Uw Haar Agenda Officieel Vervolg Plaatselijk Nieuws ijmuiden Velsen Santpoort Burgerlijke Stand. Gevonden voorwerpen ftdieren Politierapport Visscherij. Scheepvaart ZATERDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Palronaatsgebouw, Zeeweg, Weldadigheidscon cert Euphonie, 8 uur. ZONDAG. Thalia, Concert, 3, 5 en 8.15 uur. Velserbeek, Theeschenkerij, Concert, 3 uur. Badpaviljoen Noordzee, Concert, 3 uur. Park Concordia, Velssn. Weldadigheidsconcert, Harmoniekapel De Eendracht, 8 uur. Leger des Heils, Tent Hadleystraat, groote slui tingssamenkomsten, 10, 3 en 8 uur. MAANDAG. Thalia, Bioscoop, 8,15 uur. DINSDAG. Zitting Centraal Stembureau, ten Raadhuize, 10 uur. Augusta-Hotel, Alg. Vergadering afd. Roode Kruis, 8 uur. Burgemeester en- Wethouders van Velsen brengen ter algemeene kennis het volgende raads besluit: No. 8. De Raad der gemeente Velsen; Gezien het verzoek van het bestuur der ver- ceniging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmui- den, om op grond van artikel 72 der Lager-Onder- wijswet 1920, overeenkomstig artikel 74 dier wet de benoodigde gelden uit de gemeentekas te ver strekken voor den verbouw (eventueele uitbrei ding) van de door haar beheerde bijzondere school aan den Engelmundusweg; Gezien het prae-advies van "Burgemeester en Wethouders, opgenomen in gemeenteblad no. 84 van 1927; Overwegende, dat hel verzoek aan de eischen van de wet voldoet; Gelet op de bepalingen van de Lager-Onder- wijswet 1920; besluit a. de gevraagde medewerking te verleenen; b. er aan te herinneren, dat binnen dertig vrije dagen, te rekenen van den dag waarop dit besluit is openbaar gemaakt, ieder ingezetene en het schoolbestuur daarvan bij Gedeputeerde Sta ten in beroep kan komen. Gedaan ter openbare vegadering van den 7 Juni 1927. De Secretaris, De Voorzitter, (get.) J. KOSTELIJK, (get.) J. P. HANDGRAAF. Veslen, 8 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, J. KOSTELIJK. J. P. HANDGRAAF, Lb. STEMMING. Burgemeester en Wethouders van Velsen bren gen ter openbare kennis, dat op Woensdag, 29 Juni 1927, van des morgens acht uur tot des na middags vijl uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad van Velsen, Herinnerd wordt aari de verplichting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid, der Kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keu ze mede te werken, zich binnen den voor de stem ming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kies recht moet aanmelden bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdis- trict. De kiezer, die aan deze verplichting niet vol doet, wordt, tenzij den rechter van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met geld boete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog; geen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden op gelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgeven de, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uit geschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Velsen, 10 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, J. KOSTELIJK. J. P. HANDGRAAF, l,b. DIENSTPLICHT. Inschrijvingsregister en alphabethisch register. De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat het inschrijvingsregister voor de lichting 1928 met het daaruit opgemaakt alphabethisch register gedurende tien dagen, van 11 Juni tot en met 20 Juni a.s., ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Tegen deze registers kan binnen dien tijd be zwaar worden ingebracht bij een met redenen omkleed verzoekschrift. Dit moet bij den Burge meester, ter secretarie dezer gemeente worden ingediend. Aan den verzoeker wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan den Commissaris der Ko ningin; deze beslist .bij een met redenen omkleed besluit.