Agenda Be Gemeenteraadsverkiezing Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Velsen Zomersproeten ve Politierapport Sport. Gevonden voorwerpen ftdieren P«J Visscherij Laatste Berichten. IJmuiden Santpoort. Scheepvaart ZATERDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur, Tivoli, Openbare vergadering Anti-Stemdwang Partij, 8 uur. ZONDAG. Thalia, Bioscoop, 3, 5, en 8.15 uur. Park Velserbeek, Theeschenkerij, concert, 3 uur- Badpaviljoen Noordzee, concert, 3 uur. MAANDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur, R.K, Vereenigingsgebouw, vergadering R.K. 5, Kiesvereeniging, 8 uur. Gebouw Irene, vergadering Ant, Rev, Kies vereeniging, 8 uur. Hotel De Prins, openbare vergadering Vrij heidsbond, 8 uur. Zaal Flora, openbare vergadering Rev. Arbei ders Comité, 8 uur. Concertzaal Zomerlust, Santpoort, Prop.-Feest avond Soc.-Dein, Vrouwenclub, 8 uur. Zaal Bloemoord, Velsen, Openb, Vergadering Anti-Stemdwang Partij, 8 uur. DINSDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Hotel No. Een, vergadering Vrijz. Dem. Kies vereeniging, 8 uur, Thalia, (kleine zaal), openbare vergadering, spreker D. F. G. Schilling, 8 uur. Wij zullen Woensdagavond vanaf 7 uur den uit slag der Gemeenteraadsverkiezing op de volgen de plaatsen bekend maken: Aan het bureau van ons blad te IJmuiden, Wil lemsplein 11; voorts bij Maison Oerlemans, Ken- riemerlaan 59; te IJmuiden-Oost bij den Boekhan del J, W. Raadman, Trompstraat 29; te Santpoort bij den heer Hartog, Sigarenhandel, Rijksstraat weg, en te Velsen-Noord bij den heer van 't Holf, Wijkerstraatweg 48, De N.V. Melkinrichting Velsen opent heden een nieuw filiaal aan de Neptunusstraat 20. Hét perceel is geheel naar de eischen des tijds ingericht en de groote zorg, door de Melkinrich ting Velsen aan hare producten besteed, waar borgt eerste kwaliteit en goede hygiënische ver zorging. Gisteravond had in Thalia de eerste vertoo- ling plaats van het groote filmwerk Ben Hur. Deze film, vervaardigd naar het bekende werk van den Engelschen schrijver Lewis Wallace, is een mach tig stuk werk. Men weet niet wat men meer be wonderen moet: den zeeslag tusschen de Romein- sche galeien van Quintus Arrius en de kapersche pen of wel de wagenrennen te Antiochië, Beide zijn geweldig van regie. Prachtige tafereelen zien we in Jeruzalem, in de woestijn enz. Boeiend is de handeling, geweldig de massa-regie. Sympa thiek in deze film is, dat men de figuur van Chris tus niet op het doek heeft gebracht. Deze film zal zeker trekken. Gisteravond was het al druk in Thalia. De Anti-Stemdwang Partij houdt heden avond een openbare vergadering in Tivoli, met als spreker den heer C, Bonzet van Hilversum, over „Het ware rapalje". De Scheepvaartvereeniging Noord zal eerst daags bij de herdenking van haar 10-jarig bestaan met haar leden een excursie naar de werken aan de nieuwe schutsluizen te IJmuiden houden, waar onder deskundige leiding deze werkzaamheden zullen worden bezichtigd.. In de week van 1319 Juni zijn in deze ge meente 3 gevallen van roodvonk voorgekomen. Bij de Staatscourant zijn gevoegd de statu ten der N.V. Autobus Exploitatie Stormvogels al hier. 1 Naar wij vernemen wil het Rijk ook koopen de z.g. tuintjes van Meershoef nabij school E, ter verbreeding van het Noordzeekanaal. Maandagavond heeft in de zaal Bloemoord een vergadering plaats van de Anti-Stemdwang Partij, met denzelfden spreker als hedenavond te IJmuiden, De Regeering heeft zich vereenigd met het, na gepleegd overleg met de