Vervolg Plaatselijk Nieuws ijmuiden Vei.en. Santpoort Driehuis Ingezonden Sport. i). V. V. Stormvogels Visscherij AGENDA. WOENSDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Hotel „De Prins". Liefdadigheidsconcert „Zang Veredelt" en Beverwijksch Mannen koor, 8 uur. Zaal Bloemoord. Openb. Vergadering Federatie van Metaalbewerkers, 8 uur, DONDERDAG. Park „Veiserheek"Concert Harmonie- vereeniging „De Eendracht", 8 uur. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. VRIJDAG. ThaliaLiefdadigheidsconcert IJmuidens Mannenkoor en Harmonie Concordia, 8 u. Heru. Kerk Kalverstraat. Viering 10-ja rig bestaan Herv. Kinderkerk, 8 uur. Polikliniek Koningsplein 17, Officiëele opening, 8 uur. Toen de bakker A. v. S. Zaterdag middag per rijwiel aan de Zuidzijde der Visschershaven reed, werd hij aangereden door een auto, waardoor hij van de fiets sloeg en bewusteloos bleef liggen. Voorbij gangers vonden hem zoo en brachten hem weer bij. Hij bleek er nogal goed afgeko men te zijn, maar zijn rijwiel was ernstig beschadigd. De Harmonie Kunst na Arbeid maak te Maandagavond een feestelijke omme gang door IJmuiden-Oost, ter gelegenheid van het winnen van een eersten prijs op het muziekconcours te Blaricum, Dit korps zal op 28 Augustus a.s. deel nemen aan het muziekconcours te Bever wijk en wel in de tweede afdeeling harmo nie. Ter kennis van den directeur-gene raal der posterijen en telegrafie zal wor den gebracht, dat de commissie van over leg niet juist acht de interpraetatie van art. 52, 8e lid der dienstvoorwaarden (blij kende uit zijn brief aan de radio-ambtena ren te IJmuiden) volgens welke de nacht diensturen door deze ambtenaren op Zon dagen verricht, niet voor vermenigvuldiging met 11/a in aanmerking komen. Gisteravond was in de bovenzaal van hel Augusta-Holel een vergadering belegd door de afd. IJmuidenVelsen van het Ned. Roode Kruis. De voorzitter, Dr. van Haselen, verheugde zich over de groote opkomst, waar tot nog toe steeds enkelen op de vergaderingen kwamen en sprak de hoop uit, dat er voortaan meer belangstelling voor het werk der afdeeling zou komen. Als punt twee stond op de agenda: de uitrei king van medailles. De voorzitter herinnerde er aan, hoe het Ned. Roode Kruis zijn 60-jarig be staan viert. Er waren plannen, om dit zeer fees telijk te vieren, maar door de stormramp in den achterhoek zijn alle festiviteiten vervallen en zal deze week alleen de jaarvergadering worden ge houden. Spr. zeide dat het Hoofdbestuur heeft gemeend de leden, die zich verdienstelijk hebben gemaakt en meer dan 10 jaar bestuurslid van een afdeeling of een functie bij een transportcolonne hebben bekleed, te moeten eeren door hei aan bieden van een draagmedaille. Dr. van Haselen overhandigde deze medaille aan de heeren B. de Korte en J. v, d. Zijl met een woord van geluk- wensch, dat zij waardig gekeurd waren deze on derscheiding te mogen ontvangen. De medailles warén vergezeld van een oorkonde, geteekend door Prins Hendrik en den Secretaris-Generaal, Mr. G. van Slooten. De voorzitter memoreerde, wat beide heeren hadden gedaan voer de afdeeling in 't bijzonder voor de transportcolonne. Besloten werd het bestuur met een lid uit te breiden, als hoedanig gekozen werd de heer J. Kostelijk, gemeente-secretaris. Bij de rondvraag wees de heer N, Gonlag op het feit, dat de Badinrichting alhier is gesloten, waarbij hij vroeg, of het