iduitslag Een waakzame hond J. C. CRI 1 EE Proefflacoi F Kost U Niet bijzondere samenkomsten plaats en wordt Woensdagavond een afscheidsmeeling gehouden. Donderdagavond heeft het welkom der nieuw benoemde officieren plaats. Men zie verder de advertentie in dit blad. EEN EERVOLLE ONDERSCHEIDING VAN EEN OUD-PLAATSGENOOTE. Jkr. Mr, A, C, D, de Graeff, oud-gezant van •onze Koningin te Washington en kort geleden benoemd tot het hooge aniot van Gouverneur- Generaal van Neüenanüscü-indië bezocüt op zijn tournee langs de oostkust van Sumatra den loen februari j.l. ook Medan. Jbij die gelegenheid werd den nieuwen land voogd een leestavond aangeboden door het be stuur en de leden der te Medan gevestigde Wit te bocieteit. Over dezen feestavond lezen we in de Deli Courant van Maandag 14 Februari het volgende: „Feestavond in de Witte Sociëteit, Het Bestuur van de Witte Sociëteit had ge meend, den Gouverneur-Generaal ook namens zijn leden te moeten ontvangen op een zoo ge heel ander tererin dan dat den Landvoogd hier overigens tijdens zijn bezoek geboden is. Gingen de andere bezoeken in hoofdzaak om een indruk te krijgen van het economisch streven en leven van dit Gewest, Zondagavond ging het om een andere zijde van het levén ter Oostkust, de meer ideëele zijde van de kunst, die hier naast hei harde wérk in de cultures, voor zooveel dan mogelijk is, ook niet vergeten wordt. Een groot publiek was, vol belangstelling voor den feestavond en den hoogen bezoeker, opge- j ouders op hun gemak de openbare les konden komen en vulde de vooral bij zoo'n gelegenheid bijwonen, waarom de kinderen verdeeld waren mooie zaal van de Sociëteit, De ontvangst der in zes groepen, n.l. van iedere klasse twee, De Ned. Herv. Evangelisatie Vereeniging heeft Woensdagavond in het Gebouw voor Ghr. oelangen een openbare samenkomst gehouden, Uc lieer L, Y. 'lismeer leidde deze in en deelde mede, dat dit van dezen winter de laatste sa menkomst was en dat het zangkoor der Evan gelisatie nu weer iederen \y oensaagavond zal zingen .voor de zieken, de eene week in.oud- 1Jmuiden en de andere week over de brug. Als spreker trad dezen avond op de heer J, Sluiters van Santpoort, wiens rede afgewis seld werd door zang van het koor en soli van een tweetal dames HET HOOGGVENBEDRIJF. Naar we vernemen zaï Hoogoven 1 begin April ouiien werking worden gesteld, daar deze oven iiellingen zal ondergaan, hetwelk drie maan den in beslag zal nemen, ue arbeiders, die bij den oven werkzaam zijn, zullen dan op het terrein zoo lang anaeren arbeid verrichten. Met ae montage van de groote kraan, welke komt in de plaats van de kraan, die verleden jaar is ingestort, is men thans begonnen, wacht wordt, dat de kraan met Mei zal kunnen worden genomen, ln verband met een ongeval, onlangs aan een arbeider overkomen en waarbij deze een oog verloor, is thans aan de arbeiders, die bij de ovens en het vervoer van het ijzer werkzaam ;ijn, voorgeschreven, dat ze in hun werk steeds Ver- gebruik een bril moeten dragen. Met den bouw der nieuwe kooksovensj vordert men goed. Dinsdag en Woensdag heeft in de gemeen telijke bewaarschool aan de Breesaapstraat een openbare les plaats gehad. Het hoofd der school, wat bereiken. Mej. E. Vijlbrief, had ditmaal gezorgd, dat alle vcrvuü in uw huis de functie van politie man. fted. Vereen, tot Bescherming van Dieren 5 Toen de heer Bouwman juist begonnen was, deed zich nog een incident voor, doordat de lir, ochiinng verstoord opsiond en te kennen gat, ual de heer bouwman voor en niet na hem haa oehooren te spreken. he voorzitter, de heer Blaas, poogde den heer ochilling