IJmuider Courant Purol bij Winterhanden en Wintervoeten 30 I Doos Veisen. Driehuis. Plaatselijk Nieuws. IJmuiden Sport. Vrijdig 31 December 2e bled 7 Van den Wachttoren. Eind goed al goed. PREDIKBEURTEN IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. OUDEJAARSAVOND. 7 uur: Dl. Dijckmeester. NIEUWJAARSDAG. 10 uur: Ds. Erdman. ZONDAG. 10 uur: Ds. Dijckmeester. Bevestiging v. Kerkeraadsleden, 5 uurDs. Dijckmeester, Voorbereiding H. Avondmaal, JEUGDKERK (Koning Willemshuls). OUDEJAARSAVOND. 7 uur: De heer Tismeer NIEUWJAARSDAG. Deen dienst |t ZONDAG. 10 uurDe heer Vermeulen Doopsgez. Gem. Aid. Prot. Bond. OUDEJAARSAVOND. 7.30 uur: Ds. W. Luikinga NIEUWJAARSDAG. Oeen dienst ZONDAG. 10.30 uurDs. Theesing van Middelie GEREF. KERK. OUDEJAARSAVOND. 7.30 uurDs. S. van Leeuwen NIEUWJAARSDAG. 10 uurDs. S. van Leeuwen ZONDAG. 10 uur: Ds. S. van Leeuwen S uur: Dezelfde CHR. r HIEF. KERK. OUDEJAARSAVOND. 7.30 uur: Ds. T. A. Bakker NIEUWJAARSDAG. 10 uurDs. T. A. Bakker ZONDAG. 10 uur: Ds. T. A. Bakker. 5 uurDezelfde. EVANGELISATIE HOOGEBERG. ZONDAG. Zondagmorgen 10 uur: Samenkomst. Zondagavond 7.30 uurSamenkomst. SprekerB. Jenninga. NED. HERV. KERK (Kalverstraat). OUDEJAARSAVOND. 7 uur: Ds. W. Kroese NIEUWJAARSDAG, 10 uur: Da. W. Kroese ZONDAG. 10 uur: Ds. W. Kroese, Voorbereiding. GEREF. KERK (Willebrordstraat). OUDEJAARSAVOND. 8 uur: Ds. H, Holtrop. NIEUWJAARSDAG, 10 uur: Ds. H. Holtrop. ZONDAG. 10 uur: Ds. H. Holtrop 5 uur: Ds. J. D. Boerkoel van Veisen. VELSEN. NED. HERV. KERK. OUDEJAARSAVOND. 7 30 uurDs. W. S. van Leeuwen NIEUWJAARSDAG. 10 uurDs V/. S. van Leeuwen. ZONDAG. 10 uur: Ds. W. S. van Leeuwen, Voorbereiding H. Avondmaal Bevestiging Kerkeraadsleden GEREF. KERK (Koningsweg). OUDEJAARSAVOND. 7 30 uur: Ds. J D. Boerkoel. NIEUWJAARSDAG. 10 uur: Ds. J. D. Boerkoel. ZONDAG. 10 uur: Ds. J. D. Boerkoel, 5 uur: Ds. H. Holtrop van IJmuiden Oos'. SANTPOORT. EVANGELISATIE SANTPOORT. OUDEJAARSAVOND. 6 30 uur: Ds. A. O. H. v. Hoogenhuizen, Amsterdam. NIEUWJAARSDAG. Oeen dienst ZONDAG. 10 uurDe Heer M. de Oraaff, Amsterdam 6 30 uur i Bijbelbespreking BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. OUDEJAARSAVOND. 7 uur: Ds. van Calcar NIEUWJAARSDAG. Oeen dienst ZONDAG. Oeen dienst 90,60 e: fsl NIEUWE UITGAVEN. Nijverheid en Handel, het maandblad rvan de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken, heeft in het December-nr. de rubriek „Uit de Ka mer" en artikelen over „Centrale Steden- verwarming" en „Wat is arbitrage?" enz. Een goed begin is het halve werk en eind goed al goed. Het zijn spreekwoorden, die het ons wel wat al te makkelijk maken Im mers de eerste dag is de dag van vriende lijkheid en de laatste dag de dag van ernst, maar daartusschen liggen nog 363 dagen, die toch van den eerste en den laatste nie. afhangen. Het eerste, wat we elkander zeg gen bij Het begin is: Veel heil en zegen. Maar wat we elkander in de volgende da gen en maanden doen, is vaak het tegen deel. En het laatste uur is ernst, maar dui zenden uren in het jaar gaan gedachteloos voorbij of worden door leelijke gedachten beheerscht. Spreekwoorden zijn vaak advocaten- woorden, bedacht om te verontschuldigen en te vergoelijken. De moraal van spreek woorden is lang niet altijd verheven. En hun wijsheid is vaak wijsheid van de markt en van de straat en alleen in het oude Grie kenland verkondigen daar de wijsgeeren hun ideeën. Het zou wel erg gemakkelijk