niet op den weg der af deeling ligt, om mede te werken tot het oprichten van een zwembassin alhier. De voorz. zeide bij zijn komst alhier getroffen te zijn geweest, dat zich toen in enkele weken 3 verdrinkingsgevallen hadden voorgedaan. Spr. had toen pogingen gedaan tot het oprichten van een zwemgelegenheid, maar die waren mislukt. Maar het zou wel mogelijk zijn, om in combinatie met anderen een nieuwe poging te wagen. Dit werd aan het bestuur opgedragen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Prins deelde de voorzitter mede, dat de wedstrij den voor de transportcolonnes zijn uitgesteld tot September en dat het daarom wellicht nog mo gelijk zal zijn, dat een afdeeling der transport colonne alhier aan die wedstrijden zal deelnemen. De heer Bakker vroeg, hoe het staat met de tent voor het zeestrand. De voorzitter antwoord de, dat deze week een groote legertent voor 16 personen wordt verwacht. Mej, Heere vroeg of de tent ook niet op werkdagen opgesteld kan worden, vooral waar hier des zomers zooveel schoolkinderen komen. De voorzitter zeide, dat dit niet mogelijk was en dat hij blij was, dat er tot 7 September voor iederen Zondag vier personen voor de tent be schikbaar zijn. Met een opwekkend woord werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De Kinderkerk der Ned. Herv. ge meente te IJmuiden-Oost bestaat deze maand 10 jaar. Zij werd in 1917 door Mej. R. Meyer-Blom met een klein aantal kin deren in een klein houten schuurtje op een erf aan de Kalverstraat opgericht. Thans kan men zich verheugen in een grooter gebouw en een grooter gehoor. De ze kinderkerk wordt n.l. thans gehouden in de lokalen van de Chr. school aan den Stationsweg en het aantak kinderen, dat haar bezoekt, bedraagt 160170. Men heeft ook wel veel teleurstellingen gehad en veel moeilijkheden moeten overwinnen, maar thans mag men zich in een blijvende groei en belangstelling verheugen. Vrijdagavond a.s. wordt in de consistorie der Herv. Kerk een bijeenkomst gehouden, v/aarin Mej. MeyerBlom iets van de ge schiedenis der kinderkerk zal vertellen. De Gemeenteraadsverkiezingen. Gistermorgen vergaderde ten raadhuize het Centrale Stembureau, voor de loting van de ingediende canaidatenlijsten. Het resultaat was als volgt: i. Anti-Stemdwangpartij. II. R.K. Volkspartij. III. S. D. A. P. IV. Christ-Historische Unie. V. Revol. Arbeiderscomité. VI. Vrijz.-Dem. partij. VII. Lijst Schilling. VIII. Vrijheidsbond. IX. Anti-Revolutionnairen. X. R.K. Staatspartij. Hedenavond wordt in de zaai Bloem oord een vergadering belegd door de afd. IJmuiden der federatie van Metaalbewer kers, waarin de heer Hoone, lid van het Hoofdbestuur, zal spreken over de over- werkvergunningen bij de Hoogovens, ter wijl de heer A. Rosseau zal spreken over de beteekenis der syndicalistische vakbe weging. In de vergadering van de Anti-Stem- dwangpartij is besloten, om alle lijstaan voerders van alle politieke partijen, uit te noodigen tot debat op de a.s, openbare ver gaderingen, die in IJmuiden en Velsen- JNoord zullen worden gehouden. In een nota naar aanleiding van het j verslag der Tweede Kamer over het wets- ontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, erf dienstbaarheden en andere zakelijke rech ten, noodig voor verbetering van den Rijksweg van Haarlem naar V eisen in de gemeenten Haarlem, Schoten en Velsen, merkt de minisier van Waterstaat op, dat