Ziekenfonds IJmotden Tegen inbraak W. öwaajj Vervolg Plaatselijk Nieuws ljmuiden MIJNTHABD* Velsen. Driehuis UITNOODIGIM Politierapport Zweedsch, Deense Noorsch Prachtige BOVENWONING WRIGLEY's WRIGLEY's Arond Spreekuur Gr. Houtstraat 9f| OPENBARE VERGADERING DER S.D.A.P. Woensdagavond had in de kleine zaal van Thalia een door de afdeeling IJmuiden der S. D. A. P. uitgeschreven openbare vergadering plaats. De heer Thomassen, die op dezen avond als spreker zou optreden, was verhinderd, In zijn plaats sprak de heer M. A, Reinalda, wethouder te Haarlem, De heer Reinalda zegt, dat hij gaarne de taak op zich heelt genomen, om hier als spreker op te treden, alhoewel hij hedenavond nog in den Haarlemschen Gemeenteraad aanwezig was om een voorstel van burgemeester en wethouders te verdedigen en hij dus onvoorbereid en onver wacht moet spreken. Spreker zal zich niet hou den aan de op handen zijnde verkiezing voor de Provinciale Staten. De heer Reinalda wil ook be spreken de groote gebeurtenissen, die om ons heen gebeuren. Hij wijst op het verschijnsel, dat in Italië een bewapening plaats vindt, waar de reactionaire facisten bezig zijn, in het Noorden van het land versterkingen te maken. Het vuurtje van 1914 wordt weer gestookt. Ook moeten we onze aandacht vestigen, op hetgeen in het verre Oosten geschiedt. Er is sedert 1918 een voortstu wend streven naar vrede. Maar wij moeten de oogen goed open houden, om de werkelijkheid van den schijn te onderkennen. Chamberlain houdt in Genève een hartroerende rede over het werk van den Volkenbond, maar den volgenden dag bepleit hij in het Engelsche Parlement het uitzenden van een vloot naar China, wat alleen in het belang is van het Engelsche kapitalisme en imperialisme. We moeten, vervolgt spreker, nu om ons heen de oorlogsvlam weer opwakkert, goed letten op de drogredenen der oorlogshitsers in ons land. Spreker herinnert aan de gebeurte nissen in het Nederlandsche Parlement bij de be handeling van het ontwapeningsvoorstel. Zelfs de man van '19 en '20, Professor Veraart zocht naar redenen om te ontkomen aan de noodzakelijkheid, om vóór het voorstel te stemmen. Spreker komt thans op het werk der sociaal democraten in de Provinciale Staten. Hij wijst op hetgeen reeds in de Staten van Noordholland in het belang der bevolking is gedaan op sociaal en hygiënisch gebied. Als voorbeeld noemt spreker het Provinciaal Waterleidingbedrijf, waardoor tot in afgelegen dorpen goed drinkwater kan worden geleverd. Verder noemt spreker de Provinciale Electriciteitsvoorziening, waarbij echter de gevol gen van het overnemen van de particuliere K. E, M„ en daarmede het overnemen van slechte con tracten, nadeeligen invloed op den verkoopprijs uitoefenden. De provincie Noordholland verricht nog een andere taak: de krankzinnigenverpleging. Spreker herinnert aan dé debatten over het voor stel tot verlenging van den werktijd van het ver plegend personeel en de merkwaardige woorden van Mr, Bomans: „48 uur is goed, 54 uur is goed, maar 54 uur is goedkooper." Verder bespreekt de heer Reinalda de taak van Gedeputeerde Staten, om toe te zien op de gemeentebesturen, waarbij hij nog bespreekt de vacantietoeslag van het Haarlemsche gemeentepersoneel, welke door Ge deputeerden niet was goedgekeurd. De Provinciale Staten zijn tevens van beteeke- nis als kiescollege's der Eerste Kamer, Ook daar op moeten de arbeiders op 6 April waakzaam zijn, Nieuwe zaken und kein ende. Er is in onze dagen een voortvarendheid onder onze midden standers, die prettig is om te zien. IJmuiden groeit hard en de winkelstand houdt daarmede