ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No 62 Woensdag 8 Juni 1S27 I2e Jaargang IJmuiden. J A &OJKAMR.ZN Overveen, Tel. 10956 Velsen Santpoort Sport Voor den Raad bekendmaking drankwet. Burgemeester en Wethouders der geraeenie Men brengen ter openbare kennis, dat op 28 6 ijjj 1927 bij hen is ingekomen een verzoekschrift iiriN' J- Vessies, van beroep winkelier, wonende L JJfljuiden, om verlof voor den verkoop van jjljluitend alcoholvrijen drank in de navolgende llnjüteit: de winkel van het perceel, plaatselijk wjerkt C 58 en gelegen aan de Kanaalstraat lïlif. 1 gioaen twee wéken na de dagteekening dezer ^(ndmaking kan een ieder tegen het verleenen - 'jj Jit verlof schriftelijk bezwaren bij Burge- itesler en Wethouders inbrengen. Velsen, 2 Juni 1927, Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, l kostelijk. j. P. HANDGRAAF, l.b. IJMUIDER COURANT ingeleverde geldige lijsten van candidaten. Dj Voorzitter van het centraal stembureau voor je verkiezing van de leden van den Raad der emeente Velsen maakt bekend, dat van alle oofdjtembureaux de mededeeling is ontvangen, ujee geldige lijsten van candidaten voor die «rldezing zijn ingeleverd. Herinnerd wordt, dat binnen vier dagen na he- de gemachtigden der onderteekenaars van i?jSen deze tot een groep kunnen verbinden door to daartoe strekkende gemeenschappelijke ver- schriftelijk bij het centraal stembureau in Ijl leveren. Formulieren voor deze verklaringen rija |er gemeentesecretarie verkrijgbaar. Op Dinsdag, 14 Juni a.s., des voormiddags 10 „ur, zal bet centraal stembureau in het gemeen tehuis een voor de kiezers toegankelijke zitting louden, ten einde de lijsten te nummeren in de volgorde door het lot aangewezen. Velsen, 8 Juni 1927. De Voorzitter voorrioemd, J. p. HANDGRAAF. bekendmaking. ge artikel 6, 2e lid der Warenwet 1919, Staatsblad no, 58. Burgemeester en Wethouders van Velsen bren- la fa ter algemeene kennis, dat de Wed. C. van si $e, geb. Heiligenberg te Santpoort, H. Rijks- löiatweg 90 is veroordeeld tot eene geldboete •is f 25.—, subsidiair vijf dagen hechtenis, we lras het afleveren van melk waaraan water was toegevoegd, Velsen, 3 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, J. KOSTELIJK. J. HANDGRAAF l.b. MEDEDEELING. De Commissaris van Politie der gemeente Vel- im deelt mede, dat door den heer G. van TEL GEN en echtgenoote f 100.(honderd gulden) wordt uitgeloofd aan die(n) gene(n), die aanwij zen geeft (geven) omtrent de(n) verspreider(s) van den ten hunne nadeele verspreiden laster en lts gevolge waarvan hun eer en goeden naam is «zge-.-and, opdat eene klachte voor strafrechte- ne vervolging tegen de(n) dader(s) bij de over- iizal kunnen worden ingediend, n, 6 Juni 1927. De Commissaris van Politie voornoemd,. DE RIDDER. - Het in deze gemeente opgerichte Comité -Stormramp in het Oosten des Lands" is nog aan- jtvnld met den heer Ds. D. J. Boerkoel te Vel- de pinksterdagen. is een Pinksterfeest "geweest, dat ons nog eik heugen zal. Bijkans nooit is het zoo laat •aksteren, 5 en 6 Juni en nochtans hebben wij November j.l, met de feesten veel mooier en !lniler weer gehad, dan nu, op het eind van de W,ten met den langsten dag in''t zicht. %dagmiddag was het weer aardig goed, het "i zonnig en warmer, maar niet, kort na mid- raucht begon het al te regenen én op Pinkster «aiig Was het koud en guur. Wat zal er bij duizenden teleurstelling zijn ge- "'st, waar zooveel plannen waren gemaakt, om l!" zee en strand, duin en bosch te trekken, om 'genieten van de ontwakende natuur. O, er was roefheid in