Stagende pfnen Smpirin-tabletMi Sproeten Sprufel, Santpoort IJmuiden Velsen. Gevonden voorwerpen ftdiei Politierapport AGENDA. WOENSDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Chr. School, Velsen-Noord. Openbare verga dering Chr. Jonge Mannen Vereen. 7.30 uur. Thalia, kleine zaal. Openbare vergadering S. D. A. P. 8 uur. DONDERDAG. Thalia. N.V. Groot Tooneel, „Alleen op de Wereld", 8 uur. iaal Flora, Uitvoering Geheel Onth. Tooneel- vereeniging „Voor Uw Naaste", 8 uur. 'Lunchroom Eynthoven. Vergadering Centr. Gen. voor Kinderherst. en Vacantiekolonies, 8 verschilt, dat hun levensgeluk veel te wenschen overlaat, Henk gaat geheel in zijn werk nap en zijn vrouw gevoelt zich verwaarloosd. Dominé stelt zich niet tevreden met des Zondags te preeken en in de week té catechiseeren, maar houdt nog lezingen en schrijft artikelen in bladen en tijdschriften en schrijft zelfs een boek „Het komende Koninkrijk". Hij vindt daardoor heelemaal geen tijd om zich aan zijn vrouw te wijden, die vóór haar huwelijk het-leven der hoogere kringen in een drukke stad heeft geleid en zich hier nu in het dorp met zijn benepen bevolking begraven vindt. Man en vrouw vinden zich beiden door elkan der te kort gedaan, ofschoon ze heel veel van elkaar houden. Henks moeder (mevr. W. M. SchelvisJansen) komt op bezoek, doorziet den toestand en tracht beiden tot elkaar te brengen door op beider te kortkomingen te wijzen, maar slaagt niet. Dominé vindt eenigen troost in de waardeering van zijn werk door freule Else van Nijeweme (mej, E. Bakker) en Mary, zijne vrouw, ontvangt eenige vergoeding door de galanterieën van Paul van Nijeweme (de heer J. v, .d Mey) een levens- lustigen luitenant, die haar zelfs meneemt op een wandelrit te paard, het maximum van zonde in het oog der dorpsbevolking, die in den ouderling Brongers (de heer J. F. Neve) de overbrenger van hare groote. verontwaardiging vindt, zich uitende in het vervallen verklaren van het lidmaatschap der kerk van de echtgenoote van den predikant, De sympathie en bewondering van den dominé voor Else loopt echter uit op liefde en op een gegeven oogenblik kan ze zich niet meer beheer- schen en kust hem, tot zijn groote verbazing en teleurstelling. Ook Paul raakt gewoon verliefd, maar heeft voorloopig meer succes, want na een heftige scène tusschen de echtgenooten naar aanleiding van haar paardrijden, ondanks hare belofte het niet te zullen doen, gaat Mary met Paul mede. Paul blijkt echter een doordraaier te zijn, die zijn laatste geld te Monte Carlo verspeelt en zich voor het hoofd schiet. Berouwvol keert Mary terug en wordt door haren echtgenoot met open armen ontvangen. Samen zullen ze nu bergopwaarts gaan door in een andere gemeente, waarheen hij een beroep heeft aangenomen, op hun eigen en naar zij hopen op een meer gewaardeerde manier te arbeiden voor de geestelijke, maar ook materieele belan gen der menschen. Zoo nu eh dan moest ook Jans, de dienstbode (mevr. J, NeveDollée) ten tooneele verschijnen, om hare werkzaamheden te verrichten en ze kweet zich zeer goed van haar taak. 't Was er een van wie men zegt, dat het geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken, maar dfc wijze, waarop ze haar mondje wist te roeren, ver wierf aller goedkeuring. De tooneelvereeniging „Concordia" kan op een succesvollen avond terugzien. Een gezellig bal was het slot. Van bestuurszijde van de Federatie Velsen der S.D.A.P. schrijft men ons: De groslijst voor de gemeenteraadsverkiezing -is als volgt samengesteld: (dit geschiedt door de besturen van de 4 afdeelingen; hierna heeft een referendum onder de leden plaats, waarna dè lijst definitief wordt vastgesteld). 