»gi ij. V. V. Stormvogels Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Sehrjjjiieiêde Mandea ia bel wüssehen verzacht wien met PUKOL Veisen. Santpoort. Politierapport SS Visscherïj Gemeenteraad dat H.V.V. vrijwel geregeld in den aanval is. Deze meerderheid weet zij uit te drukken in een derde doelpunt (13). Met deze welverdienden H,V,V._voorsprong wordt de rust aangekondigd, In de rust schijnt de Stormvogels-ploeg beter schap beloofd te hebben. Er wordt thans ten minste heel wat energieker aangepakt. Oldenburg lost een keihard schot, dat rakelings voorbij de verste paal rolt, H.V.V. tracht zeer begrijpelijk, den mooien voorsprong te behouden wat den op de tribune zittcnden Ajaxiden bijzonder veel ge noegen doet. Snouck wordt thans echter beter bewaakt dan voor de rust, terwijl de Stormvo gels-backs zich weer trapvast toonen, 't Is thans dan ook 't H.V.V.-doel, dat het meest in gevaar verkeert. Vrij kort na de hervatting krijgt N. N. een oogenblikje vrijheid en direct hierna suist een keihard schot langs den vallen den Kremer (23). We denken H.V.V, nu wel te zien' gaan verde digen. De Hagenaars denken er echter anders over en blijven vrijwel in de gewone opstelling spelen. Een gevaarlijk moment ontstaat voor 't Stormvogels-doel, als Koster mistrapt. Thyssen heeft echter 't gevaarlijke van de situatie over zien en trapt het leder nog juist voor den toe loopenden Jansen weg. 't Spant nu soms geweldig voor 't H.V.V,-doel. Eenmaal zien we een der H.V.V.-ers in 't beruch te gebied den bal met de hand bewerken, doch de heer Vuyck laat doorspelen, wat zich in den loop van deze helft nog eens herhaalt. Aan dei overkant mist de kleine rechtsbinnen daarop eer mooie kans, hem aangeboden door Jansen. Tegen het einde gaat H.V.V. meer verdedigen Toch ziet Haak, die met Visman van plaats ver wisseld is, kans den gelijkmaker te scoren (33) Tot het einde toe blijft Stormvogels een ster. ken druk op het H.V.V.-doel uitoefenen. Eer. schot van Van Pel vliegt juist over den boven hoek. Daarmee is de kans op een overwinning verkeken, want kort daarop klinkt het eindsig naal, waarna Koster, die protest had aangetee- kend tegen het niet toekennen van een penalty, deze strafschop alsnog benut. OFFICÏEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen van j.l. Zondag gespeelde wedstrij den. Stormvogels IH.V.V. 33, onder protest van Stormvogels. Zandvoort IIIStormvogels III 42 Haarlem VIStormvogels IV 63 A.s. Zondag wordt gespeeld: STORMVOGELS I—EXCELSIOR te 2 uur. ALCM. VICTR1X II—STORVOGELS II te 2 uur te Alkmaar STORMVOGELS IV—V.O.G. te 12 uur. HILLINEN—V. S. V. 0—13. V. S. V. neemt geen halve maatregelen. Het schijnt wel, dat, hoe meer het feest nadert, hoe ongenaakbaarder de roodwitten worden. Zondag j.l. moest Hillinen er maar eventjes met 130 aan gelooven. Het was gewoon een spel van kat en muis. Meermalen waren de V. S. V.'ers het doel der thuisclub gewoon aan T bekogelen. Slechts sporadisch bracht Hillinen den bal in de nabijheid van het V. S. V.-doel, maar dan bleken de roodwitte backs ten volle voor hun taak be rekend. Deze overwinning leverde 2 van de nog benoo- digde 4 punten. Wanneer nu Zondag nog van U, V, S. gewonnen wordt en waarom zouden Zwa nenburg c.s, het niet doen? is nog voor den officiëelen feestdag het kampioenschap „binnen" IXe OLYMPIADE AMSTERDAM 1928. De huisvesting. De afdeeling Huisvesting is sinds November 1.1 doende, om ten opzichte van deelnemers en offi cials alle mogelijke gegevens te verzamelen, die een behoorlijke accomodatie waarborgen. Ook ten opzichte van bezoekers