ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN lOOGOVISt No* 19 Zaterdag 8 Januari 1927 1 Verschynt Woensdags Zaterdags Gemeenteraad Geschikt voor alle - Bouwdoeleinden - Steenfabriek H. Butzer, Hoogovens IJmuiden. 12e Jaargang IJMUIDER COURANT AbonneaesUprijs: f 1.per 3 maanden, franco per poet f 1.35, Abonnemen ten worden aangenomen aan het bureau en bi) de Agenten, Adrertentiln 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, worden kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend Woensdagnummer. Advertentifn voor de Adreslijst 6 plaatsingen van deeelfde tekst (onveran. derd) f 4.13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Advertentiin uiterlijk in te eenden WOENSDAG tot 9 uur y.m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.m. >- Tot plaatsen van advertentifn van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelse, IJmuiden. Uitfave van de N.V. UITGEVERS-MIJ, „IJMUIDEN"' Adres voor Redactie en Administratie N„V. DRUKKERIJ SINJEWEU WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m, 5 regels f 1,25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigingg-advertenlies uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht, Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. INENTING TEGEN DIPHTHERIE EN ROODVONK Verleden winter, toen in de gemeente Velsen veel diphtheric voorkwam, is een groot aantal schoolgaande kinderen ingeënt tegen die ziekte. De ouders van ongeveer 3500 kinderen gaven den wensch- te kennen, dat hun kinderen onvatbaar zouden worden gemaakt Van alle kinderen, die de behandeling volledig hebben ondergaan, heeft geen één diphtherie gekregen en zal het waar schijnlijk ook niet krijgen. Wel kwam er in 1926 nog diphtherie in de gemeente voor en zelfs vrij veel, n.1. een twintigtal gevallen. Dat de onvat baar gemaakte kinderen geen diphtherie hebben gekregen ligt er dus niet aan, dat de «ziekte is uitgewoed en nu geheel is geweken, maar komt, omdat de ziekte op de behandelde kinderen geen vat hdteft, Ook in andere plaatsen, waar op groote schaal is ingeënt tegen diphtherie, «et men het zelfde. Het succes van de behandeling staat dan ook wel vast. Wel is gebleken, dat de eerste inspuiting, de proefinspuiting, waaruit zou blijken of er alreeds onvatbaarheid bestond, niet geheel betrouwbaar is. Vier kinderen, die op grond van die proefin- spuiting onvatbaar heetten te zijn, bleken dat.in werkelijkheid niet te zijn en kregen toch diphthe rie. Daarom is het veiliger om elk kind als vat baar te beschouwen. Daartegen bestaat bovendien geen enkel bezwaar, omdat de behandeling vol maakt onschuldig is en slechts heel weinig last veroorzaakt en dan nog maar in enkele gevallen. Ook blijven er geen litteekens achter zooals bij de pokken-vaccinatie. Waar dus' het gevaar nihil is, de last eveneens nihil of slechts zeer gering en het effect afdoen de, is de keus niet moeilijk. Het is mijn plan om voortaan elk jaar de ge legenheid open te stellen voor kostelooze inenting tegen diphterie. Aangezien de fflphtherie de meeste slachtoffers maakt onder de zeer jonge kinderen, zal die gelegenheid worden gegeven op alle openbare bewaarscholen en de bijzondere bewaarschojen, waarvan de schoolbesturen hei wenschen. Dok kinderen, die nog niet of niet tóeer een bewaarschool bezoeken, kunnen daar van gebruik maken. Het Rijks Serologisch Instituut te Utrecht, dat de vloeistof maakt, welke bij het inenten tegen diphtherie wordt ingespoten, is er in geslaagd ook een