Jmuider Courant Mijnhardt's tabletten Officieel Agenda Van den Wachttoren. Plaatselijk Nieuws. Hjmuiden. Gevonden voorwerpen &dieren Politierapport Voor den Raad 20 .Februari 2e blad PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. I uur: Ds. Kroese, van IJmuiden Oost. i uur: Dl' Erdman, JEUGDKERK {Koning Willemshuis). 0 uun de heer Arends. „00PSGEZ. GEM. AFD. PROT. BOND. 0,30 uurDs. Planlenga, van Haarlem. GEREF. KERK. 0 uurD». S. v. Leeuwen. 5 uurDezelfde. CHR. GEREF. KERK. 0 uur: Ds. T. A. Bakker S uurDezelfde. EVANGELISATIE HOOGEBERG. ondag 10 uur en 7'/iUur: Samenkomst, preker: Storm, uit den Helder, londerdag 8 uurBijbelbespreking. I ;omt allen. Toegang vrij. NED. HERV. KERK (Kalverstraal). guur: Ds. H. J. Dijckmeester. uur: Evangeiisatiesamenkomst. GEREF. KERK (Willebrordstrsat). I uurDs. H. Holtrop. 1 uur: Dezelfde. VELSEN. NED. HERV. KERK. uur: Ds. W. S. van Leeuwen. I uur: Dezelfde GEREF. KERK (Koningsweg). uur: Ds. J. D. Boerkoel. S uur: Dezelfde. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. 0 uurProf. Dr. O. A. van den Berg van Eyslnga. NED. HERV. EVANGELISATIE. 'osrm, 10uur: Ds. Blaauw, te Schoten. 4am. 6.30 uurBijbelbespreking. GEREF. KERK (Lokaal Bethel). ,45 uur: Ds. E. A. Qroenewegen, van Halfweg. 30 uur: Dezelfde. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 1 uur: Ds. van Calcar. Hoest', Keelpijn-, Zenuw-, Laxeer-, Hoofdpijn-, Kiespijn-, Staal-, Maag- Billijk en goed zijn Mijnhardt's Qeneesmiddelen. Ze worden bereid in eigen fabriek onder toezicht van een Apotheker. I der Vegte de hoop uitgesproken, dat de re-hem. Een dictator is heerschzuchtig en geering niet als 't ware aan zuster Anna heerschzucht is een der gevaarlijkste oor- U~i.I 1---1<-r r - HINDERWET. oen wethouders der gemeente eisen brengen ter openbare kennis, dat het ttzoek van de American Petroleum Company, J sGravenhage om op het perceel, kadastraal Bkend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, pctie M, No. 3676, plaatselijk bekend wijk E, rans Naereboutstraat, no. 4, te mogen oprich- ,n een ondergrondsche benzinebewaarplaats iet bovengrondsche aftapinrichting door hen is oegeslaan onder voorwaarden. Velsen, den 23 Februari 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I frOQTPTTT1^' de Buréemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. Mal ra(j ZATERDAG, irnfi ^ba^a"Theater. Bioscoop, 8.15 uur. Hotel De Prins, Velsen. Groot Apachen Bal I uur, ZONDAG. Thalia-Theater. Bioscoop, 3, 5, en 8.15 uur. d Zomerlust, Santpoort. Concert Soli Deo Gloria it i MAANDAG. eci Jhalia-Theater. Bioscoop, 8.15 uur. Gebouw voor Chr. Belangen. Jaarfeest Chr. n M. V, 8 uur, DINSDAG. Thalia-Theater. Uitvoering Gymn, en Athl. k t?crceniging Olympia, 8 uur. Haïdslembureau Brov' Staten. Op. zitting, ten /aadhuize, 11 uur> 0jf 6®eenteraad, ten raadhuize, 7 uur. A l'! De grond van de nieuwe Zuiderzee- on, ir I provincie. j. Bij het installeeren van een Regeerings ^ommissie krijgt men steeds twee even def- als minzame redevoeringen te hooren: jen van den betrokken minister en een an- 1 'er van den voorzitter der commissie. Zij ^iden op het gewicht der zaak, die j fstudeerd moet worden. De minister jTingt in zachte termen aan op spoed en Toorzitter antwoordt met een buiging, het vertrouwen van Zijn Excellentie |et beschaamd zal worden. Dan gaat de Hnister naar huis en de commissie gaat aar huis en dan duurt het vaak jaren, oordat men weer van haar hoort. Er is heele reeks dergelijke