IJmuider Courant Plaatseliyk Nieuws. Ijmuiden. Velsen. Santpoort. Sport. IJ V. V. Stormvogels 1912 V. S. 1927 Visscherij Gevonden voorwerpen Mieren Zlterdig lQ Februari 2e blad PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. ned. herv. kerk. 10 uurDs. Erdman. 5 uurDs. Dijckmeester. JEUGDKERK (Koning Willemshuis). 10 uur i de; heer van Basten, van Haarlem doopsgez. gem. afd. prot. bond. 10.30 uurDs. W. Luikinga. GEREF. KERK. |0 uurDs. S. v. Leeuwen. 5 uurDezelfde. CHR. GEREF. KERK. 10 uurDs. T. A.. Bakker 5 uurDezelfde. EVANGELISATIE HOOGEBERG. Zondag samenkomst 10 uur en 7'/, uur en Maandag samenkomst 8 uur. I sprekersv. Essen en den Adel uit Leiden, i Donderdag Bijbelbespreking. Komt allen. Toegang vrij. NED. HERV. KERK (Kalvcrslraat). 10 uurDs. W. Kroese. 3 uur i Dezelfde. GEREF, KERK (Willebrordstraat). 10 uurDs. H. Holtrop. 3 uurDezelfde. VELSEN. NED. HERV. KERK. 10 uurDs. W. S. van Leeuwen. 1 3 uurDezelfde GEREF. KERK (Koningsweg). 10 uur i Ds. j. D. Boerkoei. 3 uurDezelfde. SANTPOORT. 1 NED. HERV. KERK. 10 uurQeen dienst. i 7 uur i Prof. Dr. O. A. van den Berg van Eysinga. NED. HERV. EVANGELISATIE, i Voorm. 10 uur: Ds. B.Oijsel van Amsterdam, i. Nam.5uur: Ds. Laurense van Amsterdam. I GEREF. KERK (Lokaal Bethel). 9.45 uuri Prof. Dr. H. H. Kuyper van Bloemettdaal. f 5.30 uurDezelfde. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10 uurDs. van Calcar. 12 uurZondagschool, alle leerlingen in de Doopsgezinde Kerk, r I. t BEGRAFENIS P. KRIJNEN, Op de Alg. Begraafplaats werd Woensdagmid dag onder zeer veel belangstelling teraardebesteld r het stoffelijk overschot van den heer P. Krijnen, j. den op zoo droevige wijze gestorven kapitein van het stoomschip Vechtstroom, De 'directie der Hollandsche Stoomboot Mij. was vertegenwoordigd door den adj. inspecteur, den heer van Ramshorst en den Ir. Gheele. Na mens het agentschap te IJmuiden (de Vereen, Scheepsagenturen) was aanwezig de heer H, J. Balfoort, terwijl aanwezig waren de eerste stuur man en de eerste machinist van de Vechtstroom en meerdere leden der bemanning, j Namens de directie der Hollandsche Stoom- boot Mij. sprak de heer van Ramshorst woorden Van deelneming tot de familie en roemde den overledene als een uitstekend kapitein, die j meermalen getoond heeft de eigenschappen van een goed zeeman te bezitten. Namens de be- - manning yan de Vechtstroom sprak de eerste 5 niachinist, de heer Siertsema, waarna door Ds. L. W, Erdman het woord werd gevoerd, t Een broeder dankte voor de groote belangstel- Pg, De Ned. Herv, Evangelisatievereeniging had - Woensdagavond in het Gebouw voor Chr, Be- langen een openbare samenkomst belegd, waarin t als Spr. optrad de heer J. Makkelie, zendeling onder de zeelieden te Amsterdam, Na een openingswoord door den voorzitter, den heer L. P. Tismeer, sprak de heer Makkelie 0ver „Het Evangelie en de Zeeman". Spr. wees op, dat Evangelie goede tijding beteekent en nat ig het ook voor den zeeman. De Spreuken- aichter zegt, dat God zoekt het weggedrevene, jpr, weidde uit over het zendingswerk onder de ^hepelingen, die in werkelijkheid vaak alleen sennen de zee, waarop ze varen. Aan den wal Boeken de zeelieden hun hart met allerlei te be- j f^nigen, maar ze zoeken niet, Die hen wel 5 j06 Daarom gaat de zendeling aan boord van 6 schepen of zoekt de zeelieden op in de zee manshuizen en door woord en geschrift wil hij hen M Wi,zen °P ke* Evangelie. M®t aandacht werd de spreker gevolgd, Hét 5 iTangelisatiekoor zong eenige liederen. De