Gemengd Nieuws. Politierapport Zomersproeten «e Plaatselijk Nieuws. Vefóen Santpoort. Sport. Zaterdagsmiddags zoo tijdig vertrekken, dat het schip in den nacht van Zondag op Maandag a komt en de levensmiddelen enz. 's morgens aan de markt zijn. Met de Londen- en Hullbooten het evenzoo. Verder spreekt de havenmeester niet over het geval van de Hontestroom, die niet langer kon wachten en zonder loods vertrok. Wanneer dit schip in het Noordzeekanaal iets ware overko men, zou de Raad voor de Scheepvaart zeker ernstig aanmerking gemaakt hebben op het feit, dat het schip zonder loods voer. Tenslotte geeft de havenmeester nog een houw naar de loodsen, als hij zegt dat deze nog--teveel gebruik maken van sleepbooten en dat dit hun verantwoordelijkheid niet verhoogt. De haven meester kan echter heel goed weten, dat de lood sen niet de minste invloed uitoefenen op het al of niet nemen van sleepbooten. Hij weet echter misschien niet, dat de Stoomvaart Mij. Oceaan haar schepen (de bekende blauwpijpers) beslist niet wil laten varen in het kanaal, omdat, zoo als de maatschappij meent, de Kembrug al min stens voor de helft betaald te hebben. Tenslotte wijzen wij er nog op, dat er ook Za terdag jl. een tekort aan loodsen te Amsterdam was en dat deze moesten worden aangevuld door loodsen van de standplaats IJmuiden. Verleden jaar waren er te Amsterdam 22 lood sen, maar dit aantal is nu ingekrompen tot 16. Het is wel vreemd, dat de havenmeester van Amsterdam, die toch gemeente-ambtenaar is, zichzelf zoo deskundig en bevoegd acht. om te oordeelen over een rijksdienst als het loodswezen. In de week van 23 tot 30 Mei zijn te IJmui den uit zee binnengekomen 71 stoomschepen en naar zee vertrokken 66 stoomschepen en 1 motor schip. IJmuiden. Aangekomen 30 Mei: Leonard I, motorkotter, Födestrand, makreel, Visschersha- ven; 31 Mei: Noordwijk, st., Bilbao, ijzererts. Hoogovens: Septer, motorkotter, Christiansand, makreel, Visschershaven; Mistletöe, motorkotter, Christiansand, id., id.; Septer I, motorkotter, Christiansand. id., id., 1 Juni: Vreewijk, st., Caen, ijzererts, Hoogovens; Fagerbrp, st., Otterbacken, ijzereris, Hoogovens; Laverock", st., Amsterdam, om te laden, Hoogovens. Vertrokken 28 Mei: Thisbe, st., New-castle, ledig; 31 Mei: Leonard I, motorkotër, Christian sand, ledig; 1 Juni: Laverock, st., Londen, stuk &jed en ijzer. ke Veluwezoom, n.l. het oostelijk gedeelte Oosterbeek tot Dieren. De kaarten van Sleeswijk zijn overbekend en onmisbaar voor wandelaars, wielrijders en auto mobilisten, De uitvoering is altijd even keurig en duidelijk. De Vereeniging Volkenbond en Vrede, se cretariaat Jan van Nassaustraat 93 in Den Haag, zond ons een brochure „De Economische con ferentie van den Volkenbond", samengesteld door een commissie, bestaande uit Prof. Mr, M. W. F. Treub en andere vooraanstaande personen. De conferentie is weder voorbij, maar voor hen, die belang stellen in het werk van den Vol kenbond, bevat deze brochure veel belangwek- kends. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Vel- sen zijn de navolgende bouwvergunningen ver leend: aan W, van Heyst, te Driehuis, tot het bou wen van 19 woningen aan de Kievit- en Leeuwe riklaan, te IJmuiden; aan J. P, Kleyn, te IJmuiden, tot het bouwen van 7 woningen en 1 woon-winkelhuis, aan de Wijk aan Zeeërweg, hoek J. P. Coenstraat, al daar; aan H. Keuris, te IJmuiden, tot het verbouwen van een gevel van het woon-winkelhuis, C Nep- tanusstraat, no. 20, aldaar; aan J. W. D. Schmitz, te Velsen, tot het bou wen van een drukkerij aan den Wijkerstraatweg, aldaar; aan' E. van de Brink, te IJmuiden, tot het bouwen van een woon-winkelhuis met bovenwo ning, aan den Zeeweg, hoek Trompstraat, al daar; aan Jac. List, te IJmuiden, tot het overdekken van het terras vóór het badhuis aan het zee strand te IJmuiden; aan de American Petroleum Company, te 's Gravenhage, tot het maken van een ijzeren af dak en dito terreinafscheiding aan de Z.Z. Vis schershaven, te IJmuiden; aan A, J, Dudink, te Velsen, tot het bouwen van een schuurtje, nabij het perceel, L, Burg. Weertsstraat, no. 44, aldaar. IJmuiden. Op Hemelvaartsdag is ingebro ken bij den heer v, d. A. in de Beukenstraat. Alles werd overhoop gehaald, maar de bewoner zelf vermiste niets. Van den kostganger werd echter op diens kamer boven een kast openge broken en een bedrag van f 85 meegenomen. Bij de politie werd aangifte gedaan, die dade lijk een onderzoek instelde. De directie van de Visscherij Mij. .Vooruit gang alhier deed aangifte, dat zij een bronskope ren schroef van den logger KW. 125 vermiste, In de pas verbouwde meubelzaak van den heer P. Kolk aan de Prés, Krugerstraat is een der groote spiegelruiten ingegooid met een bal, die met groote krachb v.an over de tegenover gelegen schoolmuur werd geworpen. De daders zijn natuurlijk niet bekend. De ruit kopt maar eventjes f 150, maar de heer Kolk is verzekerd. Het ballen van de kinderen op straat is thans zoo erg geworden, dat ze als bezeten schijnen door een lust tot gooien met ballen. IJmuiden Zondagmorgen werd op den hoea van Casembrootstraat en IJmuiderstraatweg door een auto, bestuurd door B., een paal der electri- sche geleiding en daarna het bord met „Verboden in te rijden" omver gereden, De heer v. d. W. deed Zondagmiddag aan het bureau Engelmundusweg aangifte, dat zijn 9-jarig zoontje vermist werd. Eenige uren later werd de knaap in Santpoort aangetroffen. Velsen. De motorwielrijder C. B. uit Am sterdam deed aangifte, dat hij hier aangereden was door een auto, bestuurd door den heer ten B. te IJmuiden, waardoor zijn motorrijwiel be schadigd werd. Door de politie werd een on derzoek ingesteld, De woonwagenbewoner S. K. werd door dé politie aangehouden en in arrest gesteld wegens openbare dronkenschap. Door de politie werden 6 personen bekeurd, wegens het loopen op verboden grond. De motorrijder D. v, d. V, uit den Haag werd bekeurd, omdat hij op den Wijkerstraat weg de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. NIEUWE UITGAVEN. Van den uitgever J. A. Sleeswijk te Bus. stim ontvingen -wij een kaart voor de zuidelij- LICHAMELIJK GEBREKKIGEN IN NEDERLAND. Hei bestuur der Centrale Vereeniging voor Licnamelijk C-ebreliKigen in JNecLenanci neen een geïllustreerd geschriiije net iicnt doen zien, dai zij ais een oproep tot steunop ruime scitaai verspreidt, naarm Worat allereerst Decoo&d, noezeer het gemis, dat de licbamehjiï geDreKKige njüt, hem bij anderenachterstelt. Up de vraag noeveel lichamelijk gebrekkigen er in iNedërianu zijn, luidt liet antwoord, dat de belangstelling in deze zaak ten onzent zoo gering is, dat uien zien' nooit de moeite getroost heelt, net aantal te be palen; naar gissing telt ons land ruim dS.Uuü misvormde kinderen onder het lbde jaar; bijna de heltt dier gevallen is le wijten aan verlam