Op Reis Agenda Officieel Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Sport. Vehen. Driehuis Santpoort Burgerlijke Stand. Scheepvaart Gevonden voorwerpen&dieren Voor den Raad Nieuwe Uitgaven Laatste Berichten. IJmuiden. Velsen I Fee, die voorspelt, dat binnen een jaar een Prin- sesje zal komen en van de booze stiefmoeder, die niet langer de schoonste in 't land is, en Srieeuw- witje hevig haat? Van de verdere lotgevallen van dit Konings- kindje en de zeven Kabouters. Och, zulke lieve Kabouters waren het! 'trouwens dat zijn Kabou- ters altijd. De eene was een grapjas, ondanks zijn roode baard en snor. Hij was een beetje doovig. ZATERDAG. Thalia, Revue „Bemoei je d'r niet mee", 8 u, Patronaatsgebouw, Zeeweg, Bazar Oud-Holland, 7—11 uur. ZONDAG. Thalia, 3 uur, Bioscoop, 5 en 8 uur Revue moei je d'r niet mee". Park Velserbeek, concert 3 uur. jaler verstond. Gelachen dat zë hebben, de kin- Badpaviljoen Noordzee, Concert vanaf 3 uur. deren in de zaalj £én roide zeifs met z'n st0el Patronaatsgebouw, Zeeweg, Bazar Oud-Holland, onc[ersteboven! En dan de acteurs en actrices! „Be- - weet U( en hij herhaalde altijd wat de anderen al lang gezegd hadden, vanwege dat ie het pas 3—11 uur. MAANDAG. Thalia, Bioscoop, 8,15 uur. DINSDAG. Thalia, Bioscoop, 8,15 uur. Gemeenteraad, ten Raadhui?e, UITVOERING INVALIDITEITSWET. Vanwege den Raad van Arbeid te Haarlem zullen in deze gemeente enkele zittingen worden gehouden waarop belanghebbenden p.n belang stellenden inlichtingen kunnen bekomen betrei- lende blijvende invaliditeitsrente, tijdelijke inva- liditeitsrente en genees- of heelkundige behan deling. Deze zittingen vinden plaats te: Velsen, in het gemeentehuis, op Maandag 1 Augustus a.s, des avonds van 79 uur; Santpoort, in het gymnastieklokaal van school F, op Dinsdag 2 Augustus a.s. des avonds van 79 uur; Velsen, in het gebouw van den R.K. Volksbond aan den Wijkerstraatweg, op Woensdag 3 Augustus, des avonds van 79 uur; IJmuiden, in het St. Fidelis-patronaat aan den Willemsbeekweg, op Donderdag 4 Aug. a.s., des avonds van 79 uur; in het Koning Willemshuis, op Vrijdag 5 Augustus a.s,, des avonds van 79 uur. KENNISGEVING inzake tijdelijke afsluiting van wegen. Burgemeester en Wethouders van Velsen bren gen ter openbare kennis, dat de Kalverstraat en de Frans Naereboutstraat, van het Velserduin- plein af tot de Casembrootstraat, van Maandag 1 tot en met Zaterdag 6 Augustus a.s, voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Velsen, 30 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE, l.S. RIJKENS. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen, brengen ter openbare kennis dat ter Ge meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van A. H, van den Berg, te IJmui den, om vergunning tot het uitbreiden van een koperslagerij, door het bijplaatsen van een elec tromotor van 2 P.K, tot het aandrijven van diver se werktuigen in het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, Afdeeling IJmuiden, Sectie L No, 875, plaatselijk bekend wijk C, Middenha venstraat, no. 74. Op Zaterdag, den 13 Augustus 1927, des voor middags te elf uren, zal ten Gemeentehuize gele genheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Velsen, den 30 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE. l.S. RIJKENS. SCHOUW