commissies al sel lang aan stU{jeeren. Bp zijn leuke manier heelt minister van zal behoeven te vragen, waar toch het rap port-Vissering blijft. De bekende financier Mr. G. Vissering is voorzitter der commis sie en naar hem zal ze ook voortaan ge noemd worden. Het onderzoek zal gaan over de beste wijze van het uitgeven der gewonnen gronden. Er moet daarbij gelet worden op de geldelijke belangen van den Staat, het belang eener gezonde ontwikkeling van land- en tuinbouw en het belang van de ge- heele natie, in het bijzonder van de aan staande bewoners der nieuwe polders. Het geldt dus wel een bijzonder belangrijk maar ook moeilijk onderwerp. De toekomst der nieuwe provincie, maar ook de wel vaart van het geheele land hangen er nauw mee samen. Wordt hier niet de huid verkocht, voor dat de beer geschoten is? Ook ahkomen er nog tegenslagen, de Zuiderzee wordt droog; dat staat wel vast. Maar men ver koopt nog niets. Men vraagt alleen, wat men met de huid doen zal., Wie een huis gaat bouwen, laat eerst een ontwerp ma ken. Hij is verder vrij, om van het plan, dat hem in teekening voorgelegd wordt, ai te wijken. De commissie zal in haar rap port een plan aanraden, waarschijnlijk wel voor- en nadeelen van verschillende plannen bespreken. De beslissing zal aan het parlement zijn, dat daarbij een nuttig gebruik van het rapport zal maken. De minister noemde de nieuwe provin cie: een parel, die uit de diepte gehaald zal worden, die de twaalfde schoone parel zal zijn aan de Nederlandsche kroon. Zelfs een njinister van waterstaat kan dichterlijk zijn. Zuiver is de beeldspraak echter niet; we halen niets uit de diepte, we maken de diepte alleen maar droog. Is de grond droog, dan mag er geen tijd voor het in cultuur-brengen der polders verloren gaan. Daarom verwacht de minister tijdig prak tische voorstellen van de commissie. Mr. Vissering wees er in zijn antwoord op, dat de commissie tegenover meerdere vraagstukken komt te staan. Een groote vraag zal zijn, of de grond door de ge meenschap in 't groot zal worden geëx ploiteerd of in kleinere stukken aan parti culieren uitgegeven. Hoe groot moeten de stukken zijn, die aan particulieren of ver- eenigingen worden afgestaan? Men zal re kening moeten houden met den invloed der uitgifte op de prijzen van het land el ders en op een hinderlijk verloop der ar beidende bevolking. Er zullen goede, mo derne verkeerswegen moeten komen en gronden zal men moeten reserveeren voor publiek gebruik en algemeen nut, zooals voor den bouw van kerken, scholen, hospi talen, wandel- en sportparken, kerkhoven, wellicht voor automobielparken en vlieg velden. Mr. Vissering erkende de noodzakelijk heid, dat de commissie tijdig met prakti sche voorstellen zal komen, opdat men met de regeling van uitgifte der gronden klaar zal zijn, indien de technische uitvoering zoo ver zal zijn, dat zij de nieuwe gronden reeds oplevert. Er staan ons zeker zeer belangrijke agra rische beschouwingen en debatten te wach ten, waarvan ook het rapport zal gewagen, maar die bij de behandeling in het parle ment eerst goed tot hun recht zullen ko men. Zal men het wagen met groot- of met kleinbedrijf, met particuliere exploitatie of een proef nemen met landnationalisatie, zal men aan de beginselen van de Grond- partij een kans geven of zooveel mogelijk de historisch geworden toestanden en ver houdingen in de andere provincies tot voorbeeld nemen? Hier zal de mensch in korten tijd moeten regelen en