sa- p D®okomst was goed bezocht, Het Zangkoor van de Ned, Herv, Evangeli- «tie-yereeniging mag zich in veler sympathie a belangstelling verheugen. Ook al verleent het, ooals de laatste weken, geregeld zijn medewer- 'h samenkomsten in het Gebouw voor r" belangen, toch wordt ook steeds daarvoor, *0 7~~8 uur, op straat voor de zieken gezongen, 00 deed het Woensdagavond, maar het was onderdagmiddag ook in de Herv, Kerk, waar I J5 huwelijk van zijn leider, den heer J, J. Jim- ink, werd ingezegend. En na de plechtigheid og het koor in de consistorie het bruidspaar w» toepasselijk lied toe. De door ons aangekondigde samenkomst in de Ned. Herv, Kerk aan de Kaiverstraat, waarin Jh. Mr. J, W, G. Boreel van Hogelanden van V eisen bij lichtbeelden zou spreken over zijn reis door Spanje, gaat niet door, De arbeider H, heeft deze week bij ziju werkzaamheden aan het Hoogovenbedrijf een stukje ijzer in een zijner oogen gekregen. Na on derzoek door een geneesheer, constateerde deze dat de man het oog zal moeten missen, Woensdagmiddag omstreeks half vijf reed de voerman K., in dienst van den stalhouder Boon te IJmuiden, met een met steenen beladen dissel wagen den weg naar den spoorwegtunnel af, juist toen van de tegenovergestelde richting een autobus kwam aanrijden. De voerman heeft toen den lastig bestuurbaren wagen niet voldoende kunnen tegenhouden en daarbij zijn evenwicht verloren, met het gevolg, dat hij van den wagen viel. Een der voorwielen ging hem over het lichaam. Met ernstige wonden aan hoofd en beenen is hij, na door dr, de Weerdt verbonden te zijn, naar de St. Joannes de Deo te Haarlem overgebracht, THALIA DE DRIE MUSKETIERS. Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende: Het is overbodige moeite, hier in alle bijzon derheden te gaan navertellen, wat ieder weet: de geschiedenis van de Drie Musketiers, de roman van Alexandre Dumas, welke van vader op zoon, door elkeen is gelezen. Ieder heeft er zich mee vermaakt en .verdiept in het boeiende vertelsel moet het hem te moede zijn geweest, alsof uit de oude bladzijden een beeldenstoet opsteeg als een droomvisioen van edele helden, snoode ver raders, mooie vrouwen en sombere paleizen Dit droomvisioen brengen wij XJ hier. De film kunst is bij uitstek geschikt, een roman als deze weer te geven en ieder Uwer, die De Drie Mus ketiers gelezen heeft, zal volmondig erkennen: Ja dit is de ideale illustratie, Wij weten wel, dat deze roman niet heelemaal geloofwaardig is. Elkeen, die De Drie Musketiers gelezen heeft, heeft natuurlijk wel eens tot zich zelf gezegd: Nu wordt 't me toch wat al te held haftig. En het is dan ook inderdaad te mooi om waar te zijn. Doch laat men zichzelf niet door een zucht naar nuchterheid misleiden, In De Drie Musketiers vinden wij ongetwijfeld een andere waarheid, dan die van de nuchtere feiten. Indien wij de dagen Van Koning Lodewijk de Dertiende en van Kardinaal de Richelieu ver gelijken met onzen eigen tijd, dan komt tot ons een licht gevoel van weemoed. Want hoe groot en geweldig ook onze eigen dagen zijn, met de moderne techniek en onze grootste uitvindingen, wij hebben ook heel veel verloren aan romantiek, aan heldenmoed, bravoure, eergevoel en vrij heidszin. Denk U zich zulk een d'Artagnan eens in onzen hedendaagsc&en tijd. Zou hij niet aanstonds last krijgen met den eersten den besten verkeers agent? Zou hij één enkel zijner heldenfeiten kun nen volvoeren? Men beschouwe deze film als een weemoedig verlangen naar de gulden dagen van weleer, toen