Agenda Officiéél Voor den Raad Burgerlijke Stand. Gevonden voorwerpen ftdieren Ingezonden Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden Politierapport Visscherij. Velsen Drukkerij Sinjewel Scheepvaart I Laatste Berichten. !SSSSS% ZATERDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Gebouw S, D. A. P., IJmuiden-Oost, Luisler- bijeenkomst Radio-avond N.V. tot afschaffing v, Ale, Dr., 8 uur. ZONDAG. Velserbeek, Theeschenken;, concert 36 uur. Thalia, Bioscoop, 3, 5 en 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee, concert vanaf 3 uur. MAANDAG. Thalia, Bioscoop, 3, 5 en 8,15 uur. Velserbeek, Theeschenkexij, concert 36 uur. Kampdag Leger des Heils, landgoed Velserduin, 10.30 uur. Badpaviljoen Noordzee, concert vanaf 3 uur. DINSDAG. Gemeenteraad, ten Raadhuize, 7 uur, Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. ïi£T COMITÉ IN VELSEN MAAKT BEKEND, DAT VAN DONDERDAG 9 JUNI A.S. AF, HUIS AAN HUIS, MET LIJSTEN ZAL WOR DEN GECOLLECTEERD. Velsen, 3 Juni 1927, Het Comité, de Secretaris, de Voorzitter, M. K. HOFSTEDE. Ds. W. S. VAN LEEUWEN GEMEENTE VELSEN. Stormramp in het Oosten des Lands. - Ter inzameling van gelden ter leniging van den nood is door Burgemeester en Wethouders het volgende comité benoemd: R. G. Rijkens, Eere-voorzitter; Ds. W. S, van Leeuwen, voorzitter, Mevr. J, DunnebierVier- stra, W. van Haselen, voorzitter afd. IJmuiden Roode Kruis, J. L. Uitzinger, secretaris, idem, L. Rinkel, 0,-K. Pastoor, D. F. G. Schilling, G. Klimp, Mevr. A. S. J. Rijkensvan Slooten, J. E. Sluiters, W. van Heijst, J. F, van der Meer, R.-K, Pastoor, C. P. J. Maas, M. K. Hofstede, secretaris. Dit comité stelt zich voor ingaande 9 Juni a.s. met lijsten langs de huizen te gaan. Uit de dagbladen is het verschrikkelijke van de ramp voldoende bekend, zoodat het comité zich zal onthouden dit nogmaals naar voren te bren gen, maar het hoopt dat de inwoners van Velsen zooveel mogelijk zullen bijdragen. deze meer, en die orders komen toch weer in iJniuiden lerug tot weivaart aer viscnnanael. want zooals ik reeas zei, niemand is in staat, zelts 'de eerlijkste mensch niet, om visch te ver- koopen in hei klein voor rekening van een ander, want er moet aitijd mee gescharreld worden. Dat er nog wel van die menseden zijn, die op een radio-lezing een visciimanie krijgen, is genoeg bekend, maar kom eens aan de deur, dan is hei vandaag te warm, oi te koud, ot de wasch, oi vacantie enz, enz. Ik heb zeli ook een vischauto gehad en een mevrouw zei eens tegen mij: „o, wat Heerlijk, dat U wekelijks komt, maar al spoedig was het: „drie maal bellen en slechts eenmaal eten". Kort bij huis ben* ik ook niet gebleven, maar reed soms afstanden van 200 en meer K.M., om een vischje te verkoopen, maar het lijkt wel ver gif, zóoals het aangezien wordt. Reclame moet er voor gemaakt worden, plaat jes er bij van de soort visch, welke de menschen koopen kunnen en wat lekker is en hoe ze klaar gemaakt moeten worden, opdat ze geen gevilde baai koopen voor zeepaling, zooals nu gebeurt en ook geen zwarte kool' voor Noorsche zalm. Leert het volk de visch en ze zullen meer gegeten worden, i i uj _i uL Laat intensieve reclame maken die inslaat, Want mijn ondervinding heeft geleerd, dat ze in Amsterdam wel weten wat visch is, doch daar buiten, weten ze er niets van, Laat de visohhan- delaren, die allang bestaan, voortscharrelen, doch geeft hun bij venkoop