scheppen, wat anders zich in den loop van langen tijd ontwikkeld heeft. Daarom is het vraagstuk, dat de commis sie zal onderzoeken, van zoo groot ge wicht. Het is eigenlijk onbegrijpelijk, dal er tot nu toe nog zoo weinig over gespro ken en geschreven is. Maar Eet rapport zal met groote belangstelling worden afge wacht door de regeering maar ook door allen, die in het grondvraagstuk belang stellen. En zeker zullen kunstenaars ook een woord mee moeten spreken, hoe de nieuwe steden en dorpen in de Zuiderzee- provincie gebouwd moeten worden. Het nuttige wordt zoo vaak met het leelijke vereenigd. De nieuwe provincie moet niet alleen volop gras en graan opleveren, maar ook het oog te genieten geven door het werk van menschenhand. Met deze vraag zal echter de commissie-Vissering zich wel niet bezig houden. Een kleine commissie logskrachten. In de oudewereldzee ont moeten Engeland, Frankrijk, Spanje, Ita lië, Griekenland en het .,nabije Oosten" elkaar. Maar het is geen ontmoeting van vrienden doch van mededingers. Engeland voelt zich daar het sterkst. Het heeft im mers aan den eenen kant Gibraltar en aan den andere het Suezkanaal. Dit laatste is wel een der slagaderen van het Britsche rijk genoemd. Zonder dit kanaal zou Enge land alleen langs de Kaap verbinding met het Oosten hebben. Het is de kortste, mak kelijkste en goedkoopste weg naar het Oosten, Maar Italië wil zich uitbreiden. Het heeft ruwe materialen en daarom ko loniën noodig; het lijdt aan overbevolking en zoekt ook daarom uitbreiding van zijn gebied. Waarschijnlijk wapent het zich, om zijn koloniaal gebied aan de Noordkust van Afrika te vergrooten. Engeland is ech ter weinig gesteld op zulk een roerigen en avontuurlijken buurman, zoo dicht bij het kanaal. Hij zou zijn begeerte ook wel eens over Egypte kunnen uitstrekken, waar reeds vele Italianen wonen. Toen onlangs Chamberlain met Musso lini een onderhoud had gehad, verklaarde de eerste, dat zij niet anders beoogden dan het behoud van den vrede en de ontwikke ling van den handel, zoo noodig. om het economische wereldherstel te bevorderen. Maar aan vriendelijke en vredelievende verzekeringen van staatslieden kan men niet te veel waarde hechten. Mussolini's taal is vaak allesbehalve vredelievend Ivlen herinnert zich zijn: Italië moet groo- ter worden of barsten. En het andere woord: Italië is door onbekwame en zwakke regeeringen lang klein gehouden, maar wil thans de volken van Europa recht in de oogen zien. De fascistische weispre kendheid is gewoonlijk wat gepeperd maar er schuilt toch zeker eenige dreiging in deze woorden. In elk geval is Mussolini een buurman, waarmee men makkelijk ruzie kan krijgen en die altijd klaar staat, om zich toe te eigenen, wat hem niet toehoort maar hij best gebruiken kan. De andere mogendhe den zullen echter wel toezien en zorgen, dat hij niet al te brutaal en veeleischend is. Maar een verdere vestiging van Italië aan de Noordkust van Afrika zullen zij wel niet lang kunnen keeren. Zelfs Sturzo, po litieke tegenstander van den Duce, die in Londen in ballingschap leeft, pleit, dat de invloed van de Europeesche mogendheden in Noord-Afrika vergroot zal worden. Om onderlinge moeilijkheden te voorkomen, wil hij de Middellandsche zee tot een vrij Europeesche zee maken. Dat is naar den regel, dat de buit eerlijk gedeeld moet wor den. Eerlijk zelf is echter die buit niet staan over het recht op de zee en haar ex ploitatie en de staten zouden zich nog zwaarder gaan