Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden Peruzalf Peruzalf AGENDA WOENSDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. DONDERDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. VRIJDAG. Verkooping 13 woonhuizen aan den Velserduin- weg, door makelaars Bakker, Dijksen en Co., 2.30 uur. Patronaatsgebouw, Zeeweg, Concert sympho- nie-örkest Euphonie, 8 uur. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Maandagavond hield de Winkeliersvereni ging een vergadering in het R.K. Vereenigings- gebouw aan het Kennemerplein. De opkomst was niet groot, slechts een derde van het aantal le den was aanwezig. Op voorstel van het bestuur 'werd besloten de vereeniging te noemen Winkeliers- en Handels vereniging Groot.IJmuiden. De statuten en hel huishoudelijk reglement werden behandeld en vastgesteld. De voorzitter deed mededeeling van den uitslag van het referendum betreffende de vervroegde sluiting. Van de 143 ingekomen biljetten waren 124 vóór sluiting op 8 uur en Zaterdags 10 uur. terwijl 19 zich daartegen verklaarden. Het bestuur zal de raadscommissie voor de strafwetgeving hiervan mededeeling doen. In de vacature P. Verhoog", die bedankt had, werd tot bestuurslid gekozen de heer R. de Boer te IJmuidenOost. De Kamermuziekvereeniging „Kunstkring directeur de heer Sam Vlessing, gaf gisteravond een uitvoering in Thalia, dat goed bezet was. Wij konden alleen het tweede deel van het concert bijwonen en hebben van Kunstkring dus alleen gehoord het Ballet „Coppélia" van Leo Delibes, Dit uit zes deelen bestaande werk werd met élan gespeeld. Mooi vonden wij vooral het tweede en vierde deel, Ballade en Valse lente. Medewerking was dezen avond verkregen van het Dubbelmannenkwartet „Zang en Vriend schap'" directeur H. Arisz en den heer Joh. Ne- lissen, bariton te Bloemendaal. Het kwartet zong het Wiegelied van Mozart heel mooi, maar „Her ders Zondagslied" van Conr, Kreutzer kon ons niet zoo bekoren, 't Best was het kwartet nog in de fortissimo's, vooral bij „De hemel d'aarde kust". De roem van den heer Nelissen Is hier reeds gevestigd bij de feesten van het 50-jarig bestaan. De zanger vertolkte de Ballade uit Rose Marie en het Lied van Bourdon en De fabel uit Marion de Marketenster, de twee operette's van Sam Vles sing. Het succes was zoo groot, dat de heer Ne lissen bisseeren moest. Geestdriftig en langdurig was het applaus, waarin de zanger den componist deed deelen. Kunstkring begeleidde den heer Nelissen op uitnemende en kunstzinnige wijze. Naar we vernemen, wordt door eenige per sonen een actie gevoerd, om hier meer notarissen gevestigd te krijgen. Deze personen achten twee notarissen voor deze gemeente met 35000 zielen veel te weinig en wijzen er op, dat Beverwijk met 9000 zielen en Purmerend met 6000 zielen ook twee notarissen hebben. Verder wijzen zij er op, dat Haarlem, toen het nog 70000 inwoners telde, reeds 14 notarissen had, dat is dus één op de 5000 inwoners. Bij de Dinsdag 17 Mei gehouden aanbeste ding van vleesch en spek ten behoeve van de sol daten-menage fort IJmuiden voor het tijdvak 1 Juli t.m, 31 December 1927, heeft de heer L, de Beurs van IJmuiden het laagst ingeschreven voor bevroren rundvleesch, gerookt- en pekelspek, t.w. resp, f 0.639; f 0.69 en f f 0.90, met dien ver stande dat ook de heer R. Spoelstra het pekel spek noteerde voor f 0,90; de heer P. Paauw schreef het laagst in voor versch rundvleesch te gen den prijs van f 1.alles per K.G. De stoomlogger Jhr. C. H, v. d. Brandeler IJM, 33 van de Nat. Stoomvisscherij alhier is Maandag te Vlaardingen binnen geïoopen, omdat op de reis een der opvarenden,- de matroos D. uit Noordwijk, na een korte ziekte was overle den. Het schip had een vangst van 73 kantjes