mm MunJiapjdi's Politierapport trent de wenschelijkheid en de toepassing van reserveeringen, met name bij naamlooze ven nootschappen over personeelbelangen. Op deze prijsvraag was slechts één antwoord ingekomen, hetwelk niet voor bekroning in aanmerking bleek te komen. Het Bureau voor Arbeidsrecht, onder leiding van den Bondsvoorzitter, met medewerking als rechtskundig raadsman van Mr. S. J. L. van Aal- tcn te Rotterdam, verleende zijn tusschenkomst iri 12 gevallen, ongerekend de bemoeiingen der gelijknamige bureaux in de plaatselijke afdeelin- gen. Uitgekeerd werd uit het ziekenfonds f 9177.17, uit het werkloosheidsfonds f 57.100.54, uit de weerstandskas f 394.50, uit het ondersteunings fonds f 9.283.40 en uit de tijdelijke commissies tot steun in natura f 1059.33. De onderscheiden kas sen toonden op het einde des jaars een bezit aan van in totaal f 139.278.32 (vorig jaar f 120.489.72). Voorts bevat het verslag o.a. gegevens omtrent de Federatie van handels- en Icantoorbedienden- vereenigingen, het Verbond van hoofdarbeiders en de Vereeniging voor Herstellingsoorden. NIEUWE TELEFOON-AANSLUITINGEN. 203 Wilde, E, de; Wijkverpleegster, IJmuider - straatweg 14 D. 212 Polikliniek Neutrale Ziekenhuisvereeniging, IJmuiden, Koningsplein 17. 596 Cupido en Dalmeyer, Firma; aannemers, Jac. van Heemskerkstraat 43, 2316 Jongert, D.; Meubileer-inrichting Model huis, Wijkerstraatweg 298, Velsen, 2317 Braun, F, Ph. P.; Makelaar, Taxateur, As suradeur, Breestraat 14, Beverwijk. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor IJmuiden. Maand Mei 1927. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 17.500,37, en terugbetaald f 23.219,67. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 5-719,30- - i i Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 16. Door tuschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1500,—, en afgeschreven nominaal f 2950,—. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 1450.—. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboek jes bedroeg 1. Velsen DE CLASSIFICATIE DER GEMEENTEN. In de Woensdag 8 dezer gehouden vergadering der centrale commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken heeft de voorzitter der regeeringsdelegatie meegedeeld: le. dat bevordering bij vacature in den hoo- geren rang nog steeds kan plaats vinden, doch dat bevordering overigens gelimiteerd is tot bij zondere gevallen; 2e. dat de regeering voornemens is, geen ont slag van ambtenaren in vasten dienst te geven met de vooropgezette bedoeling, daarna met hen een civielrechtelijke arbeidsovereenkomst aan te gaan; 3e. dat de regeering op grond van de motie ven, door haar in de beide Kamers der Staten- Generaal meegedeeld, geen algemeene salarisher ziening wenscht ter hand te nemen. De regeering heeft,, gelijk reeds vroeger op een desbetreffende vraag is geantwoord, er geen bezwaar tegen, dat het centraal bureau van voorbereiding voor amb tenarenzaken de noodige gegevens beschikbaar stelt aan een met het oog op een mogelijke late re herziening van bet Bezoldigingsbesluit door de centrale commissie op eigen initiatief in te stellen subcommssie; 4e. dat het ontwerp-rechtstoestandwet dei- commissie wordt toegezonden (staande de verga dering bereikte de leden een afdruk van dit ver trouwelijk toegezonden ontwerp); De commissie, kennis genomen hebbende van het voorstel der regeering en van het daarover door de betrokken subcommissie uitgebrachte praeadvies, nader overleg gepleegd hebbende met de regeeringsdelegatie, vereenigde zich tenslotte eenparig met het volgende voorstel tot herclassi ficatie: Tot de le klasse zullen worden verhoogd de volgende gemeenten of onderdeelen van gemeen ten: Loosduinen, (onderdeel gemeente 's Graven- hage), Zandvoort, Tilburg, Eindhoven, Alkmaar, Zwolle, Middelburg, Vlissingen, Deventer, de Schrans (onderdeel