Gesprongen Handen Sport. I). V. V. Stormvogels IJ. F. C. Vervolg Plaatselijk Nieuws Ijtnuiden Veisen, ha bl etter» Driehuis. Santpoort. Visscherij ai* gevolg van Weersinvloeden of Arbeid maakt men spoedig weder gaaf en zacht door inwrijving met Doos 30, Tuba 80 ct. puuol OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden: Stormvogels IR, C. H. 11 A. F. C. IIStormvogels II 31 V. S. V. IIStormvogels III 40 A.s. Zondag wordt gespeeld: H. V. V.—STORMVOGELS I STORMVOGELS II—ALCM. VICTRIX II 2 u. R. C. H. VI—STORMVOGELS IV 10 uur. Verzoek aan de spelers. Naar aanleiding van eene klacht daaromtrent, verzoekt het bestuur den spelers dringend, even- tueele verhindering, om te spelen, aan den be irokken secretaris op te geven, of boodschap aan diens adres achter te laten, VOETBAL. STORMVOGELS—R. C. H. 1—1. Als een koude douche werkte Zondag het ge lijke spel tegen R. C. H, op den Stormvogelsaan. hang. Een dergelijk resultaat had men werkelijK niet verwacht. Wij hadden reeds zóó vaak hooren spreken van „een nulletje of vijf", dat we het bij na zelf waren gaan gelooven. Aanvankelijk sche nen de optimisten gelijk te zullen krijgen, want reeds de eerste minuten werden er vinnige scho ten op het R.C.H.rdoel gelost. Toen kwam de ontnuchtering: Na 5 minuten spelen kopte een Stormvogelsverdediger den bal in eigen doel. Nóg drong dit doelpunt 'niet diep genoeg tot de St.-spelers door, want hoewel men niet werk loos bleef, wat men noemt enthusiast werd er door Stormvogels voor de rust over 't geheel niet gespeeld. Bovendien liep het geweldig tegen enverdedigde het R.C.H.-achtertrio uitstekend, goed bijgestaan door de halfbacks. Stormvogels maakte het de Haarlemsche verdediging wel wat gemakkelijk door het spel te veel in het midden te houden, terwijl spelen van uit het centrum op Oldenburg en de Jonge zeker meer succes zou hebben gehad. Na de thee speelde Stormvogels heel wat en thusiaster. Ook nu werd het R.C.H.-doel direct weer onder schot genomen, maar door enthu siast werken en met behulp van Vrouwe Fortune bleef langen1 tijd het Haarlemsche doel maagde lijk. Aanval op aanval werd op het vijandelijk doel ondernomen. Steeds weer stuwde de mid denlinie der Vogels haar voorhoede op, vooral v. d. Velde Sr., die den geheelen middag een uit stekende partij speelde, viel hierbij op. Drie en twintig minuten na de hervatting gelukte het v. d. Velde Jr. gelijk te maken, maar het winnende punt bleef uit. R. C. H. is zeker niet tegengevallen. Alleen haar voorhoede is bepaald zwak, vooral in 't schieten. Voor rust speelde zij meermalen in 't veld lang niet onverdienstelijk. De verdediging heeft zich uitnemend geweerd. Maar ook de andere verdedigers speelden stukken beter dan wij verwacht hadden, Nieuwenhuis bleek nog dezelfde tactische speler van vroeger, al was zijn snelheid dan minder. Scheidsrechter Dr.. Vuylsteke bleek ten opzich te van het toekennen van penalty's uiterst lank moedig. Voor het overige had hij het niet moei lijk. DE WEDSTRIJD werd gespeeld tusschen: Thyssen Haak Koster Visman Struys v. d. Velde Sr. Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp v. d. Velde Jr., de Jonge. Spoor, de Koning, v. Dam, De Geus, Hanse Nagtegeller, Nieuwenhuis, Prévost Krom Kuyt Radsma De Stormvogels, die voor dezen wedstrijd in het wit verschenen, missen dus Snoeks, waarte genover staat, dat R.C.H. het zonder Koning en Geutskens moet stellen. Pas is begonnen, of de Stormvogels-voorhoede trekt „van leer". Een moment krijgt Houtkamp vrij spel, maar dat is ook juist voldoende om een vliegend schot te lossen, dat juist over de lat gaat. Nauwelijks is de bal het veld weer inge trapt, of Oldenburg „verlakt" op buitengewoon handige wijze Krom en Nachtegeller. Met een fraai boogje komt de bal voor 't doel, waarna v. d, Velde Jr. net naast de paal kopt. Direct hierna lost Houtkamp een vinnigen schuiver, welke Radsma uitstekend stopt. Dit alles geschiedde in de eerste 5 minuten. Dan doet R. C, H. de eerste tegenaanval. Van rechts wordt de bal voor 't doel gezet, Thyssen loopt naar de paal om het leder te grijpen, maar dan wordt het leder door Haak in eigen doel gekopt, zoodat R, C. H. met 10 leidt. Even blijft R.C.H. nog in den aanval, maar voor al door toedoen van v, d. Velde Sr., die uitste kend op dreef is, kan de Stormv.-voorhoede weer aanvallen, zoodat Krom en de zijnen hun talenten weer kunnen toonen. Ze spelen zeer enthusiast en geven weinig gelegenheid „tot schieten. Zoo af en toe echter vliegt er een vinnige kogel op Rads ma's heiligdom af zelfs Koster neemt eenmaal aan de schietpartij deel maar de Flaarlemsche doelman is niet te vermurwen. Gelukkig voor de Haarlemsche verdediging brengt de voorhoede zoo nu en dan de noodige opluchting. Van Dam en Nieuwenhuis deelen eenige lange centers uit, waarvan Hanse eenige malen profiteert om er tusschen uit te trekken. Wanneer zijn voorzetten telkens weer door Haak en Koster onderschept worden, lost hij zelf een schot, dat buiten bereik van Thyssen naast de paal vliegt. Wanneer van Dam echter een voorzet van Spoor netjes inkopt, staat de St.-doelinan weer op de juiste plaats. Op lange centers als bovengenoemd wachten we bij Stormv. vergeefs. Men houdt het spel te veel in 't midden, v/at de taak van de R.C.H.-verde- diging' vergemakkelijkt. Eenmaal echter maakt v. d. Velde op vrij korten afstand den bal vrij, maar hij wordt dusdanig gehinderd, dat de kans verloren gaat. Tot tweemaal toe heeft Stormvo gels dan pech. De eerste maal wanneer Dr. Vuyl steke haar o.i. ten onrechte een penalty onthoudt en de tweede maal, als de Jonge een voorzet van Oldenburg keihard tegen den uit loopenden Radsma schiet. Ook het St.-doel ont snapt nog eens als de Koning een voorzet van Hanse op korten afstand juist over de bovenlat schiet. Dan is het rusten. Na de rust hadden we verwacht Oldenburg op de rechtsbinnenplaats te zien uitkomen, ook al, doordat Blinkhoff z'n productieven Dordschen vorm thtiis gelaten scheen te hebben. De „wit ten" verschenen echter weer in dezelfde opstel ling. Onmiddellijk zit Stormvogels weer voor het R. C. H.-doel, dat, als in den beginne, geducht onder vuur wordt genomen. Houtkamp leidt de serie schoten weer in. We denken reeds aan den gelijkmaker, maar Radsma denkt er anders over. Dan is het de beurt van Oldenburg. Een vliegend schot volgt na zijn naar binnen zwenken, dat Radsma met zijn been stopt. Stormvogels is nu geducht in den aanval. Steeds weer stuwt het trio Visman-Struys-v, d. Velde Sr. met laatst genoemde aan "t hoofd de voorhoede op. Ge makkelijk heeft deze linie het intüsschen niet, daar bijna geheel R. C. H. staat te verdedigen. Telkens wordt het Haarl. doel „bijna" doorboord, maar even zooveel malen staat een R, C. H.-been op het laatste moment in den weg. Radsma heeft zelfs een paar maal zijn doel verlaten, maar nog wordt niet gescoord. Dit geschiedt pas, als na een vluchtig R.C.H.