tot kalmte te brengen, hetgeen echter niet geiukte, deze verliet blijkbaar ontstemd de vergadering, welke overigens een volkomen rusug verloop had. Het bestuur van de Umuider Federatie deelt mede, dat het Donderdag het collectie! contract voor 1927 en 1928 met het bestuur der Xeedersvereenigingen heeft geteekend. Wij vestigen de aandacht vooral van de middenstanders op de advertentie, waarin de Winkeiiersvereeniging een groote openbare ver gadering aankondigt op a,s. Maandagavond iri net K.K. Vereenigingsgebouw op het Kermemer- plein, M i Laat men nu eens belangstelling toonen, opdat goed werk kan worden gedaan. Alleen een krachtige organisatie van middenstanders kan WINTERLEZING bezoekers was voorbeeldig geregeld en ieder vond gemakkelijk zijn plaats. Toen allen gezeten waren kondigde het Wil helmus, gespeeld door de bataljonsmuziek uit Kota Radja de komst van den Landvoogd met gevolg aan. De hooge gast werd ontvangen door den heer en mevr. Aberson Rahder, die hem naar zijn plaats begeleidde. Met smaak was in het midden der zaal een afzonderlijk complex plaatsen voor den Landvoogd en zijn gevolg af gezonderd, op een fraai tapijt, opgevroolijkt door een sober bloemstuk, op een stijlvol tafeltje. Het was een aardig gezicht, die gansche zaal vol bezoekers in avondtoilet, waartusschen de smaakvolle toilletten der dames een kleurigeaf wisseling vormden tusschen het zwart der hee- rencostumes', met hier en daar een enkele uni form Het programma dat uitgevoerd werd, bestond uit de Sonaten in sol maggiore van Ben. Mar cello, uitgevoerd door dr. E. Kornauth piano en W' Schneider, cello. Daarna zong mevr, van Hoüten-Kruger met lieve fraai, getimbreerde stem een 5-tal Italiaansche en oud-Hollandsche liede ren, waarop het program besloten werd met de Sonaten in e moll van Brahms, eveneens voor cello en piano. De Landvoogd gaf telkens het teeken voor een warm applaus, terwijl de uitvoerenden boven dien kransen en bloemen ontvingen. In de pauze worden de executanten aan den Landvoogd voorgesteld, waarvoor de leeszaal als foyer was ingericht. Daarna begon het bal, onder leiding van den heer Polak, onder wiens leiding tevens een me nuet door vier paren werd uitgevoerd. De sier lijke-dans, begeleid door den heer dr. Kornauth, liet niet na met haar elegante bewegingen en zoo aantrekkelijke costumes uit een vroegere periode, indruk te maken. Men kan moeilijk ontkomen aan het groote verschil tusschen een menuet en de dansen van den tegenwoordigen tijd, die latei- volgden. De Landvoogd amuseerde zich blijkbaar opper best, en bleef aanmerkelijk langer dan in de be doeling had gelegen en na den vermoeienden tocht naar de hoogvlakte wel te verwachten was geweest. Het beste bewijs ondertusschen dat hij den avond waardeerde. Dat na het vertrek van Z, Exc. en gevolg, de vele bezoekers nog lang bijeenbleven, spreekt wel vanzelf,"' x Is 't voor onze trouwe lezeressen en lezers nog noodig er aan te herinneren, dat mevrouw van MoutenKuger, onze vroegere plaatsgenoote Jannie Kruger is, die èn als pianoleerares, doch meer nog om haar hoogstaande vocale kunst bij leerlingen en toehoorders een onvergetelijke her innering van lieflijkheid, eenvoud en ernstig en hoogstaand kunstenaresse heeft achtergelaten- Wordt haar naam onder al haar oud-leerlingen niet nog steeds geprezen om de buitengewone takt, het onuitputtelijk geduld en de bezielende ernst, waarmede zij de lessen gaf en de leerlingen aan zich boeide. Het zal velen dan ook aangenaam zijn te mo- Dat Donderdagavond had in de Herv, Kerk aan de :en uitnemende maatregel geweest, zoodat de Kalverstraat