stof te bereiden, die op dezelfde wijze onvat- baa'r maakt voor roodvonk. De behandeling is dezelfde, dus drie inspuitingen met een week tus- sehenruimte. De Directeur van genoemd Instituut, professor Aldershoff, gerandeert, dat zij even on schuldig en het effect even afdoende is als bij diphtherie. Men kan zich dus voortaan behalve tegen pokken en diphtherie ook beschermen te gen roodvonk. Welnu, even goed als wij een pa rapluie opsteken om ons te beschermen tegen re gen en ons warm kleeden ter bescherming tegen koude, even logisch is het toch, dat we ons be schermen tegen ziekten met de middelen, die ons ten dienste staan. Vooral als die middelen onge va—lijk zijn, weinig of geen last veroorzaken en hun uitwerking afdoende is. Evenals verleden jaar is gedaan ter bestrijding van de diphtherie, hoop ik binnenkort op alle openbare scholen en op de bijzondere scholen, waarvan de schoolbesturen het wenschen, gele genheid te geven voor kostelooze inenting tegen roodvonk. De heerschende roodvonk epidemie is goedaardig, maar men raag zich daardoor niet slaap laten wiegen. Ten allen tijde kan zoo'n epidemie een zeer ernstig karakter aannemen. En deze epidemie kan wel goedaardig verloopen, terwijl een volgende vele sterfgevallen veroor zaakt. In Polen heerscht tegenwoordig een zeer kwaadaardige roodvonk-epidemie. Het aantal gevallen van diphtherie en roodvonk bedroeg in de jaren 1921 tot en met 1926 in de gemeente Velsen: diphtherie roodvonk 1921 23 9 1922 9 5 1923 13 36 1924 5 St 1925 43 36 1926 20 104 Er is dus gegronde reden om krachtige maatre gelen te nemen ter bestrijding van roodvonk. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst zal nog nader bekend maken wanneer en waar de in entingen zullen plaat9 hebben.. De Gemeentelijke Geneeskundige, Velsen. L S. LIMBORGH MEIJER. VERGADERING VAN 5 JANUARI 1926. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Dalmeijer, Goedgekeurd wordt de begrooting van het Grondbedrijf. Bij de begrooting van het Gasbedrijf vraagt de heer Visser of de winst, die meer dan het ge raamde bedrag bedraagt, ook in de gemeentekas wordt gestort. De heer Tusenius zegt dat moeilijk te zeggen is, of de winst hooger zal worden. Wel verwachten we binnenkort de aansluiting van eenige groote gebruikers. De heer Schilling vraagt, of de winst van het gasbedrijf nu altijd in de gemeentekas moet wor den gestort. Spr. zou gaarne zien, dat rekening werd gehouden met het gevoelen van een groot "el van den raad» De heer Bosman zegt te vreezen, dat het stor ten dezer winst in de gemeentekas permanent zal worden, bpr. critiseert scüerp dit beleid. De heer Vermeulen zegt, dat voor sociale voor zieningen heel wat nooaig is en een respectabel oearag wordt vereischt. üpr. onderschrijtt net den vongen dag door den beer Maas gesprokene over de winst der bedrijven. De heer Schilling merkt op, dat hij het door den heer Maas gesprokene aidoende weerlegd. De heer ten ttroeke zegt dat het gebruiken van de winst ook heett gediend tot verlaging der be lasting. De heer Nijssen zegt dat het hierbij ook gaat om concurrentie tusschen verschillende gemeen ten. Spr, zegt dat de gasprijs hier zeer laag is. De heer Groeneveld blijit ook bezwaar hebben tegen ongelimiteerd gebruik der winst. De begrooting wordt goedgekeurd, evenals die voor de waterleiding. Bij de begrooting voor Openbare Werken zegt de heer Vermeulen, dat het corps ambtenaren bij dit bedrijf zeer duur is. Spr. wil hierbij meer jonge ambtenaren te