Wat denk je dï van? Pure? bij doorzittei en stukloopen der Huid. iaison Oerlentans No. 349. 0|g Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Velsen SF* Santpoort. IJ V. V. Stormvogels Laatste Berichten. Scheepvaart Visscherij Kosthuis Adverteert IJmuider Courant Winkelhuis, Dankbetuiging is VANAF HEDEN telefonisch aangeslo ten onder iTballa Tticeter - IJmuiden Revue Gezelschap Schakels, Amsterdam am 'i Dili. het Gymnasium te Haarlem is bevor- (je 2e naar de 3e klasse Mej, H. H. US»- j,;er. Jf Maandagavond gehouden verkiezing voor den Kerkeraad der zelfstandig aas e' hfed. Herv, gemeente te IJmuiden-Oost i rfekozen tot ouderling de heeren H. H. )k t{-H Bosch. D. Jonges en R. v. d. Mast 4''diaken de heeren W. L. Kuiper, A. van li l J. Luyt. Ijagavond van 78 uur zal een nieuwe fplaats hebben voor de verkiezing van f diaken. je gehouden examens der Nederl. Ver voor Gemeentebelangen is geslaagd voor *|oina gemeente-financiën de heer M. J, [horst alhier, adj. commies bij de verifi er gemeente-financiën, het Gereformeerd gymnasium te Am- ais bevorderd van de 3e naar de 4e klas- j van Leeuwen en van de 5e naar de 6e j p. Verwoerd, beiden alhier. [la de verschillende bladen staat, dat de ijg X sluisdeur voor de nieuwe sluis bij goed timorgen naar hier gesleept zal worden. Dit E juist, want deze deur wordt morgen eerst s fer gelaten, Het zal nog wel drie weken du- [rorens de deur dan versleept kan. worden, kunnen de laatste dagen wel genieten ?fj^ek van straatmuzikanten. Maandag was lrio met violen en luit, waarbij een dame. ]o was er een tweetal, n.l. een accordeon- ■?!||(r en een violist. Gisteravond konden we P'ïfenieten van den zang van een mannenkoor, atTp'1 ^ennemerP^e^n Beed hooren, Maandag was het 40 jaar geleden, dat de I', Eyman thans baas aan de papierfabriek, 2-jarige jongen in dienst trad bij de N.V, Ver. Papierfabrieken der firma van Gelder Zo- Middags om 2 uur werd de heer Eyman directie-kantoor ontvangen door den Di jt, den heer Joh, H. A, Kruymel, die hem hatelijke wijze toesprak. De heer Kruymel 'fc zeer de ijver en werklust van den jubi- die volgens hem, aan vele jongeren aïs «ld kan worden gesteld, iblijk van waardeering overhandigde hij hem inden horloge met inscriptie, benevens een ppe met inhoud. Hierbij was door de Maai bij van Nijverheid, een fraaie oorkonde in ejifevoegd. m ld zijn collega's ontving de heer Eyman een —la horlogeketting en van de arbeiders een dag is verder in de familiekring doorge verband met familie omstandigheden, (de t E. verloor voor eenige weken een volwas- hoon, door den dood) is van het brengen van [serenade door de Harmonie ,,De Eendracht", ei- bijzonderheid dient nog vermeld, dat de ervan den heer Eyman, 66 jaar in dienst der ia van Gelder is geweest en het in 1932 100 i zal zijn, dat de familie Eyman, vader en e, de firma van Gelder heeft gediend. |-tuuuogunddag werd aan het politiebureau Velsen-Noord, gebracht de 7-jarige B., wonen- in de Ogelwightstraat aldaar, die spelender- js op een hek geklommen, daar afviel en toen eet een zijner beenen in een ijzeren stang bleef kogen, waardoor dit ernstig werd verwond. ""In, |,et politiebureau verleende Dr. Barentsen waarna het ventje naar zijn woning is ge- De Nederl. Vereeniging van Fabrieksarbei- de