gemeente Leeuwarderadeel), Wageningen en Enschede. Tot de 2e klasse zullen worden verhoogd de volgende gemeenten of onderdeelen van ge meenten: Urk, Marken, Schiermonnikoog, Ameland, Ter schelling, Vlieland, Texel, Wiermgen, Boxtel, Veur, Epe, Culemborg, Zalt-BommeJ, Zevenber gen, Bolsward, Zevenaar, Dragten (onderdeel der gemeente Smallingerland), Soesterberg (onder deel der gemeente Soest), Aalten, Lonneker, Ede (kom), Leerdam, Oosterhout en Beilen. De bestaande omschrijving van het in de 1ste klasse gerangschikte gebiedsdeel van Velsen wordt-: Velsen (onderdeelen groot IJmuiden en het dorp Velsen). Aangedrongen werd voorts op publicatie van het systeem, waarop de classificatie van de ge meenten is gebaseerd. Woningbouw. Bij beschikking van de Ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Fi nanciën van 4 April is het maximum be drag van de bij beschikking van 16 Janu ari 1923, aan de gemeente Velsen toege kende jaar lij ksche bijdrage uit 's Rijks kas, ter tegemoetkoming in het tekort op de exploitatie van 50 door de Woning- bouwvereeniging Velsen" aldaar, met Rijks voorschot, gebouwde arbeiderswonin gen, nader bepaald op f 2219.27; is het maximum bedrag van de bij Koninklijk besluit van 23 Augustus 1928 aan de gemeente Velsen toegekende jaar- lijksche bijdrage uit 's Rijks kas, ter tege moetkoming in het tekort op de exploitatie van 36 door de Woningstichting „Patri monium'', aldaar met Rijksvoorschot ge bouwde arbeiderswoningen, nader bepaald op f 2098.62; is het maximum bedrag van de bij Ko ninklijk besluit van 16 Januari 1919 aan de gemeente Velsen toegekende jaarlijk- sche bijdrage uit 's Rijks kas, ter tegemoet koming in het tekort op de exploitatie van 306 door de R.K, Woningbouwvereeni- 'i ging, aldaar, met Rijksvoorsohot gebouw- de arbeiderswoningen nader bepaald op i 26.780.02; is het maximum bedrag van de bij Ko ninklijk besluit van 29 October 1918 aan de gemeente Velsen toegekende jaarlijk- sche bijdrage uit 's Rijks kas, ter tegemoet koming in net tekort op de exploitatie van 55 door de Woningbouw vereeniging „Pa trimonium", aldaar, niet Rijksvoorscliot ge bouwde arbeiderswoningen, nader bepaald op f 2761.62. Dinsdagmiddag wilde de beer O, wo nende te IJmuiden, met zijn luxe auto den Stationsweg nabij het Postkantoor inrijden. Juist op het smalle gedeelte van dezen weg moest hij uitwijken voor een vracht wagen, waardoor de auto met volle vaart tegen een ijzeren paal reed, die bij den grond afknapte. De auto werd zoodanig oeschadigd, dat hij met een service-wagen moest worden weggereden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Toen op Wijkeroog het gebouw „Con cordia" gesticht werd, was er ook een gedeelte van tot badhuis ingericht, maar. zoo langzamerhand werd er al minder ge bruik van gemaakt en de laatste jaren wist men kwalijk meer, dat het bestond. Eenigen tijd geleden hebben eenige ambtenaren er weer eens wat aandacht aan gewijd en het initiatief genomen om de zaak goed in orde te maken. Zé hebben zich tot de Directie gewend en deze heeft bereidwillig alles gedaan, wat noodig ge acht werd en nu is de commissie, die zich in het belang dezer aangelegenheid ge vormd had, met hare werkzaamheden ge reed gekomen en Woensdagavond is de nieuwe badinrichting in gebruik genomen. Bij den hoofdingang van het park staat een bord, waarop de noodige inlichtingen vermeld zijn. De laan afgaande tot het ge bouw wijst een bordje naar den ingang van het badhuis aan de oostzijde van het gebouw, Is de deur gesloten, dan heeft men slechts even te bellen en de concierge wijst u de badgelegenheid of, indien er te veel bezoek is, brengt hij u naar de wacht kamer, waar ge u den tijd met lectuur kunt korten. Aan weerszijden eener gang zijn 4 ka mertjes, drie voor een douche en 1 voor kuipbad en douche. De kamertjes zijn zeer netjes en prac- tisch