TUINAANLEG Opening der IJsbaan Zaterdag Hardrijden Schrijfmachines Laatste Berichten. Z Dagdienstbode Dagdienstbode, net Dagmeisje Net Meisje tijdelijke Hulp 2e Hulp jongste Bediende aankomend Bediende, Woon- en Winkelhuizen J uüanakade. Riant Huis te koop Huis te koop, hoek-winkelhuis Petroleumwijk Café-Bes lauran t FRIEZEN. Umr! I ip M H N.V. Drukkerij Sinjewei Conversatie-lessen Jb, JASPESSE VILSERPOLDER op Donderdag 10 Febrnari BOEKHANDEL P E C. ROEL8EN Nette Commensaal Nette Commensaals Woningen te huur Verloren )o Tsberoal 'isct. ^er' Voorgesteld Wordt de jaarwedden te bepalen voor de hoofden op f 1600f 2000, voor de onder- 'J ^rjjzeressen op f 1200f 1600 en voor de helpsters S op f 250f 400. V', b, en W. zeggen cUt de meerderheid van hun cöllege, 'in verband met den financiëelen toestand 15der gemeente, er bezwaar tegen heeft om thans 'mede te werken aan de vaststelling van deze ontwerpen, die bij aanneming groote geldelijke joffers zullen vragen. Mocht, met het oog daarop, ■a Ven latere inwerkingtreding in uitzicht worden ge- 15 steld, dan zouden ieder jaar de begrootingsde. ■•batten worden verontrust met een aandrang tot ^•'spoedige invoering. En hierin ziet de meerder- hëid geen gemeentebelang. De minderheid van het college, de wethouder van onderwijs, kan zich evenwel met het advies 1 der commissie vereenigen, B. en W. stellen voor dit rapport voor kennis- geving aan te nemen. De heer Vermeulen stelt voor het rapport van 22 de commissie voor onderwijszaken inzake het be. 231Waarschoolonderwijs in de volgende vergadering 25: te behandelen, r 211 De Voorzitter vraagt of van de raadsleden dan 2$. gen initiatief-voorstel inzake deze materie is te i 211' wachten, 20 De heer Vermeulen zegt dat dit bij aanhouding 2l|.-als nog kan gebeuren, Ui. Het voorstel Van den heer Vermeulen wordt - KL met algemeene stemmen aangenomen, -V Ingekomen zijn nog de volgende stukken, 61 - Een verzoek van Mej. A. Mentinkberg, onder- - wijzeres aan school G te Velsen, om eervol ont_ .10'/ slag als zoodanig met ingang van 1 Mei 1927 91 (wordt eervol ontslag verleend met ingang van 9< een nader door B, en W. te bepalen datum). "16'r Een adres van L, Walbrecht te Santpoort, 141 waarbij hij verzoekt hem alsnog vergunning te 01 verleenen voor het oprichten van eene radio- centrale, desnoods alleen in de afdeeling Sant- 161 poort (in handen van B, en W, te stellen ter af- 19j doening). 24( Als voren van P, Bleeker, directeur der N.V. 20-: Exploitatie Maatschappij „Velseroord", waarbij l| hij. vergunning verzoekt voor het léggen van een 18: straat, aansluitende aan den Engelmundusweg te 143 IJmuiden (in handen van B. en W. om advies). 201 Een schrijven van Mej. de Wed. A. N. Kooi- 241 stra, Tuindersstraat 48a te IJmuiden, waarbij zij i<j( verzoekt in aanmerking te mogen komen voor 12i e<?ne gemeente-woning (in handen van B, en W. (er afdoening), 18; Een schrijven van het lid, den heer D. F. G. jj; Schilling, luidende als volgt! 