ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 84 Woensdag 26 Januari 1927 Officieel. Plaatselijk Nieuws IJmuiden Influenza en Griep San&pirin-T&bletten Driehuis. Sport. 12e Jaargang IJMUIDER COURANT HINDERWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel len brengen ter openbare kennis, dat het verzoek 'an J. R. Schelvis, aannemer, te Beverwijk om op iet perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, iectie B No, 2235, plaatselijk bekend terrein tus- chen Wijkerstraatweg en Groote Hout- of Ko- lingsweg, te mogen oprichten een mortelmolen, tangedreven door een electromotor van 5 P.K, in ;en kalkloods, door hen is toegestaan. Velsen, den 22 Januari 1927. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK, RIJKENS. De Chr, Jonge Mannen Vereeniging heeft Maandagavond een gezelligen avond gegeven in iet Gebouw voor Chr. Belangen, dat geheel be let was. Ds. H. J. Dijckmeester opende de samenkomst net gebed, las daarna een gedeelte van Jes, 40 m sprak een openingswoord, waarin hij zijn blijd schap uitsprak over het jeugdwerk en dat er op ivonden als deze contact wordt gezocht tusschen lit jeugdwerk en de gemeente. Door de vereeniging werd opgevoerd het too- leelspel „Het Geweten" van Ds. A, K. Straats- aa. Evenals den heer J. C. Dunnebier, die na het weede bedrijf een goed woord sprak en het ver. ïeugend vond, dat men eens iets beters durfde lan de samenspraken, vinden wij het verblijdend, lat de Chr. J. M. V. dit heeft gedaan en wij ho- >en, dat zij op dezen weg zal voortgaan. En dat :ij dan iets beters en mooiers zal geven. Want wij [elooven, dat Ds, Straatsma den opzet heeft ge- lad, om een heel eenvoudig stuk voor de vereeni- jingen te schrijven, dat voor beginnelingen niet te iwaar is. En daarin is hij geslaagd. Het gegeven is al heel eenvoudig. Op een kas. lierBkantoor is f 1000 verduisterd, de kassier vordt er van verdacht en de schijn is tegen hem. dij wordt dan ook gearresteerd. Maar de procu- -atiehouder is de dader en het geweten van de- !en wordt zoo gekweld, dat hij zich tijdens de te- •echtzitting als den dader aanmeldt Aan het- tooneelspel kleven nogal eenige fout- es, b.v. het verhoor van den kassier door den echercheur. Een goed rechercheur zal dat wel leel anders doen. Dan was de zielestrijd van den cassier psychologisch heel zwak en wat onbehol- >en uitgewerkt. Zoo was ook. het laatste bedrijf, Ie terechtzitting In ons land bestaat een recht- jank niet alleen uit een president en een griffier, «aar uit president en twee rechters, benevens het Dpenbaar ministerie. Een grove fout was ook, dat Ie getuigen van den aanvang af in elkanders bij- lijn werden gehoord en dat een broer van den be daagde als getuige optrad. Dat alles is in ons and niet geoorloofd. Het eenvoudige spel is door de leden der C, J. V. goed evrtolkt. Zeker, er zou wel 't een en uider op te merken zijn, maar allen hebben zeer run best gedaan en goed spel te zien gegeven We zullen dan ook geen personen afzonderlijk ïoemen, daar allen zich zeer hebben ingespannen, er het beste van te maken. In de costumeering waren eenige foutjes, die nen had kunnen voorkomen. Waarom trok men len rechercheur het costuum van een IJmuider politieagent aan, terwijl ook onze rechercheurs, ils overal elders, niet in uniform loopen? En dan sen agent met gekleurde sokken en lage bruine schoenen, In de rechtzaal had alleen de president een toga san en de griffier niet. Maar de griffier draagt lie ook. En dat Mulder, de kostbaas van den be daagde, in zijn grijskatoenen huisjasje voor de rechtbank verscheen, was ook wat onmogelijk. Het stuk werd met groote aandacht gevolgd en nen leefde met de spelers mee. De voorzitter der vereeniging, de