ter verbetering van bedoelden weg met een verhardingsbreedte van 6a 7 meter kan worden volstaan. Een verharding van zoo danige ligging en constructie zal worden gekozen, dat latere verbreeding ervan met de minste kosten mogelijk zal blijken. In den Zondag j.l. te Bergen gehou den Nationalen Zangwedstrijd behaalde Velsens Gemengd Koor „Zang Veredelt", directeur de heer Leo Pielage, in de afd. Uitmuntendheid den 4den prijs. De Harmonie St. Caecilia .alhier zal op 4 September deelnemen aan het mu ziekconcours te Beverwijk en wel in de eerste afdeeling harmonie. Ds. J. D. Boerkoel, predikant bij de Geref, Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar Watergraafsmeer, Zaterdagavond j.l. heeft de aangekondigde protestvergadering in Hotel De Prins plaats ge had, Ze was druk bezocht en daarom is het doel, dat men er mee beoogde, aan te toonen, dat de degradatie der gemeente van de 1ste naar de 2de klasse beroering, ontstemming en teleurstel ling had verwekt, bereikt. De heer Groeneveld opende de bijeenkomst en gaf in zijn inleidend woord een kort overzicht van hetgeen aan deze vergadering voorafgegaan is. Hij hoopt, dat de Minister in de groote bladen een verslag van deze protestvergadering zal lezen. Een audiëntie is door hem aangevraagd en ge kregen tegen Maandag a.s. Hierna kreeg de heer Pierdok, voorzitter van de Centrale van Rijkspersoneel het woord, die op duidelijke wijze een historisch overzicht gaf van het stelsel van Classificatie. In 1902 kwam Dr. Kuiper met dit lieflijk plantje, op Duitschen bo dem gekweekt, aandragen, 't Werd alleen maar tentoongesteld en niet in den Hollandschen bo dem geplant. Dit laatste geschiedde in 1918 en tot vreugde van enkelen en verdriet van velen be staat deze plant nog, al zou spreker gaarne dit giftige ding met wortel en tak uitroeien. Thans zijn de Rijksambtenaren en onderwijzers van Vel sen aangewezen om 4 en sommigen 6 van hun salaris te verliezen, doordat hun gemeente met uitzondering van IJmuiden-West van de 1ste naar de 2de klasse gebracht is. In Zuid-Limburg waren 39 gemeenten aangewezen om van de 2e naar de 3e klasse te verhuizen en alzoo was ook daar voor de Rijks-ambtenaren en onderwijzers een korting van 4 in 't verschiet gesteld. Dank 'i zij de politiek en den steun van eenige machtige organen is dit gevaar verdwenen en zal nu Velsen 5 alleen tol betalen. Spreker toont aan, dat het stelsel van classi- Kcatie niet deugt, dat het dwaasheid is en dikwijls aanleiding geeft tot de grootste onrechtvaardig- j heid. De commissie, die op audiëntie gaat,, moet den Minister duidelijk maken, dat Velsen volgens dit stelsel in de 1ste klasse gehandhaafd moet blijven, woninghuur, belasting en loonen in particuliere bedrijven wijzen daarop. Het stelsel deugt niet, ze'gt spr., omdat het niet op goede grondslagen rust, maar als men od dit zoogenaamde stelsel steunt, dan moet het ook zoo rechtvaardig mogelijk toegepast worden. Spreker raadt aan, om niet alleen ter audiëntie te gaan, maar ook leden der Tweede Kamer hun bijstand te vragen. Sprekers rede verwierf luid applaus. Uit de vergadering worden eenige personen aangewezen, die ter audiëntie zullen gaan, 't zijn de heeren Deinum, Ten Napel, Groeneveld, Lieuwens, Roo- zendaal en Hofstede. Tevens wordt besloten op deze vergadering niet een motie van afkeuring aan te nemen, maar een commissie te benoemen, die een verzoekschrift