gelijken tred. Een krachtige ontwikkeling heeft zeer zeker in betrekkelijk korten tijd de meubelzaak van den heer P. Kolk doorgemaakt. Op den hoek van Krug'erstraat en de la Reystraat had de heer Kolk een bescheiden meubelzaak, die er altijd smaak vol uitzag. En nu heeft de heer Kolk zijn zaak aanmerkelijk uitgebreid en den aannemer P. Ver schoor heeft hij in haast Amerikaansch tempo een modern winkelhuis doen neerzetten, dat er wezen mag en dat aan dezen tot nog toe stillen hoek onmiddellijk een zeer levendig cachet heeft gegeven. Wij zagen den winkel Woensdagavond 10 uur vlak na de opening en de voorbijgangers bleven verbaasd' staan. En vertast tevens, want wat zag de nieuwe zaak er met de prachtige meu bels en tapijten, buffetten, spiegels enz, smaakvol en aanlokkelijk uit. De heer Kolk heeft getoond met zijn tijd mee te gaan en hij heeft onze plaats verrijkt met een prachtige zaak. Zoo komt de eene zaak na de andere en dit is maar goed ook, wasit het houdt de concurrentie levendig en die is een steeds grooter wordende plaats noodig. Maar hieruit blijkt tevens, dat de winkeliers hier kunnen voldoen aan de behoeften der ingezete nen. De heer Kolk moge ook in deze grootere zaak succes op zijn streven ondervinden, De afdeelingen IJmuiden en Santpoort van den „Vrijheidsbond" zullen bij de a.s. gemeente raadsverkiezingen met verbonden lijsten uitko- Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct, Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te IJmuiden maakt bekend, dat in ver band met het op 1 April a,s, in werking treden van een nieuwe overeenkomst, regelende de tele foongemeenschap tusschen Groot-Britannië en Nederland, de tarieven voor telefoongesprekken in dat verkeer met ingang van dien datum gewij zigd worden als volgt: Dagtarief le zone per drie minuten 6.25, 2e zo ne 7,50, 3e zone 8.50, voor elke minuut meer le zone 2.10, 2e zone 2.50, 3e zone 2.82, Nachttarief per drie minuten le zone 3.75, 2e zone 4:50 3e zone 5.10, Voor elke minuut meer le zone 1.25, 2e zone 1:50, 3e zone 1,70. NUTSSPAARBANK IJMUIDEN. Gedurende de maand Maart 1927 werd inge legd: a. Kantoor Julianakade f 11.414.49 b. Kant. Willebrordstr. 5.847,84 f 17.262.33 Gedurende dezelfde maand werd te_ a. Kantoor Julianakade f. 5.010.75 b. Kant. Willebrordstr, >1.556,18 6.566.93 Meer ingelegd dan terugbetaald f 10.695.40 Het te goed der inleggers op 1 Maart bedroeg 332.595.39 Alzoo op 1 April 1927 f 343.290.79 Uitgegeven werden 21 spaarbankboekjes. Ingetrokken werden 3 spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg het num mer 910. DE ELECTRISCHE TREINEN. De directie der Ned, Spoorwegen had Donder dag de vertegenwoordigers der Nederlandsche pers genoodigd tot het meemaken van een proef rit met een electrische trein van Rotterdam naar Haarlem en terug. Vele bladen hadden hieraan gevolg gegeven en aangezien de IJmuider Courant mede tot de genoodigden behoorde, maakten wij dezen tocht mede. Om 11.30 vertrok de trein uit Rotterdam, De directie der Ned. Spoorwegen was verte genwoordigd door Ir, J. Kalff en door Baron Krayenhoff, terwijl verscheidene ingenieurs den tocht tevens medemaakten. De trein was samengesteld uit vijf wagens, dat is een meer dan normaal op de lijn Amsterdam- Rotterdam het geval zal zijn en wel uit eeniige derde klasse rijtuigen, twee eerste klassen en een A. B.