ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN IP Woensdae 25 Mei 1927 Plaatselijk Nieuws. IJmuiden. L Overveenj Tel. 10956 Driehuis Sport. JJo 68 IJ MUIDER COURANT 12e Jaargang 0ND1NG VAN REKENINGEN. ■meester en Wethouders der ge> jeatë Velsen verzoeken hun, die iets van gemeente hebben te vorderen voor ge- Dê leveratiën en werkzaamheden in het 1926, de betrekkelijke rekeningen 6 in te zenden. Velsen, 19 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., de Secretaris, de Burgemeester, [KOSTELIJK. RIJKENS. Ds. J. B. G. Croes, predikant der Geref. Kerk te Bussum, voordien al- ontving een beroep naar Schiedam. -Zaterdagmiddag ontstond brand in tapel vischkisten, die opgeslagen wa- op - een terrein aan de Haringkade Ster de Hollandia-Zeepfabriek. De Jjweer werd gewaarschuwd en was oedig ter plaatse. Men was den brand J meester, maar de 50 kisten waren ootendeels verbrand. Ook eenige schut ten kregen brandschade. Ie oorzaak van den brand is onbekend. -Zondagmiddag maakte de Harmonie aast na Arbeid een ommegang door cuiden-Oost met de Voetbalvereeniging S. V. en haar supporters, ter gelegen- ii van de promotie van V. S. V. naar de Is klasse. Bij de groote drukte op den kwam een jongen, v. d. L. ge lijnd, onder 'n auto, waarbij hij een der Kien kneusde. In den winkel van den r R, de Boer werd de knaap door Dr. Weerdt verbonden. De Gemengde Zangvereeniging „Po- liymnia" alhier, directeur de heer H. tk, toog Zondag naar het Nat, Zang- tocours te Bergen. De -vereeniging nam eerste aan een zangwedstrijd deel mee in de derde afdeeling, onbe- oonde gemengde koren. koor zong twee vrije nummers naar en wel „Zondagmorgen" van Jac, wset en „Trauergesang" van Blümer. Polyhymnia wist voor de eerste maal mooi succes te boeken. Het koor kreeg den eersten prijs met algemeene stem- terwijl de heer Arisz den directeurs in deze afdeeling verwierf. Het is een insch waard voor koor en direc- een aansporing, om op dezen weg ri te gaan. Iet Neutrale Velser Mannenkoor Zang van hier, directeur de heer Henri Pie- te Haarlem, nam Zondag deel aan Nat. Zangconcours te Zandvoort en in de tweede afdeeling. Het optreden dit jonge koor was heel goed, het ver- hte koor: Nocturne'1 van Nico Hooger- fi werd heel goed gezongen. Zanglust een tweeden prijs met 298Ik punt, dat het maar V-h punt scheelde, of het i had 'n eersten prijs verworven. Van drie winners van een tweeden ad Zanglust bovenaan. ,J~ Het Symphonie-orkest Euphonie, di- pur de heer Mar. Adam, gaf Vrijdag- haar laatste abonnementsconcert in dPatronaatsgebouw, dat goed bezet was. W wij van ditzelfde concert voor de ka en donateurs reeds verslag gaven, imen wij volstaan met de vermelding, de uitgevoerde nummers veel succes wierven, 11)1 Vorige week Maandagmorgen werd 11 den-afslag verkocht de vangst van den j,!j senschen vischkotter E. 86, thuisbehoo- °de te Elsfleth. Het vaartuig had, wat fa in IJmuiden noemt „een mooi schip en besomde daarvoor niet minder f 1300, wat voor een dergelijk zeil- U tortuigje, dat slechts bemand is met 5 EfQi een hooge besomming is. De ka- '«ia-reeder en z'n bemanning hebben **®oedelijk de weelde niet kunnen dra- k Althans, hebben hun best gedaan, «zoo gewonnen, zoo geronnen" zoo prijs HU' JU per mogelijk in toepassing te brengen. Hollandsche jenever smaakte klaar- l(D 8«jijk zoo goed, dat ze van geen uit- Men wisten. En ook hun aanhang (die spoedig aanwezig) werd rijkelijk ge weerd, zoodat de briefjes van 25 over |.l°°nbank vlogen alsof het waardelooze 0 Pipier waren. Zoo ging het eenige tt*1 achter elkaar. De schipper had blijkbaar geen haast, want zelfs Vrijdag avond is het vaartuigje nog niet vertrok ken. Het geld schijnt dus nog niet geheel op te zijn. Dien avond was het zelfs zoo gesteld, dat de caféhouder O, voor deze goede klanten de hulp der politie moest inroe pen, daar de schipper al te dronken was en een ruit stuk sloeg. De politie nam den Deenschen schipper mee en liet hem op het bureau zijn roes uitslapen. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is ingekomen f 1030.80, we gens te weinig betaalde rijksinkomstenbe lasting over de belastingjaren 19211922 tot en met 19231924. Dit is z.g. gewe- tensgeld. Conflict aan de Visschershaven. Reeds geruimen tijd bestond er bij vele vischlossers ontevredenheid, dat zoovele IJmuider stoomtrawlers in Engeland markten en dat voor deze schepen, als zij dan eens een keer hier komen markten, het losloon voor de Hollandsche schepen geldt terwijl vreemde stoomtrawlers f 7.ga rantieloon per man moeten betalen. Men heeft die ontevredenheid nog in een inge zonden stuk in ons blad van Zaterdag kun nen opmerken. In den nacht van Zondag op Maandag is het tot een conflict gekomen. Er waren drie schepen van de Oceaan Visscherij Mij. aan den afslag, waarvan de vischlos sers zeiden, dat deze den laatsten tijd in Engeland gemarkt hadden. Inplaats van het Hollandsche garantieloon, dat eerst kort geleden op f 4.50 is gebracht, eischten de vischlossers het garantieloon van f 7. voor de buitenlandsche trawlers. De ree- derij weigerde dezen eisch in te willigen, waarop de vischlossers weigerden deze schepen te lossen, ofschoon de besturen der vakorganisaties daarop aandrongen. De drie stoomtrawlers werden daarop naar de zuidzijde verhaald. Gisternacht hebben de bestuurders der vakorganisaties een bespreking gehad met den walschipper van de Oceaan Vlsscberij Mij. en deze heeft er daarna in toegestemd, dat de drie schepen gelost zouden worden met betaling van het tarief voor buitenlandsche schepen. De drie schepen de Beatrice IJM. 118, Louise IJM. 121 en Kamperduin IJM. 150, zijn daarop gelost. Er waren Maandag nog twee stoomtrawlers aan de markt, die de laatste reizen in Engeland gemaakt hadden, n.l. de Azalea en Helga, die echter doer vaste ploegen tegen hel gewone ta rief werden gelost. De bestuurders der organisaties hebben giste ren met verschillende reeders onderling bespre kingen gevoerd, in hoeverre een oplossing voor deze kwestie is të vinden, daar er nog meer stoomtrawlers worden verwacht, die in Engeland markten. DE LOSREGELING VOOR DE DUITSCHE STOOMTRAWLERS. Door de besturen van den Centralen Bond van Transportarbeiders en den Chr. Bond van Fa- brieks- en Transportarbeiders is gisteren het vol gende schrijven verzonden aan de firma's A. Goldbohm, F. A. Pust en C. C, Busman alhier. - „Reeds vorige week werd door ons telefonisch mededeeling gedaan, dat wij onze voorstellen voor het lossen van buitenlandsche schepen over eenkomstig uwe wenschen hebben gewijzigd zoodat de regeling nu als volgt luidt: Tot en met 250 manden 12 man, van 251400 manden 14 man en vervolgens voor elke 75 man den of gedeelten daarvan 1 man meer. Wordt met de lossing voor 3 uur v.'m. aangevangen, dan worden de losploegen voor vangsten van 400 manden en daarboven met één man extra ver sterkt. Deze sterkte is gebaseerd op het gebruik van de winch. Mocht door omstandigheden de winch niet worden gebruikt, dan komt er voor vangsten boven 200 manden een man bij, onge acht hoe laat met de lossing wordt aangevangen. Tot besommingen van f 4500 is het garantie loon voor lossers f 7,voor pakkers f 9, Voor besommingen boven de f 4500 wordt het garantieloon met f 0.50 per man verhoogd en boven de f 5000 besomming komt er voor elke f 100 10 cent per man bij. DE STEUNREGELING VOOR WERKLOOZEN. Door de raadscommissie voor de werkverrui ming is een regeling gemaakt tot steun aan werk loze vischlossers en vischknechts. Deze regeling geldt voor hen, die aangesloten zijn bij een orga nisatie met een werkloozenkas en Is van kracht tot 