Regeeringsdelegatie, eenparig door de centrale commissie voor georga niseerd overleg in ambtenarenzaken uitgebracht advies inzake de herclassificatie der gemeenten voor het Bezoldigingsbesluit burgerlijke Rijksamb tenaren, Zij acht hiermee deze aangelegenheid voor afzienbaren tijd definitief geregeld. De omschrijving van het in de le klasse ge rangschikte gebiedsdeel der gemeente Velsen wordt: Velsen (onderdeelen groot-IJmuiden en het dorp Velsen). De nieuwe regeling zal met 1 Augustus a.s. in werking kunnen treden. i De vereeniging van Chr, Hist, gemeente raadsleden, die te Lunteren in een zomerconferen- tie bijeen is, heeft aan de Chr, Hist, kiesvereeni- gingen te Haarlem, Velsen, Heemstede en IJmuiden, die voor de gemeenteraadsverkiezingen staan, een sympathie-telegram gezonden waarirf zegen op hun actie wordt toegewenscht. VEREENIGING VAN WINKELIERS EN NERINGDOENDEN „WIJKEROOG" TE VELSEN Bovengenoemde Vereeniging hield Donderdag avond eene ledenvergadering in hotel de Prins. Te ruim half negen opende de voorzitter, de heer L. W. Kuiper met eenige woorden van welkom De opkomst der leden had beter kunnen zijn. De notulen der vorige vergadering werden gele zen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en geteekend. Ballotage nieuwe leden had tot resultaat, dat de heeren J. W. D. Schmidz, J. Reek en J, Noo- men als lid der Vereeniging toetraden. De vaca ture in het Bestuur, ontstaan door het bedanken van den heer W. Luyting, wegens vertrek uit deze gemeente, werd vervuld door de verkiezing van den heer Th. Bruynzeels ajs zoodanig. Het voor stel tot het houden van een étalagewedstrijd vond geen algemeene instemming, zoodat hierover ver dere besprekingen zullen worden gehouden. De rondvraag bracht niet veel belangrijks ter tafel, Eenige gedachtenwisseling inzake het Handels register hield de leden nog eenigen tijd bijeen. Te ruim 10 uur sloot de voorzitter de vergade ring. Donderdagmiddag heeft de heropening plaats gehad van het „Kennemer Hotel" te Beverwijk. De nieuwfe exploitant, de heer H. van Driel, had er voor gezorgd, dat de genoodigden bij de heropening zien in een keurige omgeving en lees telijke stemming zouden bevinden, j Heerlijke geuren stegen op uit de bloemen, die I op de taleltjes prijkten. Een broeder van üen heer Van Driel nam het woord en feliciteerde hem en zijn gezin namens familie en genoodigden met deze zaak, want daar mede was zijn wenscli m vervulling gegaan, zelf een bedrijf te mogen exploiteeren. 't Was wel geen opgemaakt bed, waarin hij zich zou kunnen neervlijen, maar met zijn capacitei ten en zijn grooten ijver en bijgestaan en gesteund door een echlgenoote als de zijne waren de sen op een slagen bijzonder groot. Acht jaar arbeid in het buitenland en 20 jaar ober te Rotterdam zouden wel voldoende leerja ren geweest zijn. Een mooie positie aldaar had hij opgegeven om hier zelfstandig op te treden, hij hoopte, dat gezondheid en succes zijn deel moch ten zijn. De gastheer dankte voor deze hartelijke woor den en stelde de groote belangstelling van alle aanwezigen op hoogen prijs en hoopte op sainen- erking. De heer Duytshoff te Rotterdam, voormalig pa troon voegde zijn felicitatie bij de reeds uitge- sprokene en wees er op, dat hij reeds sedert de prille jeugd vriend van den gastheer geweest was en nu ook collega. Hij wenschte hem veel succes en wees er nog op, dat voor dit succes de steun van de echtge- noote van zooveel belang is en het deed hem genoegen, dat zijn vriend hierop kon rekenen zoolang haar de