6' i.De ondergeteekende D. F. G. Schilling, heeft gi de eer UEd. te verzoeken, alsnog aan de agenda 8j voor de Raadsvergadering van Dinsdag 8 dezer te N willen toevoegen: le. Benoeming van een commissie ad hoe welke de mogelijkheid zal onderzoeken tot wij- .jifljpg v^n de verordening op de Winkelsluiting 10! in 4»PP geest, dat de arbeidstijd, zoowel voor i winkeliers als personeel meer in overeenstemming 3j wordt gebracht met wat behoorlijk genoemd mag Wprden, inmiddpjs direct een wijziging te brengen in het tegenwoordig sluitingsuur van ,'n.m. 9 uur en des Zaterdags 11 uur, respectievelijk te brengen op 8 00, Ze. Benoeming van een commissie ad hoe wel- itf 4e mogelijkheid ?al onderzoeken, pm in onze j, gempente té komen tot de oprichting van een her- 7 stellingsoord^ voor hen. die daarvoor in aanmer- j( king komen.",- tei J Wordt gesteld in handen van de com- missie yah voorbereiding voor de plaatselijke, strafwetgeving en punt 2 in handen van B. en W., een en ander om advies). Als voren van M.G. van Praag e.a., deel uit- makepd0 .Vaü de commissie „Winkelweek" te IJmuiden, waarbij wordt verzocht een eventueel voorstel inzake een verplicht sluitingsuur voor de winkels te willen aanhouden, opdat door de bin- nenkort op te richten winkeliersvereniging daar- over advies kan worden uitgebracht (in handen gesteld van de commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving). Een adrès van de afd, Santpoort van de Ver. ingi ^Vplksonderwijs", de afd. Santpoort der S.D.A.P. en de Vrijz. Kieavereenjging „Burgerplicht" afd. njzi v- Vrijheidsbond te Santpoort waarbij wordt rtglj,. verzocht: le- directe, maatregelen te willen nemen, doo ^artto.°r tof spoedige splitsing kan worden over val 2e, te willen bèslpiten (ot deö bouw van een U, L,-school te Santpoort op het. daar aan de ge meente toebehoorende terrein, grenzende aan school F. (in handen van B, enW. om advies). Eene dankbetuiging namens de aid, Velsen van de vereeniging „Het Witte Kruis", voor de toe gekende subsidie voor 1927. Aan de agenda wordt toegevoegd: Punt 20a. Onderhandsche verhuring van tuin grond. B, en W. stellen voor, hen te machtigen, om voor den tijd van een jaar, onderhands in huur uit te geven, een gedeelte, ter grootte van onge veer 270 Rijnlandsche Roeden of 3831 M2, van den tot Velserbeek behoorenden en achter het gemeentehuis gelegen tuingrond, deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie H,- no. 4769, zulks tegen een huur prijs van f 0.25 per Rijnlandsche Roede of in to taal voor f 67.50 per jaar en onder de nader doör B. en W, te stellen voorwaarden, Het ligt in de bedoeling, dezen tuingrond te ver huren aan C, Molenaar en J. van Kempen, Verder is nog ingekomen een adres van Mej. Woerlee c.s. met verzoek het rapport inzake het bewaarschoolonderwijs in de volgende vergade ring te behandelen. Machtiging tot uitbreiding van de speelplaats bij de o.l. school H, te IJmuiden, toestaan van het daarvoor noodige crediet en bestemming van een naastgelegen gemeenteterrein, B. en W, schrijven den raad, dat uitbreiding van de speelplaats bij de openbare lagere school H te IJmuiden aanbeveling verdient. Deze ver grooting is te verkrijgen, door 640 M2 van het terrein »tusschen de school en den Oosterduinweg bij de speelplaats te voegen, B. en W. vragen voor het afbreken van een scheidingsmuur en ophoogen van het terrein een crediet van f 2200. De heer ten Broeke zegt dat de Oosterduinweg nu voor een deel bebouwd zal worden, Spr, vraagt of men zal vasthouden, om dezen grond in erfpacht uit te geven. Spr. gelooft, dat dit voor de gemeente schadelijk zal worden. De heer Dunnebier zegt dat de bedoeling is, de zen grond in erfpacht te geven. Het voorstel wordt goedgekeurd, Prae.advies omtrent een voorstel van de