al die glorie, heel die romantiek nog mogelijk was en toen allerwege sprookjes denkbaar wa ren.... Van alle filmartisten op aarde, is Dou glas Fairbanks eigenlijk de eenige, die volkomen in staat is deze rol van d'Artagnan te spelen, Het is zijn natuur, zoowel als zijn talent. En thans genoeg beschouwing. Het scherm gaat op, de muziek vangt aan te spelen. Aanstonds vangen de intrigen aan van die ijzeren historische figuur, de hertog van Richelieu tegen de arme weerlooze Anna van Oostenrijk, waarvoor zoo moedig en on versaagd d'Artagnan in de bres sprong. Wij kunnen een ieder aanraden deze film te gaan zien, hij is een gang naar Thalia waard. Zie advertentie in dit blad. In Kennemerland lezen wij onder den titel „De toestand in het tuinbouwbedrijf en de moge lijkheid van steun" het volgende: Zooals reeds eerder vermeld, is in één der laat ste vergaderingen van de Provinciale Veiling organisatie, een schrijven ingekomen van de Pro vinciale Staten van Noord-Holland, waarin de meening gevraagd werd over de wijze, waarop de tuinders geholpen zouden kunnen worden. De „N, Haarl, Crt," schrijft hierover thans het volgende: Zooals bekend is, zal de steun, welke de Pro vincie bereid is te geven, niet bestaan in direc- ten financieelen steun, In welken vorm dan wel medewerking zal worden gegeven is thans aan de Provinciale veilingorganisatie gevraagd en als gevolg daarvan zijn reeds besprekingen gevoerd en zullen nog conferenties plaats hebben. Bij een onderhoud, hetwelk wij met een dei voornaamste personen uit de betrokken kringen hadden, hebben wij de vraag gesteld of de be vordering van de beoefening der glascultuur dooi de tuinders in deze streek, niet een van de mid delen is welke de Overheid in de eerste plaats moet aanwenden om de tuinders er bovenop te helpen. De voordeelen, welke deze cultuur af werpt, behoeven niet meer aangeduid te worden. Ze zijn genoegzaam bekend en de glascultuui wordt op verschillende plaatsen in Kennemerland, o.a, in Wijk aan Duin en onder Heemskerk, met veel succes toegepast. Het werd ons toegegeven, dat het „glas1 de cultuur is waar we in de toekomst naar toe moeten, De splitsing der bedrijven zal het op den duur ook noodzakelijk maken, want van de klei ner geworden tuinen zal dan alles gehaald moeten worden, wat er van verkregen kan worden. En dan is glascultuur het middel. Men mag het ech ter niet forceeren, Credieten voor de aanschaf fing van glas b.v, zou wel direct een veelvuldiger toepassing tot gevolg hebben, doch voor de ont wikkeling van het bedrijf schadelijk zijn. Niet iedereen is maar dadelijk in deze cultuur thuis. Daar is nog wel iets voor noodig. Dit neemt intusschen niet weg, dat men de toepassing moet blijven bevorderen door practische toelich ting, cursussen enz, En dat het een punt van be spreking moet uitmaken, spreekt van zelf. Er is echter nog iets anders, dat van zeer groot belang is, n,l, de uitbreiding van het afzet gebied in verband daarmede de verkrijging van een directe scheepsverbinding met Engeland. De afzetmogelijkheid voor de producten van Kenne merland kan veel grooter zijn, en moet ook groo- ter worden. Wanneer vandaag, bij wijze van spre ken, Duitschland niet koopt, dan moet Engeland aan de markt zijn. De mogelijkheid, dat de tuin ders met hun producten geen weg weten, mag bijna niet kunnen bestaan. Nu kan men wel van Amsterdam of Rotterdam naar Engeland expor teeren, doch die omweg is voor versche en aan bederf onderhevige groenten en fruit (sla b.v,) te