kracht daarvoor gegeven was. Een zoontje knipte een lint door en de zaak was geopend. Ook wij wenschen de familie Van Driel veel succes in hare onderneming. Zij, die geloof hechten aan weerprofeten, worden door dit onaangename weer in hun geloof versterkt in verband met het rijmpje: Een Maandagsche maan Kan slechts in regen en wind vergaan. Maandag 30 Mei namiddag 9 u, 26 min. nieuwe maan meldde de almanak en we zien wat voor weer er nadien gekomen is. We zullen dus tot Woensdag 29 Juni voorm, 6 u. 52 min, moeten wachten, dan is deze slechte maan naar de maan en we krijgen een nieuwe met hopelijk goed weer. OUDERAVOND SCHOOL E TE VELSEN. Op 21 Juni werd voor de ouders van leerlingen van bovengenoemde school een ouderavond ge houden. Hoewel het bezoek niet zoo goed was als op vorige avonden, had een goed aantal ouders toch weder blijk gegeven van het medeleven met hunne kinderen, ook op de school. Terwijl op vo rige ouderbijeenkomsten veelal was gezorgd voor een attractie, in den vorm van een of ander be langrijk onderwerp, was deze avond grootendeels benut voor kennismaking der ouders van de nieuw opgenomen leerlingen met het personeel van school E, in het bijzonder het den nieuwen on derwijzer, den heer Brunink, Voorts werd, door dat de geheele oudercommissie volgens reglement voor aftreden in aanmerking kwam, een verkie zing gehouden van nieuwe commissieleden. Alvo rens tot de verkiezing werd overgegaan, deelde de voorzitter van dezen ouderavond, het hoofd van school E, den aanwezigen mede, dat de se cretaris, de heer I. Lindeblad niet meer voor eene benoeming in aanmerking wenschte te komen, naar aanleiding van zijn vertrek uit deze gemeen te, Onder zeer hartelijke woorden werd zoowel door het hoofd der school, als door den voorzitter der oudercommissie, den heer Groeneveld, af scheid genomen van den secretaris en zijn gezin, en hun toegewenscht, dat het hun in hunne nieu- woonplaals, Emmen, goed zal gaan. Bij de verkiezing werden met bijna algemeene stemmen herkozen de leden Groeneveld, Dr. de Weerdt en Mevr. WuijsDekkér, terwijl als nieuwe leden in de oudercommissie werden opgenomen mevr. Bar- tels en de heer Baarda. Van het onderwijzend personeel werd de toe zegging verkregen, dat op volgende ouderavonden verschillende onderwerpen door hen zullen wor den behandeld, speciaal het onderwijs op school E betreffende. Door den heer Groeneveld werd den aanwezi gen mededeeling gedaan, dat het hier opgerichte bureau van voorlichting bij beroepskeuze zijne werkzaamheden had aangevangen, zoodat voor lichting thans reeds door de ouders kon worden verkregen op medisch gebied van Dr. Limburgh Meyer en in algemeenen zin van den heer van Mever, directeur van het Gemeentelijk-bureau K Zaandam, die hiervoor op nader aan te kondigen datum in deze gemeente zal zitting houden. Van de rondvraag werd een ruim gebruik ge maakt. Het bleek hierbij, dat het gemeentebestuur niet zoo'n groote voorstander was van schoolreis jes, terwijl het nut daarvan door de onderwijzers en ouders werd verdedigd. dwijnen spoedig door een pot Bij alle Drogisten. Al spoedig kwamen de mondharmonica's e.. een viool voor den dag, welke de Tweestemmig gezongen liedjes begeleidden, lleel langzaam aan werd net donkerder en het fantastiscne van dit kamptalereeltje nog verhoogd door het liciit van hier en daar aan de bóomen bevestigde electri- sche zaklantaarns. Na nog een paar voordrachten beluisterd en veel nootjes gegeten te hebben, was het elt uur en „bed toe.' Hn alsof daar