-tegenbezoek v. d. Velde Jr. van Houtkamp het leder vrij krijgt en Radsma weet te passeeren (11. Gedurende een tiental minuten laat R. C. H. dan haar verdedigende houding varen, waardoor de St.-achterhoede weer aan 't werk wordt gezet Koster en Haak hebben echterjveinig moeite met de R. C. H.-aanvallen, zoodat Thyssen „als-maar' werkloos blijft. De laatste tien minuten is Storm vogels weer stukken sterker. Wanhopig verdedi gen de R. C. H.-'ers. Even voor 't einde heeft R. U H. na een uitval bijna succes, als Thyssen den bal laat vallen. Hij weel zich echter bijtijds te herstellen. Meteen neemt Struys den bal mee. Na een rechten center komt de bal bij Houtkamp, die tal van R. C. H.-ers passeert. Een zuiver voorzetje volgt. Reeds denken we,. Blinkhoff te zien scoren, als Nachtegeller hem iets te vlug af is. Direct hierop is het einde daar. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: IJ. F. C.—ULYSSES, aanvang 2.30 uur. GYM.- EN ATHLETIEK-VEREEN. „OLYMPIA", De wedstrijd voor a.s. Zondag. Zooals bekend is zullen a.s. Zondag de wegwed strijden over 10 1/2 K.M, en 3 1/2 K.M. plaats vinden. De wedstrijden, die door Olympia uitge schreven zijn, beloven gezien de deelname, zeer veel. Door eenige pfiaatsgenooten zijn prijzen be schikbaar gesteld, o.a.: lste prijs 10 1/2 K.M., Wisselbeker „Olympia" 2de prijs, id., Fa. v. Zanten, Snelliusstraat, 3de prijs id., Fa. Zwie:, Bloemstraai.. 'lde prijs id., Prop.-Comm „Olympia' lste prijs 3 1/2 K.M.,' lJmuider Courant, 2de prijs id, Joh de Waard, Kanaalstraat. 3de prijs id., -Opbergen, Directeur Thalia. 4de prijs id., A. J. v, Niekerken. 5de t/m, 10de prijs door Prop.-Comm., Bestuur en leden van Olympia. De jury is in vèrband met omstandigheden nog niet volledig bekend en daar wijziging ook op den wedstrijddag niet geheel is uitgesloten, zullen we ons aan publicatie niet wagen. Het parcours is als volgt: Start: Visscherij' school, Havenkade, Talud, Trawlerkade, Vuur torenstraat, Haringkade, Loggerstraat, Trawler kade, Talud, Havenkade, Visscherijschool (finish), terwijl de 101/2 K.M. op den terugweg bij de Havenkade verlengd wordt met Betonbrug, Kerk straat, pad langs Noordzeekanaal tot nabij Vel- serpont en terug, Kerkstraat, Betonbrug, Haven kade tot finish, de Visscherijschool. Voor nadere berichten zie men de lJmuider Courant van Zaterdag 15 Januari a.s. P.S. GASBEDWELMING AAN HET HOOGOVENBEDRIJF. Hedenmorgen had aan het Hoogovenbedrijf een ernstig ongeval plaats, doordat een viertal werk lieden, welke met montagewerk bezig waren, door gas bedwelmd werden. De heeren Dr. Boon Sr. en Dr. Boon Jr. van Beverwijk en Dr, Rutten van IJmuiden waren spoedig ter plaatse en trachten de levensgeesten wederom op te wek ken. Naar wij vernamen liet de toestand van twee werklieden zich ernstig aanzien. Het waren twee Duitsche werklieden van de Mij. Güte Hoff- nungshutte, welke inmiddels zijn overleden. OUDERAVOND SCHOOL AI. Vrijdag 14 Jan a.s., des avonds 8 uur, zal een ouderavond gehouden worden in het gymnastiek lokaal van school AI. Als punten van behande ling staan op de agenda: 1. Benoeming van eene nieuwe Ouder-commis- aan school Al, noodig geworden door de combinatie van de scholen AI en All. 2. Bespreking van den toestand. De Kamermuziekvereeniging „Kunstkring' directeur de heer Sam Vlessing, heeft gisteravond een concert gegeven in Thalia. Kunstkring opende met een pittig-gespeelden marsch, de „Marche Horyroise" van