De „Ideaal" en de „Rusto" zijn gekomen, ieubileerinrichting „Het Woonhuis", Kanaalstr. 144 Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuideu Santpoort Velsen. Sport. V. S. V. IJ. K. C—G S. D. Visscherij Scheepvaart FamFliermans Net Dagmeisje Winkeljuffrouw Bekwame Naaister Pianoleerares Persoon Zit en Slaapkamer Meubileerinrichting Bovenhuis, Kosthuis INSCHRIJVING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Velsen, brengt alsnog in herinnering de gelegenheid voor de aangifte ter inschrijving voor den dienstplicht ter gemeente secretarie op 17, 18, 21, 22, 24, 25, 28 en 29 Jan. 1927 van des voormiddags 10 tot des namiddag 1 uur. Velsen, den 14 Januari 1927. De Burgemeester voornoemd, RIJKENS Door de S. D. A. P. wordt a.s. Dinsdagavond in de zaal Flora aan den Zeeweg een openbare vergadering belegd, waarin de heer J, H. F, van Zadelhof!', lid der Tweede Kamer, zal spreken over „De S, D. A. P. en de Ontwapening". In een gezin te IJmuiden-Oost zijn deze week twee kinderen aan roodvonk overleden. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Oiazen öuisje 75 ct. öij Apoth. en Drogisten. De Haarlemsche rechtbank heeft P. de R., chauffeur te IJmuiden-Oost, die in appèl gegaan was van een veroordeeling door den kantonrech ter wegens overtreding der Motor- en Rijwiel- wet, vrijgesproken, Tot plaatsvervangend lid van de door den Minister van Waterstaat voor het jaar 1927 te benoemen centrale commissie voor de examens ter verkrijging van diploma's van stuurman en van schipper aan boord van zeevisscherijvaartuigen, alsmede van diploma's van schippers aan boord delijkt tot een diep-tragisch van kustvisschersvaartuigen, is benoemd de heer 1 G. Duyckink Sander, directeur der Visscherij- school, alhier. voegen van buitengemeene bekoring en boeiend geworden door de uitnemende vertolking van den bekwamen spreker Het tooneelstuk in 5 bedrijven van Hendrik Ib sen, genaamd „Mededingers naar den Kroon', verplaatst ons naar Noorwegen, gedurende de Middeleeuwen. iV Mededingers naar den Kroon zijn een in afzon dering geboren zoon van Koningin Inka, Prins Hakon, wiens geboorterecht op den troon wordt betwijfeld, als te zijn een ondergeschoven zoon; de Prins-regent, de Jarl, die vergaat van heerschzucht en wiens eenig verlangen is den troon te bestijgen en daarom gretig ingaat op de legende, dat blakon een ondergescboven kind is. De derde troonpretendent is xiisschop Nicolaas, een hooggeplaatst geestelijke, wiens ongebreidelde machtswellust niets 'liever wenscht, dan het 'een voudig geestelijk gewaad te verwisselen voor het koninklijk purper en hermelijn. Als hij ervaart, dat dit ideaal voor hem onbe reikbaar is brengt hij den strijd over tusschen de twee overige mededingers en ontziet zich niet daarbij misbruik te maken van zijn geestelijke macht. De boeiend romantische draad door dit wereld drama geweven, voor den oppervlakkigen lezer misschien niets dan een roman wordt ons door Ds. Straatsma uit een godsdienstig oogpunt verdui- schelijk beroeren BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten; A, DubbesLips, z.\ J. Korf de Vries, d.