OVER DE WATEREN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter algemeene kennis, dat de schouw over de wateren zal worden gevoerd op: Zaterdag 13 Augustus 1927. De betrekkelijke voorschriften der Algemeene Politieverordening bepalen: Ari. 6 Onder wateren worden verstaan: de beken, slooten en verdere natuurlijks of kunstmatige watergangen met de daar bij behoorende heulen of duikers, welke dienen tot afvoer van het water van meer dere erven of terreinen, of langs openbare wegen zijn gelegen. Art. 50 Met boete van ten hoogste vijf gulder. of hechtenis van één dag, wordt gestraft de eigenaar van een perceel, die blijkens de door de betrekkelijke commissie gehouden schouw, niet heeft zorg gedragen, dat de tot zijn perceel behoorende wateren in goeden staat worden onderhouden. Art. 50a. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoog ste zes dagea, wordt gestraft de eigenaar van een perceel, die na daartoe door Bur gemeester en Wethouders te zijn aange schreven, vóór de herschouw niet heeft zorg gedragen dat de herstellingen en ver beteringen aan wateren, heulen, duikers, beken en slooten tot dat perceel behooren de, door hen op advies der schouwcora- missie noodig geoordeeld tot het verkrijgen van een goeden waterafvoer of in het belang der openbare gezondheid, zijn aan gebracht. Art. 51. Minstens tweemaal per jaar zal over de wateren een schouw worden gehouden op daartoe door Burgemeester en Wethou ders vast te stellen tijdstippen. De herschouw geschiedt binnen veertien dagen na de gewone schouw. Art. 52. De wateren zullen op den bodem min stens 2 d.M. breeder moeten zijn dan de eerste zich benedenwaarts bevindende heul of duiker. De bodems der wateren moeten liggen minstens 5 c.M, beneden de lijn, welke de bodems der opeenvolgende heulen ver bindt. De heulen of duikers zullen min stens moeten zijn 5 d.M. breed en 6 d.M, hoog. Burgemeester en Wethouders noodigen de schouwplichtigen uit om in het belang van den goeden waterloop en ter voorkoming van moei lijkheden te willen medewerken tot een richtige uitvoering der voorschriften. Velsen, den 30 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE. l.S. RIJKENS. HANDENARBEID. Mejuffrouw E. Vylbrief slaagde te Amsterdam voor diploma A (Papier, Karton en Klei). - Woensdagmiddag 2 uur, wordt in Thalia een groote vacantie-matinée gegeven van de Kinder- Operette „Sneeuwwitje", U kent natuurlijk allemaal dit aardige sprook je van den Koning en de Koningin en -de goede Ze stonden al een -half uur van tevoren gekleed klaar in d'r aardige pakjes. Er dwarrelde heu- schelijke sneeuw in het eerste bedrijf, toen ze dat aardige liedje zongen. En toen ze den Ko ning een fraaien zijden zakdoek hadden gegeven, zongen ze zeer geestige neusdoek-complet len met het welluidend refrein: „Hatsji! Hatsji! In het 3e bedrijf was er de Vlinderdans in eigen ge maakte vlinderpakjes. Alle vlindertjes moesten Sneeuwwitje beschermen en de booze Fee had een gezicht vol puisten en een roode neus. Sak kerloot wat een Fee was dat. En de dwergjes o die dwergjes ze hadden allemaal een bordje een mes, brood met kaas en bekertjes melk. Zeven waren er, plus de Koning! En ha mertjes hadden zij ook. Ja, 't was om. zoo te zeg gen een lust voor de oogen en de propvolle „Casino"-zaal genoot er van. Muisstil waren ze. Op deze genoeglijke wijze hebben een zaalvol kinderen den Woensdagmiddag doorgebracht, hen door den Heer Alb. Boelens aangeboden met zijn leerlingetjes. Het orkest was ook ditmaal in op tima forma; niemand minder dan Coba Hanze speelde de eerste viool, er was voor mooie cos tumes gezorgd, zoodat het alles tezamen eer recht genoeglijke middag is geworden. (Uittreksel Recensie Held. Courant 16 April 1925), Recensie R.