onze ziel, omdat er niet was een «ralende zon, die leven en gloed 'bracht over 'r "Merend lentelandschap, maar een koude N.W, met regenbuien, die de natuur som- en kil maakten en ons nog deden rillen in buizen, Droefheid, want na maanden van i en regen, koude en guurheid, kan ons hart reeuwea naar zon en warmte, licht en leven al die weelde moesten we missen nu in den n waarin 't zoo heerlijk kan zijn, was het stil deze Pinksterdagen in onze vooral den eersten dag. Voor degenen, van zulke dagen moeten hebben, is het i strop geweest. De motorbooten heb- ,Me' eens naar het stand gevaren. De elec- I, deinen en de autobussen brachten wel jj^enschen aan, maar het beteekende niet. load Was wa* 'beter, ofschoon het even - 'jj 6 j ^uur was- Maar het zonnetje bracht zoo 0 d(ne\.,.an Wat warmte en dat vergoedde voor lliej wind, die weer uit het Noordwesten 'f trol? 'Urnstef9 en turners bleken het weer te ig want het feest op het Stormvogels- 51 ^"^S^é .toch door. Maar wat hadden we te ij u? *UrnP®kjes liepen door onze straten, waar- iük.i z?° kil en zoo koud was. Wij boorden ten- tnet allen, vooral met de kinderen, toen ze en zoo koud was. Wij boorden ten- dat het in 't Bloe- zou zijn. Toch zijn dat het in 't Bloe- velen nog naar het turnfeest op het open veld gaan kijken en ook op de duinén rondom stonden honderden geschaard. De groote kampdag van het Leger des Heils op „Velserduin" ging ook door en velen gingen ook daar kijken. Maar wat zou het alles anders zijn geweest, als gouden zonneschijn en zoele lente wind den mensch had genood te komen in de bosschen en dreven. Nu zijn wij samengeschoold in onze huizen en er zijn nog wel kachels en haarden ontstoken. Zoo was Pinkstéren op 5 en 6 Juni 1927. En toch was er bij alle gevoel van onvoldaanheid en droefheid toch ook dankbaarheid, als we dachten aan de door den stormramp getroffenen. Wonder lijk is de natuur en ondoorgrondelijk zijn de mach ten in de lucht. Daarom maakte dit alles ons ook stil. Hoevelen zullen wellicht enkel gemurmu reerd en gemopperd hebben. Maar er zullen ook velen geweest zijn, die meer dan anders tot zich zelf ingekeerd zijn en die getracht hebben iets te verstaan van den Pinkstergeest, die, op den adem van den wind gedragen, zachtkens ruischt en ne derdaalt in de harten dergenen, die hem ver wachten. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop", dat hier vanaf Zaterdag in de Binnenhaven lag gisteren van hier vertrokken voor het maken van zijn eerste kruistocht onder de haringvisschers op de Noordzee. Als geneesheer gaat ook dit jaar weder mede Dr. C, D. van Asperen te Haarlem, terwijl als geestelijk verzorger voor deze reis is meegegaan Ds. Wegeling,, Ned. Herv. predikant te Bourtange. „De Hoop" gaat deze reis naar Lerwick en wordt over o.g. zes weken hier weer terugver wacht. Het was hier gisteren bijkans nog drukker dan met de Pinksterdagen. Vérschillende gezel schappen bezochten onze plaats. Zoo zagen wij een groot aantal leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling te Wormerveer (aan de Zaan hebben de meeste arbeiders op Pinksterdrie vrij), die een excursie maakten naar de werken voor den bouw der nieuwe schutsluis en ook ver der onze plaats bezichtigden. Ook zagen we groepen kinderen de sluizen overtrekken, om de Hoogovens en de werken voor den sluisbouw te bezichtigen. Het weer was althans heel wat zachter dan op de Pinksterda gen. de aangevaren sluisdeur. Men kan begrijpen, dat het aanvaren van de sluisdeur der groote schutsluis heel wat con sternatie gaf. Immers de aanvaring bleek