ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. *9 Zaterdag 12 Februari 1927 12e Jaargang Yerschfjnt Woensdags Zaterdags Officieel Van den] Wachttoren. Gesprongen handen IJMUIDER COURANT AboansBantsprijs: f t— per 3 maanden, franco par post f 1.35, Abonnemen ten worden aangenomen aan het bureau en bi) de Agenten, Adrartentitn 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, worden kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend Woensdagnummer. AdvertentiCn voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran. derd) f 4—, 13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. AdvertentiCn uiterlijk in te lenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.m. Tot plaatsen van advartentiin van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad is oitsliitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F, C, Roelse, IJmulden. Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'' Adres voor Raftattia an Administratis N.V. DRUKKERIJ SIN JEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t, en m, 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertentiea uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties ,,adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. dit nummer bestaat uit twee bladen. eerste blad. HINDERWET. Burgemeester en wethouders der Gemeente Velsen, brengen ter openbare kennis dat ter Gemeentesecretarie ter inzage liggen de verzoe ken met bijlagen van; de Bataafsche Import Maatschappij, te 's Gra- venhage, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met bovengrondsche aftapinrichting, op het perceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, Afdeeling IJmuiden, Sectie M, No. 3231/3232, plaatselijk bekend wijk E, Velserduinweg no. 77. Op Donderdag, den 24 Februari 1927, des voor middags te elf uren, zal ten Gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten; de Continental Petroleum Company te Rotter dam, om vergunning tot het oprichten van een verplaatsbaar benzine-reservoir met aftappomp, op/voor het perceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, Afdeeling IJmuiden, Sectie M, No. 1710, plaatselijk bekend wijk E, Velserduinweg no. 126. Op Donderdag, den 24 Februari 1927, des voor middags te elf uren, zal ten Gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Velsen, den 10 Februari 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. De griep. De afd. voor de hygiëne van den Vol- X-kenbond heeft reeds het vijfde bulletin over de griepepidemie gepubliceerd. Bijna alle landen van Europa zijn door deze ziekte aangetast, maar ook bijna overal is zij niet kwaadaardig. De ziekte schijnt langzaam aan het afnemen te zijn. De cij fers over het aantal lijders zijn zeker niet volledig. Verreweg de meesten gevallen Xzijn licht en dan roept men gewoonlijk de hulp van den dokter niet in. Voor den dr. gelukkig, want hij kan nu het werk al nau welijks af. Met citroen en een goede dosis voorzichtigheid worden de meeste zieken na een week, een dag of tien weer gezond. ..Voor Nederland deelt het bulletin afname -^althans neiging tot afname mee voor de Xdrie grootste steden. Complicaties, in het longontsteking zijn vooral onder de bejaarden niet zeldzaam. Arnhem had 1300 a 1400 grieplijders. Dat zijn zeker zie ken onder medische behandeling. Er zal wel niet 'n bijzondere grieptelling plaats gehad hebben in de schoone stad aan den Rijn. Men kan gewoonlijk zeggen, waar een grieppatient is, daar zijn er drie of ze komen er. Ook in het Oosten van Europa heerscht de griep. Zelfs in Britsch-Indië. Daar schijnt de ziekte wel kwaadaardig te zijn. Voor Bengalen wordt in een week een aantal van 10 sterfgevallen op 27 patiënten en voor de Punjab 21 sterfgevallen op de 73 patiënten bericht. Het heet ook, dat de influenza-baccil ont dekt is. Deze baccil verstaat wel bijzonder goed de kunst, om zich verbazend snel en ver te verspreiden. Het is alles even ge heimzinnig. Waar komt hij zoo opeens van daan? Hoe kan hij zich zoo ongelooflijk vlug en sterk vermenigvuldigen? En waar- Iom blaast hij na eenige weken overal de aftocht? De geleerden zullen nu eerst wel gaan kibbelen over de vraag, of de gevon den baccil inderdaad de influenza-baccil is. Staat dat vast, dan zal men naar middelen yan verweer moeten gaan zoeken. Of het Jnogelijk zal zijn, zich tegen de besmet- Jng te beveiligen? 