zijn, als we door wat vriendelijkheid op den laat- sten avond al onze onvriendelijkheid, bok kigheid, humeurigheid, onverdraagzaam heid, zelfzuchtigheid, hardheid van de an dere dagen van het jaar konden goed ma ken. Een goede stemming is een regenbuitje meer niet maar ook niet minder. Het ver- frischt de planten voor een poosje, helpt knoppen opengaan, geeft nieuwe kleur, be vordert den groei. Maar een regenbuitje is niet voldoende: er is veel zon en veel regen en veel zorg noodig, om van het kleine zaadkorreltje een' bloeiende plant te ma ken. Doch het is ook weer waar, dat wij na een regenbuitje vaak zeggen: Dat heeft goed gedaan! Goede gedachten en stemmingen hebben ook hun waarde. Wij willen ze niet mis sen. En er is ook verband tusschen de da gen. Het spreekwoord van het goede en goedmakende einde is toch wel meer dan een „gewetenstopper". Het eind kan niet goed zijn, als al, wat daaraan voorafge gaan is slecht was. Men kan niet 364 da gen een duivel voor elkaar zijn en den laatsten dag, het laatste uur een engel. Als er ernst is op den oudejaarsavond is er ook ernst in ons leven. Decembermaand geeft weinig voor het oog maar veel voor het hart. Het is de maand van korte dagen, van lange scheme ring des morgens en des avonds, van kale, vale weiden en leege akkers en zwarte boomen en mist en nevel en dikke wolken. De winter komt in den regel pas in Janu ari: dan schittert de rijm en glanst de sneeuw en - straalt de zon en het hemel blauw. Maar December laat niets dan een oude, doode, leelijke aarde zien. met den rouw van wolken en mist daarbij. Van de ze laatste maand kan men voor de natuur zeker niet zeggen: Eind goed, al goed. Maar December- is ook de feestmaand. De maand van Sinterklaas en blijde kinde ren en lust, om te verrassen en gelukkig te maken; de maand van Kerstfeest en de stemming van vrede, die eens zelfs tot in de loopgraven doordrong en thans in ons hart nog vaster maakt het'voornemen: Nooit meer oorlog!; de maand ook van den taatsten avond en daar klinken orgeltonen in aller hart, men beseft zijn afhankelijk heid van den tijd, de roeping van het le ven, dat zooveel geeft te doen, zijn verant woordelijkheid, om in het leven der naas ten en in de wereld wat licht te brengen, het geluk, dat men elkaar heeft, liefde mag ontvangen en geven, wat toch eigenlijk aan het leven ondanks allerlei moeilijkhe den en teleurstellingen zoo groote waarde geeft. Enkele schrijvers hebben de gewoonte, om regels, waarop zij bijzonder de aan dacht willen vestigen, met een vetten let ter te laten drukken. Men zal zich dat her inneren uit zijn schooljaren. Die zwaar ge drukte zinnen moest men zeker goed ken nen; daar kwam het vooral op aan. Maar niet alleen in schoolboeken wordt die ge woonte wel toegepast. Het heeft veel voor. Men kan zulke regels makkelijk terugvin den en bovenal leest men ze nauwkeuriger en aandachtiger dan het vorige. De dagen van het jaar gaan voorbij als de regels van een boek, dat men leest. Ve len leven even haastig en oppervlakkig, als ze lezen. Er blijft weinig van hangen. Maar ook in het boek des levens zijn enkele ge deelten, vet gedrukt. Men blijft daar wat langer bij stilstaan. Men herleest die re gels nog eens. Men neemt ze wat dieper in zich op. Zulke bladzijde met bijzonder gedrukte in het oog vallende letters is de laatste dag van het jaar. Bijna aan ieder vallen ze op. Zelfs kinderen kijken ernaar, ook al