ha. ring. HET FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN. In „Het Transportbedrijf", het orgaan der Ned, Federatie van Tarnsportarbeiders, lezen wij het volgende: Hoe staat het met het Fonds? Dat is een vraag, die wij den laatsten tijd nog al eens hebben moeten beantwoorden, hetgeen te begrijpen is. In de eerste plaats is daar natuurlijk de algemeene belangstelling, in de tweede plaats is weer de tijd aangebroken, gedurende welke in ieder jaar de behoefte aan een Fonds als het dit jaar tot stand gekomene het sterkst wordt ge voeld. Zoo men weet, moet het Fonds 1 Juli a.s. gaan functioneeren en dat zal zonder eenigen twijfel, wat daar ook tusschen mocht komen, moeten geschieden. Er is natuurlijk zeer veel voorberei dend werk te verrichten, daar het een totaal nieuwe instelling betreft. De Raad van Beheer, welke wij gemakshalve maar het Bestuur zullen noemen, heeft, na ingewonnen rechtskundig ad vies, de stichtingsacte opgesteld. Hierover wordt thans onderhandeld met de beide besturen der Reedersvereeniging'en, In de eerstvolgende vergadering zal het Fonds bestuur, na kennis genomen te hebben van de meening der reeders, den definitieven inhoud der stichtingsacte bepalen. Aan de uitwerking van een algemeen reglement wordt gewerkt, waarin de drie deelen van het Fondswerk. (werkloosheid, ziekte en overlijden) zullen worden omschreven. Het Fondsbestuur zal ongetwijfeld zoo spoedig mogelijk aan alle belanghebbenden een exemplaar van dit reglement, zoodra het gereed "is, ter be- schikking stellen. En ten slotte zal er dan tijdig voor de inrich. ting van een eenvoudig kantoor moeten worden gezorgd en de opzet en bijhouding van een goe de administratie moeten worden verzekerd. Zoo men ziet zal de nog resteerende anderhalve maand zoo nuttig mogelijk moeten worden ge. bruikt, wil alles tijdig gereed zijn. Wij twijfelen er echter niet aan, dat het Fondsbestuur zooda. nige maatregelen zal nemen, dat op 1 Juli de goede functioneering verzekerd zal zijn. In dit verband willen wij nogmaals met grooten nadruk onder de aandacht der opvarenden bren ger., dat uitsluitend bij onvrijwillige werkloosheid uitkeering zal worden verleend en wel gedurende een grooter aantal dagen naarmate in het jaar voorafgaand aan de werkloosheid meer gen zijn gemaakt. Georganiseerden zullen hunne belangen door hun eigen organisatie bestuur kunnen doen be handelen, ongeorganiseerden zullen onverbidde lijk naar het Centraal Administratie-Bureau der Reedersver. worden verwezen. Als ongeorganiseerden zullen ook zij worden beschouwd, welke meer dan een zeker, nader nog door het Fondsbestuur vast te stellen, aan tal weken schuld hebben. Stelt dus allen vóór dien tijd orde op Uw za ken. want het Bestuur der IJmuIder Federatie zal, evenals alle andere besturen, het Fondsbe stuur ten volle steunen bij het zonder aanziens des persoons doorvoeren van dezen maatregel. Geen enkele verontschuldiging zal hierbij gel den; verkeert men door bepaalde omstandigheden in 'finantieele moeilijkheden van zoo ernstigen aard, dat men zelfs de toch werkelijk niet hooge contributie kan betalen, dan heeft men zich tij dig. d.w.z. vóór 1 Juli a.s. met hel Beestuur der IJmuider Federatie in verbinding te stellen, waar na dan in onderling overleg een regeling getrof fen zal worden. Na 1 Juli zal dat niet meer gaan! Op deze regeling zal geen uitzondering zijn. Het opleggen der schepen. Verleden week had het bestuur der IJmuider Federatie een onderhoud met de Directie van de V.E.M. inzake het opleggen der schepen. Met be trekking tot het aan enkele schippers gegeven ontslag werd de meest stellige verzekering gege ven, dat het niet in de bedoeling ligt langs deloyale wegen van contractueele