zal opstellen aan den Minister om op zijn voorne men terug te komen. De heer Groeneveld dankt de aanwezigen en spreekt den wensch uit, dat de in te stellen po gingen vrucht mogen dragen, De Commissie, welke op de prote'st-vergade- ring van jl. Zaterdag benoemd is, om Maandag naar den Minister van Financiën op audiëntie te f gaan, heeft zich van die taak gekweten en onder meer het volgende verzoekschrift ingediend en toegelicht. Excellentie, „De ambtenaren in dat gedeelte der Gemeente Velsen, hetwelk, volgens de gemaakte plannen bij de herclassïficatie, van de eerste naar de tweede klasse zal worden overgebracht, nemen de vrij heid zich tot Uwe Excellentie te wenden met het beleefd, doch dringend verzoek, niet in te gaan op het voor Velsen ongunstig luidende advies van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Over leg voor Rijksambtenaren, doch genoemd deel der Gemeente te handhaven in de eerste klasse van het bezoldigingsbesluit. Lij gronden nun dringend verzoek op de hier- onder genoemde overwegingen, 1. L/C. vjKUC.1 LLK krn.i<iüLlVi In iV1J teiae de Uemeente Velsen ruim 20.000 inwoners, in 1916 23.010 inwoners, terwijl op 1 Januari 1927 het getal was gestegen lot 34.21 7 inwoners. Hieruit onjkt, dat nel aanal inwoners jaarlijks met 1ÜÜ0 toeneemt. In eene zich snel uitbreidende, gemeente, zooals Velsen, zijn de wo- ningburen steeds stijgende. Momenteel zijn ze reeas vrij hoo'j^ daar ze variëeren van f 5.30 tot 1 7 per week bij een inkomen van beneden f 2000; van i 10 tot i 12 per week bij een inkomen van f 30ÜÜ;. van i 14 tot i 16 per week bij een inkomen van t 4000. 2. BLLASTING. Bij gelijke wonmghuren is intusschen de perso- neele belasting in dit gedeelte der Gemeente, het welk thans naar de tweede klasse zat worden overgebracht, hooger dan in het overige deel. Vel sen is n.l. geplaatst in de vijfde klasse, IJmuiden in de derde klasse der personeele belasting. 3. SCHOOLGELDEN. Deze zijn in de geheele Gemeente gelijk, zoodat daarin geen motiet tot verlaging dezer afdeeling gelegen is. Doch ook vele onderwijsinrichtingen, zocals ambachtsschool, 'visscherijschool, handels avondschool, de school voor U.L.O. zijn juist ajle gelegen in de afdeeling IJmuiden, zoodat de in woners in het andere deel der Gemeente Velsen voor hunne kinderen reis- en verblijfkosten moe ten betaien, als ze deze van het onderwijs aan genoemde inrichtingen willen doen profiteeren, 4. DE LUUNEN. De loonen in particuliere bedrijven, zooals aan de papierfabrieken, de hoogovens, de plaatwelle- rij, alle gelegen in deze afdeeling der Gemeente, gaan verre uit boven de salariëering van de tal rijke ambtenaren bij Waterstaat en Posterijen. 5. SALARIEER1NG. Onderwijzers, Waterstaatspersoneel, postbeamb ten, politieagenten zullen, hoewel hun werkkring in vergelijking met dien te IJmuiden van gelijke dienstprestatic is, ongelijk gesalariëerd worden. Het gevolg hiervan zal zijn, dat deze ambtenaren hun werkkring zullen trachten te vinden te IJmui den, hetgeen ongetwijfeld ongewenschte mutatie tengevolge zal hebben. 