de derde en laatste lezing plaats ouders den arbeid der kinderen goed konden van het Comité voor Winterlezingen te ljrnui- volgen. Bij den vrijen arbeid werd door de klei- den-Oost, nen aardig werk geleverd en bleek hoe de fan- Als spreker trad dezen avond op Dr. C, Bou- tasie der kleuters was ontwikkeld. Er waren er, ma, Geref, predikant t te Zwolle, met het onder die trawleirs hadden gemaakt van papier, terwijl werp. „Jezus en Iierodes". anderen het park Velserbeek als voorbeeld ko- Spr. zeide dat een der meest ontroerende rno- zen en den grasgazon, de vijver met eendjes enz, menten in de heilige historie is, als Jezus voor vervaardigden. Herodes staat, Maar de beteekefiis is veel dieper Natuurlijk werd ook van het spelen en zingen en de strekking veel wijder, dan we op 't eerste der kinderen veel genoten en de kleinen zelf moment denken. Hier is een knooppunt van de genoten niet 't minst, nu vader en moeder toe- historie, van welker lijn het aanvangspunt ligt in zagen. Dé wethouder van onderwijs, de heer Tu- de patriachale tent van Izaak, bij het conflict senius, woonde Woensdagmorgen de openbare tusschen Jacob en Ezau, In Jacob heeft de ge- les bij en toonde zich over het werk op deze nade Gods gewerkt, Ezau bleef daarbuiten. Zij school zeer tevreden. En ook de ouders gaven werden beide stamvaders van volken, die voort- blijk van hun groote tevredenheid over het goe- durend in strijd met elkaar zouden zijn, de, dat hun kinderen hier op school wordt, gege- Van de twee was de minste en zwakste, Ja- ven, cob, de meerdere. En naar Gods bestel zal dé A.s, Dinsdag wordt in het schoolgebouw een meerdere de mindere dienen, Spr, bewijst dit uit tentoonstelling van het werk der kinderen ge- de H, Schrift, hoe reeds Saul en David Edom houden, die van 35 uur en des avonds van onderwierpen, later o.ok Joram en andere. En in 79.30 uur geopend is en waar allen welkom 129 vóór Christus werd Edom als ïdumea een zijn, provincie van Israël, In de ontmoeting van Jezus en Herodes ziet men, zeide spr., het middenpunt van den strijd tusschen Israël en Ezau, Jezus is de groote zoon van Israël, Herodes die van Edom. In den strijd tusschen de twee Maccabeesche vorsten, Hyr- canus en Aristobulus kreeg de eerste steun van een stadhouder van ïdumea, Herodes, Diens zoon, Herodes de Groote, huwde met Marianne, de dochter van Iiyrcanus en werd later de vorsl en heeft daarvoor veel geld noodig^ Wij van Israël, Spr. schetst dezen geweldenaar en wreedaard, die zijn eigen vrouw en zoon dood de. Als Jezus in Bethlehem geboren wordt als de groote zoon van Jacob, sterft Herodes de Groote, Deze wordt opgevolgd door zijn zoon Herodes Antipas, die geen groot man was, maar een ver dierlijkt mensch. Voor dezen koning staat Je zus. Spr. herinnert aan het ontroerende schil derij van deze ontmoeting van den beroemden Engelschen schilder Howard, waarin zoo uit komt, dat, ofschoon Herodes de meerdere is er Jezus met de handen gebonden op den rug vóór hem staat, de meerdere den ander onderworpi De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft in haar Dins dagavond gehouden vergadering besloten, aan de vereeniging IJmuiden's Bloei voor 1927 een sub sidie van f 100 toe te kennen. Het is een bedrag, waarmede bet bestuur dezer vereeniging weinig zal uitrichten. De vereeniging bedoelt de ontwikkeling van IJmuiden als bad plaats en heeft daarvoor veel geld noodig, Wi weten wel, dat eenzelfde vereeniging te Zand- voort ook maar f 100 krijgt, maar Zandvoort is een gevestigde badplaats met groote hotels en zaken, waar men zelf wat voor reclame kan uit geven. Dat