ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No 41 Zaterdag 26 Maart 1927 12e Jaargang Verschil rit Woensdags Zaterdags Officiéél Plaatselijk Nieuws. IJ muiden vl.A,k<>5KAMf>NZN 7MMLMAK£M Inolpy Overveen, Tel. 10956 1 Velsen. Depót: P. DE VRIES, IJ uiden Oranjes raat 22. My Valet From London Voor den Raad IJMülDER COURANT ljonnea«n{?priJ«: 1.per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonnemen- g worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten. lT»rtent:6n 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend foensdagDummer. dvcrtentiln voor de Adreslijst 6 plaatsingen van deselfde tekst (onveran. ■rd) f 4>plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. jTertentiên uiterlijk in te renden WOENSDAG tot 9 uur v.ns. en [RIJDAGS tot 4 nur n.m. 'ot plaatser van advertentiin van Balten de gemeente VELSEN in dit blad i aitilaitecd gerechtigd het Advertentie-bareaa P. F, C. Roelse, IJanlden. Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'' Adres voor Kfldaitii en Atelilitntla N.V. DRUKKERIJ SINJEWED WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingeeonden medèdeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 cta. Bij niet contante betaling wordeD de gewone prijzen berekend. Advertenties ,,adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van bulten de gemeente Velsen. IT NUMMER BESTAAT UIT TWEE JUDEN. EERSTE BLAD. GEMEENTE-EIGENDOMMEN. "'Burgemeester en Wethouders van Velsen bren- ,n ter openbare kennis, dat een afschrift van en staat van hetgeen, naar het burgerlijk recht, gendom dezer gemeente is, tegen betaling der jsten, ter gemeente-secretarie verkrijgbaar is. Velsen, 21 Maart 1297. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de secretaris, de burgemeester, KOSTELIJK. RIJKENS. ST. OPENLUCHTUITVOERING TE IJMUIDEN. Geen medewerking van het Gemeentebestuur, Wij lezen hieromtrent in de Opr. Haarl. Crt. fan Zaterdag 19 Maart j.l.s Velen zullen zich nog de groote belangstelling letinneren, welke de Turnvereeniging „IJmui- het vorig jaar op de receptie ter gelegen- leid n haar 25-jarig bestaan ondervond van tal van personen en vereenigingen, niet alleen van buiten de gemeentegrenzen, doch ook en uit eigen plaats en omgeving. En die belangstelling was te begrijpen, want T.V.IJ. met haren wakkeren voorzitter, den lieer A. W. Driessen Jr., die tevens zijn eigen alveren jubileum als bestuurder vierde, aan het lofd, heeft in die kwarteeuw heel veel laan voor de zaak der lichamelijke opvoeding de gemeente Velsen. Vèr, voor het gemeentebestuur eraan dacht de ichamelijke opvoeding als verplicht leervak in ie voeren op de lagere scholen, gaf de T.V.IJ, feeds jaren en steeds onder bevoegde leiding ge- igenheid aan honderden jongens en meisjes tot lichamelijke oefening, zoodoende een deel der iverheidstaak voor hare rekening nemende. Hier bleef het niet bij. In woord en geschrift left T.V.IJ.'s voorzitter steeds gevochten voor le zaak die hem zoo ter harte gaat, heeft hij ge vezen op de groote waarde van goed geleide lichaamsbewegingen. Steeds maar weer werden de gemeentelijke autoriteiten uitgenoodigd tot de ijaarlijksche uitvoeringen van T.V.IJ. om kennis te nemen van het werk der jeugd, met gevolg, it mede door deze aanhoudende propaganda ïige jaren geleden op de scholen in de gemeen- jte Velsen de gymnastiek als leervak werd inge- foerd. Daarom trof het ons op de receptie en wij latsten indertijd in ons verslag daarover reeds opmerking, dat het Gemeentebestuur, dat aanwezig had behooren te zijn, schitterde door afwezigheid. Daarvoor zou een principiëele reden hebben kunnen bestaan. Doch dat dit niet het geval is ileek ons eenigen tijd geleden, toen we lazen, dat -de Wethouder van Onderwijs, de heer Tusenius, wel aanwezig was op de receptie ter gelegenheid l-an het 15-jarig bestaan der V.S.V. te IJmuiden- 'ost en daar als zoodanig het woord voerde. Het cultureele werk eener bloeiende turnver- 'eeniging, die