van zoo ernstigen aard, dat er in de groote sluis niet geschut kon worden. Het gebeurde s nachts om half vier en Zaterdagmorgén werd de P, C. Hooft en om 7 uur de Flandria binnen verwacht. De aanvaring van de deur door het stoom schip Adonis werd veroorzaakt, omdat het schip inplaats van na herhaalde commando achteruit te slaan, vooruit stoomde. De Adonis is na de aanvaring door de kleine sluis geschut en naar Amsterdam opgevaren. Dadelijk werden maatregelen genomen, om een nieuwe deur in de sluis te hangen. De groote bok van de Amsterdamsche Droogdok Mij, was spoe dig aanwezig en 's middags was de aangevaren deur verwijderd. Met laag water konden toen de Flandria en de P. C. Hooft geschut worden. De passagiers van beide schepen waren met een extra trein naar Amsterdam vervoerd. De P. C. Hooft had de deputatie van Indische militairen aan boord, welke de bijzetting van het stoffelijk overschot van Generaal van Heutz zal bijwonen. Om 3 uur ging de Flandria in de sluis, daarna de P. C. Hooft. De van Amsterdam komende stoomschepen Maasland, Nijkerk en Schelde- stroom moesten wachten tot middernacht en wer den toen met laag water geschut. Ondertusschen was men begonnen de reserve- deuren in orde te brengen. Den geheelen nacht daarna doorgewerkt en Zondagmorgen was men ermede gereed. Zondagmidd. 3 u. was de deur op haar plaats ge bracht en kon de bok van de Amst. Droogdok Mij. weer vertekken. Van dat uur af kon het schutten door de groote sluis weer geregeld plaats hebben, kampdag leger des heils. Op het landgoed Velserduin werd Tweeden Pinksterdag een groote kampdag gehouden door het Leger des Heils, waarvan deelnamen de korp sen uit Amsterdam, Haarlem, IJmuiden, Hilver sum en Zaandam. Ofschoon het geen mooi weer was, is het voor het Leger toch een goede dag geweest. Zeer ve len zijn vooral des middags komen luisteren" naar commandant en Mevr. Howard, de leiders van het Leger des Heils in ons land, die werden bijge staan door kolonel Brouwer en stafkapiteine Bul- termans. Verschillende muziekcorpsen en zang brigades werkten mee. Des middags werd een samenkomst voor kinderen gehouden, waarbij ook veel gezongen werd. De Legermenschen uit de steden genoten veel van de schoone natuur en men zag ze in groepjes onder de boomen genoeglijk samenzitten. De kampdag werd om half vijf besloten met een groote verlossingssamenkomst. de groote parade. Zoo luidt de titel van de film, die vanaf Vrijdag avond in Thalia gaat. Wij hebben dit filmwerk vroeger al gezien en kunnen ihet wel aanbevelen. De lof van deze film is wel vaak overdreven, maar toch kan deze film wel een afkeer van den oorlog geven. Er is natuurlijk veel franje en ook een liefdesgeschiedenis, die echter heel niet on mogelijk is. Het zal ook in den oorlog wel dik wijls het geval geweest zijn, dat de liefde haar held, die naar het slagveld trok, vergat en een anderen nam. En als zoo'n jongeman dan stuk geschoten of zonder armen of beenen terugkeert, is er niets dan afschuw voor hem. Wij hebben in Oostenrijk en Duitschland vele van die stuk geschoten 'jonge kerels zien zitten bedelen op de straat. Het machtige in deze film is echter „de groote parade", als de massa's menschenmateriaal in auto's optrekken naar het slagveld. Een vreeselijk gezicht, die tienduizenden jonge kerels te zien I WERKEN VOLGENS EIGEN- EN GEGEVEN ONTWERPEN gaan, om vermoord en verminkt te worden. En wat een gruwel de oorlog is, zien we bij het ne men van een bosch, als de Amerikanen vooruit trekken met de bajonet op het geweer en zij bij ristjes vallen door het