1. P. F. C. Roelse, 2. W. F. Visser, 3. P. Schaar, 4. M, G. van VeenGerbrands, 5. C. P. Damme, 6. C. de Vries, 7. N. W. van Niftrick, 8. J. Stark, 9. J. P. Oosterman, 10. R. de Waal, 11. A. G. Keuter, 12. P. H, van Rummelen, 13. D. Zalm, 14. E. Luikman, 15. M. Doüma, 16. E, Luster Marinus, 17. W. Saager, 18 L. Rolloos, 19. W. Landeweert. Hierbij zij opgemerkt, dat de heer. Schilling op een schrijven yan het Federatie Bestuur omtrent de candidaatstelling, niet heeft geantwoord. Daaruit bleek het bestuur, dat de heer Schilling op een eventueele candidatuur voor de S.D.A.P. niet gesteld was. Verder kunnen wij mededeelen, dat van den heer Dalmeijer een bericht is ingekomen, waarin hij schrijft, dat hij met 't oog op zijn werkzaam heden, alsmede op een mogelijk vertrek uit de gemeente, zich niet weer voor het raadslidmaat schap beschikbaar kan stellen, DE RAADSVERKIEZINGEN. De heer W. Landeweert die door het Federatie bestuur der S. D. A. P. op de groslijst onderaan als no. 19, is geplaatst, heeft hierin aanleiding gevonden' om zijn lidmaatschap van de S.D.A.P. op te zeggen. Als gevolg daarvan heeft de heer Landeweert aan het Federatiebestuur bericht gezonden, dat hij bereid is dadelijk als raadslid af te treden. Vermoedelijk zal het Federatiebestuur dit aan vaarden en komt er dus nog een raadsvacature. Opvolger op de lijst der S.D.A.P. is de heer S. Baarda. Deze zal een benoeming echter niet aan vaarden, waarna de heer J, Heiligers te IJmuir den opvolger is op de lijst. Men deelde ons mede, dat de heer Landeweert zich zal aansluiten bij de Vrijz, Dem. Partij. Naar men ons meedeelt, zal door een groep kiezers een lijst worden ingediend met als no, één de naam van den heer D. F. G, Schilling. Voorts zouden op deze lijst als candidaten komen de heeren S. Baarda en W. Davidson, die beiden vroeger ook de S, D. A. P. in den raad hebben vertegenwoordigd. De Chr. Jonge Mannen Vereeniging en de Geref. Jongelings Vereeniging „Prediker 12la" alhier, organiseeren heden, Woensdagavond een openbare vergadering in het gymnastieklokaal der Chr. School aan de van Langeveldstraat, waarin als sprekers zullen optreden Ds. N. Diemer van Vijfhuizen en Ds:.' J; D. Boerkoel alhier. Nog steeds blijven zich gevallen van rood vonk in de gemeente Velsen voordoen. De laat ste dagen neemt deze ziekte zelfs weer een min of meer epidemisch karakter aan. Op één dag werden naar Hl. Dbl. meldt, namelijk niet minder dan vijf gevallen aangegeven. Tot óp heden kwamen in 1927 reeds bijna 50 gevallen voor. Beperkte de ziekte zich tot nu toe te IJmuiden, thans zijn ook te Velsen (Noord) weer eenige ge vallen geconstateerd. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. Als werkloos ingeschreven 26 Maart 1927: 2 letterzetters, 5 timmerlieden, 3 kuipers, 3 bankwerkers, 1 loodgieter, 1 chauffeur, 6 sto kers, 9 machinisten, 1 kopergieter, 1 electricien, In gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. IBij Apoth. en Drog. 2 bakkers, 1 sigarenmaker, 3 kantoorbedienden, 87 los arbeiders. De Gemengde Zangvereeniging Vox Humana alhier zal deelnemen aan het Groot Nationaal Zangconcours te Zandvoort, Het koor komt op 15 Mei uit in dg derde afdeeling Gemengde Koren, - _.i De Staatscourant bevat de statuten van de vereeniging De Lichthoeve alhier. FAILLISSEMENT. „Handelsbelangen" no. 1970. zal de crediteuren- lijst bevatten in het faillissement van H. A. Per- quin, aannemer, alhier. Zij telt 31 namen met een totaal bedrag aan vorderingen van f 11.777.46. De baten zijn nog niet volledig bekend. Gisteravond hield Mevr. Dr. J. v, d. Bergh v. EysingaElias voor de Vrijz. Hervormden een lezing over Franciscus van Assissi. Zij deed dit op een uitgebreide, onderhoudende wijze, zoodat de talrijke aanwezigen heel wat te weten kwa men omtrent het leven en werken van Hezen