't Is maar goed, dat de >accil onzichtbaar klein is; anders zou men ïem overal zien en zich omringd weten loor een leger van myriaden kleine vijan- len, die van plan zijn je aan het hoesten 'n niezen te brengen, je pijn in het hoofd e bezorgen, je neus aan het bloeden te ttengen, je maag van streek te maken, je |lle lust in je werk te benemen en je op illerlei manieren eenige dagen te plagen. 0 Wat geeft adverteeren? Bijna alle groote, bloeiende zaken adver teren? Zelfs van Houten, al is zijn naam i door de heele wereld bekend en al houdt iedereen veel van zijn producten, houdt toch vol en maakt op allerlei manier reclame. Groote zakenmenschen gooien het geld niet weg, ze weten, dat door re clame hun afzet vermeerdert. Wat geeft nu een advertentie? Wie komt daardoor in mijn winkel? Wie leest met eenige aan dacht een advertentie? Zoo denkt menig een. Dat geld kan men besparen. Het is alsof men zijn winkeldeur op slot doet en de menschen weert, in 'plaats van hen te trekken. Iedere reclame is de open deur en de vriendelijke vraag daarbij, om binnen te komen. Een Engelsche deskundige op ad vertentieblad, Sir. Charles Higham zegt, dat de Engelsche staalindustrie kwijnt, omdat zij nergens in de wereld vraagt, dat men haar producten zal koopen. Het gaat de Nottinghamsche machinale kantnijver heid slecht, maar de menschen weten niet meer, dat men daar kant krijgen kan. De theeplanters van Engelsch-Indië, zoo deelt Higham mee, zaten met hun waar. Toen vereenigden zij zich een hieven een kwart je belasting van iedere 100 pond thee. Dat geld besteedden zij voor de helft, om re clame te maken in de Ver. Staten en zij hebben daardoor de Amerikanen tot een theedrinkende natie gemaakt. Wil men verkoopen, dan moet men daarom adver teeren! Ongerustheid en ontevredenheid over het spoor. Onder het spoor verstaan we de Mij. tot Expl. van Staatsspoorwegen en de Holl. IJzeren Spoorwegen, die thans samenwer ken als een maatschappij. Het spoor heeft geweldig geleden door de malaise en ook door het zoo sterk toegenomen autobus- verkeer. De dienst leverde tientallen mil- lioenen van tekorten. Toen is men aan hel bezuinigen gegaan. Men heeft eerst de ta- rieve verhoogd, daarna veel personeel ont slagen en allerlei andere maatregelen ter bezuiniging genomen. Men kan, naar de bekende uitdukking van den Amsterdam- schen wethouder Wibaut, bezuinigen mei het domme potlood. Al maar schrappen, zonder te vragen of men daarbij ook zeer ernstige belangen schaadt. De tekorten van het spoor zijn opgehouden. De staat be hoeft niet bij te springen, om de aandeel houders hun 5 pCt. rente te geven. Dat is knap! Is het inderdaad knap? Is er niet te veel gewerkt met het domme en gevaarlijke pot lood? Die vraag begint het publiek almeer te verontrusten. Het is de plicht van het spoor, om het publiek zoo snel, zoo aange naam en zoo goedkoop, maar ook zoo vete lig mogelijk te vervoeren. Ongemotiveerde en half gemotiveerde klachten zullen er gelijk tegenover eiken publieken dienst wel blijven, maar de twijfel komt al meer tot uiting, of het spoor nog wel zoo veilig is als vroeger. Het staat thans vast, dat het spoorweg ongeluk bij Leiden een gevolg is geweest van den slechten toestand van de baan, die onoordeelkundig hernieuwd was door veel los werkvolk en na de hernieuwing te wei nig is nagezien en te spoedig met de nor male snelheid bereden. Om te bezuinigen heeft men ook onderde