worden voor bereidende administratieve stappen gedaan. Zoo wordt getracht de hand te leggen op alle moge lijke groote complexen, zoowel te Amsterdam als in de naburige plaatsen en dat niet zonder suc ces. Overwogen wordt nog het bouwen van een Olympisch dorp in de onmiddellijke nabijheid van het Stadion, De moeilijkheid is natuurlijk, dat de verschil lende landen nog niet kunnen opgeven met hoe veel menschen ze komen en op welke data. Zoodra die gegevens beschikbaar zijn, kan de afdeeling met concrete voorstellen komen. Door verschillende landen wordt overwogen, hun deelnemers op schepen onder te brengen. Wat het eten betreft, dat is in Holland, zooals bekend zeer voedzaam en kan zich gemakkelijk aan verschillende nationale verlangens aanpassen. Nadat het geruimen tijd betrekkelijk rustig is geweest, was het Zondagavond te IJmuiden we der tamelijk rumoerig, In de Zeestraat in en nabij het verloflokaél van S., het zoogenaamde „room- hoorntje" werd herhaaldelijk gevochten. De be waking voor IJmuiden was weder toevertrouwd aan twee agenten van politie, waarvan een op straat en een in de wacht. Een der belhamels, zekere H. die een ander persoon aanviel en daar mede op straat lag te vechten werd door de poli tie, geassisteerd door de Rijksveldwacht, gearre steerd en naar het bureau gebracht, waarna de anderen werden uiteengejaagd en verspreid, Het symphonie-orkest „Euphonie", directeur de heer Mat, Adam, geeft op Vrijdag 18 Februari een concert voor leden en donateurs in de con- cerizaal Tivoli en op Woensdag 23 Februari het tweede volksconcert in het Patronaatsgebouw aan dén Zeeweg. De Chr, Jonge Mannen Vereenfging Imma- nuël te IJmuidenOost belegt a.s. Maandag 14 Februari in de Ned, Herv, Kerk aan de Kalver- straat een propaganda-samenkomst, waarin Ds. G. B. Westenburg van Beverwijk een lezing zal hou den over „Palestina en Egypte", verduidelijkt door lichtbeelden. De toegang is vrij. EEN IJMUIDER AVOND VOOR DE H. D. O. Naar we vernemen zal door den Hilversumschen Draadloozen Omroep op Maandag 14 Maart een IJmuider avond worden gegeven. Deze avond zal plaats hebben in den schouwburg Thalia en hier aan zullen medewerken de Harmonie „Concor dia", directeur de heer Sam. Vlessing, de Chr. Ge mengde Zangvereeniging „Looft den Heer", di recteur de heer Jan de Nobel, de Arbeiders Mandolineclub „Excelsior", directeur de heer J. W. Raadman en de accordeon-virtuoos C. Zwa nenburg. Deze avond zal dus van Thalia worden uitge zonden. Alhier is een Vereeniging van pluimveehou ders opgericht. Het bestuur bestaat uil de heeren f. van Wijngaarden, voorzitter; N. Akkerman, se cretaris en chr. Broekhuizen, penningmeester. Het 35-jarig bestaan van de Chr. Jonge Mannen Vereeniging alhier zal worden gevierd in een feestelijke samenkomst op Maandag 28 re- oruari in het Gebouw voor Chr. Belangen. De heer J. H, de Groot, onderwijzer aan school A 1, was gisteren 40 jaar bij het openbaar onderwijs werkzaam. In de Kanaalstraat hadden eenige buren de vlag uitgestoken. liet lokaal van den heer de Groot was fraai versierd en de kinderen hebben meester geluk ge- wenscht en hem een zilveren potlood en een oloemenmand vereerd. De kinderen werden rijke lijk onthaald en de jubilaris heeft de kleinen des morgens zeer aangenaam beziggehouden. Van de alas werd een kiek genomen. Na 12 uur vereemgden de collega s zich rond om den jubilaris in de kamer van hel hoofd der school, den heer K. Faber, die den heer de Groot hunne gelukwenschen overbracht en hem een gaslamp voor zijn werkkamer schonken. Want werken doet de heer de Groot