mingen, ontstaan door aandoeningen van het ze nuwstelsel, Niaar in zeer vele van zulke geval len zijn door geschikte behandeling merkwaardige resultaten te bereiken en ook meermalen bereikt, In Nederland nu wordt bitter weinig daartoe ge daan; uit cijfers blijkt, dat hier is een bescha mende nationale achterstand, te bedroevender, omdat het zoo vaak mogelijk is den lichamelijk gebrekkige, dié op steun van anderen aangewe zen is, een zelfstandig bestaan te doen winnen. Wat hier noodig is? Medische behandeling, or- thopaedische hulp, onderwijs, steun bij het zoe ken van arbeidsgelegenheid. Het geschriftje geeft treffende voorbeelden van gebrekkige kinderen, die langs dezen weg in hun eigen onderhoud hebben leeren voorzien. De Centrale Vereeniging, waarbij de meeste der (weinig talrijke) organisaties op dit gebied zijn aangesloten, beoogt studie, voorlichting, me dewerking, steun aan alle werk op dit veld. Zij streeft naar uitbreiding van de gelegenheden tot behandeling, oprichting van consultatie-bureaux, inrichting in ziekenhuizen van kortdurende or- tkopaediscke behandeling, waarna cfan voor langduriger opneming de bestaande instellingen het hare kunnen doen. Als naaste doel wordt ge noemd een orthopaedische kliniek, voor welker stichting reeds geld, doch nog niet genoeg geld, bijeen is. De Secretaris der Centrale Vereeniging, Jhr, Mr. van Asch van Wijck, Prins Hendrikstraat 7, te Anhem zal aan ieder, die hem dit vraagt, het geschriftje doen toekomen, DE HUISVESTING TIJDENS DE OLYMPISCHE SPELEN. Nu meer en meer blijkt, dat de belangstelling uit het buitenland voor de Spelen der IXe Olym piade inderdaad .buitengewoon groot zal zijn en f die bij vorige Olympische Spelen verre overtref- fen zal, doet zich te meer de ernst gevoelen om het vraagstuk der huisvesting van al die duizen den vreemdelingen, die in 1928 naar Amsterdam zullen komen, op de juiste wijze op te lossen, Het Comité 1928 heeft reeds een reeks maatrege len getroffen, die tot een doelmatige huisvesting van de vreemdelingen kan leiden, doch de groot ste moeilijkheid bestaat daarin, dat zelfs een globale schatting van het aantal bezoekers uit elk der landen daarom niet mogelijk is, omdat dit afhankelijk is van de verrichtingen der deel nemers. Wanneer België in de eindstrijden van het voetbaltournooi komt, zal het aantal Belgen, dat de reis naar Amsterdam ondernemen wil, zeker tienmaal grooter worden, dan wanneer onze Zuidelijke naburen aanstonds afvallen zoo is ook voor een groot deel de belangstelling uit andere landen afhankelijk van de verrichtin gen der deelnemers aan de Spelen uit deze lan den. Uit dien hoofde kunnen verschillende maatre gelen slechts een voorloopig karakter dragen. Bij alle maatregelen is men echter op de volle medewerking van de landgenooten aangewezen en wel in de eerste plaats op de medewerking van de hoteliers en restaurateurs. Inderdaad, de Olympische Spelen, die in het tijdsverloop van anderhalve eeuw ten hoogste eenmaal de gast vrijheid van een land vragen, bieden ongekende perspektieven ten opzichte van de bevordering van het vreemdelingenverkeer, die op andere wijze wel nauwelijks, of dan wel gepaard gaande met schier ,onbestrijdbare kosten, bereikt kun nen worden. De invasie van vreemdelingen toch, zal niet alleen directe voordeelen afwerpen, doch ook, en wat ons van veel grooter nut toe schijnt, succesvol kunnen nawerken. Laat ons daarom den