bewapenen, om hun rech ten tegen mogelijken aanval te beveiligen. Het is daarom goed, dat de zee alleen heer en meester blijft over het goud, dat met haar golven op en neerdeint. UITREIKING ONDERSCHEIDINGEN. I begeleid door eenige leerlingen. Ook werden nog eenige zangnummers, door een koortje, gevormd uit leerlingen, uitgevoerd, waaronder een drie stemmig bewerkt gedffcht ,,'s Avonds", getoon zet door den heer van Tilburg. Een dankbaar applaus bewees den uitvoerenden, dat het gebo- dene zeer in de smaak van het talrijk aanwezige publiek was gevallen. Dat de leerlingen hunnen onderwijzer welen te waardeeren, bewees het mooie geschenk en de bloemen welke zij in de pauze aan hem over handigden. POSTKANTOOR IJMUIDEN, Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 1ste helft der maand Februari 1927. Brieven Binnenland. 1. Does, E. 2. Lukker, A. Briefkaarten Binnenland, Baks Verbeek, J. vxxx, uuh mei. Weer zullen stammen aan de Noordkust van Afrika ondervinden, dat de beste ka nonnen macht geven en die macht dan recht heet. over de vraag, hoe men de nieuwe parel glans en schoonheid zal verleenen, zou goed werk kunnen doen. De koloniale honger van Italië. De amunitiefabrieken in Italië zijn in volle werking. Maakt Mussolini zich klaar voor een oorlog? Een dictator heeft oor log noodig. Hij versterkt er zijn. macht en roem door. Iedere overwinning wordt aan hem toegeschreven. Tijdens den oorlog zwijgen de ontevredenheid en critiek tegen Baden in goud De. meeste onzer lezers hebben wel eens in goud gebaad, maar zijn er niet rijker door geworden. Ongelooflijke hoeveelheden goud zijn er voor het grijpen, maar men kan ze niet vasthouden; ze glijden ons door de vingers heen. Het goud speelt vaak krijgertje met ons maar is ons steeds te vlug af, Eenige dingen zijn nog kosteloos verkrijgbaar. Niemand is eigenaar van het water der zee en ieder mag er vrij een emmertje uit putten. Wie het doet, put ook goud, want zeewater bevat goud. Maar men wordt met al het water van de zee niet rijker, integendeel hoe meer goud men uit zee zou willen halen, des te armer men zou worden. Men zou toch voor elke rijksdaalder goud, die men uit het zeewater haalde, eenige rijksdaalders aan' productiekosten moeten uitgeven. De zee is dus geen rendabele goudmijn. Het meeste goud bevat de Poolzee. Twee Duitsche professoren Dr. Haber en Dr. Jaenicke hebben van hun onderzoek naar goud in zeewater onlangs verslag uitge bracht op een vergadering van de Verein Deutscher Chemiker te Kiel, De beide ge leerden hebben het goudgehalte van 5000 monsters zeewater bepaald. Ze namen uit verschillende zeeën en van verschillende diepte. Het water uit den Atl. Oceaan bleek hun slechts 0,01 milligram van het edele metaal per ton zeewater te bevatten. Een weinig meer goud bevatte het water uit den baai van San Francisco en vier, vijfmaal zooveel het water der Poolzee. Gesmolten ijs van de Poolzee was dikwijls aanmerkelijk rijker aan goud. Het goud komt voor in den vorm van een mineraal slijm, een bestanddeel van het plankton organisme. Men krijgt het goud door een scheikundige bewerking en ten slotte door filtering door fijn zand. Maar bet werk loont de moeite niet. Wij zullen dus het goud aan onze kusten voorbij laten stroo men en arm zijn met de zekerheid, dat er toch schatten gouds zijn, waarvan niemand eigenaar is. Kon men de zeeën om het goud exploiteeren. dan zou de wereld Zooals onze lezers zich zullen herinneren, is, m October