6. ONDERWIJS. Bij terugplaatsing naar de tweede klasse zullen vele onderwijzers trachten een betere betrekking te vinden in eene Gemeente der eerste klasse, Velsen zal een doorgangshuis worden, hetgeen het tot heden niet was, in het belang van het on derwijs. Op 11 Juni j.l. waren de ambtenaren in grooien getale bijeen en hebben de hier genoemde zaken zeer ernstig onder de oogen gezien. Voor de meesten onder hen is de strijd om het bestaan r.u reeds groot, zoodat in de laatste dagen met het sombere vooruitzicht voor oogen groote onrust en tevens groote verslagenheid in dit deel der Gemeente onder de betrokken personen was waar te nemen. Zij betreuren ten zeerste, dat de Minis ter alsnog in zijn voornemen ten opzichte van de Gemeente Velsen volhardt, terwijl daar tegenover staat, dat voor 39 Gemeenten in de provincie Lim burg de voorgenomen terugplaatsing reeds werd ingetrokken. Hopende, dat het bovenstaande door Uwe Excellentie in welwillende overweging zal worden genomen," hebben zij de eer te zijn van Uwe Excellentie de onderdanige dienaren. Namens de ambtenaren, Het Comité, (w.g.) JL GROENEVELD G. TEN NAPEL. H. P. VAN ROOZENDAAL J. DEINUM H. A LIEUWES. Het door de Harmoniekapel „De Eendracht in het park gegeven concert, is bezocht door 936 betalenden, zoodat f 150 kan afgedragen wor den. De Harmoniekapel der Kon. Papierfabriek „De Eendracht" te Velsen geeft Donderdagavond van 8 tot 10 uur in de muziektent in Velserbeek een uitvoering. He programma luidt als volgt: 1. Marsck. 2. Ouverture Jeanne d'Arc, veren 3. Romance in F (Clarinel-solo), L v. Beethoven (voor te dragen door den heer K. Hollander)- 4. Aria uit Rinaldo (Hobo-solo), G. F. Handel (voor te dragen door den heer C. Sluimer), 5. Rhapsodie Hongroise, Fr, Liszt (K-riens] 6. Ouverture Oberon, C. M, von Weber 7. Immer cder Nimmer (Walzer), Waldteufel 8. Ouverture Guillaume Tell, G. Rossini De Chr. Muziekvereeniging „Juliana te Vel- sen-Noord, opgericht'23 Aug. 1918, heeft in den laatster, tijd een kwijnend bestaan geleid. He bestuur had op Maandag 13 Juni een verga dering uilgeschreven om te trachten vele belang stellenden te verzamelen, hopende de Vereeniging weer nieuwe levenskrachten te kunnen schenken, maar al weer teleurstelling! De opkomst was zoo gering, dat de vergadering niet doorging. Mej. W. Rasmussens, onderwijzeres aan de school voor Chr. Volksonderwijs alhier, is benoemd als zoodanig aan de in aanbouw zijnde Chr. Nat, Schooi aan den Koningsweg. De heer J. v. d. Sluis alhier is heden 25 jaar werkzaam bij de Ver. Kon. Papier fabrieken der firma van Gelder Zonen. Van den Vrijdag op Zaterdag heeft een nachtelijk bezoeker getracht zich te verrijken ten koste van den heer N. aan den Rijksstraatweg. Dit is hem slechts ge deeltelijk gelukt, want juist op 't' mo ment, dat hij zijn kleinen buit wilde vergrooten, werden zijn snoode plannen opgemerkt, 'waarop hij ijlings het hazen pad koos. Zaterdagavond was door de afdee ling IJmuiden van den Vrijz, Dem, Bond een vergadering in „Zomerlust" belegd, met het doel ook hier weer een afdeeling van dien Bond te doen verrijzen. De be langstelling voor deze oprichtingsvergade ring was slechts matig, wat niet wegneemt, dat na afloop der inleiding een afdeeling kon worden opgericht. Waarschijnlijk wordt den 21sten Juni a.s. in „Zomerlust" een openbare vergade ring gehouden met Mr. Oud als spreker. In ons Zaterdagnummer meldden wij, dat de levering van anthraciet ten behoeve van de leden van de spaarkas „Arbeid Adelt" aan den Vereenigden Steenkolen handel te IJmuiden was gegund. Maandag j.l. echter werd een spoedeisciiende verga dering gehouden, omdat van een lager in schrijver -de Graai uit Bloemendaal was gezegd, dat hij