steun. Voorbeeld: bij elke bakker hangt een bord „Eet meer brood", bruik hij eiken maaltijd brood" enz,, dit heeft den omzet ook vergroot. Reclame is alles, want de visoh is onbekend, dit heb ik ondervonden. Voorbeeld van reclame het volgende; wanneer er met elkaar 100 vischhandelaren en reeders een bedrag van f 5.per maand uitgeven vo-or den tijd van een jaar, dan kan er een schitterende auto rijden, die 'gemiddeld een maand in iedere provincie verblijft en bij duizenden boekjes ver spreiden aan alle menschen, met nuttige wenken en raadgevingen bij het koken en bakken van visch met illustraties, dus geen waardeloos votjt papier, maar een doeltreffend boekje, dat be waard wordt. Hierdoor krijgt de visch meer be kendheid en wordt de omzet vergroot. Hoogachtend, Lumeystraat 29. N, J. STORMRAMP ACHTERHOEK. In verband met de te houden collecte, voor den getroffen streek in het Oosten des lands, wor den dames en heef en, die hunne medewerking hiervoor willen verleenen, beleefd verzocht Dins dagavond a.s. des n.m. ten 8 ure op de vergade ring te komen in Hotel No. Eén. Het Comité, BURGERLIJKE STAND. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Velsen maakt bekend, dat op Maandag 6 Juni a.s. (2en Pinksterdag) het Bureau van den Burgerlijken Stand op verzoek van een belang hebbende zal worden geopènd tusschen 9.30, en 10 uur v.m., indien de verzoeker aantoont, dat de te verrichten werkzaamheid in verband met de bij de wet gestelde termijnen, niet kan wor den uitgesteld. Velsen, 3 Juni 1927. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Velsen, SUWERINK. walsproducten, die niet in Nederland zijn ver vaardigd, doch door haar worden betrokken van de Phönix A.G. te Dusseldorp, in ruil voor harerzijds geleverd ruw-ijzer. Genoemde fabrie ken vragen deze belangstelling, omdat als ge volg van deze ruiltransactie de bedoelde wals producten kunnen worden beschouwd als te zijn Nederlandsöh fabrikaat. De ruwijzer-leverantie dier fabrieken toch regelt zich naar den verkoop van de ingevolge deze ruiltransactie verkregen walsproducten. De fabrieken meenen te kunnen leveren tegen concurreerende prijzen. Na onderzoek van deze aangelegenheid is aan verschillende rijks-instellingen verzodht in be stekken en overeenkomsten voor de uitvoering van werken, waarvan het gebruik van gewalst ijzer een belangrijk onderdeel uitmaakt, de vol gende bepaling op te nemen: „In het inschrijvingsbiljet (de aanbieding), moeten twee inschrijvingssommen worden ver meld, waarvan de eene betrekking heeft op de hitvoering van het werk met de verplichting, het daarvoor benoodigde gewalst ijzer te betrekken van de Kon, Nederlandsche Hoogovens- en Staal fabrieken, en de andere geldt voor uitvoering van 'het werk zonder de voorgenoemde beper king." Ik moge uw college in overweging geven, ook uwerzijds voor daarvoor vatbare werken ge noemde gedragslijn te volgen, en in elk voorko mend geval, waarbij de eerstgenoemde inschrij vingssom hooger is, dan de andere, te overwe gen, of in 'het belang van de Nederlandsche nij verheid de. inschrijving van het gewalst ijzer der Hoogovens kan worden aanvaard. Aangenaam ware het mij, zoo uw college dit standpunt ook aan de daarvoor in aanmerking komende gemeentebesturen in uw provincie zou willen aanbevelen. Het echtpaar K. A. v, d. Sluis, wonende in de Trompstraat, vierde gisteren zijn gouden hu welijksfeest. De Harmonie Kunst na Arbeid