groote heilige uit de Roomsch-Katholieke kerk en zij zich hun gang naar het kerkgebouw zeker niet beklaagd zullen hebben, temeer daar de le zing verduidelijkt werd door lichtbeelden. De heer Van Heijst luisterde den avond door orgelspel op. Het bestuur der onlangs opgerichte Winke- liersvereeniging heeft gisteravond vergaderd en de functies als volgt verdeeld: H. Homburg, le voorzitter; P. Verhoog, 2e voorzitter; G. van Tel den, le secretaris; G. J, Smeenk, 2e secretaris; S. van Dorp, le penningmeester; Joh. de Waard, 2e penningmeester; R. Feddema, S. Bos en Jac, Gorter, commissarissen. NUT VAN 'T ALGEMEEN. Het departement IJmuiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft zijn winterserie 19261927 besloten met een filmavond, zoodat de leden dit seizoen zich niet over afwisseling te beklagen zullen hebben. De strekking en het doel van het Nut voor de oogen was deze filmavond niet zooals gewone bioscoopavonden aan zinne- prikkelend of oogenverblindend genot en praal gewijd, doch uitsluitend bedoeld als leerzaam, op voedend, wetenschappelijk en indrukwekkend. De avond begon met de Historische film over IJmuiden, waarover vroeger reeds uitvoerig is geschreven en die wat het bedrijfslevige betreft van buitengewone interesse is en die ook buiten IJmuiden naar we zeker meenen te mogen zeg gen groote belangstelling zal trekken of getrok ken hebben. Daarna werd een Ufa-film vertoond, die ons op het witte doek bracht het „Dierenleven in dt Wildernis van het „Amazone-dal", een „Oer wereld in het Oerwoud van Zuid-Amerika". In teressant, leerzaam vooral en griezelig. Niet van romantiek of liefdes-intrige, maar van huiverige, jeukende griezeligheid van een dieren- en mie renwereld, zooals we dat gelukkig maar op den rolprent zien. Een uitgebreide gids, lezingswaardig voor en ook na de film, geeft ons in woord, wat we op het doek bij benadering in beeld gebracht zien. Onontgonnen wildernissen, bruisende stroomen en rivieren, een schitterende flora en de daarin levende, wroetende, vechtende, elkaar verslinden" de fauna, waarin vooral plaats is geschonken aan opnamen van de vogelen- en insectenwereld. Boeiende landschappen, dichte bosschen, dich te kudden paarden en runderen, verscheidenheid van vischsoorten, kortom al de fauna, die men in die nog maagdelijke gedeelten van de binnen landen van Brazilië kan vinden. Spannend zijn de gevechten met de kaaimannen, waarvan we geheele legers op het doek zien wriemelen en blazen en ploeteren, dat men er kippenvel van krijgt dat is het griezelige van de film, even als het gemier van de duizenden insecten, afge wisseld door het zorgzame vogelleven en het moederlijk instinct van ontelbaar soorten groote en kleine boombewoners bij het verzorgen van de nesten en het grootbrengen en voederen der jongen. Kortom, een uitnemende film voor hen die tot heden geen of weinig kennis maakten met het planten- en dierenrijk in Overzeesche gewesten en voor leerlingen van scholen van uit gebreid en hooger onderwijs. Dat niettemin deze niet-sensationeele en niet- oerkomische films groote belangstelling trekken, die ze dan ook ongetwijfeld verdienen, bleek wel uit de buitengewoon groote belangstelling voor dezen laatsten Nutsavond. Er was geen plaatsje onbezet in Thalia en dit is zeker wel de grootste lof en dank, die het bestuur van het departement IJmuiden deelachtig kon worden op dezen voor dit seizoen scheidenden avond. -Maandagavond was in de zaal Flora een openbare vergadering belegd door de afd. Vel sen van de Landelijke Federatie van Bouwvak arbeiders. De vergadering was slechts door een 20-tal bouwvakarbeiders bezocht. De spreker, de heer N. E. Roodveldt van Am sterdam, hield een rede, waarin hij een over zicht gaf van de