overeenkom sten af te komen. Schippers, aan welke ontslag zal worden gegeven, zullen ter voorkoming van mis verstanden, voortaan schriftelijk daarvan kennis krijgen. Opvarenden, welke bij het weder in de vaart brengen op hun eigen schip teruggeplaatst willen worden, moeten daarvan bij het opleggen aan de Directie mededeeling doen, welke dan indien eenigszins mogelijk met deze wenschen rekening zal houden. De directeur van het post- en telegraafkan toor alhier maakt bekend, dat Tsjecho-Slowakye met betrekking tot het internationaal telefoon verkeer in drie tarief-zönes is verdeeld. Te rekenen van 13 Mei 1927 bedragen de kos ten voor een gewoon enkelvoudig gesprek van 3 minuten of minder ,met plaatsen liggende in de le zone (A-zone), f 4.05 (daarboven per minuut f 1.35); met plaatsen, liggende in de 2e zone (B.-zone) f 4.80, resp. f 1.60; met plaatsen in de 3e zone (C_zone) f 5.30 resp, f 1.80, Voor nacht gesprekken bedragen de kosten onderscheiden lijk: A_zone f 2. 45 (f 0.85) B-zone f 2.90 (f 1.—) C-zone f 3.20 (f 1.10) Praag, Leitmeritz, Schmiedeberg', Königinhof en Karlsbad liggen in de A_zone; Brünn ligt in de B-zone. Voorts is het kantoor IJmuiden toegelaten tot het verkeer met Tetschen(Elbe) en Jachymow. Deze plaatsen liggen in de A-zone. NIEUWE AANSLUITINGEN, 122 Waagmeester, J. J., Driehuizerkerkweg H 30. 593 Kuiper, W. L., Administrateur-controleur, Maatsch. Hulpbetoon, Stationsweg 31. 2315 Gemeente en Gem. Instelling, Kantoor Gemeente-Ontvanger, tevens arbeidsbeurs, Gasthuissteeg 7, Beverwijk, De muziektent voor de bewaarschool in de Casembrootstraat begint al aardig op te schieten, maar met de concerten voor de ontbrekende financiën wil het nog niet erg. De Harmonie Kunst na Arbeid, waarvan we meerdere maien hebben aangekondigd, dat ze Zaterdags een straatconcert zou ge ven en waarnaar de ingezetenen van IJmuiden-Oost dus wel zullen hebben uit gezien, is nog steeds niet rond geweest. De Accordeonvereeniging Excelsior stond Zaterdagmiddag jl. klaar om uit te gaan, maar het begon te regenen en men durfde er de mooie instrumenten niet aan te wa gen. Bij goed weer zal deze vereeniging a.s. Zaterdagmiddag een concert geven, Tusschen IJmuiden en Scheveningen Haven is een derde ondergrondsche tele graafverbinding tot stand gebracht. Verder zijn de telegraafverbindingen van Amster dam, Rotterdam en 's Gravenhage met IJmuiden en de verbinding van Amster dam met Beverwijk, ook tusschen Haarlem en IJmuiden, resp. Beverwijk ondergronds gebracht. De electrische spoor. Zoo is dan Zondag zonder eenig vertoon de electrische spoorweg IJmuiden-Velsen- Haarlem geopend. Zondagmorgen 7,32 uur vertrok de eerste electrische trein van Haarlem, die hier om 7.55 aankwam en om 8 uur weer vertrok. En zoo ging het verder den geheelen dag, tot middernacht toe, ieder half uur. Van het station hier was de vlag uitge stoken en ook op Driehuis wapperden een paar vlaggen. Met veel belangstelling werden de electrische treinen, die dezen eersten dag uit vier wagens, nl. vóór en achter een motorwagen en daartusschen in twee aanhangwagens, nagestaard, vooral op de betonbrug verzamelden zich telkens vele belangstellenden. Ook was er belang stelling voor de nieuwe halten aan de Ca sembrootstraat en den Zeeweg. Wij, die indertijd den proefrit RotterdamHaar lem voor de persmenschen meemaakten, hoorden van reizigers, die een ritje van Haarlem naar IJmuiden of omgekeerd hadden gemaald, dat ze het ritje fijn-von den. Men was vol lof over het gemakkelij ke en vlugge reizen, zonder schokken. Een mooi ding is, dat de treinen van hier precies op de heele en halve uren ver trekken. Van Haarlem vertrekken ze 2 mi nuten over de heele en halve uren. Wij vertrouwen, dat de electrische zeer spoedig het grootste deel der reizigers tot zich zal hebben getrokken. Volgen3 Dr. j. B.