bracht er onder groote belangstelling een sere nade. j Het bouwen van een woon- en winkelhuis op den hoek Zeeweg-Trompstraat is opgedragen aan den heer P. Verschoor alhier. IJmuidens a Capella koor had Donderdag avond een feestelijke bijeenkomst voor leden en kunstlievende leden georganiseerd in de feest zaal van Thalia. De directeur, de heer J, Beider, werd op zeer hartelijke wijze gehuldigd voor het succes, dat hij met het koor op het Nat. Zang concours te Zandvoort mocht behalen en tot laat in den nacht bleef men zeer gezellig bijeen. De heer C. W. van Aurich opent heden in het perceel Willem .Barendszstraat 5 een kap perssalon, met annex een handel in parfume- riën, toiletartikelen enz. Wij hebben er gisteren een kijkje genomen en kunnen zeggen, dat de zaak er keurig uitziet en modern is ingericht. De werkzaamheden voor het plaatsen van de nieuwe sluisdeur in de deurkas zijn Woensdag den geheelen dag voortgezet. Men is begonnen, een hoeveelheid water in de ziel® in de deur be vindende luchtkisten toe te laten, om de deur onder de dekbalken te kunnen doorlaten. Met twee takels op den wal heeft men bet gevaarte daarop m de kas getrokken, met welk werk men omstreeks half één gereed kwam. De deurkas werd daarna afgesloten met een zware drijfSare schuif. Nadat wederom met be hulp van een duiker, eenige openingen tusschen de aanslagen van de deurkas en de schuif waren gedicht, kon met het uitpompen van de ongeveer 8500 M3 water uit de deurkas worden begonnen, Geboorten: W. BorgerOldenburg, d,; I, Sukkel'Blok, d,; A. RademakersVisser, z.; N. Plugde Vries, z.; J. NiemeyerPlatje, z. Ondertrouwd: D. Koning en H. E. Lede gang; C, van Veen en M. de Graaf; J, Dil en J, Krijtijzer; H, F, Broekhuizen en D. v, Baarsel; K. v. d. Grijn en E, Versteeg; B. J, G. Glimmerveen en J. M. C, v. Ravenstijn; P, H, C. Schelvis en C. Jansen; J J. Boogaard en G, H. J. Boon; J. E, Beentjes en E, C, de Jong; A, Geerlefs en H. Post; G, A. de Bakker en J. H. v. d, Bos; J. P, Bierman en C, J, Nijman. Gehuwd: J. G. Starreveld en J. C. Butter; J. Nauta en H. A, E, Schmidtmeyer; H. de Wyer en A, v, Houwelingo; A. de Dunnen en J. van Zutphen; G. W. van Zutp'hen en C. C. Eggemont; J, Th, J. Rijcken en A, P. Verrijt; L. Hoogers en J. Th, Hermsen; H. C. Stigter en J. A, de Nooij; A, Wigchert en M. A. G. Handgraaf; P. Schoorl en G, C. Dijkman, IJmuiden. Bureau Willemspleim Een jong hondje, een portemonnaie met inhoud,, een schooltasch met inhoud, een bos sleutels, een da- mesportemonnaie met inhoud, een bruin dames bontje, een huissleutel, een zwarte sigarenkoker, een haakwerkje met kluwen witte wol, een le deren regenhoed, een damesportemonnaie met inhoud, Bureau Engelmundusweg. Een taschje, in houdende een portemonnaie met eenig geld, een horlogeglas in zilveren rand, een koperen ge wicht, een batting. Velsen. Bureau Wijkerstraatweg. Een gladde gouden ring, een huissleutel, een R.K. kerkboek je, een portemonnaie met inhoud, een zwarte ceintuur, een bril. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Geachte Redactie! Verzoeke beleefd opname van het volgende naar aanleiding van de artikelen van den heer Voet, „Over de Visch en den handel daarvan". Bij voorbaat dank. Wat de heer Voet. wil, nl. met auto's gaan rij den door een groote onderneming, is destijds al geprobeerd door de „V.E.M.", maar met een re sultaat, dat spoedig duizenden ging kosten en daarom werd opgeheven, want hoe is het öu mo gelijk om twee menschen met een vischauto weg te sturen, met de boodschap, verkoopen van visch per pond, als dat niet gaat voor alle prijzen, dus alle controle was weg, ,en wérd er alzod altijd verkocht voor zeer lage prijzen en moest er ver lies komen, Visch is een artikel, wat nu eenmaal hier in ons land weinig gegeten wordt. Nu kan daar wel wat aan gedaan worden, en dat hoeft niet zooveel te kosten, alleen meer reclame, b.v. zooals door de bakkers wordt gedaan, wat uitging van de fabriek „Zeelandia", twee auto's keurig geschilderd met nette menschen, voorzien van nuttige reclaiüe, hoe of de visch bereid moet worden en wat voor soorten er alzoo zijn en op welke maand van het jaar ze hun beste tijd hebben, om gegeten té worden, deze heel Nederland te laten doorkrui sen en meedoen, aaneventueele Reclame-optoch ten, dan zijn de vischwinkels in alle plaatsen van Nederland wel in staat om de visch ie ver koopen. Want zooals U bedoelt, zouden de vischwinkels, die al jaren bestaan, door U genekt worden, dit heb ik aan den lijve ondervonden. In 1923 was ik ook eigenaarvan een duur pand en verkocht werkelijk een aardig vischje, toen kwam de „V. E. M." en omdat mijn zaak een 30 K.M, van IJmuiden was gelegen, kwamen daar Zés of acht auto's per week en omdat het een nieuwtje was, werd er van gekocht, omdat ze verkocht werden voor prijzen, waar ik niet voor kon inkoopen, ondanks het feit, dat door een der voornaamste vischkoopers voor mij werd gekocht en hoegenaamd geen winst werd gerekend voor mij. De helden der V, E. M.-auto's stonden zelfs bii mij voor de deur. Nu kon ik wel zien, dat dit zoolang niet zou duren, maar -toch hebben ze het even langer vol gehouden dan ik, en mij dan ook zakelijk de nek omgedraaid. En als'we nu deden wat U van plan was, gin gen al de vischwinkels er aan, door de zilveren vloot van IJmuiden, en dien wegmoet het niet op. want zoo goed als er overal slagers zijn, zoo goed mogen er overal vischhandelaren zijn, en als er meer bekendheid aan wordt gegeven, verkoopen Bouw gashouder, B. en W. berichten-den raad, dat ingevolge de overeenkomst met de Kon. Ned, Hoogovèns en Staalfabrieken, de gashouders der gemeente een inhoud moeten hebben van min stens 70 van de grootste in 24 uur aan hare af nemers af te leveren hoeveelheid gas. De be staande^ gashouders hebben een inhoud van 10,000 M3., overeenkomende met een dagafleve- ring van 14.286 M3. In 1926 bedroeg de grootste dagaflevering 14.034 M3. Over het eerste kwar taal van dit jaar werd 18 gas meer afgeleverd dan in het le kwartaal 1926. Het laat zich aan zien, dat dit jaar de maximum-dagaflevering zal stijgen lot rond 16.500 M3., zoodat uitbreiding der gasberging noodzakelijk wordt. Ook met het oog op de bedrijfszekerheid is die uitbreiding wel gewenscht. B. en W. stellen voor het aantal gashouders uit te breiden met één, groot 20.000 M3. De com missie voor gas en water kan zich hiermede ver- eeriigen. -- opdat de deur geiheel droog zou komen te staan, Schriftelijke vragen. Op de door ons in ons tenein(je kaar te kunnen nazien. Men had ge- blad reeds vermelde vragen van den heer J. A. I kag nog -jn ^en ioop van Jen dag leeg Dalmeyer, inzake de overdracht der gronden, aan- krijgen. Het slechte weer bracht echter eeni- gekocht van de N. V. Mij. tot exploitatie van on- tegenslag, zoodat men met het leegpompen roerende goederen „Het