-K. N.-H. Dagblad: Nu kwam eigenlijk pas de clou van den avond n.l. de opvoering van „Sneeuwwitje", door de leerlingen van Alb, Boelens, uit Helder, Dit in derdaad alleraardigst sprookje werd door de kleine artisten met zeer veel succes ten tooneele gevoerd, waarin de Kabouter-scène uitblonk. Alle kinderen speelden met zeer veel toewijding hun rol, terwijl de costumes, grime en tooneelen goed verzorgd waren. Uit deze soort goedkoope en populaire voorstellingen blijkt dus duidelijk, dat de heer Boelens hier het pleit gewonnen heeft en er dan ook verzekerd van kan zijn, dat een volgende maal een volle zaal hem zal ont vangen. Centraal Administratie Bureau van hel Visscheriibedrijf en Aanverwante vakken te IJmuiden. In de Vrijdag 29 Juli gehouden Jaarlijksche Algemeene Ledenvergadering van bovenge noemd bureau werden Balans en Rekening en Verantwoording over het jaar 1926 goedgekeurd De aftredende bestuursleden, de heeren Joh, Pol derman en K. van Pel Jr. werden herkozen. In de Financieele Commissie werd herkozen de heer F. H, Luchsinger en in den Raad van Toe zicht werden herkozen de heeren J. M, Barne- eld en A, Krijger. Naar wij vernemen zal de Hoogoven die ten gevolge van inwendige beschadigingen geruimen tijd buiten bedrijf is geweest, 1 September weer werking worden gesteld, zoodat dan weer et dubbele capaciteit kan worden gewerkt. De werklieden die bij het stilleggen van dezen oven tijdelijk waren ontslagen, zullen dan weer vasten dienst worden aangesteld. Dok ae nieuwe cokes-ovenbatterij nadert haar voltooiing. "Deze zal eveneens begin September in gebruik worden genomen, HET FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN. Hierover lezen wij in Het Transportbedrijf, het orgaan der Ned. Federatie van Transportarbei ders, het volgende: De Raad van Beheer besloot in zijn laatste ver gadering, dat als overgangsmaatregel voor uit- keering bij ziekte in aanmerking zullen komen: zij die op 1 Juli ziek waren, tijdens die ziekte uitkeering hebben genoten van Zeerisico en in het jaar 1 Juli 1926—1 Juli 1927 nog hebben geva- ren, Verder natuurlijk al degenen, welke op of na 1 Juli ziek'zijn geworden of zullen worden. Werklooze opvarenden, welke uitkeering uit het Fonds ontvangen, zijn verplicht een hun aan geboden plaats te aanvaarden. De Raad zag zich reeds enkele malen verplicht de uitkeering stop te zetten, daar aangeboden arbeid geweigerd W Bij* aanvaarding van werk wordt men dringend verzocht daarvan even mededeeling te doen aan het bestuur van zijn vakorganisatie, het L. A. o. of het Fondskantoor, tel. No. 324. Bij ontslag moet men steeds een officieel ont slagbriefje overleggen van den laatsten werkge ver, ongeacht of dat een reeder is. Losse ont slagbriefjes verkrijgbaar op het Fondskantoor. Over het eerste halfjaar 1927 werd pl.m. f 25000 aan bijdragen van de reeders ontvangen, Er