A. Raimann. Daarna werd de „Ouverture Raymond" van A. Thomas gegeven, die op waarlijk brillante wijze werd vertolkt. Het was een genot dit mooie opus te hooren en te zien, met welk een enthousiasme het werd uitgevoerd. Voor de pauze werd nog het bekende „Eine keine Nachtmusik" van Mozart gespeeld. Ook dil werk werd heel goed weergegeven, maar 't mooiste daaryan was het tweede deel, de Roman ce, die boeiend en met fijne nuanceeringen werd vertolkt. Na de pauze werden het Ballet1 „Printemps" v. L, Andreé, twee Spaansche Dansen van Mos- kowski en de Marche Internos van den dirigent vertolkt en Kunstkring heeft steeds een geestdrif tig applaus verworven, dat ten vólle verdiend was. Vrijwillige medewerking werd verleend door mevr. A. Slüter Verbruggen, concert-zangeres te Blaricum en den heer N, Gonlag alhier, bege leiding. Van Mevr. Slüter-Verbruggen hoorden wij vier Duitsche liederen, twee van Schubert en twee van Fr. Schreeker. De zangeres beschikt over een krachtig en vol stemgeluid, dat een grootere zaal dan Thalia kan vullen. Zuiver en doorvoeld heeft zij de mooie liederen vertolkt, vooral Frühlings- glaube van Schübert, maar 't mooist vonden wij „DaSs er ganz ein Engel werde" van Schreeker. Hoe innig en gevoelvol werd dit gezongen. Naar wij vernamen, heeft mevr. Slüter-Verbrug gen,. die leerares in zang aan de Muziekschool te Amersfoort is, het voornemen ook hier zanglessen te geven en wel onder de auspiciën van de Mu ziekschool. Wij gelooven, dat dit voor de muzika le ontwikkeling van onze plaats een groote aan winst zal blijken. De heer Gonlag heeft de zangeres op uitnemen de wijze begeleid en als geheel heeft Kunstkring ons een schoonen avond geschonken. DE ACTIE IN HET VISSCHERÏJBEDRfJF. Tusschen de besturen van den Centralen Bond van Transportarbeiders, den Christelijken Zeehe den Bond, den Ned. Bond van Chr. Éabrieks- en transportarbeiders en de besturen van de beide Keedersvereenigingen heeft gisteren een bespre king plaats gehad over de door de organisaties gestelde eischen. Aan de besturen werd mede gedeeld, dat de Reeders bereid waren om te ko men tot stichting van een fonds voor sociale zorg voor de opvarenden, uit welk fonds uitkee- ringen zouden worden verstrekt bij werkloosheid en ziekte Door de besturen der bovengenoemde arbeiders organisaties werd medegedeeld dat zij niet te genover sociale zorg, als door de Reeders be doeld, stonden, doch dat naar hunne meening het verlangen naar zoodanige fondsvorming, zon der verhooging der gages en zeifs ten koste daar van, niet algemeen door de opvarenden gedeeld wordt. Zij stelden dan ook-voor aan de opvaren den zélf over te laten, of zij hel bedrag, hetwelk eventueel voor fondsvorming zou worden aange wend, als zoodanig wilden besteden, dan wel in den vorm van loon wilden ontvangen. De bestu ren der Keedersvereenigingen verklaarden zich oereid, te overwegen of aan het door de besturen der drie organisaties gedane voorstel kon wor den tegemoet gekomen, waarover in den loop dezer week nadere mededeeling zou worden ge daan. De Reeders stelden voor, over te gaan toi het afsluiten van een contract voor den duur van twee jaren, als over dit belangrijk punt, zoo mede over enkele andere punten, overeenstem ming zal zijn bereikt. VRIJZ.-DEM. KIESVEREENIGING „IJMUIDEN Het bestuur der Vrijz.