kunnen ze er nog maar weinig van begrij pen, Deze dag heeft een stemming, die wij moeilijk beschrijven en ontleden kunnen. Daar is ernst, bij sommigen droefheid, bij anderen vreugde. Men schouwt in zich en opwaarts, achteruit en vooruit. En bijna in allen schijnt het zachte schoone licht der liefde. Het is haast niet mogelijk, om ook nog op den laatsten avond dwars en stijf en hatelijk tegen elkaar te zijn. Dichters voelen dieper dan gewone menschen maar kunnen vooral hun gevoelens beter uit- drukken..De stemming van dezen avond van den psalm des levens van Long- die fellow. Wij eindigen zeker goed, indien we ook het nieuwe jaar beginnen met de stemming die ons bij blijft en leidt van dit couplet: Weest in 't legerkamp der wereld, Weest in 's levens worstelperk Niet als kind'ren bang en weerloos, Maar als helden fier en sterk! Laat ons dulden, waken, werken, En op ieder lot bereid, Rustloos voortgaan en voltooien In des Heeren mogendheid. Zoeker. Het hoogste en grootste huis. In de Amerikaansche stad Detroit is men begonnen met den bouw van een huis, dat 873 voet hoog wordt en 81 verdiepingen krijgt. Aan de voorzijde tellen we dertien dubbele ramen. De hoogste verdiepingen worden hoelanger hoe smaller. Het geheel lijkt daardoor een kasteel met een gewel digen toren. Een enorm electrisch licht zal een bundel stralen werpen van den top. In dit eene huis zal dus de bevolking van een groot dorp onderdak kunnen vinden. Het bouwwerk zal niet een loggen indruk ma ken, geen kolossale steenhoop zijn, de lichtere bovenbouw geeft aan den stijl ze kere sierlijkheid en vlugheid. Schoonheid en kracht gaan hier samen. Maar Edison maakt ernstig bezwaar te gen de wolkenkrabbers. Alleen aan parken of groote pleinen gebouwd hinderen zij het verkeer niet al te veel. Maar overigens zal de straat, waaraan het gebouwd is, de groote menschenmassa, die komt en gaat. niet kunnen bevatten. De menschenstroom uit zulk een reusachtig gebouw kan niet verzwolgen worden. Het is nu reeds zoo, dat men in drukke straten sneller kan loo- pen dan met de auto, die 'telkens moet wachten, om voort te kunnen gaan. Boven dien verwacht Edison binnen korten tijd het gebruik van een vliegtuig, dat loodrecht kan opstijgen en neerdalen. Het dak zal de landingsplaats zijn. Men heeft dan geen hooge maar breede huizen noodig. Anderen wijzen er echter op, dat de wolkenkrabbers het verkeer niet verzwaren maar verlich ten. De gangen en corridors in het gebouw zijn als het ware nieuwe verkeerswegen. Men zal in het gebouw per lift kunnen gaan naar alle winkels, waar men zijn !e- vensbenoodigdheden wil koopen. Het huis is dus niets dan een complex straten met een dak er bovenop. De liefde voor ruimte, vrijheid, lucht en zon, boomen en bloemen zal echter de be woners het huis uitdrijven en dan zal het verkeer gemakkelijk verstopt kunnen ra ken. Men bouwt de wolkenkrabbers vooral om de goedkoopte. De bouwgrond is in de groote steden ongeloofelijk duur en de sky-scraper lost het vraagstuk op, hoe men op den kleinsten plek de meeste menschen onderdak kan brengen. Het zal bij een hoogte van 81 verdiepingen wel niet blij ven. Gelijk we in een advertentie in dit nummer kunnen lezen zal na afloop der bioscoopvoor stelling in Bloemoord gelegenheid voor den dans gegeven worden. De aanvang der voorstelling is van 8 uur vervroegd tot half zeven, zoodat aan den dans nog een belangrijk deel van den avond gewijd