1 Juli. De overige werkloozen vallen onder de gewone steunregeling. De regeling is zoodanig, dat nagegaan wordt, wat de mannen in het laatste halljaar hebben verdiend, terwijl rekening gehouden wordt met het mogelijk bezitten van eigendommen, ver diensten van inwonende kinderen enz. De maxi mum uitkering bedraagt f 13,50, wat ook bij de werkloozenkassen het geval is. Naar aanleiding van deze regeling heeft het raadslid, de heer Schilling, aan B. en W. het volgende schrijven gezonden: Ondergeteekende, D. F. G, Schilling, verzoekt U Edl. beleefd hem in de eerst volgende open bare vergadering van Uwen Raad gelegenheid te geven tot het stellen van vragen in verband met de steunregeling voor de vischlossers en vischr knechts, aangezien naar zijn meening deze rege- WERKEN VOLGENS EIGEN- EN GEGEVEN ONTWERPEN ling, hoe goed ook bedoeld, geen noemenswaard resultaat kan brengen, N.B. Mocht eventueel een of meerdere organi saties een verzoek bij den Raad hebben ingediend tot wijziging van Uwe circulaire, welk verzoek voor behandeling in aanmerking zou kunnen ko men, dan verzoek ik U Edl, mijn verzoek als niet gedaan te beschouwen. Wij kunnen hieraan toevoegen, uat de besturen der vakorganisaties dadelijk na het verschijnen der steunregeling daarvan met aandacht hebben kennis genomen. Daar de besturen tegen deze regeling ernstige bezwaren hebben, vooral tegen het aftrekken der verdiensten van Inwonende kinderen, hebben zij den gemeente-secretaris ge vraagd, of zij zich met hunne bezwaren tot B. en W. of tot He raadscommissie moesten wenden. Op diens advies hebben de organisaties hunne bezwaren schriftelijk ingezonden bij den heer J. C. Dunnebier, voorzitter der raadscommissie. Velsen Zondagmiddag heeft Kinheim I een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tegen Neerlandia. De uitslag was 22. In de vorige week is op een nacht omstreeks half 2 een poging tot inbraak gepleegd in Hotel „De Prins1'. Doordat de hond aansloeg werd de hotelier gewekt en toen hij het licht opgestoken had, be merkte hij, dat zich iemand ijlings uit de voeten maakte. Den volgenden dag kwam ook aan het licht, dat gepoogd was in te breken in de kegelbaan. Na twee dagen kegelwedstrijd is de voorloopige uitslag: Vrije baan voor Heeren. 1. C. de Liefde, Velsen 42, 4 X 41. 2. J. P. M. Tabois, Velsen, 42, 40. 3. J. Coppens, Beverwijk, 42, 39, 4. Gaal, Beverwijk, 40. 5. J. de Way, Velsen, 38 6. H. Post, IJmuiden, 37, 2 X 36. 7. J. Kuiper, Santpoort, 37, 33.' 8. C. Walsmit, Velsen, 36. 9. K. de Boer, Velsen, 35, 10. H, de Vries, Velsen, 33, 11. W. Boot, Velsen, 32, 31. 12. G. van Lienen, IJmuiden, 32. Vrije baan voor Dames. 1. Mej. C. Ph. Tabois, Velsen, 38. 2. Mevr. Heykoop, Velsen, 29. Parenwedstrijd. Mej. C. Ph. Tabois, Velsen en de heer H. Post, IJmuiden, samen 36. Dagprijzen voor Heeren. 21 Mei, C. de Liefde en J. P. M. Tabois. 22 Mei, C. de Liefde en J. Coppens. Dagprijzen voor Dames. 21 Mei, Mej., C. Ph. Tabois. 22 Mei, Mevr. Heykoop. De raadsverkiezingen. De Vrijheidsbond zal in alle 3 de dis tricten in afwijking met de vorige candi- daatstelling thans uitkomen met een ge lijkluidende candidatenlijst luidend als volgt K. H, Tusenius, P. v. d. Lijn geb. Wis sing, L. Poortenaar, J, Ertzen, C, I. de Vries Robles, W, J. Fournier, M. G, van Praag, D. Miezérus Jr., N. Gonlag, L. E. A. v, d. Eersten geb. Klettke, P. Pool, Jan van der Lijn. De R.K, Harmonie „Soli Deo Gloria", directeur de heer C. Oudendijk, zal a.s. Zondag deelnemen aan het Muziekcon cours te Amsterdam en wel in de afdee ling uitmuntendheid. Het verplichte nummer is „Le Pardon de Ploërwel", fantasie d' opera van G. Meyerbeer, terwijl als vrij nummer zal worden uitgevoerd „Le Rois' Amuse' scène de Ballet van Leon Délibes. NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen het jaarverslag over 1926 dei Ned. Verzekenngs Mij. „De Nederlandsche" van 1894 te Amsterdam. Hieruit blijkt, dat bij een maatschappelijk kapi taal van f 250,000 de reserven ultimo Decembei 1926 bedroegen f 2,078.265. Het verzekerd kapi taal en rente bedroeg f 16.259.302, terwijl tot ul timo December 1926 aan verzekerden was uitge keerd f 2.515.137. in het Verzekeringsblad voor Nederland en België van 16 April jl. wordt over deze Mij. hei volgende geschreven, „Beter dan veel woorden bewijst het hiervol- gend overzicht over de 10 laatste jaren, dat aan het verslag over het boekjaar 1926 is toegevoegd, den kalmen en gestadigen groei van de Maat schappij en haar steeds toenemende financieele kracht." En verder nog: „Een en ander bewijst, zoo dit nog noodig zou zijn, dat „De Nederlandsche van 1894" op con servatieve, wijze wordt beheerd en geleid en zij wel niet onder de grootste doch wel onder so- liede maatschappijen een eerste plaats inneemt.' En in het Alg, Weekblad voor het Handels-, Crediet- en Verzekeringswezen lezen wij over deze Mij,: .v anneer wij thans hiervoren gegeven cijfers met toelichtingen resumeeren, kon men constatee- ren dat de „Nederlandsche" zich opnieuw intrin siek heeft kunnen versterken, en op den weg van rustige ontwikkeling voortschrijdt." Hoofdagent is de heer C, Visser Hz., alhier. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". 1901 1926. Door een 10-tal jongelieden werd op 1 Octo ber 1901 de Turnvereeniging „IJmuiden" opge richt, welke al dadelijk door goede leiding van een flink bestuur en een correcte administrieven opzet, groote levensvatbaarheid bleek te bezit ten, Gesteund door de sympathie van vele dona teurs was ook de finantieele toestand van der. beginne af goed te noemen. Dat ook de vereeni ging, zooals zoo velen, in den loop der jaren niet gespaard bleef voor schommelingen, was dan ook geenszins te wijten aan de inwendige regeling of mindere belangstelling, doch in hoofdzaak door gebrek aan een goed gymnastieklokaal. De oefe ningen werden oorspronkelijk gehouden in eén zaaltje, hetwelk allerminst voor het beoogde doel geschikt was, en waar men bovendien nog on derhevig was aan de luimen van den eigenaar. Toestellen, welke men door wijs financieel be leid in staat was te koopen, mochten na afloop der oefeningen niet in de zaal blijven, doch moesten eenige honderden meters verder in een pakhuis worden opgeborgen en daarheen worden vervoerd. Men kan zich voorstellen dat men wel op en top „turner" moest zijn, om, na eenige uren hard te hebben gewerkt na afloop de toe stellen te versjouwen, menigmaal in storm en regenvlagen. En toch hebben die oude T.V.IJ.'ers dit tal van jaren volgehouden. Maar zoo volhar dend waren ze vroeger. Of dit tegenwoordig nog mogelijk zou zijn? Eindelijk kreeg de T.V.IJ. na jaren lang tobben de beschikking over een Ge meentelokaal, n.l. op 14 Maart 1907, Door de re gelmatige uitbreiding van IJmuiden groeide het kindertal evenwel zoodanig aan, dat de scholen overbevolkt werden en zij na gebruik van 2 jaar het gymnastieklokaal moesten ontruimen, omdat dit voor gewoon onderwijs werd ingericht. Zij vonden toen een onderdak in de Christelijke Bewaarschool, waar de misère van opbergen der toestellen „buitenom" opnieuw begon. Eerst 3 jaar later, n.l. op 23 Januari 1912 kregen zij we derom de beschikking over een gemeente-gym nastieklokaal, alwaar zij, behoudens dan de uit zettingen voor korteren of langeren tijd geduren de de mobilisatie, geregeld zijn kunnen blijven. Die verwisselingen van lokaal hebben op de rij zing en daling van het ledental een grooten in vloed gehad. Hadden zij de beschikking over een goed ingericht gymnastieklokaal, dan ging het le dental vooruit. Is het wonder dat T. V. IJ. ge durende de jaren dat zij geen