het wachten op ge weest was, begon het meteen te regenen en laier ook te stormen van jawetste. Maar laat ik gauw even vertellen, dat we van dat alles al heel wei nig hinder hebben gehad. De tenten hielden zich prachtig, wat doorregenen betreft en dat geen enkel louw loswaaide, daar zorgde onze wacht wel voor. s Morgens 7 uur opstaan en steeds nog maar regen en wind. Bij onze waschgelegenheid had den we moeite ons staande te houden en de waterstraal woei, uit de kraan gekomen, meteen weg. Enfin, je was na die frissche waschpartij meteen goed wakker. Gelukkig was een der tenten zóó groot, dat we er allen onderdak konden vinden; ailen zaten dan ook gewapend met een beker, bord en lepel te wachten op een bordje warme pap, thee en boterhammen, wat alles inmiddels door onzen lei der en helpsters in orde was gemaakt. En wat smaakte het heerlijk, vooral ben kon er maar niet genoeg van krijgen, üp wacht staan in storm en regen valt ook niet mee, wat jou? Na het ontbijt op weg voor een flinke wande ling naar zee. Maar dal viel niet mee, tegen dien sterken storm in. Doch wakkere gymnasten als wij, zijn voor niets en niemand bang (ook 's nachts niet hé Nel?) en tenslotte kwamen we aan. het paviljoentje, waar ons een prachtig gezicht op de woeste zee en een gezellige piano en een dansvloertje wachtten. Dat was natuurlijk raak, dansen en zingen geen gebrek, en niet te verge ten de herhaalde aanbiedingen van prachtige bloemstukken aan de diverse pianisten. Tegen 12 uur werd de terugtocht naar het kamp weer aanvaard, waar we getrakteerd werden op een heerlijke beker bouillon en een aanval gedaan werd op een geweldige stapel boterhammen. Na het nemen van een paar kieken en nog een uurtje gespeeld te hebben, was het, veel te gauw naar ieders zin, alweer tijd om op te breken. De fietsen werden weer opgeladen, ieder" spoor van ons verblijf zorgvuldig verwijderd en met het vaste voornemen dezen l1/» dag van frissche lucht, vroolijk spel, kameraadschap, pret en jool zoo spoedig mogelijk te herhalen, werd de terug tocht weer aanvaard en kwamen we ongeveer te 7.30 weer in IJmuiden aan. TURNIA. DAMKAMPIOENSCHAP GROOT-IJMUIDEN. 8ste Ronde. H. de Boer won in een spannende partij van P. Visser. F. Basstra moest 't zoowaar tegen B. Dukel afleggen, zoodat Dukel weer aardig naar de spits gaat. W. de Graaf veroverde eindelijk weder een puntje en wel op J. Smit. Typisch was, dat, toen de partij gewonnen stond voor de Graaf, hij remise aanbood. Dat is 't zwakke be handelen van 't eindspel. De uitslagen waren: H. de BoerP. Visser 20. J. SmitW. de Graaf 11. F. BasstraB. Dukel 02, Bureau Engelmundusweg, Een zakmesje, een huissleutel, een bontje, een kip, een kinderportemonnaie, Velsen. Bureau Wijkerstraatweg. Een rijwielbelastingmerk, een rozenkrans, een zegelring, een rijwielbelastingmerk. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. Als werkloos ingeschreven 25 Juni 1927: timmerlieden, 2 metselaars, 3 bankwerkers, 3 stokers, 4 machinisten, 2 visschers, 3 kantoorbe dienden, 62 los arbeiders. Men schrijft ons van T. V, IJ.