UmuÊder Courant ®ij Scheren Zomertijd. ingezonden Överveen, Tel. 10956 Plaatselijk Nieuws. IJmuiden. Visscherij. Velsen iiterd»g 14 Mei 2e blad. stadgenooten worden er aan her- nerd, dat in den nacht van Zaterdag op jont}af> de tijd een uur wordt vooruitgezet, ld dus allen Zaterdagavond, voor het niaT bed gaan, de klok een uur vooruit. Hen orijwaart zich daardoor van eventu ele teleurstellingen bij het ontwaken. predixbeurten VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. «O uurDs. Erdmao. 5uur: Ds. Dijckmeester, Heidel.b. Cat. Zondag 8, JEUGDKERK (Koning Willemshuis). 10uur: de Heer Tismeer uoopsgez. gem. afd. prot. bond. 30 uurMevrouw Mooy. uit Bussum. geref. kerk. 10uur: Ds. Holtrop. 5uur: Ds. S. v. Leeuwen. CHR. GEREF. KERK. 10uur: Ds. T. A. Bakker 5uur: Dezelfde. OUD-KATHOLIEKE KERK. 1,30 uur: Pastoor L. Rinkel. II)uur: Dezelfde. 3 uur:, Vesper. EVANGELISATIE HOOGEBERG. IJ mulderstraatwsg. Samenkomst. Zondag v.m. 10 uur en's avonds 7.30 uur jpreker Jenninga. Dinsdag: Openluchtsamenkomst, Koningf plein 's avonds 8 uur. DonderdagBijbelbssprekfng 8 u. 's avonds. Vrijheid van gedscbtenwisseling. NED. HERV. KERK (Kalverstrant), 10 uur t Ds. W. Kroese. 130 uurDezelfde. GEREF. KERK (WHlebrordstraat). (0 uurDs. S. v. Leeuwen. 5uur: Ds. H. Holtrop. VELSEN. NED. HERV. KERK. 10uur: Ds. W. S. van Leeuwen. GEREF. KERK (Koningsweg). 10uur: de heer Bosch, beroepen pred. te Haarlemmermeer o.z. 5uur: Dezelfde. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. Huur: Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga NED. HERV. EVANGELISATIE. 10uur: Os. Warners, Haarlem. GEREF. KERK (Lokaal Bethel). 9(5 uur: Ds. Tj. Wlelenga, v. Hoofddorp 130 uurDezelfde. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10 uur: Ds. van Calcar. KENNISGEVING. Ter kennis van belanghebbenden wordt Jt (fbracht, dat de vergadering der Schoon heidscommissie zal worden gehouden op Donderdag 19 Mei 1927, des voormiddags 9.30 uur, ten kantore van het bedrijf Openbare Werken te Velsen, Tijdens deze vergadering zullen belang eenden van 11 tot 11.30 uur in de ge legenheid worden gesteld de commissie te spreken. Schetsontwerpen, die zij aan haar oordeel wenschen te onderwerpen, worden p uiterlijk tot Dinsdag 17 Mei, middags 12 uur' bi) den secretaris ingewacht. 14 Mei 1927. De Secretaris der commissie, J. ARENDS. wingssignalen te zorgen, maar ook de auto mobilisten moeten meewerken en uiterst voorzichtig zijn bij het paseeren van een overweg. Tot de heldendaden van den Amerikaanschen chauffeur behoort ook te racen tegen een sneltrein en nog juist op tijd voor den trein over te steken. Die soort heldendaden eindigen ook vaak met den heldendood. Op de vergadering te Chicago verwacht te men veel van een veiligheidspropaganda onder het publiek. Men heeft ook bij het personeel het beginsel: allereerst veilig heid! erin gehamerd met het ^ycces, dat het aantal ongevallen is afgenomen. Waar schuwingsborden hebben zeker waarde, maar ze worden in het donker en bij zwa re mist niet gezien. Het is waar, wat mi nister van der Vegte onlangs in de Ka mer zei. dat bijna altijd de ongelukken bij de onbewaakte overwegen aan onvoor zichtigheid te wijten zijn. Als men be denkt bij een overweg, dat men op zijn hoede moet zijn, dus vaart minderen, goed uitzien en luisteren, is een botsing haast onmogelijk. De bewaking van alle overwegen is zeer kostbaar, men zou haar kunnen noe men een boete, die uit een andermans beurs betaald wordt voor de onoplettend heid van een deel van het publiek. Wij pleiten daarmee niet voor het onbewaakt laten van alle overwegen. De zeer druk gebruikte en gevaarlijke, die men een doodenval zou kunnen noemen, moeten wel bewaakt worden. En zeker is er wel eens een bewaking