gedurende een kwart-eeuw aan jroote adspirantenafdeelingen, dus aan de jeugd, felegenheid gaf tot oefenen, heeft dus blijkbaar voor het Gemeentebestuur van Velsen geen waarde. om we dit schrijven? Omdat het, naar we vernamen, niet bij deze negatie is gebleven, doch en W. op ander terrein medewerking weige- i Wat is het geval? Het vorig jaar werd reeds 'esloten, nog ter herdenking van het 25-jarig - JJes'aan, dezen zomer eene groote openlucht- <5 «looging te organiseeren, waartoe de medewer- van den Kennemer Turnkring werd inge- 'epen en verkregen. "e IJ.V.V. „Stormvogels" was zoo bereidwillig naar mooie terrein af te staan voor deze uitvoe- |tlngt waaraan honderden leden en adspiranten van de vereenigingen uit Kennemerland zouden aelnemen, rqJw?e belangrijke factoren waren dus in orde. 'terrein en medewerkenden. f Het Gemeentebestuur van Velsen gooit echter in het eten. ban verzoek van T.V.IJ, om voor die uitvoe- ririg van de gangen van scholen gebruik te mogen jttaken als kleedgelegenheid voor de gymnasten, jWerd door B. en W. zonder opgave van redenen geweigerd. Hen nader verzoek met vermelding dat de uit- I voering op 2den Pinksterdag zal plaats vinden, at met eventueele gemoedsbezwaren reke- is gehouden, werd eveneens zonder nadere cpotiveering afgewezen, hoewel er in het verzoek P éewezen, dat de turnsters en turners toch oeHijk in pakhuizen kunnen worden onderge- pent, terwijl men om moreele overwegingen de lymnasten niet in café's en hotelzalen wilde la- ,an verkleeden, omdat ook adspiranten zouden Mtkomen. Ji ^e,r.(?er. éaf het adres aan, dat bij afwijzende ^schikking deze openluchtuitvoering ter gele- noeid van het zilveren jubileum niet zou kun- £ea doorgaan. WERKEN VOLGENS EIGEN- EN GEGEVEN ONTWERPEN Toch kon geen toestemming worden verkregen, waardoor niet zoozeer de gymnasten uit den K.T.K. klein en groot, zijn gedupeerd, doch voor al T. V, IJmuiden in haar pogen de lichamelijke opvoeding te propageeren in wijden kring. Ons lijkt het standpunt van B. en W. van Vel sen niet meer houdbaar in dezen tijd, maar bovendien begrijpen we het niet, daar vroeger bij een zoodanige gelegenheid de gangen der scho len wel beschikbaar werden gesteld. Met een betrekkelijk kleine medewerking van het Ge meentebestuur zou deze betooging, die geen per soonlijk, doch een algemeen, cultureel belang in houdt, kunnen slagen. Het heeft niet zoo mogen zijn. Dit betreuren we, want stel dat er werkelijk bezwaren tegen het beschikbaar stellen aange voerd zouden kunnen worden, dan waren die door overleg zeker uit den weg te ruimen. Deze beslissing is wel in groote tegenstelling met wat zoo vaak door autoriteiten bij officiëele gelegenheden wordt gesproken over het nut van de lichamelijke opvoeding. Naar wij vernemen heeft het bestuur der T.V.IJ. zich thans alsnog met een daartoe strek kend verzoek tot den Gemeenteraad gericht. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. In het raadsverslag heeft men kunnen lezen, hoe door den heer Vermeulen de vraag werd gesteld, hoe het hier staat met de candidaatstelling voor den gemeenteraad. De burgemeester heeft geant woord}- dat wanneer de Eerste Kamer het wets ontwerp inzake' de grensregeling van Haarlem c.a. mocht verwerpen, de verkiezing zal plaats hebben op 12 April en dat de kiesvereenigingen hiermede dus wel rekening mogen houden. De heer Vermeulen had er reeds op gewezen, dat nog geen enkele kiesvereenig'ing klaar is met het opmaken van de candidatenlijst. Wij schrij ven dit stukje, om de besturen der kiesvereeni gingen gerust te stellen. Zij behoeven zich heusch niet te overhaasten. Ten eerste niet, omdat algemeen verwacht wordt, dat de Eerste Kamer het wetsontwerp inzake de grenswijziging zal aannemen. Maar al zou dit niet gebeuren, dan nog behoeft men niet bevreesd te zijn, dat wij geen gemeenteraad zouden krijgen. Wij wor den daarin gesterkt door het volgende stukje in Haarlems Dagblad; „Naar wij vernemen zal in dezen waarschijn lijk wel overleg worden gepleegd met de tot verschillende politieke partijen behoorende wet houders en bestaat de kans dat het daarheen wordt geleid dat geen enkele partij op 12 April een lijst zal inleveren. Volgens de gemeentewet kan dan het candidaatstellen telkens veertien dagen worden verschoven, totdat de Eerste Ka mer een beslissing heeft genomen. Een officieel advies van het gemeentebestuur aan de politieke partijen is, naar wij vernemen, niet te verwachten." 