heer W. Doe- irendans, bracht een woord van dank aan den leer G. H. Jimmink, onder wiens leiding het stuk vas ingestudeerd. De pauzen werden opgeluisterd door muziek ran viool en piano, hetgeen zeer werd geappre teerd en bijdroeg tot het slagen van den avond. Ds. Dijckmeester sprak een slotwoord en zeide Ie uitvoering geslaagd te mogen noemen. Met het tingen van Gezang 36 werd de avond besloten. Gisteravond had nog een opvoering plaats, [hans voor genoodigden, De Christ. Mandolineclub „Amicitia" organi- ïeert met ingang van 1 Februari wederom een :ursus voor beginnelingen. Deze jonge vereeni ging, directeur de heer A. Theilen, houdt hare re petities in een der lokalen van de Herv. Kerk aan Ie Kalverstraat. Voor bovengenoemden cursus kan men zich op geven bij den voorzitter den heer H, Klees, Trompstraat 103. Men zie verder de annonce in lit nummer, Het was vroeger tusschen de Patrimonium- woningen en de Stephensonstraat een ware zand woestijn, Nu begint men ook daar druk te bouwen in er verrijzen op de hoeken winkelhuizen, die lan de straten altoos een gezéllig cachet geven, rooral 's avonds. De heer L. v, d. Horst heeft in Ie Hadleystraat 36 een nieuwe zaak in kruide- liers- en grutterswaren, fijne vleeschwaren, koek-, lanket- en suikerwerken geopend, die er wezen nag en waarin het keurig netjes is. In deze steeds irukker wordende wijk zal de winkel wel gaan. ACTIE VOOR VERVROEGDE WINKELSLUITING. Naar we vernemen hebben op het adres voor t&a actie, ter verkrijging van vervroegde winkel sluiting, ruim 40 belanghebbenden geteekend. Dit adres is in handen gesteld" van den heer Schilling, die bij de behandeling der gemeentebegrooting voor vervroegde sluiting geijverd heeft. Naar we vernemen, is in de Maandagavond ge houden vergadering der Commissie voor de Win kelweek deze zaak ook besproken. De meerder heid der commissie besloot een adres aan den raad te zenden, met verzoek thans geen beslissing te nemen over adressen of voorstellen inzake ver vroegde winkelsluiting, daar men binnenkort een groote winkeliersvereniging wil oprichten en dan daarin de zaak behandelen. De minderheid in de Commissie heeft zich krachtig tegen dit besluit verzet, door er op te wijzen, dat de Commissie voor de Winkelweek een onderdeel was van het Feestcomité voor IJmuiden's 50_jarig bestaan en dus met deze zaak niets te maken had. Bij de laatst afgenomen Federatie-examens slaagde o.a. A, Hoogerwerf te IJmuiden-Oost voor Duitsche Handelcorrespondentie, opgeleid door den heer de Groot te IJmuiden. DE LOONACTIE IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. De IJmuider Federatie heeft Maandag leden vergaderingen gehouden te Jmuiden en Egmond aan Zee, In beide vergaderingen, die door 250 leden waren bezocht, is met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin het bestuur mach tiging werd verleend, op de overeengekomen ba sis, n.I, het te stichten fonds voor sociale voor zieningen, een contract voor 1927 en 1928 af te sluiten. De houding van de andere organisaties werd scherp afgekeurd en geëischt werd, dat de ver tegenwoordiging van de verschillende organisa ties in het fondsbestuur zal plaats vinden naar de sterkte van haar ledental. In den loop van deze week zal de IJmuider Fe deratie verschillende vergaderingen houden. De besturen van den Centralen bond van tran sportarbeiders, den Christelijken Zeeliedenbond en den Nederl. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders hebben Maandag in het Koning Willemshuis een ledenvergadering gehou den ter bespreking van de voorstellen der Ree- dersvereenigingen inzake de door de organisaties gestelde eischen en het voorstel van de Reeders- vereenïgingen, betreffende de vorming van een fonds voor sociale voozieningen. De besturen gaven voor de in grooten getale (161) opgekomen leden een uiteenzetting van den gang van zaken. De vergadering keurde eenstem mig het door de besturen ingenomen standpunt goed en sppak zich uit tegen de plannen van de IJmuider Federatie. De leden waren van oordeel, dat de gestelde eischen, waaronder die van ver hooging van de gages met f 5 per maand, abso luut billijk waren en droeg den besturen op, dit ter kennis van de Reedersvereeniging'en te bren gen, Men verlangde, indien het fonds toch tot stand zou worden gebracht, de vrije keuze van deelneming en voor wie niet deel wenschen te nemen, betaling in den vorm van gage. De bestu ren kregen opdracht om, na ook met de overige leden overleg te hebben gepleegd, de onderhan delingen voort te zetten. Zaterdagmiddag was er nogal consternatie in de De Ruyterstraat alhier, toen de belasting commiezen en politie-agenten verschenen voor de woning van Mej, de Wed. C, Daar men het ver moeden had, dat hier clandestien alcohol werd vervaardigd, was al eerder een huiszoeking ge daan, maar men had toen niets gevonden. Onder leiding van den commies v. d. M. werd nu weder een onderzoek ingesteld. Thans werden twee bussen gevonden, waarin de alcohol werd ge- 1 maakt. Ook een partij alcohol en wat graan wer den in beslag genomen. Alleen de ronde buis, waarmede de alcohol wordt overgehaald, werd niet gevonden. Maar dat de ambtenaren goed waren ingelicht en hier een kleine alcoholfabriek was gevestigd, is wel uitgekomen. De perceelen van den heer M. G, van Praag in de Prins Hendrikstraat alhier zijn Vrijdagmid dag opgehouden op f 52500. Wij hebben Zaterdag melding gemaakt van den diefstal van lood op de terreinen der Hoog ovens, De door de marechaussee aangehouden personen zijn er drie en niet twee. Het zijn J, L, en J. W. van E, uit Beverwijk en N. R,, uit Am sterdam afkomstig. Het lood, dat zich reeds in de derde hand be vond, is in beslag genomen, Hedenavond heeft in de Herv. Kerk aan de Kalverstraat de tweede winterlezing plaats van het Comité voor Winterlezingen te IJmuiden Oost. Als spreker hoopt op te treden Ds. J. Ph. Eggink van Rotterdam, vroeger te Velsen, met het onderwerp „Het boek der boeken." De Zendingsvereeniging der Herv. Kerk be legt a.s. Vrijdagavond een samenkomst in het Koning Willemshuis waarin Mevr. Hofman-Stolk zal spreken over „Ine i Maseka, de vrouw van Papa i Woente." POSTKANTOOR TE IJMUIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Jan. 1927. Brieven Binnenland. Koortswerend en genezend zijn (Wettig beschermd tegen vervalsching). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75,40 en 25 cl. 1. Bosch v. d. J., Bovenhamp, v. d, J., Laan, v. d. Berend, Levering, J., Schenk, Jan, Smid, J., Willigen, v, D,, Briefkaarten - Kos, Gerrit, Löhe, M. G., Sohl, J„ Amsterdam Utrecht. Amsterdam. Rotterdam. Koog aan de Zaan. Amsterdam. Gouderah. Binnenland. zonder adres Schiedam Heeg, Brieven Buitenland. Jurs, Jan Martha, Hamburg, Briefkaarten Buitenland. Daneke, H,, Wilnlusdorf 13, Eickmann Astriel, Stockholm. Het is zeker een eigenaardig geval om te ver melden, dat het Engelsche stoomschip The Mar chioness drie jaar achtereen het eerste zeeschip was, dat in het nieuw begonnen jaar voor de Pa pierfabriek alhier arriveerde. In 1925 kwam het eerste zeeschip op 19 Februari aan, in 1926 op 13 Januari en in 1927 op 1 Januari en telkenmale was het de Marchioness. Velsens Ziekenfonds hield Zaterdagavond j.l, een vergadering in Hotel „De Prins". 