leden, de heeren P, F, C, Roelse c.s, omtrent instelling van een nader onderzoek naar vermeende ern stige tekortkomingen in de uitvoering van de 113 van gemeentewege te IJmuiden gebouwde wonin gen. De heer Bosman zegt, dat wat hij eir van gezien heeft, hem lang niet vroolijk stemt. De W. C.'s lekken, onder de vloer in de keuken is het nat, de houten plafonds laten water door, terwijl het behang nu al vergaan is. Dan waren de deursloten niet heel solied, ter wijl de schoorsteenen lekten, waardoor de slaap kamers vol rook stonden, Spr. zou gaarne zien, dat er een nieUw onderzoek zal plaats vinden. De heer Roelse sluit zich bij dezen wensch aan. Spr. kan niet begrijpen dat men zoo lichtvaardig over de klachten heenloopt. Waar bij de steek proeven reeds bleek, dat de boel niet in orde was, had spr, gedacht, dat een beter onderzoek ware ingesteld. De geheele geschiedenis bev/ijst, dat er aan de controle wel wat heeft ontbroken. Gebleken is dan ook, dat de aannemer het elders bij beter toezicht ook moeilijkheden heeft gehad. Wij hebben kunnen lezen, dat het opzicht hier niet zoo scherp kon zijn, omdat het volkswoning bouw betreft en geen villabouw. De heer Groeneveld zegt het vermoeden te heb ben, dat er een ambtenaar het slachtoffer zal worden en daar komt spr. tegen op. Overal man keert wat en ook deze man is een arbeider, die straks misschien nergens meer werk zal kunnen krijgen, Spr. zegt dat de heeren van de S. D, A, P, hem straks in hun blad mogen uitmaken, maar daar trekt spr. zich niets van aan. I De heer Sluiters zegt, op gevaar af, dat er een ambtenaar het slachtoffer zal worden, te zullen zeggen, dat hij zich aansluit bij de klachten van de heeren Bosman en Roelse. Al vallen er 10 slachtoffers, wij zitten hier voor het gemeentebe lang. Spr. is overtuigd, dat de vele klachten juist zijn en dringt öok op een nieuw onderzoek aan. De heer ten Broeke acht de natte muren een fout van de constructie en niet van den aanne mer, Spr. acht de oorzaak van de vele fouten het tekort aan toezicht oefenen, terwijl noodig was geweest, dat een ambtenaar intensief toezicht had geoefend bij den bouw, Spr, wijst op de schoor steenen, waaraan gebreken kleven, die van den ïlliili weg af ie zien zijn. Het rapport over deze zaak bevredigt spr, niet. De heer tlomburg zegt ook niet tevreden le zijn over het rapport, Spr, acht een der groote fouten, dat de aannemers een premie kregen voor vroe gere opleveing. Er is te vlug gewerkt en er is te weinig toezicht geweest. Spr. keurt ook af, dat materialen geaccepteerd zijn, die eerst afgekeurd waren, Spr. zegt dat z, i. het gemeentebestuur teveel medewerking heeft verleend aan den aannemer, die daar graag gebruik van maakte. 'Spr. zegt dat hier gebleken is, dat haastige spoed zelden goed is. De heer v. d. Steen zegt vernomen te hebben, dat na de gedane reparaties de klachten zijn op gehouden, Spr. heeft dit zelf geconstateerd. Al leen de vuilwaterloozing laat te wenschen over. Spr. meent dat de zaak zeer opgeschroefd is. De heer Schilling zegt dat de heer Groeneveld met zijn opkomen voor den opzichter dezen geen goed heeft, .gedaan, Spr. weet niet of deze de schuldige is, maar het algemeen belang gaat bo ven het belang van den ambtenaar. Als die man niet geschikt is voor opzichter, moet hij weer tim merman worden. De heer Vermeulen zegt dat de inhoud van het_ tuk van den