Nederl. Bond van Christ, Fabrieks- en dit laosporlarbeiders en de Nederl. R.K. Fabrieks- aliiWersbond hebben een vergadering gehouden fe de gedelegeerden van de georganiseerde ar- idjjlers, werkzaam in de fabrieken der firma van Zonen te Apeldoorn, Renkum, Velsen en b :d ideze vergadering, die onder leiding stond den heer K. de Jonge, heeft de heer W. $is de mogelijkheid van het afsluiten van een ÏKtieVe arbeidsovereenkomst besproken. Mils is van gedachten gewisseld over de be lande Ioonen, welke groote verschillen aanwij zen is gewag gemaakt van de onbevredigende .antieregeling en den Zondagsarbeid. Verder td betoogd, dat de gratificatie en pensioenre- "g verbeterd dienen te worden, tan de besturen werd opgedragen, na overleg de arbeiders zich te beraden over de maat- ijelen, die getroffen moeten worden om het be- $e doel te bereiken. Gisteren zijn vele oudjes uit gestichten te sterdam weer de gasten op Waterland ge- "zest, zooals ieder jaar geschiedt. Ze kwamen *t een extra boot en gingen met muziek voor op naar Waterland, waar ze zich aangenaam heb ben verpoosd, op aardbeien en kersen werden onthaald, terwijl ze allen een bloemruikertje mee naar huis kregen. Voor het Mulo-examen is te Amsterdam ge slaagd J. Slok, alhier, Hoewel de verwachtingen, in verband met het slechte weer van Zaterdag, niet erg hoog ge spannen waren, is het toch Zondag weer eens echt ouderwetsch druk geweest. De booten der Alkmaar Packet, voerden groo te massa's Amsterdammers aan, waarvan een groot deel hier uitstapte voor een bezoek aan Wijk aan Zee, zoodat de autobushouders dezen dag niet te klagen hebben. Een eigenaardig verschijnsel is op deze dagen, dat nu, nu de beide groote ponten in de vaart zijn, het vervoer geen enkele stagnatie heeft on dervonden, geen opstopping heeft plaats gehad, terwijl als de kleine pont vaart, bij minder drukte, dit steeds hel geval is. De poiltie handhaafde als steeds, voorbeeldig de orde, doch ingrijpen is niet noodig geweest, Tot de le klasse der Middelbare school voor meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal is toege laten L, Hanneman alhier, Zaterdag is in het R.K, Vereenigingsgebouw door het R.K. parochiaal kerkbestuur van St, Joseph aanbesteed het afbouwen der kerk le Velsen-Noord, onder beheer van den architect Jan Stuyt. Ingeschreven was als volgt: N.V. J. Ph, Braun en Zn., Beverwijk, f 75250; N.V. Mij. Rolland, Haarlem, f 74780; D. J, van Buuren, Bloemendaal, f 73594; J. Wittebrood, Beemster f 71900; J. J. Limberg, Bloemendaal, f 71424; F. Smulders, Breda, f 71424; Aannemers Mij. Noord-Holland, Heemskerk, f 71015; Gebr. v. d. Putten, Heemstede, f 66900; C. Noort, Bergen, f 66200; Thunnissen en van Sambeek, Heemstede, f 64750; Venhoven en Evers, Heemstede f 62064. De gunning werd aangehouden. - Het Centraal Stembureau heeft gisteren in de vacature W. Landeweerd tot lid van den raad gekozen verklaard den heer S, Baarda. De heer Baarda heeft de benoeming nog in be raad gehouden. Zondag j.l. herdacht Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, den dag, waarop hij voor 121 jaar zijn intrede deed bij deze gemeente. Nadat Zijn Eerwaarde op dezen jubileumsdag de consistorie-kamer was binnengetreden en hem een bloemenhulde was aangeboden, voor welks