kan worden. Woensdagavond heeft in de Geref. Kerk te Wijkeroog de 5de orgelbespeling door den heer Jan Zwart plaats gehad en weer met schitterend resultaat. Niettegenstaande de kaartenverkoop door hel groote aantal zielen te Beverwijk en Veisen gehandicapt werd, zijn er toch maar 10 minder verkocht dan den vorigen keer. Na een gebed uitgesproken te hebben leidde Ds, Boerkoel met een enkel woord de orgelbe speling in. Hij wees er op, dat de Commissie van beheer van dit gebouw een goede daad meende te ver richten, als ze den begaafden orgelist, den heer Jan Zwart, de gelegenheid bood om de bewoners uit dezen omtrek van de kunst te doen genieten, want ook deze heeft hare groote waarde voor het menschelijk gemoed. Spr. twijfelde er niet aan of allen zouden straks rijker het gebouw verlaten dan ze het waren binnengetreden en daarom dankte hij reeds nu den heer Zwart, daar hem de gelegenheid zou ontbreken, om een slotwoord te spreken. Hierna begon de heer Zwart met No. 1^ van het programma: Inleiding „Eere zij zij God door Jan Zwart. De verdere nummers van het programma waren: No. 2. Adagio door J. S. Bach. No. 3. Toccata en Fuga door J S. Bach No. 4. Largo door G. H. Handel. No. 5 1ste deel F dur (Koekoek en Nachtegaal - concert door 'G. F. Handel. No. 6. Fantasie over bekende Kerstmelodieën door J. Zwart. No. 7. Andantino door C. Franck, No. 8 Toccata door Th. Dubois. No. 9 Meditatie door J. Grison. No. 10 Fantasie over op te geven thema, waar van tot slot het Koraal door de aanwezigen mede te zingen. Alle nummers waren schitterend mooi, maar toch zal de een dit, de ander dat weer het mooist gevonden hebben. Wij waren het meest onder den indruk bij No. 4. Largo van Handel. Bij No. 5 zag men hier en daar een glimlach op het gelaat te voorschijn komen, toen het ge roep van den koekoek en het gezang van der nachtegaal duidelijk te herkennen was. No. 6 werd ook met bijzonder veel aandacht er genot gevolgd, omdat men daarin verschillende Kerstliederen, als Stille nacht, Er ruischt langs de wolken, enz. herkende. Voor No, 10 werd opgegeven Psalm 68 en mee gezongen werd vers 10: Geloofd zij God enz Het was een zeer goed geslaagde avond en dc commissie zal in de verkregen resultaten wel eenc aanmoediging zien om in het nieuwe jaar op d; ingeslagen weg voort te gaan. De opkomst is een duidelijk bewijs, dat ei groot deel der bevolking muzikale genietingen van zulk gehalte op prijs stelt. In het crematorium op Westerveld zijn dit jaar 318 crematies verricht, tegen 262 in het vo rige jaar. Op Maandag 10 Januari zal vanwege den Chr. Vrouwenbond in het Koning Willemshuis een vergadering worden gehouden, waarin Mej, J. H. G. v. d. Mey zal spreken over „Het Liefdewerk te Zetten". De tweede winterlezing heeft plaats op Vrij dag J4 Januari in het Gebouw voor Chr. Belan gen. Ds. A. K, Straatsma van Zandvoort zal dan spreken over „Mededingers naar de Kroon" van Henrik Ibsen. Op Vrijdag 21 Januari zal vanwege de Chr. Jonge Mannen Vereeniging in het Gebouw voor Chr. Belangen een samenkomst worden gehouden, waarin Ds. H. G,. Dijckmeester alhier een lezing zal houden over Rome, verduidelijkt door licht beelden. Op Vrijdag 28 Januari heeft vanwege de Zendingsvereeniging der Ned. Herv. gemeente een vergadering plaats in het Koning Willemshuis, waarin Mevr. HofmanStolk, die de gave bezit van zeer boeiend te spreken over den Zendings- arbeid, als spreekster zal optreden. 