vreemdeling een onvangst bereiden, die zich in elk opzicht aanpast aan de bekende gastvrijheid onzer voorvaderen. Geen beter mid del echter om den tourist in het harnas te jagen, dan een onwelwillende ontvangst, in het alg< meen hierop neerkomende, dat „men de kans eens wil waarnemen en „het onderste uit den kan tracht te halen". Weet ge wel dat het onver mijdelijke gevolg hiervan moet zijn, dat^ de vreemdeling ons land mijdt en de groote buiten- landsche reisbureaux Nederland van hun reis programma's gaan afvoeren. Gij allen, hetzij direct óf indirect bij dit we reldgebeuren geïnteresseerd, doet uw voordeel! doch tracht niet de kip met de gouden eieren te slachten. Er is voor-U geen Cost, doch alleen Baet en de laatste kan, indien op redelijke basis geschoeid, nog lange jaren een bron van inkom sten blijken. COMMUNIQUE. DE NEDERLANDSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL IN BELGIE. In bare laatste Bestuursvergadering heeft de Nederlandsche Kamer van Koophandel in België besloten haar werkingssfeer uit te breiden over bet Groot-Hertogdom Luxemburg, welk land na de tot standkoming der tolunie met België, op economisch gebied ten opzichte der invoerrechten met dit laatste land één geheel vormt, Nederlandsche fabrikanten en handelaren, die relaties met het Groot-Hertogdom Luxemburg wenschen aan te knoopen of uit te breiden, wor den verzocht zich met de Nederlandsche Kamer van Koophandel, 35a Lakenstraat, Brussel, in verbinding te stellen, alwaar hun alle mogelijke inlichtingen zullen worden verschaft. dwijnen spoedig door een pot Bij alle Drogisten. KRUIMELTJES. Het eerst vlogen zeven musschen Van den donkeren toren omlaag; Ze droegen een jasje als een veldmuis Met donkergrauw bont om den kraag. Ze pikten en pakten de kruimels Zoo snibbig en snel uit de sneeuw, Als moesten ze zóó met den sneltrein.... Ze hadden geen tijd voor geschreeuw. Dan zag ik een kopje in een ijsmuts. Zwart als het zwart sjaaltje om den hals, Om een suikerwit .berketakje gluren; Twee oogjes schitterden, als Ontzonk hun de moed, om te snoepen En tóchach, ze wilden zoo graag! Ze glinsterden rechts en weer links, en Vooruito, wat was het een waag! Wipmet z'n mooi ros-wollen vestje in De sneeuw, pik.... pik.... van de vrees, Driemaal mis; dan 'n héél, héél klein brokje, En wèg was de zwartkopmees! Daarop kwam de laatste, een gravinne, Gekleed in een pikzwart fluweel, Met scboonen, robijnrooden snavel; Haar eenigst, doch kostbaarst juweel. Ze streek uit een statigen peppel Met lanzamen wiekslag ter neer; Daar zat ze en keek zeer voornaam naar De kruimkes en dan naar bet weer. Ze leek me een beetje kieskeurig: Het beste was ook al er uit; Of zou ze een beetje zich schamen Te snoepen? Maar honger besluit, „Als 't lente wordt, zal 'k er voor zingen" Zoo dacht onze merel, „wat nood!" En ze nam met het goudfijne spitsje Van 't sierlijke bekje, wat brood! (Ons Kinderblaadje) Margot Vos, Wij hebben voor eenigen tijd dat was, toen een auto-chassis over de „klap" van de pont in het Noordzee-kanaal is gereden reeds gewezen op de noodzakelijkheid van een betere afsluiting der ponten, met het oog op het steeds drukker wordende verkeer over het Kanaal. Thans kunnen wij mededeelen, dat reeds een der groote stoomponten, n.l. de „Kenneinerland", van een betere en veiliger afsluiting is voorzien. De bewegingsinrichting van de z.g. klap is hier op dezelfde manier