wegwerkers op ruiming gemaakt en moet men werken met losse arbeiders, die het werk niet voldoen de kennen. Om te bezuinigen heeft men de bewa king bij een groot aantal overwegen opge heven. Nu zijn er overwegen, die aan alle kanten open zijn en die niet veel gebruikt worden en dus wel onbewaakt gelate kun nen worden. Maar de directie is te ver ge gaan en heeft ook drukke overwegen met een niet geheel vrij uitzicht onbewaakt ge maakt. En het aantal menschen, die op overwegen hun leven verloren hebben of ernstig gewond werden, is niet gering. Den vorigen Zondag heeft de Ned. Ver. van spoor- en tramwegpersoneel een con gres gehouden over de dienst- en rusttij den. Daar bleek, dat het trein- en lokomo- tiefpersoneel is ingekrompen, terwijl de dienst is uitgebreid. Het noodzakelijke ge volg is, dat de diensttijden ook moesten worden uitgebreid en de rusttijden inge krompen. Een kind kan dat begrijpen. In 1921 werden, volgens een der sprekers op dit congres, 41 millioen treinkilometers af gelegd en in 1925 ruim 45 millioen. Maar het aantal treinbeambten daalde van 5687 ruwe huid schrale i ppen I Doos3O*60-90ct.BijApoth.en Drogisten! 669 in '21 tot 3163 in '25. Er werden dan ook diensttijden gemaakt van somtijds 70 uren in zes dagen. Wat het lokomotiefpersoneel betreft in '25 moest het werk gedaan wor den door 83 man, dat in '21 door 100 man werd verricht. De diensttijd voor het loko- motiefpersoneel is daardoor langer gewor den, soms tot 12 uur toe. Afgezien van de belangen van het personeel zelf, zal men moeten erkennen, dat de veiligheid bena deeld wordt door lange diensttijden. Voor al de machinist moet sterk opletten en daarom zijn werk steeds frisch en opge wekt kunnen doen. Moeheid verslapt in dc eerste plaats wel de aandacht. Men wordt minder scherp en zeker in zijn waarnemen en vooral op de spoorbaan kunnen kleine oorzaken erge gevolgen hebben. Het is niet zoo, dat een spoorreis een ge vaarlijke onderneming moet worden ge noemd, Maar het: „zoo veilig mogelijk'' moet streng worden opgevat en in geen enkel opzicht iets aan de veiligheid afge daan, om tot gunstige finantieele resulta ten in het bedrijf te komen. Het leven gaat ten slotte boven het geld. Gemeenteraad Vergadering van 8 Februari 1927, (Vervolg). Machtiging tot het sluiten van eene overeen komst betreffende de levering van gas op het terrein van de Visschershaven te IJmuiden. B, en W, schrijven aan den gemeenteraad, dat zij op 23 Juni 1925 werden gemachtigd, de gas- voorziening aan de Zuidzijde van de Visschers haven ten uitvoer te leggen, wanneer de vergun ning tot het leggen en hebben van gasbuizen in den rijksgrond van den Waterstaat zou zijn ver kregen. De aanlegkosten van het hoofdbuizennet zijn geraamd op f 26000, welke som is begrepei in het crediet van f 80.000, dat in diezelfde ver gadering werd toegestaan. De onderhandelingen met het Rijk zijn thans zoover gevorderd, dat een ontwerp-contract is opgemaakt, waarmede B. en W. zich kunnen ver eenigen. Ook de commissie voor gas en water gaat daarmede accoord, B. en W. stellen den raad voor, hen te machti gen tot het sluiten -van de overeenkomst met het Rijk. In deze overeenkomst staat o.a., dat de ge meente op hare kosten het hoofdbuizennet ter plaatse legt, waar zulks in gemeen overleg met het Rijk wordt bepaald. Het gas zal worden afgeleverd en gemeten op de door het Rijk aan te wijzen plaats of plaatsen op het terrein van het Staatsvisschershavenbe- drijf. Het Rijk draagt zorg voor de distributie van het gas en voor het verrichten van alle werk zaamheden in verband met die distributie. De tarieven voor de gaslevering door het Rijk aan de verbruikers zijn gelijk aan die, welke door den gemeenteraad van Velsen zijn of nader mochten worden vastgesteld voor dat deel der gemeente, waar van gemeentewege rechtstreek. sche levering aan de gebruikers geschiedt. De door het Rijk aan de gemeente