directeur van openb, werk. meer is een oratio pro domo, dan een rapport. Spr. zegt dat de houding van den heer Groene veld niet opgaat. Wellicht is door dezen ontsla gen ambtenaar de zaak aan 't rollen gebracht. Spr. vraagt zich af, hoe het rapport er wel had uitgezien, als onpartijdige ra'enschen het onder zoek hadden ingesteld. Spr, heeft ook vernomen, dat zulk een onderzoek niet meer volledig had kunnen zijn, omdat er al zoo veel was wegge werkt, Maar zulk een onpartijdig onderzoek had moeten plaats hebben, Spr, wil nu dit onderzoek niet meer vragen, maar wel, dat B. en W. iedere woning van onder tot boven rigoreus moeten doen onderzoeken en dat geen oplevering wordt aanvaard, alvorens dit is geschied. De heer Visser zegt dat zijn grief voral gaat le gen den aannemer. Spr, zegt dat het niet alleen gaat om de 113 woningen, maar ook- de andere woningen, door dezen aannemer gebouwd. Spr. heeft daarover reeds een klacht vernomen. De heer Schuitenmaker zegt dat iedere woning na voltooiing een aantal klachten oplevert. Spr. wijst de klachten over de 113 woningen niet aan opzettelijke knoeierij, maar aan den gang van za ken, aan den algemeenen sleur. De heer Dunnebier meent te mogen concludee- ren, na alles wat gezegd is, dat van ernstige te kortkomingen geen sprake is. Spr. gelooft dat de gemeente in de 113 woningen een goed blok wo ningen heeft, die met het geld, dat voor onder houd beschikbaar is, het alleszins zullen uithou den, Spr. kan niet begrijpen, dat de heer Bosman van knoeierijen spreekt. De muren toch, ook in de keukens, zijn alle met asfalt bespoten. De voornaamste klachten gaan over de rioleering. waardoor een onaangenamen stank ontstaat, maar hierin zal worden voorzien. Spr. durft gerust te zeggen, dat er niet ge knoeid is. Het onderzoek van openbare werken is onpartijdig geweest, want het had met dezen bouw niet uitstaande. De ervaring heeft geleerd, dat twee kapiteins op een'schip ongewenscht zijn, vandaar dat een architect was aangesteld en deze was alleen verantwoordelijk. En B. en W. hebben alle mogelijke medewerking verleend. Spr. verzekert, dat de huizen niet aanvaard zullen worden, zonder dat ze goed zijn nagezien. De hëer Bosman zegt niemand beschuldigd te hebben, maar weet, dat als één opzichter zich omkeert, twee klaar staan, om hem te beduvelen, Spr. vraagt wat er gedaan zal worden tegen de natte muren, want die kunnen zoo niet blijven. Ze zullen moeten worden betingeld of oonieuw bespoten. De heer Roelse zegt dat er wel degelijk van ernstige tekortkomingen 'mag worden gesproken, als 22 bewoners, klagen over stank, over natte vloeren enz, Spr, weet de naam van den opzich ter zelfs niet, maar de vergoelijkende manier, waarop over den opzichter wordt gesproken, het toezicht nog zwakker zal maken. De heer Homburg zegt te willen terugkomen op het vaatje boter, waarover de heer Dunnebier sprak. Spr. zegt dat de opzichter als boter is ge weest in de hand van den aannemer. De heer ten Broeke is het niet eens met de op vatting, dat B. en W. zich kunnen terugtrekken, als er een architect is, Integendeel meent spr., dat bij gemeentelijke woningbouw dubbel toezicht van B'. en W. noodig is. - De heer Vermeulen zegt vroeger ais wethouder nooit de verantwoordelijkheid van zich te hebben afgeschoven, ook niet als er moeilijkheden waren. Spr, zegt dat B. en W. altijd verantwoordelijk zijn en