't Beste is, dat men in Velsen denzelfden weg volgt en dat men zich niet haast, om nu hals overkop de candidatenlijsten voor elkaar te brengen. Als het wetsontwerp door de Eerste Kamer wordt aangenomen, bepalen Gedeputeerde Sta ten den dag der verkiezing, die volgens dit wets ontwerp dan moet geschieden vóór 7 Juli, VER. KON. PAPIERFABRIEKEN VAN GELDER ZONEN. In de rubriek Financiën en Economie van De Telegraaf lezen wij onder het hoofdje „Techniek verbetering overwint crisis-. en valuta-concurren- tie" het volgende: De opeenvolgende verslagen dezer groote in- dustrieele onderneming wekken, hoewel de me- dedeelingen helaas zeer karig zijn, den indruk, dat men hier een voorbeeld heeft van een be drijf, dat door eigen krachtinspanning de crisis moeilijkheden vrij gunstig doorkwam en de ab normale winstmogelijkheden van den oorlogstijd in een thans normaler conjunctuur weer wist te heroveren. Ongetwijfeld heeft een stevige renta- bili.teits- en concurrentie-mogelijkheid steeds be staan, heeft de hausse-conjunctuur haar kracht voor latere tijden versterkt en is de laatste twee jaren het prijsverloop haar weer gunstig. Maar zij heeft niet zonder meer de groote winsten tot' zich laten komen, doch jaar op jaar zeer belang rijke technische verbeteringen en uitbreidingen aangebracht, welke de productie deden stijgen en den kostprijs dalen. De verliezen van eind 1920, het crisisbegin, vonden waarschijnlijk uit gehei me reserves dekking; slechts 1921 gaf dusdanige verliezen, dat een deel der zichtbare reserves werd ingeteerd en het dividend, gepasseerd; 1922 gaf, ondanks valuta-concurrentie, weer geleide lijk normaal werk en 9 dividend. In 1923 ver oorzaakte het scherper worden van deze soort mededinging echter weer een terugslag. In 1924 wist men door technische verbeteringen blijk baar reeds weer beter aan deze moeilijkheden het hoofd te bieden, terwijl in het 2e halfjaar de prijsdaling tot staan kwam. Het volgende jaar jaar leverde dan ook een zeer ruim exploitatie saldo, dat echter in het laatste jaar 1926, nog wordt overtroffen, hoewel het tweede halfjaar thans weer een prijsdaling deed ingaan. Ander maal worden de technische verbeteringen met de dientengevolge niet onbelangrijke toeneming der productie in het verslag vermeld als compen- seerende factor tegenover de prijsdaling. Het sterk wisselend verloop der laatste vier jaren blijkt uit het volgende overzicht. Het blad geeft dan een staatje van de resul tatenrekeningen over de jaren 19231926, de afschrijvingen en de verdeelbare winst in deze jaren resp. 4 pCt., 9 pCt,, 15 pCt. en 15 pCt, en vervolgt dan: Het hooge dividend op de gewone aandeelen staat onder den gunstigen invloed van het be perkt winstdeelend zijn van het preferent kapi taal (dit ontvangt na 6 cum. pref. dividend 1/5 van hetgeen aan gewone aandeelen boven 6 toekomt) en van het bestaan van een zicht bare reserve, die per uit. 1926 21 van het ge plaatste gewone kapitaal bedraagt. De voor naamste oorzaak blijft echter de groote winst gevendheid der laatste twee jaren; over 1926 bedroeg de bruto-exploitatie 25 van het totale zichtbare kapitaal; na afschrijvingen resteert 17.5 Over 1924 was de rentabiliteit een meer normale, n.l. bruto 17 na afschrijvingen 11 Van de verdeelbare winst komt 10 aan de re serve; over 1926 vond 2/3 ervan bestemming als dividend. Men krijgt den indruk, dat de grootte der af schrijvingen, die door het verouderen van instal laties e.d, wel zeer hoog