vuur uit de machinege weren. Het aangrijpendst is echter het gevecht in de loopgraven. Hier leert men den mensch ken nen in al zijn dierlijkheid en toch ook weer in zijn goedheid. Dat zoo iets gruwelijks vier jaar lang kon bestaan! Mocht deze film den menschen leeren, dat er nooit meer zoo'n groote parade mag komen, dan doet zij een goed werk. In ons blad van Zaterdag stond een be richtje, meldende dat de Tolsduinerweg voor het publiek was afgesloten. Dit bericht is niet juist. Als men vanaf den Driehuizerkerkweg de Tolsduinerlaan ingaat, moet men dicht bij den spoorweg rechts afslaan en komt men aan den overweg dicht bij het sta tion Velsen-IJmuiden-Oost. Men kan echter ook doorloopen, maar komt dan voor een ijzeren hek, dat de spoorbaan afsluit. Over dit hek nu klom men vele wandelaars heen en dan kregen ze een proces-verbaal, wegens het loopen over den spoorweg. Waar hier, vooral aan den anderen kant van de spoorbaan, steeds meer gebouwd wordt, is het alleszins te prijzen, dat het loopen over den spoorweg wordt tegengegaan. De burgemeester van Beverwijk heeft een maatregel getroffen, waavan hij bij nader inzien toch wel spijt zal hebben. Zooals men weet, ver voeren de autobussen des zomers zeer vele rei zigers van de Amsterdamsche boot naar Wijk aan Zee, Er rijden ondernemers uit onze gemeen te, maar ook uit Beverwijk. De burgemeester van Beverwijk heeft nu aan de ondernemers uit onze gemeente verboden in Beverwijk te stoppen voor het uit- of inlaten var. reizigers. Onze loco-burgemeester heeft daarop energiek geantwoord, door aan de Beverwijkscfie onder nemers de standplaatsvergunning bij het boot station in te nemen. De Velsensche ondernemers kunnen nu wel naar Wijk aan Zee rijden, de Be- verwijksche niet. „Zang Veredelt" gaat a.s. Zondag naar hei concours te Bergen. Daar de Vereeniging uit komt in de afdeeling uitmuntendheid zal het niet gemakkelijk vallen om een hoogen prijs te ver werven. 4 Het park Velserbeek is den eersten Pink sterdag zeer druk bezocht, doch den tweeden was het heel wat minder. Toen de Heer M. in den vroegen morgen van den len Pinksterdag ontwaakte, bemerkte hij, dat zijn echtgenoote het tijdelijke met hel eeuwige had verwisseld. Waar zij in 't geheel geen ziekbed had gehad, mag terecht van een tragischen dood gesproken worden. Naar wij uit goeden bron vernemen heeft het symphonie-orkest „Caecilia" als lid van den Besturenbond „Eensgezindheid" bedankt. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". 1901—1926. Na de uitvoerige artikelen over het turnen in het algemeen en over de levensgeschiedenis van de turnvereeniging „IJmuiden" in het bijzonder, reeds in de IJmuider Courant opgenomen, willen we nog een kort woord wijden aan de heuglijke feestviering ter gelegenheid van 'het 25-jarig be staan der T. V, IJ., welke door bijkomstige om standigheden eerst op 6 Juni van dit jaar kon plaats vinden. Onze bekwame „sportredacteur" zal daarover wellicht in details schrijven en bepalen wij ons o.z, tot weergeven van den algemeenen indruk van het festijn op den 2en Pinksterdag. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van het Noordzeekanaal zijn de aanleiding geweest tot uitstel van de viering van het zilveren feest der T. V. IJ. De reden tot ver daging kunnen we niet naspeuren. Men zou ge neigd zijn te zeggen, dat deze feestelijkheden bij elkaar pasten, doch voor een grootsche open luchtuitvoering was het Octobergetijde niet gun stig, doch onze Pinksterstormen indachtig, was j het niet minder gewaagd openluchtspelen vast te stellen op den tweeden Pinksterdag. De weersomstandigheden waren dan ook alles-- behalve gunstig. Dreigende regenwolken en een felle Noordwester deden het ergste vreezen, maar met elkaar is het toch niet al te zeer tegengeval len. Plet had erger gekund. De optocht van de rijksvischhallen, waarin de verkleeding der turners en turnsters had plaats gehad, naar het Stormvogelsterrein, was, ondanks de koude, een prachtige reclame- en zegetocht. Vele ouders van nog niet turnende jongelui zul len dezen dag veel hoofdgezeur te weerstaan ge had hebben, want natuurlijk zou iedere jongen en ieder meisje niets liever gewild hebben, dan in zoo'n fraai turncostuum aan de optocht deel te nemen. Voor de organisatie van deze schitterende op- marsch naar het feestterrein komt het bestuur een woord van hulde en waardeering toe en toen wij haar zagen passeeren steeg, als oudturner, uit het binnenst van ons gemoed een welgemeend schietgebedje op, om te vragen de verharde en getrainde, maar bovenal de jongere gymnasten het openluchtturnen te veraangenamen met vriendelijke, warme, alles tot hooger leven op voerende zonnestralen, en een accoordje aan le gaan met Pluvius om tot minstens 6 uur achter de schermen te blijven. We zijn tevreden geweest. Het had aangenamer op hel terrein kunnen zijn voor de duizend koppige .menigte, die dit feest der jeugd wenschte bij te wonen, maar bij de mooiste gedeelten, als de aanbiddellijke jeugd heerschappij voerde op het groen-donzig tapijt, kon de zon de smeek beden van zooveel jonge zieltjes niet weerstaan en overgoot ze de lieve jeugd met haar opwek kende, verkwikkende stralen. Maar ze was zeker niet in haar beste humeur, want na een zonnige lach, trok ze een gezicht om in je schulp lees je winterjas te -kruipen. Ondanks het gure Pinksterweer, was de be langstelling buitengewoon groot en kan het be stuur van T. V. IJ. met voldoening op deze pro pagandistische turndag terugzien. Het was een „demonstratie" en geen „wed strijd". dus ging heel de belangstelling uit naar het edele turnen. De uitvoeringen waren uitste kend, soms van zeer hoog gehalte, doch daar mede zouden we het terrein van onzen sport- deskundige betreden. Dat lag niet in onze be doeling, J- gymnastiek. Wegens overvloed van copy komen wij op de gymnastiek-demonstratie van den 2den Pinkster dag in het Zaterdagnummer terug. VOETBAL. stormvogels—vitesse 2—3. Stormvogels heeft den eindstrijd om den Hol- dertbeker niet kunnen bereiken. Het dient erkend dat Stormvogels om haar spel een overwinning ook niet verdiend had, want wat onze plaatsge- nGoten den vrij talrijken bezoekers op 't W.V.V. terrein lieten zien, was maar weinig bijzonders. En toch had het vrij gemakkelijk een IJmuider zege kunnen worden. Het pechduiveltje zat de blauw-witten echter geducht dwars. Zoo schoot Houtkamp tweemaal ver buiten bereik van kee per Spanjaard (ex-V.V.A.) tegen de bovenlat en was Visman aan den anderen kant zoo onfortuin lijk om eerst in eigen doel te schieten en daarna geen kwartminuut later zóó slecht weg te werken, dat ook daardoor een doelpunt ontstond Zooals wij echter reeds zeiden, stond het spel van Stormvogels op geen hoog peil. Vooral vóór de rust hebben we de Stormvogelsaanval en middenlinie maar weinig goede dingen zien ver richten. De linkerwing en dan speciaal v, d. Velde was er finaal uit. Deze trapte den bal maar hard naar voren, zoodat er voor Houtkamp en Oldenburg geen inhalen mogelijk was. Boven dien ontbak het zoo noodige enthousiasme en waar Horsten en Tap hierover wel beschikten, is het te begrijpen, dat van den