sympathie-betoon de jubilaris zijn hartelijken dank uitsprak, richtte de kerkvoogd, de heer D. Miezérus, zich tot den predikant en zeide o.m.: „Dr. v. d. Bergh van Eysinga, in verband met de groote beteekenis van dezen dag voor de Ned. Herv. Gemeente te Santpoort, heeft zich een commissie gevormd met het doel gelden te ver zamelen, teneinde U een blijvende herinnering aan dezen dag te kunnen aanbieden. De laak de zer commissie was zeer moeilijk, aangezien zij wist, dat gij immer wars zijt van alle persoons verheerlijking. Hiermede rekening houdend, be perkte zij haar keuze tot eenige bloemen voor de zen dag, terwijl zij U als blijvend aandenken I aanbiedt een nieuwen Bijbel en een kerktelefoon voor slechthoorenden. Het College van Kerk- voogden is bereid voor het Heilig Avondmaal, in- dien door den Kerkeraad zulks wenscnelijk wordt geacht, een volledig stel Avondmaal- bekertjes ter beschikking te stellen." Hierna dankte Prof, v. d. Bergh v. Eysinga voor deze zichtbare teekenen van medeleven. Tot tekst had de jubilaris zich dezen morgen gekozen hetzelfde woord, waarmee hij 12' jaar geleden zijn intrede deed: „Wat zoekt gij?" De- ze woorden gaven Zijn Eerwaarde gelegenheid j woorden van dank te spreken voor al hetgeen hem dezen dag was aangeboden, waarin hij een leeken zag, dat zijn arbeid gewaardeerd wordt. Tevens gaf deze tekst aanleiding de kwarteeuw nog eens de revue te laten passeeren, waarna Prof. v. d. Bergh v. Eysinga aan zijn tekstwoord verbond: „Wij hebben den Christus gevonden." Aan het eind der godsdienstoefening werd de jubilaris toegezongen: „Dat's Heeren. zegen op U daal' waarna de gelegenheid werd geboden den predikant geluk te wenschen, van welke gelegen heid velen profiteerden. In den Bijbel heeft onze plaatselijke sierkunste- naar, de heer Möhr, de volgende opdracht ge plaatst: „10 Januari 1915 Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga 10 Juli 1927. Ter gelegenheid van Uw 121/», jarig ambtsjubi- j leum bij de Ned. Herv. Gemeente te Santpoort i wordt deze Bijbel U door de gemeenteleden aan- j geboden als blijk van groote waardeering en j hoogachting," i „Uw woord is waarheid". OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Het bestuur verdeelde hare functies als volgt: le voorzitter, de Nobel; le secretaris, Stafleu; le penningmeester, Suwerink; 2e voorzitter, Slik kerveer; 2e secretaris, Dalmeijer; 2e penning meester, Michels; Commissaris van materieel. Martens; Commissarissen, Carst en Cupido. lerrein en ballotage-commissies werden op nieuw benoemd. Het adres van den secretaris is Willem Ba- rendszstraat 62, VOETBAL. V. U. C.—STORMVOGELS 9—3. In plaats van aan V. U. C. een nederlaag toe te brengen, leed Stormvogels zelf een fiksche ne derlaag: Onze plaatsgenooten verloren n.l. met 93. Zooals onze lezers reeds in zich zelf opge maakt zullen hebben, was Stormvogels verre van volledig. Op het appèl ontbraken n.l.: Thyssen, Koster, Haak, Snoeks, Houtkamp en Blinkhoff, voor wie invielen: de Waard, v, d, Lugt, Veuger, Heilig, de Waard en Van Pel. Toch heeft dit zeer gebroken team een aanvankelijken 10 achter stand nog weten om te zetten in een 12 voor sprong. Op den duur wist de Stormvogels-achter- hoede echter geen stand te houden, zoodat met rust de stand