is met onze plaats nog niet het geval, Waar de Kamers van Koophandel beschikken over heel veel geld en waar de Haarlemsche Kamer groote sommen aan bijdragen uit IJmuiden krijgt, is het droevig te zién, boe bftter weinig in het belang van IJmuiden door de Kamer wordt DE LOON ACTIE DER VISCHLOSSERS, Dinsdagavond jl, was door de IJmuider Fede ratie, in de zaal van Hotel No, Eén een open bare vergadering vpor de vischlossers belegd, ter bespreking van den stand der loonactie der vischlossers. Voor een gehoor van ongeveer 80 menschen schetste de heer Brandsteder, als eer ste spreker, de stand van zaken. Naar sprekers óórdeel was de leiding dezer actie allerdroe vigst, Hoewel de loonovereenkomst vanaf 30 September 1926 opzegbaar was, geschiedde zulks door de voornaamste vakorganisaties in deze groep, n,l. de Centrale Bond en de Christ, Havenarbeiders-organisatie, eerst op 18 Novem ber, waarna wederom tot 24 December werd ge wacht, alvorens de nieuwe looneischen bij de werkgevers werden ingediend. Twee kardinale fouten, zeker waar het 't visscherijbedrijf geldt, aldus spr,, waaraan als derde werd toegevoegd de weigering om in deze met de IJmuider Fe deratie samen te werken. Naar spr.'s oordeel WITTE KRUIS. Stel niet uit lid te worden van het Witte Kruis tot dit noodig is. Ziekte komt onver wachts, het noodlidmaatschap kost u dan f 4.—. Voor f 1,60 Contributie per jaar dus 3 cent per week is men lid en heeft dan recht op kostelooze hulp van een der wijkzusters en tevens gebruik van ver- pleegmateriaal. Opgave van lidmaatschap gelieve men te richten aan den Administrateur den heer J. Woltman, Gebouw Witte Kruis te IJmuiden, gen lezen, dat aan mevr. van Houten-Kruger de was"7e actie al zóó zeer bedorven, dat de ge- eervo e on ersc ei mg is te beurt gevallen door n0emde besturen niets anders overbleef, dan 6 A-*A UUt Vjn t S°cieteit te worden uitge- verzoek van de Reeders om het bestaande noodigd op den feestavondden Toewan Besar contract nog maar na 18 Februari met twee van den „Gordel van Smaragd aan te bieden, als maanden te verlengen, in te willigen. Zoo waren zangeres op te treden. - - - - - Mevr van Houten heeft dien avond Italiaan sche liederen gezongen van A, Scarlatti en A. Caldara en oud-Hollandsche liederen van W. Pijper, waarmede zij buitengewoon veel succes heeft geoogst. Op een andere plaats lezen we nog, dat de Gouverneur-Generaal er op stond persoonlijk kennis te maken met Mevr. van Houten en hoi Zijne Excellentie zich geruimen tijd minzaam met haar onderhield. Aan mevr. van Houten werden tal van fraaie bloemenmanden en bloemstukken aangeboden en van het bestuur van de Witte Sociëteit mocht zij onderstaand vleiend schrijven ontvangen, „Zeer geachte Mevrouw. Bij deze heeft ons Bestuur de eer U dank te zeggen, voor Uwe zoo gewaardeerde medewer king aan het Muzikale programma van den gala avond, welke op Zondag j.l, aan Z.E. den Gou verneur-Generaal werd aangeboden. De Land voogd heeft herhaaldelijk zijn bijzondere appre ciatie van de door U ten gehoore gebrachte lie- ''f>'_cn uitgesproken, T 1 is ons een genoegen U bierbij als blijk on- 'Vondere erkentelijkheid en tevens ter her- ■rg aan den o.i, zoo welgeslaagden avond, een photo aan te bieden," V/ij zijn overtuigd, dat het velen genoegen zal doen te lezen, dat mevr. van Houten haar mooie kunst in Insulind.e is trouw gebleven en is blij ven dienen, én kan het ons alleen spijten, dat bij haar kort verlof in Holland het vorig jaar de gelegenheid heeft ontbroken van baar heerlijke stem in het openbaar te mogen genieten. Alleen herinneren we er nog aan dat mevr, van