^ Het verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn. Velsen, 10 Juni 1927. De Burgemeester, J. P. HANDGRAAF, l.b. De Gemeentelijke Geneeskundige is verhinderd op Woensdag 15 Juni spreekuur te houden, en hoopt dat daarom te doen op Donderdagmiddag 16 Juni van 23 uur in het raadhuis en van 3.304.30 in het dienstgebouw op het Willems plein te IJmuiden. KENNISGEVING. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge- gebracht, dat de vergadering der SCHOONHEIDS COMMISSIE zal worden gehouden op DONDER DAG 16 JUNI 1927, des voorm. 9.30 uur, ten kan tore van het bedrijf Openbare Werken te Velsen. Tijdens deze vergadering zullen belanghebben den van 11 tot 11.30 uur in de gelegenheid wor den gesteld de commissie te spreken. Te behan delen schetsontwerpen worden uiterlijk tot Dins dag 14 Juni a.s., middags 12 uur, bij den secre taris ingewacht. Velsen, 11 Juni 1927. De secretaris der commissie, j J. ARENDS. Men heeft nu d® zijleuningen van de beton- brug in hel raidden nog beter voorzien, ter bevei liging voor de eleclriscüc draden van de spoor. men heeft er rechte, langwerpige stukken op gezet, op de hoeken schuin afloopend. Met is nu voor de jeugd vermoedelijk wel aidoende, maar het is afschuwelijk van leelijkheid. Deze brug is nu een monster geworden en de Schoonheids commissie is er zeker niet in gekend. De vraag is, of die afschuwelijke hekken er nu altijd moeten blijven. In de gisteren gehouden algemeene vergade ring der N.v. Uitgevers Mij. IJmuiden werden de balans en de winst- en verliesrekening goedge keurd. Besloten werd het winstsaldo op nieuwe rekening over te brengen. Een voorstel tot sta tutenwijziging en de benoeming van een lid van den Raad van Beheer werden aangehouden. De Harmonie Concordia, directeur de heer Sam Vlessing, gaf gisteravond haar eerste con cert in dit seizoen in de tent op het Willemsplein. Er was met het mooie weer veel belangstelling. De politie had energieke maatregelen genomen, om het vliegen door de jeugd en het druk wan delen en praten tegen te gaan, zoodat men nu veel rustiger van de muziek kon genieten. Als nu ook het publiek zelf wil meewerken, zullen wij dezen zomer nog van vele concerten kunnen ge nieten. i De heer Kortenhorst, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: ls het juist, dat voortaan in de Rijksbestekken een bepaling zal voorkomen, waardoor inschrij vers voor levering van Duitsch gewalst ijzer ver plicht worden, afzonderlijke prijsopgave te ver strekken voor dat product, wanneer het vervaar digd wordt uit ruwijzer, afkomstig van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens te IJmuiden en wanneer het vervaardigd wordt uit ruwijzer, af komstig van Duitsche hoogovens? Zoo ja, wil de minister dan bevorderen, dat de ze besteksbepaling ruimer wordt geformuleerd, en een dusdanigen, meer algemeenen inhoud ver krijgt, dat vooreerst voorkomen wordt, dat de Nederlandsche producten in het algemeen bij be stellingen van de overheid om een of andere re den worden voorbijgegaan en dat vervolgens be reikt wordt, dat de overheid desgewpnscht aan die producten de voorkeur kan geven, waarin het grootste percentage door Nederlanders geleverden arbeid is