opgeheven, wat niet had moeten gebeuren. Maar even zekei heeft het publiek wel een lesje in voor zichtigheid noodig en zou men door pro paganda daarvoor door seinen, waarschu wingsborden, die goed in het oog vallen, door een snelheid van hoogstens 10 K.M. voor te schrijven bij het oversteken en an dere middelen het schrikbarend groot aan tal ongelukken ook in ons land wel gerin ger kunnen maken. De Amerikaansche spoorwegmaatschappijen hebben besloten, aparte diensten in te stellen, om het kwaad der overwegongelukken te bestrij den. Zelfs een afsluiting door boomen baat bij roekeloosheid niet; er gebeuren ook vrij wat ongelukken, doordat auto's of motorrijwielen tegen de gesloten boomen oprijden. Er wordt in ons land over het al gemeen op de spoorlijnen goed gezorgd voor de veiligheid van het publiek, maar er kan zeker nog wel meer gedaan wor den ter voorkoming van de vele rampen der onbewaakte overwegen. Met de waar heid, dat de menschen dan maar beter uit hun oogen moeten kijken, kan men zich er niet "van afmaken. Men moet immers niet alleen rekening houden met de men schen, zooals ze moeten zijn, maar ook met de menschen, zooals ze zijn. En een deel is onvoorzichtig, omdat het juist bij geregeld gebruik van den overweg het ge vaar niet ziet. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Aangelokt door de schoone omgeving en ge zonde ligging, streken gedurende den afgeloopen winter te IJmuiden-Oost een aantal nieuwe be woners neer, die voor het meerendeel hun. werk kring buiten deze gemeente hebben. Een groot bezwaar was nog de gebrekkige treinverbinding, doch hierin zou, zoo werd hun door den eigenaar der huizen verzekerd, een gunstige verandering komen, zoodra de nieuw gebouwde halte Zeeweg voor het verkeer zou zijn opengesteld. Reikhalzend zag men dan ook uit naar hetgeen net nieuwe spoorboekje zou brengen. Helaas, 'n zeer groote teleurstelling. Juist de treinen, waarvan de forens gebruik maakt, zullen niet aan de halte Zeeweg stoppen en zal hij, vlak bij een station wonende, eiken dag met een ver genoegd gezicht zijn 15 a 25 minuutjes moeten wandelen om te Driehuis-Westerveld of Velseneerste plicht uit het oog verliest, te werken vóór WERKEN VOLGENS EiGEN- EN GEGEVEN ONTWERPEN maatschappij de taak van het Openbaar Onder wijs." Een in een ander hoofdstuk, aan de ouders in Nederland geeft de brochure het volgende ant woord op de vraag: Waarheen zal ik mijn kind zenden? „Naar die school,, waar het godsdienstonderwijs „opent voor alle kinderen des volks. „Naar die school, waar 't geheele onderwijs, „onder het aanleeren van gepaste en nuttig< „kundigheden moet worden dienstbaar gemaakt, „aan de opleiding tot alle Christelijke en maat- „schappelijke deugden. „Naar die school, waar het den onderwijzer „verboden is iels te leeren, te doen of toe te „staan, wat strijdig is met den eerbied, verschul digd aan de godsdienstige begrippen van anders denkenden. „Naar die school, waar het gosdienstonderwijs, „volgens de volledige vrije keuze der ouders, „wordt gegeven door de godsdienstleeraren. „Naar die school welke is als een huis met gl „zen deuren, doorzichtig voor U allen. „Naar die school, welke te midden van vijand- schap en verdachtmaking rechtop blijft staan, „omdat zij en zij alleen, krachtens haar roeping „en krachtens haar historische ontwikkeling, in „staat is de woorden bij haar onderwijs en op voeding ten. volle in toepassing te brengen: „Hebt uw naasten lief als u zei ven; „Hebt vrede onder elkander; „Weest verdraagzaam: „Behandelt uw naaste zooals gij wilt dat uw „naaste u behandelt." Daar ligt veel schoons in zulk een program en t is niet te verwonderen dat in onze dagen van beroering, waarin de bekende splijtzwam onher stelbare nadeelen veroorzaakt in ons maatschap pelijk leven, overal mannen opstaan en, opge staan zijn om te strijden voor die Openbare School. In den regel mag men dan ook verwachten, d-:>! in groote gemeenten het belang der O. S. in handen gelegd is van weldenkende intellectuee. len, vóórstanders van het Openbaar Onderwijs Daar zijn evenwel uitzonderingen op en één van die uitzonderingen is te zoeken in de gemeente Velsen. Daar is het belang der Openbare School toevertrouwd aan een Vrijheidsbonden den Wet houder van Onderwijs Ir. Tusenius!