voor Hollandsche an thraciet had ingeschreven, wat later op een misverstand bleek te berusten. Bij meer derheid van stemmen beslisten de leden Maandag j.i. tenslotte ten voordeele van deze firma, welke nu de Belgische athra- ciet zal leveren voor f 1,95 (2Ü30 m.M.J en f 2.10 (3050 m.M.). Gisteravond werden de vereenigingen „Soli Deo Gloria", directeur de heer C. Oudendijk, en „Vox Humana", directeur de heer Joh. Brands, door den Besturenbond „Eensgezindheid" genul- diga ter gelegenheid van hel leit, dat deze ver- eenigingen op de concoursen te Amsterdam en Zanüvoort zulke fraaie successen hadden behaald. Voor de eigenlijke huldiging gingen alle leden van den Besturenbond in optocht door onze plaats. De stoet stelde zich op bij Driehuis Westerveld, waarna men via „Hagelingerweg, Rijksweg, Terrasweg, Enschedélaan, Molenstraat, V/üsteiaan en Rijksweg naar „Zomerlust" trok. Onderweg werden mevr, Brands door een lid van het kinderkoor „Vox Humana" bloemen aange boden. In „Zomerlust" aangekomen klonk weldra een vrooiijke marsck van hel fanfare-korps „Wilhel- mina". Onder groote aandacht zong „Vox Huma na" hierop één harer concours-nummers, n.l. „Jonge Liefde". Vervolgens was het woord aan den heer Krom, den voorz, van den huldigenden Besturenbond „Eensgezindheid Deze zeide: „Dames en Heeren, Voor de tweede maal sinds de oprichting van den Besturenbond rust op mij de aangename taak één onzer aangesloten vereenigingen te huldigen, 't Succes door U in Zandvoort behaald, ligt nog versch in ons geheugen en wij zijn trotsch op U, omdat gij de bedoeling van den componist zóó goed hebt weten weer te geven, dat de jury U met een eersten prijs bekroonde. Ik feliciteer u met Uw directeur. Evenals eer tijds, is het ook voor U geweest: „Van Alkmaar begint de victorie". (De heer Brands woont n.l. in deze kaasstad). Mijnheer Brands, sla nog lang aan het hoofd van „Vox Humana". Ook op Uw voorzitter, den heer Cornegge, moogt gij trotsch zijn. Hij is een hard werker en een goed organisator. Hen beiden kunt gij niet genoeg waardeeren. Namens den Besturenbond bied ik U deze lau werkrans aan. Ik hoop, dat de vriendschap, die tusschen „Vox Humana" en den Besturenbond be staat tot in lengte van jaren moge voortduren (applaus en fanfares). Later op den avond huldigde de heer Krom ,Soli Deo Gloria" met de volgende woorden: „Mijne Heeren, 't Is ongeveer een jaar geleden, dat wij U op deze plaats huldigden. Met genoegen hebben wij geconstateerd, dat gij in 't afgeloopen jaar met reuzenschreden zijt vooruitgegaan. Van harte fe liciteer ik U met Uw succes. Dat gij succes be haalt, kan ook niet anders, omdat gij allen uw taak ernstig opneemt. Wat repetitie-bezoek be treft, kunt gij anderen vereenigingen een voor beeld zijn. Geluk wensch ik U ook met Uw ijve- rigen directeur, wien geen moeite te veel is. Wij hopen, dat gij niet zult denken dat gij er al zijt, maar dat gij op den ingeslagen weg zult voort gaan." (applaus en fanfares), Hierop volgde de aanbieding van een lauwer krans, die, evenals de vorige, welwillend door den heer G. Rapits vervaardigd was. De woorden van den heer Krom werden be- I antwoord door den heer Brands en de voorzit ters der beide vereenigingen. De heer Brands zeide o.a. het prettig te -vinden te weten, dat de burgerij zulk een belangstelling toonde. De heer Cornegge prees zijn koor om den goeden geest, terwijl de heer