-Meenk met PORlRUT en gebru ksaanwijzc, kost 25 cent per doosje en is te bekomen bij Drogisten. Deze zslf is van groote waarde en genees kracht bij aambeien, eczeem, oude en nieuwe wonden. Geneest spoedig en dringt vlug in de huid en doet daar haar goede wer king. Generaal Agent E. M. Braskamp, Rijswijk (Z. tl.), indien uw drogist geen voorraad heeft, zorgen wij, dat u spoedig een doosje ontvangt. V eisen De heer J, G, Koning is, tijdelijk voor een jaar, benoemd tot chef van Bouw- en Woning toezicht. J jjjid Op de Rubberfabriek „Hollandzijn thans, wegens slapte, eenige werklieden ontslagen, die daar reeds jaren in dienst waren geweest. Het laat zich niet aanzien meldt Kenn., dat spoedig verbetering in deze industrie zal optreden, De heer I. Lindeblad, stations-assis tent bij de Ned. Spoorwegen alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot eerste haltechef te Emmen, De eindexamens van de Rijks H.B.S. alhier zullen gehouden worden op 30 Juni en 1 en 2 Juli. Tot gecommitteerden bij deze examens zijn benoemd: H, W. G. van Bleyswijk Ris te Voorschoten, Dr. H. C, Redeke te Hel der, M. ten Bouwhuys te Utrecht, Dr. P. J. M. van Gils te Roermond, S. F. Kleinben- tink te Blaricum. De eindexamens voor de A-afdeeling der Rijks H.B.S, worden gehouden op 18, 19 en 20 Juli. Gecommitteerden zijn Mi". Dr. L. Trie beis te Nijmegen, J. Branbergen te Am sterdam, Mej. Dr. J. A. H. Posthumus te 's Gravenhage, R. R. de Jong te Utrecht en Dr. E, L, Smit te Zaltbommel. In het Alg. Handelsblad verscheen dezer dagen een artikel van den Haarlem- schen correspondent over de plannen tot fusie der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin en waarin de wensche- lijkheid dezer fusie werd betoogd, In dit artikel komt o.a. de volgende passus voor: „Er wordt voor de billijkheid van een samenvoeging gevoeld; naar wij meenen ook in het college van Ged. Staten. Daar om zal men in Beverwijk goed doen zijn wenschen te beperken tot Wijk aan Zee. Als ook het gedeelte van Velsen ten Noorden van het kanaal begeerd wordt, zal het gevolg zijn, dat grens-uitbreiding niet, of in geen jaren tot stand komt. De Haarlemsche annexatie-geschiedenis wijst het uit. Het is immers bekend, dat het gemeente bestuur van Velsen zich zeer krachtig ver zetten zal tegen afscheiding van dit ge bied, waarin belangrijke bedrijven geves tigd zijn/' Gisteravond bracht de R.K. Harmo nievereeniging ,,St. Caecilia", directeur de heer Joossen, een. serenade aan het gou den echtpaar AldersOorthuisen. Deze serenade is niet gebracht aan hun woning aan den Wij kers traatw, doch in hotel „De Prins", waar het feest wercj geiverd, R. K. Centrale Kiesvereeniging. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de R.K. Centrale Kiesvereeni- ging kwam ter sprake het behandelde in de onlangs gehouden vergadering van de af- deeling IJmuiden II. Na eenige discussie hieromtrent wordt op voorstel van d?n heer Nijssen besloten om deze kwestie ha afloop der verkiezin gen te behandelen. Dan kan men zonder aanziens des persoons spreken, terwijl thans alle krachten noodig zijn voor den komenden verkiezingsstrijd. Wat de indiening der candidatenlijst be treft, op 31 Mei zullen, zoo meldt de N HL Ct,, overeenkomstig de bedoeling dei vergadering, dezelfde lijsten wederom worden ingediend. Hiervoor zal de heer Langendijk zorg dragen, die dit werk ook de vorige maal op zulk een voortreffelijk; wijze heeft verricht. Besloten werd om voor de vacature Verkade, in de Centrale Haarlem aan te bevelen de heer F, Pinxter. Bij de rondvraag werd nog de wensche lijkheid besproken om uniformiteit in de reglementen der afdeelingen