25-JARIG JUBILEUM. De heer Th, van der Meij, Iadingmeester, hoopt den 9 Januari a.s. den dag te herdenken, waarop hij 25 jaren bij de Ned Spoorwegen alhier werk zaam is. Woensdag is door de architecten Meyran en ten Broeke alhier aanbesteed het uitbreiden der Hervormde school te Wijk aan Duin, met een leslokaal, speelplaats, fietsenbergplaats enz. Ingeschreven was als volgt: H. W. Nieboer, Schoten, f 16100; J, L, Langendijk, Beverwijk, f 15450; Lindhout en de Waard, IJmuiden, f 14300; G. L, de Goede, Wijk aan Zee en Duin, f 13894, B. van Geldorp, IJmuiden, f 13730; A. Heidoorn, Beverwijk, f 12975; fa. P. Langendijk, Beverwijk, f J2624; G, Muys en de Waal, Uitgeest, f 12500; G. van Heyst, Veisen, f 12399; H Oudshoorn, Veisen, f 12398. De gunning werd aangehouden. De Directeur van het Post- en Telegraafkan toor IJmuiden maakt bekend, dat in verband met de Nieuwjaarsdrukte, op 3, 4 en 5 Januari a.s. de middagbestelling te Veisen en Velsen(Noord) niet zal worden uitgevoerd. VOETBAL. V. U. C.—STORMVOGELS. Het succes, dat Stormvogels in haar laatste vijf wedstrijden kon boeken en dan in 't bij zonder de 72 overwinning op D. F. C. heeft in menig Stormvogelsgezind hard de hoop op een nieuw kampioenschap verlevendigd. Vandaar dan ook, dat elke ontmoeting, die thans nog gespeeld moet worden, de bijzondere belangstelling geniet. Op dezen regel zal de ontmoeting tegen V.U.C. geen uitzondering maken. En terecht! De V.U.C.- ers toch zijn op eigen terrein lang niet te ver smaden tegenstanders. Zoo regelmatig als zij bij uitwedstrijden tot dusver geklopt zijn, zoo regel matig hebben zij aan den Loosduinschen weg de tegenpartij met de kous op den kop huiswaarts gestuurd. Door het volgen van dit systeem, de den zich soms merkwaardige gevallen voor, bijv,: Op 10 October verliest V.U.C. in een uitwedstrijd van R. C. H. met 60. Op 17 October d.a.v. wint zij echter van H. V. V. met 72, Tweede geval: 21 November verliest V.U.C. in IJmuiden met 41 van Stormvogels, een uitslag, welke geen twijfel overlaat. De daarop volgende week wordt 't Gooi met 43 aan den Loosduinschen Weg geklopt. Eenzelfde lot ondergingen voorts nog Sparta en R. C H. Alleen D. F. C, boekte op het V. U. C.-terrein als bezoekende vereeniging een overwinning. Dit alles moge voor Stormvogels, vooral na de gemakkelijke 41 overwinning in IJmuiden be haald, een vingerwijzing zijn de tegenpartij Zon dag toch vooral niet te onderschatten. Hoeveel nederlagen zullen en juist daardoor al niet ge leden zijn door verschillende clubs! Juist, nu het er voor Stormvogels op aan gaat komen, lijkt het ons niet ondienstig, hier eens over te nemen, wat Chandler, de productieve mid-voor van Leicester City in „All Sports" over het maken van doelpunten schrijft. Hij zegt: „Het is mij opgevallen dat met eenige verwon dering hier en daar het groot aantal punten, door mijn vereeniging, Leicester City, gescoord, wordt aangenomen. De een noemt het phenomenaal, de ander schrijft het toe aan geluk, nergens vind ik echter een reden vermeld voor ons succes. Geloof mij echter, er is terdege een reden voor en zijn er zelfs meerdere. In de eerste plaats: wij zijn een team in de meest letterlijke beteekenis van het woord. Wij gaan uit van het standpunt dat ons doel door eendracht bereikt moet worden en wij geven ons geheel voor onze club. Vervolgens: wij trachten doelpunten te maken door steeds den man die in de beste positie