groot. Het beteekent een dag verlies en is om slachtig en kostbaar. Men zal het daarheen" moe ten leiden dat de producten te Velsen ver scheept kunnen worden. Wanneer er een aan loopsteiger komt in het Noordzeekanaal, dan kunnen de Engelsche booten daar even aanleggen voor 't laden van de tuinbouwproducten. Het wordt dan: 's morgens plukken, 's middags op de veiling; van de veiling direct naar Velsen (en we denken hierbij aan den nieuwen straatweg, welke in de toekomst recht door naar het Noordzeeka naal wordt getrokken); te Velsen wordt geladen, de producten zijn dus des nachts op zee en ko men den anderen dag aan de markt te Hull of Londen, Op die manier dus, zooals het vorig jaar 't plan was om de versche aardbeien naar de En gelsche markt te exporteeren. En Engeland met zijn millioenenbevolking heeft wel consumenten voor onze groenten. Naar wij vernemen zal bij het overleg met de Prov. aangedrongen worden om in deze richting mede te werken vooral nu de wijziging der Ka naalbooten toch aanstaande is. Ook bij het ge meentebestuur van Velsen I's reeds een verzoek gedaan in deze richting mede te werken. Met be langstelling wordt tegemoet gezien wat in deze bereikt zal worden. Door de veilingsbesturen te Beverwijk, zijn ook voor dit jaar, reeds weder maatregelen genomen om een directe scheepvaartverbinding met Enge land te verkrijgen tijdens de a,s, aardbeiencam pagne. Zooals men weet. was dit ook het vorige jaar geschiedt door de welwillende medewerking van Hoogovens, konden toen aardbeien in de haven van het Hoogovenbedrijf verladen worden) maar door de mislukking van den aardbeienoogst, is hiervan niet veel terecht gekomen, In de week van 612 Januari zijn in deze gemeente 5 gevallen van roodvonk voorgekomen. Dinsdag trad de heer C, Zwanenburg, de bekende accordeon-kunstenaar, hier wederom op in „De Weyman", Evenals den eersten keer was ook nu de belangstelling van de zijde onzer in gezetenen zeer groot en.... verdiende Zwanen burg deze belangstelling ten volle. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN, Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden: Alcmaria Victrix IIStormvogels II 42 Stormvogels IVV,0,G. 06 A,s, Zondag wordt gespeeld; STORMVOGELS II—V. V. A. II te 2 uur. D. O. A.—STORMVOGELS III te 10 uur. VOETBAL. DE HULDIGING. In de keurig versierde zaal van „Het Wapen van Velsen" recipieerde Woensdag j.l. het be stuur van V.S.V. ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan, We waren reeds vroeg aanwezig, zoodat we nog even in de gelegenheid waren een „praat je" vooraf te hebben met V, S, V.'s voorzitter, den heer G. da Costa, Uit den mond van dezen volbloed V.S.V.è'ër hij toonde dit later op den avond zoo goed door te zeggen: „Ik ga niet naat V, S, V., omdat zij zoo mooi speelt. Wil ik naar spel zien, dan brengt, de autobus mij naar eiken eerste klasse-wedstrijd. Maar ik ga naar onze jongens, omdat ik sympathie gevoel voor de club uit dit deel van IJmuiden" vernamen we, dat ten opzichte van vroeger in V, S, V, veel is ver anderd enverbeterd, maar dat dit heel wat tijd, veel moeite en veel geduld gekost had. Hij en zijn medebestuurderen hadden dit er echter gaarne voor over gehad en hadden hun belooning dubbel en dwars in den grooten vooruitgang van V. S. V, Langzamerhand vulde zich de zaal met de afge vaardigden der verschillende vereenigingen. Om ruim 8 uur sprak de heer da Costa zijn welkomst woord uit, waarna hij den verschillenden afge vaardigden gelegenheid gaf V, S. V. te compli