hebben zich tot nu toe ongeveer 130 werk looze opvarenden aangemeld. De uitkeering be droeg ongeveer f 800,per week. Bij het te Utrecht gehouden voorbereidend examen voor de gemeente-administratie van de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebelan gen zijn geslaagd de heeren G, J. Konijnenberg en C, Schouten alhier. Het maken van een meerstoel in de Vis- schershaven, behoorende tot de werken van ge noemde haven, is opgedragen aan de fa. P. Heere en Zn. alhier voor f 4650. Het hospitaal-kerkschip De Hoop zal a.s. Woensdag weder van hier vertrekken voor het maken van zijn tweede kruistocht onder de ha- ringvisschers op de Noordzee, Op hijt Velserduinplein bij de Kalverstraat is de fa. Dienaar bezig met rioleeringswerk. Er is voor het neerlaten der groote betonnen ringen een bok geplaatst, die met staaldraden bevestigd is. Donderdagavond reed een vrachtauto, be stuurd door D. uit Santpoort, hier voorbij en raakte een staaldraad, bevestigd aan een boom voor den winkel van den heer Valter, waardoor de bok omsloeg. Ofschoon er anders geregeld menschen passeeren, was dit nu juist niet het ge val en gebeurde er dus geen ongelukken. Waar het verkeer hier afgesloten was, zal de autobestuurder de schade, die volgens den aan nemer o.g. f 200 bedraagt, wel moeten vergoeden. De politie heeft de zaak in handen. Gisteren is te Haarlem door den Rijkswater staat aanbesteed het bouwen van kantoorlokalen in vischhal B van de Visschershaven alhier. Laagste inschrijfster was de fa, Wijker en van Duyn alhier met f 3565. Ter verzachting an genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. revuesterren zal kunnen zien, We zien dan een stukje film, waarin op komische wijze de reis van Parijs naar Amsterdam en de aankomst al daar is verwerkt. Het eerste tafreel is zeer komisch. De artisten worden den Parijzenaar voorgesteld, als uit de zaal een Amsterdamsche agent komt, die zich met de zaak bemoeit en steeds met z'n boekje in de hand loopt en allen op de bon zet. Een zeer gevoelig tafreeltje is dat, waarin de woekeraars er zeer slecht afkomen, het spel van den zoon werd geestdriftig toegejuicht. Men krijgt dan tal vpn kluchten te zien, waarvan oerko- misch waren het Amsterdamsche gezin, dat naar Zandvoort gaat en de man, die het kind zit te bakeren, als zijn vrouw 's avonds uit is. Zang en dans wisselen deze kluchten af en het publiek wordt telkens in de revue betrokken, terwijl sommige medespelenden meermalen uit de zaal opkomen of tusschen het publiek blijken te zitten. De revue wordt besloten met de finale: de Zilverstroom waterval. Bij de Donderdag door B. en W. gehouden verpachting van het vischrecht werd ingeschre- :n als volgt; le, voor de Jan Gijzenvaart, loopende door het grondgebied der gemeenten Velsen en Haar lem: H. Kok, Schoten, f 40; Th, Jukes, Spaarn dam, f 35; A. Hartendorp, Spaarndam, f 27,50; G. West, Schoten, f 26; G, Kok, Schoten, f 17,50; R. Wildschut, Santpoort, f 17.50; 2e, voor de Delft, loopende door het grond gebied der gemeenten Velsen, Haarlem en Bloe- mendaal: H, Kok, f 20; G. Kok, f 20; R, Wild schut f 20; A. Hartendorp f 10. 