-zijde: ONZE KAMPEERTOCHT. Ja, daar kwamen vorige week zoo in eens kampeerplannep. uit de lucht vallen. Er werd zoo hier en daar eens zachtjes over gesproken, totdat de plannen steeds vastere vormen begon nen aan te nemen en er tenslotte een vergade ring werd uitgeschreven, waarop werd besloten van Zaterdagmiddag tot Zondagavond te gaan kampeeren in Castricum. Er gaven zich onmiddellijk 20 deelnemers(sters) op, waarvan 11 dames en 9 heeren, die ook allen zijn meegeweest, behalve één dame, die zich wegens ongesteldheid terug moest trekken. Drie onzer leden stelden direct hun tenten be schikbaar, waardoor we slechts één tent behoef de bij te huren. En zoo trokken we er Zaterdag ruim drie uur gepakt en gezakt per fiets op uit. Een stevig windje in den rug en een lekker warm zonnetje, 't zag er prachtig uit, In Beverwijk kwamen er nog 5 deelnemers bij, waaronder onze directeur, de heer Nieuwenweg, onder wiens leiding deze tocht stond en wiens goeden raad we bij ver schillende dingen dankbaar ter harte hebben ge nomen. Op één „lekke" ketting na kwamen we zonder pech ruim 5 uur op onze kampplaats aan. Een schitterende plek te midden van bosch en duin, in de onmiddellijke nabijheid van waterleiding en W. C,, het kon niet mooier. Het eerste werk was natuurlijk het opslaan dei- tenten, wat den heeren al heel vlug afging. En daarna algemeen geschreeuw om thee, met het gevolg, dat na een poosje ieder van een beker slappe thee en een boterham zat te genieten. Bij de tweede ronde werd de thee al wat meer échte thee, en den volgenden dag was zij prima. Na den inwendigen mensch versterkt te hebben, trok het grootste deel van de troep naar het dorp om inkoopen te doen, terwijl de anderen zich met een balspel vermaakten. Juist genietende van een mooie zonsondergang, werden zij opgeschrikt door de terugkomst van den proviandploeg, die zwoegende onder Zakken suiker, liters melk, 10 brooden, bananen, apen- nootjes enz, enz. het kamp binnenkwam. Alge meen hoera natuurlijk. Toen nog een gezamen lijk spel en tot slot samenkomst rondom een rood tafelkleed bij wijze van kampvuur. ONDERLINGE COMPETITIE. F. Zonnveld speelde een spannende partij tegen L. Koetsier, welke ten laatste door F. Zonneveld werd gewonnen, J. Franssen wist G. Broek we derom 2 verliespunten toe te brengen. De uitslagen waren: F. ZonneveldL. Koetsier 20. J. FranssenG, Broek 20, ïJMUIDER KORFBALCLUB „G. S. D." Opgericht 1 Juli 1927. Secrt, Mej. A, Baïs, IJmuiden, Wilh.kade C 1 Wedstrijd-Programma: 2e Dag Seriewedstrijden, le Lustrum, A. Haarlem (Haarlem)Swift (A'dam) 1.30-2 u. B. Advendo (Haarlem)—Ready/Tecka (A'dam) 2.10-2.40 u. C. G.S.D. (IJmuiden)Olympia (den Haag) 2,50-3.20 u. Demi-finale. Verliezersronde. Bij loting tusschen de drie verliezers (A, B, C) wordt vastgesteld, welke club vrij is van spelen voor deze ronde. D. De twee overgebleven clubs spelen tegen elkaar van 3.304 uur, E. Winnaar D komt uit tegen de vrijgelote club 4.104.40 uur. Winnaarsronde, Bij loting tusschen de drie winnaars (A, B, C) wordt vastgesteld, welke club vrij is van spelen voor deze ronde, F. De twee overgebleven clubs spelen tegen elkaar van 4,505.20 uur. Finale. G. Winnaar F speelt tegen de vrijgelote club- van 5.306 uur, (Om den len en 2en prijs). H. Verliezer F komt daarna uit tegen den winnaar van E (om den 3en prijs.) Prijzen dezer afdeeling zijn: le prijs: Verzilverde Beker, 2e prijs: Verzilverde Lauwertak. 3e prijs: Verguld Bronzen Medaille. De prijzen worden uitgereikt na afloop van de wedstrijden-. Het terrein van „G.S.D." is gelegen achter de tribune van „Stormvogels". Toegang vrij!!! BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: A. A. BakkerStoker, z.; T. JongensBakker, d.; A. M.DuindamPlokker, z.; T. van SlootenRomkes, d.; J. SnijdersWar- merhoven, z.; H,F. Hofmanvan Es, z,; E, ZwartVisser, z.; J. A. GroenKlos, d. Ondertrouwd: Th. C. Duyvelshof en W. Neet; A. A. Nieste en D. D, Lokerman; P. J. van Leeuwen en