verwerkt? Gisteren is te Haarlem door den Rijkswater staat aanbesteed: Het verrichten en onderhouden van verfwerk aan een drijvend droogdok, behoorende tot het onderhoud va"n de werken van de visschershaven te IJmuiden, Laagste inschrijver: J. Bestebroer, den Haag f 5490. l Het maken van een meerstoel in de visschers haven te IJmuiden behoorende tot de werken van genoemde haven. Laagste inschrijfster: Fa. P. Heere Zonen, IJmuiden f 4650, Het verrichten van verfwerken ten behoeve van inrichtingen aan 't Noordzeekanaal. m Ingeschreven op perceel 2 door Fa. P. H. van den Bos Zonen, Heemstede, f 3300. Laagste inschrijver op alle perceelen J. J. de Pauw, Hansweert, f 8670. I Gisteravond hebben velen de film ,,De Groote Parade" in Thalia reeds gezien. Met groote aandacht werd het groote werk gevolgd, waartoe de versterkte muziek en de enscenee- ring zeer medewerkte, om een machtiger indruk te geven van het vreeselijke oorlogsgedoe. Bij Kon. besluit van 4 dezer is bepaald, dat, met ingang van 1 Mei jl.: het ontvangkantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te IJmuiden omvat van het grondgebied van de gemeente Velsen het deel gelegen bezuiden het Noordzeekanaal; Dit besluit blijft buiten toepassing ten aanzien van de invordering van aanslagen in de directe belastingen, loopende over een tijdvak, dat is aan gevangen vóór 1 Mei jl., alsmede ten aanzien van aanslagen in de dividend- en tantièmebelasting, betrekking hebbende op uitdeelingen en salaris sen over een boekjaar, dat vóór 1 Mei jl. is ge ëindigd. ZJ De Harmonie Concordia en IJmuidens Man nenkoor geven a.s. Vrijdag 17 Juni een concert in Thalia, ten bate van de slachtoffers van de stormramp in den Achterhoek. De directie van Thalia stelt de zaal hiervoor gratis beschikbaar. A.s. Dinsdagavond heeft in de bovenzaal van het Augusta-Hotel dé jaarvergadering plaats der afdeeling van het Ned. Roode Kruis, op welke vergadering, ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van het Roode Kruis, eenige medailles zul len worden uitgereikt. BEROEPSKEUZE. De secretaris der Vereeniging tot Bevordering van Voorlichting bij Beroepskeuze, de heer H. Hennink, schijft ons: Nu de vereeniging reeds ongeveer twee jaar be staat is het wel gewenscht eens een overzicht te geven van door haar verrichte en in de naaste toekomst te verrichten werkzaamheden. Meende men bij de oprichting der Vereen, uit het aantal der toetredende personen een behoor lijke belangstelling voor beroepskeuze-voorlich ting te mogen afleiden, deze belangstelling is in het sindsdien verstreken tijdperk toch niet zoo groot geweest dat de plannen der vereeniging on gestoord voortgang konden hebben. Gelukkig is er ten deze den laatsten tijd een verandering ten goede te bespeuren, een verande ring die mede in de hand wordt gewerkt door dat de bestuursleden onzer vereeniging door persoonlijk bezoek of aanschrijving belangstel ling voor ons werk trachten te wekken bij parti culiere personen, vakbonden en andere vereeni- gingen, fabrieken en werkplaatsen. Ook door de welwillendheid der plaatselijke pers, die ons van tijd tot tijd in de gelegenheid stelt door het opnemen van korte stukjes belang stelling te wekken en gaande te houden, wordt deze verandering mede in de hand gewerkt. De studiecommissies, die wij instelden, ter be studeering der verschillende beroepen etc., en waarvoor het ons aanvankelijk nogal mofeite kost te geschikte krachten te vinden, zijn thans voor een deel hun belangrijke taak begonnen, We