staat den bal te geven en wij hebben geprobeerd al het onnoodige uit te schakelen. Zoodra zich dan ook voor een doel een kans voordoet, probeeren wij er dadelijk van te maken wat er van te maken valt: de bal in hei net te loopen is dan ook bij ons zoo goed als geheel uit- den booze: men kan geen goals maken tenzij men schiet en wij schieten veel! Ik durf zelfs zoo ver te gaan te verklaren dat vijftig percent der goals die wij in dit seizoen maakten onze tegenstanders verwonderd hebben omdat de kans of opening zoo miniem was. Dit mag nu wel erg mooi klinken voor c-:;i >orwaarts, maar ik moet er nog bij vermelden hoe wij onze schietkansen krijgen. Het zijn na melijk de half backs, die ons de kansen scheppen door op een goede manier aanvallend op te lie den. Zij weten precies wat wij noodig hebben en de bal wordt ons" prefect doorgegeven. Steeds ge beurt dit door den bal laag bij den grond te hou den, terwijl zooveel als mogelijk is de wedstrijd voor ons gemakkelijk wordt gemaakt. Het is daarom te begrijpen dat de steun die wij "van hen krijgen enorm is. Behalve dus dat de halflinie zoo goed stuwt e:: steeds zoo dicht mogelijk achter ons blijft, is zij niet afkeerig, hoe klein de kans ook soms is, zelf ook eens een doelpunt te fabriceeren. Evenals wij, gaan de halt-spelers van het standpunt uit in zulke gevallen eensklaps en zonder dralen te moeten schieten. Het motto: Schiet en schiet dik wijls, wordt dan ook bij ons algemeen gehuldigd Ligt er inderdaad in deze verklaring niet veel opgesloten, vraagt Cosmorama in Alg. Sportblad. Hoe dikwijls staan u en ik als voetbalenthousias ten ons niet te ergeren, als er tot op eenige me ters van een doel af op een wijze wordt „ge- melkt" een uitdrukking die toch geloof ik verdere uitleg behoeft die ruimschoots "reden geeft tot ons ergeren. Vergissen wij ons niet, dan geeft dit „Schiet veel" ook vrijwel de meening van den Storm vogels-trainer weer. Voorts vinden we er de steu nende taak van de half-backs uitstekend in om schreven. Voegen we hierbij de verdedigende taak van deze spelers, dan blijkt zeker voldoende welk een zwaar werk voor dit drietal is wegge legd. Ook Zondag a.s, is v. d. Velde Jr. nog niet van de partij. Zijn we hieraan langzamerhand gewend geraakt, thans dreigt een nieuw gevaar, n.l. dat de Jonge nog niet geheel hersteld zal zijn van de spierverrekking, welke hij in Dordt opliep. Mocht de Jonge werkelijk niet medespelen, dan komt de elftalcommissie voor een moeilijk geval te staan, daar men momenteel niet „dik" in linksbuiten- spelers zit. En een uitsluitend rechts-lrappcnd speler op deze plaats zetten, beteekent dit deel van het elftal vrijwel „vleugellam" maken. Wij voor ons hebben al eens aan Oldenburg gedacht, die indertijd voor het Haarlemsch Elftal heel goed op deze plaats voldeed. Hopen we echter, dat nóch het een, noch het ander noodig zal zijn! Wij zien op deze plaats toch maar het liefst de Jonge. Aannemende, dat hij present is, dan ziet het elf tal er als volgt uit: Thyssen Haak Koster Visman Snoeks v. d. Velde Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, v. Pel, de Jonge. DAMES-GYMNASTIEKVEREEN. „GRATIA". Dinsdag 28 December j.l. heeft bovengenoemde vereeniging haar tweede jaarvergadering gehou den. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek dat de vereeniging bestaat uit 17 damesleden en 65 adspiranten. Het vereenigingsleven bloeide ook dit jaar goed; bij verschillende wedstrijden mochten enkele leden beslag leggen op een prijs, terwijl een groot aantal adspiranten een diploma verwierven. Het financiëel verslag sloot met een flink batig saldo, zoodat de vereeniging nu op een flink fundament steunt. Besloten werd om op 8 Maart een uitvoering te geven in samenwerking met de gymnastiek vereniging Plato. Deze vereeniging had een verzoek ingediend tot samenvoeging. Het bestuur van Gratia advi seerde hiertoe niet over te gaan, maar de Dames- vereeniging zelfstandig te laten voortbestaan. Wel was men bereid tot samenwerking bij uit voeringen enz., maar naar het scheen vreesde men overheersching van het manlijk element, ter wijl ook Gratia's goede financiëele toestand een hinderpaal scheen te zijn. Het huwelijksaanzoek stuitte volgens het Bestuur op verschillende hin derpalen af. Men kon evenwel niet tot een be sluit komen, waarna het verzoek van de agenda werd afgevoerd. Ten einde te bevorderen dat de adspiranten een jaar eerder tot de hoofdafdeeling kunnen toe treden, werd besloten de leeftijd daartoe op 16 jaar te stellen. De oefeningsuren werden als volgt gewijzigd: Dinsdagavond van 78.30 oudste meisjes en van 8.3010 dames; Woensdagmiddag van 23.30 jongste meisjes, van 3.305 middelste meisjes. Met ingang van 1 Juli a.s. zal Gratia toetreden tot het K. N. G V. Bij de bestuursverkiezing stelde de presidente Mevr. Spiers zich niet herkiesbaar. De overige bestuursleden werden herkozen, terwijl juffrouw Willy v. d. Plas zich een zetel in het bestuur zag toegewezen. Als voorturnsters werden de dames C. Heili gers en A. v, d. Meer gekozen. DE „ZWALUWEN" GESLAGEN. D. S. C. 99„De Zwaluwen" 21 (10). De Dusseldorfer Sport-Zeitung geeft het volgen de verslag van bovengenoemden wedstrijd. De internationale gasten van D, S. C. 99, „De Zwaluwen" op den tweeden Kerstdag, hebben haar goeden naam alle eer aan gedaan. Zij kwamen wel niet in de verwachte sterkte uit, er waren maar vier „Internationals", maar evenzeer bood het Elftal als geheel een uitstekend spel. Het technisch spel van alle spelers stond op hoog peil en was veelal werkelijk „internatio naal". In het bijzonder was dit het geval met den keper, die uitstekend op dreef was. De verdedi ging aan beide zijden was goed en blonk bijzonder uit, door zijn vlugheid, de zeker internationale speler van Dijke; zijn schoten waren hard maar soms wel iets gewaagd. Middenspelers waren goed, maar als beste speler blonk uit de links buitenman van Heel, die nog zoo goed bekend staat uit de laatste landen-wedstrijd. Ook de middenvoorspeler v, d. Zalm beviel goed, terwijl de rechtsbuiten niet met zijn medespelers op het zelfde peil stond. De internationaal Van Gelder speelde te zeer op eigen idee, Pelterson gaf niet meer als gemiddeld spel-, maar buitengewoon spel leverden de middenspelers; in de eerste helft was het niet zoo, maar in de tweede helft was de in ternational Oldenburg bijzonder goed. Het kop pen oogstte bijval, en het geheele samenspel was zeer goed, veel beter dan wij het anders van Ne- derlandsche clubs gewend waren. Op de andere zijde was de opstelling van S. C. 99 goed te noemen. In 't begin waren Heid- kamp en Besgen niet erg" op dreef. Nahle en Al- brecht alsook Degens waren goed op hun plaats, door hen was ook het goede samenspel veroor zaakt. In de verdediging blonk Degens nog bij-

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 5