**- 'k Heb altijd gehoord en gedacht, dat de Vrij heidsbond voorstander was van het Openbaar Onderwijs. Is dal zoo, dan is de W. v. O. IJmuiden daar niet op zijn plaats en dan dient bij hoe eer hoe beter plaats te maken voor een ander, wel voorstander van het O. L, onderwijs. Want hij is hét niet. Géén voorstander van het Openbaar Lager Onderwijs ijvert voor een Standenschool, evenmin een lid van den Vrijheidsbond, zooals door Mr. Smeenge indertijd beweerd werd, op een hier gehouden vergadering op 13 April 1.1. Genoemde Wethouder beweert dat hij dat niet doet, dat zijn Neutrale School alleen wil voor zien in een behoefte (lees zijn behoefte). Ik, als bewoner van Beverwijk, kan hem moei lijk volgen op zijn kronkelwegen, waar langs hij tot zijn doel hoopt te komen en ben niet in staat te bewijzen^ dat hij persoonlijk op afkeurens waardige wifzè zijn idéé: een neutrale opleiding- school in IJmuiden tracht te verwezenlijken, Maar 't is bekend, dat hij zich verzekerd heeft van de medewerking van mevrouw Van Kralin genOpzoomer, tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare School E, die met gedrukte formulie ren, haar uitgereikt door den Wethouder van Onderwijs in IJmuiden, bij de meergegoeden rondgaat om zieltjes te winnen voor de Neutrale School. Deze dame durft ook te beweren, dat het zoo raadzaam is de kindertjes den omgang te ver zekeren met de kindertjes van de goed-gesitu- rden, van wie ze zooveel kunnen leeren! (Du? toch de Standenschool! Mijnheer Tusenius!) Ik heb niets dan verachting voor het werken van zoo een openbare onderwijzeres, die haar Van den Wachttoren De onbewaakte overwegen. Ia Amerika laat men de overwegen bij- U onbewaakt. Het aantal ongeluk- °p deze overwegen is groot. Te Chica- f Is 0611 congres gehouden van verschil- e Amerikaansche en Canadeesche Poorwegmaatschappijen en heeft men ook sProken over het overweggevaar. Presi- LooHdge heeft onlangs aan een vei- leeling van een spoorwegver- 0 - geschreven, dat er in 1926 door ..°P de overwegen 2492 personen °7 z!)n en 6991 ernstig gewond. Hij tpoo sck"iven den plicht der ^^maatschappijen voo r waarschu te kunnen instappen. Zou het voor de 'spoorwegen nu zóó moeilijk zijn om den trein, die 7 uur 42 van Velsen ver trekt en dien, welke 18 uur 31 daar aankomt, ook aan de halte Zeeweg te laten stoppen? Hier ligt niet alleen een belang voor de bewo ners van de omgeving van dit station. Er zal de gemeente toch ook wel iets aan gelegen zijn meerdere bewoners naar hier te lokken, doch wanneer zij, die plannen mochten hebben zich in de nieuwe wijken te gaan vestigen, het spoor boekje inzien, zullen ze hiervan nu ongetwijfeld spoedig terugkomen. U dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, H. De laatste conclusie is toch wel wat voorbarig. Waar ook daar een halte is ingesteld, om het pers, vervoer tot zich te trekken, zal de directie der S. S, zeker, als men haar daarvan doet blij ken, aan redelijke bezwaren voorzoover mogeIs:! tegemoet komen, 'En van de medewerking v. h. gem. bestuur, dat zich in de bevordering van een betere treinverbinding steeds deligent heeft ge toond, kan men zich daarbij bij- voorbaat verze kerd houden, Red. het Openbaar