-, Th, J. OffenbeekJobse, d.; E, J. BroekhuizenNigg, 2 z. Ondertrouwd: H Kroonsberg en A, Kluft; P, Hijnen en M, Böhm; H. Kiewiet en J, Wester kamp. Getrouwd: P. Blaauw en K, A. Mey; P. de Graaf en A, M. Bol; P. Th. Kint en M. v. d, Zwet Slotenmaker Overleden: Janna Strijker, 65 j., echtgen. van J, Post; Jac. v, d, Brink, 1 jaar, d. v, J, van d. Brink; Elisabeth v. d. Wal, 9 m,, d. van J. v. d. Wal; Joh, Peter v. d. Wal, 2 j., z. van J, v, der Wal; Klaas Bakker, 69 jaar, echtgen. van M., Be- kius; Maaike Smit, 66 j., echtgen, van K. de Pag- ter; Leendert Zwart, 1 1/2 jaar, z, van L. Zwart; Ernst Becker, 41 j., gehuwd; Wilhelm Wessel, 25 jaar, gehuwd. ADRES WINKELSLUITING. Door eenige winkeliers, welke ten volle instem men met de voorstellen door een der raadsleden in te dienen, wordt een lijst ter teekening aange boden aan verschillende winkeliers en nering doenden, om te komen tot le. middagsluiting van 1.30 uur, 2e. 's avonds 8 uur, 3e. Zaterdags lU uur. Degenen die hunne instemming willen betuigen door teekening op de lijst, kunnen dit alsnog doen tot Maandagavond 8 uur bij de heeren R. bedde- ma, Huygensstraat en Joh. de Waard, Kanaalstr. Tegen gisteravond was voor de ouders der gecombineerde A-scholen een ouderavond uitge schreven in 't gymnastieklokaal. Wegens het heerschen van de griep werd deze echter op last van B, en W. tot nader order uitgesteld. ,Bij de gisteravond gehouden examens voor Auto- en Motorrijders zijn geslaagd de vo heeren: A. Vodegel, A, Zwart, W. J, Swart, C, Schorzij, S. Oudshoorn, W, C, Kuiper, H, Kat, J, Bruijn, C. Bakker en G. Ames. Afgewezen 1. Als vertegenwoordiger van de Koninklijke Ne- derlandsche Automobielclub was aanwezig de hr. Boon te Haarlem, De 4de cursus zal aanvangen Maandag 17 Ja nuari a.s. r j DANSCLUB „ONDER ONS". Donderdagavond gaf bovengenoemde vereeni- ging een soirée in Lunchroom Eynthoven, Een woord van dank komt voorzeker het bestuur en den balletmeester Ebbeling toe, om in betrekke lijk korten tijd dit feest te organiseeren. De zaal gaf een keurigen aanblik door de vele bloemen en plannen; door de goede zorgen van den voorzit ter den heer Raadman, mevr. Pracht, penningm, en den heer de Boer, secr. Van de H. B, S. is dan ook werkelijk iets grootsch tot stand gebracht. Reeds spoedig kwam de stemming er in. De pia nist Leo v, Norde en een humorist zorgden voor leuke nummers, waarvoor zij een ovatie in ont vangst hadden te nemen. Een groote tombola ontbrak ook niet, er waren zeer fraaie prijzen door de leden gemaakt en geschonken. Keurig was de Pirot vervaardigd door mevr. Pracht. Bij zonder is er gelachen om den prijs van den heer de Boer, een groote roode kool, uitgehold, maar aardig om hétgeen er in zat. De kleerhanger ge schonken door den heer Ebbeling bracht f 10, op, de groote taarten ongeveer hetzelfde, maar moesten direct verbruikt worden. Het was spoe dig twee uur en trokken allen met een prettige herinnering aan dezen avond huiswaarts. waaruit wel overtuigend spreekt de diepgaande studie, welke Ds, Straatsma van het zieleleven, den zielestrijd en den godsdienststrijd van den zoeker en twijfelaar Ibsen heeft gemaakt, Door de bezielende voordracht en de overdui delijke tekst-verklaring, door het lezen van enke le brokstukken heeft de eminente spreker ons met deze voordracht van den beginne tot het ein de geboeid en het lezen van dit mooie werk tot een wensch gemaakt, nu hij het zóó godsdienstig- overtuigend voor ons heeft belicht. Na de bespreking van het werk van Ibsen heeft de inleider ons nog een inzicht gegeven over de levens- en godsdienstige opvattingen van den grooten schrijver en er de voor de leeken zoo moeilijke, doch voor de ingewijden, waartoe Ds. Straatsma zeker behoort, verstaanbaar geworden religieuse grondgedachten, die Ibsen geïnspireerd