3e. voor de Oude Delft, gelegen in de ge meenten Velsen en Haarlem: H, Kok, f 5; R. Wildschut f 5; G, Kok f 4, 4e, voor de Heksloot, gelegen in de gemeente Haarlem: H. Kok, f 35; G, Kok, f 30.25; J. B. Roeners, Haarlem, f 30; R. Wildschut, f 25,50; A. Hartendorp, f 12,50; Th. Jukes f 12,50, De gunning is aangehouden, In Hl. Dbl, van Dinsdag kwam een bericht voor betreffende een schuldenlast van het voor malig Spaarndam over de jaren 1924, 1925 en 1926 in yerband staande door Velsen aan Haar lem te be.talen schadeloosstelling die door den Raad van Haarlem aan Ged. Staten vóór 1 Aug. moet worden aangevraagd. De gemeente Velsen moest n.l, deelen in genoemde schulden, voor zoover grondgebied van Spaarndam bij de annexatie aan Velsen is overgegaan. Het juiste bedrag kon ons niet worden mede gedeeld, De zaak behoeft niet meer in den Raad behandeld te worden, omdat B. en W. in dezen kunnen handelen volgens een reeds ontvangen machtiging van den Raad, Op de eerste raadsvergadering in Mei zijn B. en W. n.l. door den Raad gemachtigd datgene te doen wat ingevolge de annexatie noodig zou zijn. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. Als werkloos ingeschreven 30 Juli 1927: 1 letterzetter, 10 timmerlieden, 1 metselaar, 3 bankwerkers, 1 klinker, 1 stoker, 1 machinist, 1 koperslager, 2 kantoorbedienden, 45 los arbeiders. - Bij de politie werd aangifte gedaan, dat de 5-jarige J, v, S, nabij den Biezenweg door een onbekend persoon in een boschje was gelokt en daar met het kind niet nader te noemen hande lingen had gepleegd. De ouders mogen dit als een waarschuwing be schouwen, om goed op hun kinderen te letten. Evenals voorgaande jaren wordt hier ter plaatse ook nu weer de verjaardag van H. M. de Koningin feestelijk gevierd. In de ochtenduren trekt de jeugd met muziek van „Soli Deo Gloria" voorop door het dorp, waarna zij op het feestterrein aan den Rijks straatweg aan verschillende spelen kunnen deel nemen, Een draaimolen zal de feestvreugde bo vendien nog verhoogen. Des middags vinden de Volksspelen plaats, waarvoor, als altijd, de noodige belangstelling wel weer zal bestaan. Tot slot der feestelijkheden zal een vuurwerk worden afgestoken. Geboorten: P. Kosterde Vries, z.; F. PorckGonkel, d.; D, P. KilSmout, z.; N, v. d. Hooft—Dikken, d,; J, Hormeyer—Nol, z.; J. Kos terv, d, Doel, d.; T. BöttgerLangedijk, d.; J. de BruynSmit, z.; T. van MoorselaarGroot, dochter. Ondertrouwd: G. J, Veldhoven en B. Schmits; G. v, d. Outenaar en J. Hoogerwerf; C. Duijn en E, E. J. Elstrodt; D. J, de Vries en A, Katers; M. M. Bal en N. Baas; A, v. d, Lugt C. Schaaphok; B. J. Sweeris en M, Vleghaar; W. P, de Gelder en A. Helemigh, Gehuwd: KI. Broekhuizen en W. Dykhuizen; G. A. Visser en A, Komin; A, Kruk en H, Duijn; P. v. Zonneveld en M. R, de Laleijne, Overleden: Dirk Bruijn, 63 j,, echtgen, van E, Klaijboer, VOETBAL. OM DEN AROL-BEKER. Op de Zondagen 21 en 28 Augustus worden op het terrein van A. F. C, de wedstrijden om den Arol-beker gehouden. Voor het eerst na 5 jaar heeft ook Stormvogels ingeschreven, wat we niet anders dan kunnen toejuichen, daar het een goe de oefening voor het komend competitie-seizoen beteekent. Met Stormvogels kampen o.a. om het kleinood: A.G.O.V.V, (Apeldoorn), de pas gepro moveerde Oostelijke le lclasser, Bl.