Houten eenzelfde eer bewezen is bij het be zoek aan Medan van Gouverneur-Generaal Fock den voorganger van Jhr, Mr. de Graeff. dus 180 dagen verstreken, zonder dat het vraagstuk iets gevorderd was. Over de gestelde eischen wenschtte spr, zich thans nog niet uit te laten, alleen, de minst bevoorrechte groep zou er niet door geholpen zijn, daarom' onder steunde de IJmuider Federatie den eisch van een garantie-weekloon, waarover door een Commis sie van leden uit verschillende organisaties pro paganda wordt gemaakt, Spr. wekte ten slotte de vischlossers op tot de IJmuider Federatie toe te treden en mee te werken aan den opbouw van één bedrijfs organisatie. Van de geboden gelegenheid voor debat maakte de heer Schilling gebruik, welke erken de dat er fouten gemaakt waren, niettemin had de Centrale Bond onder zijn leiding goede re sultaten bereikt, Er was geen onbekwaamheid bij het bestuur van den Modernen Bond, men zag het alleen verkeerd, 't Kon de arbeiders, naar spr. meening ten slotte niets schelen, wie de leiding van een actie had, als er maar resultaten waren. Hierna krecjg de heer Bouwman, voorzitter van de Nederl. Federatie van Transportarbeiders, het woord, wélke aanving de vergadering duidelijk te maken dat naar zijn meening Schilling bet vraag stuk van den persoonlijken kant bekeek. Spr. was van oordeel dat hier sprake was van groot verschil in taktiek. Moderne en religieuze organi saties pogen altijd en overal, aldus de heer Bouwman, van twee wallen te eten zij voeren de politiek van het eenheidsfront met de werk gevers; onze IJmuider Federatie heeft juist daarom succes met haar actie, omdat zij rechtuit opkomt voor de belangen der betrokken arbei ders en daarbij den strijd, indien onvermijdelijk, Bij den heer P, aan den Driehuizerkerkyeg niet uit den weg gaat. Ook de heer Bouwman ontstond deze week een begin van brand, door sprak als zijn meening uit, dat er voor de dat een op het gasfornuis geplaatste pan met vet vischlossers geen andere weg was, als aansluiting I vlam vatte. Een voorbijganger verleende hulp bij de IJmuider Federatie. I én spoedig was het brandje gebluscht. Herodes spot met Jezus. Hij roep"t zijn veile deernen en soldaten, waarmede hij omgaat en zegt: „Komt, laat ons Jezus gaan zien". En om dat Jezus zegt, dat Hij een Koning is, laat He rodes hem een witten candidaatsmantel omdoen. Op boeiende wijze schetste spr, hoe de Jezus hiertegenover blijft de zwijgende, maar de meer dere. En als we den afloop van .Herodes zien zeide spr. dat hier toepasselijk is het Psalm woord; „De Heer zal opstaan tot den strijd; Hij zal Zijn haat'ren wijd en zijn, verjaagd, ver strooid doen vluchten." Het was jammer, dat deze zoo schoone en naar vorm en inhoud zoo boeiende lezing niet beter bezocht was. Het comité voor winterle- zingen, dat drie zulke eminente sprekers deed optreden, verdient veel meer waardeering voor zijn streven. Op de alphabetische aanbeveling ter bi noeming van een directeur der gemeentelijke lichtbedrijven te Beverwijk komt ook voor de heer J, van Hoeve, directeur der lichtbedrijven te Castricum, die vroeger aan het gasbedrijf al hier is werkzaam' geweest, Van iemand uit Hillegom ontvingen wij een kaart, waarop stond „De Radio-avond van IJmuiden was schitterend", Voor den cursus Eerste Hulp bij ongelukken van het Roode Kruis bestaat groote belangstel ling, Niet minder dan 80 deelnemers hebben zich opgegeven. Op den eersten cursusavond op Don derdag j.l. in Hotel No, Eén waren 60 deelne mers opgekomen. Gezien de groote belangstelling, werd meege deeld, dat aan B. en W. gevraagd zal worden voor