't Was een feestvergadering, want de Vereeni ging vierde haar dertig jarig bestaan en, dat ve len nog al wat met dit feest ophadden, bleek uit het groot aantal personen, dat opgekomen was. Niet alleen de groote zaal was meer dan vol, maar ook in de kegelbaan hadden velen plaats geno men. De zaal was aardig versierd en toen het bestuur met de dokters op het podium had plaats geno men, waar tal van bloemen prijkten blonk ieders gezicht van feestvreugde en blijde afwachting van de dingen die komen zouden. De voorzitter de heer van Gameren, sprak de openingsrede uit na een hartelijk welkom tot alle aanwezigen. Hij meende niet beter te kunnen doen dan een kort overzicht te geven uit de notulen van de Vereeniging. Het is thans 30 jaar geleden, zei spr. dat door eenige heeren het initiatief werd genomen tot op richting der Vereeniging. 'Het waren de heeren Telleman, Zwart, Schilp en Koek, Het doel der Vereen, was verschaffing van vrije genees- en heelkundige hulp en zoo moge lijk nog meer voordeelen. Door stoeren wil en hard werken van het toenmalige bestuur en dat van thans, is deze Vereeniging zoo sterk gewor den, dat we er allen trotsch op kunnen zijn en het zal zeker naar aller genoegen wezen, als een kort overzicht gegeven wordt van de werkzaam heden, die, ondanks zwaren strijd, tot dezen bloei geleid hebben. Ze .werd in December 1,896 opgericht met 18 leden.' In Januari 1897 was dit getal reeds tot, 53 ge klommen met een contributieopbrengst van f 8.70 per week, welke aan het eind van dat jaar reeds gestegen was tot f 19.20 per week. De groei bleef aanhouden en in 1897 kon het bestuur reeds met het voorstel komen vrije begra fenis te verschaffen, j In 1898 klom het getal leden tot 153. In Nov. 1899 ontviel de Vereeniging haar algemeen be_ I minde dokter de heer Kaulbach, in wiens plaats gekozen werd de heer Heslinga, j Toen in het jaar 1900 het aantal leden het ge tal 500 naderde, vonden bestuur en dokter het j wenschelijk, dat er een verloskundige aangesteld werd en al spoedig vestigde zich er een. In 1901 stelde het bestuur voor, om bij overlij den een uitkeering te geven en 1/3 deel aan de verpleging te betalen. Steeds bleef het aantal le den toenemen en toen het in 1906 tot 1940 ge- klommen was, werd besloten tot nog ruimer ver- pleging over te gaan. j Bij haar 12 1/2 jarig jubileum was het aantal le den tot 2630 gestegen. In 1910 werd het voorstel gedaan tot aanstel ling van een tweeden dokter, een voor Wijker- oog en een voor Velsen en Velseroord. Op 27 Augustus 1911 werd met bijna algemeene i stemmen benoemd de te Wijkeroog wonende Dr. P, R. Bos. In Januari 1912 was het aantal leden geklommen tot 3500 en werd besloten na 1 Mei een grooter deel der verplegingskosten door de Vereeniging te laten betalen. Op de jaarvergadering van 1913 betuigde het bestuur zijn volle tevredenheid over den bloei der Vereeniging en de behandeling door de dok- ters. Het volgende jaar kwamen er weer 360 nieuwe leden bij, zoodat het Ziekenfonds van Velsen alle andere op het platteland voorbij streefde. Natuurlijk hadden de secretaris en de penning meester handen vol werk, vooral tijdens de mo bilisatie door het vele af_ en bijschrijven van le den. Toen ook ontstond er strijd over al of niet j vrije artsenkeuze, doch deze heeft gelukkig kort geduurd. Op de jaarvergadering in 1917 werd een voor stel gedaan om de vergoeding voor verpleging te verhoogen en, indien het komende jaar voordee- lig was, geheel vrije verpleging in te voeren. Wegens gezondheidsredenen bedankte Dr. Bos einde 1917 en werd in zijn plaats benoemd de heer Dr. P. A. Barentsen. K Kort hierna deelde dokter Heslinga aan het bestuur mede, dat hij voornemens was wegens uit- •breiding zijner particuliere practijk, een assistent te nemen. Ofschoon dit een moeilijk jaar voor de Vereeniging was, nam het ledental toch weer met 270 toe. J In Juli 1918 bedankte de heer Heslinga en werd in zijn plaats benoemd zijn assistent, de heer Grabbijn die echter in Augustus 1919 weer be_ darikte wegens zijn benoeming tot gemeentearts. Tot zijn opvolger werd gekozen de heer De Weerdt. Inmiddels bedroeg het ledental in Januari 1921 reeds 5500 en op de jaarvergad. in 1922 bracht de secretaris het heuglijk nieuws, dat het getal weer met 700 was gestegen, dus nu 6200 bedroeg. 