reeds 42 was. Het einde bracht V. U. C. bovengenoemde groote overwinning. ATHLETIEK. Onze plaatsgenoot Effern, die momenteel de' alhletiek beoefent in de H. A. V. „Haarlem" be haalde Zondag j.l. in de wedstrijden om den Prins Hendrik-beker voor zijn vereeniging een mooie overwinning op de 1500. M.. hoewel krach ten als Alofs en Krol in dit nummer mededongen. Hij had voor dezen afstand noodig 4 min, 28.9 sec. Hel Ned. record staat teri name van A, Paulen met 4 min. 13 sec. DE 2de KAMPEERTOCHT. Van T. V. IJ-zijde verzoekt men ons het vol gende op te nemen: De amusementen van kampeeren, uitvoeringen en uitstapjes volgen elkaar zoo, snel op, dat liet moeilijk wordt, alles bij te houden. Onze 2a kam- peertocht is wederom een groot succes geweest, te meer nu het weer zoo meewerkte. Wel werd het uur van vertrek iets verlaat door een Hinken motregen, maar bij aankomst in Castricum was hel prachtig weer. Al spoedig stonden de tenten en nam het kampleven weer een aanvang. We hebben ook dezen keer volop genoten van fris- sche lucht, spel, jolige kwinkslagen, een bord heerlijke pap en stapels boterhammen; zelfs was nu ons menu uitgebreid met gebakken eieren, waarvoor hier nog een woord van hulde aan dé drie koksmaatfes. We waren het er allen over eens, dat kanipee- ren steeds naar meer smaakt en nieuwe plannen zijn reeds weer in bewerking. Maar ook onze meisjes en jongens worden niet vergeten. Nu de uitvoering in Zandvoort weer achter den rug is, wat ondertusschen ook een ge zellige dag was, staat het jaarlijksche uitstapje van ons jong T. V. IJ. op het programma. En waar de dames en heeren steeds zoo genie ten op dat mooie terrein in Castricum, hebben we gemeend het daar voor de jongeren ook ge makkelijk tot een prettigen 'dag te kunnen maken. De oudste afdeelingen gaan onder leiding van den heer Nieuwenweg met z'n staf van helpers(sters) op de fiets. De afstand is niet zoo groot en een prettige breede weg leidt er heen, dus ik geloof wel, dat dit een heerlijke, niet te veel vermoeien de tocht zal worden. Zorgt allen, dat je fiets pri ma in orde is hoor, en wie niet stevig op z'n fiets zit, mag niet mee, denkt er om! Den anderen af deelingen wordt het een beetje makkelijker ge maakt. Die gaan per trein en van het station Castricum wandelen naar het terrein. Daar vin den we dan ook de anderen weer en is het de bedoeling een groote pic-nic te houden. Voor groote tafellakens is al gezorgd en voor nog heel wat meer, dat zul je wel zien. Vergeet je beker niet, anders krijg je niets te drinken! Wie nog geen geld betaald heeft voor den trein, kan dit tot Donderdag doen bij Juffr. v. Ekeren aan huis. Jullie weet, het kost f 0.50. We gaan toch allen mee? Wie nog nooit mee is geweest, vraagt het den anderen eens, hoe het was. Een dag met T. V. IJ. uit, beteekent spelletjes, wed strijden, verrassingen, stoeien, lachen en toch or delijk zijn. Tot Zondag jongelui. Veel plezier. TURNIA. - De besommingen der aan den rijksvischalslag te IJmuiden aangekomen visschersvaartuigen wa- IJM. 136 Lobelia f 1694 IJM, 75 Kennemerduin 1614 IJM. 67 Orion 1515 IJM. 18 Azalea 2233 IJM. 503 Holland VII 1339 IJM. 43 Nelly Gezina 1505 IJM. 27 Zwarle Zee 1341 IJM. 126 Derika X 2076 IJM. 36 Proef 1540 IJM. 90 Stormvogel 1552 IJM. 244 