nog veel, vooral op het gebied van arbeidersontwikkeling enz. Ook de heer F. de Vries, die verleden week jubileerde, sprak den heer de Groot op hartelijke wijze toe. De vereeniging van Waschindustrieelen heeft besloten te Haarlem, Heemstede, Santpoort en IJmuiden een groote reclamecampagne te begin nen voor de populariseering der waschindustrie. Tot dat doel organiseert zij tien reclameoptoch. ten met tien vrachtwagens, welke aan beide zij den voorzien zijn van groote affiches. Het doel is „de wasch uit huis". Aan deze reclame heeft de waschindustrie een prijsvraag verbonden waarvoor meer dan 500 prijzen worden uitgeloofd, meerendeels voor meis jes en jongens. De eerste tocht zal worden gehouden op Za terdag 12 Februari en wel voornamelijk in de bin nenstad van Haarlem. Voor den optocht heeft een reünie van het be stuur van de afdeeling Haarlem, het hoofdbestuur van den Bond en vertegenwoordigers der afdee- lingsbesturen plaats. Na den optocht heeft de officieele opening der reclamecampagne in de Kroonzaal plaats door den voorzitter der reclamecommissie, den heer P. Huyg. DE NIEUWE SLUISDEUR VOOR IJMUIDEN. Zooals we gemeld hebben, is de eerste der drie deuren voor de nieuwe sluis te IJmuiden, welke m aanbouw zijn bij Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf ie Rotterdam, dezer dagen te wa ter gelaten. Thans wordt deze deur in een ge meentedok aldaar van zijn bekistingen ontdaan, teneinde verder te worden uitgerust voor den geenszins gemakkelijken tocht van den Waterweg over d«; Noordzee naar IJmuiden. Omtrent dit be langrijke sleeptransport, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: Door Burgerhout's Machinefabriek is aan de N.V. Wijsmuller's Scheepvaart, Transport- en Zee sleepvaart Mij. te Rotterdam opdracht gegeven deze voor de grootste sluis der wereld bestemde deur naar de bestemmingsplaats over te brengen. Zulk een transport, dat tijdens zeer kalm weer en gladde zee moet geschieden, zal niet alleen in verband met de weersgesteldheid, vooral in de wintermaanden, doch ook wegens de groote af metingen, waardpor het een onhandig sleepwerk wordt, o.a. bij het binnenloopen der haven van IJmuiden, goed voorbereid moeten worden. Als men weet dat de hoogte (dat nu de breedte wordt tijdens 't transport, omdat het gevaarte plat ligt) 20 meter is, zoodat de overblijvende ruimte aan weerszijden van de invaart van de bestaande nieuwe sluis slechts gering is, zal het doorschut- ten bijzondere zorg eischen. Voor het transport over zee zullen, naar we vernemen, de zeesleepbooten „Brabant" „Drente" van genoemde Maatschappij worden gebezigd, terwijl bij het binnenloopen van IJmui den, alsmede tijdens het doorschutten, nog een tweetal sleepbooten zullen vastmaken, teneinde het overbrengen zooveel mogelijk te vergemakke lijken. Na doorschutting wordt het kolossale ge vaarte aan de in het Binnentoeleidingskanaal staande betonmeerstoelen vastgemaakt, om later, wanneer alles daartoe gereed is, op zijn plaats te worden gebracht. De sleep is gistermiddag één uur van Rotterdam vertrokken en werd hedenmorgen alhier verwacht, DE SLUISDEUR. Wij waren vanmorgen vóór 8 uur op het kan toor van het Bureau Wijsmuller en vernamen toen, dat de sleepbooten met de sluisdeur eerst om 12 uur voorgaats verwacht worden. Het con- vooi was hedenmorgen 7 uur tusschen Scheve- ningen en Katwijk. Aanvankelijk zouden de sleep booten Drente en Brabant de sluisdeur sleepen maar ook de Vlaanderen is er in den Nieuwen. Waterweg reeds voorgegaan. En hedennacht kreeg men hier draadloos orders om ook de Nes tor te