gevoerde loonacties dér bouw vakarbeiders in de laatste jaren en waarin hij in 't bijzonder stilstond bij de houding der Fede ratie ten opzichte van het collectief arbeidscon tract, waarbij spr. scherpe critiek oefende op de houding der patroonsbonden 'en de andere vak organisaties. Spr. wekte op, om de Federatie en de revolutionaire vakorganisaties in 't algemeen te versterken, opdat deze krachtiger staan in den strijd tegen de patroons. Door enkele aanwezigen werden vragen ge steld. in 't bijzonder over de" actie hier ter plaat se. Hierbij werd er op gewezen dat onlangs een staking bij een Amsterdamschen bouwer, die hier nabij den Zeeweg een complex woningen bouwt, was gewonnen, zoodat bij dien bouw nu de Amsterdamsche tarieven gelden. NIEUWE ZAAK. De heer M. G. van Praag opent heden in zijn perceelen in de Prins Hendrikstraat zijn nieuwe zaak in meubelen, bedden enz. Hadden we aan vankelijk gedacht, dat de heer van Praag in oud-IJmuiden geen zaken meer zou doen en heeft hij ook getracht de perceelen te verkoopen, nu dit niet gegaan is, heeft de heer van Praag den boeg omgegooid en besloten, zijn zaak te specialiseeren in een van meubelen, stoffeeringen en bedden. De manufacturenafdeeling blijft in IJmuiden-Oost gevestigd. Wij hebben gisteren een kijkje genomen en ge zien dat de ruime gebouwen een geheele ver timmering hebben ondergaan. De plafonds zijn geheel vernieuwd en gedekt met triplex-hout, terwijl tal van groote lampen zorgen voor een schitterende verlichting van de toonzalen en eta lages. We mogen gerust zeggen, dat de zaak naar de eisehen van ónzen tijd is ingericht. De afdeelin gen meubelen, tapijten en moderne raambeklee- ding zijn ruim voorzien en als men zijn woning wil inrichten, kan men hier voor alles terecht, van de kleinste tot de grootste artikelen. De smaakvolle etalages en toonzalen dragen zeer bij tot verfraaiing en verlevendiging van deze straat, die den laatsten tijd door nieuwe win kels etc. wel zeer is vooruitgegaan. Wij vertrouwen, dat de heer van Praag, die als zakenman reeds sedert vele jaren in onze plaats zijn sporen heeft verdiend, deze moder ne speciaalzaak, die een groote stad zou sieren, zal blijven leiden en ontwikkelen, gelijkmatig met den bloei en groei van IJmuiden waarvoor hij altoos zoo krachtig geijverd heeft. DE EMMABLOEM-COLLECTE. Het wakkere Damescomité van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose maakt zich weer gereed voor de Emmabloem-collecte, Zooals men weet heeft H, M. de Koningin-Moeder de Emmabloem ingesteld en onder dezen naam heeft dit bloempje ten bate van de t.b.c.-patiënten burgerrecht verkregen. Men verwacht dit jaar in April een goede maand voor de zaak der T.b.c.-bestrijding. Het aantal vereenigingen in ons land, dat aan de collecte zal 'deelnemen, is toegenomen en het aantal bestelde bloempjes is ook weer grooter geworden. De Hilversumsche Draadlooze Omroep heeft zich ook dit jaar bereid verklaard, geheel be langeloos een aanbeveling voor de Emmabloem- collecte in zijn programma op te nemen. Zoo zullen dus de bewoners van stad en land herinnerd worden aan het mooie werk, waartoe allen kunnen bijdragen. De een door zich op te geven als collectante, de ander door naar ver mogen te offeren voor het schoone doel, het lijden van hun tuberculeuzen medemensch te verzachten. Het Damescomité' alhier hoopt dat dit jaar weer velen zullen medewerken. Het roept dames op, om zich zoo spoedig mogelijk aan te melden, daar de verkoop van het bloempje 20 April a.s. plaats zal hebben. DE VROOLIJKE KATER. De „Blaue Vogel" vloog van Leningrad naar Holland en alle cabaretminnaars hebben deze vreemde Vogel beiVonderd. En terecht. Het was buitengewóón; het schiep een nieuw perspec tief in het