gesteld moet worden, toch voorts onder invloed staat van den wensch de hooge uitgaven voor verbeteringen en uitbrei dingen zonder opname van vreemde middelen of kapitaalsuitbreiding te financieren. Hoe belang rijk deze kosten, en tevens de afschrijvingen zijn, blijkt uit het volgende: Het blad geeft dan een staatje, waaruit blijkt, dat in de jaren 19201926 voor verbetering en uitbreiding werd uitgegeven f 10.078,000 en aan afschrijvingen f 7.259.000, Ook voor 1927 staat voortgang op dezen weg op het program: in Wormer zal een nieuwe pa piermachine worden geplaatst; in Renkum twee verouderde door een nieuwe vervangen; in Vel sen zijn nog 51 arbeiderswoningen in aanbouw. Door de groote afschrijvingen stijgt de boek waarde der vaste goederen, installaties, vaartui gen, enz., slechts relatief weinig; zij bedraagt thans nog f 1 millioen minder dan de uitgaven in de laatste zeven jaar. De nadeelige gevolgen van aanschaffingen in dure hausse-jaren konden dus wel geheel uitgeschakeld worden geacht. De schulden, incl. winstuitkeeringen, wegei op tegen de debiteuren; buiten de resultaten rekeningen om wordt de reserve met 5 intrest gecrediteerd, zoodat het laatste Jaar inderdaad nog per saldo f 40 mille rentebate leverde; de financieele toestand is dus zeer gezond. Even. eens is dit het geval met de verhouding tusschen preferent en gewoon kapitaal. Het oploopen der voorraden, en crediteuren der laatste twee jaren, kan als een aanduiding van den groei van den bedrijfsomvang worden aangemerkt. Waarschijn lijk kan in het achterblijven van de debiteuren- stijging in 1926 invloed van het gedaalde prijs peil in minder vlotte afzet worden gezien. Het is jammer, dat de verslagen te sterke so berheid in cijferdetailleering, o.m. betreffende verdeeling van de voorraden over .grondstoffen en gereede producten, benevens in de mededee- lingen betrachten. De voorraden zijn steeds „op voorzichtige wijze gewaardeerd; de mogelijk heid dat hierbij naar althans eenige nivelleering van de uitkomsten van dit wisselvallig bedrijf v/ordt gestreefd, door het vormen van een stille reserve tegen prijsdaling, is niet uitgesloten. Volgens het verslag is men ook voor 1927 weer voor een belangrijk gedeelte voldoende van werk voorzien, doch de papierprijzen bewegen zich voor de meeste soorten eenigermate onder die van 1926. COSTUUM PERSEN f 1.2 COSTUUM ONTVLEKKEN EN KERSENf 2 50 COSTUUM STOOMEN f 5.— COSTUUM KEEREN. f22.50 >EMI SAISON KEEREN f 16.50 HOOFDKANTOOR: BEUSSPASSAGB !4 AMSTERDAM Speciale Inrichtingen voor stoppage ook aan Tapijten. Ofschoon onderstaande voorstellen reeds in de raadsvergadering van Dinsdagavond behandeld zijn, achten wij deze belangrijk genoeg, om ze heden nog in ons blad op te nemen. Aankoop van grond te Santpoort. Bij Koninklijk Besluit van 25 Januari 1927, is ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door ingezetenen dezer gemeente, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten, houdende ongegrond- verklaring van het beroep van appellanten tegen het besluit van 22 September 1925, waarbij de door het bestuur der vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Santpoort gevraag-l- de medewerking is verleend tot het stichten van eene bijzondere lagere school aldaar. Als gevolg van deze beslissing heeft gemeld .schoolbestuur het verzoek gedaan, overeenkom stig het bepaalde in artikel 80, 3e lid, der lager onderwijswet 1920, den grond, benoodigd voor de door haar te stichten school, te verschaffen en dezen aan haar in eigendom over te dragen. Zij gaf daarbij als haren wensch te kennen, de beschikking te mogen verkrijgen over een, aan de N.V, Maatschappij tot Exploitatie van onroe. rende goederen „Het Terras te Santpoort be- hoorend terrein, gelegen aan den Brederoodsche weg. B. en W. hebben daarom onderhandeling!, aangeknoopt met genoemde N.V. over aankoop van bedoelden grond met het resultaat, dat deze zich bereid verklaarde, om aan de gemeente voor gemeld