zenden, die daarop dadelijk naar het con_ vooi vertrok. Ook de Hector is straks naar buiten gegaan, om te helpen bij het binnenbrengen. Het sleepwerk met de groote sluisdeur blijkt dus een zeer zwaar karwei te zijn. Omtrent de aanhouding van K. en de H„ de beide rijwieldieven, verneemt Hl. DbL nog het volgende: De agent J. ontmoette Zaterdagmiddag op zijn ronde in de Akerendamlaan twee personen, waarvan de een hem veel geleek op den gesigna- leerden K., wiens aanhouding door den Commis saris van Politie te IJmuiden, was verzocht. Hij hield hen aan en vroeg hoe zij heetten, waarop K. ten antwoord gaf: Smit. De agent hechtte hieraan niet veel geloof en verzocht hem mede te gaan naar het bureau, waaraan hij zonder tegenstand voldeed. Daar de ander zeer zenuwachtig was, kreeg hij ook een uitnoodiging om mee te gaan, Op het bureau ontkende K. alles, doch toen de personen aan wien de gestolen rijwielen waren verkocht, hem pertinent als den verkooper aan wezen, bekende hij zich aan diefstal van 5 rijwie len te hebben schuldig gemaakt, terwijl de H. het zelfde erkende van 2, benevens eenige belasting plaatjes en 1 jas. De politie meent een zeer goede vangst te heb ben gedaan, want hoewel de aangehoudenden ont. kennen, met de te Beverwijk en omgeving ge pleegde inbraken iets te maken te hebben, gaf de H. toe wel in een villa te zijn geweest te Velsen, waar dit precies is geweest, wist hij niet, want hij is in deze streek volgens zijn bewering onbekend. Op hen werden enkele inbrekerswerktuigen, benevens een rolletje verbandgaas bevonden, HARMONIE „CONCORDIA". Op de jl. Vrijdagavond in het gebouw van de Vischhandelvereeniging gehouden jaarlijksche le denvergadering, werden de aftredende bestuurs. leden weder verkozen. Notulen en jaarverslag van den secretaris wer den onveranderd goedgekeurd, zoomede het ver slag van den penningmeester. Als commissieleden tot het nazien der boeken gemeenteraadsverkiezingen. Eenige namen werden genoemd. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. v. d. Lijn, voorzitter en P. Dictus en Mevr. v. d Eerste en Mevr. v. d. Lijn Op 1 Maart zal voor de Kiesvereeniging in een openbare vergadering optreden mej. Joh. Wester man, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: ,De Vrijheidsbond en het openbaar onderwijs." het controleeren der kas werden benoemd de heeren W. Broek en C, Pol. Besloten werd mede te werken aan het in Mrt, a.s. in Thalia te houden Radioconcert. Verder om dit jaar mede te dingen aan een te houden concours, vermoedelijk te Amsterdam, De Arbeiders Mandolineclub „Excelsior, di recteur de lieer J. W. Raadman, geeft Zaterdag 26 dezer een openbare uitvoering in de Concert zaal Tivoli. Voorts zal „Excelsior" op 16 dezer een concert geven in het Kenneraer Hotel te Beverwijk, inet medewerking van den beroemden violist Bo ris Lensky. De Christen-Democratische Partij heeft voor de a.s. Statenverkiezingen in hel district Velsen de volgende candidaten gesteld: 1. J. H. Staal man, 2. KI. Wijker, 3, A. Hakvoort, 4. C. Bot, 5. K. Westland, 6. C. Balder. Maandagmorgen is een van IJmuiden ko mende vischauto op den Kanaaldijk tegenover de belt der gemeentereiniging naar beneden gestort. De inzittenden kwamen er goed af, maar de auto werd zwaar beschadigd. Ten bate der Kas van de afdeeling „Kenne. merland" van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Vacantiekolonies werd Dinsdagavond in het gebouw „Concordia" een Liefdadigheidsconcert gegeven door het Meisjes- en Kinderkoor „Zang Veredelt", direc teur Leo Pielage. Mevrouw Gimbrère-Van Delden, sopraan, te