Heeremans zijn directeur, den heer C, Oudendijk, lof toezwaaide voor zijn on vermoeid werken. De familie Cornegge wachtte nog een aardige attentie. Namens hel koor bood Mej. Van Dille wijn n.l. een fraaie bloemenhulde aan als blijk van waardeering voor al hetgeen de voorzitter voor „Vox" heeft gedaan. Van de vereeniging „Koninginnedag" was voo? beide vereenigingen een schriftelijke felicitatie ingekomen. De rest van den avond was,- aan zang en r. ziek gewijd. „Vox" zong nog „Éllen" en ..Soli Deo Gloria" bracht „Le Pardon dé Ploërmel" en^ „Le Roi 's amuse" ten gehoore. Het was een goed ge slaagde avond. Ons muziekcorps „Soli Deo Gloria" directeur de heer Oudendijk, zal op 4 Sep tember deelnemen aan het muziekconcours te Beverwijk en wel in de afdeeling uit muntendheid Harmonie. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie! Vergun mij een weinig plaatsruimte in Uw blad voor welke ik u bij voorbaat mijn dank betuig. Nu thans in de gemeente Velsen, het vele en dubbele werk als gevolg van de grensschei ding door de respectieve kiesvereenigingen ten einde is, komt het mij gewenscht voor, de kiezers op neutrale wijze eenige voorlichting te geven, en naast hunne verplichting ook te wijzen op hunne bevoegdheid. Straks toch, of reeds nu al hooren wij het advies om op lijst zooveel steeds op num mer 1 onze stem uit te brengen; edoch, niet bui tengesloten is, dat de personen naast de num mers 1, 2, 3, 4 bijvoorbeeld door vele kiezers niet of niet weer gewenscht worden. Indien juist, dan wijs ik hier terdege op de bevoegdheid der kie zers, om, als zij de persoon naast een bepaald cij fer niet willen kiezen of. verkiezen, zij de be voegdheid bezitten het hokje van de persoon on geacht van welk nummer van de lijst zwart te maken; men krijgt dan wat de kiezers wel meer gehoord zullen hebben, de zoogenaamde voor keurstemming; zeer juist, gijzelf geeft de voor keur aan een bepaald persoon. Ik meende, mijn heer de Redacteur, dit even ter kennis'van het niet begrijpen te moeten vastleggen. Al het ande re geeft vaak verwarring en daardoor onverschil ligheid als gevolg waarvan vele kiezers on danks alles niet ter stembus gaan, terwijl dik werf op de adviezen, met het potlood iets ver richt wordt blijkens hetwelk later niet bedoeld te zijn geweest. Wellicht, dat met dit berichtje eeni ge duidelijkheid aangetoond is. U dankend voor de plaatsruimte. J. H. BORGART, Hagelingerweg 211, Santpoort. Hierbij dient toch wel opgemerkt, dat men met voorkeurstemmen op een achter op de lijst plaatste candidaat ook op een ben stemt, daarmede allicht een voor '«i dien men eigenlijk niet wenschle en de* grooter is naarmate de. kans om met stemmen een achter op de lijst gep)aat didaat gekozen te krijgen, geringer is ■::- idi] tii Geachte Redactie! Een klein plaatsje zult U ons wel will men, waarvoor bij voorbaat onzen dank Burgemeester en Wethouders onzer hebben het noodig geacht den ouders der gen van School A eenige inlichtingen te geven over de maatregelen, die genomen worden in verband met het op handen rij.;*, eenrukken dezer bloeiende school. T»e Daarbij is wederom handig gebruik van halve waarheden en niet ten onreci reeds verschillende ouders daardoor opiJ f In deze kennisgeving zit weder een J i! propaganda voor de Neutrale SchoolvenJ JJ|i Het is fraai. f Wij zouden den ouders der leerlij school A willen raden te wachten, totdat binnen eenige dagen volledig zullen inlicbV- Sd( Ondergeteekende is ook nu reeds reid om mondelinge inlichtingen te verstrtk, ft J- DE NOBEL V Voorzitter Ouder-commissie StL 'W Secr. Comité voor Openb. Julianakade 20, Telefoon 291. tel soi lel' 4 iï «i OFFïCIEELE MEDEDEEL1NGEN. Het derde elftal plaatste zich j.l. Zondij eene overwinning in de volgende ronde van de seriewedstrijden- te Heilo, A.s. Zaterdagavond te 7.15 wordt op h« c H.