Terras" en het reservee-F niet g-ereedkwam, ren van een terrein voor kinderspeelplaats, heb- Aangaande de beton-installatie voor het bui- ben B, en W, geantwoord, dat de overdracht der - ri fntaa gronden tegen 1 Juli a.s, zal plaats hebben en dat de behoefte aan ruimte voor een kinderspeel plaats kan worden overwogen, wanneer een in deeling dezer terreinen wordt gemaakt. Procedure, B. en W. berichten den raad, dat in de procedure, die de onderaannemers P. v. d. Laan c.s. (firma Stals en Co.) hebben aangelegd tegen de gemeente, teneinde niettegenstaande een cessie, die de Midcïenstandsbansk preten deerde, betaling te erlangen uit het restant aan- neemsom van de fa. Morren, Ommering en Co,, terzake van de uitvoering van werkzaamheden ten behoeve der uitbreiding van school D te IJmuiden, de Haarlemsche" rechtbank v. d. Laan c.s, in het ongelijk heeft gesteld en de cessie van de bank tegenover hen erkend. De onderaannemers zijn van dit vonnis in hoo ger beroep gegaan en hebben daartoe de gemeen te weder gedagvaard. B. en W, stellen den raad voor, zich te refereeren aan het oordeel van het Gerechtshof. Door den particulieren Bewakings- en Re cherchedienst alhier, is gevonden een heerenrij wiel, dat momenteel gedeponeerd is in het kan toor 4e Havenstraat 2, Visschershaven Z.Z. Met ingang van heden zijn van hier met de eleetrische spoor enkele reizen naar de halte Casembrootstraat verkrijgbaar a 10 cent en dag retours a 15 cent en eveneens tensluishoofd, vernamen wij nog, dat m totaal vier kabelbanen zullen worden gebouwd, waar van één slechts een enkelen keer gebruikt be hoeft te worden. De backen., die langs de onge veer 250 M, lange baan worden voortgetrokken hebben een draagvermogen van 6000 K.G. Men rekent, met elke baan 20 M3 beton per uur te kunnen verwerken. Bij gebruik van drie banen wordt dus ongeveer dezelfde hoeveelheid verwerkt als met de bij het binnensluishoofd ge bruikte gootleiding. De gister gehouden veiling van strand vonderijgoederen heeft f 651.55 opge bracht. IJmuiden. Door de politie van het bureau Engelmundusweg werd tegen eenige melkslijters proces-verbaal opgemaakt, wegens het afleveren van melk, anders dan door een kraan. Velsen, Wegens het venten langs de huizen, zonder daartoe vergunning te hebben werd door de politie bekeurd A. P., verblijvende in een woonwagen. Zekere A. T, uit Haarlem heeft Dinsdag avond alhier den boel op stelten gezet. De man was dronken en verstoorde de orde, maar toen de politie hem wilde vatten, nam hij de vlucht over schuttingen en door tuinen. Iemand gaf de politie echter een rijwiel en deze wist toen den dronkaard te pakken. Hij werd den nacht vastgehouden en zal nu wel meer van dit geval hooren. In aansluiting aan het bericht omtrent de benoeming van den heer C, P, Damme tot gesa larieerd bestuurslid van de afdeeling den Haag van den Centralen Bond, kunnen wij nog mede- deelen, dat het Hoofdbestuur van den Bond te Rotterdam den heer D, F, G. Schilling, voorma lig bestuurslid van de afdeeling IJmuiden, de door het a.s, vertrek van den heer Damme va cant gekomen plaats heeft aangeboden, Het hoofdbestuur stelde echter als voorwaarde, dat de heer .Schilling geen candidatuur voo.r den ge meenteraad op de lijsten der S.D.A.P-dissiden ten zou aanvaarden. De heer Schilling heeft de ze voorwaarde echter niet aanvaard en zich in middels op een aparte lijst eandidaat doen stel len, .