Gemeenteraad Vervolg Plaatselijk Nieui IJmuiden. AGENDA. WOENSDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. DONDERDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Lunchroom Eynthoven, vergadering Centraal Drankweer-Comité, 8 uur. Gerei Kerk, Velsen.Noord, Orgelbespeling Jan Zwart, 7,30 uur. Vergadering van 19 April 1927, Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na een korte besloten zitting wordt de verga dering geopend. De Voorzitter doet mededeeling van de ingeko. men stukken. Brieven van Gedeputeerde Staten omtrent ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten. Beriehting van aanneming van 'benoemingen. Kapporten van den verificateur der gemeente- iinanciën over de maanden NovemberFebr. Diverse verslagen. Een proces-verbaal van de op 22 Maart j.i. ge dane opname der boeken en kas van den gemeen te-ontvanger. De boeken bleken tot op den dag te zijn bijgehouden, terwijl het bedrag, dat in kas moest zijn, aanwezig was, Alle voor kennisgeving aangenomen. Een adres van H. J. Hegger Jr. te Velsen (thans te Doorwerth), waarbij hij mededeelt, op zijne gedane inschrijving betreffende de verpach ting van het hotel-pension met theeschenken^ „Velserbeek" terug te komen en tevens verzoekt hem voor de geleden schade ad f 600.schade loos te stellen. (Uit het bij de stukken overgeleg de schrijven van den directeur van het hotel „Les Délices" te Nice blijkt, dat Hegger Jr, daar ge durende het seizoen kon komen „au pair", d.w.z. tegen kost en inwoning; daar van een geldelijk verlies dus geen sprake is, stellen wij U voor, op het adres afwijzend te beschikken); g. een adres van S. J. Obbes te Santpoort, waarbij' hij ontheffing verzoekt van artikel 7 der bouw- en woningverordening voor de verbouwing van het perceel Hagelingerweg no. 61 aldaar (in onze handen te stellen om advies); h. als voren van C. Jongejans en Th. Wese_ mann, respectievelijk voorzitter en secretaris der vereeniging „Beverwijksche Bad- en Zweminrich ting" ie Beverwijk, waarbij wordt verzocht, voor 1927 een subsidie te verleenen van f 500.(Wij stellen U voor, het standpunt, dat ten aanzien van vorige verzoeken dezer vereeniging om sub sidie is ingenomen, te handhaven en derhalve op het thans ingekomen adres afwijzend te beschik ken); i. als voren van B. Witteman 'en C, Joor, res pectievelijk voorzitter en secretaris der melkcon. trölevereeniging van melkveehouders „Velsen" te Velsen, waarbij wordt verzocht, een subsidie te verleenen( in onze handen te stellen om advies) j. een schrijven van J. W, Koudijzer, Wed. J. C. Stekelenburg te IJmuiden, waarbij zij verzoekt, haar zoon kosteloos plaatsing te geven op de vis- scherijschool (in onze handen te stellen ter af doening); Nog zijn ingekomen de volgende stukken: Een schrijven van Mr. Dr. W. P. Vis, waarbij hij bericht, dat de Rechtbank te Haarlem in de door A. J. Hermans te IJmuiden tegen de ge meente aanhangig gemaakte vordering, inzake naamsverandering. „Velserduinerbuurtweg" in „Frans Naereboutstraat", den eischer niet ont vankelijk heeft verklaard en hem heeft veroor deeld tot betaling der proceskosten. Deze uit spraak is in hoofdzaak gegrond op de overwe ging, dat het oordeel over het tempo van uit voering van raadsbesluiten een quaestie raakt van doelmatigheid, die niet behoort, tot de taak des rechters, tenzij niet is betracht een zekere zorgvuldigheid, wat hier niet het geval was. Voor kennisgeving aangenomen. Als voren namens het bestuur der Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging en Zie kenzorg in Nederland waarbij wordt verzocht ad- haesie te betuigen aan een door dat bestuur ge richt adres aan Z.E. den Minister van Onderwijs, Kunsten' en Wetenschappen, nopens eene eventu- eele verhooging der verpleegprijzen in de ver schillende Academische ziekenhuizen (deze zaak behoort gevoegelijk tot de competentie van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten); voor kennisgeving