jl. de motorschoener „Guthorm Aisaker' op de Noordzee vergaan en de bemanning daar van gered, door de IJmuidensche stoomtrawlers Holland IV en Azalea, welke redding voor de reddende schepen niet zonder gevaar was en een nieuw bewijs van den kloeken geest van onze Hollandsche visschers. Ofschoon deze redding in volle zee heeft plaats gehad en dus buiten het eigenlijke rayon van de werkzaamheid van de Noord- en Zuidhollandsche Redding Maatschappij, heeft deze toch gemeend de zaak niet onopgemerkt te mogen laten voor bijgaan, maar als bewijs van dankbaarheid voor het beleidvol en moedig gedrag onzer zeelieden een bewijs van tevredenheid een dankbetuiging te moeten schenken. In den loop der vorige week heeft het bestuur van de plaatselijke commissie van de Noord- en Zuidhollandsche Redding Matschappij namens de Maatschappij, deze onderscheidingen aan de be trokken bemanningen uitgereikt. Alle opvarenden van beide trawlers ontvingen een getuigschrift in fraaie lijst. Voor de schip pers was daarbij gevoegd voor elk een binocle met opschrift, terwijl de leden van de beman ning ieder een gouden tientje ontvingen. Wij mogen onzerzijds ook nog wel even mede werken om hulde te brengen aan onze visschers, door hieronder te laten volgen de namen van de beide bemanningen, die de redding hebben be werkstelligd. De bemanning van de Holland IV bestond uit; schipper Job atam en stuurman C, P. Aland, alhier, machinist R. v. d. Kolk te Velsen, 2e ma chinist C. J. Hutter te Amsterdam, stoker A. oegerius te Heemstede, kok L. R. Vermeulen te Vlaardingen en de matrozen R. Veldheer, alhier, 'V. Vrolijk en p, v, d. Wiele te Scheveningen en Sloot te Egmond aan Zee. De bemanning van de Azalea bestond uil schipper N. van Pel, alhier, stuurman C. Zwart ie Bgmond aan Zee, machinist R. Hogelaud, al hier, 2e machinist J. M, Veldhuizen te Bever wijk, stoker G. Havik te Haarlem, tremmer H. de Klércq, aihier, kok t. Visser te Egmond aan Zee en cte matrozen M, Verbaan, alhier, C. Broek te Egmond aan Zee en E. Vink en G. Kuyper ie Scheveningen, tiet zal ongetwijfeld onze geheele plaatselijke bevolking goed doen dat de Noord- en Zuid hollandsche Redding Maatschappij ook in dit ge val deze bewijzen van erkentelijkheid heeft be schikbaar gesteld en doen uitreiken en wij ver trouwen dat dit er toe mag medewerken dat deze Maatschappij voor haar mooie werk ook ir IJmuiden de waardeering en de steun zal vinden, waarop zij in het bizonder uit een hav.enplaals als de onze aanspraak mag maken. Voor hen die dit metterdaad wenschen te toonen, is het wellicht niet ondienstig dat men zich voor het lidmaatschap of als donateur kan opgeven bij den heer S, Koster, Kerkstraat, al hier, secretaris van de Plaatselijke Commissie. s .—-V t..; .tssj Al is onze plaats nog geen groote stad, er is toch alle avonden genoeg te doen op het ge bied van publieke vermakelijkheid en de ontwik keling. Nemen we alleen maar eens de concer ten, dan hebben we sinds Vrijdag 18 dezer twee concerten van Euphonie gehad, Dinsdagavond waren op één avond Eensgezindheid, Kunst na Arbeid en Hallelujah aan de beurt en Donder dagavond was het de Kamermuziekvereeniging Kunstkring weer, die onder directie van den heer Sam, Vlessing een concert in Thalia gaf. Kunstkring opende dit concert met de ouver ture Titus van Mozart en Adoration van Fili- pucci, die uitnemend vertolkt werden. Daarop kregen we van den clarinettist der vereeniging, den heer H. Oostewaal, een sonate