te betalen prijs per M3 is 20 lager dan de gemiddelde prijs per M3, waartegen het Rijk het gas ver koopt. Indien de gemiddelde verkoopsprijs boven 6 ct. r per M3 stijgt, zal het percentage worden ver laagd tot 17 boven 7 cent 'tot 15 Uiterlijk zes maanden na het eindigen van elk kalenderjaar vergoedt de gemeente aan het Rijk het eventueel op de distributiekosten van het gas geleden verlies. Onder verlies wordt ver slaan het bedrag, waarmede de gezamenlijke door het Rijk betaalde exploitatiekosten overtreffen i de inkomsten uit de gaslevering, meterhuur en andere vergoedingen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Intrekking van art, 41 der Algemeene Politie verordening. Bij raadsbesluit van 5 Januari j.l. werd beslo ten de commissie van toezicht op de lichtbeeL denvertooningen in deze gemeente op te heffen. In verband hiermede stellen B. en W. voor in te trekken art. 41 der Alg. Politieverordening", luidende als volgt: „Met boete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen wordt gestraft de ondernemer van een lichtbeelden- vertooning, die tot deze vertooning kinderen toe laat, die den leeftijd van 20 jaar nog niet hebben bereikt, tenzij de vertooning kennelijk voor kin_| deren bestemd is en hetgeen vertoond wordt door de daartoe benoemde commissie is goed gekeurd". De heer Sluiters vraagt waarvoor deze intrek king noodig is. Spr. is daartegen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Tegen de heeren Vermeulen, Nijssen, Langendijk, ten Broeke, Homburg, Maas, Sluiters, v. d. Steen en Zwanenburg. Prae-advies op een verzoek van de N.V. „Ons Gemeenschappelijk Grondbezit" te Utrecht om ontheffing van het bepaalde in artikel 68, alinea 7, der bouw- en woningverordening. Bij raadsbesluit van 28 December werd in han den van B, en W. om prae-advies gesteld een adres van de N.V. „Ons Gemeenschappelijk Grondbezit" te Utrecht, met verzoek haar ont heffing te verleenen van het bepaalde in art. 68, al. 7 der Bouw. en Woningverordening, ten be hoeve van den bouw van twee woonhuizen op een terrein aan den Kerkweg te Santpoort. B. en W. deelen ten aanzien hiervan mede, dat de Bouw- en Woningverordening geen be voegdheid geeft, om de gevraagde ontheffing te verleenen. Het komt B. en W, voorts niet ge_ wenscht voor, de verordening tot aanwijzing van de gedeelten der gemeente voor open- en half openbebouwing, te wijzigen in dien zin, dat hel door adressanten bedoelde terrein wordt aange wezen voor gesloten bebouwing. B. en W, stellen voor adressante van het bo venstaande medeaeeling te doen. Aldus wordt besloten. Vaststelling van een straatnaam. B. en W. stellen voor een zijstraat van den Tusschenbeeksweg, loopende naar het sportter rein van de Rijks H. B. S., te noemen Vlierstraat. Goedgekeurd, Verleenen van een crediet voor het vernieu wen van de ketels van het repareeren van het leidingnet en de radiatoren der centrale ver warmingsinstallatie van school G. Voor het vernieuwen van de ketels enz, dei centrale verwarmingsinstallatie van school G vragen B. en W. een crediet van f 1738. De heer Groeneveld meent dat de ketel vlug versleten is. Het crediet wordt toegestaan. Principiëele beslissing omtrent wijziging van plan I tot herziening van het oorspronkelijk, bij raadsbesluit van 15 Juli 1924, no. 3 vastgestelde uitbreidingsplan. B, en W. herinneren den raad, hoe tijdens de tervisieligging van het ontwerp I tot herziening van het vastgestelde uitbreidingsplan der ge meente, o.a. bezwaren zijn ingebracht door jhr. mr, J. W. G. Boreel van Hogelanden alhier, o.m. legen de ten westen van den spoorweg Haarlem- Uitgeest en ten zuiden van den Zeeweg in dat ontwerp geprojecteerde begraafplaats. Adressant voerde o.a. aan, dat dit voor begraafplaats be stemde terrein zeer gunstig is gelegen en als het ware is aangewezen voor villabouw, welke bij doorvoering van het geprojecteerde zeer zeker