aangenomen. Een_ adres van het bestuur der' „Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland" te Velsen, waarbij wordt verzocht voor 1928 in to taal een subsidie te verleenen van f 21,228.60 (f 19.332.90 voor de dag- en f 1,895.70 voor de avondschool) (te behandelen bij de begrooting voor 1928); Als voren van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden (Ju- lianaschool) waarbij wordt gevraagd, de voor de stichting van eene bijzondere lagere school be- noodigde gelden uit de gemeentekas te verstrek ken, zoomede een schrijven, waarbij dit verzoek wordt ingetrokken. (Voor kennisgeving aangeno- men), Een schrijven van den heer D, F. G. Schilling, j luidende als volgt: 5 De ondergeteekende D. F. G, Schilling ver- zoekt UEd. beleefd in de eerstvolgende zitting van Uwen Raad de volgende vragan te mogen stellen: Je- Zijn er door Uw College, sinds de samen smelting van verschillende deelen onzer gemeen te reeds stappen gedaan, om die deelen in een zelfde klasse voor de personeele belasting te brengen en zoo ja, is Uw College dan bereid mede te deelen tot welke resultaten zulks heeft geleid? 2e. Wanneer door Uw College op deze aange- legenheid nog niet de aandacht is gevestigd van zijne Excellentie den Minister van Financiën, meent Uw College dan niet dat zulks zoo spoedig mogelijk dient te geschieden? (get.) D. F. G. Schilling. Toelichting, Reeds eerder is in een zitting van Uwen Raad de aandacht gevestigd op de onbillijkheid, dat onze gemeente in verschillende klassen is ver deeld voor de personeele belasting. Mocht zulks al eenigszins verdedigbaar zijn voor het jaar 1914. zulks is toch nadien allerminst het geval. Het kan toch als voldoende bekend worden geacht, dat de levensstandaard voor alle deelen onzer gemeente vrijwel gelijk is, terwijl de huren de- woningen geen uitzondering maken. Zulks geldt nog meer voor het tegenwoordig Umuiden. Was voor een aantal jaren het ver schil reeds 'minimum, de laatste jaren is het ver schil, in zoover daar dan nog van kon worden gesproken, geheel opgeheven. Misschien is het ook wel van belang de aan dacht van den betrokken Minister op deze feiten Ie vestigen. Het zal toch wel een unicum in Ne derland zijn, dat eenzelfde gedeelte van een ge meente voor de personeele belasting in twee ver schillende klassen is verdeeld. Het zal dan ook voor den betrokken Minister moeilijk zijn, deze manier te bestendigen. B. en W. merken naar aanleiding hiervan op: In de raadsvergadering van 6 Juli 1926 is naar aanleiding van eene interpellatie van den heer Schilling deze zaak reeds besproken. Door ons college is toen medegedeeld, dat eene wijziging van' de wet op de Personeele belasting bij di Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhangig was gemaakt en dat het gewenscht was, de te nemen beslissing af te wachten. Bij de wet van 28 December 1926 (Staatsblad no. 432), in werking tredende op 1 Januari 1928, is gemelde belastingwet gewijzigd. Daar tengevolge van deze revisie, speciaal door verhooging van den kinderaftrek en ver mindering der belastbare huurwaarde, de onder linge vehoudingen ingrijpend zijn veranderd, is herziening van de betrekkelijke opcenten-veror- dening noodzakelijk. De voorbereiding daartoe, waarmede reeds is aangevangen, vereischt een zeer omvangrijk werk. Heeft dit zijn beslag ge kregen, dan kan tevens onder de oogen worden gezien welke gevolgen voor de gemeentefinan- ciën eene gewijzigde klassen-indeeiing zou heb ben, Thans is dit onmogelijk. Intusschen kan worden medegedeeld, dat blij kens ontvangen ambtsbericht, de Minister van Financiën in het feit dat aan een deel der ge meente een naamsverandering is gegeven, op zich zelf geen aanleiding vindt om te bevorderen, dat de wet op de Personeele Belasting ten aanzien van dat deel der gemeente anders dan voorheen zal worden toegepast. Trouwens, er zijn tal van gemeenten, wier dee- ofschoon tezamen een eenheid vormende, voor de heffing