internationaal cabaretgebeuren. Wijl het Russisch was en dus van verre kwam, von den wij Nederlanders het nog mooier dan wij het gevonden zouden hebben, wanneer b.v. één on zer Hollandsche artisten ons iets dergelijks ge bracht had. Ook al ware het even goed want de profeet blijft nog steeds klagen over z'n eigen land. Niettemin heeft een ondernemende en met ar tistiek enthousiasme bezielde caberetier het aan gedurfd „De Vroolijke Kater" op te richten. Het dagblad „De Telegraaf" d.d. 30 Jan., meldde ons, dat het gezelschap „De Vroolijke Kater" was opgericht onder leiding van den bekenden voor- drachts-kunstenaar-componist Louis Noiret en op 6 Februari zijn tournée door de provincie zouden aanvangen. Tot onze groote vréugde is ook IJmuiden op genomen in de tournéè. Op Dinsdag 5 April a.s. zal „De Vroolijke Kater" een avond geven in Thalia, Wat het programma betreft, dit behoeft natuurlijk geen nadefre aanduiding. Hierover is voldoende geschreven. Waar de avond van „De Vroolijke Kater" een kunstavond beloofd te wor den zobals wij in lang: niet hebben gehad, hopen wij, dat de bewoners van onze plaats van de ge legenheid gebruik zullen maken, deze bijzondere avond bij te wonen' en dus blijk te geven dat IJmuiden het waard is in het tournée van een dergelijk gezelschap opgenomen te worden. Ds. J. B. G. Croes, predikant der Chr. Geref. kerk te Bussum, voordien alhier, heeft voor het beroep naar Gouda bedankt. De natuur spreekt ons alom van een vroege lente. Ook de vogelszijn daarvoor vroeg, Mej. Kruizinga alhier vond Zondag op het terrein bij de Hoogovens alhier vier eitjes van leeuwerik ken. Een oud-plaatsgenoot viert a.s. Vrijdag, 1 April, zijn 25-jarige dienstvervulling bij den Rijkswaterstaat, n.l. |de heer J. Gorter, thans sluismeester van de Zeeburgersluizen te Amster dam. Van die 25 jaar was de heer Gorter er 23 alhier werkzaam, n.l, ,tot 30 Juni 1925. Met in gang van 1 Juli 19251 werd de heer Gorter be noemd tot sluismeester te Sas van Gent, terwijl hij vanaf 1 Augustus 'jl. als sluismeester van de Zeeburgersluizen werkzaam is. De heer Gorter was door zijn welwillendheid en humaan optreden in scheepvaartkringen en ook bij anderen zeer gezien. Het zal hem aan blijken van belangstelling wel niet ontbreken. in hei voorjaar, koop komen vroeg tijdig een pot Bij alle Drogisten; Maandag was het feest voor dé fa. Jaap en Co., beter gezegd vóór den heer Jacob Visser, den veerman van het Rijksveer over de visschers- haven. Van enkele gebouwtjes aan den kop en van het schaftlokaalDe Leeuw woei de drie kleur en de motorbootjes hadden dien dag ook de vlag achterop en voorop blauwe vlaggetjes met in witte letters „Veerdienst I" enz. De veerman en zijn zoons hebben dien dag van velen gelukwenschen in ontvangst moeten nemen, terwijl in de woning in de Bloemstraat vele bloemstukken werden bezorgd. Daarbij-'was ook een bloemstuk van de vereeniging IJmuidens Bloei, aangeboden bij monde van den heer Joh. de Waard, als blijk van waardeering, voor wat de heer Visser ter bevordering van het vreemdelin genverkeer heeft gedaan en nog doet. Morgenavond wordt in Thalia door de N.V. Groot Tooneel een opvoering gegeven van het tooneelspel „Alleen op de wereld". Wie het be roemde boek van Hector Malot gelezen heeft, zal met ons erkennen dat er weinig zulke mooie, zuiver menschelijke boeken bestaan. Het is van een groote innigheid en teederheid en boeiend van de eerste tot de laatste bladzijde. Wij vertrouwen, dat dit stuk ook zal boeien en veel bezoekers zal trekken. Onder vele kiezers in het voormalig Wij- keroog, heerscht, naar Kenn. meldt, groote ont stemming over de samenstelling van de groslijst der S, D. A. P. voornamelijk over de plaats die daarop aan den heer Landeweert