achterwege zal blijven, ten nadeele van een mooi gedeelte der gemeente. B. en W. zeggen dat zij destijds deze ziens wijze niet konden deelen, maar sedertdien zijn omstandigheden gevormd, welke hun inzicht hebben doen wijzigen en bun hebben doen af vragen, of de gemeentebelangen niet beter ge diend zouden zijn, door aan de wenschen van reclamant op dit punt te voldoen. Zij zijn daar bij tot de overtuiging gekomen, dat inderdaad het weloverwogen gemeentebelang medebrengt, dat de ontworpen begraafplaats uit het plan wordt gelicht en dat het hiervoor aangewezen terrein wordt bestemd voor villabouw. Daardoor toch wordt de mogelijkheid geopend, dat dit zeer zeker mooie deel der gemeente door meer financieel draagkrachtige personen als woon plaats wordt gekozen. Voor den aanleg van een begraafplaats biedt deze gemeente elders nog voldoende ruimte. B. en W. stellen voor in principe te besluiten tot wijziging van het uitbreidingsplan in dezen geest. De heer Bosman acht een bezwaar, dat B, en W. dit voorstellen, zonder dat men weet, waar de begraafplaats nu zal komen. Temeer, waar sluiting der begraafplaats te IJmuiden zeer nood zakelijk is. De Voorzitter zegt dat de heer Tusenius dén zelfden wensch heeft geuit en B. en W. zullen hierin spoedig voorzien. De heer Bosman vraagt of het maken van een uitbreidingsplan voor dit deel der gemeente niet noodzakelijk wordt. De heer Dunnebier zou dit punt later gaarne eerst in besloten zitting bespreken. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Machtiging tot den aanleg van straten en rio_ leering op en in het gedeelte van „Velserbeek", genaamd „de Ratels" en verleening van het daarvoor noodige crediet. De heer Vermeulen zegt te betreuren de wijze, waarop de Financiëele commissie behandeld wordt. Spr. zegt dat op deze wijze een goede samenwerking niet mogelijk wordt. De Voorzitter zegt dat de Financiëele commis sie hier getreden is in de plaats der commissie voor openbare werken. De heer Roelse zou de tuintjes voor de hui zen grooter willen maken, daar er voldoende grond is. Spr. maakt voorts bezwaar tegen de vele winkelhuizen in de bouwblokken, in welke winkels de meeste menschen een kwijnend be staan lijden. De heer ten Broeke wil de hoeken intact hou den en dus alleen de woningen in 't midden naar achteren brengen. De heer Dunnebxer zegt dat B. en W, de winkels niet kunnen tegenhouden. Over grootere voor tuintjes kan nog gesproken worden. De heeren ten Broeke en Vermeulen blijven bezwaar oefenen tegen de wijze, waarop de raad en de financiëele commissie zijn voorgelicht, 1 Spr. zegt dat in een vroegere vergadering ook een voorstel werd gedaan en toen wist de raad niet de financiëele consequenties. Die blijken nu maar f 350.000 te zijn. Spr. vraagt zich af, waar om hij in de financiëele commissie zal blijven, als hij geen inlichtingen kan krijgen. De heer Handgraaf zegt niet altijd precies te weten, welke grond er reeds verkocht is. De heer Dunnebier zegt dat de heer Vermeu len thuis in de stukken kan zien, welke grond verkocht is. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Tegen de heer Vermeulen. Verhooging van den huurprijs der woning Driehuizerkerkweg, wijk K, no. 9. De huur van deze woning bedraagt f 1.92 per week. B. en W. stellen voor deze op f 4.per week te brengen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Machtiging tot onderhandsche verpachting van het hotel-pension met theeschenkerij „Velser beek". B. en W. stellen den raad voor, hen te mach tigen, het hotel-pension Velserbeek met thee schenkerij wederom voor een jaar onderhands te verpachten aan H. J. Hegger alhier, voor f 4000. Dit voorstel wordt terugnomen door B. en \V. Machtiging tot onderhandsche verhuring van de woning, wijk K, Kerkweg no. 23a, B. en W. stellen voor deze woning weder voor een jaar te verhuren voor een prijs van f 480 per jaar. Het voorstel wordt