Lager Onderwijs, voor naar men zegt, een benoeming aan de neutrale! (Als ik ongelijk heb, dan verzoek ik vriendelijk terecht wijzing, naar zwart op wit!) Eerst samenwerken met mej. Veldman een hoofd eener school een beentje te lichten, én nu een openbare onderwijzeres in 't leizeel gespannen om zijn plan te volvoeren! Ik noem het unfair. En gij? J. C. VISSER, oud-hoofd eener school. het traject IJmuidenVelsen zijn uitste kend geslaagd. De electrische trein reed eenige malen heen en weer, waarbij tegen woordig waren de heeren van Dijk, chef der afdeeling dienst van exploitatie, Ver schoor, eerste afdeelingschef. beiden uit Utrecht en de inspecteur Wolterbeek uit Alkmaar, De Commissaris van politie had tijdens het voorbijgaan der treinen de betonbrug laten afzetten, om het gevaar, vooral voor de kinderen, te weren. Een uitstekende maatregel, waarvoor alle ouders den com missaris zeker zeer dankbaar zijn. Het is zeer te loven, zooals de politie voor onze veiligheid waakt, want er is Donderdag op haast koortsachtige wijze geconfereerd en gecorrespondeerd, zoodat de directie der Ned. Spoorwegen te Utrecht wel overtuigd zal zijn, dat een geheel afdoende bescher ming van de betonbrug dringend noodig HET BELANG VAN HET OPENBAAR ONDERWIJS TE IJMUIDEN. In een brochure: „De Openbare School", uit gegeven door het Ned. Onderw, Genootschap las ik dezer dagen een frappante alinea, n.l. deze: „Die drang naar samenwerking, naar eensge zindheid, naar saamhoorigheid, naar gemeen- schapsgeval, naar verdraagzaamheid, naar naas tenliefde in 't leven te roepen, te onderhouden en telkens weer te versterken, DAT is in de Bij de Woensdag te Beverwijk door notaris Boerlage gehouden veiling van een perceel wei- of hooiland onder Velsen, nabij den Rijksstraatweg tegen de spoor baan, werd dit gekocht door den heer A. Kochx te IJmuiden-Oost voor f 13.525. r Het Symphonie-orkest Euphonïe, di recteur de heer Mar. Adam, geeft Vrijdag 20 dezer haar laatste abonnements-concert in het Patronaatsgebouw. O.a. zal dezen avond de Ouverture „Egmont"^ van Beet hoven worden uitgevoerd, De Donderdag en gisteren gehouden proefritten met de electrische treinen op Een zeer vermakelijke geschiedenis. Het was in den nacht van Dinsdag op Woensdag. In de woning van den heer Br., een der aannemers van de sluiswerken, in de Breesaap, was alles in diepe rust. Daat sloop in 't donker een man nader. Hij deed wel niet erg stil en zijn gang was niet be hoedzaam en zacht, maar hij had toch geen goede bedoelingen. Hij sloeg een ruit in en sloop in huis. Hij ging naar de trap, sloop naar boven en deed een deur open. Tot nog toe had niemand in huis iets gemerkt, zelfs niet van het inslaan der ruit. Men sliep den eersten slaap en dus die des geruisten, Maar de inbreker, wij zeiden het al, deed niet behoedzaam en zacht. Hij kon dai niet, want hij was dronken. En toen hij dan ook de deur der kamer boven geopend had, werd de zoon, die daar sliep, wak ker. Hij streek een lucifer aan en zag den kerel, dien hij onvervaard beet pakte en een pak ransel gaf. De heer des huizes kwam toeloopen en toen zag men met een dronken kerel te doen te hebben. Het po litiebureau Willemsplein werd opgebeld en om assistentie gevraagd. Nu komt het tweede deel der vermake lijke geschiedenis. Er waren maar twee agenten en men kon toch niet één agent de sluis oversturen voor een arrestatie. Dus gingen ze beiden, maar werd de heer B., manufacturier, die vlak bij het bureau woont en die nog present was, gevraagd om zoolang het politiebureau te willen be- heeren. De heer B. deed dit gewillig en onderwijl de twee agenten den beschon ken inbreker gingen ophalen, beleefde hij een ander avontuur. Aan het bureau kwam een dronken Deen, die het den