aangebracht, als op de kleine pont. Werd opgehouden, Later is hij door een auto van den heer J. va: Gameren op sleeptouw genomen en naar Velse» gebracht. Het broedsel van het waterkippetje op den fontein in hel parik V eiserbeek is uitgekomen en de moeder zwemt soms met haar achttal kleine zwarte kindertjes in den vijver vond. Door de aanwezigheid in den vijver van een grooten snoek zijn ze voortdurend in grootge vaar, want dat vraatzuchtige dier heeft er reeds een aanval op gedaan. De jager De Vries hoopt den roover onder schot te krijgen, maar dat ge lukt niet gemakkelijk. De zwaan heeft nog geen kuikens, maar men hoopt, dat er nog een paar eieren zullen uitko men, want een ingesteld onderzoek heeft geleerd, dat *de mogelijkheid nog bestaat. De kalkoenkuikens groeien voorspoedig op, zoodat ze weldra met de moederkip Duiten het hok zullen mogen. DE BLAUWE WEEK-ACTIE. De drankbestrijders hebben de laatste dagen flink van zich doen spreken. Zaterdagmiddag had het Centraal Drankwéer-Comité, onder welks leiding de actie werd gevoerd, een colportage- tocht georganiseerd. Van verschillende organisa ties deden leden mee. Voorop gmg een wagen met de blauwe vlag, op welke wagen tal van p-ropagandaplaten waren bevestigd. Daarachter ging de Arbeiders-Muziekvereenigihg „Voor waarts", dat op verschillende punten en ook wandelend marsehen -deed hooren. Overal werd de lectuur der drankbestrijders aangeboden op sommige punten hielden bestuursleden korte toespraken, terwijl voor het Koning Willemshuis zelfs voordrachten ten beste werden gegeven. Gisteren had het Drankweer-comité een pro- paganda-feestavond belegd in de Concertzaal „Tivoli", die geheel bezet was, De secretaris, de heer A, Rolloos, sprak een openingswoord en vond het alleen jammer, dat de zaal niet vol natten was. De Mond'harmonicaclub van de Chr. J, M, V. alhier, onder leiding van den heer Vos, heeft met de gegeven nummers zeer veel succes behaald, evenals de minstreel Geert Dils uit Amsterdam met zijn Oud-Nederlandsche liederen en liederen van luim en lente, 'begeleid op de Theorbelu-it. Er is meermalen lustig meegezongen en het applaus werd steeds geestdriftiger. De voorzitter van het Drankweer-Comité, de heer G. Voet, sprak een korte recre uit, waarin bij wees op de vele drankellende, ook in eigen omgeving, terwijl de meeste menschen zoo lauw zijn ten opziohte van deze zee van jammer. Na de pauze traden de Mondharmonicaclub en Geert Dils weer op, met nog grooter succes. De vice-voorzitter, de heer Y, J, Reitsma, her dacht in zijn slotwoord den sympathieken ge neesheer-drankbestrijder Dr. B. H. Vos, directeur van het Volkssanatorium te Hellencfoorn, dat de zen dag zijn zilveren feest vierde, bracht dank aan alle medewerkenden, ook de dames, die met muziek dezen avond opluisterden en constateerde met genoegen, dat er dit jaar een goede Blauwe Week is gevierd, dat de drankbestrijders flink aan den weg hebben getimmerd en van zich heb ben doen spreken. aajileiding van het „Vox Humana"- -o-—-rden eere-wedstrijd te Zandvoord, voorheen de klap door stoomdruk valt nog het volgende mede te deelen. Bij eere- thans wordt zij opgehouden meiwedstrijden is het als regel geen gewoonte de Naar succes kettingen, welke door middel van scharen wor- vereenigingen uit de afdeeling Uitmuntendheid te den vastgezet en die de klap geheel rechtstandig plaatsen tegenover de vereenigingen uit de lage- ophouden. Dit