ook openbare werken bleef verantwoorde lijk. Bij sneller bouw hadden meer opzichters toezicht moeten oefenen. Spr. acht de tekortko mingen wel ernstig. De heer Dunnebier zegt dat de opzichters niet gemakkelijk waren. Spr. heeft meermalen gehoord, dal er ruzie was tusschen den aannemer en den opzichter, Spr. durft de volle verantwoordelijk heid aanvaarden, maar gaat niet in op alle klach ten, om dan dadelijk een ambtenaar te veroordee- len. r Spr, zegt dat alle geuite klachten onderzocht zullen worden. Het rapport werd daarop voor kennisgeving aangenomen. Prae.advies op een verzoek van W, van Heijst te Driehuis om een voorschot, verleend onder waarborg van tweede hypotheek, voor den bouw van arbeiderswoningen, over te schrijven ten na me van de koopers dier woningen. De heer Schilling bestrijdt het afwijzend prae- advies van B, en W. Spr. zegt dat het gaat om 3*. arbeiderswoningen, die noodig zijn en om een aannemer, die steeds met veel arbeiders uit de gemeente werkt. Er komen steeds weer vreemde arbeiders hier, die hier dan blijven en er is toch niets tegen, dat het verzoek ingewilligd wordt. Het zal de werkgelegenheid verruimen. De heer Sluiters ziet niets geen bezwaar, om het verzoek in te willigen. .De tweede hypotheek zal er volgens spr, vlugger door afgelost worden. De heer ten Broeke zegt dat er geen raadsbe sluit is, waarbij het overdragen van de premie verboden is. Deze aanvrager is te goeder trouw en heeft er op gerekend. Spr. ziet er ook geen meer dere risico in. Dë heer Bosman wil in 't algemeen overdracht der premie mogelijk maken. De heer Dalmeijer zegt dat het advies der Fi- nanciëele commissie hierbij geheel genegeerd is. Spr. zegt dat vroeger reeds toegezegd is, dat een principiëele beslissing zou worden genomen. Spr. vraagt, wanneer dit zal gebeuren. De heer Nijssen zegt dat de 32 woningen al reeds gebouwd zijn. Spr. is voor afwijzende be schikking, omdat z, i. alleen de bouwers de pre mie moeten krijgen. De heer Visser is ook niet voor overdracht, maar meent dat het voor dezen aanvrager anders staat, omdat deze er op gerekend had. De heer Tusenius vraagt of men werkelijk weet, dat de aanvrager het slachtoffer is, Is het hier niet een wijze van credietgeving, die men niet vol kan houden, De heer Dunnebier zegt dat de aanvrager wist dat B. en W, tegen overdracht waren. Spr, wil de premie alleen verleenen, om den bouw van wonin gen te bevorderen. Het afwijzend prae.advies wordt goedgekeurd Tegen de heeren Landeweert, Groeneveld, ten Broeke, Dalmeijer, Schilling, Homburg, Bosman, Sluiters, v, d. Steen en Visser. Prae-advies op een adres van de afdeeling Santpoort van de vereeniging „Volksonderwijs", waarbij wordt verzocht, gratis een lokaal van school F met verlichting en verwarming in bruik leen af te staan tot het geven van een cursus in de Fransche taal. De heer Sluiters zegt niet te vreezen, dat hier consequenties aan vast zitten. Laat men het be stuur wat tegemoet komen en den cursus mogelijk maken. Men kan b.v, vragen, den cursus 's Woensdagsmiddags te houden. De heer Schuitenmaker vraagt wat voor conse quenties er aan vastzitten. De heer Roelse is het eens met het afwijzend prae-advies, vooral gezien het standpunt der Tweede Kamer tegenover het onderwijs in het Fransch. De heer Tusenius zegt dat het volgens de ver. ordening niet kan, want anders zouden we aan alle vereenigingen