ingericht. Op een bordje aan den wand staat te lezen, dat het aanbeveling verdient eerst de koudwaterkraan te ope nen, omdat het warme water nogal een hooge temperatuur heeft. Met het leegen der kuip, na gebruik, late men zich maar niet in. De qualiteit van het water laat niets te wenschen over, daar het vóór het gebruik gefilterd wordt. Aan de hoogst gestelde eischen op hy giënisch gebied wordt voldaan, na het gebruik van een kamertje wordt dit met een heet-waterstraal geheel uitgespoten. De kuip-badkamertjes worden door draaideuren dicht gedaan, welke aan den binnenkant met een sleutel afgesloten kunnen worden. Voor eventueele onge vallen bezit de concierge een tweeden sleutel, waarmee hij de van binnen afge sloten deur toch openen kan. De andere 6 kamertjes 'hebben schuif deuren, die door den gebruiker van bin nen met een haak gesloten kunnen wor den. Bij eventueele ongevallen kan de concierge met een noodsleutel den haak aan den binnenkant optillen. Dit lastig probleem is op zeer vernuftige wijze door één der leden van het fabriekspersoneel opgelost. Het geheel maakt een zeer aangenamen indruk en we twijfelen er niet aan, of er zal druk gebruik van gemaakt worden en ieder zal wel ter harte nemen, wat er te lezen staat: Iedereen wordt beleefd ver zocht het badhuis zoo rein mogelijk te houden. Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, In de IJmuider Courant No, 63, dd, 11 Juni 1927, schrijft de heer Voet: Nogmaals de afzet van haring en zeevisch. In spijt van de groote moeilijkheid om in debat te treden met een redacteur van een courant, wil ik toch nog een enkel woord richten tot den ge- achten schrijver. Het streven van den( heer Voet heeft natuur lijk mijn volle sympathie. Zijn pogingen juich ik ten zeerste toe. Dat hij er in slagen mag iets te doen voor het vischetend deel van ons land, hoop ik van harte, en dat hij in zijn streven veel medewerking mag hebben, zou ik zeer gaarne zien, De omzet die hij in zijn verbeelding reeds ziet, zou zeker ook in het belang zijn van IJmui den, en dat belang ligt ons zeer na aan 't hart. Een algemeen bekend Nederlandsch spreek woord zegt: de beste stuurlui staan aan wal. Om aan dit verwijt te ontkomen, noodig ik den heer Voet vriendelijk maar dringend uit zijn pen neer te liggen en bij ons aan boord te komen en zijn verdere leven te slijten als een zakenman, Kom in ons midden Mr. Voet, de noodige me dewerking zal U zeker niet onthouden worden. U heeft een duidelijk beeld voor oogen, U weet wat U wilt, U is overtuigd dat het door U aan- I gehaalde plan moet slagen, welaan dan Mr. Voet, moedig aangepakt, de koe flink bij de horens i j zmuwtaêMbm 1 SI lil l<a'meeren u en houden Uw geest helder, illill Buisje 75ct. Bij Apoth.en Drogisten. 682 genomen, en alles zal „rech kom" volgens P. ruger. „Leeringen wqkken, maar voorbeelden trek ken", I.i j.j„li.--, i Richt een organisatie in, zooals U zich die voorstelt. Het geld komt er wel. Ik althans geef mij alvast op als aandeelhouder, de anderen zul len wel volgen. Het wachten was alleen op een kapitein. Welnu die is er thans. Straks kunnen wij beginnen. Nederland in het algemeen, en de IJmuider vischhandelaren in het bijzonder, zullen dan door Uw daden eerder overtuigd zijn dan thans door Uw woorden. De visch zal goedkooper worden. Wij zullen geen „categorie van personen meer hebben die er de noodige winst van moet trek ken", en dank zij die goedkoopte zal er enorm veel meer visch worden gegeten, en de Neder- landsche visschersvloot zal weer groeien en bloeien. Mijnheer Voet, het arbeidsveld ligt voor U, pak aan enDat wij ten opzichte van wat „kleingoed" van meening verschillen, doel niets ter zake. Misschien ontvingen wij onze in lichtingen niet uit dezelfde bron. Mijn beweren .steunde op de antwoorden die ik van officieele zijde mocht ontvangen, en die ik derhalve