-wagen. Men had er een harmonicatrein van gemaakt, zoodat wij alle wagens konden doorwandelen. Gezeten in het eersteklasse rijtuig in het mid den van den trein, bewonderden wij al spoedig den buitengewoon rustigen gang. De verwarming was op de helft der maximum-capaciteit, maar het was door de milde temperatuur toch nog te warm, De inrichting der rijtuigen is degelijk maar so ber. In de stoomtrein zijn de eerste klasse com partimenten luxueuser. De derde-klasse wagens zijn wel ruim en beter dan de oude wagens, maar o.i. lang niet zoo gezellig als de derde klasse com partimenten in de groote Zandvoortsche wagens en die van de Haarlemmermeerlijn. Een kostelijk ding is, dat men in den electrischen trein geen last heeft van rook en roet. Wij wandelden den trein door naar voren, waar veler belangstelling zich concentreerde op den bestuurder. Interessant was het gezicht op de spoorbaan, waarlangs wij voortstoven met een vaart van 90 tot 95 K.M. In 18 minuten hadden wij den Haag bereikt en wij merkten op, hoe tot vlak bij het station de snelheid nog 60 K.M, be droeg en in welk een korten tijd de trein stil stond, zonder het akelige schokken van een stoomtrein. Na 2 minuten oponthoud vertrokken wij weer en toen trof ons, hoe spoedig de trein een groote snelheid bereikte. Baron Krayenhoff wees er op, dat dit juist het groote voordeel is van de elec trische trein, n.l. het groote aanzettingsvermogen der motoren. Maar daarom ontwikkelen de moto ren ook 3200 paardekracht, terwijl een locomo tief 1200 paardekracht sterk is. En het voordeel van de electrische motoren is, dat ze na de aan zetting lang niet zooveel kosten als de stoom kracht. Wij vroegen Baron Krayenhoff naar den dienst op IJmuiden, omdat dit ons toch het meest inte resseerde. Baron Krayenhoff antwoordde, dat de electrische treinen HaarlemIJmuiden op 15 Mei zullen beginnen te rijden en dat dit traject zal worden afgelegd in 23 minuten, waarbij aan zeven stations en halten gestopt zal worden. Wij vroe gen, of er ook directe electrische treinen IJmui denAmsterdam zullen rijden, waarop wij verna men, dat dit eerst in October of het volgend jaar zal gebeuren en dan nog enkele forensentreinen. Wij krijgen dus dezen zomer uitsluitend en later in hoofdzaak een snelle locaaldienst. Verder vroegen wij of bij mogelijk druk vervoer op Zondagen in den zomer gewone rijtuigen aan de electrische treinen kunnen worden aange bracht. Baron Krayenhoff antwoordde, dat dit wel mogelijk is, maar dat de dienstreigeling dit moei lijk toelaat, omdat er een halfuur-dienst is en de treinen drie minuten na aankomst in IJmuiden weer moeten vertrekken. Men kan dus nagaan, dat het rangeeren in IJmuiden niet noodig is. De treinen komen aan, het wordt vlug uit en instap pen en dan gaan ze weer. Ondertusschen reden we met groote snelheid, waarbij we zelfs boven 100 K.M. kwamen, verder alleen bij den overweg naast het station Leiden moesten we langzaam rijden. Men wees de onder stations te Leiden, Lisse, Haarlem, waarvan d( treinen den. stroom ontvangen. Op tijd, n.l. 12.21, dus na een rit van 51 minu ten arriveerden we in Haarlem, waar op het per ron een foto werd gemaakt. In Hotel Funckler bood de directie der Ned. Spoorwegen den deelnemers een lunch aan en wérd een technische uiteenzetting gegeven, waar na de trein om 2.42 weer naar Rotterdam terug keerde. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN -VOORLICHTING BIJ BEROEPSKEUZE. De heer H, Groeneveld, voorzitter van boven genoemde vereeniging, verzoekt ons plaatsing van het volgende: Voor ongeveer drie jaren waren er eenige per sonen in onze gemeente, welke op initiatief van Volksonderwijs bij elkander kwamen, om de kwestie te bespreken, om te komen tot de instel ling van een Bureau dn verband met de voorlich ting bij het kiezen van beroepen. Van Chr. zijde waren ook reeds eenige besprekingen dienaan gaande gevoerd, waaruit kan blijken, dat reeds in meerdere kringen de urgentie van de stichting van genoemd Bureau werd gevoeld. Een voorloopig comité werd in 't leven geroe pen. Het viel genoemd comité de eerste tijden zwaar te komen tot definitieve plannen. Spoedig bleek, dat men zonder voorafgaande voorlichting op dit gebied het niet tot daden zou kunnen brengen. Daar moest grondige studie aan vooraf gaan en waar onze gemeente een bijzon dere gemeente is, eerstens in verband met zijn geografische ligging en verder wegens de ver scheidenheid zijner bedrijven, stuitte men op vele en velerlei bezwaren, die men in andere gemeen ten niet of in mindere mate vindt. De Beroepskeuze staat de laatste jaren in ons land en ook daar buiten in het teeken der alge- meene belangstelling, niet alleen' bij de werkge vers en werknemers, maar ook in wetenschappe lijke kringen. Ook de vakbeweging in 't algemeen toont zeer veel belangstelling in deze aangelegenheid. De wetenschap vond hier een terrein en kwam' tot de conclusie, dat wetenschappelijke en grondige stu die een eerste vereischte is, om in dit werk eenigszins te kunnen slagen. In meerdere gemeen ten in ons land werden reeds bureaux in 't leven geroepen al of niet met overheidssteun. Ook vindt men bureaux, welke van een gods dienstige richting uitgaan en weer andere, welke zich op meer neutraal gebied bewegen. Men heeft gevoeld, dat door centralisatie der verschillende bureaux meer zal zijn te bereiken voor welks doel reeds meerdere bijeenkomsten werden gehouden. We vertrouwen dan ook, dat intenser samenwerking te bereiken is door een landelijke centralisatie, waardoor van elkanders ondervinding en studiemateriaal gebruik kan wor den gemaakt. Nu is het doel niet om dieper in te gaan, het organisatorisch verband betreffende der verschil lende Bureaux, noch om verschillende aangele genheden verband houdende met de Beroepskeu ze, hier weer te geven, doch uitsluitend met het doel werden deze regelen geschreven om ook in onze gemeente meerdere belangstelling te wekken. De vereeniging telt thans ongeveer 70 leden, Na een arbeid van ongeveer twee jaren kan dit aantal geen aanspraak maken op groot succes. Als eerste eisch stelde zich het bestuur geen aanvang te maken met de voorlichting, voordat het voldoende georiënteerd was op dit gebied. Thans meent het, dat zulks eenigszins het ge val is en waar thans de medewerking werd toe gezegd van mannen uit de practijk betreffende de voorlichting der Beroepskeuze, heeft het ge meend, thans de koe bij de horens te moeten pak ken en te beginnen. Maar thans dreigt de finantieele toestand der vereeniging een goed functionneeren van het Bu reau in den weg te staan. Daarom, burgerij van Velsen, toon mede te le ven met dit belangloos streven van het bestuur, door toe te treden als lid. De financiën kunnen zulks niet in den weg staan, aangezien de mini mum contributie per lid en per jaar slechts f 0,50 bedraagt. Ook ligt hier een taak voor groot en klein be drijf, waar het hun toch niet onverschillig kan laten, dat zooveel mogelijk in de toekomst de juiste man op de rechte plaats komt. Van de zijde van ons gemeentebestuur werd bereids volkomen medewerking toegezegd. Wanneer we dus allen een steentje bijdragen, zoo zal dit zeer nuttig maatschappelijk werk moe ten slagen. Dus allen lid geworden of met dona- tiën getoond mede te willen werken tot verkrij ging van een goed geoutileerd Bureau betreffende voorlichting bij Beroepskeuze. Wij rekenen op U. Het secretariaat is gevestigd Driehuizerkerkweg 53. j i CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDER HERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLO'NIES. Afdeeling Velsen. Jaarverslag over 1926. Door het belangrijk nadeelig kassaldo, waarmee onze penningmeesteresse haar administratie per einde 1925 afsloot, was onze afdeeling genood zaakt, haar werk zoo niet stop te zetten, dan toch zeer gematigd op te treden, opdat de finan- cieele achterstand ingehaald zou worden. Dit is volkomen gelukt; onze afdeeling heeft dit tekort overwonnen, zij het dan ook met eenige opofft ring en gedeeltelijke verwaarloozing van haar taak. Uitzending van kinderen: Een kind werd in het boschhuis te Nunspeet verpleegd gedurende de periode AprilSept.; steeds moest dit verblijf op dringend advies van den Koloniearts verlengd worden; verder ging een kind van Wijkeroog in de dagkolonie van de afdeeling Beverwijk mee naar Wijk aan Zee. In de zomermaanden werd om bovenvermelde- reden niet uitgezonden en ten slotte op 4 November een groep van 12 kinderen naar Heelsum in de winterverpleging. In verband met veelvuldig voorko.mende gevallen van rood vonk en mazelen werden in overleg met het Hoofdbestuur alle noodige voorzorgsmaatregelen genomen; toch is er in het huis roodvonk uitge broken, hetgeen van de Directrice én Hoofdbe stuur veel moeite en kosten gevraagd heeft, ter wijl de kinderen onzer afdeeling als gevolg daar van in 3 tempo's zijn teruggekeerd, n.l. 8 op 14 December, 2 op 23 December en de laatste 2 kwamen pas op 17 Januari 1.1. terug. Gaarne bren gen we op deze plaats een woord van dank aan ons lid Mej, Kerbert, die, desgevraagd, steeds be reid was, als geleidster op te treden. Nog altijd is de tegenzin bij de ouders tegen de winterver pleging niet overwonnen; lag het eerst in onze be doeling in de wintergroep 20 kinderen uit te zen den; dit aant&l moest wegens het vooroordeel te gen uitzending in de wintermaanden tot 12 wor den teruggebracht. Propaganda: Twee bijeenkomsten, een te Wij keroog in Concordia door de H.B.S.-vereeniging met den heer Bos als spreker en de koloniefilm ter opluistering, de tweede als tooneelavond te IJmuiden door de Tooneelclub „Concordia" wa ren belegd met het doel, onze geldmiddelen te versterken; de bijeenkomsten slaagden als zoo danig slechts matig; gaarne brengen we toch een woord van dank aan genoemde vereenigingen voor hun werk en toewijding. Bij gelegenheden werd in de plaatselijke pers over ons werk ge schreven, waarvoor altijd gelegenheid gegeven wordt, terwijl wij, in samenwerking met de Cen trale Commissie de propaganda voor den verkoop der weldadigheidspostzegels hebben geleid. Verkoop van vlaggetjes: Deze heeft dit jaar niet plaats gehad, het wordt steeds moeilijker om voor dit werk krachten van den vereischten leeftijd te vinden. Financiën: Met verwijzing naar het volledig verslag van de penningmeesteresse moge hier met dankbaarheid verpield worden dat de Ver eeniging tot bestrijding der T.B.C, ons dit jaar voor het eerst als bijdrage in de kosten f 250 toekende, voor reeds door onze afdeeling uit gezonden en nog uit te zenden kinderen, terwijl we van de Gemeente wederom f 500.subsidii genoten, 't Toegezegde bijdrage van f 10.van ouders voor verpleegkosten van hun kind kon niet geïnd worden en moet als „ONINBAAR" af geschreven worden. Ledental; Door afschrijvingen wegens vertrek, anderzijds door toetreding van nieuwe leden bleef dit aantal vrijwel stationair; onze bij her haling uitgesproken wensch, dat dit aantal een sterke uitbreiding moge ondergaan kwam ook dit jaar dus niet in vervulling; de sterke uitbreiding