hebben tot zijn machtige werken. Voor toehoorders, die van de werken van Ib sen houden, doch ze zelf niet zoo menschkundig en godsdienstig kunnen bevatten, zijn dezg ver klarende lezingen van buitengemeen nut en genot. WITTE KRUIS-BAZAR. In deze dagen, dat ziekte meer rondwaart door onze streek, dan in andere maanden van 't jaar, en ook de gezonden meer van gedachten aan ziek-zijn en verpleging vervuld zijn in deze dagen zullen velen onder onze lezers de zegenrijke hulp en arbeid van onze Wijkverpleegsters genie ten én op prijs leeren stellen. In gewone tijden, als de dokters binnen normale arbeidsuren hun dagtaak af kunnen en ziekte in het gezin gelukkig geen haast normaal verschijnsel is, och dan ver Den len April a.s, zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Weled, Zeergei, Heer A, de Groot Lz, zich als arts te dezer plaatse vestigde. i De P(rotestantsche) D(ragers) V(ereeniging) hield Donderdagavond in de Consistorie der Ned, Herv, Kerk haar jaarvergadering onder voorzitter schap van Prof. Dr. G. /v. v. d. Bergh v, Eysinga Na het openingswoord van den voorzitter, las de secretaris zijn notulen en jaarverslag, de penning meester zijn financiëel verslag voor. Periodiek aftredend waren ditmaal de heeren Prof. Dr. G. A. v. d. Bërgh v, Eysinga en A, Kok, welke beiden herkozen werden In de commissie, welke advies geeft als de fi- nanciëele hulp der vereeniging wordt ingeroepen, werd in plaats van wijlen den heer K. Boekei Sr. de heer C. Schoon gekozen. Bij de rondvraag werden eenige punten van meer internen aard besproken. Het kinderkoor „Vox Humana" hield deze week zijn eerste repetitie, waarvoor meer belang stelling bestond, dan we hadden durven hopen. En gezien het feit, dat de heer Brands uitstekend met de jeugd wist om te gaan, verwachten we voor de tweede repetitie nog grooter belangstel ling. VOETBAL. H, V, V.—STORMVOGELS. Vergissen wij ons niet, dan wacht onzen plaats- genooten Zondag aan den Wassenaarschen Weg een zware strijd. De flinke overwinning op Blauw- Wit behaald, zal den Hagenaars ongetwijfeld het noodige zelfvertrouwen hebben geschonken en wanneer dat is( teruggekeerd beteekent dit voor een vereeniging een heele aanwinst. Wij zijn er van overtuigd, dat de H. V, V.'ers er alles op zul len zetten Stormvogels een nederlaag toe te bren gen. Ze staan er nog iets slechter voor dan R, C. H, en waar ze in het spelen van degradatie-wed strijden wel bitter weinig zin zullen hebben, zullen ze er zeker alles opzetten den achterstand op R. C, H. in te loopen. Voor Stormvogels is )\et een gebiedende eisch dezen wedstrijd te winnen, wil zij den wedstrijd tegen Ajax op 23 Januari a.s. zoo attractie-vol mogelijk doen zijn. Is het daaróm in de eejrste plaats te hopen, dat Vrouwe Fortuna zich wat tot de Stormvogels-kleuren zal aangetrok- geten we zoo gauw dat voor de vereeniging het J ken gevoelen dan de vorige week tegen R. C, H,, Witte Kruis, vier verpleegsters dag aan dag hard in de 2de plaats zal het noodzakelijk zijn, dat de werken om zieken thuis en in hun wijkgebouwen In de gisteren gehouden algemeehe vergade ring der N.V, Uitgevers Mij, IJmuiden werden de balans en de winst- en verliesrekening goedge keurd. Besloten werd het batig saldo op nieuwe rekening over te brengen. Tot leden van den Raad van Beheer werden in de vacaturen P, Pool en W, A, DóIIeman, die niet herkiesbaar waren, gekozen de heeren Ds. W. Luikinga en J. C. Dunnebier alhier. IJMUIDER