Haarlem, mej. Go Dekker, alt, te Haarlem en mej. Dora Loots, begeleiding, te Haarlem, verleenden daarbij hare welwillende medewerking. De heer Reitsma sprak namens den voorzitter der afdeeling „Kennemerland" een openings woord. Hij zei, dat hij liever deze taak op de schouders van Mej. Raat had gelegd, omdat deze èn in „Zang Veredelt" èn in „Kennemerland" een bestuursfunctie vervult en dus als het ware een schakel tusschen beide Vereenigingen vormt. Hij roept allen een hartelijk welkom toe en zet in korte trekken het doel der Vereeniging „Kenne merland" uiteen. Ieder, die het schoone doel kent, zal beseffen, hoe noodzakelijk een gevulde kas is en het daarom met hem betreuren, cfat ér slechts een zeer matige opkomst is, zoodat van een finan- tieel succes geen sprake kan zijn. Een moreel suc ces is er echter wel, waar door kinderen voor kinderen gewerkt wordt. Hij dankt de directie der Papierfabriek voor het afstaan voor dezen avond van het concertgebouw en hoopt, dat allen een genoeglijken avond zul len hebben. Hierna nam het concert een aanvang. Daar het programma hetzelfde was als op het onlangs in Hotel „De Prins" gegeven concert, zul len wij daaraan niet veel woorden wijden. Alleen willen we zeggen, dat het met een dankbaar ap plaus beloond werd. De medewerkende dames ontvingen bloemen en allen werden door een ingezetene van Velsen onthaald op een reep chocolade, wat vooral bij de jeugd op een gansje viel. Na afloop dankte de heer Reitsma directeur, medewerksters en leden van het Tcoor voor het geen ze te genieten hadden gegeven en wekte al len op, die nog geen lid van „Kennemerland" waren, zich ten spoedigste op te geven bij mej. L 33. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: E. C. A. Schilder—Langendijk, d.; N. VerschurenBroek, 2 z.; P. Hansden Keijer, z.; C. Roosemalenvan Dijk, d.; P. F. Kok—van Heiningen, d.; B. Oldenburg—v. d. Pijl, z.\ M. VisserVerduyn, z.; M. J. VisserKam- kes, z.; C. A. Stals—de Rooy, z.; J. Kleibergen- Nugteren, z.; H. Weber—Stet, z.; P. Visser—Vis ser, d.; M. E. HofGröneweg, d.; M, C. v. d. Valk—Wamsteeker, d,; J. v, d. Berg—Koster, A. C. Grimbergenv. Roozendaal, z.; E. A. Lan- serStoutjesdijk, d. Overleden: Christiaan Petrus Bakker, 67 j.t echlgen, van W. C. Cassee; Adriana Cornelia Mors, 5 m. d. van F. Mors. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. Als werkloos ingeschreven 5 Febr. 1927: 1 letterzetter, 7 metselaars, 26 timmerlieden, 13 schilders, 1 stratenmaker, 1 stucadoor, 1 wagen maker, 6 bankwerkers, 2 loodgieters, 1 voorslaan- der, 1 chauffeur, 6 stokers, 4 machinisten, 1 me. taaldraaier, 1 bakker, 1 kantoorbediende, 120 los arbeiders. C. H. Raat, Wijkerstraatweg Gelijk we in een advertentie in dit nummer kunnen lezen, tenminste zij die de Friesche taal machtig zijn, bestaan ér plannen een vereeniging van Friezen te stichten. Als we weten hoeveel Friezen hier in deze streek wonen, dan gelooven we stellig, dat zulk een vereeniging wel tot stand zal komen. Te Velsen is een afdeeling gesticht van den Vrij willigen Landstorm (Vooroefenings Instituut). Voordien moesten de jongelieden naar Haarlem om zich te oefenen, thans gebeurt dit Vrijdag- avonds in Hotel De Prins, Zaterdagavond j.l. heeft de Vereeniging „Vriendenkring" in Hotel „De Prins" een feeste lijke bijeenkomst gehouden, waar met muzikale en humoristische voordrachten en niet minder mei dansen de veel te weinig uren tellende avond werd doorgebracht. Zaterdagavond j.l. heeft de gymnastiekver- eeniging „Sparta" een uitvoering gegeven in het gebouw Concordia. Zondag 