der person, belasting afzonderlijk zijn geclassificeerd. Onze gemeente is dus in dit opzicht geen unicum. Na deze mededeelingen, zijn er o.i. geen ter men meer om de interpellatie toe te staan, Mededeelingen, 1. Naar aanleiding van de opmerkingen, ge maakt door het lid van Uwen Raad, den heer J, P. Nijssen. in Uwe vergadering van 4-/5 Januari j.l., inzake de losplaats te Velsen, in verhand met de verbreeding van het Noordzeekanaal, hebben wij ons tot den Hoofdingenieur van den Rijks waterstaat in het arrondissement „het Noordzee kanaal" gewend, verzoekende, te willen bevorde ren, dat bij de plannen voor de verruiming van het kanaal met de behoefte aan een steiger reke ning wordt gehouden en dat aan de nieuwe los plaats eene grootere afmeting dan die van di bestaande wordt gegeven. Van genoemden Hoofdingenieur ontvingen wij daarop ten antwoord, dat bij de eerlang uit te voeren kanaalverruiraïng de kwestie der los_ en laadplaatsen langs het kanaal uiteraard ook onder de oogen gezien zal worden. Reeds nu kon ech ter worden medegedeeld, dat, volgens het thans geldend beginsel, door en op kosten van het Rijk geen los- en laadplaatsen meer langs de kanalen gemaakt worden, doch zulks (uiteraard behoudens de daarvoor benoodigde vergunningen) aan de be langhebbenden wordt overgelaten. Ons college heeft zich thans in verbinding ge steld met de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. 2. Voor de leden is bij de stukken ter inzage gelegd, het door. den Gemeentelijke Geneeskun dige uitgebracht rapport, nopens het voorkomen van spraakgebreken bij deleerlingen der open bare en bijzondere scholen in deze gemeente. 3. Voorts zijn nog voor de leden ter inzage ge legd, de gegevens, welke ons college heeft verza meld ten aanzien van den huurachterstand bij de verschillende bouwvereenigingen en bij de exploi tatie der 295 gemeente woningen. 4. Ten slotte is bij de stukken gevoegd, de met den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijks waterstaat in de directie Noordholland gevoerde correspondentie inzake het maken van een over brugging over het spoorwegterrein nabij het sta tion IJmuiden, aan de hand van de betrekkelijke overeenkomst. Wijziging van de verordening tot vaststelling van rooilijnen. Volgens het aanvankelijk goedgekeixrde uitbrei dingsplan zouden de Van Speijkstraat en de Ca- sembrootstraat op korten afstand van elkander op j den IJmuiderstraatweg uitmonden. Om die reden is de rooilijn ter plaatse eenigszins teruggebracht. Nu evenwel bij Raadsbesluit van II Mei 1926 het laatste gedeelte van de Van Speijkstraat is opgeheven, heeft de bovenbedoelde afwijking geen zin meer. Plet is daarom gewenscht, de rooi lijn in rechte richting door te trekken, In dien geest stellen B. en W. voor te besluiten. Goedgekeurd. Verhuur van gemeentegrond. B, en W. stellen voor, hen te machtigen, een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend ge meente Velsen, gelegen aan de Noorderlaan, te Velsen, onderhands te "verhuren tegen een huur prijs van f 7.50 per jaar en onder de nader door ons college te stellen voorwaarden. Het ligt in de bedoeling, de verhuring telkens voor een jaar te doen geschieden, met bevoegd heid aan de gemeente om de huur te allen tijde te doen eindigen, zonder tot eenige schadevergoe ding gehouden te zijn. Goedgekeurd. Opheffing bestemming voor stichting openbaar gebouw van een gedeelte grond, gelegen op den hoek van den IJmuiderstraatweg en den Wijk aan Zeeërweg. Bij het goedgekeurde uitbreidingsplan is een ge deelte grond, gelegen op den hoek van .de boven genoemde wegen, ten zuiden van laatstgenoem den weg, aangewezen voor de stichting van openbaar gebouw van bijzonderen vorm. Door de N.V, Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij van onroerende goederen, te Bloe- mendaal, is thans verzocht, deze ontworpen hoek. bebouwing uit het plan te lichten, opdat zij den daarvoor bestemden grond als gewoon bouwter