hopen van deze commissie het materiaal te verkrijgen dat ons in staat moet stellen het ter- wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij hei des morgens inwrijii mei een weinig furoi 't voldoet iedereen rein der beroepskeuze-voorlichting beter te over- zien en adviezen te verstrekken waarvan de op volging der canöidaten het gewenschte resultaat zal brengen. De gemeentearts, lid van ons bestuur, is be reids aangevangen door het desgewenscht uitbren gen van medisch advies, dezen kant van de be roepskeuze-voorlichting te verzorgen. Uuders en opvoeders kunnen op de zittingen van den ge meentearts medisch beroeps-advies voor hunne kinderen en pupillen verzoeken. De heer f. v. Mever, leider van het Beroeps bureau te Zaandam, stelde zich op ons verzoek beschikbaar, voorloopig ook hier als adviseur, zitting te nemen, tot de vereeniging een daartoe geschikt persoon in onze gemeente gevonden heeft. lntusschen kost de inrichting van een op be scheiden voet ingericht bureau voorloopig 4 a f 500 s jaars. Waar dit bedrag uit contributie niet kon worden samengebracht en voor het loo pende jaar geen subsidie bij de gemeente kon worden aangevraagd, tracht 't bestuur, door reeds vermelde persoonlijke bezoeken, financieel krach tige personen, vereenigingen, fabrieken en han- delsvereenigingen tot een geldelijk offer te bewe gen. Wij verwachten er aldus in te slagen binnen korten tijd de gelden bijeen te brengen, noodig voor de inrichting van een bureau tot voorlich ting. e Indien deze korte uiteenzetting van het onge twijfeld weinige wat onze vereeniging tot dusver heeft kunnen verrichten, er toe bijdraagt de men- schen op te wekken onzen arbeid krachtig te steunen, door lid of begunstiger der vereeniging te worden, heeft dit overzicht toch in dat opzicht aan de verwachting beantwoord. Het secretariaat is gevestigd: Driehuizerkerk- S3. i jjiiiisyaiii Op het terrein der Papierfabriek is gister middag een ernstig ongeval gebeurd. De 16-jarige H. P., wonende in de Eendrachtstraat, wilde ver moedelijk op een stellage klimmen, waarop arbei ders aan het werk waren. Hij is toen van een hoogte van 5 Meter gevallen. Men vond den knaap bewusteloos. Op last van Dr. Barentsen werd hij naar het Diaconessenhuis vervoerd, omdat hij waarschijnlijk een schedelbreuk had bekomen. Bij aankomst bleek hij echter reeds overleden te zijn. I Woensdagavond heeft de prijsuitdèeling in verband met het door de Kegelclub „Excelsior" uitgeschreven concours plaats gehad. Ze geschiedde onder toespraken door den voor zitter, den heer Tabois. Na afloop werd nog een verrassingswedstrijd gehouden om twee prijzen, welke gewonnen wer den door den heer Verwei van IJmuiden en me vrouw Heykoop te Velsen, Gevonden voorwerpen in het park Velser beek: een damestaschje, een huissleutel en een spoorboekje in étui. Gelijk in een advertentie in dit nummer aan gekondigd wordt, zal door „Zang Veredelt" alhier en het „Beverwijksch Mannenkoor" in Hotel De Prins een concert gegeven worden ten bate der slachtoffers van de stormramp. Laten nu velen loonen, dat ze wenschen de opbrengst hoog op te voeren. Men deelt ons mede,, dat het door ons over genomen bericht inzake de steunactie der ver eeniging Weduwenzorg van het personeel der pa pierfabriek, geheel onjuist is. Onjuist is, dat men het nog niets eens tot f 100 heeft kunnen bren gen, daar er nu al f 260 bijeen is en de inschrij ving nog niet gesloten is. Onjuist is dus ook, dat de leden niet meer betalen dan het