13 Februari a.s. zal in hotel „De Prins" een cabaretavond gegeven worden met een interessant programma. DE IJSBAAN IN DEN VELSERPOLDER. Morgen, Donderdag zal de ijsbaan geopend worden. Wanneer het weer maar eenigszins vrie zend blijft, dan is deze baan een pracht van een gelegenheid voor liefhebbers(sters) van schaat senrijden en zal men daar naar hartelust kunnen rijden. Maandagmiddag is op den Rijksstraatweg tusschen Velsen en Santpoort een ernstig ongeval geschied. De heer B, opzichter bij het Provinciaal Electrisch Bedrijf te IJmuiden, kwam op zijn mo torrijwiel gezeten, den Biezenweg afrijden, met de bedoeling, den Rijksstraatweg op te gaan. Juist passeerde een ander motorrijwiel met duo, waarop twee te Beverwijk wonende personen ge zeten waren. Een hevige botsing volgde. De heer B, werd van zijn motorrijwiel geslingerd; ook d< duorijder viel van den anderen motor af.Het bleek, volgens Hl. Dbl. dat de heer B, ernstig ge wond was. Een geneesheer constateerde een dij beenbreuk, Ook de duorijder werd gewond, doch niet ernstig. De Keer B. werd eerst per wagen naar zijn woning le IJmuiden vervoerd. Later is hij echter met den ziekenauto van den heer Van G. te Velsen naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. De motor van den heer B. werd bijna geheel vernield. Maandagavond hield de Kiesvereeniging „Burgerplicht" haar jaarvergadering. De versla gen werden uitgebracht. De rekening en verant woording van den penningmeester zal worden na gezien door de heeren v. d. Eerste en Wijnoogst. Inzake het schrijven der afdeeling IJmuiden van den Vrijheidsbond, verleende de vergadering haar sanctie, om voortaan weder samen te wer ken. Besproken werd de candidaatstelling voor de IJmuiden. Vrijdagavond had in de Willebrord- straat een botsing plaats tusschen een autobus van den vereenigden dienst en een luxe auto. De botsing was echter niet hevig en beide auto s konden hun weg vervolgen. - Zaterdagmorgen werd door M. R. uit Bever wijk aangifte gedaan, dat van zijn rijwiel, hetwelk hij bij de vischhallen had neergezet, het belasting- merk was ontvreemd. Na den wedstrijd StormvogelsH. V. V. kregen Zondagmiddag twee personen uit het pu bliek hevige ruzie over het optreden van den scheidsrechter, die zelfs op een kloppartij uitliep. De politie heeft de vechtenden gescheiden. Een der manschappen van de nieuwe lichting, gedetacheerd op het pantserfort, een jonge man afkomstig uit Zaandam, heeft den dienst gewei gerd. Hij weigerde de militaire kleeding aan te trekken en verder de hem opgedragen werkzaam heden te verrichten. De dienstweigeraar is op het fort in arrest ge steld. Vermoedelijk zal hij in den loop dezer week naar Den Haag worden overgebracht om voor den Krijgsraad te verschijnen. We vernamen nog dat ook de twee broers van dezen jongen man principieele dienstweigeraars waren. De besommingen van de aan den afslag te IJmuiden binnengekomen vaartuigen waren: 2 FEBRUARI 1927, IJM. 168 Odin IJM. 53 Derika VI IJM. 8 Annie IJM. 49 Petten IJM. 195 Azimuth IJM. 42 Flamingo IJM. 155 Albert Groen IJM. 37 Maria Elisabeth IJM. 92 Oceaan II IJM. 201 G, A. Timraers IJM. Perseus KW, 74 zeillogger KW. 39 zeillogger KW. 132 zeillogger KW. 147 zeillogger KW. 138 motorlogger KW. 20 zeillogger 3 FEBRUARI 1927, IJM, 180 Holland IV IJM. 5 Inie IJM. 432 Raaf IJM. 261 Pan IJM, 109 John. Brown IJM. 325 Gloria IJM. 124 Derika XI IJM, 90 Stormvogel IJM, 184 Plutos. KW. 143 zeillogger KW. 36 zeilloger KW. 129 zeillogger KW. 154 zeillogger KW. 166 zeillogger KW. 19 zeillogger KW. 38 zeillogger KW. 22 zeillogger KW. 