wel voor „waar" mocht aannemen, U gelooft niet, dat wij nu eenmaal geen gebo ren vischeters zijn, ik geloof het wel. Maar laten wij over dergelijke kleinigheden broederlijk heen stappen om samen het groote doel te bereiken. Hoe dat zal gaan met die uitventers zullen wij wel zien als straks de machine zal draaien. Niets leert vlugger dan de praktijk, daarom herhaal ik U nogmaals vriendelijk en dringend „Leg Uw pen neer, stel U aan 't hoofd van de organisatie, en toon door de feiten wie in deze het aan het rechte eind heeft". Alleen nog dit Mr. Voet. U haalde aan dat de Gemeentelijke vischvoorziening, „U bedoelde klaarblijkelijk die voor Amsterdam", onze echte Hollandsche Maatjesharing verkrijgbaar stelt voor 5 cent per stuk. Amsterdam kan dat doen. Lees daaromtrent de post ad hoe op de Gemeen te-begrooting, die voor zoover mij bekend, elk jaar sluit met een tekort van eenige duizenden guldens. De belastingbetaler moet dat tekort aanvullen, Is dat zaken doen? Hoogachtend, Uw dw. dn,, UITZINGER. IJmuiden, 15 Juni 1927, WATERSTAND IJMUIDEN. fuKl 1027 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. IQ 5 35 6 00 1 11 1.32 20 621 6 47 1 56 2.18 21 7.11 7.45 2.45 3 07 22 L.K. 8.17 8.47 3 36 4 07 23 9 20 9.53 4 40 5.15 24 10 27 10 59 5.48 631 25 11 37 6.58 7 37 Geen zomertijd. DE HARINGWET 1927. Men schrijft aan de N. Rott. Ct,: In de toelichting Van het ontwerp-Haringwet wordt meegedeeld, dat de enkele goedwillige or ganisaties van belanghebbende handelaars door onvoldoende medewerking of zelfs tegenwerking in eigen kring niet bij machte waren, te geraken tot het treffen van doelmatige maatregelen tegen de misbruiken in den haringhandel, en dat de mi nister er de voorkeur aan gegeven zou hebben, indien door belanghebbenden zelfs op voorbeeld van hetgeen ten aanzien van de ansjovis is ge schied, regelingen waren getroffen tot het tegen gaan van verkeerde praktijken, zoodat ook hier de regeeringsbemoeiing zich had kunnen beperken tot bescherming van een te verleenen merk en dus een rechtstreeksch ingrijpen van de zijde der regeering in den handel had kunnen vermeden worden. Het bestuur van den Bond van Nederlandsche haringexporteurs, waarbij alle handelaren-organi saties, dus ook de goedwillige aangesloten heeten te zijn, heeft daartegenover in de vergadering, welke jl. Woensdag te 's Gravenhage plaats vond er tegen geprotesteerd, dat de minister geen ge bruik gemaakt heeft van de medewerking, door den bond voor het doel aangeboden. Naar ik vernam, heeft deze organisatie dit aan bod gedaan in den vorm van een voorstel, waar van de strekking was, dat zij zelve v-oor het te gengaan van de misbruiken zou zorgen, en dat de minister een hoofdambtenaar zou aanwijzen, die daarop controle zou uitoefenen. De Bond wilde voor dit doel een bureau stichten, dat te 's Gra venhage gevestigd zou zijn, en aan het hoofd waarvan een jurist zou staan, die tevens als rechtskundig adviseur zou optreden. Het voorstel werd echter onaannemelijk verklaard. Om te kunnen beoordeelen, of dit terecht is ge schied, zou men omtrent dit voorstel en de wijze, waarop het is toegelicht, meer moeten weten. Het is dan ook jammer, dat het bestuur van den ex- porteursbond zich omtrent dit punt, waar alles eigenlijk om draait, nagenoeg niet heeft uitgela ten. Meende men ten departemente, dat het voor stel zelf niet deugde, had men niet door nadere bespreking tot een bevredigende oplossing kunnen geraken, of had men geen vertrouwen in den voorsteller, vreesde men, dat de bond niet krach tig en eensgezind genoeg naar verbetering van de misstanden zou streven? Het is een feit, dat er ook nu nog verscheidene handelaren zijn, die eigenlijk tegen iederen maat regel zijn, die een ongebreidelde vrijheid om te handelen wenschen en alleen voor maatregelen door middel van de organisatie zijn, om aan de regeeringsbemoeiing