heer B. aardig lastig maakte. Wat moest de heer B. nu doen! Den visscherman arresteeren en insluiten? Gelukkig kreeg hij hulp Zijn vakgenoot, de heer Joh. de W. uit de Kanaalstraat, kwam voorbij en samen wisten zij toen den Deen met een zoet lijntje weg te krijgen. Maar de vermake lijke geschiedenis zette zich voort. De heer de W. was weer verder gegaan en de dronken Deen ook. Maar de laatste schoot niet erg op en toen hij bij den heer B. nog licht zag branden, ging hij daar op de gla zen staan timmeren. Daar zat de heer B, nu zelf op het bureau en wa'akte voor onze veiligheid en zijn winkelramen liepen ge vaar ingeslagen te worden. Gelukkig was het al weer een manufacturier, die uit komst bracht. De heer R. F. uit de Huy- gensstraat kwam voorbij en deze schoot collegiaal te hulp en verwijderde den dronken Deen van de winkelruiten van den heer B. Eindelijk kwam de politie met den dronken inbreker en kon de heer B. gaan slapen. Zoo zien wij, wat er zich al af- peelt in den nacht en hoe een paar kerels die te diep in het glas hebben gekeken, heel wat consternatie kunnen veroorzaken- Verpachting Zeestrand. Bij de Donderdag door B. en W, ten raadhuize gehouden verpachting van het zeestrand alhier, in 5 perceelen, eik te: breedte van 100 M., was als volgt inge schreven: Perc. 1 en 2: E. G. Beukman alhier, f 110; perc. 3: H. Reehorst alhier, f 310; C. Gravemaker alhier, f 204, plus 15 wanneer de nieuwe weg naar het strand klaar is; A. de Krijger alhier f 150 J. v. d. Kar alhier f 75; perc. 4; P. Sik sma, Haarlem, f 301.12, benevens 50 wanneer de nieuwe weg klaar is; A. P. Bakker alhier f 150; perc, 4 en 5: A. P. Bakker alhier f 250; perc. 5: A. P. Bakker alhier f 90. De gunning werd aangehouden. Tot hoofd der Chr. Nat. School aan den Stationsweg alhier is uit 77 sollicitan ten benoemd de heer Schippers, thans hoofd eener Chr. School te Hardenberg. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. f 18500 en perc. 3 voor f 17100, alle door makelaar Jonker q. q. te Amsterdam; 2 perceelen wei- of hooiland in den Spie- ringhornerbinnenpolder door C. A. Pen- nings q. q. te Sloten voor f 7700; drie per ceelen wei- of hooiland in den. Inlaagpol- der onder Haarlemmerliede en Spaarn- woude, perceelen 6 en 7 gekocht door ma kelaar Jonker q.q. voor f 21000 en perc. 8 door C. Kroon te Haarlemmerliede voor f 16000; 4 perceelen wei- of hooiland in den polder De Velserbeek onder Velsen, perceel 9, genaamd „2ll2 Mad Lange- maat'', in de Westbroek, gekocht door P. F. Bulters te Bloemendaal voor f 8475; perc. 10, genaamd ,,4 Mad Bijvoet" in de Westbroek, gekocht door K. van Weelde- r*en alhier voor f 7725; perceel 11, ge naamd ,,3 Mad Hippelaar" in de West broek, gekocht door K, van Weelderen voor f 4975 en perceel 12, genaamd ,,de Omnibus" in de Oosthoek, gekocht door N. Blankevoort te Bloemendaal voor f 9350. Door het Bureau der Kamer van Koophandel te Haarlem, is een schrijven gericht aan B, en W. van Velsen, waarin aan de noodzakelijkheid uiting gegeven wordt, dat een nieuwe steiger in 't Noord zeekanaal tot stand komt en waarin ge zegd wordt, dat de zuidelijke oever het meest in aanmerking komt voor een even- tueele los- en laadplaats. Ter bereiking van dit doel wil de Kamer haar medewer king verleenen. Thans kan echter nog niet beoordeeld worden, of er voor de Kamer aanleiding is, zich finantieel bij den aan leg te interesseeren. Bij de Maandag te Haarlem ten over staan van Notaris Boerlage alhier gehou den verkooping werden verkocht: 2 perc. bouwland aan den weg van den Horn en den Hornweg en een stuk bouwland a. d. Middenweg in den Grooten IJpolder onder Amsterdam, de eerste 2 perceelen voor Inzake de stranding van het stoomvisschers- vaartuig Holland VI IJM. 