is inderdaad eexj uitstekende verbetering. Voorheen was de stand van de klap, wanneer zij opgehouden was, iets of wat schuin, waardoor een voertuig, door een onhandig ot onvoorzichtig be- stuurder, die wat slordig met het gaspedaal om- jf afdeelingen. In Zandvoort deed men echter zulks wel. Twee dezer vereenigingen, n.l. „Con cordia" uit Westzaan en „Excelsior" uit Wor- merveer behaalden nu een hoogeren prijs dan „Vox". De 3de vereeniging, die ons gemengd koor de gaat, betrekkelijk gemakkelijk met de voorwielen baas bleef, was bet zusterkoor „Duin en Bosch ''uit Bakkum. In de eerste plaats zouden we hier over willen zeggen, dat het o.i. lastig is een ver gelijking te treffen tussehen een gemengd en een dames-koor. Bovendien mocht dit dames-koor op een vleugel begeleid worden, waardoor rijzen of zakken was uitgesloten. Als we een en ander uitvoerig mededeelen, dan is het, om eens duidelijk te doen uitkomen, welk uitstekend werk de heer Joh. Brand; zijn dames en heeren geleverd hebben. er overheen kan rijden. Was hei voertuig zwaar der dan de stoomdruk, dan zeeg de klap naar be neden en het ongeluk was gebeurd. Bij de thans aangebrachte inrichting kan zulks niet meer. Nog eens: een goede verbetering, Onder groote belangstelling had Zaterdag op de begraafplaats „De Biezen" de teraardebe stelling plaats van wijlen den heer H. R. Gon- nermann, in leven directeur en techn. adviseur van de N.V. „de Plaatwéllerij" te Velsen. Een met kransen en bloemstukken gevulde landauer volgde achter den lijkwagen, waarbij er waren van de directie en van het personeel der „Plaatwellerij". Aan de groeve werd het eerst gesproken door Mr. Chr, J. F. Karsten van Amsterdam, presi dent-commissaris der vennootschap. De heer Karsten zeide, dat het niet in den geest van den overledene zou zijn als -hier veel en hopgdravend gesproken zou worden. We zouden echter, als- dus spreker, een gevoel van onvoldaanheid niet kunnen onderdrukken, als we zonder een woord van afscheid van hier gingen. Als president- commissaris bekijkt de 'heer Kersten in de eerste plaats de verhouding van den overledene tot de iPlaatwellerij", waarvan Gonnermann mede-op richter, -directeur en in den laatsten tijd tech- nisch-adviseur is geweest. Gonnermann gaf alles wat hij kon voor de zaak. Met al zijn groote ken nis op velerlei gebied stelde hij zich beschikbaar. Met zijn groote plichtsbetrachting stelde hij allen die bij de plaatwellerij werkzaam waren, ten voorbeeld. Spreker huldigde -den overledene ook als vriend. De -heer D, de Ridder, van IJmuiden sprak me de namens vele vrienden een woord van dank voor al heigene de overledene heeft gegeven. Zijn nagedachtenis zal bij zijn vrienden steeds in eere blijven. De heer W. P. Mets, een zwager van den overledene dankte de aanwezigen, in het bijzon der de ter bijwoning der plechtigheid uit Duitsch- land overgekomen familie en vrienden voor de laatste eer, den overledene bewezen. De promotie van de voetbalvereeniging Kinheim van de 4de naar de 3de klasse N. V, B. is Zondagavond in het clublokaal Café „Bloem- oord" feestelijk gevierd. Verscheidene hartelijke toespraken werden gehouden en de aanvoerder Dekker ontving een zilveren horloge met inscrip tie. Tot laat in den avond bleef men gezellig bijeen, Benoemd tot machinist-stoker op de stoom- pont te Velsen de heeren Jb, Schipper en Jn, Schouten, In den Velserpolder nabij de kruithaven bij kanaal C kreeg de auto van den heer Van Twuij- ver te Uitgeest een lekken band. De chauffeur verloor zijn macht over het stuur en de auto reed met kracht tegen een Tiek, waardoor hij een buiteling van den dijk maakte en zoo zwaar beschadigd werd, dat de chauffeur, die er zonder letsel afkwam, hem in den steek moest laten. VOETBAL. STORMVOGELS. 