Delfland 2002 IJM. 193 de Hoop 1555 IJM. 26 Witte Zee 1437 IJM. 52 Dordrecht ,i 1537 IJM. 65 Urania 1589 IJM. 151 Hilda 1883 IJM. 331 Holland V 1426 IJM. 286 Zeilharinglogger 3621 IJM. 63 Motorkotter 385 11 JULI 1927. IJM. 40 de Hoop II f 845 IJM. 82 Aneta 2272 IJM. 271 Derika XIV 2311 IJM. 153 Ada 2130 IJM. 157 Maria v. Haltem 1746 IJM. 135 Begonia 1952 IJM. 22 Ita 1817 IJM. 261 Pan 1468 IJM. 29 Zeeleeuw 1767 IJM. 127 Derika XIII 1239 IJM. 32 Zeemeeuw 1575 IJM. 42 Flamingo 1369 IJM. 62 Concordia 1381 IJM. 50 Simon 1492 IJM. 324 Amalia 957 IJM. 12 Johanna 1401 IJM. 316 Gerard 2141 BX. 166 Maria Sprenger 1899 IJM. 381 Motorharinglogger 4005 12 JULI 1927. IJM. 106 Reiger f 1189 IJM. 323 Walvisch 1680 IJM. 70 Zeehond 1638 IJM. 325 Gloria 1443 IJM. 28 Walrus 1116 IJM. 93 Dorothea 2062 IJM. 94 Peter D. 2252 IJM. 72 Caroline 2718 is reglementair niet verplicht om door geluidsei- nen voldoende van zijn aanwezigheid te doen blij ken, De Raad gaat daarom niet nader in op de vraag, of het nu wel verantwoord was voor de Amstelstroom om bij dit weer te varen, In elk geval slaat vast, dat de Amstelstroom niet het gewone mislsignaal voor varende schepen kon ge ven, noch ook hel klokgelui van ten anker lig gende schepen, terwijl voor in het vaarwater ge meerd liggende schepen geen mislsignaal is voor geschreven. De Raad dringt aan op aanvulling van het reglement met een mistsignaal voor een in het vaarwater gemeerd schip. IJmuiden. Aangekomen 13 Juli: Mineral, st., Bremen, ^cement, steiger sluisbouw. Hel Eng. st.. Vale of Pickering is le Cacn ladende voor de Hoogovens alhier. De vier motorschepen welke de Stoomvaart Mij. Nederland aan de Ned. Scheepsbouw Mij. le Amsterdam, de Rotterd. Droogdok Mij. en aan De Schelde te Vlissingen (2) besteld heeft, zul len den naam dragen Poeloe Bras, Poeloe Laoel, Poeloe Roeba en Poeloe Telok, (Scheepvaart). De Noorsche motorkolter Von heeft hier Zaterdag van Christiansand 1035 kisten versche makreel aangebracht, - De Raad voor de Scheepvaart le Amsterdam heeft uitspraak gedaan in zake de stranding van hel stoomvisschersvaartuig Schiedijk IJM. L. 82 op de Hollandsche kust tijdens mist. De Raad is van oordeel, dat de schipper niet goed heeft genavigeerd. Vooreerst had hij reke ning moeten houden met den ebstroom, zoodat hij, op een groot gedeelte van het traject na de Haaks, ebstroom heeft gehad. De schipper zelf schatte den stroom op 2l/s mijl, maar hij heeft daar geen rekening mede gehouden. Anders had hij moeten begrijpen dat hij een goed stuk be zuiden IJmuiden was. Ook het looden kan on mogelijk in orde zijn geweest, daar ter hoogte van Zandvoort een diepte van 8 vaam nog zeer ver uit de kust is. De Raad schorst den schipper deshalve voor den tijd van acht dagen. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: W. Rumpingde Vries, z.; J. A, Deelderv. Eek, d.; C. J, IsoniusSchoorl, d G. van Croonenborgv. Poelje, d.: A. Verhagen- de Boorder, z.; C. J. BurgerMolenkamp, d.: G. ThomasBroersen, d.; H. Maris'Baart, z.; T. de GrootKramer, d.; M. V. van GeylswijkVoogt, z.; W, van Doesburgv. d. Kolk, z.; G. Groen Cramer, d. Overleden: Nicolaas de Haan, 78 jaar. echtgen. v. J. Bels; Marcelis A. v. Houwelingen, 3 w., z. van J. W. van Houwelingen; Jacob Ko nijn, 86 jaar, weduwnaar van E. Tilmer; Cathari- na Winlc. 