werk zien gesteld. Spr. vraagt voorts niét over te gaan tot benoe ming van een hoofdopzichter voor het Bouw- en Woningtoezicht, maar de leiding toe te vertrou wen aan den opzichter, die dit reeds een jaar heeft gedaan Voorts vraagt spr. meer zuinigheid bij dezen dienst te betrachten. De heer ten Broeke spreekt over de positie van een opzichter 2e klasse bij het Bouw- en Woningtoezicht, die een groot ressort heeft. Spr. bepleit verbetering van de positie van dezen amb tenaar. De heer Roelse vraagt voor de tijdelijke op zichters betere behartiging hunner belangen. De heer Visser waarschuwt tegen het gebruik van goedkoope krachten en verlaging van het salarispeil. Spr. bepleit voorts om straat- en schilderwer ken in eigen beheer uit te voeren. De heer Dunnebier erkent, dat het aantal op zichters momenteel groot is, maar het lijstje is al kleiner en er zullen er nog meer verdwijnen. Spr. zegt dat het echter moeilijk gaat jonge opzichters onder andere opzichters te laten werken, daar allen zelfstandig .opzicht uitoefenen. Aan den heer Vermeulen en den heer ten Broeke zegt spr., dat inzake Bouw- en Woningtoezicht öinnen eenigen tijd een voorstel te wachten is. Over het werken in eigen beheer zou lang sproken kunnen worden, zei spr. Onderhouds werk wordt zooveel mogelijk in figen beheer ge daan, maar bij groote werken in korten tijd is eigen beheer niet gewenscht. De heer Vermeulen zegt niet tevreden te zijn. Spr. zegt dat zijn bezwaar is, dat er zijn drie hoofdopzichters en 6 opzichters le klasse, terwijl er maar één opzichter 2e klasse is, waarvan men vraagt hem ook le klas te maken, terwijl er geen lagere opzichters zijn. Spr. vraagt waarvoor dan drie hoofdinspecteurs noodig zijn. De heer ten Broeke zegt, dat niet alle inspec teurs voor rekening van de gemeente komen, maar dienst doen bij speciale werken. De heer Dunnebier zegt, dat er verscheidene opzichters 2e klasse zijn. De heer Vermeulen: Maar die zijn voor speciale diensten. Daarin was de heer ten Broeke fout. De begrooting wordt goedgekeurd. Bij de begrooting voor den Reinigings- en Ont smettingsdienst zegt de Voorzitter, dat de tweede sproeiwagen geschrapt is. De heer Vermeulen vraagt of voorstellen te wachten zijn inzake salarisverbetering van den directeur van dezen dienst. De heer Visser acht dit niet direct noodig. De he eren Schuitenmaker en ten Broeke wel verhooging. De heer v. d. Steen pleit voor een tijdelijken ontsmetter en' vraagt dezen geheel in gemeente dienst te stellen. De heer Bosman zegt, dat als men het salaris van den directeur nu weer gaat verhoogen, men het straks weer gelijk met dat van anderen moet maken. De heer Roelse zegt dat verhooging van het salaris van den directeur zou ingaan tegen de normen van het georganiseerd overleg. De heer Schilling bepleit verlaging van het ta rief voor het weghalen van huisvuil. Men gooit het nu op hopen in tuintjes enz. De heer Nijssen vraagt een goede opslagplaats van vuilnis te Santpoort. De heer Dunnebier zegt den heer Schilling overweging toe van verlaging van het tarief voor het weghalen van huisvuil. Aangaande den directeur van den reinigings. dienst zegt spr. de lof, aan dezen gebracht, te deelen. Betreffende salarisverhooging zegt spr. dat een rapport van het georganiseerd overlég komend is en spr. wil dit afwachten. De begrooting wordt goedgekeurd. Bij de begrooting van den ophaal- en stortings dienst vraagt de heer ten Broeke daarin te doen uitkomen het aandeel van de kosten van den