-Dem. Kiesver. „IJmui den" deelt ons mede: Den 9en dezes vergaderde in Hotel No, 1 het bestuur der Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging. Onder de ingekomen stukken bevond zich ook een schrijven van het raadslid Schuitenmaker, d.a. 29 December 1926, en pas eerst heden be kend, omdat bedoeld schrijven in het archief in gesloten, dus minder officieel werd overge maakt, over welke wijze van verzending Bevreem ding werd uitgesproken. Het luidde als volgt: Oost-IJmuiden, 29 December 1926. Aan het Bestuur der Vrijz. Democr. Kiesvereeniging te IJmuiden. Mijne Heeren! Onder toezending van het archief bericht ik u, 1. dat ik bij deze het secretariaat der Vrijz.- Dem. Kiesvereeniging „IJmuiden" neerleg. 2. dat ik geen idee heb, mij weder door de Kiesvereeniging candidaat voor den Raad te doen stellen; 3. dat ik eindigende, deze zittingsperiode van den Raad, bedank als lid van voornoemde Kiesvereeniging, w.g. Achtend, B. G. SCHUITENMAKER. Het schrijven werd voor kennisgeving aangeno men. Het bestuur behandelde vervolgens de overige itukken, en wat meer aan de orde was, af. De door het bedanken van den heer Schuiten maker opengevallen functie van len secretaris wordt waargenomen door den 2en secretaris, di heer N. H, Edcius. HULP IN NOOD Heden ontvingen wij het verslag van'de Ver- eeniging „Hulp in Nood" over het 2e halfjaar 1926. Daaruit blijkt, dat de toestand der vereeniging, al moge het niet hard gaan, toch vooruitgaande is, want nu was er 398 liter melk, 21 pond vleesch en 60 eieren aan diverse zwakke kinde ren verstrekt. Ook werden nog 116 kleedingstukken afgege ven, zoodat hiermede de vereeniging aan zijn doel heeft beantwoord. Het ledental bleef stationair terwijl er in het Bestuur door vertrek eene wijziging kwam. We hopen dat velen deze nuttige vereeniging in haar streven zal willen steunen en haar taak daardoor te vergemakkelijken, hetzij door toe- tetreden als lid, of kleedingstukken te willen zenden, welke gaarne door onderstaande daïntes in ontvangst zullen genomen worden. Mej. Loendersloot, Voorz. Mej. v, d. Boogaard, Secr, Mej, Lust, Penningm, RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor IJmuiden over de maand December 1926.- Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 51.639.78 en terugbetaald f 37.425.58. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 14.214.20. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 69. Hieronder 4 formulieren ad f 1.in spaar bankzegels van 5 cent en 124 formulieren ad f 1.- in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolsparen). Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven no minaal f 1200 en afgeschreven nihil. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 1200. NIEUW POSTKANTOOR. Zaierdag wordt het nieuwe Hulppost-, tele graaf- en telefoonkantoor te IJmuiden-0.ost in gebruik genomen. Dit nieuwe postkantoor is ge legen aan het ruime Velserduinplein, dus op een centraal punt van dit zeer uitgebreid deel onzer plaats. Wij hebben eens een kijkje genomen in hel nieuwe kantoor en wij hebben gezien, dat het. vergeleken bij het oude kantoor in de Lagers- straat, vooral voor het publiek een groote ver betering wordt. Daar toch was er voor het wachtende publiek niet veel meer dan een nauw gangetje, hier is een ruime hal, waarin makkelijk 20 menschen kunnen wachten. Een flinke tafel biedt aan die menschen gelegenheid om te schrijven of hun poststukken na te zien, terwijl rechts een tele fooncel staat voor het voeren van telefoonge sprekken. Deze cel is electrisch verlicht en er komt nu ook een