van Saint Saëns te hooren. Dit icware eischende stellende opus gaf de heer Oostewaal weer op een wijze, dat het talrijke publiek hem geestdriftig huldig de, Mej. Jeannette Vlessing begeleidde hem ge voelvol, Er was dezen avond nog meer echte kunst te ge nieten, want de heer G. H. Boedijn, viool, wist met Ciaconna van Vitali het publiek in verruk king te brengen. Bij een meesterlijke techniek weet de heer Boedijn toch groote- warmte in zijn spel te leggen. Mevr. Jannie C. Boedijn-Binder- voet van Nahuys, begeleidde- haair man op zeer te loven wijze, sober en beheerscht. Na de pauze speelde de heer Boedijn nog vier kleinere werkjes, waarna Kuinstkring dit mooie concert besloot met een brill ante uitvoering van de Suite Oriëntale van Fr. Po«py._ In de deze week gehoude n buitengewone al- gemeente vergadering v. aande elhouders der N.V, Drukkerij Sinjewel werd tot directrice der ven nootschap benoemd Mevr. de Wed. Jac, Sinje welBussing alhier. Velsen, Beverwijk, Haag. J. Eldik, v. C. Kuil, v. d. L. Neuteboom, Rossum, v. J. Schaap en Zoon, Zwart, Klazina Verschoor, J, H, Briefkaarten Buitenland. Bricknoldt, Margaretha Hamburg. Droger, Johannes Wedel/Hollstein. Heinsomn, Annita Wedel/Hollstein. Zonder adres, Berlin? Nijmegen. Amsterdam, Amsterdam. Vreeswijk, zonder adres, IJmuiden. zonder adres. IJmuiden. Bureau Wiliemsplein, Een hand schoen, een potlood, een kinderb.ontje, een hand schoen, een rijwielbelastingmerk, een glassnijder, een kindermuts een kinderbontje, een hand schoen, een hond, een handschoen. Bureau Engelmundusweg, Een schop, een gym nastiekschoen, een bruin hondje, een kinder schortje, een gonjezak, een zak met brood, een kinderportemonnaie, een huissleutel. Velsen. Bureau Wijkerstraatweg. Een porte- monnaie met inhoud, een gebreid damestaschje. VELSEN. Maandagavond ontdekte de politie een wiel rijder zonder licht, die ook onder den invloed van alcohol bleek te zijn. De politie achtte het noodig den man op te brengen, waarbij deze zich hevig verzette. De man kreeg drie processen-verbaal, wegens rijden zonder licht, voor dronkenschap en voor verzet. Later kreeg hij nog een vierde bekeuring, omdat hij geen rijwielbelastingmerk 1927 op zijn fiets had. De man werd Dinsdagmorgen voor den Com missaris te IJmuiden geleid, om verhoord te worden. Naar we vernemen circuleert een adres bij de ouders van leerlingen van de A-sch olen, welk adres aan Gedep, Stat.en zal worden gezonden, met het verzoek niet goed te keuren 1 iet raads besluit, waarbij 6 lokalen van de A-sch \olen wer den beschikbaar gesteld ten. behoeve van de door de Neutrale Schoolvereeniging IJmupden en Omstreken te stichten school.. 9 De onlangs uitgestelde lezing van Mevr. HofmanStolk voor de Zen dingsvereeniginfc der Ned, Herv. Gemeente zal nu i op Vrijdag 4 jV. laarl worden gehouden in het Ge'bouw voor Chr. Be langen. i Mevr. HofmanStolk zal spreken over „Int 1 Maseka", een vooraanstaan.de vrouw onder 'de Toradja's. f y i Maandagavond j.L gaf de heer Willem van Tilburg met eenige zijner 1 leerlingen zijn jaarlijk- sche openbare muziekles, welke over het alge- Opiielfing betrekking. B. en W, berichten den raad, dat van de commissie voor openbare wer ken een schrijven is ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat de commissie naar aanleiding van de opmerkingen van den heer Schilling bij de behandeling der gemeentebegrooting over de lange werktijden v. d. concierge der A-scholen, de vraag heeft overwogen, of