93 jaar, wed. van J. Zwanenburg; Hen drik Minikus, 54 jaar, echtgen. van S. van Win den. IJMUIDEN In het bericht in ons blad van Zaterdag over de algemeene vergadering der Ned. Maatschappij tot bevordering der Phaiynacie staat dat de apo thekers le IJmuiden en Zandvoort nog wel verlie zen leden, maar dat deze steeds vooruitgaande zijn. De aandachtige lezer zal wel begrepen heb ben, dat hiermede bedoeld werd de apotheken dezer maatschappij. Maandagavond tegen 7 uur passeerden op den Stationsweg nabij de spoorwegtunnels de autobus Kennemerland en een autobus van den heer Schoorl, De bussen raakten elkaar even en de chauffeurs stopten dadelijk, om de schade op le nemen. Die bepaalde zich echter tot de tree planken. Het is een goede leer voor de chauffeurs om op dezen smallen weg veel voorzichtiger te rijden. VELSEN, De Harmoniekapel De Eendracht der Ver. Kon, Papierfabrieken geeft morgen, Donderdag avond, een concert in de muziektent in het park Velserbeek. De motorvrachtlogger De Hoop KW, 41 bracht hier Zaterdag van Lerwick 1009 tonnen haring aan voor de fa. Job Gouda. IJmuiden, Aangekomen 8 Juli: Von, motor- kotter, Christiansand, makreel, visschershaven; 9 Juli: Bernhard Blumenfeld, st., Lulea, ijzererts, Hoogovens; De Hoop, motorvrachtlogger, Lerwick, baring, visschershaven; 10 Juli: Arthur Kunst- mann, st., Lulea, ijzererts, Hoogovens; Indus, st., Otterbacken, ijzererts, id,; 12 Juli: Uskside, st., Newport, om te bunkeren, Buitenhaven. Vertrokken: 11 Juli: Bernhard Blumenfeld, st„ Dantzig, ledig; Indus, st„ Newcastle, ledig: 12 Ju li: Uskside, st„ Yxpila. Velsen. Aangekomen 10 Juli: William Blu nder, st,, Archangel, papierhout, Papierfabriek; 11 Juli: Everest, st., Wiborg, papierhout, id.; Her- bert Fischer, st., Makslathi, papierhout, id. Vertrokken 9 Juli: Hangars, st., Wiborg, ledig (heeft te IJmuiden gebunkerd). In de week van 4 tot 11 juli zijn te IJmui den uit zee binnen gekomen 84 stoom- en 2 mo- torschepen en naar zee vertrokken 76 stoomsche- ipen. Inzake de aanvaring van het stoomschip Am stelstroom met het tijdens mist in het Noordzee- kanaal gemeerd liggende Engelsche stoomschip 1 Saltmarshe is de Raad voor de Scheepvaart van oordeel, dat deze aanvaring in hoofdzaak moet worden toegeschreven aan den mist. Een schip, f dat zich in de positie van de Saltmarshe bevindt, l INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE SCHOLEN D EN Dl TE IJMUIDEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen bren gen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van leerlingen voor de openbare lagere scholen D en Dl te IJmuiden, voor de op 1 September a.s. plaatshebbende toelating moet geschieden bij de hoofden dier scholen, onder overlegging van een geboortebewijs of trouwboekje cn opgave van woonplaats, straat en huisnummer. De aangifte kan geschieden aan de betrokken schoolgebouwen op Ifbnderdag 14 Juli van 45 uur namiddag; op Vrijdag 15 Juli van 45 uur namiddag; op Maandag 18 Juli van 45 uur namiddag; op Dinsdag 19 Juli van 45 uur namiddag; op Woensdag 20 Juli van 121 uur namiddag. De leerlingen moeten op 1 September den leeftijd van 51h jaar hebben bereikl. De 7e klasse van. school D leidt uitsluitend op voor Hoogere Burgerschool