5 Ook de laatste jaren groeit het aantal leden nog voortdurend, wat voor een groot deel te danken jis aan de uitstekende wijze, waarop de beide dokters hun taak vervullen, f Hierna gaf de voorzitter het woord aan den penningmeester den heer Koster, die door het i voorlezen van enkele getallen een duidelijk beeld gaf van den groei en den bloei der Vereeniging. Wij zullen in dit verslag nog beknopter zijn dan hij en slechts enkele getallen noemen. In het jaar der oprichting bedroeg de wekelijk- sche contributie f 8.70, en thans f 800, dus bijna 100 maal zooveel. Voor de verpleging is in het geheel uitgegeven f 151873 en 52 cent. Aan contributie is ontvan- f 455720 en 86 cent, dus bijna een half mil- lioen. Dit zijn cijfers, die wat beteekenen voor een plattelandsgemeente, Na deze mededeelingen door den penningmees ter nam de voorz. weer het woord om den heer Koster namens bestuur en leden hulde te brengen voor de nauwgezetheid, waarmede hij den taak van geldbeheerder gedurende 27 jaar had vervuld. Ook sprak de voorz. hartelijke woorden van ff hulde en dank tot de bestuursleden Zwart en Lee- au eur' ring, die beiden reeds 30 jaar deel van het be stuur uitmaakten, de laatste gedurende 28 jaar als secretaris. Beiden ontvingen een mand met bloe men. Hierna kreeg de heer Schilp, oud-bestuurder, het woord, die op geestige wijze eenige bijzonder heden meedeelde uit den stichtingstijd en op hoe primitieve wijze de genees- en heelkundige hulp werd verstrekt, toen de barbier nog tandarts was, Hij bracht een woord van dank aan den fonds bode, zonder wiens hulp de penningmeester toch niets beginnen kon, maar tevens aan het heele bestuur, dat hij nog vele jaren voor de vereeniging wenscht te behouden, omdat onder dit bewind de harmonie tusschen geneesheeren, bestuur en leden nog nooit verstoord is. Hierna komt de voorzitter van het Ziekenfonds „Velseroord" het bestuur van de jarige compli menteeren en spreekt eenige hartelijke woorden onder h^t aanbieden van een mooie 'mand bloe- I Vervolgens krijgt dokter De Weerdt het woord. Deze wijst er op, dat het bestuur wel van een goede qualiteit moet zijn, daar het meerendeel reeds zooveel jaren zitting heeft en nog steeds het volle vertrouwen geniet van nu toch reeds ruim 6000 leden. De voorzitter, de heer Van Gameren, weet altijd den vrede te bewaren, al dreigden ook soms oneenigheden, de secretaris, de heer Leering, offert zonder morren tal van zijn vrije uren op en wordt daarin trouw bijgestaan door zijn echtgen., terwijl de penningmeester ook nooit een woord van beklag laat hooren ondanks zijn veel omvattenden arbeid. Hulde brengt hij 1 aan zulke menschen en wenscht daarin den bode ook te doen deelen, alsmede de heeren Zwart en j Schilp, welke laatste ook vele jaren een bestuurs- functie heeft vervuld. Een woord van dank wenscht hii ook te snreken tot de leden, die daardoor den arbeid DIEREN BESCHERMEN IS MENSCHEN BESCHAVENI Wordt dus lid vari de afd. Velsen eri Omstr., der Ned. Vereen, tot bescher ming van dieren 1 Min. contr. f 1-25 per jaar. Secretariaat: Stationsweg K 86. Velsen. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. .Als werkloos ingeschreven 22 Jan. 1926: 8 metselaars, 27 timmerlieden, 13 schilders, 1 stucadoor, 2 stratenmakers, 1 wagenmaker, 2 kui pers, 5 bankwerkers, 1voorslaander, 4 stokers, 1 1 loodgieter, 2 bakkers, 114 los arbei ders. Alhier is de vorige week op 64-jarigen leef tijd overleden Dr. H. J. Hart, vroeger arts te Amsterdam. Nabij de Kennemer Golfclub reed de be stuurder van een motor met zijspan tegen een daar staande paal. De bestuurder bekwam eenige lichte verwondingen, terwijl de motorfiets eenige schade bekwam. I). V. V. Stormvogels OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden. Stormvogels IAjax 12 Stormvogels IIIR. C. H, V 42 A.s. Zondag wordt gespeeld: EXCELSIOR—STORMVOGELS I STORMVOGELS III—AURORA II 12 uur STORMVOGELS IV—HOOFDDORP 2 uur Het bestuur betuigt haren dank voor de van vele zijden ontvangen medewerking bij de rege ling voor en gedurende den wedstrijd van j.l. Zondag. VOETBAL. STORMVOGELS—AJAX 1—2. De groote dag is weer voorbij, waardoor de ze nuwen van duizenden voetballiefhebbers weer eenigszins tot rust zijn gekomen. Want dat verre weg het grootste deel van hen, die Zondag j.l. op het Stormvogels-terrein aanwezig waren, dezen met spanning heeft verbeid, is een onbe- krachtig medewerken der dokters verlichten, Vervolgens krijgt de oud-geneesheer, Dr. Bos, die als gast hier vertoeft, het woord, die eenige woorden van herdenking wijdt aan wijlen dokter dag Heslinga en zegt, dat hij nog steeds met genoegen j twistbaar feit. terugdenkt aan den tijd, waarin hij hier fonds, j Op de wegen, die toegang gaven tot het Storm- dokter was en hij hoopt, dat de jarige Vereeni-vogels-terrein, heerschte reeds lang voor twee I ging nog lang moge groeien en bloeien. j uur een groote drukte, zóó groot zelfs, dat we Tot slot brengt de Voorzitter dank aan allen j ons waanden op den Middenweg of Amstelveen- voor hunne hartelijke woorden en beste wen- schen Weg te Amsterdam. Zelfs de chocolade- schen en zegt, dat nu het officieele gedeelte af- venters en opkoopers van toegangsbewijzen geloopen is en het verdere gewijd zal zijn, aan j ontbraken niet. Bovendien werd de weg onveilig voordrachten, muziek en dans. f gemaakt door een paar honderd auto's. Muziek werd gegeven door een strijkje van Vel. j[ Toen we op het terrein kwamen, bleek, dat het seroord en voordrachten werden gehouden door f volijverige Stormvogels-bestuur alle pogingen in 't den heer Max van Laarhoven. werd had gesteld, om zoo veel mogelijk toeschou. Een en ander hield het gezelschap tot 's nachts wers te kunnen bergen. Achter een der doelen drie uur bijeen. was een staantribune opgericht en langs de „po- pulaire" zijlijn stonden een aantal platte wagens. Ondanks deze maatregelen moesten nog tientallen Over de viering van het 50-jarig jubi eum f ^^(Jaat-toeschouwers worden afgewezen, die .van den heer M. Koster lazen wij in Kenn. nog - het volgende: 1 Avonds om 8 uur waren in „Concordia" een f groot aantal vrienden bijeen, om namens het per soneel en de kameraden den heer Koster te hul- digen. „Concordia" bood met zijn schitterende verlichting en fraaie bloemversïering, een zeer gezelligen aanblik. De jubilaris, per auto met zijn gezin van zijn woning gehaald, werd met n „Lang zal hij leven" ingezet door de Harmonie „De Eendracht' door zijn oudste collega, den heer J. Kee, binnenge leid. Nadat de Jubileumraarsch van Sam Vlessing was gespeeld, nam de heer Schilp het woord en zei, dat het thans de tweede maal was, dat aan de fabriek alhier een gouden dienstjubileum werd gevierd. Sprak spr. de eerste maal namens „De [Eendracht", thans doet hij dit als kameraad en namens een groep oud-Wormers. Spr. heeft deze taak gaarne aanvaard, daar hij veel met den ju- bilaris heeft omgegaan, warbij hij eenige voor- vallen uit het leven van den jubilaris naar voren