der Gemeente en de groote en snelle aanwas der bevolking maakt het gebiedend, dat onze post ..Contributies" belangrijk, opgevoerd wordt, om dat het aantal uit te zenden kinderen ook steeds grooter wordt en aan onze kasmiddelen steeds grooter verplichtingen worden opgelegd. De secretaris, Y. J. REITSMA. Dinsdag heeft de ZeerEerw. Pater Dr. W. Geerts S. C. thans verblijvende in het Missiehuis te Driehuis, zijn 25-jarig priester-jubileum her dacht. Pater Geerts is afkomstig uit Nijmegen. Na de voorbereidende studiën hier te lande te hebben volbracht, ging hij naar Rome, studeerde daar theologie, en ontving in het jaar 1912 aldaar de H. Priesterwijding. Het daaropvolgende jaar pro moveerde Pater Geerts tot doctor in de Godge leerdheid. In den loop van den tijd was de Eerw. jubila- bewijst een KLEIN hondje al QROOTEN dienst. Inbrekers hebben 'tland aan blaf fende honden. Ned. Ver. t. besch. v. Dieren. 7 ris overste van de missiehuizen te Arnhem' en te Leuven in België en vervolgens van de Mis siehuizen in Tilburg en in Stein, bij Sittard. Te gelijkertijd bekleedde de Eerw. jubilaris het lid- aatschap van den Provincialen Raad. Sedert ongeveer anderhalf jaar verblijft Pater Geerts nu in het Missiehuis te Driehuis, waar hij zich on derscheidde als een hoogst verdienstelijk mede- mensch van het ascethisch tijdschrift „Geestelijk Leven'', en door zijn arbeid voor het Retraite- werk. Talrijk zijn de retraites en ook de lezingen, welke door hem zijn en nog steeds worden ge geven, In verband met den vastentijd en ook overeen komstig den wensch van den Eerw, jubilaris, is dit priesterfeest bescheiden en in intiemen kring gevierd. In den vooravond van den feestdag kwamen de HoogEerw, overste en alle bewoonsters van het klooster den Eerw. jubilaris complimenteeren, waarbij vele hartelijke gelukwenschen werden uitgesproken. De Pater beantwoordde de verschillende toe spraken en maakte van deze gelegenheid ge. bruik om de studenten er op te wijzen hoeveel er afhangt van de voorbereiding voor het groote en heerlijke einddoel: het Priesterschap. Na deze inleiding van het feest, werd Dins dagmorgen in de kapel van het klooster door den Eerw. jubilaris, in tegenwoordigheid ook van fa milieleden de plechtige Hoogmis opgedragen met assistentie van den overste van het kloos ter, den Zeer Eerw. Pater Muijses en van den Eerw. Pater Strijbosch. Tijdens de plechtigheid voerde het koor der studenten de „Missa Bre- vis" uit van Palestrina, Des namiddags om half 4 werd een plechtig Lof gecelebreerd, met den lofzang „Te Deum", waarna de feestavond een aanvang nam. Er was hiervoor een uitgebreid en afwisselend pro gramma samengesteld. De studenten voerden af wisselend gezangen en voordrachten uit. Tus schen de nummers door concerteerde de harmo nie van het Missiehuis, onder directie van den Eerw. Pater Zeegers. N. Hl. Ct. IJmuiden. Zondagmiddag 5 uur kwam de heer Z., wonende aan eden Zeeweg te IJmuiden- Oost, van een wandeling thuis en bemerkte, dat het keukenraam openstond. Hij liet zijn zoontje de politie waarschuwen. Deze kwam en men onderzocht het huis, waarin men een 16-jarige knaap, V. genaamd, vond. Men zag nog een an dere jongen, die naar boven vluchtte en door een dakraam en over het dak ontsnapte, maar die op het erf al gegrepen werd. Het was de 14-ja- rige P. De jongens bleken een bedrag van bijkans f 53, dat zich in een geldkistje in een bedstede in de voorkamer bevond, te hebben ontvreemd. Zij werden naar het politiebureau aan den Engel- mundusweg overgebracht. Na door den Commis saris verhoord te zijn, werden ze weer op vrije