den cursus het gymnastieklokaal van school H te IJmuiden-Oost te mogen gebruiken. Mocht het noodig blijken den cursus te splitsen, dan zal naar een tweeden leider worden uitgezien. Dezen avond werd met de eerste les begonnen. Zooals bekend, staat de cursus onder leiding van den voorzitter der afdeeling, Dr. van Hase- len. Driehuis - In de Dinsdag gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering werd de balans en de verlies- winstrekening goedgekeurd. Overeenkomstig het bestuursvoorstel is het dividend bepaald op 14 pet, op de aandeelen en f 70 per Bewijs van Deelgerechtigheid. De heer F, der Kinderen Jr., periodiek aftre dend, werd als bestuurslid herkozen. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgende bouwvergunningen verleend: aan P. "Wijker, te Egmond aan Zee, tot het bou wen van 4 woningen met schuurtjes aan de Kom passtraat te IJmuiden; aan J. Lindhout en J, de Waard, te IJmuiden, tot het bouwen van een houten loods met schoor steen aan de Noordoostzijde van de Visschers- havenj aan D, Bais Jzn., te IJmuiden, tot het maken van een slaapkamer met dakkapel en verande- en van een raamkozijn van perceel Pres. Kru- gerstraat, no. 6, aldaar; aan P. A, Bakker, te IJmuiden, tot het aanbou wen van een serre aan perceel Kennemerlaan no. 66, aldaar; aan L, van Duivenvoorde, te IJmuiden, tot het optrekken van den achtergevel van het perceel Jacob van Heemskerkstraat, no. 36, aldaar; aan Arn, A. M. Brüning, te Haarlem, tot het bouwen van een ketelhuis, kolenbergplaats, wasch- en strijklokaal bij 't R,K. Ziekenhuis, nabij den Zeeweg, te IJmuiden; aan A, van Pel, te IJmuiden, tot het maken van een balcon aan het perceel Marconistraat, no 116, aldaar; aan H, Th. Reitsma, te Santpoort, tot het bou wen van een dubbele woning aan den Rijks straatweg, aldaar. Voor den Raad VERLOSKUNDIGE HULP B. en W. schrij ven aan den raad: Van Mej. J. Winter, verloskundige te Velsen, Wijker straatweg no. 180, is bij ons college een verzoek ingekomen om een gemeentelijke toe lage, evenals aan enkele andere in de gemeente gevestigde verloskundigen is toegekend. Aangezien wij met adressante van meening zijn, dat de vestiging van een vroedvrouw in de afdeeling Velsen ten noorden van het Noordzee kanaal in een wezenlijk gevoelde behoefte voor ziet, stellen wij voor, met ingang van 1 April 1927, Mej, J- Winter, voornoemd, aan te wijzen als verloskundige voor de afdeeling Velsen {noordelijk centrum) en haar als zoodanig eene jaarlijksche toelage te verleenen van f 100.als mede een bedrag van f 10.per verlossing, ver richt op verzoek van één der instellingen van maatschappelijk hulpbetoon, met bepaling, dat deze toelage alleen zóólang wordt verleend, als adressante ter plaatse woonachtig is en daar de practijk uitoefent, In verband hiermede stellen wij tevens voor, met ingang van denzelfden datum, het Raadsbe sluit van 15 Juli 1924, voorzoover betreft de aanwijzing van Mej, H. R. Lijesen te Beverwijk als verloskundige voor die afdeeling, in te trek ken. Te dien aanzien kan worden opgemerkt, dat Mej. Lijesen geen vaste toelage geniet. Verweer fegen een ingestelde rechtsvordering. B. en W- schrijven aan den Raad: Den 26 Februari 1927 werd ten verzoeke van Hendrik Bolwijn, chauffeur te IJmuiden aan deze gemeente een exploit beteekend, waarbij hij in rechten een vergoeding vordert van f 1.om dat hij, naar zijne bewering, door ons college voor den tijd van 7 dagen in de uitoefening van zijn beroep als - chauffeur is geschorst daar hij op IS Februari 1927 op verzoek van één bij een stopplaats wachtenden passagier niet gestopt heeft, doch