brengt. Steeds heeft de heer Koster met zijn personeel goed omgegaan en spr. is overtuigd van de vele moeilijkheden verbonden aan het werken met vrouwelijk personeel. In verband met het slechte weer, had „De j Eendracht" gemeend van het brengen van een i' serenade aan de woning van den heer Koster te moeten afzien. Uit naam der kameraden offreerde de heer Schilp aan Mevr. Koster een fraaie bloemenmand terwijl de heer Kee hierbij een mooie regulateur voegde. De heer Schilp voortgaande zei, dat deze klok niet is bedoeld om den jubilaris er aan te herin neren van op tijd te komen, dit is bij hem niet l noodig. Koster kan als voorbeeld worden gesteld voor de jongeren, hij is nimmer te laat gekomen. Deze klok moet meehelpen om, als eenmaal de tijd van rusten is gekomen, te zorgen voor een goede dagverdeeling. De heer Koster dankte met eenige gevoelvolle woorden voor de hem gebrachte hulde. De heer de Greef, Voorzitter van „De Een dracht" huldigde den heer Koster als oud-lid die thans het genoegen smaakt, het vele dat hij voor „De Eendracht" heeft gevoeld, in zijn zoon te zien voortleven. Met den wensch dat het den heer Koster mag zijn gegeven nog een lang en gelukkig leven met vrouw en kinderen te mogen hebben, eindigde de heer de Greef. De verschillende redevoeringen werden met luid applaus beloond. Hierna voerde „De Eendracht" nog de „Marsch 1926" uit, waarna de heer Schilp de bijeenkomst met een woord van dank aan allen, sloot. toen een plaatsje zochten en vonden op onze on volprezen duinen. Gevoeglijk kan worden aange nomen, dat deze wedstrijd door 8 a 9000 toe schouwers werd bijgewoond. Thans ons OVERZICHT van den wedstrijd. Zooals de cijfers 12 doen vermoeden, heeft het aan spanning niet ontbroken. Wat Stormvo gels betreft, onze plaatsgenooten speelden lang niet zoo goed als een week tevoren tegen H, V. V, En nu weten we wel, dat de tegenpartij een ge heel andere was, maar zelfs in gevallen, die met de tegenpartij niets te maken hadden als men den bal vrij had bijv, werd anders, slechter, ge speeld dan in den Haag. Zoo zagen we Koster, wat hem anders zelden of nooit overkomt, thans een paar maal eenvoudigweg mistrappen, waar van hachelijke situaties het gevolg waren. Thyssen begon ietwat onzeker, maar toonde zich al spoe dig den betrouwbaren doelman, dien we steeds aan hem gehad hebben. Ook Haak kan op een goeden wedstrijd terugzien. De middenlinie en hierin school het groote verschil met Ajax speelde een klasse minder dan in den Haag, Vooral Snoeks was er vaak uit, zoodat van lange centers naar de vleugelspelers weinig kwam. Als geheel bleef deze linie bij aanvallen op het Ajax-doel ook te veel achter, zoodat het zoo noodige verband ontbrak. In de voorhoede moest het van Houtkamp en Oldenburg komen,Eerstgenoemde heeft ontzettend hard en vaak ook handig gewerkt. Had hij rechts- of linksbinnen gestaan en zóó gespeeld, dan hadden wij zijn spel zelfs buitengewoon goed genoemd, Nu hij mid-voor speelde, hadden wij gaarne ge zien, dat hij wat meer het spel op de vleugels had verdeeld en zich wat dieper in de Ajax- defensie had opgesteld, Oldenburg kreeg naar onze meening weer veel te weinig te doen. Vooral nu de Iinkerwing her haaldelijk blijk gaf niet doortastend genoeg te zijn na de rust ging het wat beter had men meer v^ji de capaciteiten van den snel len rechtsbuiten moeten profiteeren. Wat wij ook een fout vinden is, dat men Ol denburg steeds te Iaat in het binnentrio plaatst. Wanneer men werkelijk heil van deze verplaat sing verwacht, dan moet dat niet 10 minuten voor het einde geschieden, zooals tegen R. C. H, en Ajax, maar bijv. direct na de rust, als tegen V.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1