stoel in. Ten dienste van het publiek zijn twee flinke loketten, zoodat men vlug kan worden geholpen. Het postkantoor zelf is ook geriefelijk inge richt. Beneden de loketten zijn flinke laden voor de registers, er is een kast met veel bergruimte en ach'er hef kantoor is een toilet met wasch- gelegenheid. Bij het postkantoor is een mooi woonhuis voor den kantoorhouder. Rechts van het kantoor zijn twee groote kamers, waarvan de voorkamer een mooi uitzicht heeft op het Velserduinplein en de Kalverstraat. Boven zijn drie slaapkamers met vaste waschtafels en aan de zuidzijde is boven een laggia, waar wel 25 menschen kunnen zitten en vanwaar men een prachtig uitzicht heeft over den' omtrek. Het kantoor met woonhuis is, onder architec tuur van den heer Verzijlbergh Jr., gebouwd door den heer M. J. Rolvink alhier en zoowel bouwer als architect hebben eer van hun werk. Het is een solied en degelijk pand. De heer Rolvink, die de laatste jaren honderden nieuwe woningen in IJmuiden-Oost heeft ge bouwd, heeft naast het postkantoor een mooi groot winkelhuis met garage in aanbouw. Voorts zal hij ter weerzijden van dit winkelhuis en het postkantoor, dus aan den Wijk aan Zeeërweg en den Oosterduinweg, weer een aantal perceelen bouwen. Donderdag 20 Januari is het 50 jaar geleden, dat de heer M. Koster, in dienst kwam bij de N.V, Ver. Kon. Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen. Als 12-jarige jongen, kwam de heer K. in 1S77 aan de fabriek te W'ormer en werd daar, na ver schillende functies te hebben vervuld, hiertoe me de gedwongen door gedeeltelijke invaliditeit, pa- -piertelier en sorteerder. Kort na de vestiging der fabriek le Veisen, werd de heer Koster in 1896 naar hier overgeplaatst en aaugesteld als chef der afd. papiersorteerderij, wat hij tot voor heel kort is gebleven. Thans is de a.s. jubilaris belast met de zorg over de monsterkamer. Gedurende al deze jaren heeft, aldus meldt Kei,.n.j de heer Koster zich doen kennen als een zeer plichtgetrouw employé, die echter waar het noodig was, zijn meemng openhartig durfde zeg gen. Dat de Directie hem waardeert, is tenvolle gebleken bij zijn 40-jarige dienstvervulling, toen hij verschillende geschenken in ontvangst had te nemen, terwijl op 20 Januari het hem eveneens niet aan blijken van belangstelling zal ontbreken. Nog eiken dag vervult de heer K., die een uit stekende gezondheid geniet, met opgewektheid zijn taak, waarbij hem door de Directie veel vrij- Naar Hl. Dbl. verneemt is een groot deel der gronden langs den Driehuizerkerkweg tegen over het landgoed Schoonenberg, van dit land goed af tot den Tolsduinerweg in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenaar heeft de bedoe ling de gronden, die deel uitmaken van het land goed „Waterland" in den oorspronkelijken toe stand te behouden. Ze zullen dus niet als bouw terrein worden gebezigd. Evenals vorige jaren ontvingen wij weder het Jaarboekje der Vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat in Nederlan^. „Eendracht maakt Macht", samengesteld door den heer H, Groeneveld alhier. Het boekje, dat nu al zijn 23sten jaargang beleeft en dat ruim 200 bladzijden telt, bevat een schat van gegevens, voornamelijk over het Departèment van Water staat, verder over getijtafcls, wachtgeldregeling, de vereenigingszaken enz. Voor de verkiezing van leden voor de Prov, Staten, zijn door de Christ. Historische Ue' den kieskring „Veisen", de volgende candidaten