te ontkomen, welke zij nog veel meer vreezen. Op de medewerking van der gelijke lieden kan men natuurlijk nooit vertrou wen, en hét is mogelijk, dat dit de regeering hui verig gemaakt heelt, met den bond in zee te gaan. Hoe dit echter ook zij, er is in deze zaak veel, dat duister is en opheldering 'behoeft. De haringexporteurs hebben, naar ik vernam, na afloop van de protestvergadering besloten, als nog nieuwe stappen bij de regeering te doen. Mis schien, dat deze alsnog tot een vruchtbare sa menwerking leiden. Anders vindt de regeering bij de schriftelijke behandeling in de Tweede Kamer allicht gelegenheid, in deze meer licht te ontste ken. DE VISSCHERIJ IN 1926. Verschenen is het Verslag over de Visscherij gedurende het jaar 1926 (Verslagen en Mededee- lingen van de afdeeling Visscherijen no. 11). Evenals vorige jaren bevat dit verslag een be knopt overzicht van de uitkomsten der verschil lende takken van visscherij en maakt het verder melding van hetgeen in het afgeloopen jaar van regeeringswege is geschied ter bevordering van de visscherij, alsmede van de in 1926 door de Rijksinstituten voor visscherijonderzoek en het Nederlandsch Visscherij-proefstation verrichte werkzaamheden en onderzoekingen. Aan het verslag zijn een groot aantal tabellen toegevoegd, bevallende uitgebreide statistische gegevens om trent vangsten, enz. In het Algemeen overzicht wordt in de eerste plaats de invloed geschetst, dien de economische toestand in de verschillende landen, waarheen on ze uitvoer van visch gericht is, heeft gehad, op de uitkomsten van het visscherijbedrijf hier te lande. Daarbij wordt in het bijzonder de aandacht gevestigd op de voor onzen visch-export naar België en Frankrijk ongunstige gevolgen van de financieele crisis, welke genoemde landen in 1926 hadden te doorstaan, Volgens het verslag waren de uitkomsten van het Nederlandsche stoomtrawl-visscherijbedrijf over het geheel bevredigend, grootendeels als ge volg van het stilliggen van het meerendeel der Britsche stoomtrawlvloot wegens de mijnwerkers- staking in Groot-Brittannië, welke staking van Mei tot December duurde. De uitkomsten van de Noordzee-haringvissche- rij waren, evenals het vorige jaar, over het alge meen. onbevredigend. Weliswaar werden in 1926 aanmerkelijk grootere vangsten aangebracht dan in 1925, doch de haringprijzen waren in 1926 be langrijk lager. Van de beugvisscherij vermeldt het verslag eveneens onvoldoende resultaten, niettegenstaan de de vangst van kolmaatjesharing in het voorjaar van de stoombeugers gunstig was. De visscherij in de Zuiderzee, de Lauwerzee en den Dollart leverde volgens het verslag over het algemeen minder op dan in 1925, grootendeels als gevolg van de lageré haring- en ansjovisprij- zen, terwijl de financieele resultaten van de vis scherij in de Zuidhollandsche stroomen en zeega ten ongeveer gelijk waren aan die van 1925, Voorts vermeldt het verslag aangaande den toe stand in het oesterbedrijf, dat deze niet onbevre digend was, hoewel de productie in vergelijking tot die van vóór den oorlog nog gering was en verschillende kweekers met een belangrijk deel der productie bleven zitten, als gevolg van hun streven om de prijzen op peil te houden. Bij het mosselbedrijf waren de financieele uit komsten ondanks de ruime verzending, over het geheel niet gunstig, hetgeen in verband stond met de daling in den koers van den Belgischen en den Franschen franc, De vangsten van winterzalmen waren belangrijk lager, die van kleine zomerzalmen echter veel be ter dan in 1925. De oorzaak van deze afwisselen de grootere vangsten van winter- en kleine zo merzalmen is volgens het verslag toe te schrijven aan de ruime uitzettingen van zalmbroed in de jaren 1921 en 1923 en de kleinere uitzetting van dit broed in 1922. De elftvangst was weder gering, doch de vangst van fint in het voorjaar