vastgestelde bedrag van 25 cent. Blijkens het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut de onteigening van perceelen, erfdienstbaar heden en andere zakelijke rechten, noodig voor verbetering van den Rijksweg van Haarlem naar Velsen, in de gemeente'Haarlem, Schoten en Vel sen, werd de opmerking gemaakt dat bij dit ont werp blijkbaar geen rekening is gehouden met het feit, dat de gemeente Schoten niet meer bestaat. Vele leden waren van oordeel, dat de indiening van dit ontwerp duidelijk maakt, hoe dringend noodig het is, dat onverwijld het Rijkswegenplan worde vastgesteld. Zondagavond zal in 't park van Concordia 'n concert gegeven worden door de Harmoniekapel der Kon. Ned. Papierfabriek „De Eendracht" te Velsen, De opbrengst komt ten bate van de slachtoffers der stormramp in het oosten des lands, dus het is zeer wenschelijk, dat de entreegelden rijkelijk toevloeien, Het besluit van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaarszaken, om de gemeente Velsen van de 1ste naar de 2e klasse over te brengen, heeft veel onrust en beroering gebracht onder het rijkspersoneel en de onder- Zaterdagavond 11 Juni om 8 uur in Hotel De Prins een protestvergadering worden gehouden, waar als spreker, daartoe aangezocht, o.a. hoopt op te treden de heer F. Perdok, voorzitter der Centrale van Vereenigingen van personeel in 's rijksdienst te 's Gravenhage, Ook ligt het in de bedoeling een onderhoud aan te vragen bij Zijne Excellentie den Minister van Financiën, Jhr. de Geer en een bespreking te houden met het Bureau voor Ambtenaarszaken. Van de zijde van het gemeentebestuur zal ook niets onbeproefd worden gelaten om het Besluit ongedaan te maken. Het hier ter plaatse gevestigde bazar-comité, dat zich ten doel stelt onze plaats een muziek tent te bezorgen, heeft zich onlangs per circulaire tot de burgerij gewend met het verzoek geld of iets anders voor den bazar af te staan. Van deze schoone gelegenheid heeft een handig oplichter gebruik gemaakt, althans gebruik trachten te ma ken, om iets machtig te worden. Hij vervoegde zich daartoe bij mevrouw Guépin, wier dienstbo de hij opdroeg aan mevrouw te vragen hem de goederen, welke overgebleven waren van den „Witte Kruis"-bazar af te dragen. Mevrouw was echter niet thuis, en toen zij later van een en an der hoorde vond zij een dergelijk verzoek zóó vreemd, dat zij den voorzitter van het comité, den heer Cornegge, om inlichtingen verzocht. Toen bleek, dat deze van een dergelijk verzoek niets wist en men met een poging tot oplichting te doen had gehad. Het comité heeft besloten den dames en heeren, die gerechtigd zijn geld en goederen in ontvangst te nemen, een legitimatiebewijs te verstrekken. i Hedenavond wordt in „Zomerlust" een ver gadering gehouden, uitgeschreven door de afd. IJmuiden van den Vrijz, Dem. Bond, op welke bij eenkomst men zal trachten een afdeeling te Sant poort op te richten. Zooals men weet, bestond hier ter plaatse vroe ger een Vrijz. Dem. Kiesvereeniging. Dinsdag a.s. worden onze plaatselijke ver eenigingen „Vox Humana" en „Soli Deo Gloria", welke kort geleden resp. op concoursen te Zand- voort en Amsterdam een eersten prijs wisten te bemachtigen, door den Besturenbond „Eensge zindheid" gehuldigd. Bij de halte Driehuis-Westerveld stellen de hul- digers en de prijswinnaars zich op en marchee- ren dan via Hagelingerweg, Rijksstraatweg, Ter- rasweg, Enschedélaan, Wüstelaan en Rijksstraat weg naar „Zomerlust", alwaar tot de dames en heeren het woord