rein kan verkoopen en laten bebouwen. Aangezien die grond, voor zoover B, en W, kunnen nagaan, niet voor den openbaren dienst benoodigd is, bestaat er h.i. geen reden om tot aankoop daarvan voor gemeld doel over te gaan. Zij stellen mitsdien voor, op het bovenvermelde verzoek gunstig te beschikken. De heer Vermeulen zegt piet tegen het voorsteS te zijn, maar spr, wil wel dat dan geëischt wordt, dat een goede hoekoplossing wordt verkregen. Al moge er dan geen openbaar gebouw komen, er kunnen toch wel andere mooie gebouwen komen, De heer Roelse zegt er niet voor te zijn elk ge val incidenteel op te lossen. Het voorschrift is toch gegeven, Spr. zegt dat het Velserduinplein bewijst, dat de bebouwing van een plein niet al- Lijd gelukkig is. De heer Bosman vraagt, of de gemeente de grond op bedoelde hoek direct moet koopen. Zoo ja, dan is spr. voor het voorstel van B. en W. De heer Dunnebier zegt, dat deze hoek niet uitkomt op verschillende wegen, maar tegenover den woningbouw der Coöp. arbeiderswoning- bouwvereeniging. Tegenover dezen bouw acht spr, een monumentaal gebouw niet gewenscht. Spr. zegt, dat de Binnenl. Exploitatie Mij, den grond voor de gemeente wil reserveeren, maar er is een kooper gekomen en nu wil men gaarne een beslissing hebben. De heer ten Broeke zegt dat er meer van deze verzoeken kunnen komen en acht het wel ge wenscht, dat in dé uitvoering van het uitbrei dingsplan wat meer lijn komt. De heer Vermeulen zegt, dat er behalve open bare gebouwen nog andere monumentale gebou wen zijn, als kerken, bijzondere scholen, musea enz. Spr, blijft aandringen op een architectonisch goede oplossing van dezen hoek. Het voorstel wordt goedgekeurd. Verpachting van gedeelten zeestrand ie IJmui den. B. en W. berichten den raad, dat zij in overleg zijn getreden met den tegenwoordigen pachter van het zeestrand ten Zuiden van de Zuidpier te IJmuiden, E. G, Beukman, met wiens aanbod zij zeggen zich niet te kunnen vereenigen. Zij ptellen daarom voor, hen te machtigen dit strandgedeeïte publiek te verpachten bij gedeelten ter breedte van 100 M. De heer Schilling vraagt of het strand niet in kleinere gedeelten dan 100 M. verpacht kan wor den, opdat ook menschen, die eetwaren, roomijs enz. te koop bieden, een plaats kunnen krijgen. De heer v. d. Steen ondersteunt dit verzoek. De heer ten Broeke vraagt of niet een zuur stofapparaat aangeschaft kan worden en dit kos teloos kan worden beschikbaar gesteld. De heer Nijssen vraagt of men met het door den heer Schilling bedoelde niet den verkeerden kant op gaat. Spr, vraagt of we van den pachter niet te veel hebben geëischt. Spr. is niet voor die ver snippering. De heer Maas zegt daar ook niet voor te zijn, voor een zeebad en voor de gemeente is het veel beter dat er één pachter is. De heer Daimeijer is ook niet voor het verpach ten van heel kleine stukjes. Maar er zou 100 M. voor kleinere pachters beschikbaar kunnen wor den gesteld. De heer Homburg zegt te hopen op een ople ving van IJmuiden. Maar dan hoopt spr. dat de middenstand er ook voordeelen van zal hebben. Want wat de heer Schilling wil, beteekent, dat er een soort toko aan het strand zal komen, waar de menschen, als ze er met niets komen, geheel gekleed weggaan, De heer Bosman vraagt de eerste 100 Met vanaf de Zuidpier met te verpachten, wijl het daar te gevaarlijk is voor de baders. Spr. zegt dat de tegenwoordige pachter het .strand voor 5 jaar had gepacht, maar hij kon het toen voor slechts 2 jaar krijgen. Spr, zeide dat de ze pachter uitstekend was ingericht en betreurt, dat men op den ingeslagen weg terugkomt, Spr. gelooft, dat de gemeente op deze wijze veel meer risico loopt. De heer Sluiters vraagt, of niet gezorgd kan worden, dat de reddingsvlet niet half in 't water, maar droog ligt. De heer Dunnebier zegt, dat B. en W. den be- staanden toestand ook zeer goed vonden, maar omdat de heer Beukman schreef geen f 1000 meer te willen geven, maar f 750, meenden