doel, te verkoopen: a. tegen de prijs van f 5.per M2, een ach ter de ter plaatse vastgestelde rooilijn gelegen gedeelte, ter grootte van ongeveer 2000 M2, van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen sectie F, no. 2416; b. tegen den prijs van f 1.50 per M2, een tus schen de bovenbedoelde rooilijn en den Brede roodsche weg gelegen en bij het onder a bedoelde aansluitend gedeelte, ter grootte van ongeveer 690 M2, van het opgemelde kadastrale perceel De totaalprijs voor dezen grond kan dus wor den gesteld op ongeveer f 11035. Opgemelde N.V. deed echter bij deze gelegen heid tevens het aanbod, om alle haar toebehoo- rende gronden, gelegen aan en nabij den Kerk- weg, den Terrasweg, de Burgemeester Enschedé- laan, de Schipbroeklaan en den Brederoodsche weg, te Santpoort met uitzondering van een gedeelte, groot ongeveer 1000 M2, hetwelk is verkocht voor den bouw eener Gereformeerde Kerk, doch dat nog op naam van de N.V. staat alzoo ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 54620 M2, aan de gemeente te verkoo pen voor een som van f 60.000. In aanmerking nemende den prijs, welke voor t direct noodige gedeelte moet worden betaald, komt B. en W. de laatste aanbieding het meest aannemelijk voor. Bovendien wil het ons toe schijnen, dat het bezit van de bovenbedoelde gronden, welke zijn gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de bestaande bebouwing, voor de gemeente van beteekenis is, temeer daar zij in de afdeeling Santpoort geen noemenswaardig grondbezit heeft. Aanvaarding van het laatste aanbod achten B. en W. dus in het belang der gemeente. B. en W. stellen mitsdien, in overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, voor, het hierna in concept opgenomen besluit te nemen. De Raad der gemeente Velsen; Gezien de voordracht van Burgemeester en Wethouders dd. Maart 1927; Gelet op de artikelen 137 en 194, sub c, der Gemeentewet; besluit: I, van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „Het Terras te Sant poort, aan te koopen, voor den prijs van f 60.000, de haar toebehoorende gronden, gelegen aan en nabij den Kerkweg, den Terrasweg, de Burge meester Enschedélaan, de Schipbroekenlaan en den Brederoodsche weg, aldaar, zooals die op het aan dit besluit gehechte schetskaartje met een bloklijn zijn omgeven, met uitzondering van een gedeelte, groot ongeveer 1000 M2, hetwelk is verkocht voor den bouw eener Gereformeerde Kerk, doch dat nog op naam van genoemde N.V, staat, alzoo ter gezamenlijke oppervlakte tn ongeveer 54620 M2; IL Burgemeester en Wethouders, voor zoo- veel noodig, te machtigen, aan dit besluit uitvoe ring te geven. Verkoop van grond op den hoek van het Velser- duinplein en den Velserduinweg te IJmuiden, en verleenen van crediet voor het doen afbreken van de daar staande woningen, alsmede voor hel doen aanleggen van bestrating en rioleering op en in den daardoor vrijkomenden grond. Onder dagteekening van 11 Jan. 1927 kwam bij B. en W. een schrijven in van M. J. Rolvink, te IJmuiden, waarin hij zich bereid verklaarde, de aan de gemeente toebehoorende dertien wo ningen, staande aan het Velserduinplein, aldaar, te sloopen en het op den daardoor vrijkomenden grond nog aan te leggen gedeelte van het Vel serduinplein te bestraten en te rioleeren, mits de op den hoek van dat plein en den Velserduinweg overblijvende grond aan hem zou worden over gedragen en de gemeente, als tegemoetkoming in de kosten van afbraak, bestrating en rioleering een bedrag van f 2250.betaalde Vervolgens kwam, onder dagteekening van 27 Januari 1927 van de N.V. Timmerwerken v.h. Zijp en Hamburg, te IJmuiden, een gelijke aan bieding in, echter met dien verstande, dat deze N.V. een tegemoetkoming in de kosten van f 3000.bedong, welke som later, bij schrijven van 10 Februari 1927, werd teruggebracht tol f 2000—, Aangezien na onderzoek bleek, dat bij het doen van deze aanbieding, ten opzichte van de capaciteit der rioleering, van een onjuiste