menteeren. Het eerst maalde de afgevaardigde van de „Kennemers" uit Beverwijk hiervan ge bruik. Hij feliciteerde V. S. V, mei haar 15-jarig bestaan, om dan te wijzen op de gespannen ver houding, die wel eens tusschen beide vereenigin gen heeft bestaan. Het aanwezig zijn van de „Kennemers"-afgevaardigden moest echter voor V. S. V, een teelten zijn, dat de Beverwijker club gaarne toenadering wenschte. Hierna was het woord aan Wethouder K. H. Tusenius, die V, S. V. complimenteerde namens het gemeentebestuur, en o.a, wees op de sociale taak, welke een vereeniging als V. S. V, vervult Voorts bleek de wethouder zeer optimistisch ge stemd ten opzichte van de eventueele promotie wedstrijden. Namens den H. V. B. sprak de heer K, Hol lander, Hij wees er o.a, op, dat de H. V. B, vroe ger nogal eens last met V. S. V. heeft gehad, doch dat de laatste jaren daarvan geen sprake meer is, In dit verband noemde hij en o.i, zeer terecht den naam van den eere-voorzitter, den heer v. d. Linden. Voor Stormvogels sprak de heer W, Chr. Su- werink. Na zijn gelukwensch liet deze spreker duidelijk uitkomen, dat de verhouding tusschen Stormvogels en V.SM. heel wat beter is, dan me nig buitenstaander wel eens verkondigt. Hierna voerden nog het woord afgevaardigden van IJ.F.C., Turnvereeniging „IJmuiden", Kunst na Arbeid, de supportersvereniging Rood-Wit, Stormveld, Kinheim, The Haarlem Boys en de hr. J. v. Gemerden namens den N.V.B. De meeste dezer heeren boden bloemen aan, zoodat de aan wezigen weldra omringd waren door een schat van bloemen. Ook eenige practische cadeaux werden aangeboden, n.l, een inktstel door Storm veld en handdoeken en spiegels door de firma Glas. Alle sprekers werden beantwoord door den heer da Costa, die daarbij tevens gelegenheid vond de pers te bedanken voor haar welwillend heid ten opzichte van V.S.V. Ook de eere-voor zitter van V.S.V. voerde nog het woord. Schriftelijk toonden hun belangstelling o,a. nog: E.D.O. (Haarlem), Alc. Victrix, Bloemen daal, Lugdunum (Leiden), Amstel, T.O.G, (Am sterdam), Assendelft, Jhr, Mr. J, W. G. Boreei van Hogelanden, de scheidrechters, Luyken, Duls- ma en Boeree, de heer J. L. Uitzinger enz. Met genoegen kan het V.S.V.-bestuur op dezen avond terugzien, IXe OLYMPIADE AMSTERDAM 1928. De deelname. Hoewel er, zoolang de officieele uitnoodigin- gen tot deelname nog niet verzonden zijn, na tuurlijk ook geen officieele mededeelingen ge daan kunnen worden over de landen, die zullen deelnemen en de nummers, waarin zij wenschen uit te komen, zoo kan er officieus toch al wel een en ander worden gemeld. Door de afdeeling Huisvesting van het Comité 1928 toch, is aan de verschillende nationale Olympische Comité's een soort van vrijblijvende vragenlijst verzonden, aan de antwoorden waarop de volgende gegevens zijn ontleend: Om met Nederland te beginnen, onze zeilers rekenen op het deelnemen van: 9 personen per ingeschreven 8 M, jacht, 8 personen per ingeschreven 6 M, jacht, 3 personen per ingeschreven 12 voetsjol, en verder ongeveer 30 officials. Boksen; 16 deelnemers en 30 officials. Paardensport; 9 deelnemers met 3 reserves en ongeveer 15 paarden. Verder een 20-tal officials en juryleden, oppassers enz. inbegrepen, Lawn-Tennis: 10 deelnemers en evenveel of ficials (bestuur met captain). Buitenland, De cijfers, betreffende de buitenlandsche deel nemers staan natuurlijk nog evenmin definitiei vast. Uit onderstaande cijfers krijgt men toch reeds een indruk omtrent de plannen der verschillende