-Wit, V. V. A,, D, E, C., A. F, C, en Zeeburgia. HET SEIZOEN 1927—'28. Naar we vernemen moet het in de bedoeling liggen het competitie-seizoen 1927'28 reeds 11 September te doen beginnen. Op 4 September hebben de voorwedstrijden om den N.V.B,-beker plaats. ATHLETIEK. Morgen worden op het ,,Haarlem"-t(errein de voorwedstrijden gehouden georganiseerd door het gewest Noord-Holland, om uit te maken, wie gerechtigd zijn in te schrijven voor de nationale kampioenschappen. Het ligt n.l. in de bedoeling dit recht alleen toe te kennen aan hen, die in de verschillende nummers als nummer 1, 2 of 3 ein digen. Ook in andere gewesten vinden dergelijke yoorwedstrijden plaats, zoodat men ervan verze kerd kan zijn, dat op 6 en 7 Augustus a.s., de dagen waarop de kampioenschappen „verloopen „versprongen", „vergooid" enz. worden, het puik je van Hollands athleten elkaar de eeretitels zal betwisten. De voorwedstrijden, die dus, zooals gezegd morgen plaats vinden, tellen 17 nummers. Cracks als v. d. Berge, Paulen, Boot e.a. zullen op het appèl ontbreken, wat niet wegneemt,^ dat de wed strijden interessant genoeg zullen zijn, daar Van Welsenes, Rinkel, Stelling, Effern, Hoogerwerf. Hartman, Runia en andere bekende athleten wèl hebben ingeschreven. De wedstrijden vangen om 2,30 uur aan. WATERSTAND IJMUIDEN. Juli 1927 Dagen Aug. H. v.m. water n.m. L. v.m. water n.m. 1 5 18 5.43 1.05 1.21 2 5.53 6.16 1.40 1 52 3 6.27 6.48 2.13 2.24 4 7.03 7.27 2.46 2.55 5 E.K. 7.46 8.08 3.19 3 31 6 8.35 9.03 3.59 4.15 7 9.34 10.05 4.50 5.17 8 10 44 11.19 5.58 6 32 Geen zomertijd. In Thalia ging gisteravond de Revue „Be moei je d'r niet mee", die ook vanavond en mor genavond gaat. Als het scherm opgaat, maken we kennis met een echtpaar in Parijs, dat artisten rijwielbelastingmerk. zoekt, maar niet klaar komt. Het neemt den Pa- 5 Velsen. Bureau Wijkerstraatweg, Een ko- rijzenaar mee naar Amsterdam, die daar nog eens ralen halsketting, een befje yan een jongensblouse. IJmuiden. Bureau Willemsplein: Een tasch- je met inhoud, een sierspeld, een gekleurde zijden ceintuur, een cric, een pet, een tasch met in houd, een portemonnaie met inhoud, een eau de colognefleschje, een bus met olie, een sleutel, een rijwieltaschje met inhoud, een badmuts, een stuk haakwerk, een jonge hond, een huissleutel, een taschje, inhoudende een beursje met geld. Bureau Engelmundusweg, Een sportwagen, drie huissleutels, een ring met sleutels, een alpa ca beursje met inhoud, een rijwielbelastingmerk, een onderdeel van stofzuiger, een damestaschje met inhoud, een witte wollen kindermuts, een Naar De Tel, verneemt, heeft L, Smit en Co's Int, Sleepdienst met de Britsche Admiraliteit ge contracteerd, voor het versieepen van een groot dok, dat thans aan een werf aan de Tyne in aan bouw is, en naar Singapore gebracht moet wor- den, Dit dok wordt in twee deelen versleept. In totaal heeft men daarvoor acht sterke zeesleep booten noodig. Ten einde deze belangrijke sleeporder te kun nen uitvoeren, heeft L Smit en Co s Int, Sleep dienst een deel der vloot van he-t bureau-Wijs muller overgenomen, en wel de vier grootste zeesleepbooten dezer onderneming, n.l. de ^„Ja cob van Heemskerck", de „Willem Barendsz de Brabant" en de „Gelderland". Deze booten wer den alle gebouwd in 1920 en 1921. De plannen der vaartuigen waren destijds ontworpen door wijlen den heer Jan Wijsmuller, Waar het bureau Wijsmuller aan zijn grootsten concurrent de beste zeesleepers overdoet, daar heeft men in deze