SCHAAKCLUB. Dinsdag 11 Januari werd in Hotel No. Een op de bovenzaal een schaakwedstrijd gehouden; de gene die zijn partij in 't kleinst aantal zetten won, werd winnaar van den uitgeloofden prijs. Onder groote belangstelling en deelname werd deze wedstrijd gespeeld. De heer H. Sant, wist zijn partij met wit, tegen den heer Vreeke, in 't kortst aantal zetten te eindigen. Laatstgenoemde heer maakte in de opening reeds een fout, waardoor hij al spoedig zijn dame verloor. Niettegenstaande dit, wist de heer Vreeke zich nog laai te verdedi gen, en pas na 23 zetten, was de partij geëindigd. Ook de heer van Dijk wist snel te winnen van den heer Woudenberg, in een geweigerd dame- gambiet. Reeds met de elfde zet werden de stel lingeii zeer moeilijk en op de 24e zet was de heer Woudenberg mat. Verder was de duur van een partij ongeveer tusschen de 30 en 40 zetten. Dinsdag 18 Jan. ,zal een gongwedstrijd gehou den worden, in de bovenzaal van Hotel No, Een. Ook deze wedstrijd, Waarbij een len en 2en prijs wordt uitgeloofd, is weer voor iedereen toegan kelijk. Aanvang 8.30 uur. Bij een gongwedstrijd maken ook de zwakkere spelers een groote kans, dus komt allen, MEDEDINGERS NAAR DEN KROON. Vrijdagavond heeft in het gebouw voor Christ. Belangen voor het Comité van Winterlezingen Ds. A. K, Straatman van Zandvoort de derde spreekbeurt vervuld. Ondanks het minder gunstige weer was de zaal geheel gevuld. Ds. Straatsma had tot onderwerp voor zijn le zing gekozen het laatste meesterwerk van Ibsen, misschien niet zoo algemeen bekend als vele an dere, doch niettemin van buitengewone boeiende bekoring. Laten we er hier onmiddellijk aan toe- te verzorgen? dat het bestuur van 't Witte Kruis, van maand tot maand met bezorgd gemoed de geldmiddelen beheert, en met telkens terug- keerende tekorten heeft te kampen. Wat is er aan te doen, om deze meest econo mische vorm van ziekenverzorging in onze ge meente, naar de nooden der bevolking te regelen? Ten eerste doordat allen lid worden. Ten tweede doordat zij, die het kunnen hun contributie ver- hoogen. Ten derde door te pogen groote giften voor dit werk te krijgen. Ten vierde door de Witte Kruis-bazar te helpen slagen. Deze bazar zal op 18 en 19 Februari in Café „Zomerlust" te Santpoort-dorp worden gehouden. Circulaires zijn op ruime schaal verspreid om tot medewerking op te wekken, allereerst door het afstaan van voorwerpen; alles is welkom: kunst voorwerpen, kunstwerken, handwerken, boeken (oude en nieuwe), bloemen, vruchten, eetwaren, aardewerk, alles wat op onze tafels uitgestald en verkocht kan worden. Wat te kostbaar is en dus' geen kans biedt verkocht te zullen worden, wordt verloot. Er is ook een verloting verbonden aan den bazar, waarvoor al mooie prijzen zijn toegezegd, w.o. een aquarel, een prachtig gebor duurde Japansche kimono, een allergeestigste groote Teddy-beer enz, enz. Wie loten wil koopen of verkoopen, melde zich aan bij een der óndergeteekenden. Ook zeer kleine voorwerpen, dingen van weinig waarde zijn welkom voor grabbelton en vischkom; alles is welkom, het groote èn het kleine zullen we omzetten op zoo voordeelig mogelijke ^vijze ten bate der Wijkverpleging. En tóch zullen we onze bazar-bezoekers waar voor hun geld geven op 18 en 19 Februari. We wenschen niet te verkoopen boven de waarde. Niemand benadeelt zichzelve door op den bazar te koopen: integendeel tegen normale prijzen zullen er nuttige, aardige, leuke dingen te krijgen zijn. Hoe