landen, Hongarije b.v, rekent op het deelnemen aan de Spelen met 80 man en 20 'officieele personen. Estland denkt met 50 deelnemers uit te komen. Letland stelt zich voor een voetbal-elltal te zenden, 5 deelnemers lichte athletïek, 4 wielren ners, 5 worstelaars, 5 gewichtheffers, 4 boksers en 5 schutters. (Bentathlon). Finland zal waarschijnlijk met een voetbal elftal komen, doch niet aan hockey meedoen. Het totaal aantal deelnemers werd op 150 ge schat. i Zwitserland wist tot dusver alleen zeker, dat het een hockey-elftal zou sturen, Brazilië komt met 150 man, officials inbegre pen, België rekent op het zenden van 30 roeiers (en olficials) en 8 boksers met 4 officials. Voorts komen er '10 wielrenners met een manager, een trainer en 3 officials. Aan het schermen (fleuret, degen, sabel) zui len équipes deelnemen, doch verscheidene personen zullen op alle drie de wapens uitko men, Totaal zullen het ongeveer 12 équipes zijn, met een 6-tal officials. De athletiek zal door 15 man vertegenwoor digd worden, voor hockey komen niet minder dan 40 spelers over met 2 of 3 officials en een scheidsrechter, terwijl 20 Belgische voetballers met een 6-tal officials in 1928 de reis naar Amsterdam zullen ondernemen. Voor worstelen wordt gerekend op 6 deelnemers Grieksch-Ro- meinsch met 3 officials en 7 deelnemers catch as catch can met evenveel officieele personen. Gewichtheffen: 5 deelnemers, 3 officials; zwemmen: waterpolo 10, zwemmen 5 deelne mers en 24 officials en tenslotte paardensport met 9 deelnemers, een official, 9 ordonnances en een onderofficier. Japan zal aan de Spelen deelnemen, doch kon nog geen cijfers noemen, daar het uitzenden van deelnemers verband houdt met het te verleenen regeeringssubsidie, Italië is van plan met een totaal van 200 man te komen, Tsjecho-Slowakije heeft goede plannen en re kent voor wielrennen öp 10 deelnemers en 2 offi cials, verder op 12 zeilers, 15 roeiers met 2 offi cials, 10 athleten met 3 officials, 6 tennissers mei 2 officials, 6 boksers met 2 officials, 20 zwemmers (5 officials), 15 schermers (23 officials), S gym nasten (3 officials) en 9 ruiters met 3 invallers en 12 paarden. Voor gewichtheffen en Grieksch- Romeisch worstelen rekende men op een groot, (doch nog niet op te geven) aantal deelnemers en officials. Engeland verstrekte voorloopig de volgende ge gevens: athletiek 100 man, zwemmen: 60, wielren nen: 18, gymnastiek: 68 met 8 officials, roeien: een maximum van 44, worstelen: 7 deelnemers en 5 officials en gewichtheffen: 20 man. Roemenië was in principe besloten aan de Spe len deel te nemen, doch niet aan hockey. Duitschland rekent, voor wat de hoofdweek be treft, met 400 personen aanwezig te zullen zijn: voetbal 3040 man, hockey 25 spelers en 5 offi cials, lawn-tennis; indien mogelijk 610 dames en heeren met 35 officials, schermen: 15 heeren, 4 dames en 6 onderofficieren, roeien: 32 deelnemers en 3 officials, paarden 12 ruiters en 5 officials, zwemmen: 3540 en 5 officials, krachtsport: 10 deelnemers gewichtheffen, 5 Grieksch-Romeinsch worstelen en 4 officials, boksen: 16 deelnemers, 7 verzorgers en 5 officials en tenslotte wielrennen met 18 deelnemers, 2 trainers, een masseur en 5 officials. Het spreekt vanzelf, dat uit het bovenstaande allerminst de conclusie mag worden getrokken, dat de niet genoemde landen ook niet op de Spelen vertegenwoordigd zouden zijn. Hoogstens hebben zij. nog geen antwoord gezonden, of waren zij nog niet in staat mededeelingen in eenigszins vasten vorm te