gesteld: 1. Jhr. Mr. D, E, van Lennep, aflr,, Heemste de; 2, K, Kistenmaker, Haarlemmermeer; 3, J. Deinum, Veisen; 4. Jan ter Haar, Amsterdam; 5. J. W. Bras, Haarlemmermeer; 6. Mr. Dr. A. A. van Rhijn, Amsterdam; 7. J. C. Dunnebier, IJmui den; 8. M. W. v. d. Scheer, Haarlemmermeer; 9. A, J. Lafeber, Bussum; 10. H. Groeneveld, Veisen. - Maandag voor 8 dagen had de varbeider S,, wonende alhier en werkzaam bij de Hoogovens, het ongeluk bij zijn arbeid te struikelen, waarbij hij zich vrij ernstig bezeerde aan een steenen muurtje. Hij bleef echter aan den arbeid en riep ook geen geneeskundige hulp in. Den volgenden morgen bij zijn ontwaken kreeg S. echter zulke hevige pijnen, dat toen de hulp van Dr. Barentse moest worden ingeroepen, die inwendige kneuzingen constateerde en overbren ging naar een ziekenhuis te Haarlem noodig achtte. Nog denzelfden dag is S, daar aan de gevolgen overleden. De menagerie van het park „Velserbeek" is weer uitgebreid. Een ingezetene heeft een viertal ganzen geschonken. Deze dieren vinden in den hertenkamp en den daaromheen loopenden vijver een heerlijke ver blijfplaats en voor het publiek is het een aan trekkelijkheid meer. HISTORISCH. Op een der mooie nazomerdagen komt één der vele oudjes van Velsennoord op de stoompont en begeeft zich naar een der banken op het dek. Hij is bijna negentig jaar en mag nog graag vanl een veilige plaats hei drukke gedoe gade slaan is vooral een liefhebber van kijken naar de scheepvaart. Een andere bijna dagelijksche klant, die de ne gentig reeds een paar jaar gepasseerd is, en al leen nog maar wat last heeft met zijne onderdanen, zooals hij ze noemt, die niet meer zoo vlug mee willen als hij gaarne zou hebben, komt uit een der hokjes te voorschijn, waar hij een gesprek heeft staan voeren vol van gekscherende woorden en spotboeverij, waarvan hij nog een aartsliefheb ber is. Dreigend komt hij op den jongeren toe en zegt: Blikslagersche snotneus, bij je nou toch weer al leen op de pont? Weet je moeder dat nou wel? De ander is eerst wat onthust, maar begrijpt daarna de situatie en antwoordt, dat hij het haar niet gevraagd heeft, ON - Op de voordracht ter benoeming van een on derwijzeres aan de Op. school no. 3 te Beverwijk komt als no, één voor Mej, A. S. Scholtz alhier, Op Zaterdag 22 Januari zal het 30-jarig be staan van Velsen's Ziekenfonds in een feestelijke bijeenkomst worden herdacht. genezer» F UW HOEST en VERKOUDHEID oöü van W. v. Beek; Maria Breeker, 84 j,-, wed. van C. Tramper; Joh. Maria Engelhart, 5 in/, d.vari J. Engelhart; Pieter Jac, Grapendaal, ll m;, z. v. Cornelis Grapendaal; Marytje Oostroiri, 82 jaar/ wed. v. P. Glasberg; Petrus Rings, 79 jaar-,; wed., van S, Burger. Maandagavond sloegen nabij de 'R.K. kerk te Driéhuis twee paarden, gespattnen voor een 'wa gen van den heer T. K„ op hol, vermoedelijk 'doordat zij schrokken voor een molorpomp.. De paarden holden volgens Hl. Dbl,, met den wagen" achter zich in de richting van den Hagelihgerwég. Nabij hét Missiehuis kwamen zij tot stilstand doordat de wagen tegen 'n boom reed. Het hék' van den tuin van het Missihuis werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niét vóo'r, door dat de voerman zich bijtijds in veiligheid had We ten te stellen. In de afgeloqpen week hebben inbrekers getracht iets van hun gading te vinden in het kleedhokje van de R.K. voetbalver, .Santpoort". Waar geldswaarden in een dergelijke „inrich ting" niet te vinden