adjunct-commies. De heer Schilling vraagt of de deelnemers in Januari niet een opgave kunnen krijgen, van 't geen ze nog tegoed hebben. De heer Handgraaf zegt dat iedereen dit kan weten. De begrooting wordt goedgekeurd. Aan de orde is dan de Gemeentebegrooting. Bij post 19, jaarwedden wethouder, vraagt de heer Bosman hoe B. en W. denken over een vierden wethouder. De Voorzitter zegt, dat die vraag al beant woord is. Bij post 50, pensioenen, vraagt de heer Bosman, of voorstellen verwacht kunnen worden inzake de pensioenen der wethouders, om die te doen aansluiten aan de burgerlijke pensioen wetten. De heer Handgraaf zegt dat deze kwestie in de Financiëeie commissie ter sprake zal worden ge bracht. mj post 57, kosten uitbreidingsplan, vraagt de heer Vermeulen of de kosten van wijzigingen van het uitbreidingsplan, noodig door de verzoeken van gronüexploitanten, door dezen gedragen wor den. De heer Dunnebier zegt dat de gemeente die betaalt. Maar spr. wil gaarne die zaak onder zoeken, Dij post 66, kosten verificatie, vraagt de heer Vermeulen of toezegging gedaan kan worden .in zake salarisverhooging van den verificateur. De heer Bosman begrijpt niet, waarom de heer Vermeulen dezen gevaarlijken weg niet verlaat. De heer Handgraaf zegt dat ook dit bij de voorstellen van het georganiseerd overleg ter sprake komt. Dij post 78, openbare veiligheid, bepleit de neer Vermeulen aanschaffing van een auto' voor de politie. Niet een luxe auto, maar voor het ver voer van arrestanten en zieken geschikt. De Voorzitter zegt dat het heel mooi is, als er geld voor was. De heer Landeweert vraagt hoe het staat met de verhooging der jaarwedde van den commis- saris. j De Voorzitter zegt dat er pas een brief over naar den Haag is. De heer Homburg vraagt den hoofdagent Rolffs of Roelofs ook over 1926 de rijwielvergoeding toe te kennen. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Als het maai geen gevolgen heeft. De heer Schilling vindt dat de politieagenten genoeg verdienen. Bij post 90, onderhoud lantaarns, vraagt de heer Schaar meer toezicht op het stuk gooien der lantaarns. Spr. zegt vernomen te hebben dat op bevel van den commissaris de agenten er niet meer naar mogen kijken. Verschillende leden klagen hierover, ook wet houder Tusenius, De heer Landeweert zegt dat de regeling vroe ger perfect werkte. De Voorzitter zegt dat de politie wel de defecte lantaarns mogen opnemen, maar dan moeten de briefjes gehaald worden. Bij post 100 bepleit de heer Nijssen handhaving var? de commissie, belast met het toezicht op de lichtbeeldenvertooningen, wat de heer ten Broeke onderstreept. De heer Schuitenmaker zegt niet te begrijpen, waarom men de commissie handhaven wil. Als de kinderen in militairen dienst moeten, geven de ouders ze geheel aan het Rijk over en zorgt dit voor de kinderen. Spr. begrijpt niet, waarom men de keuring van films niet aan het Rijk wil overlaten. De heer Sluiters wil de commissie handhaven. Spr. vermoedt dat de keuring van het Rijk er een van massaproducten zal worden. Het is goed, als de filmexploitanten weten, dat hier een commissie is. De heer Visser zegt dat toch verwacht mag worden, dat het Rijk bekwame mannen in de keuringscommissie zal benoemen. De heer Vermeulen zegt dat de regeering er kend heeft, dat er ruimte moet bestaan voor plaatselijke keuringen. Misschien zal wel wijzi ging en aanvulling der commissie gewenscht zijn, maar spr. wil handhaving der commissie. De heer Maas zegt ook eer uitbreiding dan