ge- dachtengang was uitgegaan, werd, in overleg met de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken besloten, door het bedrijf open bare werken een nauwkeurige beschrijving van de te verrichten werkzaamheden te doen opma ken en adressanten, onder toezending daarvan, opnieuw in de gelegenheid te stellen een aanbod te doen. Het gevolg hiervan was, dat M. J. Rolvink een toegift verlangde van f 8002,en de N.V, Tim merwerken voorheen Zijp en Hamburg van f 8250. Deze bedragen wilden ons toeschijnen aan den hoogen kant te zijn, waarom wij een onderzoek hebben doen instellen, of wellicht op goedkoo- j pere wijze de afbraak van de woningen en den aanleg van bestrating en rioleering waren te bewerkstelligen. De daarop gevoerde onderhandelingen hadden tot resultaat, dat een aanneemster van riolee- rings- en bestratingswerken zich bereid verklaar de bedoelde werkzaamheden te verrichten (dus zonder verkrijging van bouwterrein) voor de som van f 7500.mits de afbraak haar eigendom wordt, terwijl M. J. Rolvink, voornoemd, ver zocht, alsdan den overblijvenden grond te mogen koopen tegen een prijs van f 10.per M2. Aangezien reeds verschillende malen door le den van den raad was aangedrongen de meerbe- doelde woningen af te breken en den toestand aldaar te verbeteren, meenden B. en W. geheel in den geest van den raad te handelen, dóór te trachten, deze zaak tot een goed einde te bren- gen en door de woningen bereids te doen ontrui men, wat dan ook geschiedde. Het wil B. en W. voorkomen, dat thans, op de wijze als zooeven omschreven, voor de gemeente de meest gunstige oplossing is te verkrijgen. Verkoop van den over blijvenden grond achten zij overigens in het be lang der gemeente en den geboden prijs in over eenstemming met de waarde daarvan, B, en W. stellen mitsdien in overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, voor, het hierna in concept opgenomen besluit te nemen. De Raad der gemeente Velsen; Gezien de voordracht van Burgemeester en Wethouders dd. Maart 1927; besluit: I. aan M, J. Rolvink, te IJmuiden, te verkoo pen, tegen den prijs van f 10per M2, de perceelen, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie M, nos, 233, 234 en 235 alsmede gedeelten van de perceelen bij het kadaster bekend in dezelfde afdeeling en sectie als nos. 236 en 245, een en ander ten gezamen lijke grootte van 350 M2, of zooveel meer of min der als bij kadastrale opmeting zal blijken, zulks als aangegeven op het bij de stukken gevoegde schetskaartjè met gele kleur en onder voor waarde: dat de grond wordt overgedragen voetstoots, in den staat waarin deze zich thans bevindt, met alle daaraan verbonden heerschende en lijdende erfdienstbaarheden, zichtbare en onzichtbare ge breken en 't algemeen met alle rechten, lasten en bezwaren, als aan den eigendom verbonden zijn; dat de verkoopster instaat voor hare bevoegd- beid tot verkoop en tot levering van het ver kochte, vrij van hypothecair verband, zijnde ove rigens alle vrijwaring uitgesloten, zelfs die we gens verborgen gebreken en onbekende erfdienst baarheden; dat alle aan de overdracht en de levering ver bonden kosten door den kooper zullen worden gedragen en betaald en voorts onder de nader door Burgemeester en Wethouders te maken bepalingen, waarbij, onder meer, waarborgen zullen worden gevor derd, dat de grond binnen zekeren termijn zal worden bebouwd;- II. een crediet van f 7500.toe te staan voor het doen afbreken van dertien woningen aan het Velserduinplein en voor het doen bestraten en rioleeren van een gedeelte van den daardoor vrijkomenden grond, met bepaling, dat de afko mende materialen het eigendom van de aan neemster worden; III. de door den onder I genoemden verkoop vrijkomende gelden aan te wenden tot bestrij- ding van het onder II toegestane crediet; IV. Burgemeester en Wethouders, voor zoo veel noodig, te machtigen aan dit besluit uitvoe ring te geven.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1