St. linkerwing voor Vitesse weinig gevaar dreigde. Ook Houtkamp en Oldenburg waren minder op dreef dan anders. De beste was nog Veuger, van wien we op deze voor hem vreemde plaats de minste verwachtingen Hadden. Hij kreeg echter maar zeer weinig te doen, wat dubbel onverstan dig was, daar deze speler met den wind mee voorzette. Na de thee speelde de Stormvogelsvoorhoede iets beter en vooral iets vuriger. Het schieten bleef echter zwakjes. Van v. d. Velde noteerden we slechts één schot van beteekenis, dat Span jaard keurig stopte. Oldenburg zag geen kans r afgemeten through-pass van Houtkamp, waardoor hij alleen voor den keeper kwam, in een doelpunt om te zetten. De Stormvogelsverdediging speelde ook niel zooals wij dat van haar gewend zijn. Individuee' werden wel goede dingen gedaan en dan denken we vooral aan Haak, die heel wat aanvallen in eentje tot staan heeft gebracht, maar een hecht blok was de Stormvogels-verdediging niet. In de middenlinie vonden we v. d. Velde het best, Vis man het minst op dreef. Thijssen had geen pretti- gen middeg. Hij heeft maar weinig gelegenheid ge had om zijn capiciteiten te toonen en werd noch tans driemaal gepasseerd éénmaal vóór en tweemaal na de rust. Laatstgenoemde twee doel punten memoreerden we reeds; het eerste doel punt ontstond toen de Stormvogels-verdedigers bleven staan, waarschijnlijk denkende, dat er van buitenspel prake was. Thyssen liep nog uit, doch het baatte niet. Vitesse leidde met 10. Nog vóór de rust wist Houtkamp met een ver schot echter gelijk te maken. Zooals we reeds opmerkten, werkte Vitesse enthousiaster dan Stormvogels. Haar middenlinie Tap (ex-U.V.V), Hendriks, Vaags, zat actiever achter de voorhoede aan en steunde deze linie ook beter. Nu dient erkend, dat de Vitesse-voor- hoede door het kiezen van een goede positie, in tegenstelling met den Stormvogels-aanval, de taak van haar middenlinie in dezen aanmerke lijk verlichtte. De rechtsbuitenplaats bij de Arnhemmers be zette de ex-internationaal-Ajaxied-Blauw-witter- Spartaan Jan de Natris. Dat hij er bijster veel van terecht bracht, kunnen we niet zeggen, maar dat hij minder was dan de andere 9 voorhoede spelers willen we ook niet beweren. In de Vites- se-achterhoede memoreeren we in 't bijzonder Horsten, WITTE KRUIS. Stel niet uit lid te worden van het Witte Kruis tot dit noodig is. Ziekte komt onver- wachs, het noodlidmaatschap kost u dan f 5.—. Voor f 1.50 Contributie per jaar dus 3 cent per week is men lid en heeft dan recht op kostelooze hulp van een der wijk zusters en tevens gebruik van verpleeg- materiaal. Opgave van lidmaatschap gelieve men te richten aan den Administrateur den heer J. Woltman, Gebouw Witte Kruis te IJmuiden. Doorzitten i gj a jjyg jg Stakloopen I ftn Hierboven staat reeds te lezen, dat de stand met de rust gelijk was. Na de thee domineerde Stormvogels geruimen tijd, welke meerderheid Houtkamp uit een penalty in een doelpunt uitdrukte (21). Tot zes minuten voor tijd be hield Stormvogels dezen voorsprong. Toen drong Horsten met zijn voorhoede mede naar voren. Een ontstuimige aanval van den rechterwing volg de, een voorzet en Visman trapte keihard in eigen doel (22). Een kwartminuut later lag nummer drie achter Thijssen. Vitesse komt nu met V.U.C. in den eindstrijd, olympische spelen 1928 amsterdam. Het Comité 1928 en het Vreemdelingenverkeer. In verband met verschillende tot het Comité 1928 gerichte vragen betreffende de propaganda voor het vreemdelingenverkeer in 1928, deelt het Comité mede, dat hoezeer zijn taak ook in eerste instantie op de