is toegewezen. Verschillende kiezers, waarvan vaststaat, dat zij altijd op de lijst der S. D, A. P. hebben ge stemd, hebben nu verklaard, dat zij, mocht de heer L. niet op de definitieve lijst voorkomen, zij oolc niet op deze lijst hun stem zouden uit brengen. In de Maandag te Amsterdam gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeel houders, werden de balans en de winst- en ver liesrekening per 31 December 1926 goedgekeurd, en werd de voorgestelde winstverdeeling onge wijzigd aangenomen. Aan den heer Ad. Roelvink werd op zijn verzoek onslag verleend als com missaris, onder dankzegging voor de door hem verleende diensten. De heer P. Smïdt van Gelder werd als commis saris herkozen. Woensdag 6 April houdt Velsen's Zieken fonds haar jaarvergadering. Buiten het jaarver slag van secretaris en penningmeester, komen aan de orde verkiezing van bestuursleden en commissarissen. Aftredend zijn de heeren Ruig, Zwart, Ruis en Visser, waarvan laatstgenoemde zich niet meer herkiesbaar stelt. DE RAADSVERKIEZINGEN. Zooals men weet, was er een geschil tusschen de afdeelingen van den Vrijheidsbond te IJmui den en Santpoort. Men deelt ons thans mede, dat hierin een oplossing is gevonden, tot be vrediging van de geheele partij en dat men voor de gemeenteraadsverkiezingen volledig zal sa menwerken, In IJmuiden zal men uitkomen met een lijst, waarop de eerste 5 plaatsen bezet zullen wor den door IJmuidenaren en de laatste 5 plaatsen door Santpoorters. In distrct I, Velsen-Santpoorl, komen de 5 Santpoorters bovenaan en de O IJmuidenaren onderaan op de lijst, In district III, [Jmuiden-Oost, komen de candidaten om en om op de lijst, d.w.z. een Umuidenaar no. 1, Santpoorter no. 2 enz. Maandagavond vergadert de afdeeling IJmui den, ter vaststelling van dé candidatenlijst. Gisteravond vergaderde de Christ. Kies- vereeniging te IJmuiden-Oost in de consistorie der Herv. Kerk aan de Kalverstraat. De verga dering was goed bezocht. Een nieuw bestuur werd gekozen met den heer J. Dalhuysen al; voorzitter. Besprekingen werden gehouden over de vor ming van een candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen. Besloten werd, dat men voor IJmuiden met eigen lijst zal uitkomen. Een de finitief resultaat werd nog niet bereikt, omdat deze week eerst een vergadering van de bestu ren der kiesvereenigingen van de Unie in onze gemeente zal plaats hebben, De R.K. Centrale Kiesvereeniging houdt morgen, Donderdagavond, een vergadering in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg, waarin de gemeenteraadsverkiezing zal worden besproken. GEMEENTERAADSVERKIEZING, Het zal de aandacht hebben getrokken, dat op de door de afdeelingsbesturen der S. D, A. P. aan de leden, voor te houden referendum, voor gelegde .groslijst de heer Landeweert, aftredend lid op de laatste plaats voorkomt. Nader deelt men ons daaromtrent mede en het lijkt ons wel goed dat, ter vermijding van verkeerde, voor den beer Landeweert meer pijnlijke, gevolgtrek kingen, die op grond van de publicatie van deze voorloopige lijst zonder meer daaruit, zij het ten onrechte, zouden kunnen worden gemaakt te on derdrukken, hier te vermelden, dat men in deze besturen vergadering het alternatief zóó meende te moeten stellen: den heer Landeweert moet als aftredend lid een kansgevende plaats worden toegewezen of hij moet van de lijst worden af gevoerd de definitieve lijst toch zal niet meer dan 13 namen mogen bevatten. Toen in deze ver gadering voor den heer Landeweert geen me derheid aanwezig bleek, bereid hem voor een zoodanige plaats in aanmerking te brengen, heeft hem dan ook bij de beslissing over de ver dere plaatsen op de lijst geheel uitgeschakeld. Het advies aan de leden moest ten zijnen op zichte dus ook