meer we nu echter cadeau krijgen van fa brikanten, winkeliers en particulieren, hoe grooter het voordeel voor de Wijkverpleging zal zijn: laat ieder zijn huis, zijn kasten eens nazien, zijn voor raden eens opnemen, om met gulle hand en dank baar gemoed 't zij voor genoten hulp der wijk verpleegsters, 't zij voor gespaard blijven van ziekte veel, heel veel te geven. Voor IJmuiden kunnen geschenken voor den ba zar worden bezorgd aan het Witte Kruisgebouw aldaar vóór 5 Februari e.k, en voor IJmuiden-Oost ten huize van Zuster de Beurs, Trompstraat 96. Of meld U aan bij een der óndergeteekenden, dat er bij U aan huis te halen is, voor den bazar- auto, die tusschen 7 en 12 Februari zal rondgaan. Mevrouw Guépin-van der Niepoort, presidente, Santpoort, Spaarnberg; mevr, Dólleman-van Eiber gen Santhagens, vice-presidente, id,, Spaarnheu- vel; mevr. Bertling-Plugge, secretaresse, id, Duin- lustweg 138; mevr. Huender-Marcus, penningm., id., Duinweg 21a; mevr. Dr. van den Bergh van Eysinga-Elias, id.; mevr, Verwey-Bienfait, id.; mevr. Hemsing-Slicher, id,; mevr. de Groot- Schotman, id.; mevr, de Bruyn-Wilmink, id.; mevr. Leendertz-Loman, id.; mejuffr. G, Kleyn, id.; mevr. Smits-d'Almavy Molière, Bloemendaal; me vrouw Kessler-Stoop, Velsen, Stationsweg K 78; mevr. Breitenstein-de Stoppelaar, id.; mevr, Duyclrink-Sander-Metselaar, id.; mevr. Barentsen- van Ede van de Pais, Velsen-Noord, Stormvogels met het noodige overleg spelen. Van een eerste klas elftal, dat bovendien nog kam- pioensadspiraties heeft, mag toch verwacht wor den, dat het niet onnoodig de buitenspelers ver waarloost, dat het steunen der halfbacks op de juiste wijze geschiedt, dat eventueel de aanvals- methode gewijzigd wordt, als het verdedigings systeem der tegenpartij zulks noodzakelijk maakt enz. Wanneer hierbij dan gevoegd wordt een do sis enthusiasme, als Zondag jl. in de 2de helft te gen R, C. H. en een schotvaardigheid als in dien wedstrijd vrijwel den geheelen middag werd getoond, dan gelooven we, dat, ondanks den hef- tigén tegenstand van H. V, V.'s kant, de punten mede naar IJmuiden gaan. Zeer waarschijnlijk zal het elftal eindelijk weer eens volledig verschijnen. Zooals we den vorigen Zondag reeds zagen, is Struys weer hersteld en waar ook Snoeks weer van de partij hoopt te zijn, zal H. V. V. dus Stormvogels' sterkste elftal te genover zich krijgen. Het elftal ziet er als volgt uit: i ihs Thyssen Haak Koster Struys Snoeks v. d. Velde Sr. de Jonge. Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, v. d. Velde Jr., STORMVOGELS II—ALC. VICTRIX. II Nu de Stormvogels-reserves den vorigen Zondag ten tweede male van A. F. C, verloren hebben, kunnen zij hun kampioensmatten wel weer voor een jaar oprollen. Morgen komt Ale. Victrix II op bezoek. De Alcmaria-reserves maken het dit seizoen lang zoo goed niet als het vorige. Wij verwachten dan ook, dat deze ontmoeting door Stormvogels gewonnen wordt. Het elftal ziet er als volgt uit: de Waard Visser Nieborg de Boer Heilig Jr. Heilig Sr. Hoogerduin, Struys, v, Hemert, Muller, de Waard, OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. gesp, gew. gel. verl, pnt. v.t, gem. V. S. V. 8 7 0 1 14 26—8 1.75 ALPHEN 8 5 3 0 13 30—7 1.62 V. S. V.