gevoerd zal worden. Voor de levering van anthraciet ten behoe ve van de spaarkas „Arbeid Adelt" is als volgt ingeschreven: N.V. Het Anker, Amsterdam, Belgische anthra ciet 2030 m.M. en 3050 m.M. resp. f 2.13 en f 2.28 per H.L. N.V. Hoenderdos Steenkolenhan del, Belgische anthraciet f 1.95 en f 2.20, f 2.10 en f 2.35. Holl. anthraciet f 1.90 en f 1.90, f 1.75 en f 1.95. De Graaf, Bloemendaal, Holl. Anthraciet f 1.95 en f 2.10; Vereenigde Steenkolenhandel IJmuiden, Belg. Anthraciet f 2.10 en f 2.30. Aan laatstgenoemde firma is de levering ge gund. Gisteren werd een grasveiling gehouden in „Zomerlust" ten overstaan van Notaris Boerlage, waarvoor groote belangstelling bestond, 't Ge volg van de groote vraag was, dat de prijzen hoog waren. Geboorten: A. E. KuijlBruijns, d.; J. H. van NieropAmes, z.; A. RoozeHenning, z.; J. E. Warnaarvan Raan, z. s Gehuwd Th. Floris en J. C, Bal; Th. de Ruyter en W. Warmenhoven; H, Bierman en E. Warmenhoven. Overleden: Johannes van Minnen, 16 uur, z. van A. v. Minnen. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. Als werkloos ingeschreven 11 Juni 1927: 5 timmerlieden, 4 bankwerkers, 3 stokers, 5 ma chinisten, 1 chauffeur, 1 loodgieter, 1 sigarenma ker, 1 visscher, 2 kantoorbedienden, 84 los arbei- IJmuiden. Bureau Willemsplein. Een matten klopper, een touwtje met vier sleutels, een huis sleutel, een doublé medaillon met portret, een dop van auto, een heerenrijwiel, een bruine portemon- naie met inhoud, een damesarmbandhorloge, een paarlemoeren broche met initialen, een kap van een auto, een witte zijden das, een medaillon, een jongensmuts, een kinderportemonnaie met inhoud, een rijwielbelastingmerk, een asdop van Ford auto, een borstje van kinderjasje, een zwarte her dershond, een blauwe jongenspet, een donkere gummijas. Bureau Engelmundusweg. Een portemonnaie met inhoud, een blauwe postduif, een blauw werk pak, een bruine damesbont, een Lipssleutel, een wit schortje, een ring met sleutels, een medaillon, een zakmesje, een zwart kinderschoentje. Velsen. Bureau Wijkerstraatweg. Een porte monnaie met inhoud, een halsketting, een porte feuille met inhoud, een rozenkrans, een koperen gewicht. BESTEL UW DRUKWERK BIJ DE N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMUIDEN - WILLEMSPLEIN IJMUIDEN. De heer O. aan de Kennemerlaan deed aan gifte van de vermissing van een antennepaal, eenige meters draad en isolatoren van zijn radio verbinding. Door de politie wodt een onderzoek ingesteld. Velsen. Door de politie werd aangehouden de woonwagenbewoner J. G., die gesignaleerd stond in het Alg. Politiblad, daar hij nog iets met de justitie had te vereffenen. De man betaalde de boete en werd daarna weer vrijgelaten. De autobestuurder J. J. B. te Amsterdam werd bekeurd, wegens het rijden op een rijwiel pad. Op het politiebureau werd een nieuw hee renrijwiel gedeponeerd, dat onbeheerd op den Wijkerstraatweg was gevonden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ontmoetten twee agenten op den Wijkerstraat weg een wielrijder, die zonder licht reed. Aan hun sommatie om af te stappen, gaf hij geen ge volg. Een der agenten sprong op een passee- renden auto en haalde hem weer in, doch nu ver zette de man zich heftig tegen zijn overbrenging naar bet bureau. Toen echter de tweede agent was gearriveerd, gelukte dit toch en Ve j Ine een drietal overtredingen, proces-verbal tI- den weerbarstigen wielrijder, zekeren C A lx Beverwijk, opgemaakt. De besommingen der aan den rijksviscnX