voeten gesteld. Aan het bureau Willemsplein werd aan gifte gedaan, dat vermoedelijk door jongens brand was gesticht in de brievenbus der R.K, Jongensschool aan de Tasmanstraat, waardoor een ruitje gesprongen en de deur beschadigd was geworden. De politie stelde een onderzoek in. De aannemer J. B., die in de Lumeystraat een aantal woningen bouwt, deed aangifte, dat in zijn werkplaats, die hij zoo lang heeft in het pakhuis van het winkelhuis op den hoek Lumey straat en De Ruyterstraat, was ingebroken. Men had er schandelijk huis gehouden en veel ge reedschap vernield, terwijl een flesch met geest van zout over den vloer was uitgegoten. Het is waarschijnlijk jongenswerk en het is toch meer dan erg, zoo beestachtig als vele jon gens tegenwoordig optreden. Op den Zeeweg hadden Zaterdagavond eenige personen ruzie. Toen die uit was, begaf zekére M. zich naar het bureau aan den Engel- mundusweg en deed aangifte, dat hij door zekere T, en van T. mishandeld was. Zondagmorgen vervoegden zich aan 't bureau genoemde T. en Mej. van T., die kwamen vertellen dat M. hen mishandeld had. De politie zal de ruzie moeten ontwarren. Velsen. Door de politie werd W. C, N. al. hier bekeurd wegens het berijden van den Groo te Hout- of Koningsweg in verboden richting. Eveneens kreeg hij een bekeuring wegens over treding der verordening op de winkelsluiting. Dinsdag is door de politie controle ge houden op de rijwielmerken. Het bleek, dat nog steeds verschillende wielrijders niet in het be zit van een plaatje waren. Niet minder dan 13 personen werden aangehouden en verbaliseerd. Allen worden vriendelijk noodigd tot bijwonen vin Cvangêii,) Diemten, gehouden in het Vttm derlokaal, Oranjestraat 10, Mutl dags en Donderdags telkens M avonds 8 uur. Sprekers: Cotk, en Smeenk. Toegang «i Allen welkom. SNELCURSUS voor Reizigers i Touristen In 25 lessen. Oewone privaatlessen, vertaling: Correspondentie tegen billijk tarii Adres: Santpoort, Molenstraat TE HUUR aan de Frans Naereboutstraat l bij de Trompstraat. Te bevragen Willemsbeekwegl of bij J. Zwaan, Frans Naerebo: straat 18. moet Uw adem frisch zijn. Draag daar om altijd een pakje P.K. Kauwbonbons bif U en neem er telkens een nadat U gegeten of gerookt heeft. Dat houdt mond en gezond. In het winterseizoen zQa P.K. Kauwbonbons boven dien een uitstekend voorbehoedmiddel tegen besmetting van mond en keel. Kunsttanden per tand f 2,Si. Betere kwaliteit p. tand f i-\ Otheel gebit f 60, Betere kwal. gebit f 80, Pijnloos trekken inbegrepen. Tandheelkundig Specialist voorheen KRUISSTRAAT HAARLEM TELEFOON 1311, Spreekuren op werkdagen v. 10- en 2—4; lederen avond van 7—l'-j De spreekuren zijn toegankelijkvo» eidtreen. De administrateur van bovengenoemd Ziekenfonds deelt mede, dst het fonds 1 April 1927 In werking Is gelreden. Deelnemende geneesheeren zijn Bakker, Van Haaelen, Van Laanwan, Ratten, De Vries Robles, te IJmuiden. Boonman te Velaan. BuBsemaker te IJmniden-Oost (Driehuis). Aanmelding voor het lidmaatichap kan plaats vinden bij ieder der bovengenoemde geneesheeren, bij den ADMINI STRATEUR, den heer C. P. J. MAAS, Casembrootstraat 55, IJ muiden-Oost en verder bij de boden: Mej. de Jonge, Dirkstraat 8, IJmuiden; Knol, Julianakade 15, IJmuiden Mej. de Kort. Kanaalstraat 7,IJmuiden; Kroonsbarg, Juliana kade 21, IJmuiden; Mej. Luit, Stationsweg 1 r., IJmuiden- Oost; Meijer, Pres. Krugerstraat 42,IJmuidenVan Rhodcn, Briniostraat 1, IJmuiden-Oost; Schuurhuis, Trompstr. hotk Frana Naereboutstraat, IJmuiden-Oost. Da Administrateur, C. P. J. MAAS.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2