B. en W. daarop niet te moeten ingaan en het strand in gedeelten te verpachten, Wel is spr, er voor, om het niet in 'kleinere gedeelten dan 100 M. ie ver pachten. Wil men er kleinere tentjes, dan kunnen de menschen zich met een pachter van 100 Meter verstaan. Spr. zegt, dat een zuurstofapparaat aanwezig is, WatJ de heer Bosman zei over 't gevaar van de eerste 100 Meter, spr. zegt dat dit ernstig onder zocht zal worden en mocht dit zoo zijn, dan is spr, er ook voor, om het baden daar te verbieden, De heer Schilling vraagt of niet 100 Meter in kleine gedeelten kan verkaveld worden. De heer Homburg zegt voor dit idee van den heer Schilling wel te voelen. Maar een pachter 25 Meter kan men moeilijk opdragen, ook badwagens neer te zetten. De heer v, d. Steen zegt dat niet de eerste 100 Meter voor kleine gelegenheden moeten worden ircrpacht, daar dit groote schade zou beteekenen voor de grootere pachters. De héér Dunnebier is het daarmede eens ;u de laatste 90 Meter daarvoor willen reser- B. en W, berichten den raad, dat de werkelijk te genieten vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, voor de bijzondere scholen, moet worden vastgesteld als volgt: R.K. jongensschool, Tasmanstraat, IJmuiden f 5051, R.K. meisjesschool, Kerkstraat, IJmuiden f 3674; R.K. jongensschool, Zeeweg, IJmuiden, f 4296; R.K. meisjesschool, Zeeweg, IJmuiden f 4451, R.- K. school, Driehuis f 10,659; R.K, jongensschool, Velsen f 4887, R.K, meisjesschool, Velsen, f 7726; Ned, Herv, school te Velsen, f 6252, School voor Chr. Nat, onderwijs, Stationsw., IJmuiden f 7970; Insingerschool, IJmuiden f 4746; Ned, Herv. vehcvl, Keizer Wilhelmstraat, IJmuiden f 5501; )0P vaD veeren. Dit wordt goedgevonden, waarop het voorstel wordt goedgekeurd, Toekenning van voorschotten, onder waarborg van tweede hypotheek, voor den bouw van ar beiderswoningen. B, en W, stellen vor de volgende voorschotten tóe te kennen. a. H. Keuris, te IJmuiden, voor 13 woningen aan den Wijk aan Zeeërweg, Oosterduinweg en d? Le Mairestraat, aldaar: b. M. J. Rolvink, te IJmuiden, voor 16 woningen aan den* Wijk aan Zeeërweg en Oosterduinweg, aldaar, en c. P. v. d. Berg, te Amsterdam, voor 1 woning aan de Berkenstraat, te IJmuiden. Goedgekeurd. Tegen de heeren Vermeulen en Tusenius. Overplaatsing van onderwijzend personeel. Tengevolge van het vervallen van een parallel- ielassëj. kan aan elk der scholen C en G een leer kracht worden gemist. Voor overplaatsing kunnen in aanmerking wor den gebracht aan school C de onderwijzeres, mej. T. TI. A, Gosses en aan school G de onderwijzer A. J, M, Minderhoud. Mej, Gosses nu kan worden overgeplaatst naar school B, aan welke school op '1 April j.l. eer. vacature is ontstaan, wegens verleend eervol ont slag aan mevr. E. J. Hilvers—Broek, terwijl de heer Minderhoud kan worden geplaatst aan schooi H, alwaar wegens klassenuitbreiding ee: leerkracht moet worden aangesteld. In afwachting van het definitieve besluit tot overplaatsing zijn bedoelde leerkrachten reed: met ingang van genoemden -datum i: 'we functie werkzaam gesteld. B. en W. stellen voor, tot bedoelde overplaat sing te besluiten. Goedgekeurd. Aanvulling van het reglement voor de school vergaderingen aan de openbare lagere scnolen. Door de commissie van bijstand voor onderwijs zaken is verzocht, de leden dier commissie toe gang te verleenen tot de schoolvergaderingen aan de openbare lagere scholen. B. en W. hebben tegen inwilliging van dit ver zoek geen bezwaar en stellen voor, den 2en zin van het 2e lid van artikel 8 van het reglement voor de schoolvergaderingen in verband met het bovenstaande aan te vullen en te lezen als volgt. Eveneens minstens acht dagen te voren zendt de secretaris de agenda aan burgemeester en wet houders, aan den inspecteur van het lager- onderwijs, aan de leden van de commissie van bijstand voor onderwijszaken en aan de leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager-onderwijs". Goedgekeurd, Verhooging