behoorlijk oefen lokaal had, haar troost .zocht buiten op het veld? Het is dan ook te begrijpen, dat daar waar zi; konden beschikken over goede oefenterreinen, zooals de z.g. nettenvelden, in T.V.IJ. spoedig de lust opkwam, om naast de gymnastiek ook het openluchtspel en de lichte athletiek te gaan be oefenen ten tijde dat zulks in de meeste gym nastiekverenigingen nog niet het geval was. Na een bestaan van 4 jaar bleek het noodzake lijk om jongere krachten eigen te maken met de gymnastiek en Werd een jongens-afdeeling opge richt n.l, op 1 Januari 1905, om op I Maart 1907 ie worden gevolgd door de oprichting van een raeisjes-aideeling, en op 1 December 1908 door een Dames-afdeeling. Het nut van organisatie werd spoedig ingezien en sloot op 1 Mei 1902 de T.V.IJ, zich aan bij het Kon. Nederlandsch Gymnastiek Verbond, ter wijl op inititiatief van de Turnvereeniging „IJmuiden" op 5 Maart 1911 de oprichting van de Kennemer Turnbond tot stand kwam. Aan bijna alle betoogingen van het Verbond, Gewest of Turnkring werd deelgenomen. Regelmatig wer den de Jaarvergaderingen van Verbond en Ge west bijgewoond, waaruit blijkt, dat de lichame lijke opvoeding steeds de volle aandacht van T. V. IJ. heeft gehad. Het is niet mogelijk alle be langrijke gebeurtenissen der vereeniging te ver melden, doch enkelen worden hier genoemd: 30 Mei 1903: De Vereeniging Koninklijk goed gekeurd. 5 Februari 1905: Propaganda-uitvoering in ge bouw „Concordia" te Velsen, welke ten doel had om de pas opgerichte vereeniging „Sparta" te Velsen kracht bij te zetten, 28 Augustus 1908: Uitvoering te Helder, welke de oprichting van een Dames-afdeeïing bij „Pro' Patria" tengevolge had. I 25 Juli 1909 en 4 September 1910: Groote Openlucht-uitvoeringen te IJmuiden. 11 September 1910: Propaganda-uitvoering te Beverwijk welke aan de oprichting van de Gym- nasfiek-Vereen. „Turnlust" vooraf ging, 28 Januari 1911; Medewerking van onze Dames-afdeeling op een uitvoering van „Turn- lust" te Beverwijk, met het doel de oprichting van een dames-afdeeling voor te bereiden. 3 September 1921, Athletiek-wedstrijden te IJmuiden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der vereeniging. 2 October 1926. Schitterende feestavond ter gelegenheid van het Zilveren Jubileum, met voor afgaande receptie, waarbij zéér groote belang stelling. Op enkele uitzonderingen na, was er tusschen het Bestuur en de leden altijd een goede ver standhouding. De geest onder de leden onderling was steeds goed, waartoe zéér zeker hebben bij gedragen de vele uitstapjes, fiets- en wandel tochten, welke door haar werden ondernomen. Ook de verhouding tusschen de Dames- en Hee- renafdeeling is steeds van zeer aangename aard geweest en heeft er zich nimmer één enkele wanklank voorgedaan, hetwelk een zelfstandig optreden van de Dames zou rechtvaardigen. De Dames hebben steeds dezelfde rechten gehad als de heeren, en' hebben zij ooi belangrijke plaatsen in de bestuurs- en technische functies ingenomen. Deze feiten worden hier genoemd met opzet, omdat er hier en daar wel eens op de zelfstandigheid der dames-afdeelingen wordt aangedrongen. Dit zou alleen goed te keuren zijn, indien de belangen der Dames verwaarloosd werden; de ondervinding heeft evenwel geleerd dat bij een waardeering van elkanders belangen, en een goede samenwerking het algemeen belang beter gediend kn worden door één geheel. Thans is nog even te wijzen op de groote taak, welke de Turnvereeniging „IJmuiden" als oud ste spörtvereeniging in deze gemeente, heeft ver vuld. Door het geheel ontbreken van eenig «onder wijs in de gymnastiek in de gemeente Velsen, heeft zij voor een groot gedeelte de taak van de overheid overgenomen. Reeds op 15 Maart 1903 werd door haar aan den Raad der gemeente Velsen een verzoek ingediend, om tot