was goed en nog beter dan in 1925. Bovendien waren de fintprijzen zeer bevredigend. Het verslag wijst er verder op dat de vangsten van de overige vischsoorten in de rivieren en in de binnenwateren over het geheel minder gunstig waren dan in 1925, hetgeen in hoofdzaak te wijten is aan den invloed van het ongestadige, en veelal te schrale weder en van de buitengewoon hooge waterstanden in 1926, Uit het verslag blijkt dat.' in 1926 in het totaal zijn aangevoerd 200.849.000 Kg, visch en schaal- en weekdieren ter waarde van bijna f 29.000.00$) tegen in 1925 188.826.000 Kg. visch en schaal- en weekdieren ter waarde van bijna f 29,700,000, In deze cijfers zijn niet begrepen de vangsten der ri vier- en binnenvisscherij met uitzondering van de trekvisschen. Uitgevoerd werd in 1926 aan visch, schaal- en weekdieren voor een waarde van bijna f 25.800.000 tegen voor ruim f 28.000.000 in 1925. Scheepvaart HET SLEEPEN VAN ZEESCHEPEN. Naar aanleiding van het artikel in De Telegraaf „Tusschen Walvischtraan" schrijft de N.V. Ree- derij voorheen Gebr. Goedkoop aan dat4 blad, dat er volstrekt geen sprake is geweest van het op dringen van sleepboothulp van IJmuiden naar Amsterdam, aan de s.s. „Busen" en „Peder Bo gen", doch dat de kapiteins zelf het noodig heb ben geoordeeld, in verband met het passeeren der spoorbruggen, gebruik te maken van twee sleep- booten, daar zij voor eventueele schade aanspra kelijk zijn en niet een havenmeester. „Wij kunnen dan ook niet nalaten op de onjuist heid van de uitingen van den havenmeester te wijzen, terwijl ook het genoemde bedrag van sleeploon, bezijden de waarheid is. De tarieven zijn in het begin van het jaar we derom verlaagd en kunnen ongetwijfeld de verge lijking met die in vele andere havens, doorstaan. Zoolang er spoorbruggen over het Noordzeeka naal zijn, zullen sleepbooten in vele gevallen wen- schelijk blijken te zijn en achten wij het onjuist, dat de kosten aan het gebruik van sleepbooten verbonden, oorzaak zouden zijn, dat schepen onze haven niet zullen bezoeken; integendeel: het aan tal neemt toe," Tot zoover de firma Goedkoop. Naar aanleiding van dezen brief heeft De Tele- graaf-redactie zich tot den havenmeester gewend., Deze deelde ons mede, dat voor elke traanboot van IJmuiden (van uit zee) naar Amsterdam f 718 sleeploon is betaald. De beide schepen kwamen hij prachtig weder de haven binnen. Blijkens fo to's was er geen rimpel op het water. Bij het passeeren der spoorbruggen is geen sleepboothulp noodig. De vrachtbooten der „Ne derland" gebruiken zelden of nooit sleepbooten/ Hoogstens één bij slecht weer. Als een groot schip gaat gieren helpen sleepbooten overigens in de meeste gevallen niet. Zoo is de blauwpijper „Ti- WITTE KRUIS, Af<L VELSEN, Het Witte Kruis geeft hulp in huis DOOR ALLEN, VOOR ALLEN. Stel niet uit wat gij heden doen moet, en U op als lid der vereeniging. U heeft dan op kostelooze hulp van een der Wijkzusters' gratis gebruik van verpleegmateriaal, Inlichtingen betreffende het Lidmaatsd worden gaarne verstrekt, door den AdmiD;5! teur, der vereeniging, den heer J. WOLThjJ Witte Kruisgebouw, Sluisplein 32, IJmuiden deus", ondanks twee sleepbooten, toch tetfe pijler der Hembrug opgevaren. 1 M,i„ zoo zeide hij, blijft bij de havenkom Amsterdam juist het sleeploon een groote rol' len met nadeelige gevolgen voor onze fc vooral de buitenlandsche schepen, welke hij! geregeld komen, houdt men tegen en doen! andere havens aan. 