voorbereiding en de uitvoering der Olympische Spelen gericht is, het toch ten volle medewerken wil om van het vreemdelingen- bezÖek ter gelegenheid van de Spelen tevens een blijvende propaganda voor Nederland te doen uitgaan. Reeds is bij de uitgebreide campagne in de buitenlandsche pers steeds tevens de aan dacht gevestigd op Nederland. Nooit te voren is één onderwerp zóó intensief in de pers van de geheele wereld behandeld en hierdoor op zich zelf is reeds bij voortduring de aandacht op ons land gevestigd. Verder zijn of worden weldra alsnog voor pro- paganda-doeleinden op ruime schaal verspreid een officieele gids, een propagandaplaat, boeken leggers, sluitzegels enz. en bovendien is met verschillende organisaties inzake propaganda voor ons land, overleg gepleegd met name met de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Deze organisatie is haar taak reeds aangevangen en haar ervaring op dit gebied waarborgt ongetwijfeld een doelmatige behandeling. Het Comité 1928 is bereid in elk opzicht mede te werken om van het bezoek aan de Spelen der IXe Olympiade een blijvende propaganda voor Nederland te doen uitgaan, doch het vertrouwt tevens, dat alle landgenooten, die voor dat doel gastvrijheid zullen verleenen, van het groote be lang, hetwelk ons land daarbij heeft, in gelijke mate doordrongen zijn. Schriftelijke vragen van leden van den Gemeente raad, op grond van artikel 17 van het reglement van orde. De heer J. de Nobel heeft de volgende vragen gesteld: „1, Is het Burgemeester en Wethouders be kend, dat de Coöperatieve Badinrichting aan de Snelliusstraat te IJmuiden, Dinsdag 24 Mei, staat gesloten te worden? 2. Kan het juist zijn, dat de, aan deze inrich ting toegezegde steun, in den vorm van school- baden, geheel heeft ontbroken of althans zeer spoedig is geëindigd? 3. Zijn Burgemeester en Wethouders bereid, onafgescheiden van de resultaten van het onder zoek der Commissie i.z. bad- en zweminrichtin gen, pogingen aan te wenden om het sluiten dezer zeer nuttige inrichting te voorkomen?" In antwoord op de eerste vraag kan worden medegedeeld, dat van sluiting der badinrichting ons college officieel niets bekend is. Uit de, in de pers verschenen berichten mag echter worden opgemaakt, dat inderdaad tot sluiting is of zal worden overgegaan. Ten aanzien van de tweede vraag wordt ver wezen naar punt 13 (algemeene beschouwingen) van onze memorie van antwoord op de rapporten van het verhandelde in de afdeelingen van den Raad, betreffende het onderzoek der begrootin gen voor het dienstjaar 1926. Daar werd het vol gende gezegd: ,Het verstrekken van baden aan schoolkinde ren is door Burgemeester en Wethouders reeds 1922 onder de oogen gezien. Hun college kon toen geen uitvoering geven aan de gemaakte plannen, omdat de kosten f 5000.per jaar zouden moeten bedragen. Bovendien was het personeel van één der scholen, waarbij in 1917 een proef was genomen, niet meer bereid zich beschikbaar te stellen voor geleide naar en van het bad, omdat wel in het begin veel animo be- ;tónd, doch het aantal deelnemers zich spoedig aanzienlijk beperkte. De derde vraag wordt door ons ontkennend be antwoord. In één der eerstvolgende vergaderin gen zal echter aan den raad worden voorgesteld, over te gaan tot de benoeming van een commis sie ad hoe, ter onderzoek van de mogelijkheid van de stichting eener bad- en zweminrichting. Het komt ons gewenscht voor, de resultaten van het hier bedoelde onderzoek af té wachten, al vorens maatregelen te nemen. I

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1