W. M, Boeter; L. J, Hennevanger en E. Aardema; G. van Straten en A. H, v, d. Meer; G. M. Burgers en P. M, Jaspers, Gehuwd: P. C. Redelijkheid en M. Rasch; L. A. Bronswijk en A. C. Marcusse; J. J. Boogaard en G, H. J. Boon, Overleden: Hendrika van Houten, 86 jaar, wed. van Th. Pellemans; Antonius P. Eijman, 21 jaar, ongehuwd; Pieter Koningstem, 71 jaar, echt genoot van G. Dogger. IJmuiden. Bij de politie werd aangifte ge daan door personeel van het Thalia-Theater, aat twee rijwielen, die men Maandagavond na het stuiten van het theater had neergezet, verdwenen waren. Dinsdag werden deze rijwielen op het Sluis- eiland weer teruggevonden. Door de politie alhier werd aangehouden J, van E, yit Heiden, die verdacht wordt van verduistering van een rijwiel. De man is naar Leiden overgebracht, j Benoorden de Noordpier zijn twee kadavers van varkens aangespoeld, die in staat van ont binding verkeerden. De reinigingsdienst heeft voor vernietiging zorg gedragen. 1 - Donderdagnacht is ingebroken in het visch- pakhuis der fa. Alb. Pust aan de Visschershaven. Een mand met tongen werd meegenomen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Velsen, Door de politie werd C, J, de W. uit Den Haag bekeurd wegens het zingen op straat als liedjeszanger. De woonwagenbewoner B S. werd aange houden, omdat hij nog f 3 boete moest betalen. De man betaalde en werd weer vrijgelaten. De autobestuurder P. B, S. uit Beverwijk werd bekeurd wegens het rijden zonder achter licht. Voor hetzelfde feit zal nog een bestuurder worden vervolgd, wiens naam de politie nog niet weet. Wegens het los laten loopen van zijn hond werd bekeurd G. S. alhier. HET WITTE KRUIS. Het gebeurt vele malen, dat leden van Witte Kruis, welke verpleegmateriaal in i leen hebben, dit niet op tijd terug bezorc Wanneer de geneesheer of verloskundige bewijsje voorschrijft voor hetgeen noodi/* wordt de meeste spoed betracht, dit zoo i mogelijk te halen, uit een der magazijnen, het niet als een plicht worden gevoeld, de leende artikelen, die niet meer worden gej, dadelijk terug te bezorgen? Kan ook daar niet wat spoed achter worden gezet? «ill j-dien iui.il UBgeueii, -una uiei.ui umaug Z]jn L j denken, hoe onaangenaam dit is. Immers, |e(L die verpleegmateriaal behoeven, zouden da k door niet dadelijk geholpen kunnen worden Dat een ieder zijn plicht versta, en het g de geen dag langer in huis houdt, als noodiijl Zijt ge reeds lid der vereeniging? De besommingen der aan den rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen visschersvaartuigen waren: 22 JUNI 1927. IJM, 108 Clara Nicol f 3 IJM, 165 Martha 3386 IJM. 143 Balder 2277 IJM, 60 Cath. Duyvis 2644 IJM, 10 Jacq, Clasine 2820 IJM. 135 Begonia <i 3008 IJM. 130 Eendracht I 2019 IJM. 109 John. Brown 12 IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. S. D. IJM. IJM. IJM. IJM. IJM. 23 JUNI 1927. 48 Gesine 64 Penelope 187 Derilia IX 80 Elnet 385 Derika IV 159 Julie Streiff 22 Ita. 374 Derika VIII 23 Alcmaria 253 Sumatra 118 Beatrice 432 Raaf 6 Polaris 490 Gorredijk 150 Kamperduin 84 Pallas 107 Jeane 51 Oldenburg 24 JUNI 1927. 