't Is te hopen, dat de 10oj die op zee het eerst contact met de kapij hebben, ook in deze, voor onze haven zoo bsli rijke zaak, medewerken en dat bij hen hel doordringt, welk een groote factor het nemea sleepbooten voor den naam der haven is. Dj| aantal schepen toeneemt is te danken aan hj vermoeide werken van reeders en cargadoor het havenverkeer te bevorderen, waavan J leen belanghebbenden bij het scheepvaartver' maar breede lagen der bevolking profiteeren.' Uit dit stukje blijkt weer, hoe de Amsted sche havenmeester ageert tegen het sleeps zeeschepen. Daar is van zijn standpunt li veel voor te zeggen. Maar men dient dan gó onderscheiden. Wij zouden wel eens willen m of er tijdens het sleepen van bovengen, Noen schepen geen flinke wind stond op het Noor) kanaal. Wij kennen loodsen, die ook liever s zonder sleepbooten, maar deze verklaarden dat bij straffen wind een groot schip zonder il boothulp spoedig in den kant zou zitten e: lukken Zou maken. Verder merken wij op, dat de haven., zelf er op wijst, dat het sleeploon van f 718 alleen betrof het sleepen door het kanaal, ook vanuit zee. Nu zal de havenmeester rn« kunnen beweren, dat voor de schepen in de tenhaven geen sleepboothulp noodig is, fe hebben de reederijen van de groote Holland mailschepen een contract met het Bureaul muller, voor het sleepen naar of uit zee, zelfs bij het mooiste weer nog geschiedt, I wijzen wij er nog op, dat de Kon, Holl, tloj de Kon. Ned, Stoomboot Mij. zelf sleept; hebben, om hun schepen naar of van IJmuid brengen. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Vi zijn afgegeven de navolgende bouwverguimij aan H, W. Ladru, te Schoten, tot het van 2 woon-winkelhuizen inpl. van 2 woo aan den Wijk aan Zeeërweg, hoek de straat, te IJmuiden; aan P. van Meurs, te Santpoort, tot het van een woon-winkelhuis aan den Rijkss hoek Terrasweg, aldaar; aan J. Koning, te IJmuiden, tot het boul een woonhuis aan den Hagelingerweg, te poort; aan de Vereenigde Koninklijke Paplerlatiiii der firma Van Gelder Zonen, te Vellen/tcil bouwen van een installatie tot het reinlj afvalwater op het fabrieksterrein, aldaar; aan firma Zijp en Hamburg, te IJmuldes, het verbouwen van een slachtplaats e,d,, au Oranjestraat, no, 13, aldaar; aan J. L. Min, te Driehuis, tot het bouwa een garage met bergplaats aan den Zeevvej daar; aan G. H. Houtkamp, te Santpoort, tot hel wen van een dubbele woning aan den H»| gerweg, aldaar. IJmuiden. Maandag deed een zekere B. op het politiebureau Willemsplein aangilte hij door een vierwielig motorrijtuig was aasj den op den hoek van de Wetstraat enk naalstraat, waardoor zijn rijwiel werd m De politie doet onderzoek. Door J. J. R. is bij de politie aangiff daan, dat uit zijn vischpakhuis, waarin zip toortje is gevestigd, een geldkistje met inhow o.g. f 70 'wordt vermist. Dit ontvreemden 11 moedelijk door inklimming zijn geschied, Maandagavond pleegde een tweetal, nen N. K, en A, P. geheeten een overtreding voor de politie een aanleiding was, vat mannen hun naam te vragen. Hierin werd de tie belemmerd door één der mannen, tip ander een valsche naam opgaf. Zoodat de[ handelend optredend, de beide mannen verzet in arrest stelde. Des anderen daajl den beide voor den Commissaris van pro leid, waarvoor zij zich hadden te veranW waarna zij op vrije voeten werden gesteld. Maandag is te Amsterdam de adel seerd van het Fonds voor Soctale vo0^'1 voor het Stoomtrawler-visscherijbedrijt De acte werd geteekend door de d»»-- nisaties aangewezen bestuurders van e De Ant. Rev. -Kiesvereeniging b$|j dagavond 27 Juni een openbare vergei het gebouw Irene, waarin als sprekers treden de heeren F. P. ^cr^euJr°',L burg, leden van den raad en A. Kni8 ter van den Chr, IJmuider Besturen o HUWELIJKSAANGIFTEN. De Ambtenaar van den Burgerlijken gemeente Velsen brengt ter kennis hebbenden, dat het noodig is, dat H) 1 lijksaangifte de stukken worded overge e voor het huwelijk vereischt v/orden, 1 onjuistheden of teleurstellingen ten aa0^ de huwelijksafkondiging of huwelijk^0 te voorkomen. Inlichtingen betreffende de kunnen verkregen worden aan de e® gerlijke Stand op eiken werkdag tussc f v.m. en 1 uur n,m, De Ambtenaar van den Burger 'j voornoemd,

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2