opheffing der commissie verwacht te hebben. De heer Schilling wil het aan de mondige ouders overlaten, die hun kinderen wel naar de bioscoop zenden. De heer Schaar acht vele prenten van de bioscoop reeds zedenbedervend. Maar waar on der deze commissie ook vele verkeerde films zijn vertoond, wil spr. de keuring nu aan het Rijk overlaten. De heer Sluiters zegt ook het toezicht te wil len voor kinderen van een niet-godsdienstige op voeding. De heer Vermeulen onderstreept dit, de ge meente heeft te zorgen voor het algemeen. De heer Dunnebier zegt, dat de Bioscoop-wei hoofdzakelijk op aandrang van rechts is tot stand gekomen. Spr. wil de keuring aan het Rijk over laten. Als het niet goed gaat, kan men de com missie weer instellen. Het voorstel van B. en W. tot opheffing der commissie wordt met 11 tegen 9 steramen aange nomen. Tegen de heeren v. d. Steen, ten Broeke, Maas, Zwanenburg, Langendijk, Nijssen, Homburg, Ver meulen en Sluiters. Bij post 102, Bijdrage aan de Gewestelijke Land stormcommissie Kennemerland te Haarlem zeide de heeren Visser en Schuitenmaker daartegen be zwaar te hebben. Het subsidie wordt met 12 tegen 8 stemmen verworpen. Tegen de linksche leden en de hee ren Groeneveld, Maas, v. d. Steen en Dunnebier. Burgemeester en wethouders stellen voor 1927 de volgende subsidies toe te staan. Aan de Vereeniging tot Bestrijding der Tuber culose te Velsen f 5500; aan het Centraal Drank- weer-comité f 250; aan het Kruisverbond te IJmuiden, vereeniging tot bestrijding van het drankmisbruik en alcoholisme f 75; aan de afd. Velsen van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies f 500; aan de Centrale Commissie voor uitzending van kinderen naar buiten te 's Gravenhage f 400; aan Het Witte Kruis te Velsen in totaal f 4048; aan de R.K. Vereeniging voor Kraam- en Ziekenverpleging I Het \Vit-Gele Kruis" te Beverwijk f 400; aan de I vereeniging voor M.U.L.O. f 50, aan de Ver. voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland te Velsen; 1. voor de ambachtsschool f 16.199.78; 2. voor de avondschool f 1881.03. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op de aanvragen van de afd. Velsen der A. J. C,, 1 de afd. Velsen van het Instituut voor Arbeiders- I ontwikkeling, de Schoolvereeniging „Uw Konin- i krijk home", het bestuur der Maria bewaarschool Velsen en het bestuur van het Ziekenfonds Samenwerking" te Santpoort. Voorgesteld wordt verder o.a. nog afwijzend te beschikken op hel verzoek van de Commissie voor de Malaria-Bestrijding om een subsidie van 1 cent per inwoner. Bij post 132, kosten van den geneeskundigen dienst, zegt de heer Roelse niet accoord te gaan' met het voorstel om de jaarwedde van den ge meentelijken geneeskundige met f 1000 te verhoo gen, daar het georganiseerd overleg zich incom petent heeft verklaard. De Voorzitter zegt dat volgens laatste schrijven van het georganiseerd overleg dit accoord gaat met het voorstel van B, en W. De heer Vermeulen zegt dat men star vasthoudt aan dogma's, Spr. zegt dat de verdiensten van de zen ambtenaar zeer groot zijn. Tal van leden voeren hierover nog het woord. De Voorzitter zegt dat de salarissen van andere gemeentelijke geneeskundigen hooger zijn dan die van de onze. De verdiensten van dezen ambte naar zijn boven allen lof verheven. Het voorstel van B. en W. wordt met 155 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Schaar, Visser, Schilling, Landeweert en Roelse, Bij post 167, kosten taxatie van arbeiderswo ningen, zegt