijn Ruim voorzien van LUXE DOOZEN MAR8EPAIN, CHOCO LADE -.FIGUREN en -LETTERS (Droste) Tevens beveel ik mij beleefd aan voor het leveren van HARTEN, HAMMEN, BANKETLETTERS en BEULINGEN a f 1.50 per pond. U beleefd tot een bezoek nltnoodlgend. Wij doen mee aan de attractie der gezamenlijke Winkeliers, en gaan eveneens door met de groote Kassa- Bon-Attractie ortzer firmaBij ons dus dubbele ge legenheid, Doet daarom in uw eigen groot belang bij ons uwe inkoopen, Nergens mooiere keuze en nergens lagere prijzen Vestigt U te IJmuiden! IJmuider» is een van de snelst groeiende plaatsen van ons land en Heeft thans ruim 20.000inwoners. Gezond wonen: Bosch, zee en strand. Groot scheepvaartverkeer: IJmuiden, de grootste visschershaven van het vasteland. Gemeentelijk park Velserbeek. Vrije Wandeling. Sport, tennis, golf, voetbal (le klasse IV. V. B.-wedstrijden. Goed onderwijsRijks H. B. S.; Ambachtsschool, Handelsavondschool, Muziekschool. Velsen is een der gezondste gemeenten van ons land, met buitengewoon laag sterftecijfer. Uitmuntend verkeer: IS min. sporen van Haarlem, 40 min. van Amsterdam. Velsen heeft de laagste gasprijzen van Nederland. Koopt een huis te IJmuiden. Solide, nieuwgebouwde woonhuizen te koop vanaf f 3SOO. Ook in blokken van 4 en 6 woningen voor geldbelegging. I

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 6