365 op de Hollandsche kust tijdens slecht zicht i9 de Raad voor de Scheepvaart (volgens uitspraak) van oordeel dat deze stranding is te wijten aan geheel onvol doende en onbekwame navigatie. De schipper was er zich niet eens van bewust, dat hij, na 55 mijl te hebben afgelegd, reeds ver voorbij de Haaks moest zijn. Het heeft geen bestek bijge houden. Het ergste is echter, dat hij na 10 va dem en een kwartier daarna 9 vadem te hebben gelood, volle kracht, t.w. met 8 mijl vaart Z.Z.O. stuurt en dan het "plan had na' tien minuten weer eens te looden met slecht zicht. En zulks, ter wijl hij nog bovendien wist, dat de vloed in-_^ zette. De betrokkene, die schipper was op een stoomtreiler met 10 man equipage, Is niet in het bezit van eenig diploma, noch ook van eenig be wijs van kennis van de bepalingen omtrent het uitwijken. Een waarborg van langdurige ervaring was evenmin aanwezig. Bij de vraag, welke straf hier moet worden opgelegd, ziet de raad niet voorbij, dat de be trokkene op zeer jeugdigen leeftijd 21 jaar aan het hoofd van een stoomtreiler is geplaatst, terwijl hij geen enkel diploma bezit. Deze schipper heeft zich als stuurman zeer goed gedragen, maar hij blijkt wat de navigatie betreft nog niet tegen de taak van schipper te zijn opgewassen. In zekeren zin is hij een slacht offer va zijn ambitie. De raad meent dan ook, dat er in dit geval .aanleiding bestaat om zijn staat van dienst niet met een schorsing te be zwaren, en dat met een berisping kan worden volstaan. De Zeevisscherij Mij. Nederland, directie De Zeeuw en van Raait heeft van de Visscherij Mij. Vooruitgang te IJmuiden aangekocht de hulpstoomlogger Tonijn KW. 128. Het schip wordt verdoopt in Noord-Brabant VL. 93 en zal binnen kort van hier ter haringvisscherij vertrekken. De haven van Reykjavik op IJsland, waar thans vele kotters van de Far-Oer binnenloopen, is in opschudding op het vermoeden, dat zij be zocht is door een „spookschip" in den trant van den klassieken, onheilspeilenden Vliegenden Hol lander. Op een avond in April zag een havenambte naar, Kristjan Jonasson, een IJslandschen trawler de haven binnenvaren. Langzij voer een kotter van de Far-Oer met twee bootjes op sleeptouw, in één waarvan zich twee mannen in oliejassen bevonden. De kotter ging naast vijf andere vaar tuigen van de Far-Oer in de haven voor anker. De havenloods had den trawler aangeroepen en hij, de bemanning van den trawler en de be manning van de loodsboot, beweren allen, dat zij den kotter hebben gezien, maar dat niemand aan boord was. De kotter droeg de kenletters F. D, maar zonder cijfer; F. D. wil zeggen, dat het vaartuig te Fuglefjord thuis behoorde. Toen de kotter ankerde, seinde Jonasson naar den havendokter, aan boord te gaan en zijn me disch onderzoek te verrichten. Maar toen de politieboot met den dokter, Jonasson en een in genieur de plek naderde, waar de kotter had gelegen, bleek het vaartuig verdwenen. Daar tot de komst der politieboot nauwelijks vijftien min. zijn verloopen, was het voor den kotter onmoge lijk, zóó ver weg te komen, dat hij onzichtbaar was geworden achter de eilandjes, die vóór de haven liggen. Berichten uit Reykjavik, te Kopen hagen ontvangen, zeggen, dat het niet mogelijk is "geweest, een natuurlijke verklaring voor het gebeurde te vinden. En het bijgeloovig visschers- volk van IJsland verkeert midderwijl in doods angst CHR. NAT. ZENDINGSFEEST. Op het Nationaal Zendingsfeest, dat Woensdag b Juli op „Raaphorst" onder Wassenaar gehouden wordt, zal de openingsrede worden uitgesproken door Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Mi nister van Arbeid; en de slotrede door Ds. Dijk stra, Herv, Predikant te Amsterdam.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 5