aangekomen visschersvaartuigen waren- 10 JUNI 1927. IJM. 165 Martha 1JM. 290 Avanti IJM. 72 Caroline IJM. 119 Mies en Truus IJM. 330 Flandria 8 JUNI 1927. IJM. 177 Emma IJM. 153 Ada IJM. 481 Amsteldijk IJM. 4 Gelria IJM. 44 Plejaden IJM. 179 Holland III IJM. 27 Zwarte Zee IJM. 59 Clasine Luther IJM, 325 Gloria IJM. 127 Derika XIII IJM. 32 Zeemeeuw IJM. 418 Derika V IJM, 51 Catania ljiu. 99 joh. Elisabeth HH. 138 Duitsche kotter 9 JUNI 1927. H.C. 97 Kattrepel IJM. 323 Walvisch IJM. 28 Walrus IJM. 29 Zeeleeuw IJM. 52 Dordrecht IJM. 192 Pelikaan IJM. 26 Witte Zee IJM, 405 Derika II IJM. 108 Clara Nicol IJM. 53 Derika VI IJM. 45 Perseus IJM. 180 Holland IV IJM. 417 Derika VII IJM. 157 Maria v, Hattum Gedurende de week van 2 t/m. 8 Jmj kwamen alhier de navolgende vaartuigen bij 73 stoomtrawlers, 3 motor-, 32 zeillotój Duitsche motorkotter en 92 kustvis9cbers. De besommingen waren als volgt: stoomtrawlers van f 608 tot f 4764; motorloj van f 230 tot f 515; zeilloggers van f 58 tol ij Duitsche motorkotter f 666, terwijl dt U schers totaal f 4397 besomden. De aanvoer bestond uit 540.868 Kg, Iravlij De totaal opbrengst bedroeg f 191.771.02. De stoomtrawler Alcmaria, IJM, 2J,ii Woensdag door den motorkotter Lena, IJ,( binnengesleept. De Alcmaria had ter hoofai Kamperduin de schroef stukgeslagen op is der water zittend wrak. De stoomtrawler Emma, IJM. IJl, Donderdagmorgen van hier ter visicbirij trok, keerde 's middags weder terug met •4; schade. 1.» De motorharinglogger Cornelia, KW. tl kwam hier Dinsdag binnen met defecte ca. De vangst bedroeg 58 kantjes haring. Hr. Ms. Politiekruiser Triton is, houden van toezicht op de visscherij indeNaj zee, te Nieuwediep teruggekeerd. Woensdagmiddag werd, overeenkom:!) I oude traditie, aan de Koningin de eerste ti* Hollandsche haring aangeboden. Deze harlap aangebracht door het stoomschip „Nepil VL. 44, schipper H. Struis, van de reedetij Joost Pot te Vlaardingen. De visch was (<j#|| door den opperkeurraeester H. N. Droppet werd in een met Nederlandsche vlaggen vetnl auto van Vlaardingen naar Het Loo gebral oranje geschilderde tonnetjes, door den scsf en den machinist van het vaartuig, den keurmeester en één der heeren van de r«fl||| li ii IJmuiden. Aangekomen 7 Juni: Loul motorkotter, Christiansand, makreel, visscbe» ven; Mistletoe, motorkotter, ChristiansuJ id.; 9 Juni: Septer, motorkotter, Christian**! id.; Karin, motorkotter, Christiansand, iA Vertrokken 8 Juni: Vale of Pickering. ik cestle, ledig; 9 Juni: Leonard I en MuM* torkotters, Christiansand, ledig; 10 Juniril en Karin, motorkotters, Christiansand, M Velsen. Aangekomen 10 Juni: Ursula st., Wiborg, papierhout, Papierfabriek. Vertrokken 8 Juni: Prima, st., Gent, te IJmuiden gebunkerd); 10 Juni: Kanf* st., IJmuiden v.o. (meerde aan den toerw^i ger). li. IJmuiden. De Zondag van hier naar "j q| haven vertrokken zeesleepboot 1 ty baggermolen op sleeptouw, is Dinsdag "ly slecht weer te Delfzijl binnengeloopen. Huwelijksaangifte*. De Ambtenaar van den Burgerlijken gemeente Velsen brengt ter kenni» hebbenden, dat het noodig f», dat W Ujksaangifte de stukken worden ov«rf«''rj voor het huwelijk vereischt worden, Wj onjuistheden of teleurstellingen ten ean^L de huwelijksafkondiging of kaweü|k'T0™T te voorkomen. Inlichtingen betreffende de kunnen verkregen worden aan de aMe* gerlijke Stand op eiken werkdag tu**® v.m. en 1 uur n.m. ;j De Ambtenaar van den Bur few* - J voornoemd,

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6