de schoollokalen gratis moeten afstaan. Het afwijzend prae-advies wordt goedgekeurd. Tegen de heer Sluiters. Prae-advies op een verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Chr, Volksonderwijs te IJmuiden om de benoodigde gelden toe te staan voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen ten behoeve van de Julianaschool aldaar. DIEREN BESCHERMEN IS MENSCHEN BESCHAVEN! Wordt das lid van de afd. Velsen en Omstr., der Ned. Vereen, tot bescher ming van dieren! Min. contr. f 1-25 per jaar. Secretariaat: Stationsweg K 8G, Velsen. Het bestuur grondt zijn verzoek op het gesta dig toenemen van het aantal leerlingen en de. ver- deeling van 3 stel banken over 4 lokalen. Benoo- digd zijn 48 zitplaatsen. Daar de aanvraag aan de wet voldoet, stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verleenen. Aldus wordt besloten. Alsvoren op een verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Christ. Nat. Schoolonderwijs te Velsen, Stationsweg E no, 16 te IJmuiden, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voor het aanschaffen van een vol ledige serie Bijbelsche platen. De heer Vermeulen vraagt of de extra-subsidies, die gedurende den loop van het jaar voor het openbaar onderwijs worden toegestaan, bij de be rekening worden meegeteld. De Voorzitter antwoordt bevestigend, Het afwijzend prae-advies wordt goedgekeurd, Vaststelling van de gemeentelijke bifdrage in dc kosten van het bijzonder vervolgonderwijs over 1924. Deze bijdrage wordt vastgesteld voor de R.K. Jongensschool te Velsen op f 787.50 en voor de Chr. school te Velsen op f 1059.10. Verleenen van een voorschot op de gemeente lijke bijdrage in de kosten van dat onderwijs over 1925. Deze voorschotten worden vastgesteld voor de R.K. Jongensschool te Velsen op f 740 en voor de C-hr. school te Velsen op f 1000. Overplaatsing van de onderwijzeres J. Melgerd van school D naar school H. Dc heer Roelse zegt dit voorstel van B. en W. niet te begrijpen. Het begint op stuivertje wisselen te gelijken. De heer Tusenius zegt geen bezwaar te hebben om den toestand zoo te laten. Maar de verplaat., sing wordt in het belang van het onderwijs geacht. Het voorstel van B. en W, wordt goedgekeurd. Uitbreiding der commissie van toezicht op het lager onderwijs, wijziging van de betrekkelijke verordening en benoeming (eventueele herbenoe ming) der leden. B, en W. bieden hierbij een gewijzigde voor dracht aan. Enkele vacaturen worden wegens vertrek van den heer G, A, Verkade, die als no. 1 op een voordracht voorkomt, aangehouden. De heer Landeweert zegt dat de commissie er vroeger een was van schoolbezoek, maar thans van advies, Spr. vraagt of de commissie ook nu öm advies zal worden gevraagd. De heer Tusenius: Net zoo dikwijls als onder den vorigen wethouder. Wordt vervolgd, 1 DE SLUISDEUR. Om 12 uur gingen wij aan boord van de Junior en stoomden naar buiten. Op 2 mijl uit de kust lag het convooi mët de groote sluisdeur. Voorop gingen de Nestor en de Stentor, die hadden vastgemaakt aan de Brabant en de Drente, welke de deur vast hadden. Om 1 uur waren de vier sleepbooten met de deur binnen de pieren en om kwart voor twee was men bij de groote sluis. Een zwaar stuk sleepwerk was weer kranig volbracht en de firma Wijsmuller kan weer een prachtig stukje van onze Hollandsche zeemans kunst bij de vele reeds behaalde voegen. Wij komen