-C j' WALSPRODUCTEN. De minister van binnenïandsche zaken en landbouw heeft aan Gedeputeerde Staten van de provincies geschreven: De Kon. Nederlandsche Hoogovens- en Staal fabrieken te IJmuiden hebben de belangstelling van de regeering gevraagd voor den afzet van In de heden gehouden zitting van hét Hoofdstembureau voor de verkiezing van leden der gemeenteraad in Kieskring III werden alle lijsten goedgekeurd. Door het Hoofdstembureau in Kieskring II, voorzitter de heer K. H. Tusenius, werd de lijst van de R.K. Volkspartij on geldig verklaard, omdat verschillende handteekeningen door één en dezelfde persoon werd gezet, zoodat er een niet voldoend aantal aanteekeningen overbleef. In de zitting van het Hoofdstembureau in Kieskring I werden alle lijsten in orde bevonden. Gisteren is in dit seizoen het eerste schip met hout voor de Papierfabriek aangekomen, n.l. het Letlandsche stoomschip Kangars, komen de van Kotka in Finland, De Harmoniekapel De Eendracht der Ver. Kon. Papierfabrieken besloot Donderdagavond op haar repetitie oni op Zondag 12 Juni een con cert te geven in het park Concordia, ten bate van de slachtoffers van den stormramp in Gelder land en Overijsel, De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Juni uit 17826 mannen en 17281 vrouwen, totaal 35107 zielen. De bevolking is dus sinds 1 Januari j.l. toege nomen met 886 zielen, Tot nu toe hadden alle ingezetenen van Velsen de Tolsduinerlaan als een vrije wandeling beschóuwd, maar tot hun grooien schrik en eveneens tot hun schade hebben j.l, Zondag eenige dames en heeren, die daar als naar ge woonte liepen, van een politieagent een bekeu ring gekregen: We plaatsen dit bericht, om te voorkomen, dat nog meerderen er zoo leelijk in vliegen, I - Het Bwaaebroedsel is .Weer totaal mislukt De besommingen der aan den Riiksvisch- afslag te IJmuiden aangekomen visschersvaartui- gen waren: 1 JUNI 1927. IJM. 195 Azimuth f 25,28 IJM, 22 Ita 2943 IJM. 60 Cath, Duyvis 2251 IJM. 124 Derika XI 2178 IJM. 10 Jacq, Clasine 333 IJM. 201 P, A. Timmers 2379 IJM. 187 Derika IX 2816 IJM. 80 Elnet 1981 IJM, 35 Wilhelmina L687 IJM, 168 Odin Ul38 2 JUNI 1927. IJM, 330 Flandria f 2142 IJM. 7 Ommering 1784 IJM. 374 Derika VIII 2709 IJM. 159 Julie Streiff 2082 IJM. 84 Pallas 2177 IJM. 490 Gorredijk 2178 IJM. 119 Mies en Truus 2532 IJM. 143 Balder 2413 3 JUNI 1927. 38 Jenny Elsa 191 Albatros 154 Protinus 23 Alcmaria 35 Wilhelmina IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. f 2438 20% 2445 1866 6322 1 VERKOCHTE SCHEPEN. De stalen zeillogger Louise Maria IJM. 115 van de Oceaan Visscherij Mij. te IJmuiden is naar Hamburg verkocht om voor de vrachtvaart inge richt te worden, Een treiler uit Grimsby, die bij IJsland in verboden water gevischt had is Donderdag door den rechter te Reikjavik tot f 550 boete veroor deeld; bovendien zijn de vangst en de netten verbeurd verklaard. VISCHOMZET. De omzet in de. rijksvischhallen te IJmuiden bedroeg in Mei van dit jaar f 745.970.tegen in Mei van het vorig jaar f 780,061. Tel 153 Willemsplein II en 16 Levert alle Boek- en Handels drukwerken spoedig, net afgewerkt en tegen blllf/kst berekende prf/een Gedurende de week van 26 Mei t/nj. i r Jj 1927, kwamen alhier de navolgende vaarhl l binnen; N f 58 stoomtrawlers, 2 IJslanders, 1 stoom-taie logger, 3 motor-, 29 zeilloggers, 1 Deensche^ I torkoter en 105 kustvisschers. I' De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 