—ALPHEN. A.s. Zondag krijgen we dan den voor V, S, V, zoo belangrijke wedstrijd V. S, V.Alphen, wel ke zoo goed als zeker aan een van beide vereeni- gingen het kampioenschap zal brengen. Het zal dan ook a.s. Zondag niet aan publieke belangstelling ontbreken. Gezien de belangstelling die voor dezen wed strijd bestaat, heeft het bestuur besloten om voor dezen wedstrijd voorverkoop van kaarten te hou den bij de navolgende adressen: W Posma, Siga renmagazijn „Het Anker", Lagersstraal en bij J. Anepool, Tuinderstraat 71, IJmuiden-Oost. De opstelling is a.s. Zondag als volgt: v. d. Wint v. d. Pieterman v. d. Griendt Böhm Bruidschaar Weij de Bakker, Heijerman, Zwanenburg, v. Heijst, Horeman. Reserves: Glas en Demmers, Wij' achten V. S, V. wel in staat, als allen zich volkomen geven en een goed open spel spelen, de twee zoo kostbare puntjes in IJmuiden te houden. Het tweede elftal speelt om 10,30 uur tegen Kinheim 1 en 2 op het Kinheim-terrein, vriend schappelijk, Het derde is door aflassing van den wedstrijd V, S, V. 3Schoten 3, vrij. V.S.V.—ALPHEN. De eerste nederlaag hebben de Velseroorders te pakken. Het Lugdunum-terrein speelde hun ge ducht parten, waarbij nog kwam, dat ook Zwa nenburg niet van de partij kon zijn, wat toch nog altijd een handicap voor de V.S.V.-voorhoede be teekent. Met de rust was v. d. Wint reeds twee maal gepasseerd, zoodat het er inderdaad beden kelijk voor V, S. V, uitzag. Na de rust bleek V, S. V, beter aan 't terrein gewend te zijn, zoodat het heelemaql niet onmogelijk zou geweest zijn, dat V, S, V, gelijk had gemaakt. De Leidsche kee per had echter merkwaardig veel geluk, zoodat het bij slechts één tegenpunt bleef. De strijd om de bovenste plaats tusschen V, S. V, en Alphen is hierdoor nog verscherpt. Het be looft morgen dus een spannende ontmoeting te worden tusschen deze beide clubs, V. S, V. verschijnt met een eenigszins gewijzig de opstelling, waarvan wij nog al goede verwach tingen hebben. Wij voor ons gelooven dan ook, dat de beide punten voor de rood-witten bestemd zullen zijn, KORFBAL. A.s, Zondag wordt gespeeld van 24 uur de wedstrijd G. S. D.—DE KRAAIEN (Hillegom), achter de overdekte tribune van „Stormvogels J, GYMN.- EN ATHLETIEKVEREEN. „OLYMPIA". De wedstrijden. Morgen is dan eindelijk de lang verwachte dag aangebroken, dat onze wedstrijden over 10 1/2 K.M. en 3 1/2 K.M. verloopen zullen worden. De beschikbaar gestelde prijzen zijn in de etalage van de Centrale Drogisterij, Kennemerlaan 41 ten toon gesteld. Bij de Visscherijschool, die door de gewaardeerde toestemming van den heer Direc teur Duyckink Sander als startplaats aangewezen is, zal het morgen om 1.30 uur wel een gezellige drukte zijn en wij hopen daarom dat het weer mee zal werken om den wedstrijd te doen slag« Onze plaatsgenoot de heer H. J. Smit, heeft zich als parcoursrijder beschikbaar gesteld, teirwijl de heer H. Borst als parcours-volger zal fungeeren. Het parcours is reeds bekend gemaakt, maar zal tevens nog door onze bekende clubvlaggen duidelijk aangegeven worden. Een ieder die dus onze zw'art-wit-zwart vlaggen langs den weg ziet, weet wat het te beduiden heeft. Om 1.30 uur heeft de start plaats van de 3 1/2 K.M,, terwijl direct na binnenkomst van die loo- pers, de start van de 10 1/2 K.M. zal plaats heb ben. Mogen wij het publiek verzoeken de loopers bij start, finish en het geheele parcours zooveel mogelijk ruimte te laten en terwille te zijn, P. S. De besommingen der aan den rijksvischafslag aangekomen visschersvaartuigen waren. 