transactie niets anders te zien, dan het begin der liquidatie dezer onderneming. Want voor groot sleepwerk heeft het bureau Wijsmuller na verkoop der genoemde schepen geen materiaal meer beschikbaar, Het bureau Wijsmuller houdt nóg de be schikking over een vloot van 10 bodems, met wel ke het sleepbedrijf te Nieuwediep, IJmuiden en Vlaardingen op den ouden voet zal worden voort gezet. Van een liquidatie van het bedrijf, waar over geruchten hebben geloopen, is, verneemt de N. Rott. Ct., dan ook geen sprake. IJmuiden. Aangekomen 27 Juli: De Hoop, hospitaal-kerkschip, Lerwick, Binnenhaven; 29 Juli: Seeteufel, sleepboot, Hamburg, Binnenha ven; Amerika, st,, Lulea, ijzererts, Hoogovens. Velsen. Aangekomen 27 Juli: Skaraas, st., Leningrad, papierhout, Papierfabriek; 28 Juli: Rostock, st., Leningrad, papierhout, id. Vertrokken 27 Juli: The Duke, st., Northfleet, met cellulose; 28 Juli: Fram, st., Rotterdam, ledig. Het Ned. st. Beverwijk vertrok 26 dezer van Narvik met een lading erts naar IJmuiden. Het st,, Bachi is bevracht van Bilbao naar de Hoogovens alhier. Het voor Velsen bestemde Noorsche st, Notos is naar Rotterdam beordend, om daar te lossen. Dit lid wenschte daarótü een óverganM te zien opgenomen, dat het meerdere bed/ tengevolge van het ongewijzigd aannemen 1} conceptverordening automatisch van de bestaande gesubsidieerde scholen be l/wi baar zou moeten worden gesteld, voorlooniir jfli aan die scholen ten tfoede komt. j_, J? "W1 aan die scholen ten goede komt, doch dat dVt drag geheel of ten deele zal worden aanJ voor^ steun aan de bestaande niet gesubsidi^ De commissie kan zich met dezen gedacbf gang wel vereenigen. 11 Om het beoogde doel evenwel te bereik het noodig, de nieuwe verordening voorlootjiiT' van toepassing te verklaren op de reeds i sidieerde scholen, doch voor deze inrichting j bestaande verordeningen te handhaven, Die r len ontvangen dus niet meer dan tot dusver bedrag, dat op deze manier wordt bespaard niet in de gemeentekas, doch wordt aangei voor het hierboven omschreven doel. De post „Subsidie aan de bijzondere bewt scholen" zal dus met f 5000 moeten worden hoogd. Postkantoor te IJmuiden. Lijst van onbestelbare brieven en bt\ kaarten, van welke de afzenders onbeki zijn. Terugontvangen in de 1ste helft dt Binnenland. Amsterdai Bewaarschoolonderwijs, - B. en W. berichten den raad, dat van de commissie van bijstand voor onderwijszaken advies is ingekomen om trent de amendementen op de concept-verorde ning tot regeling van het openbaar bewaarschool- onderwijs en de concept-verordening, regelende het verleenen van geldelijken steun aan het bij zonder bewaarschoolonderwijs. De commissie merkt op dat eenige amendemen ten kunnen vervallen, - Aangezien het door de hoofden van de openbare bewaarscholen ingezonden schrijven betrekking heeft op dezelfde onderwerpen als in de hierbovenvermelde amendementen zijn behan deld, wordt geadviseerd dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Tijdens de bespreking van de amendementen in de vergadering van de commissie werd door een der leden er de aandacht op gevestigd, dat bij ongewijzigde aanneming van de verordening, re gelende het verleenen van geldelijken steun aan het bijzonder bewaarschoolonderwijs, de be staande gesubsidieerde scholen onmiddellijk in aanmerking zullen komen voor een verhoogd subsidie, tot een bedrag van plm, f 5000, Aan het verleenen van steun aan de nog niet gesubsidieerde scholen bestaat evenwel meer be hoefte dan aan verhooging van de subsidie van de bestaande gesubsidieerde scholen. maand Juli 1927. Brieven - 1. „Pro Rege", 2. ,,Zonneweelde' Briefkaarten Binnenland. 