- terrein te Haarlem gespeeld de weüsin; U.Stormvogels voor het kampioensch Haarlem. lot leedwezen ontving het bestuur ben« '"S de heer v. d. Jr*las zich met ingang van heli vereenigingsjaar, als 'bestuurslid schikbaar kon stellen wegens vele en druif zigheden. Up de a.s. jaarvergadering zal in de vacature worden voorzien. KORFBAL. IJMUiDER KORFBALCLUB „G. S.D, 1922 le lustrum. 1927 Seriewedstrijden. Op 2 Juli 1927 zal bovengenoemde Verte haar 5-jarig bestaan herdenken. Zondag 19 Juni a.s. wordt echter reeds feestviering begonnen. Op dien dag zali seriewedstrijden houden, welke 26 Je; worden voortgezet. Het programma voor a.s. Zondag luidt; A. Ulysses (Haarlem)K.V.K.V. Westu«j 1.30—2 B. G. S. D, ÏI (IJmuiden)Ons Buiten, (W 2.10-75 C. S.V. (Bl.'daal)Rohda (A'dam) 2.5WI Door loting wordt vervolgens uitgemaÉi pioeg voor de tweede ronde vrij is. De iv« blijvende ploegen spelen dan in de Iweedci en ten slotte speelt het winnende twaalflik het vrijgelote den eindstrijd om de eerslti prijzen. De drie verliezende ploegen in de eerste loten eveneens. De twee overblijvende spek gen elkaar en de winnende ploeg tensldiiet de verliezende in de winnaarsronde om den prijs. Het programma vermeldt dan verder: D. twee overblijvende winnaars HM E. Eindstrijd winnaars 5J-I F. twee overgebleven verliezers 4.10—4.4! G. winnaar F3e verliezer 4,50—511 H. Verliezerswedstrijd 6.10-48 le prijs: Verzilverde Lauwerkrans 2e prijs: Zilveren Medaille. 3e prijs: Bronzen medaille. Op 26 Juni 1927 komen tegen elkaar ét Haarlem IIAdvendo II (Haarlem); S< Ready/Tecka (A'dam)—Olympia (den Haags S. D. I (IJmuiden). Hiervoor zijn de prijzen: le prijs: Verzilverde Beker. 2e prijs, verzilverde Lauwertak. 3e prijs: Verg. Bronzen medaille. De wedstrijden voor deze afdeeling 13 zelfde geregeld als die op 19 Juni, De prijzen zijn te bezichtigen bij den iw (Groentehandelaar), Wilhelminakade CL! den. De secretaresse, Mej, A. Bais, Wilhelminakade C I, Ik De besommingen der aan den rijkst; siag te IJmuiden aangekomen visschersraB waren: 11 JUNI 1927. IJM. 48 Geziena IJM. 135 Begonia IJM. 385 Derika IV IJM. 126 Derika X IJM. 10 Jacq. Clasine IJM. 5 Inie IJM. 159 Julie Streiff IJM. 130 Eendracht I IJM. 80 Elnet IJM. 6 Polaris IJM, 60 Cath. Duyvis IJM. 84 Pallas IJM, 107 Jeane IJM. 22 Ita IJM. 187 Derika IX 13 JUNI 1927. IJM. 143 Balder IJM. 2 Christine IJM. 271 Derika XIV IJM. 374 Derika VIII IJM, 187 Derika XI IJM, 490 Gorredijk IJM. 432 Raaf IJM. 434 Anna 14 JUNI 1927. IJM. 49 Petten KW. 116 zeillogger KW. 74 zeillogger KW. 60 zeillogger KW. 170 zeillogger Hr. Ms. politiekruiser Tritpirb Nieuwediep naar de Noordzee ver het hervatten van het toezicht op HET HARINGWETJE- De Bond van Nederlandsche ^ar'° r0!i heeft Woensdag te 's Gravenhage gadering gehouden tegen het z<fL Tr, Aa N Rott ft vinden wil daarv* In de N. Rott. Ct. vinden wij gende verslag: De voorzitter, de heer J»E-

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2