van het voor het jaar 1925 aan het bestuur der Christelijke school „Insingerschool" te IJmuiden, toegekende voorschot op de vergoe ding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. Goedgekeurd, Afrekening over 1922, 1923 en 1924 van de ver goeding, bedoeld bij gemeld wetsartikel, ten aan zien van alle bijzondere scholen. i hunne nieu- Groen van Prinsterersehool, IJmuiden f 10,230. B. en W, stellen voor de afrekening over de ja ren 19221924 aldus vast te stellen. De heer Groeneveld stelt voor dit punt aan te houden, Spr, zegt dat voor een school geen gel den voor wel geplaatste advertenties zijn uitge keerd. De heer Tusenius zegt: omdat geen goede kwi tanties zijn overgelegd. Spr. zegt dat als blijkt, dat het geld is uitgegeven, dit zal worden uitge keerd. Het voorstel wordt goedgekeurd. Aanstelling van een vierde leerkracht en in richting van een zesde lokaal aan de school voor buitengewoon lager onderwijs. B. en W, stellen voor hen te machtigen de noo- dige maatregelen le nemen, om over te gaan tot de inrichting van nog een lokaal van school B als zesde lokaal der school voor buitengewoon lager onderwijs en het aanstellen van een vierde leer kracht van deze school, tot vorming van een be- zinkingsklasse. Goedgekeurd, Regeling van de rijwielvergoedingen over 1926 en 1927 en wijziging van het raadsbesluit van 5 Januari 1927, terzake, ten aanzien van de politie. Het is B, en W. gebleken, dat nog enkele rij wielvergoedingen over de jaren 1926 en 1927 die nen te worden geregeld. Op de begrooting voor 1926 is n.l. niet geraamd een bedrag voor toe te kennen vergoeding aan de hierna genoemde per sonen. Het komt hun alleszins billijk voor, deze per sonen alsnog daarvoor in aanmerking te doen ko men, omdat zij voor de .uitoefening van hun func tie gebruik moesten maken van hun eigen rijwiel. B. en W. stellen voor, de achter hunne namen vermelde bedragen alsnog toe te kennen over 1926, evenwel met dien verstande dat aan den hoofdinspecteur van politie een vergoeding wordt verleend van het tijdstip van infunctietreding af en dat de toelage aan den adjunct-commies bij de verificatie ook over 1927 en volgende jaren zal worden beschikbaar gesteld. Dr. Y. van der Sluis, hoofd van den keurings dienst f 40; B. F. Kipp, hoofdinspecteur, f 40; H. Rollfs of Roelofs, hoofdagent, f 20; J. B. Bruijn, f 20; A, Rooze, agent-rechercheur, f 30; J, C, Baart, idem, f 30; J. M. Barentsen, idem, f .30; M. J. te Boekhorst, adjunct-commies f 20, De Commissaris van Politie heeft medegedeeld, dsjt het gewenscht zoude zijn, over 1927 ook aan den. inspecteur en de agenten van politie, die tot nu toe buiten de regeling vielen, een rijwielver goeding toe te kennen. Het is dan de bedoeling om de thans nog in gebruik zijnde dienstrijwieler., welke weinig waarde meer vertegenwoordigen, op te ruimen. W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen mitsdien voor onder intrekking van het raadsbesluit van 5 Januari j.l. dit vast te stellen. Hierbij is uitgetrokken: voor den inspecteur f 30 en voor ieder der agenten f 20. De agenten, die met recherche-diensten zijn be last, de veldwachters en de agenten, die in de afdeeling Santpoort dienst doen, behouden _ech ter de toegekende vergoeding van f 30 per^ jaar. Door deze nieuwe regeling voor de politie in ie voeren, zal een bedrag van f 140 meer noodig zijn dan op volgno, 80 der begroolïng van d~" dienst 1927 is geraamd. De heer Vermeulen zegt er niet tegen te zijn, maar vindt de zaak toch niet goed. De keurings dienst heeft een auto. de directeur van gas e: water krijgt een vergoeding voor autogebruik enz- De politie heeft echter geèn auto en heeft die toch ook wel noodig. De heer Bosman vraagt waarom de een-f 4J en de ander f 20 vergoeding krijgt, terwijl die met f 20 vergoeding er veel meer gebruik van maken. De heer Schilling: Er zijn hooge en lage riiwie '"De heer Sluiters: Rijwielen met sterren. Spr