1 Jum 1912 -1 Junf 1.927 We maken ons sterk, dat vele Storm enthousiasten er niet eens aan gedacht h^' dat hun club Woensdag 15 jaar bestond. VISSCHERIJ. De besommingen der aan den rijksviscliaf- slag te IJmuiden aangekomen visschersvaartui- gen waren: 28 MEI 1927. IJM. 41 Roode Zee f 1151 IJM. 28 Walrus 2571 IJM. 72 Caroline 3543 IJM. 32 Zeemeeuw 2172 IJM. 481 Amsteldijk 2651 IJM. 108 Clara Nicol 2318 IJM. 29 Zeeleeuw 2151 IJM. 152 Paris 1967 IJM. 27 Zwarte Zee 1756 IJM. 45 Perseus 1787 IJM. 179 Holland III 2127 IJM, 325 Gloria 1825 IJM. 153 Ada 1871 30 MEI 1927. IJM. 168 Odin f 3618 IJM. 51 Catania 2863 IJM. 64 Penelope 2313 IJM. 192 Pelikaan 2048 IJM. 26 Witte Zee 1898 IJM. 6 Polaris 2007 IJM. 126 Derika X 1840 IJM. 53 Derika VI 2586 IJM. 190 Henr. Jacoba 3778 IJM. 157 Maria v, Hattum 2558 IJM. 59 Clasine Luther 3421 IJM. 165 Martha 1983 IJM. 405 Derika II 2056 IJM. 323 Walvisch 2501 IJM. 180 Holland IV 2003 IJM. 149 sloomharinglogger 1151 F.N. 3 Deensclhe motorkotter 1273 31 MEI 1927. IJM. 52 Dordrecht f 1401 IJM. 417 Derika VII 2297 IJM. 5 Inie 2093 IJM. 271 Derika XIV 2487 IJM. 253 Sumatra 1871 IJM. 135 Begonia 2191 IJM. 50 Simon 1940 IJM. 48 Gezaena 151*8 IJM. 2 Christine 2362 IJM. 12 Johanna 1438- IJM. 385 Derika IV 1409: ons achten dit feit echter be!iangnjk"gèji0^ het even te memoreeren en zij 't ook °h i een blik te slaan in 't verleden, het vIT waarop iedere rechtgeaarde Stormvogel trots mag terugzien, in de 15 jaren van hun bestaai. zijn de \'ij vogels werkelijk iets geworden m de Vo wereld. Blijven tal van clubs jaar in op vrijwel dezelfde trede van de v-oetbalD staan, de Stormvogels hebben steeds naar ger gestreefd; „Excelsior" zou een passende l voor hun vereeniging geweest zijn. °il! Geen wonder dan ook, dat zoo snel pt(l werd gemaakt, ondanks het feit, dat ooi; j"! jaren de concurrentie zwaar was. De lA van den Noordhollandschen Voetbalbond leitelijk een „walk over" voor de jonge ver ging, zoodat zij het volgend seizoen reeds u N. V. 13. binnenstapte. En ook in dezen! toonde Stormvogels, dat er in IJmuiden voefe Iers woonden. JJe voorhoede onzer plank», ten telde in die dagen 3 ontzettend snelle Iers: Blinkhoff, Hoogerduin en Klaas Oldeaii Dit drietal ontwikkelde een snelheid, waar'i vrijwel geen enkele tegenstander iets kon richten. Bovendien beschikte Blinkhoff over „doodelijk" schot, Hoogerduin idem en i, „Saalk" met zijn linker-,,neepie" schiiu» voor. Uit het succesvolle 2e klas-jaar 1918'19 inneren we ons voorts nog de uitstekende ci denlinie Snoeks Sr. Sprokkreeff Snoek; Naar onze meening heeft Stormvogels niia een beter middenlinie gehad dan deze.' Vm mogen zeker backs als Vos en Blinkhoff Jtl| een midvoor als Cok van Hemert de ij tervoet" van Witte Jan niet onvermeld ven. In 1923'24 kwam Stormvogels voor in de le klasse van den N, V, B, uit, dit eerste seizoen werd het kampioent.M„ haald. Piet Sint, de ex-W. F. C.'er, en Bliiik schoten als om strijd gaten in de vijandeb' netten. Wie herinnert zich niet de 2 over.