slechts in dezen beperkten zin worden opgevat. Op uitnoodiging van de Commissie voor winterlezingen zal de heer M. Alt, toonkunste naar te Bolsward, op Vrijdag 8 April ^.s. ee lezing houden in het gebouw Concordia over de „Mattheus passion" een oratorium in 2 afdee lingen, Zondag jl. zou een voetbalwedstrijd te Velsen-Noord gehouden worden tusschen Kin- heim en Stormvogels. Tot groote teleurstelling van een talrijk pu bliek kwam Stormvogels niet opdagen. Dat de lente haren intocht gedaan heeft, in den tuin van de pastorie bij de R.K. kerk aan den Wijkerstraatweg te zien, waar een kroosjesboom zoo rijk in bloei staat, dat de boom met een wit kleed overdekt schijnt. VOETBAL. V. S ,V.—CONCORDIA. Den eersten spromotie-wedstrijd hebben de Velseroorders, pardon, IJmuiden-Oostenaren ge wonnen. en het zij maar direct gezegd: Volkomen verdiend. Waren de roodhemden voor de rust vrijwel geregeld in den aanval, dank zij den ste- vigen bries, welken zij in den rug hadden, ook na. de thee hebben zij nog menigen gevaarlijken aanval op het Concordia-doel gedaan. In dezen wedstrijd hebben wij kunnen consta- teeren, dat V. S, V, voor een derde klasser een buitengewoon sterk achtertrio heeft. Zoowel v. d. Pieterman als v. d, Griendt speelden een goede, enthusiaste partij voetbal* waarbij na de rust vooral het goede koppen van eerstgenoemde opviel. Van d. Wint heeft, dank zij zijn backs weinig te doen gehad, doch uit dit weinige meenen we wel te mogen concludeeren, dat hij het keepen nog niet verleerd is. Eenmaal echter ontsnapte zijn doel op buitengewoon fortuinlij ke wijze, toen hij dit heiligdom reeds verlaten had. Hij kwam echter nog juist op tijd terug om den bal weg te trappen. In de middenlinie kon Böhm ons het minst bekoren. Daarom pleit het zekér voor het spel van v, d. Pieterman, dat hij den wing Duborcq Bakkeren, die af en toe aardig combineerde, goed in bedwang had. Böhm toonde zich dezen middag weinig actief, had te veel tijd noodig om zich te herstellen en trok slecht met de voor hoede mede. Bruidschaar en Wey stonden ons heel wat beter aan, al zou het geen kwaad kun nen, als beiden zich op beter „plaatsen" van dem bal toelegden. WITTE KRUIS CONSULTATIE-BUREai Wegens verblijf van Dr. Y. Hanneman j„ buitenland zal het Consultalie-Bureau voor*|j| gelingen tot nader aankondiging gesloten zij; Voor kraamverzorging, welke ook door htti6 genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, y men zich tot het bestuurslid der Vi «eenij Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 te Vi Tarief naar draagkracht f 5f 15. In de voorhoede vonden wij de Bakker zwakke punt, ondanks liet feit, dat hij een :de njomenten bad. Veel verbetering z0; echter reeds in zijn spel kunnen brengen, al niet te ver naar achteren kwam om den halen en beter zijn lijn „hield". Ter zijner ontschuldiging mag echter zeker gelden, dal ernian hem te veel aan zijn lot overliet, speler liep steeds ongeveer op de midvoorp zoodat alle verband tusschen hem en de B; ontbrak en hij met Zwanenburg en Horen» dicht op elkaar stonden. Overigens heeft Hi man zeker goede eigenschappen. Zoo stopi evenals Zwanenburg, hooge ballen met den heel goed, en heeft hij wel kijk op een tra ;s. Hij diene er echter rekening mee te den, dat bij een through-pass zuiver gepi moet worden. Voorts zouden we willen dit korte spel rijkelijk af te wisselen niet centers. Ook Zwanenburgs spel als midvoor] dit ten goede komen Na de rust deelde de; kele van zulke goede centers uit aan Hillel Met schieten was Zwanenburg niet ge' zagen we hem voor de rust tweemaal vlal elkaar paal en lat bewerken. Horeman speelde vooral voor de rust technisch goede partij, waarbij hij met Hillel uitnemend bleek overweg te kunnen. Zijn