zijn was het hun waarschijn lijk begonnen om chocolade, limonade epz. In dit opzicht werden ze leelijk teleurgesteld, zoodat de reis een vergeefsche is geweest. BURGERLIJKE STAND VELSEN, Geboorten: B. Goossensvan Veen, d.; J, M, Uijtendaalvan Schooten, z.; N. ZijtDub- beld, d.; G. Baas—Hoever, z.; S. Markerink—van Ginhoven, z,; G, Boontjesde Roo, d.; 1. BruynsVerver, z.; P. van BeelenPeijt, z>; C. van EsKemp, z.C. M. Kloesvan Lieshout, z.; J. M. F. Post—v. d. Velde, z.; S. Stapper- Kat, z.; H. VisserAkkerman, z.; N. Wolzakde Graaf, z. Overleden; Theodora Keyzer, 7.0 j., wed WAXBBSXAND UHDICBN. Jan. 1927 H. water L. water Dagen v.m. n.ra. v.m. n.m. 13 1119 11.58 6.42 7.16 14 0.25 7.55 821 15 1.01 1.21 8.58 0.21 10 1 53 2.09 0.57 10.15 17 V.M. 2.41 2.55 10.44 11.01 18 3 25 3 37 11.27 11.46 1.26 19 4,06 4.17 0.06 De besommingen ,der. aan den rijksvischaf- slag aangekomen visschersvaartuigen waren: 8 JANUARI 1927 IJM, 402 Derika II -f 2859 IJM. 203 Derika XVI 2276 IJM. 374 Derika VIII 3015 )IJM. 326 Hibernia 2395 IJM. 81 de Beer v. Poortugael 2787 IJM. 43 Gezina 2157 IJM. 23 Alcmaria 2205 IJM. 57 Friesland 2330 IJM. 41 Roode Zee 1847 IJM. 183 Liesbeth Betty 2892 IJM, 103 Dolfijn 2437 IJM. 28 Walrus 2116 IJM. 32 Zeemeeuw 2269 10 JANUARI 1927 IJM. 61 Frisia 1411 IJM. 168 Odin 5413 IJM. 149 Victor 3020 IJM. 109 John. Brown 3736 IJM, 195 Azimuth 3736 IJM. 144 Pieter 3113 IJM. 175 Trio' 2937 IJM. 53 Derika VI 2088 IJM. 290 Avanti 2978 IJM. 127 Derika XIII 2200 IJM. 42 Flamingo 3220 IJM. 99 Joh. Elisabeth 3559 IJM, 56 Groningen 2786 IJM. 74 Poseidon 1117 IJM. 51 Catania 3363 IJM. 119 Mies en Truus 3168 IJM. 6 Poloris 2031 IJM. 82 Aneta 3914 K.W. 129 zeillogger 255 11 JANUARI 1927. IJM. 189 Mary f 3761 IJM. 44 Plejaden 3895 IJM. 129 Shamrock 3916 IJM. 124 Derika XI 3593 IJM, 161 Elie Cheneviere 3223 IJM. 104 Annie 2219 IJM. 64 Penelope 2226 IJM 331 Holland V 1781 IJM. 101 Gerbrig 3660 IJM. 153 Ada 2235 IJM. 40 Hoop II 2739 HC. 100 Baumwal 3433 HH, 65 Heinr. Jenevelt 4129 In het jaarbericht van de Kamer van Koop handel te Bremen wordt geklaagddat de Duit sche zeevisscherij niet in staat is om te voldoen aan de behoefte om de grondstof te leveren voor de inrichtingen, die de haring conserveeren op andere manier dan door te pekelen. De verzending van de conserven neemt tegen woordig een groote plaats in en daarom wordt er veel haring uit Engeland, Zweden, Holland en vooral uit Noorwegen ingevoerd. Het industrie gebied van Rheinland en Wéstfaleü, dat veel visch en vischpróducten noodig heeft, is voor een groot deel aan de Hollandsche concurrentie over gegaan, die over snelle en goedkoope vervoer middelen beschikt. Naar aanleiding van bemerkingen Hér Kamer van Koophandel van Wesermündë aan de directie der Rijksspoorwegen, zal tot begunstiging der visscherij van Wesermünde, meet treinen dage lijks naar West-Duitschland loopen, die de visch op de marktplaatsen van Rheinland en Wêstfalen al in de vroege morgenuren kunnen aanvoeren. Van 5 Januari af zullen voortaan eiken dag/ s na middags ongeveer 4 uur t,wee goederentreinen van Wesermünde afrijden. De eerste gaat naar Dusseldorf, Keulen, en het Wuppertal (Hagen, Elberfeld); de tweede naar de plaatsen van West- falen. Door dezen maatregel zal de visch een dag eerder dan anders in consumptie gebracht wor den, wat natuurlijk een vermeerdering van den vischomzet ten gevolge zal hebben.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2