- ning op H. B, S., de 61 zege op U. V. V, ea 21 overwinning op Haarlem aan den Schol weg behaald? Was 't een goal, dien Piet Sïnl laatstgenoemden wedstrijd vlak langs de scoorde, of was 't er geen één? Twee jaar later behaalde Stormvogels wedt om het kampioenschap harer afdeeling, na seizoen 1924'25 als nummer twee te zijn eindigd. En ook dit seizoen eindigde uien té op deze plaats, O.i, een prestatie-, welke er w zen mag!! Hebben de spelers er 't hunne toe bijgedrag dat Stormvogels „naam" heeft gemaakt .tij, voetbalwereld, een woord van lof en dankw hun niet onthouden worden, die week in.-m uit hun krachten -belangloos aan de vereng gewijd hebben: De bestuursleden. Wat de i$si js op het groene veld deden, deden zij acbUi groene tafel. Mèt - de vereeniging herdenkt Blinkhoff a jubileum; Hij is nog slechts de eenige speler, van de oprichting af voor het eerste elftal komt. Het is waar: De gevreesde schutter vroeger is hij niet meer, hoewel ook. dit jaar doelpuntenaantal in de competitie gescoord nog wezen mag, maar in één opzicht kan hij jongeren nog tot voorbeeld gesteld worden, wat enthusiasme betreft. We kunnen ons 1 ergeren, vooral, wanneer we bedenken, hce vroeger door de „oude garde' tegenwoordig de jongere spelers wel eens gakt aan „fighting spirit" toonen. Zullce spelers® sen één echte Stormvogels-karaktertrek, Feest zal er ter gelegenheid van het 15- bestaan niet zijn. Voor ons was dit echter beletsel om eens eenige grepen uit het roerarj Stormvogels-verleden te doen. r. Bestuur en leden van Stormvogels, prolicM P li-- lof WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID, Gevaarlijke scheerkwasten en borstelwerk, Te Arnhem is een geval van miltvuur w®| nomen bij een man die zich bediend had van hem door een marskramer verkochte met c vuur besmette scheerkwast. Zoowel in onsland als in -het buitenland vroeger gevallen van besmetting met mip door kwasten of tandenborstels voorgekomen, de laatste jaren voor zoover hier bekend ec niet. Toch wijst het geval in Arnhem er op, men voorzichtig moet zijn en dat het raadzaaE te zorgen kwasten of borstels vóór het m bruik nemen behoorlijk te reinigen. Vroeger vond de Gezondheidsraad in verb' met het voorkomen van miltvuur tengevolge het gebruik van Japansche scheerkwasten K aanleiding de aandacht te vestigen op tot reiniging die hier in aanmerking komen, kan zijn nut hebben de eenvoudigste deze" thoden nog eens in herinnering te brengen; de volgende: -» De kwasten of borstels worden in een all» ten flesch of ander vat met 8 maal verdund^ tot ongeveer 55° C. verhitte (dat is zoo dat de hand het er juist een 0ogenblik if uithouden) handelsformaline gebracht, goed geschud en dan in een verwarmd vem gedurende 24 uren geplaatst en af en toe g«' Na afloop worden de kwasten en borsl«! water afgespoeld en gedroogd, gezondheidsrad 1 bel' 113 m Huwel^ksaanglften. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stan gemeente Velsen brengt ter kennii van hebbenden, dat het noodig is, dat bij do lijksaangffte de stukken worden overgelegA voor het huwelijk vereischt worden, iet"l uujuistheden of teleurstellingen ten aa0I'c° de huwelijksafkondiging of huwelijk»^ Jt te voorkomen. .r Inlichtingen betreffende de vereisebfe kunnen verkregen worden aan de afdeelW ltne[ gerlijke Stand op eiken werkdag tuiochen v.m. en 1 uur n.m, De Ambtenaar van den Burger")^0 voornoemd, jjUWKB^

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 10