Zaterdag uitvoeriger op deze sleep reis terug. ,11 hiel met jan aalt bc- 'gsti hel dei al. mei Teer hel ZOOI ent< lit srde 1» ndc vam van. i te Den 20stcn Febr. a.s. hopen onze geliefde Ouders H KARSSEN J. KARSSEN VOLK hunne25 jarige Echtvereeniging te herdenki-n. Hunne dankbare 1 kinderen, W M. J. KARSSEN. KI J. O. KARSSEN. ^^muiden-Oost, Febr. 1927. Oeboren: CORNELI3, zoon vin P. RADEMAKERS en O. RADEMAKERS— WARTENHORST 4 Februari 1927. Voor de vele blijken van belang stelling, bij zijn 25 jarig jubileum ondervonden, brengt ondergetee kende hiervoor allen zijn hartelijken dank. J. A. v. BEELEN, Enschedestraat 14. FLINKE gevraagd. Adres bureau v. d. blad. Oevraagd een flinke niet beneden 18 jaar. Adres bureau van dit blad. Oevraagd een kunnende wasschen. Adres te ver nemen bureau van dit btad. gevraagd, zelfstandig kunnende wer ken, leeftijd boven de 18 jaar, van goede getuigen voorzien. Qroote wasch buitenshuis, loon f 6.per week. Aanmelden tusschen 8 en 9 uur. Adres bureau van dit blad Oevraagd voor direct voor de huishouding, niet beneden 18 jaar. Trompstraat 176, IJmuiden- Oost. in de Huishouding gevraagd, voor den dag, voor al het voorkomende werk, bij Mevr. Dr. Beijerman Brederodeweg 2, Santpoort, (Brock- way halte R. v. Breder.) Oevraagd op Handelskantoor (mannelijk) Fr. br. onder no. 2929, bureau van dit blad. Oevraagd op Fabriekskantoor te IJmuiden goed kunnende lypen en stenogra feeren. Brieven onder no. 2926, bureau van dit blad. te huur, op goeden stand. Te bevr. bij J. Bleeker, Velserduinweg 112 Direct of later te aanvaarden. Br. No. 2928, bureau van dit blad. direct te aanvaarden. Te bevragen: Annaslraat No 27. TE HUUR of TE KOOP het Kennemerlaan 41, direct te aan vaarden Adres bureau van dit blad. TE KOOP OEVRAAOD of andere straatnering. Brieven fr. No. 2921, bureau van dit blad. TE KOOP OEVRAAOD of PACHTZAAK Brieven onder No. 2925, bureau van dit blad. Eltse Frys wird ütnflge ta de ge- arkomste op Moandeitojoun, 14 Fe- brewaris, healwei njuggen yn „de Prins" to Velsen, foar oprjuihting Jen in ftyske krite. Inkeide Friezen. IJMU DEN Buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders op Dins dag 22 Februari 1927, des avonds 8 uur, in de bovenzaal van Hotel „Nummer Een". Punten van behandeling ten kantore der Vennootschap ter inzage. De Directeur. V N.. Bouwexploitatie Mij. „Indastrla" Algemeene Vergadering op DON DERDAG 10 FEBRUARI a.s.'sav. te 7.30 uur in Hotel „Augusta", alhier. Punten van behandeling zullen per convocatie worden bekend ge maakt. De Commissie van Beheer Fransch, Duitsch en Engelsch ook te IJmuiden aan huis door gediplomeerde buiteniandsche Lee- rares M, O. Adres: Mevrouw J. L. LAND MEYSTRE, Dr. Schuyl- straat 43, Beverwijk. VELSERDUINWEG 310 IJMUIDEN—OOST. WEDER EN IJS DIENENDE ZICH AAN 1 E MELDEN ZEEW EO 95 - IJMUIDEN OOST NIEUW REBUILT TE KOOP IN HUUR IN HUURKOOP gevraagd. Frissche kamers. Adres Wed M Booy, Kanaalstr. 56 boven. gevraagd bi] menschen zonder kin deren. in oud IJmuiden. Brieven onder letter Z, bureau v. d. blad. te IJmuiden Oost. Huurprijs 15.50 p .w. Adres Bleeker Zeeweg 118-120 een breede zilveren ARMBAND. Tegen goede belooning terug te bezorgen Neptunusstraat 32. (Leerlinge van den Heer P. Vincent, Hoofdlecraar Toonkunstschool le Haarlem) GEEFT PIANOLES te IJMUIDEN Wilhelminakade 47.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 3