te brengen. In de volgende vergadering zal deze zaait in behandeling worden gebracht. Tenslotte werd nog gewezen op het groote belang van een goede voorlichting der kiezers, waarna., de voorzitter de ver gadering sloot met een dankwoord aan de aanwezigen voor de manier, waarop dezen avond de zaken waren behandeld en waaruit de voorzitter concludeerde, dat er een goede samenwerking in de centrale heerscht. Santpoort. Tot gecommitteerde bij de eind examens der gemeentelijke H. B. S. letter B, de afd. H. B. S. van het Christelijk Ly ceum en de afd. H. B. S. van het gemeen telijk Lyceum, alle te Haarlem, is benoemd Mevr. Dr. J. v. d. Bergh van Eysinga Elias alhier. Zondag jl, trok ons gemengd koor „Vox Hu mana" onder commando van zijn directeur, den heer Joh. Brands, naar Zandvoort, teneinde daar deel te nemen aan het groote nationale zang concours. Onder kundige leiding was er de laatste weken hard gestudeerd, zoodat vol vertrouwen 2 reis werd aanvaard. Nadat nog eenmaal gerepeteerd was, toonden de zangeressen en zangers hun kunnen in de con cours-zaal, Doodstil was het, toen „Vox" aan het woord" was, wel een bewijs, dat het audi torium onder den indruk kwam. Ook de jury bleek van „Vox'" goede prestaties overtuigd, want met niet minder dan 353 punten (max, 420) kende zij onzen plaatsgenooten een eersten prijs toe. Zoowel het verplichte nummer „Jonge Lief de" als het vrije nummer „Ellen" werd uitmun tend gezongen. Het is te begrijpen, dat de terugreis in de beste stemming aanvaard werd. Na aankomst alhier trok het geheele gezelschap naar „De Weyman", waar de directeur met woorden en "bloemen werd gehuldigd. Het flinke „Vox" en zijn wakkeren directeur onze hartelijke gelukwenschen. Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Visscherij Geachte Redactie! Zoudt U zoo goed Willen zijn, het onderstaande te plaatsen in Uw blad? Geachte Heer Visser! Naar aanleiding van uw schrijven in de IJm. Courant van Zat, j,l„ waarin U mij aanvalt, het volgende: Toen ik uw. stuk las, dacht is: wat zijn de men- schen toch klein, klein, klein: onverdraagzaam, kwaaddenkend, kwaadsprekend, veroordeelend vóór grondig naar waarheid gezocht te hebben; verhard misschien door de moeilijkheden van 't Leven. Menschelijker en oprechter had ik het ge vonden als U, toen U zoo minder mooi over mij hoorde spreken, bij mij gekomen was om te vra gen of wat u gehoord had, waar was, ik had u dan ook mijne bedoeling kunnen uiteenzetten Maar u praat liever achter mijn rug, waarna u in de krant de zaak verdraaid voorstelt, u oordeelt en veroordeelt voordat u de waarheid kent. Wel vraagt u op 't eind om een vriendelijke terecht wijzing, waarom ik dan ook op schrijven terug kom. Gaarne had ik een 6_jarige Openbare Oplei dingsschool voor de H, B. S. gezien; deze kwam niet. Toen ik dan ook hoorde, dat particulieren een bestuur hadden gevormd ter oprichting van een dergelijke school, had dat plan mijn volle sym pathie. Mocht ik als tijd. onderwijzeres aan die school mijn werkkracht geven met Sept., zoo wil ik dat zoo goed mogelijk doen. Een school, die, volgens mij, in een behoefte voorziet, die een aanvulling is voor het onderwijs hier (in alge- meenen zin!) wensch ik een behoorlijk aantal leerlingen toe; en omdat de meeste menschen hier niet wist, dat genoemde school 5 Sept, geopend zal worden, ben ik dat gaan zeggen bij een paar families, waarvan ik dacht, dal ze er iets voor voelden; heb verteld, dat de bedoeling was de leerlingen in 6 jaar voor de H.B.S. klaar te ma ken. Wilden ze hunne kinderen er heen laten gaan, dan konden ze een formulier ingevuld op sturen naar het bestuur van de schoolvereeniging. Ik heb absoluut geen pressie uitgeoefend, heb geen ingevuld formulier