en Gymnasium. Tot deze klasse worden toegelaten leerlingen uit alle deelen van de gemeente met uitzondering van hen die woonachtig zijn binnen den schoolkring van school J. Zij moeten op den dag der toela ting (1 September) de 6e klasse eener lagere school hebben doorloopen. De ouders of verzorgers moeten verklaren, dat het in hun bedoeling ligt de leerlingen na het ver laten dezer klasse het middelbaar onderwijs te doen volgen. De aangifte kan geschieden bij het hoofd der school den heer J. W. van Oosterom op de hier boven vermelde dagen en uren. Velsen, 11 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE, l.s. RIJKENS. Udank *sn Ood geven u wij ken- •»in de geboorte van onzen zoon Jacobus Johannes. W. P. MARIS H. MARIS—BAART, tohuis, 10 Juli 1927. Mtlwlzerkerkw. H 17. tl dank aan Ood geven wij ken- van de geboorte onzer dochler GEERTJE. JAC. DE OROOT T DE OROOT—KRAMER. Nden, 10 Juli 1927. Marconistraat 110. Ondertrouwd OERRIT A. VISSER en AAFJE KOMIN. Detroit. Mich. U.S.A. 8366 Fpworlh Blvd. IJmuiden, Sluiseilanrf 10. 1 De Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben bij volmacht op Donderdag 28 Juli a s. des n.m. 3 30 uur. Algemeene kennisgeving. 13 juli 1927 N.V. Zeevischhandel „Vischjan" IJmuiden. tt[erk°nC'erwijzereS vraaf>' ne'' J" «ije kamer, in bezit van bed "tt loebehooren. Brieven metvoll. «lichlli bndel P. '"gen onder No. 20, Boek- F. C. Roelse. Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op 15 Juli a.s. De punten van behandeling liggen ter inzage ten kantore Kennemer- laan 55. in de Succes verzekerd. Heden ontsliep zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd-, Oroot- en Overgrootmoeder, Mej. Wed. Joh. Zwanenburg- geb. Wink, in den ouderdom van 93 jaar. ljmuiden-Oost. S. P. Zwanenburg en Echtgenoote. Rotterdam. Wed. Th. Zwanenburg Haarlem. W. Zwanenburg en Echtgenoote. IJmuiden-Oost, 11 Juli 1927. Van Wassenaarstraat 2. De teraardebestelling zal plaats hebben 14 Juli a.s. 's nam. 2 uur, op de Algemeene Begraaf- plaats te IJmuiden. TE HUUR Kanaalstraat 58. Huurprijs f 11.— per week. Te bevragen Spaansche- vaartslraat 10, Haarlem. a/d Afdeeltng Zeevaartschool IJmuiden. Ondergeleekende betuigt hier door zijn welgemeenden dank aan den Directeur, den WelFd. Heer Duyckinck Sander en aan de Leeraren dier School voor de door zijn Zoon behaalde Diploma's 3e Sluurman en einddiploma en kan deze met warmte aanbevelen. A. BUROORAAF, Kennemerlaan 50, IJmuiden. Dames- en Heerenkapper - KENNEMERLAAN 59 - Telefoon 136. VRIJDAQ 15, ZATERDAO 16, ZONDAO 17 en MAANDAO 18 JULI 1927 slechts 4 opvoeringen van de OROOTE NIEUWE REVUE i Revue in één proloog en twee bedrijven. Auteur FRITS SCHAKELS. Met een schoonheid van Coslumes. Nieuwe decors, Licht effecten, alles overtreffend. Wat Gezelschap Schakels U brengt is steeds iets buitengewoons en mag door iedereen gezien worden. Altijd beschaafd. DRIE OROOTE FINALES. Revue Mode. Spiegelfinale van 10 000 Spiegels en Winterlinale Prijzen der plaatsen: f 160, f 1.30, f 1.f 0.70. Bespreek vooral uw plaat* en. Opening 7 uur. Aanvang 8 uur. Geen kosten of moeile hebben wij gespaard en hopen op Uw aller bezoek. Het gezelschap Schakels Is U genoegzaam bekend. De Directie

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 3