doorgereden is. Deze voorstelling is onjuist. Bolwijn is niet door ons geschorst, doch op ons verzoek, door den betrokken autobus ondernemer. Het verzoek was gebaseerd op het feit, dat Bolwijn een vóórgaande autobus, welke stilstond voor het inlaten van reizigers, voorbij reed. Dit laatste is verboden bij de aan den autobusondernemer verleende standplaatsvergun- ning. In overeenstemming met het terzake ingewon nen rechtskundig advies, dat bij de stukken is gevoegd, stellen wij voor, tegen de rechtsvorde ring verweer te voeren. Het grootste motorschip dat thans de ba ren kan klieven, is de Alcantara, die in de haven van Southampton gereed ligt voor haar eerste reis naar Zuid-Amerika, Het schip behoort tot de Royal Mail Steam Packet Company en het heeft dezer dagen proefgevaren van Belfast, zijn geboorteplaats, naar de genoemde^ haven. De ton- nenmaat is 22000 en de waterverplaatsing 32000 ton. De Alcantara is een zusterschip van de Asturias, die reeds eenigen tijd in de vaart is. Het nieuwe schip is weelderig ingericht. Het be zit een zwembassin, een „Velasquez-zaal met wanden van mahoniehout, een eetzaal die gede coreerd is op motieven van den vermaarden ze- ventiende-eeuwschen architect Wren, een Spaan- schen wintertuin en een Japaneesche kinderka mer, Dit is alles zeer indrukwekkend; maar de machines, die dit zeekasteel voortbewegen, zijn toch nog indrukwekkender. Zij ontwikkelen 20000 P.K., die worden overgebracht naar de twee schroefassen door twee 8-cylinder dubbel werkende Diesel-motoren, Men ként de bijzonde re voordeelen van motorschepen. Ketels en vu ren schitteren door afwezigheid en de machine kamer is nooit ondragelijk warm of ondragelijk vuil, Het voordeel voor de passagiers is dat er geen rook is, dat het schip meer ruimte biedt en dat de schoorsteenpijpen niet heet zijn. Een der schoorsteenpijpen van de Alcantara wordt voor bergplaats gebruikt. BESTEL UW DRUKWERK BIJ DE N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMUIDEN - WILLEMSPLEIN SAftUUJLNOSË De bloedarmoede is de meesl verspreide kwaal van onzet lijd. Het bloed bevat dan li wein'g bloedlichaampjes, il niet gezond genoeg om aan spieren, zenuwen en hersenen de vereischle kracht te geven Het beste middel om hl! verzwakte bloed te herstellen is de SANGUINOSE te ge bruiken. die met groote zei teerheid de bloedarmoedt overwint. Zij kost f 2.per flacon, 6 fl f 11. 12 fl. f 21, Verkrijgbaar bij Apotheken en Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co., De Riemerstr. 2c/4, Den Haag. Architect Kon. WUhelmlnakait II IJmuiden telefoon I Ontwerpen, Bestekken Bi grootingen voor: Verbouwd Restaureering en Nleuwbout Leiding en toezicht bij uitw' ring van bouwwerken. Adviezen in: Bouwzaken Woninginrichting. Trompstraat 4, Ymaiden-0t Telefoon 341. Deze Geeft Onmiddeli Verlichting! Gratis ontvangt U een proefflacon e' voldoende D.D.B". om TT van de uitwerking overtuigen. Vraagt deze spoedig aan, w. dit aanbod geldt slechts korten tijd. D.D> is een vloeistof, welke kostbare medicamet; bevat. Het werkt geneeskrachtig bij Ekzn Huiduitslag, Open Beenen en verschill^ andore huidkwalen entast de ziektebrengef bacteriën onder de huid aac. 'Alle apothefc en drogisten verkoopen B.ID.D. in flaoomv f.0.75 en f.2.50. 0.©.©. zeep f.1per il!.. Sohrijf^nog heden een briefkaart omi gratis proöfflacon aan ©D.D. Compaq Amsterdam. Afd. A208 in den Winter moet u WRIGLEY's P*K, Kauwbonbons gebruiken. Zij behoeden u voor besmetting van mond en keel en voorkomen verkoudheid. Zorg steeds een pakje bij u te hebben.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2