48 zeillogger KW. 5 zeillogger 4 FEBRUARI 1927 IJM. 159 Julie Streiff IJM. 129 Shamrock IJM. 72 Caroline IJM. 20 Olga IJM, 110 Zaanstroom I IJM, 20 Witte Zee IJM. 238 Joh, Marie IJM. 127 Derika XIII IJM, 40 Hoop II VL, 85 stoombeuger VL. 167 stoombeuger VL. 208 stoombeuger VL. 172 stoombeuger VL. 156 stoombeuger KW. 16 zeillogger KW. 49 zeillogger KW, 59 'zeillogger KW. 53 zeillogger KW. 163 zeillogger KW, 67 zeillogger KW. 23 zeillogger KW. 158 zeillogger KW. 116 zeillogger IJM. 63 motorkotter rijks visci. visscheti 1 4S.wi °p 211 28;. 11 WATBESXAHO UMUinZK. EK. Dagen 10 11 12 13 14 15 16 V.M. H. waier L. water v.m. n.m. v.m. n.m. 8.27 8.53 3.52 4.23 9.29 10.07 4.43 5.22 10.44 11 30 5.56 6 44 0.06 7.25 8,06 0.49 1.15 8.38 9.13 1.49 2.07 9 41 10.06 2.38 251 10.29 10.51 3.20 3 31 11.12 11.31 1.10 De stoomvrachtlogger Jhr, C H. v. d. Bran- deler IJM. 33 kwam Maandag van Peterhead al hier aan met 539 vaten haring en 104 ledige va ten. Voor de fa. Wed. S. I, Groen en de motor- vrachtlogger Cornelia Clasina KW, 176 van Jar- moutn met 830 vaten haring voor de fa. N. Par- levliet. Het Duitsche stoomschip Rhein bracht Maandag van Hamburg 589 vaten koelhuismaatjesharing aan voor de N.V. Zeevischhandel Zaanstroom. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de aanvaring van de zeil- loggers Henk KW. 56 en De Hoop KW. 46 op de Noordzee. De Raad is van oordeel dat deze aanvaring ge heel is te wijten aan een verkeerde manoeuvre van De Hoop KW. 46. Het beroep van den schip per op het onklaar raden van een eindje touw wijst de Raad af. Vooreerst heeft de schipper den Raad niet duidelijk gemaakt, hoe dit onklaar ra ken zich precies heeft toegedragen, maar voorts zou dat feit toch niet als een verontschuldiging kunnen gelden. Of er iets is, dat de beweging van het roer kan verhinderen, moet opgemerkt wor den vóór het te laat is. Naar 's Raads oordeel is de te maken manoeu vre onjuist uitgevoerd. Naar wij vernemen, zijn bij de Ned. Spoor wegen de bestelgoedvrachtprijzen voor levende en versche visch, alsmede voor schelpdieren, be halve oesters), en schaaldieren (behalve kreeften), voor zendingen van 515 K.G. met f 0,10 ver laagd, terwijl voor zendingen van 51100 Kg. een vergoeding van f 0.18 per 10 KG. betaald moet worden. Tevens is een evenredige verla ging voor de prijzen voor snelvervoer ingesteld. Tel Te Lorient aan de Bretonsche kust is een hydroplane gestationneerd tot het voeren van den strijd tegen de bruinvisschen, die de schrik der sardinevisschers zijn. Zoodra de bemanningen der vïsschersschuiten een school bruinvisschen in zicht krijgen, moeten zij een mand in den top van den mast hijschen als waarschuwingsteeken voor de hydroplane. De schuiten ruimen dan het veld, en het rijk is al leen voor het vliegtuig, dat de zeemonsters met bommen kan bewerken, Op een verkooping te Vlaardingen is door den heer P. de Raadt uit Heemstede voor de som van f 1350 gekocht de stalen logger „De drie Ge broeders" gemerkt V.L. 116. Grootte van het schip is bruto 97.25 ton. Naar wij vernemen zal wanneer dat schip zeewaardig is, cn ter vissche- rij is uitgevaren, IJmuiden als marktplaats wor den gehouden. De staking in het visscherijbedrijf te Ham burg werd na verhooging der loonen, waartoe door arbitrage was besloten, opgeheven-. h« f 22 i, H w -- 25 1( 21' 25 B ft 2L w 20 211-al 171. „lira w tr 6: w M lft sl 9 b ■1 9 c „-161- 14f w W v c< f I6l P „19; d „241 20: E 18: h 18. s 14! I' 201 24( 3 15t.v 12 e 14 t 18: t it's 6. 8! 