zeM tetfen te zullen stemmen.' Men moet een uni forme regeling maken, b.v. f 30 voor ieder De heer Schilling zegt dat alleen de veldwacn- ters en de rechercheurs een vergoeding moetar hebhen. Spr. zegt dat de politie met al deze aan vragen een gevaarlijk spel speelt. De Voorzitter zegt da de raad dit voorstel maar moet aannemen. Spr. is ook niet tevredei de regeling en wil ook gaarne een uniforme regeling Daarom stelt spr, voor een commissie te benoemen, die de heele zaak der rijwielvejgoe dim-sen vóór de volgende begrootmg uitzoekt. De heer Schilling. Als het dan maar geen com missie ad hoe wordt. r De Voorzitter: Neen, dat niet, ik heb last ge- eeg van commissies. Het voorstel en ook dat van den Voorzitte^ tot het benoemen van een commissie wordt goe> keurd, j Orsheïfing zekerheidstelling van de gewezen ad junct .boekhoudster bij de bedrijven openb. wer ken en reinigings. en ontsmettmgsdienst Mej. f. D. J. Risch. /-.I Nu de gemeenterekening over 1924 door Gede puteerde Staten dezer provincie bij hun beslui! van 8 December 1926, is vastgesteld, kan worden overgegaan tot opheffing der door Mej. F. U. J. Risch, die ook in 1924 het beheer van een ge deelte' der financiëele administratie^ van de be drijven openbare werken en reinigings- smettingsdienst voerde, ten behoeve der gemeente telde zekerheid, W. stellen voor, een besluit daartoe te nemen. Goedgekeurd. Verweer tegen een ingestelde rechtsvordering. Het naar aanleiding van een nader exploit uit gebracht rechtskundig advies is eveneens bij de stukken gevoegd. Hierbij komt tevens aan de orde het in de vo rige vergadering aangehouden adres van^P. J. v. d. Linden en C. P. Damme, respectievelijk voor zitter en secretaris van den Centralen Bond van Transportarbeiders, afd. IJmuiden, waarbij word! verzocht, een commissie van onderzoek en advies te benoemen, om eventueele klachten over chauf feurs van autobussen in deze gemeente te onder zoeken. Daar het Gemeentebestuur standplaats vergunningen heeft verleend aan de betrokken ondernemers en dus alleen met hen in verbinding treedt, ligt het niet op zijn weg, mede te werken tot de instelling vaii eene commissie, als door adressanten wordt bedoeld. Derhalve stellen B. en W. voor, op het verzoek afwijzend te beschik ken. De heer Roelse zegt dat er courantenberichten over dit geval waren met een teridentieusen in houd. Het gaat niet om een relletje tegen gemeen te-ambtenaren. Wat het adres van den Centralen Bond I, spr. zegt dat hier een groep menschen i van rechteloosheid verkeert. De heer Bosman zegt, dat door discuSsi bereikt wordt. Laten we eerst den aflooi 5 proces afwachten, De Voorzitter zegt dat dit het, eenig jujste ,t punt is. s" De heer Schilling zegt dat door het echter geen principieele uitspraak wordt gen, Spr, geeft echter toe, dat het proces!? nig is, omdat men vooruit kan nagaan, dj|' B. en W. niets kan maken, daar zij niet kelijk zijn. Spr. wil dan ook den afloop proces afwachten, Het voorstel van B. en W. wordt (Wordt aangeno ver»»f, „IJMUIDENS BLOEI". Het bestuur van bovengenoemde veretf vergaderde op Dinsdag 12 April j.l. Besloten werd, de verzorging van een n gids voor IJmuiden, geheel in handen te van de betreffende Commissie. Deze gids belooft de vorige uitgave in stelling en oplage verre te zullen overtreft halve diverse belangrijke bijdragen over i meente Velsen, sluisbouw, visscherijbedriif, huisinrichtingen, e.a., zullen in dezen gids opgenomen een aantal foto's van deelnemei! den door „IJm. Bloei" uitgeschreven foitL strijd. Tevens zal evenals vorige jaren wede nieuwe geheel bijgewerkte pensionlijst iv; uitgegeven, eveneens in fraaie uitvoering, De „Monte Olivia" van de Hamburg-j Amerikalijn, metende 14000 ton, zal in Aüf een tweetal toeristenreizen maken naar S wegen. Deze reizen zullen te IJmuiden aai gen en eindigen, zoodat alsdan een zeer gr toeloop van vreemdelingen wordt verwacht Het bestuur van „IJmuiden's Bloei" heeft