de heer Zwanenburg dat aan den aannemer der 295 gemeentewoningen een belang rijk bedrag zal moeten worden uitbetaald voor vei vroegde oplevering. Spr. vraagt of gezorgd worden, dat de onderaannemers in dit voordeel zullen deelen. De heer ten Broeke onderstreept dit en vraagt of drang zal uitgeoefend worden, opdat vooral de aannemer van het metselwerk in het voordeel deelt. De heer Homburg vraagt aandrang uit te oefe nen op de huurders van de gemeentewoningen, die nog huurschuld hebben van vroegere huizen. De heer Schilling zegt geen bezwaar te hebben tegen aandrang oelenen, maar men moet niet ver geten, dat de vroegere huisbazen niets aan de hui zen deden en de huurders alles lieten betalen. De heer Schaar vraagt wat de gemeente met het uitbetalen der premie te maken heeft. Men heeft revolutiebouw gepleegd en toen de huizen gauw overeind stonden, haalde de bouwer de huur op. De heer Dunnebier zegt dat er beslist geen re volutiebouw is gepleegd, wel is men verbazend vlug opgeschoten. Er is ook geen premie toege zegd, wel is overeengekomen, toen de huizen vóór den gestelden termijn klaar waren, de huur te deelen. B, en W. zouden dan ook alleen zachten drang op den aannemer kunnen oefenen. Thans worden behandeld de subsidieaanvragen van de afd. Velsen der Arbeiders-Jeugd-Centrale en* de afd. Velsen van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling, De heer Roelse bepleit bewilliging der verzoe ken. De heer Vermeulen is daartegen, van Christelij ke zijde draagt men de kosten der volksontwik keling zelf. De heer Maas pleit in gelijken geest, als men de subsidie toestond, zouden alle jongelings- en meisjesvereenigingen, congregaties, patronaten enz. komen. De heer Visser zegt dat in Noord-Brabant en ook in andere plaatsen, b.v. in Haarlem, deze sub sidies wel worden gegeven, ook aan kerkelijke vereenigingen. Het voorstel van B, en W. om deze subsidies niet te verleenen, wordt met 13 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen de soc.-dem. en vrijz.-dem. leden en inzake arbeidersontwikkeling ook de hr. Groeneveld. De heer Nijssen bepleit inwilliging van het ver zoek van het bestuur van het Ziekenfonds Samen werking te Santpoort om een subsidie van f 250. De heer Visser acht het doel der vereeniging sympathiek, maar spr, heeft bezwaar, dat op ver kapte wijze propaganda wordt gemaakt voor een bepaalde gezindte^ daar ieden van den R.K. Volks bond minder contributie betalen. Het voorstel tot afwijzende beschikking wordt goedgekeurd. Hierna wordt gepauzeerd. Te 7 uur wordt de vergadering heropend. Afwe zig de heeren Dalmeijer, Schaar en Landeweert. Bij post 178, onderhoud van huizen, torens enz., vraagt de heer Groenevelid in den watertoren eer. uurwérk te plaatsen. Dit verzoek zal door de commissie voor gas en water onderzocht worden. Bij post 179, onderhoud van straten en pleinen, bepleit de heer Schuitenmaker verbetering van den IJmuiderstraatweg tuisschen Zeeweg en Frans Naereboutstraat. De heer Groeneveld vraagt verbetering van der. Koningsweg tot den grians van Wijk aan Duin, De heer ten Broeke vraagt hoever B. en W. zijn met de onderhandelingen inzake den grond lang; de spoorbaan tusschen Velserii en IJmuiden. De heer Langendijk vraagt -verbreeding van den spooroverweg aan den Wijkenstraatweg. De heer Bosman wijst nog ee»ns op den Driehui, zerkerkweg, die noodig verbeterd moet worden. De heer Zwanenburg vraagt wa arom het voetpad1 PRIMA Direct lererbaar in groote en kleine p3rtijsn