meegenomen van wie ook. Van 1 der genoemde ouders kreeg ik het formulier ingevuld terug; dit kind zou echter, ook zonder mijn tusschenkomst, zijn aangegeven voor de Neutrale school, daar ik dit wist, bracht ik ei het formulier. U zift hieruit, dat ik geen werke lijke propaganda gemaakt heb, mijnheer VisserJ Het is een leugen, dat ik bij de meer ge_ rond beu gegaan, het is een leugen dat ik ging om zieltjes te winnen, wat men daaronder ver staat zou ik niet kunnen doen. Ik heb niet be weerd, dat het zoo raadzaam is dé kindertjes den omgang te verzekeren met de kindertjes van de goed-gestitueerden, van wie ze zooveel kunnen leeren. Dat is de derde leugen. Mijn meening is deze: Naar een opleidings school worden kinderen gestuurd van ouders, die de bedoeling hebben hun kinderen te laten door- sludeeren. Gewoonlijk zijn die menschen welge stelder, maar daarom gaat het niet. Dat de men schen het dan een standenschool gaan noemen, doet aan de bedoeling van de school niets toe, Als ik zeg: de kinderen komen in een beter milieu, wil ik niet zeggen: ze komen bij rijkei kinderen (zoo stelt u het voor mijnh. V.), ik be doel ermee: ze komen in betrekkelijk kleine klassen van kinderen, wier ouders er prijs op stellen, dat ze later verder gaan, die dus -een zelfde doel beoogen, waarvan ze ook door de invloed van hun ouders, zelf ook doordrongei zullen zijn, daarom vind ik het milieu daar be. ter.^Ik wilde, mijnheer V., dat u j.l. Zaterdag op school E geweest was. Het was mijn laatste och tend daar; dan had u kunnen zien, hoe juist een paar arme kindertjes (er zijn er daar niet veel!) telkens weer even bij me kwamen, mijn hand even streelden tot een klein stil kindje, doof met een brilletje op, dat je nooit hoerde, ineen onder de les opstond en me vroeg: maar waarom gaat U toch weg? Ik heb toen haar hoofdje gepakt tusschen mijn handen en heb gezegd: lief, lief kindje, ik moét wel, mijnheer Br. komt bij jullui en jullie zijn zoo'n klein troepje, dat ik er niet bij blijven kan, en ik voelde: „Partir c'est mourir au peuU had dan gezien, mijnheer V., dat ik daar niet geweest was uit puur winstbejag om een baantje te hebben alleen, maar ook of liever bovenal: dat ik geprobeerd heb den kinderen te geven, wat ik kon. Ik vind het werken bij 't on derwijs zoo mooi, het leven met de kinders, die zich zoo gauw en zoo eerlijk aan je geven, die zich zoo hechten aan hun onderwijzeres. Zelf nam ik mijn zoontje van school E. toen daar de klassen gecombineerd werden en stuurde hem naar school D, dat is wel 't beste bewijs, dat ik naar goed onderwijs voor mijn kind zoek, niet naar een samenzijn met kinderen van beter ge situeerden! Na 't bovenstaand begrijpt U nu mis schien mijnheerV,, dat ik iets deed voor de Neu trale school, maar er niet voor werkte (wat ik onder werken versta tenminste!) Ik houd van „rechtuit" mijnh. V., zou nooit trachten bij iemand in de gunst te komen om daarom benoemd te worden, als dat zoo was, ja, dan zou ik ervoor gewerkt hebben, dat hadt U kunstig gecombi neerd. Als ik niet genoeg presteer, dan nemen ze me niet. Als ze me nemen, zullen ze dat doen, omdat ik het in hun oogen waard ben. 't Is ook mijn aard niet om me in het leidsel te doen span nen om de plannen van een ander uit te voeren. Wat ik deed, deed ik uit eigen overtuiging en werkelijk met de beste bedoelingen. Ik hoop, dat u de zaak nu anders zult zien en ondanks klein- menschelijke tweedracht, blijft het schoonste in de wereld, waarvan wij allen kunnen genieten en waarbij wij allen steun kunnen vinden toch on aangetast. J. y, KRALINGEN—OPZOOMER. De bseommingen der aan den rijksvit.; f' aangekomen visschersvaartuigen waren- 14 MEI 1927. IJM. 418 Derika V IJM. 75 Kennemerduin IJM. 