doen, PROPAGANDA. Het Comité 1928 heeft 500.000 cartonnen paper clips doen vervaardigen, waarop in blauw de woorden voorkomen: „IXe Olympiade Amsterdam 1928", Op ruime schaal zijn die aan allerlei groote i .ondernemingen toegezonden, die er reeds flink ge bruik van maken. Ook aan het verzoek om op briefpapier, voor namelijk naar het buitenland, reclame te willen maken voor de aanstaande Olympische Spelen, wordt zeer vlot voldaan. De volgende maand zullen 500.000 boekenleggers het licht zien, die evenals de paperclips op aanvrage bij het secretariaat verkrijgbaar zullen Worden gesteld. Febr. '.927 H. water L. water Dagets V.ttl, ri.rn. v.m. n.m. 20 5.31 5.40 1.12 1.30 21 6 01 6.12 1.38 1.59 22 6.33 6.47 2 06 2 27 23 7.08 7.25 2.35 2.58 24 LK. 7.45 8.08 3.07 3.34 25 8.33 9.05 3.47 4.19 26 9.38 10.22 4.40 5 27 27 11.00 115! 603 6.57 Gemeld wordt dat aan de Zweedsche kust uit het Skagerak en Kattegat buitengewoon groo te haringvangsten gemaakt worden, die bijna uil sluitend naar Duitschland verzonden worden. Op de baan GothenburgTrilleborg moesten extra- treinen ingelegd worden; op sommige dagen wer den 100 en meer wagons met haring verzonden, DIEREN BESCHERMEN IS MENSCHEN BESCHAVENI Wordt dus lid van de afd. Velson en Omstr., der Ned. Vereen, tot bescher ming van dierenMin. contr. f 1-25 per jaar. Secretariaat: Stationsweg K 8G, Velsen. De twee veren van Trelleborg naar Sasznilz konden het vervoer niet bewerksteliigen, zoodat een derde veer in dienst genomen werd. Gere geld gaan nu 90 wagons met haring dagelijks naar Duitschland, Tot heden Reeft de handel dien verbazenden aanvoer kunnen verwerken. De door de firma Reygersberg en de Rooy alhier aangekochte stoomtrawler Union is ver doopt in Orion IJM, 67. De stoomtrawler Proef IJM. 36 is Maandag avond alhier door den stoomtrawler Freia IJM. 142, met gebroken schroefas binnengesleept. De gesleepte afstand bedroeg 270 mijl, Tijdens het uitzetten der netten op de Zui derzee is verleden week de visscher Jan Kaars van Marken van den botter M.K. 72 overboord gevallen en verdronken. De vorige week Vrijdag strandde op een der zandbanken bij Terschelling de motorbotter UK. 105. De bemanning, bestaande uit 3 pers., is eerst 's middags opgemerkt en door de beman ning van een anderen Urker botter met lijnen uit den mast, waarin zij geklommen waren, gered. Zij waren van koude verstijfd. De botter is den volgenden dag afgebracht. De Stcrt. no. 27 bevat de statuten van den Bond van Nederlandsche Haringexporteurs te 's Gravenhage, Doel van den bond is het contro leeren van de maten, het netto-gewicht en de kwaliteit van het haringfust en de kwaliteit van den haring. De Centrale Commissie voor de Visscherij- Examens (stuurlieden en schippers], bedoeld bij Kon. Besluit van 3 Mei 1910, Staatsblad no. 131, zal, aanvangende 26 Februari, zitting houden te 's Gravenhage, Carel van Bijlandtlaan 5. Aanvragen om tot dat examen te worden toe gelaten moeten den voorzitter der commissie be reikt hebben vóór 19 Februari e.k. Belanghebbenden worden ten aanzien van de voorwaarden om tot dit examen te worden toe gelaten, verwezen naar art, 6 van vorengenoemd Koninklijk Besluit, De Minister van Waterstaat brengt ter ken nis van eigenaren en schippers van stoom- en motorvisschersvaartuigen, welke de seinenet- of snurrevaadvisscherij uitoefenen, dat hij hun ter bescherming van hun vischtuig tegen beschadi ging door andere vaartuigen aanbeveelt, wanneer zij visschende zijn, ingeval van mist of nevelach tig weer, indien