Forsche, lichte en spijkerbare Steen OOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Vertegenwoordiger: J. EIJKINO, Alk- maarscheweg 74, Beverwijk. voor de R.K. Kerk niet betegeld is geworden. De heer Vermeulen vraagt meer spoed, als er aan de hoofdwegen gewerkt wordt, spr. wijst op den Hoogeberg, waar de toestand momenteel zeer gevaarlijk is. De heer Dunnebier zegt dat zijn wenschen veel verder gaan, dan in deze begrooting tot uiting komt. Wat den Koningsweg betreft, spr, acht verbete ring noodzakelijk, maar dit jaar kan het nog niet. Aangaande de gronden langs den spoorweg aan den IJmuiderstraatweg zegt spr, dat B, en W. reeds lang in onderhandeling zijn met den grond in erfpacht te mogen krijgen, maar het schiet niet op. Aan de directie der Spoorwegen zal voorts ge vraagd worden den overweg bij Beverwijk te verbreeden. Spr. zegt te zullen bevorderen, dat het trottoir bij de R.K. kerk betegeld zal worden. Voorts zegt spr, dat hij zichzelf geergerd heeft aan de bestra ting bij den Hoogeberg, maar dit was werk van de Binnenlandsche Exploitatie Mij. Aan den heer Bosman zegt spr., dat een oplos sing inzake den Driehuizerkerkweg zeer nabij is. De heer Groeneveld klaagt ook over den over- eg vlak bij 't station Velsen. De heer Dunnebier: Die boomen moeten geheel verdwijnen. Bij post 182, onderhoud wandelplaatsen en plantsoenen, vraagt de heer ten Broeke, in ver band met de beplanting in Velserbeek, in hoever re uitvoering gegeven kan worden aan het rap port der Ned. Heide Mij. De heer Groeneveld zegt, dat op de kleintjes moet worden gelet en de 100 duiven kosten wel licht f 300 per jaar. De heer Tusenius is misschien blij, dat hij er af is, maar wij kunnen straks roet fatsoen niet in Velserbeek loopen. De Voorzitter zegt onderzoek der kosten toe en desnoods kunnen de duiven worden afgeslacht, Maar spr. verheugt zich telkens, als hij het genot der kinderen ziet bij deze vogels. Bij post 183, kosten van bruggen en overzetve ren, vraagt de heer Schuitenmaker hoe ver het staat met een betere verbinding tusschen IJmui den en den Breesaap. De heer Homburg vraagt hoe het staat met een overbrugging van den overweg bij het station IJmuiden en of ér niet zwaardere wagens over de betonbrug te IJmuiden kunnen worden geleid. De heer ten Broeke vraagt ook voorziening van de betonbrug. Spr. had een onderzoek gewild naar de trillingen en vraagt dit alsnog te doen. Spr. vraagt of geen voetbrug gemaakt kan wor den en de betonbrug verbeterd. Ook de heeren Bosman en Sluiters achten den toestand van deze brug gevaarlijk. De heer Schilling zegt dat onlangs een wagen van 10000 KG. ever de brug is 'egaan. De heer Tusenius zegt dat de belasting bere kend is op die van een flinke pakhuisvloer. Door een vracht van 10 tón kan de brug een geweldige kraak krijgen. De heer ten Broeke acht een ernstig onderzoek gewenscht. De Voorzitter verwijst deze zaak naar de com missie voor openbare werken. Bij post 185, kosten van havens enz., vraagt de heer Nijssen een betere losplaats te Velsen bij de verbetering van het Noordzeekanaal. Bij post 187. kosten begraafplaats, vraagt de heer v, d. Steen nogeens verbetering der beplan ting van de begraafplaats te IJmuiden. De heer ten Broeke wijst er op, hoe sterk IJmui den zich uitbreidt en dat de begraafplaats ree^ in de bebouwde kom ligt. Spr. vraagt vroegti' dig te zorgen voor een nieuwe begraafplaats. 1 De Voorzitter; Daarmee zijn B. en W. bezig.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1