157 Maria v. Hattum IJM.. 109 John, Brown IJM. 326 Hibernia IJM. 232 Westland IJM. 365 Holland VI IJM. 261 Pan IJM. 104 Annie IJM. 127 Derika XIII IJM. 331 Holland V IJM, 120 J, T, Cremer IJM, 1 Swift IJM, 63 motorkotter 16 MEI 1927. IJM. 65 Urania IJM. 80 Elnet IJM. 67 Orion IJM, 108 Clara Nicol IJM. 28 Walrus IJM, 327 Victoria IJM, 61 Frisia IJM, 481 Amsteldijk IJM. 324 Amalia IJM, 43 Nelly Gesina IJM. 125 Derika XII IJM. 203 Derika XVI IJM, 161 Elie Chenevière IJM. 152 Paris IJM. 47 Tubantia I. IJM. 432 Raaf IJM, 29 Zeeleéuw IJM. 99 Joh. Elisabeth IJM. 184 Plutos 17 MEI 1927. IJM. 136 Lobelia IJM. 45 Perseus IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. E 8( 32 Zeemeeuw 42 Flamingo 165 Martha 179 Holland III 72 Caroline 12 Johanna i Deensche motorkotter Maandag is hier als eerste schip ringvisscherij binnengekome» de stoomloc trus Paulus IJm. 266 van de V.E.M. met de vangst van 19 last haring. Scheepvaart In de week van 9 tot 16 Mei zijn te den uit zee binnengekomen 70 stoom- en 5 schepen en naar zee vertrokken 59 sfe pen, 1 motorschip en 4 zeelichters, IJmuiden. Aangekomen 17 Mei: Rivtrfo st., Amsterdam, stukgoed, Hoogoven». Vertrokken 15 Mei: Katwijk, H., Rotterfe dig; 18 Mei: River Crake, st., Goole, stukgoed. Velsen. Vertrokken 11 Mei: Odda, if stad, ledig; 12 Mei: The President, st., Nor^ met cellulose. Sport. I| V. V. Stormvogeli OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedslrijls VeloxStormvogels I S. V. S. IIStormvogels III A.s. Zondag speelt het eerste elftal te Ki tegen K. H. C. voor den Beker. VOETBAL. OM DEN HOLDERTBEKER. Voor den Holdertbeker heeft Stormvogu loot tegen K. H, C. uit Kampen, Deze wt' wordt Zondag a.s, op het K. H. C.-teniii speeld. De Kamper club komt uit in de 2di A van Afdeeling III. Ze bezet daarin d: plaats achter Rigtersbleek en Tuïiantia volgende cijfers: 17 gesp. 9 gew. 3 gel. 5 verl. 21 p. 36 gou en 23 tegen. Wanneer Stormvogels zich spiegelt a: Aihead, dat met 21 van deze 2de klassen loor, dan bereiken onze plaatsgenooten zei: volgende ronden. V.S.V.'s PROMOTIE-KANSEN. Het is Zondag j.l. Gouda gelukt Concork 42 te slaan, aldus revanche nemend v 32 nederlaag in Delft geleden. De klassers kwamen met niet minder dan 5 in uit, o.a, voor Bakkeren, den ex-N.A.C.-5pti£ Dr, Jan Thomee. Niettegenstaand dat wists tot 2 maal toe de leiding te veroveren, Dl sle loodjes bleken den Delftenaren ectl zwaar te wegen, zoodat het tenslotte 4-2 De stand is thans: V. S. V. 3 2 10 5 GOUDA 3 1 113 CONCORDIA 4 1 0 3 2 Zooals hieruit blijkt kan "Gouda nog V. S. V. komen, maar moét dan Zondag al van V, S, V. winnen. Al verspelen de Ca: pijpen_menschen echter maar één punt, das S.V. tweede klasser. Aangepakt, V, S. V.'tf E. V. CKINHEIM 2-2. Kinheim heeft zich Zondag jl, in Edam i'- betuigd gelaten, want ook daar kon de Ik niet winnen. Wel bereikte zij een Ietwat f ger resultaat dan in Velsen-Noord, maar tj lijke spel was voor Kinheim juist voldoes-1 naar de 3de klas te promoveeren. OmcF wenschen, Kinheimersl STORMVELD-HAARLEM ffl Zondag werd de 2de wedstrijd om het1 oenschap van den Haarlemschen V. B, tusschen bovengenoemde clubs, V/erd de wedstrijd door Haarlem gewonnen, Stormveld met 42 aan het langste eind. alsnog een beslissingswedstrijd zal moeten gespeeld. De tanden op elkaar, StormveP HET TOURNOOI OM DEN „OUDÏ'J® Het eerste gedeelte van bovengenoemd nooi, waaraan wordt deelgenomen don*/ genwoordigende elftallen van plaatselijke M vindt op Donderdag 26 Mei (Hemelvaar^ het V. S. V.-terrein plaats. Ter opluistering- de 2de klasser?? V. S. V. dien dag een vft: tegen een elftal N.V.B._spelers, die vro# eens in het vertegenwoordigend H. uitkwamen.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2