het sneeuwt of bij zware regen buien, inplaats van het geluidsein, bedoeld in zijne bekendmaking in de Nederlandsche Staats courant van 20 Augustus 1924, no. 162, met tus- schenpoozen van niet meer dan twee minuten te doen hooren drie lange stooten, gevolgd door één korten stoot, Het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staats courant van Dinsdag 15 dezer no. 32, bevat een verslag van de commissie voor de examens ter verkrijging van diploma's als machinist-stoker en machinist aan boord van stoomvisschersvaartui- gen, over het jaar 1926. Daaraan is ontleend: In het geheel hebben zich aangemeld 11 candi- daten voor het diploma B, waarvan één candi- daat met het oog op zijn vaartijd niet voor dat diploma, maar wel voor diploma A kon worden toegelaten. Hij heeft echter aan den hem voor dat examen gezonden oproep geen gevolg gege ven, zoodat 10 candidaten het examen hebben af gelegd, De theoretische examens werden gehou den te 's Gravenhage op 28 April en op 3 Novem ber. Alle geëxamineerde candidaten zijn geslaagd, In de vakken verbandleer, rekenen en schetsen behaalden resp, 1, 2 en 4 candidaten een niet ge heel voldoend cijfer; in de overige vakken konden alle candidaten echter een voldoend of 'nooger cijfer verwerven. Het resultaat dezer examens kan dus bevredigend genoemd worden. Als ge volg van de omstandigheid, dat de invoering van de Schipperswet 1920 aldoor wordt opgeschort, is de toeloop tot deze examens echter maar ge ring. De stalen haringlogger IJsel IV, VL, 19, van de in liquidatie zijnde Zeevisscherij-Maatschappij „De IJsel" te Vlaardingen, is onderhands naar Cuxhaven verkocht aan een Duitsche firma. Hei schip zal zeilend erheen vertrekken en dan aldaar van een sterken motor worden voorzien, om dan voortaan passagiersdiensten te onderhouden van Cuxhaven op Hamburg, Door den mist is Woensdagmorgen de mo- torlogger Scb, 81, van de reederij v.h. F. Vrolijk, ter hoogte van Katwijk aan den grond gevaren. Het schip was op de thuisreis met een lading versche visch. Aan de Belgische kust heeft de mist veel onheil gesticht. Verscheidene visschersschepen worden vermist. Tusschen Nieuwpoort en Ostende zijn vier motorschepen gestrand en verscheidene garnaalbooten. Twee stoomtrawlers, de „Ray mond" en de „Commandant Bultynck" liepen ,zware averij op. IJmuiden, Bureau Willemsplein Een tang", een spaarbankboekje, een portemonnaie met in houd, een balsketting, een tabakspijp, een porte monnaie met inhoud, een broche, een portefeuille met inhoud, een rijwielbelastingmerk, een dames- tasch met inhoud, een haarkam, een handschoen. Bureau Engelmundusweg Een huissleutel, een schaats, een bruine handschoen, een huis sleutel, een bruin handtaschje, een zilveren broche, een werkmansschop, een huissleutel. Velsen, Bureau Wijkerstraatweg. Een Lips- sleutel van een auto, een rijwielbelastingmerk, een sleutel, een rijwielbelastingmerk, een paar glacé handschoenen, een pak met monsters laken, een rijwielbelastingmerk. Velsen, De vorige week Zaterdag had de Rijkspolitie aan den Wijkerstraatweg den autoval uitgezet. Acht bestuurders liepen in den val en kregen een bekeuring. Dinsdagmiddag was er eenige consternatie nabij de stoomponten, omdat eenige dronken wegwerkers nogal te keer gingen. Een der dron ken arbeiders werd door de politie opgebracht, om van zijn opschepperij wat uit te blazen. Wegens het rijden met een auto zonder ach terlicht werd bekeurd J. C. te Haarlem.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 5