h band hiermede het plan opgevat, den toerisl|j de vertrekdata 6 en 18 Augustus eenk eert aan te bieden, fej Dat het „IJmuiden's Bloei" ernst is, om IM den in den vreemde meerdere en betere Kj heid te geven, moge uit het vorenstaamiL, doende blijken en het is aan de Inwoncijbo' Velsen om, door toetreding als. lid tot diifhih eeniging de minimum contributie va per jaar toch zal geen beletsel zijn, staat te stellen, steeds in meerdere mate Lifenk belang van Velsen werkzaam te kunnen oir ch - De Tooneelvereeniging Varia geeft Dr April een uitvoering in de schouwbj v.J JU Thalia, met medewerking van de Kamerm Ihie vereeniging Kunstkring, Opgevoerd zal worden „Baron von Hata j>in kluchtspel in drie bedrijven van Otto Schwi [lil! J. Lengbach, Dat belooft weer een vrc avond te worden. -Zondag werd te Beverwijk door deJjjt uit Haarlem gebracht, een zekere J. J. K,, i; 52? aste woon- of verblijfplaats, die verclachl an verduistering van een rijwiel van ee: zetene uit Beverwijk, Hij had dit rijwiel: geste f 7.50 in IJmuiden verkocht. Een"onderzoekv, 475 ingesteld en procesverbaal opgemaakt, Ar. In de laatst gehouden, druk bezochte;s dering van de afd. IJmuiden-Oost der SjlD.l is met op één na, algemeene stemmen, t tot het royement van den heer S. Baartfa, ii - band met zijn candidatuur voor den gen! aad, op de lijst-Schilling. Zeer waarschijn!:! icli de heer Baarda bij het Partijbestuur inescl komen, 1 Aangaande de Zondagavond g'eplce||3 braak ten huize van den heer A. C. Zeeweg vernemen wij nog dat de inbrehn vermoeden bestaat althans dat er meer in geweest is) zi'ch toegang tot de woning fc verschaft door het inslaan van een ruit in Ji 'erdeur en het openen der spanjoletsluiling. Toen mevr. B. des avonds kwartier over! woning binnentrad bemerkte zij direct dal! [en wenschtë bezoekers aanwezig waren gi les lag overhoop, zelfs de bedden zijn Er was een groote som gelds in het huis ai zig, die de inbrekers evenwel niet ben, Het vermoeden bestaat dat zij van dal hebben afgeweten, zoodat de daders met it standigheden der familie B. niet onbekend: geweest zijn. Ofschoon de buit waarop het gemunt daders is ontgaan, is toch voor. een aait for bedrag aan sieraden enz, ontvreemd, jfi'ï Vermist worden: twee gouden heerenkqijk i een doublé horlogeketting, een nikkelen Miet i horloge, twaalf Gero-zilveren lepeltjes, Witelij! ro-zilveren zuurvorkjes, twaalf zilveren Mend een zilveren suikerschepje, een damesring v:j|eva rinaamsch goud, een gouden damesring Mf mant, een nikkelen armbandhorloge, een ij iel goud armbandhorloge, en zilveren lepel gouden dasspeld. Een busje met 15 gouden tientjes, aatnS; gestolen voorwerpen stond, over het hoofd gezien. ülhc ótei hebben de CHR. GEMENGD KOOR „LOOFT DEN j e De Chr. Gemengde Zangvereeniging iM' Heer" alhier, directeur de heer Jan de _W- Haarlem, toog op den Tweeden Paasei» Amsterdam, om deel te nemen aan den 11 len zangwedstrijd, uitgeschreven door de eerd Zangvereeniging „Jehaeël" aldaar, ocn Des middags om 4 uur vertrok het g® hng met de Koningin Wilhelmina naar de lio»- Daar aangekomen, ging het wandelend n® hotel op het Leidscheplein, waar in ingerichte eetzaal een heerlijk diner bruikt. Het was er zeer gezellig en men tafel merken, dat er hechte band istuss leden van Looft den Heer. Bijkans alle e het koor, n.l, 76. dames en heeren, waren 7 men en er heerschte een zeer vroolijke s j Ofschoon toch bleef het verlangen wedstrijd en den uitslag daarvan. Na een gezellig bijeenzijn van eenigt na nog een flinke repetitie, trok men »1 ai nabij gelegen Feestgebouw Bellevue, wedstrijd gehouden werd, Om 11 uur stond „Looft den Heer op dium, onder het gehoor van de lur7' 1 heeren Fred, J. Roeske, J. van Laar en Hartog en van duizenden luisteraars, werd er door het koor gezongen, wat kof na de uitslag bewees. Looft den Heer behaalde den eerstee met 373 punten. Asaf te Amsterdam vi

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2