goals waren van de goede soort. Na <fo speelde hij echter aanmerkelijk minder, Hillekamp daarentegen vonden wij na de nog wèl zoo goed als ervoor. Toen leek hij sneller en meer doortastender. Ook zijn Ten slotte nog één opmerking, wat V, J betreft en wel déze: De beide binnensp I moeten tot een gewoonte houden den bal c halen. Thans geschiedde dit nog te veel a 7j, systeem. Concordia viel niet mee, vooral de eeni| gevreesde Jan Thormee presteerde weinig»» besten waren nog Bakkeren, Duborcq en F1 Lee, Keeper Perre deed vrij onzeker. Vermelden wij tenslotte nog, dat V. S, de rust met 3-0 leidde.Daarna scoorde 8 qji cordia uit een penalty tegen (31), waarna! nenburg op dezelfde wijze er 41 van n Na een snellen tegenaanval maakte Bakkei 42 van. IJMUIDER KORFBALCLUB „G. S, D/ Opgericht 1 Juli 1922. Secretariaat: Mej. A. Bais, Koningin Wilheli kade 1, IJmuiden, In verband met het vijf-jarig bestaan va IJ, IC. C. „G. S. D." vestigen wij nog gaarne de aandacht op de door deze vereeniging ie den Propaganda-Feestavond in Hotel „1 Barendsz", Kanaalstraat te IJmuiden op dag 2 April 1927. Toegang f 0.50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden volgende adressen: mej. A, Bais, Kon. minakadel te IJmuiden en mej, M, Loenden Zeeweg te IJmuiden-Oost. Met medewerking van een groot Jazzba» Humorist. Tevens deelde men ons mede, dat het bti besloten-heeft om direct na afloop van dee- petitie Serie-Wedstrijden uit te schrijven, v voor reeds mooie prijzen beschikbaar zijn gtf Pot OLYMPISCHE SPELEN 1928 AMSTER1 HET TENNISTOURNOOI EN DE OLYMPISCHE SPELEN. Hét Comité 1928, belast met de organisatit de Spelen der IXe Olympiade, is uit den aait zaak pijnlijk getroffen door de met sléchts I le stemmen genomen beslissing der Fédé; Internationale de Lawn Tennis. Het heeli meet af aan een neutraal standpunt inget in het geschil tusschen het C, I, 0, en de F, doch was daarom temeer overtuigd, dat alk- vaardigden van de landelijke tennisbondei sportief en loyaal standpunt ten opzickli Nederland zouden innemen, Het feit, di kleinst mogelijke meerderheid de belanges het organiseerend land en eveneens die dn tieve .sportbeoefenaars achter gesteld heei persoonlijke inzichten over organisatorische gelegenheden, heeft bij het organiseerend C) I een begrijpelijke teleurstelling verwekt, Het Comité 1928 vertrouwt echter, dal beslissing der F, I. L. H. aan den glans derC pische Spelen als zoodanig geenerlei afbred doen. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboren: G. Peltvan Velzen, d.; C,C Heerv. d. End, d.; J. M. OudendijkV?.. A, BoskerPerdok, z,; A. VisserVoS M. VerheijLuit, d.; A. M. van Weezeaw Thoolen, z.; C. G. Meinemavan Leeuwü' S. BakkerKlomp, d.; K. ScholKoster, tl Overleden: Helena Beck, 71 j., wel. A. Antonijsen. IJmuiden, Bureau Willemsplein. Een gouden broche, 13 spaarzegels, een ff portemonniae met inhoud, een schoenklonifi dameshandschoen, een koperen dop, een belastingmerlc. Bureau Engelmundusweg, Een zonnebril, een heerenhandschoen, i derjasje. Velsen. Bureau Wijkerstraatweg. Een hoornen damesspeld. IJMUIDEN. Dondermorgen werd aan het bureau ft mundusweg door W. aangifte gedaan van i$j deling, gepleegd door V. -Laatstgenoemdv per rijwiel en zou gebeld hebben en 'üEl niet vlug genoeg op zij ging, zou hij hem®jj] zij gezet hebben, dat W, een bult op Z'Jn had. De politie onderzoekt het geval, VELSEN. Wegens overtreding van het bet anders dan door een kraan uittappM melk - werd bekeurd de melkslijter P. N- Wederom werden eenige personen bel" wegens het los laten loopen van een Gistermorgen deed N. U, uit Hee®f gs aangifte, dat hij van zijn rijwiel, terreinen der Papierfabriek, zijn belastin vermiste.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2