1151 tot f 3421; iJsUrf f 9756; stoom-haringlogger f 1151; motorl0«,!' van f 461 tot f 521; zeilloggers van f 185 tot f 3fo Deensche motorkotter f 1273, terwijl de kusi*' schers totaal f 4730 besomden. De aanvoer bestond uit 526.463 Kg. trawlvkl 93.424 Kg, IJslandsehe visch en 67 kantjes haril De totaal opbrengst bedroeg f 157,780.95. IJmuiden. Aangekomen 1 Juni; Assistent, i sleepboot, Nieuwediep; Vertrokken 31 Mei: Septer, motorkotls, Christiansand, ledig; Mistletoe, motorkotter M id.; Septer I, motorkotter, id., id.; 2 Juni: Noord! wijk, st., Rotterdam, ledig; 3 Juni: Vreewijk j| Rotterdam, ledig. Velsen. Aangekomen 1 Juni: Thyra, h Cette, pyriet, Papierfabriek; 3 Juni: Kangars, st Kotka, papierhout, Papierfabriek. Vertrokken 2 Juni: Thyra, st,, Amsterdam, restant-lading, Het Fransche stoomschip Niobe vertrok) dezer van Caen en het Engelsche stoomschip Vale of Pickering 3 dezer van Caen; het Duitschs stoomschip Desi vertrok 28 Mei van Lulea, alle If drie met ijzererts voor de Hoogovens alhier, Hedennacht heeft het binnenkomende stoom, schip „Adones", na vermoedelijk doordat de chine weigerde achteruit te slaan, de bene ebdeur aangevaren, en wel zoo ernstig, dat di '8! deuren ontzet zijn, waardoor momenteel niet 'ge.j schut kan worden. De grootere stoomschepen, waaronder de binnengekomene P, C. Hooft, wel- ke op de groote sluis zijn aangewezen, kunnei dus niet schiitten, Met de meeste spoed zf de aangevaren deuren worden vervangen. WATERSTAND IJMUIDEN. Mei 1927 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. r.m, S 6.50 7.17 2.21 2.4] 6 7.41 8.11 3.08 3.30 7 EK. 8.42 9.15 3.56 41! 8 9 46 10.17 4.54 5.33 9 10.51 11.25 6.02 640 10 11.57 7.09 7,41 11 0.25 0.54 8.15 841 WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Typhus, roodvonk, diphtherie. Wanneer in Uw gezin typhus, roodvonk, ju wel diphtherie voorkomt, of indien Gij vreest, daj een der Uwen aan besmettingsgevaar door eu dezer ziekten is blootgesteld, vraag dan gemeentebestuur Uwer woonplaats de door hei Staatstoezicht op de Volksgezondheid kostelooi uitgegeven „Maatregelen" ter bestrijding dezet ziekten, GEZONDHEIDSRAAD, «l Iff Si Omtrent de aanvaring van de i deur vernemen wij dat de bok tegen middag wordt verwacht, om de vloeddeui W die aangevaren is te lichten, misschien fe' dan vanmiddag of vannacht, na de eb, schut worden. Het wordt echter mor( alvorens geregeld geschut kan worden. Onder de wachtende schepen is behalw BIN de P. C. Hooft ook de Flandria van Jf nl Kon. Holl. Lloyd, komende van Buenos- Aires. j jf Den llden Juni a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders JAN GLAS j TRIJNTJE WIJKER 1 den dag te herdenken, watrop I 1 zij voor 40 jaar in den echt j werden verbonden. Hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen. IJmuiden-Oost K. Olas L. Olas— Meijer Rotterdam P. van Veen— Olas A. W. L. v.Veen J. Troost Cornelia Olas i IJmuiden, 28 Mei 1927. «KI ft li Voor de vele bewijzen ven bt- langstelling, en laatste bewezen ondervonden bij het overlijden mijner cchtgenoote wijle Mevrouw ANNETTE|LOUISE] BOROART.VAN BATUM, overleden 23 April 1927 betuig' ondergeteekende zijn welgente"1' den dank. In hel bezonder nog ie» heer Slikkerveer voor de op kerkhof gesproken troostvol" woorden. J. H. BOROART. Santpoort, Hagelingerweg 21'- buur >mr tfiifdii 10MI

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6