3. Does, v. d. Bets, Amsterdj 4. van Dijk, M., Leic 5. Klarenbeek, gr| 6. Lakeman, C. M., Amsterdj 7. Lüzke, 8. Stel der, F., Amsterdj 9. Vader, E., Amst«di 10. Wit de, .P., Zonder ai 11. Zonder adres. Brieven Buitenland. 12. Vries de, A., Fegeron Briefkaarten Buitenland. 13. Helderich, Cöln 14. Iller, J Gedenkboek Kamer van Koophandel, vingen het Gedenkboek ter herinnering 75-jarig bestaan der Haarlemsche Kamer Koophandel en Fabrieken, samengesteld doorJl J. C. Mollerus. In het verslag der opening t het nieuwe gebouw der Kamer in ons blad le ben reeds waardeerende woorden over dit denkboek gestaan. Handelsoverzicht NederlandBelgië, het o$ der Ned. Kamer van Koophandel in België, hee in het Juni-nr, mededeelingen gepubliceerd ot de adresverandering der Kamer en de uitbreidi harer werkzaamheden tot het Groot-Herlo(3 Luxemburg. Voorts berichten uit België enz Ons Kompas. Maandblad gewijd aan hel teursrecht in Nederland, brengt in het Mei- een artikel over „de Buma (het Bureau Muziekauteursrecht) in andere gedaante i de". Nijverheid en Handel, het orgaan der Kis van Koophandel en Fabrieken voor Haarlea Omstreken, geeft in het Juli-nr. een artikel oi het nieuwe gebouw der Kamer en geeft den van den voorzitter, bij de opening van hel sit we gebouw uitgesproken. WITTE KRUIS, Aid. VELSEN, Het Witte Kruis geeft hulp in huis DOOR ALLEN, VOOR ALLEN. Stel niet uit wat gij heden doen moet, en U op als lid der vereeniging. U heeft dan op kostelooze hulp van een der Wijkzuster! gratis gebruik van verpleegmateriaal. Inlichtingen betreffende het Lidmaats: worden gaarne verstrekt, door den Adtninii teur, der vereeniging, den beer J. W0LTM Witte Kruisgebouw, Sluisplein 32, IJmuiden, V: -Op de hondententoonstelling te Bussi haalde Vesting Elita (Blenheim Spaniel) i' klasse 1ste prijs uitmuntend met 2 special' zen; Humphrey van IJmuiden in de open eveneens 1ste prijs uitmuntend met prijs, terwijl in de Puppy-klasse Itti van en Beauty beiden 1ste zeer goed beha» Eigenaresse Mevr. T, Tismeerde Waard- Bij de gisteravond gehouden herstel voor de verkiezing van een diaken der Ned. Gemeente te IJmuiden-Oost werd heer H, J. Porck, De heeren S, Meyer en 0. A. VerfflM hier, hebben de cursus der fa. G. L. Loos te Amsterdam in „Autogeen lasschen en van metalen" met goed gevolg doorloops diploma er voor behaald, Aanbesteding van de verbouwing kerij van de Coöp, „De Eendracht" U, A. sen-Noord. Henneman en Jansen, Wijk aan Duin. y. Heyst Pzn., Velsen, f 6700; H, Oudsho f 6680; W. Berghuis, id., f 7005; A, J- Jfl G. Krom, Santpoort, f 7092; J, P. Sohn»'1 wijk, f 7149; A. A. Schelvis, id., f van Heyst Pzn., Velsen, f 7809; Sanders e IJmuiden, f 7900; G, Houtkamp. Velsen, De gunning is aangehouden. was k't bij Woensdagmiddag weer ontzettend druk. Op een gegeven waren beide ponten naar den zuidya stonden op de kleine pont te wachten voertuigen en voor de groote poot 3*

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2