deze functie nog langer dient te worden gehandhaafd. De comm. is tot de overtuiging gekomen van niet en wijst er op, dat aan geen der openbare scholen een concierge verbonden is en dat straks 6 lokalen van de A-scholen ter beschikking van de Neu trale Schoolvereeniging komen. Daarom stelt te commissie voor deze functie pp te heffen en den concierge eervol ontslag met wachtgeld te ver leenen, terwijl de commissie in overweging geeft, de mogelijkheid onder de oogen te zien, om den bovengenoemden functionaris een andere be irekking in gemeentedienst te geven, B. en W. zeggen zich hiermede volkomen te kunnen vereenigein en stellen voor aldus te be sluiten. Vergoeding bijzondere scholen. B. en W, stel len voor in te willigen de verzoeken van de be sturen van acht bijzondere schoten, ter verkrij ging van een vergoeding in de salarissen van Doventallige onderwijzers, die in 1925 aan die scholen verbonden waren. Voorts stellen B, en W. voor vast te stellen dé over 1927 aan de besturen der bijzondere scholen te verleenen voorschotten op de vergoeding, be doeld bij art, 101 der Lager Onderwijswet 1920, zoomede de regelen, volgens welke de uitbeta ling zal plaats hebben. Openbaar slachthuis. B. en W. schrijven aan den raad: Ter uitvoering van art. 19 der Vleeschkeurings- wet zijn bij Koninklijk besluit van 10 Juli 1926, ter wering van voor de volksgezondheid schade lijke producten, eischen gesteld, waaraan slacht plaatsen, vleeschwinkels, bewaarplaatsen van vleesch enz., moeten voldoen. Dit besluit treedt in werking op 1 Juni a.s. Ten opzichte van de op dat tijdstip bestaande inrichtingen gelden, bij wijze van overgang, tot den dag waarop het be drijf ophoudt te bestaan, ook indien zulks van tijdelijken aard is, of waarop de inrichtingen of suue openDare muziekles, welke over het alge-M meente welke op 1 J „wc meen weer als geslaagd m ,ag worden beschouwd, I bouw van een opbaai niets gelukkiger om worden""integendeel I ESals, vorige ,aren we' d' gouden, de yer-l blijven in afwachting -1 genaeei schillende pianonummers, de avond opgeluisterd Ivan dat slachthuis. groote onrust en wrijving zou dan ont-i door verschillende soli v< jor viool, cello en fluit, De Gezondheidscommissie adviseert gunstig. *°l "IXXVXJJ XXX. x,x het bedrijf in andere handen dan van echtge- noote of kinderen overgaan of de inrichtingen worden verbouwd, lagere eischen. dan voor de nieuwe. Zelfs aan die eischen zullen echter ver schillende slachterijen, ondanks hooge kosten van verbouwing, niet kunnen voldoen. Het aantal slachtplaatsen, dat niet meer onder de over gangsbepaling komt te vallen zal ook geleide lijk grooter worden. Aan de bezwaren is alleen tegemoet te komen door den bouw van één centraal slachthuis voor de geheele gemeente. Deze stichting, met toe passing van art. 4, 3e der Hinderwet, is onge twijfeld in het belang van de hygiëne, welke in vele slachterijen zeer te wenschen overlaat. B, en W. stellen dus voor, in beginsel te be sluiten tot de stichting van een openbaar slacht huis en hen uit te noodigen, een plan met kosten berekening en exploitatierekening in te dienen. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft geen bezwaar, dat de particuliere slachte rijen en andere particuliere inrichtingen, bedoeld in art, 19 der Vleeschkeuringswet, in die ge meente welke op 1 Juni 1927 besloten tot den een opbaar slachthuis, onveranderd de ingebruikneming

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 5