124 Derika XI 134 Lewiti 272 Derika XV 203 Derika XVI 46 Helga f 1836 1960 2390 2639 2007 1960 2113 2634 1757 2081 2163 2137 2482 2539 2050 2021 1506 2678 f 3028 1834 3179 1829 1164 - Van de IJmuider haringvloot kwam sedert de vorige opgave binnen de motorlogger Corn, de Boer Jr. IJM. 268 met 20 last pekelharing. - Gedurende de week van 16 t/m, 22 Juni 1927, kwamen alhier de navolgende vaartuigen binnen: 80 stoomtrawlers, 1 stoom-, 1 motorharinglogger, 2 motor-, 15 zeilloggers, 1 Hollandsche-, 1 Deen- sche-, 1 Duitsche motorkotter en 79 kustvisschers, De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 498 tot f 3934; stoomha- ringlogger f 6705; motorharinglogger f 2973; mo tortrawlers van f 613 tot f 719; zeiltrawlers van f 194 tot f 727; Hollandsche motorkotter f 163; Deensche motorkotter f 834; Duitsche motorkotter f 103, terwijl de kustvisschers totaal f 4721 be- somden. De aanvoer bestond uit 622.705 Kg. trawlvisch en 684 kantjes haring. De totaal opbrengst bedroeg f 223.035.33. De loggers Noord-Holland KW. 90, Zeeland KW. 106, Noord-Brabant KW, 108 en Maria Ca- tharina KW. 70 van de Visscherij Mij. Vooruit gang alhier zijn naar Hamburg verkocht en zullen voor de vrachtvaart dienen. Gisteren is in de Bretonsche havens de al gemeene staking, vooral voor sardijnen-visschers afgekondigd. Volgens dè Humanité zal de sta king de volgende week 60.000 man omvatten. De visschers eischen 800 frank voor 100 kilo sardijnen; de conserven fabrieken waaraan de visch wordt geleverd willen slechts 400 frank be talen. Van Almeria in Spanje werd een i,luu. schip, groot 3900 ton, bevracht voor de (L, ovens te IJmuiden, Het alhier aangekomen Estlandsche st, vamaa, met -een lading gezaagd hout van Penui naar Amsterdam, heeft op reis als gevolg „l slecht weer een gedeelte van den deklast verb ren. IJmuiden. Aangekomen 22 Juni: Survili st., Port Larache, ijzererts, Hoogovens; Fagerbt st., Otterbackenj ijzererts, id.; Naaldwijk, Castro Urdiales, ijzererts, id. Vertrokken 23 Juni: San Marco, st., Rotterdai ledig; Leonard I, motorkotter, Christiansand li dig; Gallium, st., Rotterdam, ledig; Fagerbro, Dantzig, ledig. Velsen. Aangekomen 23 Juni: Fram, st., changel, papierhout, Papierfabriek; Normandii st., Gothenburg, e.v. Amsterdam, houtstof, f pierfabriek. Vertrokken 23 Juni: Normandia, st,, Rotterdi restant-lading. Het stoomschip Enggano vertrok 22 dsn van Hamburg naar Narvik, om voor de Hoogoria alhier te laden. Aan het Chr, Lyceum te Hilversum is slaagd voor het eindexamen afd, H. B. S, de 1 J. B, G. Croes te Bussum. Aan de St, Lucia-kweekschool te Rotterdu is geslaagd voor het examen van onderwijtera Mej. A. Thijssen alhier. IJmuiden, Bureau Willemsplein. Een sjaal, een rijwielbelastingmerk, een porte- - monnaie met inhoud, een manchetknoop, een kindertaschje met inhoud; een portemonnaie met inhoud, een vlet, een kinderportemonnaie, een ïlte van een dameshorloge, een koperen f sleutel, een zakmes, een bril in étui. DE SLEEPDIENSTEN OP HET NOORDZEE KANAAL. Het raadslid Z. Gulden heeft de volgende schrif telijke vragen aan den voorzitter van den raad gericht: 1. Hebben B, en W. kennis genomen van de onlangs in de pers medegedeelde gevallen om trent het noodeloos doen sleepen van buitenland- sche zeeschepen naar onze haven? 2. Indien dit het geval is, zijn B. en W, dan niet van meening, dat hier door het particulier initiatief schade wordt toegebracht aan de repu tatie en aan de materieele belangen van onze ha ven? 3. Kunnen B, en W. mededeelen, welke maat regelen zij tegen dergelijk optreden zullen nemen? Vrijdagavond belegde de afdeeling van Vrijz. Dem. l'artij een vergadering voor de prop. ganda voor de gemeenteraadsverkiezingen, vergadering was slechts zeer matig bezocht,Di heer Oud behandelde in een uitvoerige rede li vrijzinnig-democratische beginsel in. de algemtt- ne landspolitiek en gaf verder een beschouwiij waarin vooral het verschil met de