8i 67 '71 55 «H 104 1 71 1 31 Gedurende de week van 27 Januari t/m. Februari 1927, kwamen alhier de navolgend vaartuigen binnen; 80 Hollandsche-, 3 Duitscl stoomtrawlers, 1 motor-, 16 zeilloggers, 4 stooB 1 beugers en 26 kustvisschers, De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 229 ti j f 4965; Duitsche stoomtrawlers van f 2257 ti j f 3726; motorlogger f 877; zeilloggers van f 175,1: f 1278; stoombeugers van f 23?7 tot f 3856, tei wijl de kustvisschers totaal f 1005 besoipden. De aanvoer bestond uit 546.628 Kg, trawlvlftf j en 20180 Kg. beugvisch. De totaal opbrengst bedroeg f 234.215.66. VERGADERING VAN 8 FEBRUARI 1927, Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter doet mededeeling van de inge komen stukken. Een verzoek van mej. E. J. Broek, onderwijn res aan School B te IJmuiden, om eervol ontsla als zoodanig met ingang van 1 April "a.s. Wore eervol verleend, met ingang van een nader doe B. en W. te bepalen datum. Een schrijven van B. en W., ter geleide vai een advies der commissie van bijstand voor on derwijszaken, met betrekking tot de yaststellini van nieuwe verordeningen nopens het bewaar schoolonderwijs. Uit dit advies nemeo wij het volgende als ht belangrijkste over. In dit rapport wordt gezegd, dat een der eerst: punten, die in de commissie aan de orde werde: gesteld, was de herziening van de verordeninj omtrent de regeling van het openbaar betwaar. schoolonderwijs, de verordening regelende; dl subsidieering van het bijzonderonderwijs óp di' gebied en van de bestaande schoolgeldve^orde ning. Hoewel geen gelijkstelling was gevraagd, ineec de de comissie tenslotte, dat het, voor een ge zonde ontwikkeling van hét bewaarschoolondèt: wijs in de toekomst, toch gewenscht was hét bt- ginsel van gelijkstelling te aanvaarden. Met alge- meene stemmen werd daartoe dan ook besloten Om een geleidelijke voorziening van het Hiei bedoelde onderwijs te bevorderen, achtte mes het gewenscht, dat de gemeenteraad telken jari bij de behandeling van de begrooting bepaalt welk bedrag voor het volgende dienstjaar, be halve het reeds toegestane bedrag, voor exploi tatie van dit onderwijs beschikbaar zal worde: gesteld. Hoewel niet met instemming van alle leden meende men het aantal leerlingen op ten hoogslf 50 per klas te moeten bepalen. De salariëering van het personeel achtte men in verband met die van het personeel bij hel lager onderwijs, te hoog. De meerderheid dei commissie meende daarom de normen in het al gemeen te kunnen verlagen voor het hoofd mei f 200 en voor de onderwijzeressen met f 100. Te: aanzien van het in dienst zijnde personeel meen de men de bestaande salarissen te moeten hand haven. Ten opzichte van het bijzonder onderwijs is hel systeem gevolgd dat de gelden, benoodigd vooi de stichting van een school, door de gemeenti worden verstrekt, waarna de bouw van de schooi wordt uitgevoerd door het schoolbestuur. Na d< voltooiing wordt het gebouw eigendom der ge. meente, terwijl het daarna in bruikleen aan d: vereeniging wordt afgestaan. Inzake de reeds bestaande, niet-gesubsidiëerd» bijzondere scholen, achtte men het niet mogelijk: bepaalde regelen te stellen om deze inrichtingen in aanmerking te brengen voor subsidie, -Mei achtte het beter bij eventueel in te komen ver zoeken partiëele beslissingen te nemen. Met betrekking tot de heffing van steungeldei was men van meening, dat het thans geldende tarief te laag moet worden geacht. De meerder, heid der commissie oordeelde, dat invoering vai een tarief, neerkomende op een verdubbeling van dat voor het lager onderwijs, niet onbillijk is te achten.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2