12 JANUARI 1927. IJM, 58 Amplitudo f 3463 IJM. 9.4 Peter D.' 2676 IJM. 501 Flor'a 1936 IJM. 184 Plutos 2652 IJM. 180 Holland IV 2062 IJM. 179 Holland III 2326 IJM. 21 Corrie 3534 IJM, 46 Helga 1376 IJM. 261 Pan 1785 IJM. 45 Perseus 2096 IJM. 20 Olga 2910 IJM. 133 Clyvia 2182 IJM, 5 Inie 1656 IJM, 8 Annie 1407 IJM. 190 Henr. Jacoba 4516 IJM. 176 Holland II 2348 IJM. 47 Tubantia 2116 IJM, 193 de Hoop 1718 IJM. 84 Pallas 1907 IJM.'l Swift 2561 IJM. 143 Balder 5400 IJM. 52 Dordrecht 2202 IJM. 432 Raaf 1404 IJM. 238 Joh, Marie 1742 IJM, 203 Derika XVI 80 P. C. 18 Langenberg 5036 13 JANUARI 1927. IJM. 9.0 Stormvogel 3691 IJM. 26 Witte Zee 2197 IJM, 158 Inviërno 2233 IJM, 65 Urania 2532 IJM. 327 Victoria 2559 IJM, 134 Lewiti 3100 IJM, 192 Pelikaan 2628 IJM. 22 Ita 3399 IJM. 72 Caroline 2935 IJM. 29 Zeeleeuw 2780 IJM. 7 Ommering 2924 IJM. 165 Martha 2076 IJM, 316 Gerard 2717 IJM, 136 Lobelia 2814 IJM. 330sZuid-HolIand 2114 VL. 115 stoomharinglogger 2849 14 JANUARI 1927. IJM, 43 Nelly Gezina f 1422 IJM, 417 Derika VII 3510 IJM. 59 Clasine Luther 3248 IJM, 325 Gloria 3175 IJM, 10 Jacq. Clasine 5287 IJM. 418 Derika V 2068 IJM, 135 Begonia 2665 IJM. 159 Julie Streiff 1694 SCH. 141 zeillogger 546 SCH, 19 zeillogger 615 IJmuiden- Aangekomen 12 Jan: Francillon, st., Rotterdam, om te laden, Hoogovens; Dirk Ja cobus, stoomvrachtlogger, Lowestoft, haring, Vis- schershaven; 13 Jan.: De Hoop, motorvrachtlogger, Yarmouth, haring, id. Vertrokken 12 Jan.: Pattersonian, st,, Bloydon on Tyne, met ijzer; 13 Jan.: Franöillon, st,, Napels, met ijzer, Velsen. Vertrokken 12 Jan.: Titania, st., le dig, Amsterdam (om te dokken). groet alle vrienden en bekenden bij hun vertrek. H. Kroonsberg en A. v. d. Outenaar-Kluft hebben de eer u kennli te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Donderdag 27 Januari 1027 des namiddags 2.30 uur. IJmuiden, 12 Januari 1927 Julianakade 21. Enschedestraat 6. De kerkelijke huwelijksinzege ning zal plaats hebben in de Doopsgezinde kerk te IJmui den, des namiddags 3.30 uur. Den 31sten Januari 1927 ho pen D.V. onze geliefde ouders L. van Rijswijk en N. Kwantes den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den echt werden verbonden. Hun dankbare kinderen. Velsen, Januari 1927. Heden overleed plotseling onze inniggeliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer &RIE DE GROOT, in leven Gepensioneerd Binnen loods te IJmuiden, in den ouderdom van ruim 72 jaar. D. C. de Oroot—Kaan Kinderen, Behuwd- en kleinkinderen. IJmuiden, 14 Januari 1927. Koningsplein 13. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 18 Jan. a.s. des n.m. 1 30 uur op de Algem. Begraafplaats alhier. gevraagd. Adres: Sluisplein 30. Gevraagd een ervaren winkeljuf frouw, boven 24 jaar, goede ver koopsier, hoog loon, zonder goede geluigschriflen niet reflecteeren. Adres bureau van dit blad. b. z. a., goed op de hoogte met onder- en bovenkleeding, Br. ietter A, bureau van dit blad. BEKWAAM kan weer eenige leerlingen plaatsen. Opleiding Conservatorium. Br. onder letter F bureau van dit blad BIEDT ZiCH, AAN EEN een zeer nette hand schrijvende, voor kantoor- of magazijnwerk- Hoog loon geen vereischte. Br- onder letter W, bureau van dit blad. GEMEUBILEERDE aangeboden, met of zonder pension. Adres: Kanaalstraat 196. EERSTE KLAS levert aan solide personen op ge makkelijke condities. Gewone win. kelprijzenBr. onder no. 2800, bureau van dit blad. TE HUUR Zuidzijde Visschershaven,4e Haven- dwarsstraat No. 5. Huurprijs f4.— Te bevragen aldaar. JONO AMBTENAAR ZOEKT n IJmuiden. Brieven onder letter B, bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2