steeds conut- vatiever wordende vrijheidsbond tot uiting kwat De heer Langeweert, die ook als spreker ot aangekondigd, was niet ter vergadering verscit nen, Bij het debat informeerde de heer Van Ven hoe het mogelijk was, dat de Vrijz. Dem. Partijl heer Landeweert, die pas op het laatste ooge uit de S.D.A.P, was getreden en zich nog deze verkiezing had beschikbaar gesteld, een hooge plaats op de lijst der vrijzinnig-democrals had gekregen. Hij stelde de Vrijz, Dem. meii- verantwoordelijk voor het niet bedanken vanfe heer Landeweert als raadslid en verzocht d» over het oordeel van bestuur en spreker. De heer Roelse, zich daarbij aansluitende- de vrijz.-dem. mede aansprakelijk voor de verkil' zing van den tegenwoordigen reactionnairen ml houder van onderwijs en meende, dat de plait sing van een zoo weinig beginselvast man als if heer Landeweert op de candidatenlijst geen waar borg was voor de consequente vrijzinnige (li mocratische politiek, als de heer Oud blijkhi wenschelijk oordeelde. De heer Oud gaf in zijn antwoord te kenta dat hij de overgang van de ééne partij naardea: dere zeer wel mogelijk achtte, In het algeme; was hij het" met den heer van Veen eens, dat er vertegenwoordiger voor .een bepaalde partij vi: plicht is zijn mandaat ter beschikking van de pa tij te stellen, als hij deze partij verlaat. Zijn ei(i partij stelt in dezelfde omstandigheden steeds ik zelfden eisch. Hij is niet op de hoogte van motieven, die den heer Landeweert hebben wogen, dit niet te doen. Ook de heer De Nobel kent deze motieven© Hij acht het beter, dat de heer Landeweert ten deze zijn houding verdedigt en meende te ten, dat hij dat dezen avond ook gedaan zou k ben. Voorts merkt de heer De Nobel op, dat de D. A. P. de kwestie-Landeweert bij de wethw derscrisis ih eigen partij afdeed. Zoo ook zijn de Vrijz.-Dem. niet gehouden alle kaarten op fel te leggen. Het geval met den heer Schuiten ker, door de debaters ter sprake gebracht, van anderen aard. Met een woord van dank aan den spreker w zijn goede rede en aan de debaters voor hun-a" genaam debat sloot de heer Boeman te kvn over 10 de vergadering. Gisteravond is door den voorzitter van bazar-comité, den heer A.^A, Cornegge, de bai ten bate der muziektent geopend. In zijn of ningswoord memoreerde de heer Cornegge o.a. groote medewerking, welke het comité heelt c gen ondervinden van de ingezetenen en manten buiten onze plaats. Na hem yo< heer Krom, als voorzitter van den Besturenbci „Eensgezindheid" het woord. Deze dankte j voorzitter en secretaris van het bazar-co® voor het vele werk, dat zij hadden verricht, w vergat niet een woord van dank te brengen de andere commissies, die zich eveneens buil gewoon goed geweerd hadden. Hierna namen wij een kijkje op den bazar, dient gezegd, dat er zeer, zeer veel artikelen die tot koopen uitnoodigen. En dan de a^r?c' Het „zwoegende blok", de schiettent, de kaansche hoepla en het trekbiljart vielen bif'; gisteravond reeds talrijke publiek zóó >n smaak, dat de dames en heeren bijna aande, kort kwamen. Een prachtige taart, £esC van den heer J. J. v. Dillewijn envea aardbeien, de eerste, welke de heer F. r»e" mans geplukt had prikkelden de smaakorga zoodanig, dat de loten in een ommezien ver w waren. Heden en morgen voortzetting. Bij gun»»6 j vindt bovendien heden om 5 uur een gy demonstratie plaats, terwijl morgen, aanvang j 2 uur, het groote muziek- en zangfestival gehouden, waaraan een 15-tal vereenigmgen nemen.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6