goedgekeurd. Aanvragen om voorschotten onder waarborg van 2e hypotheek voor den bouw van arbeiders woningen. B, en W. berichten den raad, dat verzoeken zijn ingekomen om voorschotten, onder waarborg van tweede hypotheek, voor den bouw van ar beiderswoningen, van de N.V. Aannemers-Mij. Velsen te IJmuiden voor 18 woningen op een ter rein bij den Velserduinweg aldaar; van J. v. d, Bias en G. Jansen te IJmuiden voor 29 woningen aan de Kompasstraat, Sirenestraat en Vleetstraat aldaar; van A. A. van Pel te IJmuiden voor 6 wo ningen aan de Snelliusstraat aldaar, en van D. Koonen te Santpoort voor 2 woningen aan den Overbildtweg aldaar. De meerderheid van B. en W. stelt voor, op deze verzoeken afwijzend te beschikken, de minderheid om ze in te willigen. De heer Maas zegt zich met de minderheid in B. en W. te vereenigen en wil de verzoeken in-, willigen. De heer Bosman vraagt wat er gebeurd is, dat B. en W. opeens overstag zijn gegaan. De heer ten Broeke stelt dezelfde vraag, en weet misschien ook wel het antwoord, n.l. dat er teveel van het goede komt. Spr. zou dan ook een principiëele beslissing willen nemen, maar wil deze aanvragen inwilligen, omdat deze men schen misschien reeds begonnen zijn. De heer Dunnebier zegt het standpunt der meerderheid te kunnen begrijpen en zelfs zou spr. dezen avond willen besluiten, om geen voor schotten meer te verleenen. Maar spr. zou deze verzoeken willen inwilligen, om de aanvragers niet in ongelegenheid te brengen. De heer Sluiters wil deze aanvragen ook in willigen, maar eerst later een beslissing nemen over stopzetten. Dan wil spr. eerst meerdere in-, lichtingen hebben. De heer Tusenius zegt van standpunt veranderd te zijn, daar spr. ook ziet, dat hier vele arbeiders komen en blijven hangen, die geen blijvend werk zullen hebben. En als er executies komen, wordt de ge.meente 't eerst de dupe. De heer Nijssen wil niet nu beslissen, daar misschien velen reeds met grond zitten. De heer Schilling zegt dat het niet zoo is, als de heer Tusenius het voorstelt. Want vele arbei ders, die hier werken, wonen hier nog" niet en willen hier wonen, vooral vele zeevisschers. Spr. is daarom voor inwilliging dezer aanvra gen, ook om de werkloosheid tegen te gaan. De heer Dunnebier zegt dat onlangs nog elf personen voor een woning te IJmuiden-Oost be dankten. De heer Dalmeijer: Dat ligt misschien aan het type woningen. De heer Schilling: Er zijn nog vele krotten be woond. De heer ten Broeke stelt voor de loopende aanvragen nog te behandelen en B. en W. uit te noodigen in een volgende vergadering een nader voorstel te doen. Dit voorstel wordt aangenomen. Tegen de heeren Landeweert, Vermeulen, Roelse, Dal meijer, Schaar Visser en Tusenius. Aan bovengenoemde aanvragen worden de ge vraagde voorschotten toegestaan. Benoeming van drie commissiën ad hoe: a. -een commissie, welke een onderzoek zal instellen op welke wijze voor deze gemeente het best de nazorg voor volwassenen ter hand zou kunnen worden genomen; b. een commissie, welke de mogelijkheid zal onderzoeken van de stichting van een volkshuis in het midden van het te bouwen woningcomplex tusschen den spoorweg Velsen-Driehuis en den Zeeweg; c. eene commissie, welke zal onderzoeken het vraagstuk der oeververbinding te IJmuiden, De heer Roelse vraagt waarom B. en W, een paar van de commissies hebben uitgekozen en de andere hebben laten liggen. Voorts frappeert het ons, zei spr., dat B. en W. een voordracht hebben ingediend. Spr. zegt dat, waar zijn frac tie deze voorstellen heeft gedaan, deze wel met twee leden daarin vertegenwoordigd mocht zijn. De heer Vermeulen zegt blij te zijn, dat hij niet op de voordrachten staat, want spr. acht het ver morsen van tijd, daar de financiëele toestand zoodanig is, dat de zaken toch nog kunnen wor den uitgevoerd. Spr. is tegen het instellen der commissies, be-

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1