uitvoering van gymnastiekonderwijs op de lagere school over te gaan, welk verzoek later nog eenige ma len werd herhaald. Eerst in 1919, vooral ook door krachtige me dewerking van den toenmaligen Wethouder van Onderwijs, den heer W. Landeweerl, is dit ver zoek tot uitvoering gekomen. Doch het is niet alleen de lichamelijke opvoe dende kracht die er van deze vereeniging is uit gegaan. Niet vergeten mag worden de cultureels arbeid, die de Turnvereeniging „IJmuiden" in de afgeloopen 25 jaar heeft verricht. Aan honderden jongens en meisjes, mannen en vrouwen heeft zij goed lichamelijk onderwijs ge geven onder bevoegde leiding. Aan al die hon derden heeft zij geleerd samenwerking, waardee ring voor elkander, zelfvertrouwen, orde, en vele andere goede eigenschappen. Moge deze Vereeniging ook in de toekomst groeien en bloeien tot heil van hare leden en ter bevordering van de Lichamelijke Opvoeding. GYMN.- EN ATHLETIEKVEREEN. „OLYMPIA". Donderdag jL was 't voor onze adspiranten feest, bet lang verwachte feest; en tot aller te vredenheid is deze zoo bij uitstek geslaagde avond' verloopen. Zoo bij uitstek geslaagde avond, zeg ik, en met recht mag ik dat zeggen, de tevredenheid kon men op ieders gezicht le zen. Tot het slagen van dezen avond heeft veel medegewerkt de bereidwilligheid en inschikke lijkheid van den heer Opbergen, directeur van het Thalia-gebouw, die ons in alles zoo zeer ge holpen heeft, en op ons verzoek ook nog als waardig slot van dit feest een komische film vertoonde. Nu jongens en meisjes komisch was het zeker, wat hebben we gelachen om dat mooie - Fordwa gentje, voor maar f 75.niet duur, vinden jullie wel; 't was de moeite waard om er mee uit rij den te gaan. En dan die voordrachten, „De mole naar van het dorp" was wel 't aardigste zou ik zeggen, vinden jullie ook niet; wat zong die Krelis mooi, precies een nachtegaal vond Domi nee. Nu ik vond het een sten* om „brand" te roepen! jullie? Dan ook nog dat ontevreden meisje met als tegenstelling dat tevreden arme kind, dat dien middag juist zoo heerlijk" in de erwten had gegeten, en een extra boterham had gekregen, zoo voldaan over haar maag streek, dat ik trek in een bord erwten kreeg. Ik kan jammer genoeg niet alle voordrachten gaan bespreken, dat zou te veel ruimte eischen en dat gaat niet, maar ze waren allemaal zon der uitzondering goed, en enkele prijswinnaars van de wedstrijden hebben laten zien ,dat ze nog iets meer konden dan turnen. wat is zoo'n avond gauw om, we hadden nog een paar weken moeten wachten, dan hadden jullie hem nog in 't vooruitzicht, nu is 't alweer voorbij. De prijzen vielen ook best in den smaak van de winnaars,; nu 't was ook best de moeite waard, voetbalschoenen, autopad, voetbal, enz., enz., te veel om op te noemen. De heerlijkheid was dien avond niet van de lucht af, ranja, gebak en dan voor de liefhebbers nog koekhappen, maar jullie hadden 't verdiend, voor de uitvoering hadden jullie hard gewerkt, de wedstrijden waren goed en de tweede Pink sterdag zal natuurlijk goed worden, daar moeten jullie nu nog voor zorgen, en voor veel nieuwe adspiranten, ieder een vriendinnetje en ieder een vriendje mee nemen en dan zijn we weer een heel stuk verder. P. P. C. De dames en heeren, die a.s. Donderdag, dus morgen, met ons mee gaan naar Noordwijk, worden verzocht uiterlijk half acht bij de Be- tonbrug te zijn, daar het vertrek op dien tijd is vastgesteld. Een ieder is welkom en we denken aan het „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd". We hopen op mooi weer en veel deelname, meer als 't vorige jaar, toen er slechts 30 waren, denkt er aan brood en koffie mee, sterke banden, goe de remmen enz. enz. Een gezellige dag toegewenscht door de Propaganda-CoaunisMC.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1